Hamaki z moskitierą ranking
Każdy z nas marzy czasem o zrelaksowaniu się na łonie natury. W tym celu idealny okazuje się hamak ogrodowy, dzięki któremu możemy wypocząć na świeżym powietrzu. Modele z moskitierą skutecznie ochronią nas także przed insektami. Jeśli zastanawiasz się, który produkt jest najlepszy to podpowiadamy, że według opinii konsumentów jest to Amazonas Mosquito Traveller. Jest to lekki i wygodny hamak ogrodowy wyposażony w siateczkę chroniącą przed owadami, którą można szybko odpiąć. Wykonany jest z solidnych materiałów zapewniających wyjątkową wytrzymałość. Jeśli jednak ten produkt nie przypadł Ci do gustu polecamy zapoznać się również z modelem Snugpak Jungle. Jest to hamak turystyczny, który idealnie nadaje się na biwak czy wycieczkę do lasu, gdyż nie zajmuje dużo miejsca w plecaku. Dzięki załączonym hakom i linkom montaż jest bardzo prosty. Jeśli interesują Cię pozostałe propozycje z naszego zestawienia zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.
Contents
Tabela porównawcza
Najlepsze hamaki z moskitierą w 2024 roku
Poniżej prezentujemy ranking hamaków z moskitierą, który ma na celu wsparcie w wyborze produktu spełniającego Twoje oczekiwania. W zestawieniu znalazły się modele, które są wygodne w użytkowaniu i skutecznie ochronią przed ukąszeniami owadów.
Nasze zalecenia
Amazonas Mosquito Traveller
Amazonas Mosquito Traveller to dobry i tani hamak z moskitierą, który zapewni komfortowy wypoczynek w każdych warunkach. Model ten wykonany jest z materiału zaimpregnowanego substancją odstraszającą owady oraz wyposażony jest w siatkę. Rozwiązania te sprawiają, że możemy swobodnie wypoczywać w ogrodzie bez obaw o nieprzyjemne ukąszenia komarów, much czy kleszczy.
Moskitierę możemy w każdej chwili odpiąć błyskawicznym zamkiem. Powierzchnia do leżenia tego produktu to 220 cm x 140 cm, a jego długość całkowita wynosi 350 cm. Maksymalne obciążenie hamaka to 150 kg. Jest on również bardzo lekki, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu możemy go zabrać ze sobą w podróż.
Dodatkową zaletą produktu są dwie małe kieszonki po bokach, w których możemy umieścić drobiazgi. Produkt można prać w pralce. Osoby, które zakupiły hamak Amazonas Mosquito Traveller, bardzo pozytywnie go oceniają zwracając uwagę na jego wygodę i komfort użytkowania.
Snugpak Jungle
W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Snugpak Jungle. Jest to hamak wyposażony w moskitierę z drobnej, poliestrowej siateczki, która uchroni nas przed owadami i zapewni komfort wypoczynku. Siatka połączona jest z hamakiem za pomocą dwukierunkowego zamka błyskawicznego, dzięki czemu można ją w każdej chwili odpiąć.
Produkt wykonany jest z wytrzymałego i miłego w użytkowaniu nylonu, który wytrzymuje obciążenie do 175 kg. Dodatkowe wzmocnienie stanowią potrójne szwy. Wymiary hamaka to 275 cm x 145 cm. W zestawie otrzymujemy również linki montażowe, praktyczny pokrowiec oraz dwa karabińczyki.
Model ten jest bardzo lekki, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, co sprawia, że jest wygodny w przenoszeniu i przechowywaniu. Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich komentarzach podkreślają, że cechuje się on przyjemną kolorystyką, wysoką jakością wykonania oraz wygodą użytkowania.
BelGiardino Naksos
Nasz ranking nie byłby kompletny bez hamaka BelGiardino Naksos. Występuje on w formie leżaka na stalowej konstrukcji i wyposażony jest w daszek oraz moskitierę chroniącą przed owadami. Produkt wykonany jest z wysokogatunkowych materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne i działanie promieni UV.
Stelaż powstał ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo i zapewnia całości niezwykłą stabilność. Z kolei pokrowiec uszyto z miłego w dotyku nylonu. Długotrwałą wygodę i komfort użytkowania zapewniają również dodatkowe wzmocnienia. Wymiary całości to 142 cm x 255 cm x 200 cm, a leżanki: długość – 210 cm i szerokość – 110 cm.
Na uwagę zasługuje również atrakcyjny design produkt i użycie ponadczasowych odcieni beżu i écru. Z hamaka mogą jednocześnie korzystać dwie osoby. Zaletą modelu BelGiardino Naksos jest to, że jest on jednocześnie hamakiem i huśtawką, dzięki czemu zapewnia dużo radości, zwłaszcza dzieciom. Dodatkowo konsumenci podkreślają, że całość jest stabilna i solidnie wykonana.
Jaki hamak z moskitierą kupić?
Przewodnik zakupowy
Odpoczynek na świeżym powietrzu to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Zawieszony wśród zieleni hamak daje nam możliwość wypocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Aby jednak relaks przyniósł nam ulgę musimy zastanowić się, jaki hamak będzie dla nas najlepszy. Na rynku występuje wiele rodzajów tego typu produktu. Zdaniem konsumentów inwestując w podwieszane łóżko warto rozważyć możliwość zakupu wypoczynku z wbudowaną moskitierą. Z pewnością wszyscy z nas wiedzą, jak irytujące są komary czy muchy w trakcie popołudniowej drzemki. Cieniutka siateczka rozwiązuje ten problem chroniąc nas przed wszelkiego rodzaju insektami. Jeśli więc zdecydowałeś się na kupno ogrodowego łóżka, jednak wciąż zastanawiasz się, jaki hamak z moskitierą wybrać, by nie rozczarować się jego użytkowaniem zwróć uwagę na kilka podstawowych właściwości. W artykule zamieściliśmy najważniejsze wskazówki, które z pewnością ułatwią Ci podjęcie dobrej decyzji.
Konstrukcja – jaki hamak z moskitierą jest najlepszy?
Wchodząc do sklepu z artykułami ogrodniczymi zauważysz, że hamaki dzielą się na te wykonane z siatki oraz płócienne. Pierwszy wariant to najstarszy rodzaj produktu. Dawniej wykonywany był samodzielnie, poprzez wiązanie ze sobą grubych lin. Z biegiem czasu producenci zaczęli produkować tego typu łóżka przy pomocy maszyn, co znacznie obniżyło wartość i czas poświęcony na wykonanie jednego egzemplarza.
Dzięki temu hamaki siatkowe są dość tanie. Pamiętaj jednak, że im grubsza lina i większe oczka, tym produkt jest mniej wygodny. Grube sploty mogą wbijać się w ciało, przez co znalezienie odpowiedniej pozycji będzie bardzo trudne. Warto więc wybierać egzemplarze zrobione z cieniutkich włókien. Co prawda są one nieco słabsze, ale za to o wiele wygodniejsze. Poza tym dość szybko schną, dzięki czemu hamak po kilku godzinach od wyprania będzie gotowy do dalszego użytku. Innym rodzajem wypoczynku jest podwieszane łóżko płócienne.
Zdaniem konsumentów ten wariant jest o wiele wygodniejszy – jednolity materiał idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała, przez co jesteśmy w stanie przybrać niemal każdą pozycję. Co więcej, ze względu na dość gęstą strukturę pojedynczych nici jesteśmy izolowani od podmuchów wiatru od dołu, co jest szczególnie ważne np. w chłodne, wiosenne poranki czy wieczory. Oczywiście, w upalne dni taka konstrukcja może być nieco uciążliwa, jednak wybierając przewiewny materiał możemy uchronić się od nadmiernej potliwości ciała.
Materiał
Często zdarza się, że teoretycznie dobry hamak nie jest zbyt wygodny w użytkowaniu. Najczęściej wina leży po stronie użytego w produkcji materiału. Chcąc obniżyć koszty producenci wykorzystują tanie tworzywa sztuczne, nieprzepuszczające powietrza. Nie jest to problem, jeśli akcesorium używamy rzadko i przez krótki czas. Jednak, jeśli zależy Ci na funkcjonalnym hamaku warto zainwestować w tekstylia o wzmocnionej strukturze i dużej zdolności do wchłaniania i neutralizowania naszego potu.
Osobom lubiącym naturalne rozwiązania polecamy bawełnę. Materiał przez lata zyskał szerokie uznanie konsumentów. Dzieje się tak, ponieważ jest stosunkowo ciepły, przepuszcza powietrze i nie uczula, co jest ważne dla alergików. Jedynym mankamentem okazuje się czas schnięcia. Jeśli więc postanowisz wyprać hamak musisz liczyć się z tym, że przynajmniej przez 12 h nie będziesz mógł z niego korzystać.
Bardzo często tradycyjną bawełnę łączy się z innymi dodatkami, które wpływają na komfort używania podwieszanego łóżka. Przykładem takiego dodatku jest wełna lamy. Dzięki niej materiał staje się bardzo ciepły i z powodzeniem ochroni nas przed zimnym, jesiennym wiatrem.
Tym, którzy szukają ekwipunku na krótkie wypady nad jezioro lub w góry radzimy skupić się na hamakach z dodatkiem poliestru. Dzięki takiemu uzupełnieniu produkt jest o wiele lżejszy i znacznie szybciej schnie. Oprócz tego jest mocniejszy i trudno będzie przeciąć go ostrymi patykami czy innymi narzędziami, które znajdują się w torbie.
Na szczególną uwagę zasługują akcesoria wędkarskie. Znużeni długim oczekiwaniem rybacy mogą wygodnie ułożyć się na łóżku i uciąć sobie krótką drzemkę. Tego typu wyroby są wodoodporne, co oznacza, że nie musimy chować ich przed deszczem i chronić przed wilgocią. Dzięki specjalnym włóknom blokują rozwijanie się grzybów i pleśni. Bez problemu zwiniemy więc lekko mokry hamak i przewieziemy do domu. Profesjonalne sprzęty są oczywiście o wiele droższe, jednak równocześnie narażone są na znacznie większe ryzyko zniszczenia. Z tego względu produkuje się je z mocnych i odpornych na przecięcia materiałów.
Mocowanie
Bardzo ważnym czynnikiem, który w dużym stopniu wpływa na wygodę użytkowania hamaka jest sposób jego montażu. Najprostsze modele wyposażone zostały w liny na końcach łóżka, które należy przywiązać np. do drzewa. Tego typu rozwiązanie dobrze sprawdza się więc w lasach lub ogrodach. Jeśli jednak na Twoim podwórku rosną młode drzewka istnieje ryzyko, że cienkie gałązki połamią się, a relaks skończy się bolesnym uderzeniem. Aby pozbyć się problemu producenci wzbogacili swoje produkty o specjalne stelaże. Dzięki nim polowe łóżko ustawisz w dowolnym miejscu. Ponadto, będziesz mógł je z łatwością przesunąć w cień. Warto jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić każdy z elementów. Rurki wykonane z plastiku lub miękkiego materiału z pewnością po pewnym czasie się powyginają lub połamią, a ich naprawa może okazać się niemożliwa. Wybieraj więc możliwie najbardziej solidny stelaż wykonany z dobrej jakości metalu. Doskonale sprawdza się np. stal nierdzewna, która jest odporna na działanie korozji. Wadą tego typu mocowania jest z pewnością waga i wielkość całego zestawu. Musisz więc przygotować się na transport dodatkowego plecaka lub całej walizki.
Moskitiera
Najlepszy hamak z moskitierą powinien całkowicie eliminować problem denerwujących owadów, których nie brakuje na łąkach czy w ogrodzie. Z tego względu zabezpieczenie musi szczelnie łączyć się z pozostałą częścią hamaka.
Na rynku dostępne są produkty, w których moskitiera stanowi zupełnie oddzielną część zestawu lub przypina się ją bezpośrednio do łóżka. Drugi rodzaj jest znacznie bardziej popularny i pozwala w pełni ochronić się od komarów i mrówek. Zwykle siateczka przypięta jest do hamaka przy pomocy zamka błyskawicznego lub rzepów. Jedynym mankamentem jest fakt dość trudnego rozkładania tego typu modelu. Dzieje się tak, ponieważ dość duży kawałek materiału plącze się i marszczy, co przy pierwszym użyciu może być dla nas kłopotliwe. Jeśli więc zależy Ci na czasie pomyśl o zakupie moskitiery – namiotu. W tym przypadku wystarczy przeciągnąć przez siatkę stelaż i ustawić nad hamakiem. Trwa to nie więcej niż 10 min, więc produkt w bardzo krótkim czasie będzie gotowy do użytku. Niestety, wszystkie insekty, które znajdują się w trawie, mogą szybko nas zauważyć, co nieco obniża efektywność moskitiery.
Hamaki z moskitierą w dobrych cenach
Ceny hamaków z moskitierą wahają się od ok. 100 zł do 700 zł. Na ich wartość wpływają przede wszystkim jakość i precyzja wykonania akcesorium oraz jego marka. Droższe modele znanych producentów często niewiele różnią się od tańszych odpowiedników. Warto więc dokładnie sprawdzić wszystkie elementy danego produktu.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ