Ranking 6 najlepszych apteczek pierwszej pomocy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 22.04.24

 

Apteczka pierwszej pomocy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jaką apteczkę pierwszej pomocy wybrać? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu kupujących. Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się dostępnym w sklepach produktom i sprawdzić, które z nich zyskują najlepsze opinie. Nasza dogłębna analiza pozwoliła nam stworzyć rzetelny ranking. Pierwsze miejsce zajęła w nim apteczka samochodowa cała Europa + ustnik DIN13164. Ma ona wszystkie potrzebne akcesoria w zestawie m.in.: Zestaw plastrów, chusty opatrunkowe i bandaże elastyczne. Są one zapakowane w wysokiej jakości pokrowiec wykonany z wodoodpornej tkaniny. Kolejnym godnym polecenia produktem jest apteczka pierwszej pomocy turystyczna Vera mała. Jest ona zrobiona z wytrzymałego nylonu i ma zamek błyskawiczny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Apteczka samochodowa ma w zestawie wiele akcesoriów, które są potrzebne, jeśli chcemy pomóc osobie w trudnej sytuacji. Wyposażenie jest różnorodne, co czyni apteczkę uniwersalną. Mimo dużej liczby akcesoriów produkt zachował kompaktowe wymiary.

Wady

Znajdujące się w zestawie nożyczki nie są przez wszystkich dobrze oceniane. Część osób twierdzi, że są słabej jakości i trudno nimi coś przeciąć.

Podsumowanie

Apteczka pierwszej pomocy jest poręczna i dobrze wyposażona. Stosunek jakości jej wykonania do ceny jest atrakcyjny. Produkt ma datę ważności do 2024 roku. Apteczka spełnia wymagania normy DIN 13164:1998. Wymiary etui to: 24 cm x 15 cm x 8 cm.

Drugi wybór

Zalety

Pokrowiec jest zrobiony z wytrzymałego nylonowego materiału. Dobrze zabezpiecza on akcesoria przed działaniem wilgoci i innych niesprzyjających czynników. Zestaw zawiera potrzebne akcesoria m.in.: Plastry, rękawice winylowe i sterylny opatrunek indywidualny.

Wady

Z tyłu pokrowca znajdują się rzepy umożliwiające jego przypięcie np. do paska spodni. Po czasie jednak tracą one swoje właściwości. Tak wynika z niektórych recenzji produktu.

Podsumowanie

Pokrowiec ma czerwony, wyrazisty kolor. Płynnie działający zamek błyskawiczny ułatwia wyciąganie znajdujących się w środku akcesoriów. Etui ma wymiary: 14 cm x 10 cm x 4,5 cm. Apteczka jest zgodna z normami DIN 13167. W zestawie jest instrukcja udzielania pierwszej pomocy.

Rozważ też

Zalety

Apteczka ścienna jest dostępna w komplecie z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami. W środku znajdują się m.in.: Plastry, opatrunki, kompres i chusty. Są też ostre nożyczki, którymi można szybko przeciąć materiał. W komplecie jest też ustnik do sztucznego oddychania.

Wady

Produkt jest przystosowany do montażu na ścianie. Z tyłu apteczki jest stelaż. Mimo to niektóre osoby mają problem z tym, aby poprawnie i w miarę szybko przymocować apteczkę.

Podsumowanie

Ścienna apteczka domowa spełnia wymagania normy DIN 13164. Na obudowie znajdują się numery telefonów na policję, pogotowie i straż. Jakość wykonania opakowania jest bardzo dobra. Nie jest ono podatne na uszkodzenia ani zniekształcenia.

 

 

6 najlepszych apteczek pierwszej pomocy. Opinie w 2024 roku 

 

Sprawdź przygotowany przez nas ranking apteczek pierwszej pomocy i wybierz dobrej jakości produkt. Nie trać czasu na szukanie opisów różnych produktów i porównywanie opinii na ich temat. Zrobiliśmy to za Ciebie.

 

Apteczka samochodowa

 

1. 1. Apteczka Samochodowa Cała Europa + Ustnik DIN13164

 

Apteczka samochodowa cała Europa + ustnik DIN13164 to produkt spełniający normę DIN 13164:1998. Jego data przydatności do użycia kończy się dopiero w 2024 roku. Wszystkie akcesoria są zapakowane w wytrzymałe etui zrobione z wodoodpornej tkaniny. To oznacza, że są one dobrze zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Wymiary etui to: 24 cm x 15 cm x 8 cm.

Apteczka samochodowa jest sprzedawana w zestawie z pełnym wyposażeniem. Kupujący otrzymuje m.in.: Zestaw plastrów (14 sztuk) i jeden duży plaster na szpulce 5 m x 2,5 m. Zestaw zawiera też bandaże elastyczne, chusty opatrunkowe, kompresy na rany i bandaże z kompresem. Kupujący otrzymuje koc termiczny, nasączone chusteczki, rękawiczki winylowe, nożyczki i instrukcję udzielania pierwszej pomocy. Przydatnym elementem jest też ustnik.

Osoby, które zdecydowały się kupić ten zestaw, przyznają, że jakość jego wykonania w porównaniu z przystępną ceną jest bardzo dobra. Apteczka zawiera wszystkie akcesoria, które są niezbędne do udzielenia pomocy osobie, która uległa wypadkowi.

 

 

 

 

Apteczka turystyczna

 

2. Apteczka Pierwszej Pomocy Turystyczna Vera Mała

 

Apteczka turystyczna Pierwszej Pomocy Vera Mała ma wymiary: 14 cm x 10 cm x 4,5 cm. Jest ona zgodna z normami DIN 13167. Pokrowiec zrobiono z wytrzymałego nylonu, który nie wchłania wody. Oznacza to, że znajdujące się w środku akcesoria są dobrze chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Z tyłu apteczki znajdują się dwa rzepy, dzięki którym można łatwo przymocować ją np. do paska spodni.

Prezentowana apteczka podróżna jest dostępna w zestawie z różnymi plastrami, sterylnym opatrunkiem indywidualnym M, kocem ratunkowym 160 cm x 210 cm, chustą opatrunkową 60 cm x 80 cm i nożyczkami. W zestawie są też rękawice winylowe i instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Apteczka turystyczna zawiera wszystko, co może przydać się podczas podróży.

Ten produkt jest dobrze oceniany przez kupujących. Apteczka na wakacje zajmuje mało miejsca, więc wygodnie się ją przenosi i okazuje się praktyczna w każdej sytuacji. W środku znajdują się wysokiej jakości akcesoria.

 

 

 

 

Apteczka domowa

 

3. Apteczka Pierwszej Pomocy w Pudełku Ścienna Domowa

 

Apteczka domowa pierwszej pomocy w pudełku jest zrobiona z wytrzymałego tworzywa. Możesz mieć pewność, że akcesoria w środku są dobrze zabezpieczone i nawet po dłuższym czasie zachowają swoje właściwości. W komplecie jest stelaż, który umożliwia stabilne zamocowanie produktu do ściany. Apteczka domowa ma czerwony, wyrazisty kolor. 

W zestawie znajduje się ustnik do sztucznego oddychania. W środku są też opatrunki w opakowaniu, bandaż usztywniający, chusta opatrunkowa i trójkątna, rękawice jednorazowe, rolka przylepca i kompres. Opakowanie zawiera ponadto nożyczki i instrukcję udzielania pierwszej pomocy.

Ta dobra apteczka pierwszej pomocy jest chętnie wybierana przez osoby, które chcą zapewnić sobie lepsze przygotowanie w razie wypadku w domu. Produkt jest doceniany za to, że akcesoria są dobrze dobrane i w zestawie niczego nie brakuje.

 

 

 

 

Apteczka taktyczna

 

4. Apteczka Taktyczna Survival Nerka Wyposażona ZA-2

 

Apteczka taktyczna Survival Nerka ZA-2 to produkt, który przyda się podczas każdej wymagającej wyprawy. Apteczka sprawdzi się też dobrze podczas wakacji czy biwaku. Część osób wykorzystuje ją też w samochodzie. Znajdujące się w środku wyposażenie pochodzi od polskiego producenta i jest zgodne z normą UE DIN 13164.

Elementami wyposażenia są m.in.: Plaster na szpulce 5 m x 2,5 cm, bandaże elastyczne o szerokości 6 cm i 8 cm i rękawice winylowe. Kupujący otrzymuje też dwie chusty opatrunkowe, bandaże z kompresem i 2 pary rękawic winylowych. Apteczka wojskowa ma też kompresy na rany, ratunkowy koc termiczny, nasączone chusteczki i stalowe nożyczki. Produkty sterylne mają ważność do 09.2024 r.

Przeprowadzony test apteczek pierwszej pomocy potwierdził, że ten produkt jest dobrej jakości. Przypomina on kształtem popularne do noszenia nerki. Pas biodrowy jest regulowany, więc można łatwo dopasować torbę do potrzeb danej osoby. Taśmy w systemie Molle pozwalają na wygodne mocowanie dodatkowych akcesoriów.

 

 

 

 

Apteczka rowerowa

 

5. Apteczka Pomocy Turystyczna Rowerowa, Motocyklowa

 

Apteczka rowerowa turystyczna, motocyklowa jest zgodna z normami UE i dostosowana do wymagań krajów europejskich m.in.: Austrii, Słowacji, Węgier i Czech. Znajdujące się w apteczce produkty mają znak CE, co potwierdza, że są one dobrej jakości. Data ważności akcesoriów to 2025 r.

Ta apteczka na wyjazd została zrobiona w wytrzymałego materiału, który jest odporny na działanie wilgoci i innych czynników zewnętrznych. Wykorzystana do produkcji pokrowca tkanina jest jaskrawa, więc nie ma problemu z tym, aby w razie potrzeby znaleźć apteczkę. Elementami wyposażenia są m.in. Plastry, bandaże elastyczne, jednorazowe rękawice i kompresy na rany. W komplecie jest też ustnik do sztucznego oddychania.

Opinie o tych apteczkach pierwszej pomocy są bardzo dobre. Konsumenci doceniają dobre wyposażenie zestawów. Na uwagę zasługuje też to, że z tyłu pokrowca są rzepy mocujące, więc apteczka nie przemieszcza się w trakcie jazdy i dzięki temu później można ją łatwo znaleźć.

 

 

 

 

Mini apteczka

 

6. Mini Apteczka Czerwona z Straz, Zestaw 4 Części

 

Mini apteczka czerwona ma na etui napis “straż”. Produkt wyróżniają kompaktowe wymiary. Pokrowiec liczy: 11 cm x 7 cm x 2,5 cm, więc nie ma problemu z tym, aby schować go nawet do niewielkiego plecaka czy w inne miejsce. Etui jest zamykane na sprawnie działający zamek błyskawiczny.

Apteczka ma następujące wyposażenie: 2 sztuki rękawic ochronnych, maseczkę do sztucznego oddychania (zawór jednokierunkowy) i 2 gaziki, które są nasączone 70% alkoholem izopropylowym. Gaziki mają wymiary: 65 mm x 30 mm. 

Zdaniem konsumentów to dobra i tania apteczka pierwszej pomocy, którą warto kupić. Produkt kosztuje niewiele ponad 10 zł. Przyda się on osobom chcącym mieć pod ręką kompaktową apteczkę z najważniejszymi akcesoriami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką apteczkę pierwszej pomocy kupić?

 

Apteczka pierwszej pomocy przydaje się w różnych sytuacjach. Zazwyczaj ten produkt kojarzony jest autem, bo w nim musi się on znajdować. Wynika to z obowiązku udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Apteczka okazuje się jednak niezastąpiona także w domu, w biurze, w miejscach użyteczności publicznej czy podczas wycieczek. Jeśli chcemy zapewnić sobie większe poczucie bezpieczeństwa, powinniśmy zainwestować w taki zestaw. Jaką apteczkę pierwszej pomocy wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Wskazówki na ten temat można znaleźć poniżej.

Rodzaje apteczek

Na rynku dostępne są różne apteczki przeznaczone do udzielania pierwszej pomocy. Kupujący ma do wyboru modele:

♦ samochodowe – choć nie ma obowiązku posiadania apteczki w aucie, zaleca się, aby ją mieć. Na osobie będącej świadkiem wypadku ciąży obowiązek udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. Bez odpowiednich akcesoriów często trudno to zrobić. W apteczce samochodowej powinny znaleźć się bandaże, plastry, nożyczki, które będzie można wykorzystać m.in. do przecięcia pasów czy folia termiczna;

domowe – występują w mniejszych i większych wersjach, można je kupić w miękkim pokrowcu, a także twardym futerale przeznaczonym do montażu na ścianie;

turystyczne – mają wyposażenie podobne do apteczek samochodowych. Akcesoria są zamknięte w małym pokrowcu, który można wygodnie przenosić w plecaku. Apteczka turystyczna powinna być dopasowana do miejsca, do którego udajemy się w podróż. Podstawowym wyposażeniem są oczywiście bandaże, plastry, koc ratunkowy i rękawiczki. Nierzadko do środka wkłada się też najpotrzebniejsze lekarstwa;

survivalowe – inaczej nazywane wojskowymi czy taktycznymi. Często mają one charakterystyczny zielony kolor podobny do tego stosowanego w mundurach. Są one tak zrobione, aby można było łatwo sięgnąć do środka. Często mają one postać nerki do umieszczenia na biodrach. Apteczki survivalowe wyposażone są np. rzepy pozwalające na przenoszenie także innych potrzebnych akcesoriów np. krótkofalówek.

 

Co musi zawierać najlepsza apteczka pierwszej pomocy?

Miarą tego, czy dana apteczka pierwszej pomocy jest dobra czy też nie, jest jej wyposażenie. Wysokiej jakości produkty muszą zawierać wszystkie niezbędne akcesoria służące udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Norma DIN 13164 określa skład apteczki stosowanej w pojazdach samochodowych. Co zawierają takie zestawy? W środku apteczki są następujące akcesoria: 

opatrunki indywidualne G (10 cm x 12 cm), M (8 cm x 10 cm) i K (6 cm x 8 cm),

zestaw plastrów,

opaski elastyczne w różnych wymiarach (4 m x 6 m i 4 m x 8 m),

chusty opatrunkowe (40 cm x 60 cm i 60 cm x 80 cm),

kompresy,

przylepiec 5 m x 2,5 cm,

chusta trójkątna, 

koc ratunkowy 160 cm x 210 cm,

rękawice winylowe,

nożyczki,

chusteczki nasączone,

instrukcja udzielania pierwszej pomocy.

Wyróżnić można także normę DIN 13167, która określa skład wyposażenia apteczki z przeznaczeniem dla motocyklistów. Ma ona mniejsze wymiary od produktu stosowanego w samochodach. W zakładach pracy, szkołach czy podobnych miejscach używa się apteczek pierwszej pomocy spełniających normę DIN 13157. Ich skład jest większy w porównaniu z dwoma wspomnianymi wcześniej zestawami. W przypadku chęci zapewniania bezpieczeństwa większej ilości osób należy wybierać apteczki pierwszej pomocy zgodne z normą DIN 13169.

 

Wykonanie pokrowca

Zastanawiając się nad tym, jaka jest najlepsza apteczka pierwszej pomocy, należy koniecznie zwrócić uwagę na jakość wykonania pokrowca. To w nim umieszczone są wszystkie niezbędne do udzielenia pomocy akcesoria. Muszą być one dobrze zabezpieczone przed działaniem mocnych promieni słońca i wilgoci. Wyróżnić można opakowania miękkie, najczęściej zrobione z wodoodpornego nylonu. Mają one zamek błyskawiczny, więc można łatwo je otworzyć i wyjąć z nich to, co potrzebne. Wyróżnić można też apteczki wykonane z twardego tworzywa, które są zamykane na zatrzask. Takie produkty są wykorzystane najczęściej w domach i innych budynkach. Niekiedy z tyłu apteczki znajdują się specjalne rzepy, dzięki którym zachowuje ona lepszą stabilność. 

Apteczki pierwszej pomocy w dobrych cenach

Apteczki pierwszej pomocy nie są drogie, dobrej jakości zestaw można kupić nawet już za ok. 20 zł. Takie apteczki są zamknięte w nylonowym pokrowcu, który wykazuje odporność na działanie wilgoci. Więcej kosztują bardziej rozbudowane zestawy i produkty survivalowe.

 

 

FAQ

 

P1: Co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy?

Apteczki pierwszej pomocy przydają się w różnych miejscach. Powinny one znaleźć się nie tylko w samochodzie, ale też w domu, w bagażu podczas wyjazdu, w biurach, szkołach i innych tego typu miejscach. Wypadek może zdarzyć się wszędzie i trzeba być na to przygotowanym. W większości apteczek pierwszej pomocy znajdziemy: Elastyczne bandaże, ustnik do sztucznego oddychania, kompresy gazowe, różnego rodzaju plastry i opaski opatrunkowe. Warto, aby w środku etui były też odpowiednio ostre nożyczki, rękawiczki ochronne i płyn do odkażania rąk (dobrze zabezpieczony przed rozlaniem). Najlepiej zweryfikować, czy dany produkt spełni określone prawem normy, bo wtedy oznacza to, że zawiera ona wszystkie niezbędne akcesoria.

 

P2: Ile kosztuje apteczka?

Choć w apteczce pierwszej pomocy zwykle znajduje się dużo akcesoriów, jej zakup nie jest sporym wydatkiem. Dobrze skompletowany zestaw można kupić już za ok. 20 zł. Mowa tutaj o akcesoriach zamkniętych w nylonowym pokrowcu. Apteczki przeznaczone do montażu na ścianie i zrobione z twardego tworzywa są nieco droższe, ale różnica w cenie nadal nie jest znacząca, bo wynosi przeciętnie 15 zł. Droższe mogą być modele survivalowe. Za takie czasami trzeba zapłacić ok. 80 zł. Aby zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo i odpowiednią pomoc w trakcie wypadku, nie trzeba wydawać wiele pieniędzy. Warto pamiętać, aby apteczkę mieć nie tylko w samochodzie, ale też w domu czy podczas dłuższej wycieczki rowerowej. 

P3: Apteczka na wakacje – co zabrać?

Kompletowanie apteczki na wakacje to bardzo ważne zadanie. Będąc z dala od domu, często w obcym kraju, warto być przygotowanym na każdą sytuację. Co powinna zawierać apteczka na wakacje? Poza standardowym wyposażeniem apteczek pierwszej pomocy warto mieć w zestawie też inne produkty. Do najważniejszych można zaliczyć lekarstwa. Należy oczywiście mieć ze sobą leki, które przyjmujemy stale. Warto też wziąć ze sobą lekarstwa przydatne np. w czasie przeziębienia i leki przeciwbólowe. W apteczce na wakacje nie może też zabraknąć kosmetyków do opalania i preparatów stworzonych z myślą o łagodzeniu oparzeń słonecznych. Doświadczenie pokazuje też, że przydatne są wszelkie produkty przeznaczone do walki z komarami i kleszczami.

 

P4: Apteczka domowa – gdzie kupić?

Domowe apteczki można nabyć stacjonarnie w aptekach. Największych wybór produktów jest jednak online. Kupując przez Internet, można szybko sprawdzić cenę tego samego produktu w różnych sklepach i wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję. Niektóre osoby decydują się też na samodzielne kompletowanie apteczki. Tworzą listę wszystkich przydatnych produktów i kupują je oddzielnie. Takie rozwiązanie również ma pewne korzyści, bo apteczka jest wtedy idealnie dopasowana do potrzeb danej osoby i jej rodziny. Nie można zapominać o regularnym sprawdzaniu dat ważności znajdujących się w środku akcesoriów.

 

P5: Apteczka niemowlaka – co warto mieć?

Kompletowanie apteczki niemowlaka, w szczególności dla rodziców, którzy powitali na świecie swoją pierwszą pociechę, może być trudne. Co powinno się znaleźć w apteczce? Z wielu porad ekspertów wynika, że niezbędnymi akcesoriami są: Płyn dezynfekujący do pielęgnacji kikuta pępowiny, jałowe gaziki, termometr (najlepiej bezdotykowy) i sól fizjologiczna w ampułkach. Przydatna okazuje się też maść na odparzenia, witamina D dla niemowląt, czopki, środki na kolki i żel na ząbkowanie. W trakcie przeziębień mogą przydać się delikatnie maści rozgrzewające przeznaczone dla najmłodszych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ