Ostatnio aktualizowane: 27.09.20

 

Szykujesz się pierwszy raz na kemping i zastanawiasz się, jakie akcesoria są tam niezbędne? Chcesz wiedzieć, co musisz kupić, aby zapewnić sobie komfort i nie zniechęcić się do kolejnych tego typu wypraw? Prezentujemy poradnik, a w nim przydatne wskazówki dotyczące przygotować na kemping.

 

Miejsce do spania

Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie przygotowanie miejsca do spania. Sporo zależy od tego, gdzie zamierzamy odpoczywać. Jeśli możemy pozwolić sobie na spanie w kamperze, sytuacja jest nieco łatwiejsza. Zwykle w środku znajduje się łóżko, musimy tylko wyposażyć się w koce, poduszki, kołdrę i tego typu tekstylia. Jeśli jednak nie dysponujemy takim autem czy przyczepą, musimy zabrać ze sobą namiot. Nie warto przesadnie oszczędzać na zakupie tego akcesorium, bo jest to miejsce naszego schronienia. Namiot powinien być dostosowany pod względem wielkości, ale przede wszystkim być zrobiony z materiału odpornego na różne czynniki zewnętrzne. To zagwarantuje nam ochronę niezależnie od warunków pogodowych. W namiocie będziemy potrzebować maty, którą ułożymy na samym dole, ponadto przyda się pompowany materac, poduszki i koce. Jeśli nie mamy dostępu do elektryczności, należy zabrać ze sobą urządzenia zasilanie bateryjnie czyli powerbank, latarkę i inne tego typu sprzęty.

Jedzenie i niezbędne akcesoria

Najwięcej w kwestii przygotowania do wyjazdu na kemping można chyba powiedzieć na temat jedzenia i potrzebnych do jego przyrządzenia produktów. Na początku najlepiej przygotować listę posiłków, które mamy zamiar przyrządzić podczas wyjazdu. Powinniśmy też wziąć pod uwagę to, czy będziemy mieli możliwość zjedzenia czegoś np. w pobliskim barze, restauracji czy też nie. Na kemping z pewnością przyda nam się lodówka turystyczna, do wyboru są modele elektryczne, gazowe i na wkłady. Te ostatnie są najmniej wydajne i raczej sprawdzą się na jednodniowy wyjazd czy piknik niż na dłuższą wycieczkę. Kolejnym potrzebnym sprzętem jest kuchenka. Oczywiście, wodę na herbatę czy kawę, a także posiłki można przygotowywać nad ogniskiem, ale nie zawsze jest to możliwe, a przede wszystkim wygodne. Można zdecydować się na zakup przenośnej kuchenki elektrycznej lub gazowej. Na liście niezbędnych akcesoriów znajdą się też kubki termiczne, w których można przechowywać zarówno gorącą herbatę, jak i mrożoną kawę. Sprawdzą się one bez względu na porę roku. Jeśli chcemy przygotować wygodnie miejsce do zjedzenia posiłku wspólnie z bliskimi, możemy zabrać ze sobą składany stolik i krzesła. Takie meble zajmują jednak sporo miejsca w bagażniku. Jeśli wybieramy się na kemping latem, warto mieć ze sobą także duży parasol zapewniający schronienie przed intensywnym słońcem. 

 

Trochę przyjemności

Głównym powodem, dla którego wybieramy się na kemping jest chęć odpoczynku. Chcemy też zwykle poobcować z naturą i się wyciszyć. Jeśli nie planujemy szczególnie długich wycieczek w miejsca znajdujące się obok, będziemy mieć dużo czasu na relaks. W związku z tym pakując się na wycieczkę, trzeba skupić się nie tylko na praktycznych przedmiotach, ale też rzeczach, które zapewniają nam rozrywkę. Osoby lubiące czytać z pewnością będą chciały zabrać ze sobą książki. W przypadku różnego rodzaju wycieczek świetnie sprawdzają się czytniki. To niewielkie urządzenia, na które można pobrać wiele książek. Zabranie ze sobą np. 10 tytułów nie byłoby proste, a z czytnikiem to nie tylko możliwe, ale i bardzo łatwe. Czytnik wymaga ładowania, więc warto mieć ze sobą powerbank. Jeśli wybieramy się wspólnie z grupą znajomych, możemy przemyśleć wzięcie ulubionych planszówek, gier czy szachów. Na kempingu przyda się też przenośny głośnik, z którego będziemy mogli odtwarzać muzykę.

Wyjazd z dziećmi

Sytuacja nieco komplikuje się, kiedy na kemping wyruszają też dzieci. Wszystko dlatego, że jako rodzice chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki. Często też najmłodsi bywają bardziej wymagający i gorzej znoszą trudne warunki. W związku z tym warto zrobić wszystko, aby pokazać dziecku, że taka forma podróżowania również ma swoje plusy. W czasie podróży z pociechą szczególnie ważne jest dbanie o bezpieczeństwo. Dlatego też w naszym samochodzie powinna znaleźć się dobrze wyposażona apteczka, a w niej leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, termometr i plastry. Warto mieć pod ręką także specjalny preparat zabezpieczający przed komarami i kleszczami, a także spray na pogryzienia. Dzieci powinny mieć też ze sobą swoje ulubione zabawki, tak aby czuły się nie tylko bezpiecznie, ale miały też zapewnioną rozrywkę. 

Przygotowanie ma kemping to z pewnością wymagający proces. Ilość rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać, jest spora, choć to zależy od naszych potrzeb, tego ile osób bierze udział w wycieczce i innych czynników. Warto przed każdym wyjazdem zrobić listę niezbędnych przedmiotów, tak aby o niczym nie zapomnieć.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments