Ostatnio aktualizowane: 26.09.20

 

Hiszpania to bardzo często odwiedzany przez Polaków kraj. Wyjeżdżamy tam, żeby wypocząć na gorących plażach, słuchać szumu fal odbijających się od brzegu i podziwiać widoki. Taki wyjazd jest pełen wrażeń i staje się źródłem wielu miłych wspomnień. Planujesz wakacje w Hiszpanii? Poniżej znajdziesz opisy najpiękniejszych plaż w tym kraju.

 

Cala Xarraca

Plaża Cala Xarraca na Ibizie jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą wypocząć, a jednocześnie uniknąć tłumów. Ma ona 20 metrów szerokości i 70 metrów długości, dlatego jest uznawana za kameralną. Znaczna część terenu jest pokryta miękką, morską trawą, co zapewne zniechęca turystów, którzy lubią wylegiwać się na rozgrzanym piasku. Na plaży Cala Xarraca można miło spędzić czas opalając się lub spacerując po skalistym brzegu. Miłośnicy nurkowania mogą odkrywać podwodne jaskinie, których jest tutaj bardzo dużo. Woda jest czysta i przejrzysta, możemy się w niej kąpać, a nawet wypożyczyć kajak. Teren jest podzielony na trzy części. Na krańcach plaży można odpoczywać w ciszy, w jej centrum znajdziemy niewielką restaurację.

 

Playa El Cañuelo

Costa del Sol to bardzo znany region turystyczny w Andaluzji, gdzie znajduje się wiele kąpielisk oraz plaż. Jedną z najpiękniejszych jest Playa El Cañuelo, z niewielkimi zatokami i przejrzystą, lazurową wodą. Turyści, którzy odwiedzają to miejsce przekonują, że czuli się jak na końcu świata. Mimo że plaża jest bardzo znana, możliwy jest odpoczynek od zgiełku i tłumów. Leży ona na obszarze chronionego krajobrazu i nie da się tutaj dojechać własnym samochodem. Środkiem transportu pozwalającym na dotarcie na Playa El Cañuelo jest specjalny autobus, który zaczyna kursować już od 10:00 rano. Osoby, które nie lubią przebywać w tłumie, na pewno ucieszy to, że w okolicy są tylko dwie restauracje. Mamy za to zapewnioną czystą wodę pełną ryb, sypki piasek i podwodne jaskinie.

Costa Calma

Costa Calma to plaża w południowej części Fuerteventury, która na pewno spodoba się miłośnikom sportów wodnych. Ma ona prawie 2 kilometry długości i jest otoczona wzgórzami, co gwarantuje malownicze widoki. Jeśli zacznie przeszkadzać nam zgiełk, możemy oddalić się do mniej uczęszczanych zatok. Costa Calma to miejsce, gdzie można uprawiać surfing, nurkowanie oraz windsurfing, a także spacerować wzdłuż brzegu i jeździć na rowerze. W pobliżu znajdują się rezerwaty, pomniki przyrody oraz obszary chronionego krajobrazu.

 

Rodas

Plaża Rodas jest położona na Wyspach Cies, a jej charakterystyczną cechą jest biały i bardzo drobny piasek (niemal taki sam, jak na Karaibach). Dopływają tutaj wody z Oceanu Atlantyckiego, dlatego są czyste i przyjemnie chłodne. Turyści, którzy odwiedzają Rodas, twierdzą, że wygląda, jak prawdziwy raj. Można tu dotrzeć tylko na statku, to obszar chroniony. Co ważne, liczba miejsc na wyspie jest ograniczona, więc nie trzeba się martwić o tłumy na plaży. W centralnej części jest jezioro i małe laguny z wydmami, nie ma do nich dostępu, ponieważ jest to teren lęgowy żółwi. W okolicy rosną lasy eukaliptusowe i sosnowe, w czasie spacerów na pewno zobaczymy wiele gatunków roślin endemicznych (unikatowych dla danego miejsca). Ciekawe jest to, że Rodas to największa kolonia mew na świecie. Aby je podziwiać wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce i rozłożyć namioty plażowe, w których wygodnie rozsiądziemy się z bliskimi.

Cala Macarella

Cala Macarella to plaża położona w południowej części Minorki, należącej do Hiszpanii wyspy na Morzu Śródziemnym. Otaczająca ją woda ma turkusowy kolor i jest czysta, a drobny piasek zachęca do opalania się. Miejsce to jest często polecane na wypoczynek zimą, bo nawet o tej porze roku jest tutaj przyjemnie ciepło. Plaża znajduje się w rejonie pustynnym, można do niej dojechać własnym samochodem (asfaltową drogą). Otaczają ją wzgórza porośnięte dębami i drzewami iglastymi.

 

Playa de Lloret

Osoby planujące wyjazd do Lloret de Mar, jednego z najbardziej popularnych hiszpańskich kurortów, powinny wybrać się na plażę Playa de Lloret. Znajduje się ona zaraz przy nadmorskiej promenadzie. Do dyspozycji mamy wszystkie niezbędne elementy plażowej infrastruktury: toalety, leżaki, parasole oraz prysznice, a bezpieczną kąpiel w wodzie gwarantują ratownicy. Ponieważ Playa de Lloret to bardzo znana plaża, jest tutaj tłoczno. Aby znaleźć dobre miejsce do wypoczynku, warto przyjść tu wcześnie rano. Jeśli znudzi nam się opalanie, możemy pójść do restauracji lub baru i spróbować dań kuchni katalońskiej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby skorzystać z różnych atrakcji: nurkowania, wycieczki statkiem z przeszklonym dnem, a nawet lotu balonem. Plaża jest chętnie odwiedzana zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments