Ostatnio aktualizowane: 02.06.20

 

Denerwują Cię ciągle rosnące stosy butelek plastikowych? Chcesz bardziej dbać o otaczające Cię środowisko? Powinieneś zacząć podążać za coraz bardziej rozpowszechniającym się trendem „bycia eko”. W tym z pewnością pomoże Ci taki produkt jak butelka filtrująca. Dzięki niemu nie tylko zadbasz o otaczający Cię świat, ale także o własne zdrowie, ponieważ woda, którą będziesz pił będzie pozbawiona wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Nadal zastanawiasz się, czy kupić ten wyrób? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj znajdujące się poniżej zestawienie największych zalet butelek filtrujących.

 

Zdrowa i czysta woda o lepszym smaku

Pomimo że specjaliści sieci wodociągowych, którzy badają wodę dostarczaną do naszych domów, zapewniają, że jest ona nieszkodliwa, nie mamy co do tej kwestii 100% pewności. Zdania społeczeństwa są podzielone, ale nie ulega wątpliwości to, że przed spożyciem warto ją dodatkowo filtrować. Nawet w przypadku, jeżeli z sieci wodociągowych tłoczona jest do klientów czysta woda, to i tak, zanim dotrze ona do miejsca docelowego, przechodzi przez dużą ilość niekoniecznie czystych rur. Może ona zatem zawierać niewielkie ilości zanieczyszczeń takich jak piasek lub rdza, których warto się pozbyć. Często zdarza się, że woda dostarczana z wodociągu jest twarda (znajduje się w niej kamień), przez co na czajniku osadza się kamień, powodując zmianę smaku kawy lub herbaty. Niekiedy w wodzie z kranu znajdują się niewielkie ilości chloru oraz ołowiu, czyli substancji, które niekorzystnie wpływają na zdrowie człowieka. Z tego względu warto wybierać butelki filtrujące, które gwarantują nam pewność spożywania czystej wody.

Aspekt przyrodniczy

Nie od dzisiaj wiemy, że wysypiska śmieci przepełnione są plastikowymi butelkami, które rozkładają się dziesiątki lat. Wybierając w sklepach butelki filtrujące, przyczynimy się do zmniejszenia odpadów z tworzyw sztucznych. Jeden filtr pozwala na przefiltrowanie ok. 200 litrów wody, co wystarcza przeciętnemu użytkownikowi mniej więcej na trzy miesiące. Przy założeniu, że kupujemy wodę butelkowaną o pojemności 1,5 l, to jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość opakowań plastikowych nawet o 133 sztuki, przy użyciu jedynie jednego filtra.  

 

Wygoda użytkowania

Picie wody jest bardzo ważne dla zdrowia organizmu każdego człowieka. W ostatnich czasach stało się bardzo modne noszenie przy sobie wody w butelce. Butelka filtrująca daje nam dużo możliwości. Nie sprawi nam kłopotu sytuacja, podczas której woda się skończy, ponieważ możemy ją z powrotem napełnić w każdym kranie (w kinie, szkole, pracy, galerii handlowej, na dworcu autobusowym). Nie musimy się martwić o to, czy jest ona czysta oraz nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Wynika to z tego, że butelka wyposażona jest w wymienny filtr, który umożliwia usuwanie wszelkiego rodzaju znajdujących się w wodzie zanieczyszczeń. Butelki filtrujące dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, a także mają różną pojemność. Można z nich korzystać niemal w każdym miejscu. Naczynie to jest szczelnie zamykane, dlatego dobrze sprawdzi się także w trakcie uprawiania sportu czy jazdy na rowerze. 

Oszczędność pieniędzy

Z pewnością zastanawiasz się, po co wydawać pieniądze na butelkę filtrującą do oczyszczania wody kranowej, skoro możesz kupić wodę butelkowaną, która jest czysta. Oczywiście osoby, które chcą mieć pewność, że kupowana woda jest bardziej wartościowa, mogą zamawiać regularne dostawy wody mineralnej w butelkach lub butlach. Taka woda ma zazwyczaj lepszy smak i jest zdrowa, jednak w takim przypadku musimy liczyć się z tym, że jej koszt może być większy. Butelka filtrująca jest naczyniem wielokrotnego użytku, które wystarcza na bardzo długi czas. Filtry, w które jest wyposażona wystarczają na ok. 2-3 miesiące użytkowania.

 

Łatwość czyszczenia

Jeżeli uważasz, że dużym problemem jest czyszczenie butelek filtrujących, to się mylisz. Większość użytkowników nie ma z tym najmniejszego problemu. Duża część producentów umożliwia mycie naczynia w zmywarce. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy zaoszczędzić sporo czasu, co jest bardzo ważne w przypadku osób pracujących. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments