Ostatnio aktualizowane: 16.01.21

 

Jeśli wybierasz się pierwszy raz na kemping i zupełnie nie wiesz, co ze sobą zabrać, aby być przygotowanym na każdą sytuację, ten artykuł jest dla Ciebie. Znajduje się w nim lista potrzebnych akcesoriów. Powstała ona na bazie doświadczeń innych, bardziej doświadczonych turystów, którzy mają już za sobą wiele tego typu wycieczek. 

 

Koce, ręczniki, pościel

Jednymi z podstawowych rzeczy, które warto mieć ze sobą na kempingu, są ręczniki. Oczywiście, w niektórych domkach mogą być one dostępne, ale nie zawsze tak jest. Przed udaniem się do konkretnego miejsca należy to dokładnie sprawdzić. Nawet jeśli ręczniki stanowią wyposażenie podstawowe, warto mieć też swoje akcesoria, aby można było je wziąć ze sobą i swobodnie z nich skorzystać np. nad wodą. Ręczniki, koce i pościel są niezbędne, jeśli wybieramy się pod namiot. W takim wypadku musimy zadbać o wszystkie te przedmioty i mieć je ze sobą. 

 

Namiot

Nawiązując do poprzedniego akapitu, wśród potrzebnych produktów może znaleźć się namiot, jeśli nie mamy zamiaru wynajmować domku kempingowego ani nie dysponujemy kamperem. Przed udaniem się na wycieczkę, należy dokładnie sprawdzić, czy posiadany przez nas namiot jest w dobrym stanie. Jeśli nie, warto zakupić nowy model, dostosowany idealnie do miejsca, w którym mamy zamiar przebywać i ilości osób, które razem z nami udają się na wycieczkę. Wybierając tego typu produkt, należy upewnić się co do jakości jego wykonania. Warto poprosić o pomoc sprzedawcę, a także zorientować się, jakie opinie na temat konkretnego namiotu są wystawiane przez konsumentów. 

Lodówka turystyczna

Niezależnie od tego, gdzie nocujemy, na kempingu może bardzo przydać się lodówka turystyczna. Można z niej korzystać nie tylko w namiocie, ale też zabrać ją np. na plażowanie i tym samym mieć dostęp do schłodzonych napojów. Lodówka turystyczna jest też nieoceniona, kiedy chcemy wziąć w podróż swoje jedzenie, aby zminimalizować koszty wycieczki i nie stołować się każdego dnia w barach czy restauracjach. Co więcej, miejsce, do którego się wybieramy, może znajdować się na odludziu, a wtedy, jak wiadomo, utrudnione może okazać się robienie zakupów. Zabranie ze sobą podstawowych artykułów spożywczych jest więc rozsądnym posunięciem. Oferowane obecnie w sklepach lodówki turystyczne utrzymują chłodną temperaturę nawet do kilkunastu godzin. Producenci dostarczają na rynek zarówno modele zasilane z sieci elektrycznej, jak i przeznaczone do podłączenia do gniazda zapalniczki samochodowej. Wybór produktów jest naprawdę spory. 

 

Środki czystości

Wiele osób, które regularnie wyjeżdżają na kempingi, przyznaje, że łatwo zapomnieć o podstawowych rzeczach, jakimi są środki czystości. Oczywiście większość podróżujących pamięta o zapakowaniu podstawowych, używanych codzienne kosmetyków, ale często zdarza się, że w torbie podróżnej brakuje nam takich rzeczy jak: papier toaletowy, chusteczki higieniczne czy płyn dezynfekujący do rąk. Na naszej liście produktów do wzięcia na kemping powinny znaleźć się też ściereczki, płyn do mycia naczyń i gąbka. Nierzadko bardzo przydatne okazują się też worki na śmieci. 

 

Naczynia, kubki, termosy

Niezależnie od tego, gdzie mamy zamiar się stołować, powinniśmy mieć ze sobą komplet naczyń i sztućców. Prawdopodobnie, nawet jeśli zdecydujemy, że obiady będziemy jedli w pobliskiej restauracji, przygotowywanie posiłków takich jak śniadanie czy kolacja będzie konieczne. Warto zabrać ze sobą także termos, w którym przygotujemy ulubioną kawę. Kubek termiczny wbrew pozorom przydaje się nie tylko w chłodne dni, ale też latem. Zwykle akcesorium tego typu jest przystosowane zarówno do przenoszenia gorących, jak i zimnych napojów, więc można do niego wlać także pyszną, mrożoną kawę, która przyniesie orzeźwienie w upalne dni.  

Podręczna apteczka

Na kempingu w wielu sytuacjach może przydać nam się podręczna apteczka. To jeden z ważniejszych elementów wyposażenia, o którym nie można zapomnieć. W apteczce powinny znaleźć się lekarstwa takie jak środki przeciwbólowe, a także opatrunki. Dobrze jest mieć ze sobą preparaty, które łagodzą oparzenia słoneczne, a także środki skutecznie chroniące przed komarami i innymi owadami. 

 

Powerbank

Do torby podróżnej powinniśmy zapakować nie tylko swój telefon, ale też powerbank. Dzięki niemu będziemy mogli w każdym miejscu naładować swoje sprzęty mobilne. W sklepach elektronicznych można znaleźć różne modele powerbanków. Jeśli kupujemy je z myślą o kempingu, najlepiej wybierać sprzęty o jak największej pojemności, bo wtedy pozwalą nam one na kilkukrotne naładowanie urządzenia.

Pakując się na kemping, warto stworzyć na początku listę rzeczy, które naszym zdaniem są niezbędne. Później należy sprawdzić, czy znalazło się na niej wszystko to, co rzeczywiście jest potrzebne. Możemy w tym celu spytać o radę doświadczone osoby np. na grupie internetowej skupiającej fanów tego typu podróżowania. Pakując poszczególne rzeczy, należy odznaczyć je z listy. To da nam pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments