Ostatnio aktualizowane: 27.09.20

 

Gotowanie na kempingu może być przyjemne, o ile weźmie się ze sobą  wszystkie niezbędne do tego przyrządy. Zakup dobrej kuchenki turystycznej to podstawa, do tego dochodzi wybór odpowiedniego wyposażenia oraz minimalna wiedza na temat gotowania w plenerze. Na jakie urządzenie warto się zdecydować, aby służyło dłużej niż jeden sezon? Oto lista producentów kuchenek turystycznych. 

 

Inko-Time 

Właścicielem marki Alpen Camping jest firma Inko-Time, będąca na rynku europejskim od 1996 roku. Przedsiębiorstwo wraz z rozwojem poszerzyło swój asortyment o produkty z branży turystycznej, takie jak kuchenki turystyczne oraz kartusze gazowe. W 2014 roku Inko-Time wprowadziło na rynek markę Alpen Camping. Produkty tej marki stanowią dobry wybór na długie wyjazdy, są łatwe w transporcie oraz wytrzymałe. Modele przystosowane do montażu pod butlę lub kartusz dobrze sprawdzają się w sezonie letnim do gotowania ciepłych posiłków. Ranking kuchenek turystycznych pokazuje, że jest to jeden z najchętniej wybieranych producentów przez działkowiczów, wędkarzy oraz osoby lubiące aktywny wypoczynek za miastem. 

Ravanson 

Ravanson to polskie przedsiębiorstwo będące na rynku od 2003 roku. Siedziba firmy znajduje się w Płońsku, a część produkcji odbywa się w Chinach. Przedsiębiorstwo jest znane nie tylko na rynku krajowym, ale także w krajach Unii Europejskiej. Ravanson przyznaje, że skupia się na dostarczeniu odbiorcom szerokiego asortymentu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie ma produkty, takie jak: duże AGD (chłodziarki, kuchenki, pralko-wirówki), drobne AGD (czajniki, gofrownice, opiekacze, grille elektryczne, miksery, blendery), klimatyzatory, wentylatory, grzejniki oraz grille gazowe. Konsumenci doceniają produkty turystyczne Ravanson ze względu na niewielkie rozmiary i praktyczny design. 

 

Severin 

Severin to niemieckie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją artykułów gospodarstwa domowego. Korzenie firmy sięgają roku 1892, kiedy to Anton Severin otworzył niewielką kuźnię w mieście Sundern. Obecnie miasto to jest siedzibą przedsiębiorstwa. Firma współpracuje z wieloma partnerami handlowymi w ponad 80 krajach. W ofercie niemieckiego producenta znajdują się automatyczne ekspresy do kawy, tostery, czajniki, grille, odkurzacze, miksery oraz urządzenia do pielęgnacji ciała i włosów. Severin oferuje również nowoczesne modele kuchenek turystycznych z funkcją termostatu i zbudowane ze stali nierdzewnej. 

 

Esperanza 

Esperanza to polska firma działająca na rynku od 1997 roku. Działalność rozpoczęła w trzyosobowym składzie, obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w kraju i za granicą. W 2007 roku przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją działalność o wyposażenie komputerowe, a w 2014 o produkcję smartfonów i tabletów. Esperanza ma bogatą ofertę różnych produktów. W katalogu są: przybory do notebooków, AGD, FOTO, GSM, USB i biurowe, kable, głośniki, źródła światła, stacje pogody oraz środki czyszczące. Firma zajmuje się również produkcją kuchenek elektrycznych, które dobrze sprawdzają się w domku letniskowym oraz na biwaku. Większość modeli ma wielostopniową regulację temperatury oraz palniki z nieprzywieralną powłoką, co chwalą użytkownicy. 

Promis 

Firma Promis to polski producent, który rozpoczął działalność w roku 1989. Od 1995 roku jest członkiem Polskiej Grupy Producentów AGD ELDOM GROUP. Firma chwali się wieloletnim doświadczeniem i bogatą ofertą wysokiej jakości produktów. W ofercie znajdują się przyrządy do przygotowywania potraw, pieczenia oraz grillowania, a także te z kategorii: zdrowie i uroda, sprzątanie i porządek, ogrzewanie i wentylacja oraz zdrowe odżywianie. Konsumenci chętnie sięgają po produkty Promis i wybierają je do codziennych czynności. 

 

Rsonic 

Producent kuchenek Rsonic od lat specjalizuje się w produkcji kuchenek turystycznych oraz naboi gazowych. Gazowe kuchenki turystyczne nadają się do transportu w różne miejsca. Są bardzo praktyczne, można je wykorzystać podczas wypraw pod namiot, a także w czasie różnych imprez plenerowych. Do urządzeń można dokupić specjalne naboje gazowe.  Jeden nabój wystarcza na 150 – 180 minut ciągłego palenia, co oznacza, że sprawdzi się podczas weekendu na biwaku. Użytkownicy chwalą modele kuchenek Rsonic za niewielką wagę oraz ceramiczny palnik, który jest odporny na silne podmuchy wiatru.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments