Ranking 6 najlepszych lamp na komary w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

 

Lampa na komary  – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Podczas wakacji większość z nas uwielbia spędzać czas na zewnątrz. Jednak bardzo często, w odpoczynku na świeżym powietrzu przeszkadzają nam różnego rodzaju owady. Z tego względu warto zaopatrzyć się w lampę owadobójczą N’Oveen IKN40 UV Pro, zwalczającą komary, muchy oraz ćmy. Do jej działania nie jest wykorzystywana chemia, dlatego nie musimy obawiać się, że jej użytkowanie źle wpłynie na nasze zdrowie. Godną polecenia jest także lampa na baterie IPX4 N’Oveen IKN823, przystosowana do postawienia jako element wolnostojący, ale również do zawieszenia. Urządzenie można stosować jako lampę owadobójczą, żarówkę lub równocześnie jako lampę owadobójczą oraz żarówkę. 

6 najlepszych lamp na komary. Opinie w 2024 roku 

 

Ranking lamp na komary jest miejscem, w którym zaprezentowano produkty cieszące się największą popularnością wśród kupujących. Każdy z nich sprawia, że będziesz mógł pozbyć się owadów, które przeszkadzają Ci podczas odpoczynku na łonie natury. Mamy nadzieję, że w poniższym zestawieniu znajduje się produkt, który w pełni spełni Twoje oczekiwania.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Lampę wyposażono w wysuwaną tackę. Gromadzą się na niej martwe owady. Bardzo przydatnym elementem, który wchodzi w skład modelu, jest łańcuszek, dzięki któremu mamy możliwość powieszenia lampy. Urządzenie działa bez środków chemicznych, dlatego mamy pewność, że jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, a także zdrowia naszych bliskich.

Wady

Powierzchnia emitująca światło jest duża. Niektórzy użytkownicy, patrząc się w stronę urządzenia, odczuwają dyskomfort.

Podsumowanie

Wymiary modelu wynoszą 69,6 cm x 10 cm x 26,5 cm. Jego moc wynosi 40 W. Produkt wyposażono w przewód zasilający o długości 1,8 m. Dzięki temu może działać na odległości ok. 180 m kwadratowych.

Drugi wybór

Zalety

Model jest bezprzewodowy, zasilany bateriami. Cechuje się bardzo cichą pracą, niskim zużyciem energii oraz bardzo wysoką wydajnością działania. Lampa skutecznie zwalcza owady bez potrzeby użycia środków chemicznych. Zastosowana w niej technologia LED gwarantuje emisję jasnego światła.

Wady

Nie wszystkim konsumentom podoba się design prezentowanego modelu. Uważają oni, że produkt jest mało dyskretny i bardzo rzuca się w oczy.

Podsumowanie

Urządzenie zasilane jest 3 bateriami AAA. Jego waga wynosi 0,16 - 0,20 kg. Lampka ma niewielkie rozmiary: 88 mm x 88 mm x 130 mm. Moc wynosi 6 W.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie skutecznie zabija wszelkiego rodzaju owady latające. Bardzo dobrze sprawdza się w takich miejscach, jak domki letniskowe, działki, ogrody oraz tarasy. Produkt cechuje się bardzo ekologicznym działaniem. Jest przyjazny dla środowiska przyrodniczego oraz pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka.

Wady

Uchwyt, który przeznaczony jest do zamontowania produktu, jest mały i bardzo delikatny. Istnieje ryzyko, że w szybki sposób ulegnie on zniszczeniu. Część użytkowników ma też problem z jego wykorzystaniem.

Podsumowanie

Wymiary urządzenia wynoszą: Szerokość - 14,7 cm, długość - 9,3 cm, wysokość 22,1 cm. Długość przewodu zasilającego, dołączonego do zestawu, wynosi 2,7 m. Produkt wyposażono także w dwie lampy UV o mocy 4 W.

 

Lampa owadobójcza na zewnątrz

 

1. Lampa Owadobójcza na Komary, Muchy, Ćmy N’Oveen IKN40 UV Pro

 

Lampa owadobójcza na zewnątrz szczególnie sprawdzi się w sezonie letnim, kiedy podczas przebywania w naszym ogrodzie mamy do czynienia z komarami, muchami, owocówkami czy też ćmami. Wymiary modelu wynoszą 69,6 cm x 10 cm x 26,5 cm. Zakres jego działania wynosi od 180 m kwadratowych do nawet 350 m kwadratowych.

Produkt w sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym. Dobrze komponuje się w pomieszczeniach wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Dzięki dostępnym akcesoriom przystosowany jest do montażu naściennego, jednak możemy wykorzystywać go także jako urządzenie wolnostojące. 

Opinie o lampach na komary N’Oveen IKN40 UV Pro są bardzo pozytywne. Wpływ na to ma nie tylko funkcjonalność, czy też skuteczność lampy, ale także to, że jest ona bezpieczna dla zdrowia. Do jej działania nie są wykorzystywane środki chemiczne. Z tego względu nie wytwarza ona szkodliwych substancji.

 

 

 

 

Lampa owadobójcza na baterie 

 

2. Lampa Owadobójcza Komary, Muchy IPX4 na Baterie N’Oveen IKN823

 

W przypadku, kiedy uporczywe owady nie dają Ci spokoju, ale nie masz możliwości zastosowania urządzeń zasilanych na prąd elektryczny, z pewnością przyda Ci się Lampa owadobójcza na baterie. Produkt ten jest mały i kompaktowy. Jego wymiary wynoszą 8,8 cm x 8,8 cm x 13 cm.

Produkt z łatwością możemy zawiesić na belce, ale także postawić na szafce, stole, czy regale. Oprócz tego, że lampa jest owadobójcza, ma także funkcję oświetlania. Można wykorzystywać ją w jednym z trzech trybów pracy: Lampa owadobójcza, żarówka, lampa owadobójcza + żarówka.

Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego produktu ze względu na jego funkcjonalność. Twierdzą, że to dobra i tania lampa na komary. Urządzenie skutecznie wabi owady, które po dotknięciu siatki razi prąd elektryczny o napięciu 800 V. W lampie zastosowano najnowocześniejszą technologię, dlatego jej praca jest możliwa bez wykorzystywania szkodliwych dla naszego zdrowia środków chemicznych.

 

 

 

 

Lampa UV na komary

 

3. Lampa Owadobójcza Sencor SIK 5000BK

 

Lampa UV na komary Sencor SIK 5000BK ma niewielkie wymiary: Szerokość 14,7 cm, długość 9,3 cm x wysokość 22,1 cm. Zakres działania wynosi 30m kwadratowych. Urządzenie ma owalny kształt. W sprzedaży dostępne jest w kolorze czarnym. Barwa ta jest uniwersalna, dlatego lampę bez problemu można wkomponować w każde pomieszczenie.

Model bardzo dobrze sprawdzi się w takich miejscach, jak: Domki letniskowe, działki, ogrody, werandy. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Wyposażono go jedynie we włącznik oraz wyłącznik. W jego górnej części znajduje się pierścień, który umożliwia zawieszenie lampy. Możliwe jest także ustawienie jej np. na półce oraz stole.

Produkt ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kupujących. Twierdzą oni, że to dobra lampa na komary. Działanie modelu jest przyjazne dla środowiska. Z urządzenia nie wydobywa się dym. Nie zawiera ono także żadnego rodzaju środków chemicznych ani trucizn.

 

 

 

 

Lampa owadobójcza LED

 

4. Ravanson Lampa Owadobójcza LOLED100 

 

Lampa owadobójcza LED Ravanson LOLED100 ma bardzo oryginalny wygląd. W sprzedaży dostępna jest w kolorze czarnym. Zasilana jest prądem elektrycznym, dlatego wymagane jest, aby w miejscu jej działania znajdowało się gniazdo elektryczne. 

Wymiary produktu wynoszą 12.8 cm x 90 cm x 17 cm, a waga ok. 32 g. Małe rozmiary urządzenia oraz mało rzucający się w oczy kolor sprawiają, że produkt jest dyskretny. Ta lampa na komary na zewnątrz składa się z wyjmowanego pojemnika, który z łatwością możemy utrzymać w czystości.

Urządzenie cechuje się dużą funkcjonalnością. Zakres jego działania wynosi 50m kwadratowych. Lampa na muchy i komary przeznaczona jest do użytku w pomieszczeniach. Użytkownicy bardzo cieszą się z zakupu tego produktu i po jego zużyciu z chęcią zdecydują się na zakup kolejnego. Wpływ na to ma nie tylko elegancki design, ale także przyjazność środowisku (produkt nietoksyczny). 

 

 

 

 

Lampa owadobójcza lepowa

 

5. Nowoczesna, Lepowa Lampa Owadobójcza ARMADILHA X30

 

Szukasz urządzenia, które raz na zawsze rozprawi się z owadami, które są szczególnie uporczywe podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu? Jeżeli tak, to lampa owadobójcza lepowa jest urządzeniem, w które powinieneś się zaopatrzyć. Stylowy, a zarazem dyskretny design sprawia, że można stosować ją w warunkach domowych, jak i profesjonalnych.

Działanie modelu opiera się na tym, że w jego wnętrzu znajduje się lep, do którego przyklejają się zwabione przez emitujące się światło ultrafioletowe owady. Wymiary tego elementu wynoszą: 420 cm x 23 cm, a wielkość całego urządzenia 53,8 cm x 10,3 cm x 31,1 cm.

Kupujący chętnie decydują się na zakup tego produktu. Test lamp na komary wykazał, że spełnia on wszystkie wymogi ISO 9001, a także odpowiada standardom CE. Użytkownicy nie muszą się obawiać przed skomplikowanym procesem wymiany poszczególnych elementów, ponieważ obsługa lampy jest beznarzędziowa. Świetlówki oraz wysuwany LED jest łatwo dostępny w sprzedaży.

 

 

 

 

Lampa owadobójcza Bros

 

6. Lampa Owadobójcza na Komary, Muchy, Owady, Ćmy Bros

 

Lampa owadobójcza Bros jest narzędziem skutecznym w walce z owadami latającymi, takimi jak komary, muchy oraz muszki owocówki. Produkt jest w pełni bezpieczny dla zdrowia ludzi oraz zwierząt domowych. Wymiary lampy wynoszą 28 cm x 12 cm, zasilana jest energią elektryczną. Z tego względu wyposażono ją w 13,5 cm kabel.

Lampa owadobójcza bardzo dobrze sprawdza się w takich miejscach, jak: Mieszkania, domy, altany ogrodowe, niewielkie pomieszczenia gospodarcze oraz tarasy. W urządzeniu zastosowano bardzo specjalistyczne źródło światła oraz siatkę rażącą. Oba elementy mogą zagwarantować użytkownikowi wysoką skuteczność działania.

Model jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy umieścić go na wysokości 0,8 – 1,2 m oraz odległości co najmniej 30 cm od ściany. Ważne jest to, aby nie znajdował się on w niedalekiej odległości od innych źródeł światła. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką lampę na komary kupić?

 

Podczas spędzania wiosennych wieczorów w domu, czy też w ogrodzie, dla wielu z nas bardzo dużym dyskomfortem są komary oraz inne latające owady. Obecnie rynek oferuje nam bardzo wiele różnorodnych sposobów w walce z owadami. Jednym z nich jest stosowanie lamp owadobójczych. Jednak wiele osób, które nigdy nie miały do czynienia z podobnymi urządzeniami może mieć problem z wyborem odpowiedniego. Dla osób, które zastanawiają się, jaka jest najlepsza lampa na komary, stworzyliśmy poradnik, który pomoże w wyborze odpowiedniego modelu i spełni oczekiwania konsumentów.

Działanie lamp owadobójczych

Elementem, najbardziej istotnym w działaniu lamp owadobójczych jest wabik. W lampach na komary, funkcję tę pełni świetlówka emitująca światło. Może ona zwabić owady, po czym mechanizm wbudowany w urządzenie wyeliminuje je. Sposób, w jaki komary i inne owady są likwidowane, zależy od rodzaju mechanizmu, zastosowanego w danym produkcie. Zastanawiasz się, jaką lampę na komary wybrać? Aktualnie w sklepach dostępne są trzy wersje urządzeń: 

♦ Lampy rażące – zwabione przez urządzenie owady rażone są prądem elektrycznym. Dochodzi do tego w momencie ich bezpośredniego kontaktu ze specjalną siatką, która działa pod napięciem. Modele wyposażone są zazwyczaj w pojemnik, w którym gromadzą się martwe owady.

♦ Lampy lepowe – jest to jeden z najbardziej powszechnych sposobów radzenia sobie z natarczywymi owadami. Działanie urządzeń opiera się na zasadzie zwabiania komarów przy pomocy lampy UV do lepu, do którego z upływem czasu przykleja się coraz większa ilość owadów. Warto pamiętać o regularnej wymianie wkładu lepowego.

♦ Lampy wiatrakowe – działanie urządzenia opiera się na zwabianiu przy pomocy światła owadów, a następnie zasysania ich do wewnętrznej strony lampy. Owad nie jest zabijany. Trafia do specjalnego pojemnika, z którego możemy go z łatwością wypuścić. Model polecany jest osobom, które nie chcą zabijać owadów.

 

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej lampy na komary?

Osoby, które zdecydują się na zakup urządzenia do niwelowania ilości komarów, powinny dokładnie określić, gdzie chcą, aby urządzenie się znajdowało. Inny model dobrze sprawdzi się w domu, a inny w restauracji, czy na wakacjach. W przypadku domów rodzinnych nie musimy ograniczać się w wyborze odpowiedniego modelu. W tym miejscu sprawdzi się każde urządzenie. W przypadku, kiedy zależy nam na mobilności urządzenia, warto zaopatrzyć się w produkty na baterie. Lampy lepowe oraz wiatrakowe są szczególnie polecane w restauracjach, kawiarniach oraz piekarniach. Lampy rażące są rzadziej wybierane przez właścicieli tych miejsc, ponieważ istnieje ryzyko, że porażony owad rozpadnie się i trafi do jednej z przygotowywanych potraw, co może źle wpłynąć na wizerunek firmy. Modele rażące sprawdzą się w domu, ogrodzie oraz w rolnictwie (umieszczone w oborze, stajni lub innym pomieszczeniu gospodarczym). Gospodarze chętnie decydują się na ich zakup ze względu na dużą skuteczność oraz brak potrzeby wymiany wkładów. 

 

Bezpieczeństwo

Najlepsza lampa na komary jest w pełni bezpieczna dla człowieka oraz zwierząt wchodzących w skład gospodarstwa domowego. Ilość stosowanego w urządzeniach ultrafioletu jest zwykle bardzo mała, dlatego nie powinna negatywnie wpływać na nasze zdrowie oraz zdrowie naszych bliskich. Pozytywnym aspektem używania lamp jest zwiększenie higieny przygotowywanych posiłków, co jest szczególnie istotne w przypadku punktów gastronomicznych. Urządzenia są także przyjazne dla alergików.  

Lampy na komary w dobrych cenach

Osoby zainteresowane kupnem lamp na komary nie muszą obawiać się wielkiego kosztu. Urządzenia te nie są zwykle drogie. Można kupić droższe modele, ale są one głównie stosowane w przypadku punktów gastronomicznych oraz obszarów rolniczych. Do użytku domowego polecane są wszystkie rodzaje lamp, zarówno lepowe, jak i wiatrakowe oraz rażące. Lampa rażąca kosztuje ok. 20 – 40 zł. W wielu sklepach możemy zakupić także droższe modele. Lampa lepowa z wyższej półki cenowej może kosztować nawet ponad 400 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie zamontować lampę na komary?

Dostępne obecnie lampy na komary mogą być stosowane w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Modele na baterie sprawdzają się głównie na zewnątrz, w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do prądu elektrycznego np. podczas biwaków. Takie urządzenia możemy powiesić na gałęzi lub postawić na stoliku. Produkty zasilane elektrycznie wymagają stałego podłączenia do prądu elektrycznego. Z tego względu bardzo istotne jest, aby znajdowały się w niedalekiej odległości od źródła zasilania. Wynika to także z tego względu, że urządzenia wyposażone są w krótkie przewody 1 – 2 m. Lampę możemy ustawić na stole, regale oraz na podłodze. Wiele urządzeń przystosowanych jest również do montażu na ścianach. Niektóre wyposażone są w specjalne haczyki umożliwiające wieszanie np. na belkach znajdujących się na tarasie.

P2: Jak działa lampa na komary?

Działanie lamp owadobójczych nie jest skomplikowane. Polega ono na zwabianiu owadów przy pomocy emitowanego przez urządzenie światła, a następnie ich unicestwienie. W zależności od tego, jaki rodzaj wybierzemy (lampa na lep, lampa rażąca, lampa wiatrakowa), sposób niwelowania owadów może nieco się różnić. W przypadku modeli wyposażonych w lep, zwabione światłem owady będą się do niego przyklejały (ważna jest regularna wymiana wkładu). W lampach rażących stosowana jest kratka, która znajduje się przed źródłem światła. Element ten podłączony jest do prądu, dlatego w momencie, kiedy komar zetknie się z drutami, pada martwy. Modele wiatrakowe wciągają owady, które magazynowane są w specjalnym pojemniku. Są one polecane osobom, które nie chcą zabijać szkodników.

 

P3: Gdzie kupić lampę na komary?

Lampę na komary możemy nabyć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Oferowana jest on głównie w takich miejscach, jak sklepy specjalizujące się w sprzedaży urządzeń elektrycznych. W sezonie letnim możemy ją często nabyć także w dużych centrach handlowych. Warto decydować się na zakupy w sklepach internetowych, ponieważ oferują one większy asortyment sprzedawanych produktów. Często zdarza się, że klienci mają możliwość nabycia lamp po okazjonalnych cenach, co szczególnie ma miejsce pod koniec sezonu letniego, kiedy sprzedawcy chcą wyprzedać asortyment. Warto korzystać także z takich narzędzi, jak porównywarki cen oraz portali oferujących różnego rodzaju kody rabatowe, pomagające nam obniżyć pierwotną cenę sprzedawanego produktu.

 

P4: Czy lampa owadobójcza jest szkodliwa dla człowieka?

Większość dostępnych obecnie lamp owadobójczych jest w pełni bezpieczna dla człowieka oraz zwierząt wchodzących w skład gospodarstwa domowego. Producenci w urządzeniach przeciwdziałających komarom, oraz innym owadom nie stosują środków chemicznych, oraz innych trucizn, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Stosowane światło ultrafioletowe ma bardzo niskie natężenie, które jest w pełni bezpieczne dla człowieka. Bardzo często okazuje się, że produkty te są przyjazne dla osób mających alergie na ugryzienia komarów. Ważny jest także aspekt higieniczny. Jest on szczególnie istotny w punktach gastronomicznych, gdzie sporządzane są potrawy serwowane gościom lokalu. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ