Ostatnio aktualizowane: 02.06.20

 

W ostatnich latach w Polsce dużą popularność zyskały butelki filtrujące. Wynika to głównie z większej świadomości mieszkańców na temat aspektów ekologicznych i tym samym ciągle rosnącego trendu „bycia eko”. Na rynku pojawia się coraz więcej marek, które konkurując ze sobą, wprowadzają do swoich produktów nowe rozwiązania. Poniżej przedstawiliśmy zestawienie marek, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

 

Dafi

Dafi jest polską marką produkującą filtry do wody oraz pojemniki próżniowe. Na rynku działa już od ponad 30 lat. W tym czasie zdołała opracować dużą ilość autorskich rozwiązań produkcyjnych. Wszystkie produkty Dafi wytwarzane są w Polsce. Do produkcji filtrów oraz pojemników producent wykorzystuje wysokiej jakości surowce, które produkowane są w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Marka dba o to, aby zapewnić swoim wyrobom najlepszą kontrolę jakości, a także skupia się na bliskim kontakcie z klientem oraz szybkim serwisie gwarancyjnym. Produkty Dafi cieszą się dużą popularnością zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. 

Brita

Brita jest niemiecką marką, która istnieje na rynku od ponad 50 lat. Jej pierwsze produkty, były wytwarzane ręcznie w ogrodzie założyciela firmy, Heinza Hankammera. Z upływem lat pomysłodawca poszerzył swoją działalność sprawiając, że marka, produkująca butelki do wody pitnej, stała się innowacyjnym liderem w dziedzinie optymalizacji jakości tej wody. Aktualnie marka prowadzi swoją działalność w 66 krajach na całym świecie. Celem przedsiębiorstwa jest oferowanie swoim klientom zrównoważonych rozwiązań, jednocześnie dbając o środowisko przyrodnicze. Brita wytwarza produkty, które są alternatywą dla wody butelkowanej. Producent stara się, aby każda butelka była solidna.

 

Bobble

Historia marki Bobble rozpoczyna się w 2008 roku, kiedy jej założyciele, Richard i Stephanie Smiedt, przechodząc obok jednego z wysypisk w Azji, na którym piętrzyły się odpady z produkcji, wpadli na pomysł wytwarzania produktu, który pozwoliłby na zmniejszenie ilości jednorazowych butelek z tworzywa sztucznego. Efektem ich pracy stała się butelka bobble. Produkt ten wykonywany jest z wysokiej jakości materiałów, które są bardzo trwałe. Modele mają również stylowy oraz niepowtarzalny design, który sprawia, że konsumenci z chęcią sięgają po te butelki. 

 

MSR

Mountain Safety Research to amerykańska marka założona w 1969 roku przez Larrego Penberthy. Przedsiębiorstwo to zajmuje się produkcją sprzętu kempingowego, turystycznego oraz alpinistycznego. Wytwarza m.in. przenośne kuchenki, filtry do wody, rakiety śnieżne oraz namioty. MSR dąży do tego, aby z każdym rokiem wytwarzać produkty, które w jak najmniejszym stopniu ingerują w środowisko przyrodnicze. Przedsiębiorstwo angażuje się w zminimalizowanie wpływu na środowisko wytwarzanych wyrobów produkując wyroby ekologiczne. Osiągają to między innymi poprzez wybór lepszych materiałów, bezpieczniejszych chemikaliów oraz inteligentnych opakowań. Producent dba także o to, aby każdy produkt przeszedł kontrolę jakości, przed wydaniem go do sprzedaży.

I-Water

Ranking marek butelek filtrujących nie byłby kompletny bez I-Water. Jest to koreańska marka, zajmująca się produkcją naczyń jonizujących. W ich ofercie znajdują się 3 rozmiary butelek: Mini 380 przeznaczona jest w szczególności dla osób uczących się oraz dla kobiet, Portable 600, dla osób uprawiających sport, a Home 1400 można stosować do użytku domowego. Materiał (Tritan firmy Eastman), z którego wykonywane są produkty, jest bardzo trwały oraz wyróżnia się dużą odpornością termiczną. Producent dba o to, aby wytwarzane przez niego wyroby były ekologiczne oraz w pełni bezpieczne dla środowiska przyrodniczego.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments