Ostatnio aktualizowane: 27.09.20

 

Idąc na plażę, wiele osób zabiera ze sobą ciężki i mało poręczny parasol, ewentualnie parawan, którego rozkładanie zajmuje dużo czasu. Warto wprowadzić zmiany do swojego wypoczynkowego ekwipunku i umieścić w nim namiot plażowy. Przekonaj się, dlaczego warto kupić tego typu produkt.

 

Ochrona przed słońcem

Większość z nas z niecierpliwością wyczekuje lata, bo jest to pora roku, podczas której dominują słoneczne dni. Ładna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu na plaży, jednak musimy zadbać o odpowiednio skuteczną ochronę przed promieniami UV. Jeśli o tym zapomnimy, narazimy swoją skórę na oparzenia słoneczne, proces fotostarzenia, a niekiedy nawet rozwój nowotworów (przykładowo czerniaka). Warto zabrać ze sobą na plażę nie tylko krem z wysokim filtrem UV, ale i namiot. Po jego rozłożeniu zyskamy cień i będziemy mogli schronić się przed promieniami słońca. To da nam pewność, że bezpiecznie wypoczywamy na piasku i nie narażamy się choćby na udar cieplny. Jeśli znajdziemy duży namiot plażowy, możemy schronić się w nim razem z pozostałymi członkami rodziny. Sprawdzi się on równie dobrze, co parasol, który jest znacznie cięższy i mniej wygodny w przenoszeniu. To produkt doceniany przez rodziców opiekujących się małymi dziećmi i osoby, które muszą unikać nadmiernej ekspozycji na słońce z uwagi na wiek lub bardzo jasną karnację.

 

Ochrona przed wiatrem

W porównaniu do plażowego parasola namiot zapewnia skuteczną ochronę nie tylko przed słońcem, ale i wiatrem. Na plaży często mocno wieje, a to zwiększa odczuwanie chłodu, w szczególności zaraz po wyjściu z wody. Samo okrycie się ręcznikiem czasami nie pomaga. Wchodząc do namiotu, nie czujemy już wiatru i możemy komfortowo odpocząć po kąpieli. W ten sposób unikamy również nadmiernego wychłodzenia organizmu, co mogłoby skończyć się rozwojem infekcji i pokrzyżowaniem dalszych planów wakacyjnych.

Praktyczny schowek

Posiadacze plażowego namiotu uważają, że jest on bardzo praktyczny, ponieważ pełni funkcję schowka na niezbędne na plaży rzeczy. Możemy w nim schować wodę i przekąski, ręczniki (aby nie zabrudziły się na piasku), ubrania itp. Większość dostępnych na rynku modeli ma specjalną kieszonkę na drobiazgi, w której można bezpiecznie schować telefon, dokumenty czy pieniądze.

 

Łatwe rozkładanie i składanie

Rozkładanie i późniejsze składanie namiotu plażowego to bardzo łatwe czynności, które nie wymagają użycia dużej siły. Tego samego często nie można powiedzieć o parasolu, bo już samo wbicie trzonka w ziemię nierzadko okazuje się kłopotliwe. Modele plażowe to zwykle namioty samorozkładające się, a więc wystarczy wyjąć je z pokrowca i ułożyć na ziemi, żeby konstrukcja rozstawiła się sama. Do nas należy jedynie przymocowanie dna do podłoża za pomocą kilku śledzi, aby namiot nie przesuwał się przy mocniejszych podmuchach wiatru. Złożenie konstrukcji nie jest skomplikowane, robi się to w kilku prostych ruchach. W razie wątpliwości możemy zajrzeć do dołączonej do produktu instrukcji, tam powinno to być szczegółowo wyjaśnione (także w formie obrazków).

 

Zapewnienie dyskrecji

Chcąc czuć się swobodnie na wczasach i zachować dyskrecję, wielu plażowiczów rozkłada parawany. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż takie konstrukcje zasłaniają widok osobom znajdującym się w większej odległości od wody, mogą też przeszkadzać ratownikom. Co więcej, duża ilość parawanów utrudnia poruszanie się po plaży. Namiot zajmuje mniej miejsca, ale także pozwala na zachowanie dyskrecji. To dobra propozycja zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, bo w środku można bez przeszkód zmienić maluchowi pieluchę lub pozwolić mu na krótką drzemkę. W namiocie możemy również przebrać pociechę w strój kąpielowy, a później pomóc jej w założeniu suchego ubrania.

Ochrona przed lekkim deszczem

Parasol plażowy jest przystosowany do zapewnienia nam ochrony przed słońcem, ale w czasie deszczu nie sprawdza się dobrze. Oczywiście namiot plażowy także nie nadaje się do użytku podczas ulewy, jednak gdy na plaży zaskoczy nas mżawka, będziemy mogli się w nim schronić i poczekać na poprawę pogody. Dzięki niemu stajemy się lepiej przygotowani na każdą okoliczność.

 

Niewielkie wymiary po złożeniu

Złożony namiot na plażę ma kompaktowe wymiary i jest łatwy w przechowywaniu. Szybko znajdziemy odpowiednią szafę, w której umieścimy go, kiedy sezon wakacyjny się skończy. W przypadku parasola byłoby to znacznie trudniejsze. Również przewożenie namiotu w samochodzie nie jest kłopotliwe, bo zmieści się on zarówno w bagażniku, jak i na tylnej kanapie. Możemy zabrać go ze sobą na jednodniową wycieczkę nad jezioro, a także znacznie dłuższy wyjazd nad morze. Ważne jest to, że namiot jest dobrze zabezpieczony przed zniszczeniem w transporcie i podczas przechowywania. Do takich produktów zwykle dołączone jest specjalne etui, w którym można schować złożoną konstrukcję, razem ze śledziami czy innymi dodatkowymi elementami.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments