Ostatnio aktualizowane: 27.09.20

 

Na rynku jest wiele różnych termosów obiadowych, dlatego znalezienie odpowiedniego modelu nie zawsze jest łatwe. Aby nieco ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym opisujemy najbardziej znane marki oferujące tego typu produkty. Wybierając termos jednego z poniżej prezentowanych producentów z pewnością nie będziesz żałować zakupu.

 

Esbit

Niemiecka marka Esbit ma swoją siedzibę w Hamburgu i powstała jako biznes rodzinny. Została ona założona w 1936 roku i szybko zyskała popularność nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Produkty Esbit są projektowane w taki sposób, aby spełniały oczekiwania wszystkich konsumentów i były praktyczne. W ofercie znajdziemy termosy, także obiadowe, o różnej pojemności, przydane zarówno na co dzień, jak i podczas górskich wędrówek czy krótkich, rodzinnych wycieczek. Istotne jest to, że są one wykonane ze starannie dobranych materiałów, pozbawionych szkodliwych substancji (w tym BPA). Co więcej, termosy pokrywa się cienką, srebrną warstwą, aby utrzymanie ich w czystości stało się łatwiejsze. W ofercie marki znajdziemy też kubki termiczne, butelki, zestawy naczyń turystycznych, a nawet grille, ekspresy i kuchenki przystosowane do użytku poza domem. Za sprawą produktów Esbit możemy w dowolnym miejscu przygotować i zjeść ciepły posiłek.

 

Termite

Przeglądając ranking termosów obiadowych, na pewno znajdziemy w nim model oferowany przez markę Termite. To polski producent mający swoją siedzibę na terenie Trójmiasta. Jednocześnie jest to jedna z najstarszych marek w naszym kraju oferująca sprzęt turystyczny. Termosy Termite wyróżniają się solidnością, a także nowoczesnym designem. Cieszą się one popularnością, ponieważ długo utrzymują ciepło potraw i napojów, a do tego są wygodne w przenoszeniu. To podstawowy element wyposażenia wielu miłośników podróży. Ponieważ są to bardzo wytrzymałe produkty, mogą być użytkowane przez kilka sezonów. Brak konieczności regularnej wymiany termosu co pewien czas ma pozytywny wpływ nie tylko na nasz budżet, ale także na środowisko naturalne. Marka produkuje również turystyczne naczynia kuchenne, materace oraz maty samopompujące.

Skip Hop

Osoby szukające termosu obiadowego dla swoich dzieci powinny sprawdzić ofertę producenta Skip Hop. To amerykańska marka mająca główną siedzibę w Nowym Jorku, która oferuje bezpieczne w użytkowaniu produkty dla maluchów. To przede wszystkim kolorowe i solidne zabawki, lampki i dekoracje, praktyczne torby i organizery, przewijaki, a także naczynia i pojemniki. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują właśnie termosy i lunchboxy, które podobają się nie tylko rodzicom, ale i dzieciom. To różnobarwne produkty z zabawnymi nadrukami, które są wykonane z materiałów bez szkodliwych substancji w składzie. Utrzymanie ich w czystości nie stanowi żadnego problemu, ponadto na długo zachowują estetyczny wygląd.

 

IKEA

IKEA to bardzo popularne, szwedzkie przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1943 roku. W pierwszych latach działalności zajmowało się ono sprzedażą wysyłkową swoich produktów, a pierwszy sklep stacjonarny otworzono w 1958 roku. Obecnie jest ich kilkaset, znajdują się nie tylko na terenie Europy, ale i innych kontynentów. Asortyment marki IKEA jest bardzo szeroki, znajdziemy w nim meble, dekoracje, tekstylia i wiele innych produktów. Oferowane przez nią termosy spodobały się konsumentom, na co wpływa ich wytrzymałość, niska cena oraz dobre właściwości termoizolacyjne.

 

Stanley

Amerykańska marka Stanley powstała z inicjatywy Williama Stanleya Jr., a pierwsze oferowane przez nią produkty pojawiły się na rynku ponad 100 lat temu. Były to termiczne butelki, które na długo zachowywały odpowiednią temperaturę ciepłych napojów. Z czasem asortyment marki zaczął stopniowo się rozszerzać, pojawiły się w nim różnego rodzaju termosy, a także kubki termiczne. Są one produkowane z wysokiej jakości stali, co gwarantuje odporność na uszkodzenia. To sprawia, że produkty Stanley są używane m.in. przez wojsko.

Tefal

Marka Tefal kojarzona jest przede wszystkim z eleganckimi i solidnymi garnkami, patelniami oraz urządzeniami do gotowania i prasowania. Jednak w jej ofercie znajdziemy też termosy, zarówno na kawę czy herbatę, jak i ciepłe potrawy. Tefal to francuskie przedsiębiorstwo założone w 1956 roku Marca Grégoire’a. Jego nazwa pochodzi od pierwszych liter słów teflon oraz aluminium. Marka szybko stała się popularna, gdyż produkowane przez nią naczynia do gotowania i patelnie pokrywane były powłoką nieprzywierającą, co znacząco ułatwiało ich mycie, a także samo przyrządzanie posiłków. Co ciekawe, to dzięki niej na rynku pojawiło się bezprzewodowe żelazko.

 

Thermos

Marka Thermos powstała w 1904 roku. Jej założycielem jest Reinhold Burger. Na podstawie naczynia próżniowego odkrytego przez szkockiego fizyka Jamesa Dewara mężczyzna stworzył butelkę izolacyjną na napoje, na którą w 1903 roku otrzymał patent. Termosy Thermos szybko zyskały popularność i już trzy lata po założeniu marki pojawiły się na rynku kanadyjskim, brytyjskim i amerykańskim, a później także japońskim. W 1930 roku angielska rodzina królewska przyznała jej herb dostawcy dworskiego oraz przywilej dostarczania termosów na dwór królewski. Wraz z upływem czasu oferta była stopniowo poszerzana o nowe produkty, m.in. wykonane z tytanu i przeznaczone dla sportowców. Obecnie marka cieszy się dużym uznaniem konsumentów na całym świecie.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments