Ostatnio aktualizowane: 22.03.23

 

 

Lornetki Nikon – Ranking

 

 

Nikon Action EX 10×50

 

Wszystkim, którzy poszukują wysokiej jakości lornetki polecamy model Action EX 10×50 wyprodukowany przez markę Nikon. Sprzęt został wykonany z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uderzenia i uszkodzenia. Dzięki trwałej konstrukcji produkt będzie Ci służył przez długi czas.

Lornetka ma 10-krotne powiększenie, więc możesz obserwować nawet bardzo oddalone obiekty. Rzeczywisty kąt pola obrazowego to 6,5 stopnia. Oznacza to, że obserwując przedmiot, otoczenie, w jakim się znajduje rozprasza nas w niewielkim stopniu. Soczewki obiektywu mają średnicę 50 mm, co przekłada się na jasność względną 25. Pozwoli Ci to dokonać obserwacji w warunkach niewielkiego oświetlenia, jak zachód lub wschód słońca. Lornetka posiada wielowarstwową powłokę przeciwodblaskową, która gwarantuje wyraźny kontrast. Sprzęt został uszczelniony azotanem, przez co nie występuje zamglenie elementów optycznych. Gwarantuje to wyraźny obraz.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z produktu. Sprzęt sprosta potrzebom nawet osób noszących okulary. Do tego model jest bardzo wygodny w używaniu, gdyż obudowa lornetki została pokryta powłoką antypoślizgową.

 

 

 

 

Nikon Aculon A211 10×50

Niektóre zawody i hobby wymagają od nas użycia specjalnego sprzętu, takiego jak lornetka. To dzięki niej możesz obserwować z bezpiecznej odległości dzikie zwierzęta lub ptactwo. Jeśli chcesz dobrze wydać pieniądze polecamy Ci Nikon Aculon A211 10×50, czyli jeden z najnowocześniejszych produktów na rynku. Lornetka jest kompaktowa, więc zabierzesz ją na każdą wyprawę.

Zoom w modelu jest prosty w obsłudze, więc mogą z niego korzystać osoby o różnym stopniu zaawansowania. Powiększenie w sprzęcie jest 10-krotne, dlatego może być używany nawet z dużej odległości. Soczewki pokryto kilkoma warstwami powłoki zabezpieczającej. Poza tym pozwala ona na uzyskanie wyraźnego, jasnego obrazu. Muszle oczne wyłożono gumą, co gwarantuje pewny chwyt. Asferyczne soczewki, które znajdziesz w okularach umożliwiają korektę dystorsji obrazu.

Obsługa produktu jest prosta i wygodna. Obudowa korpusu zawiera gumowe elementy, które chronią lornetkę przed skutkami wstrząsów. Wiele osób pochwaliło ten model za wytrzymałą obudowę. Sprzęt nadaje się do zamontowania na statywie, co również zostało docenione.

 

 

 

 

Nikon Sportstar EX 10×25

 

Model Sportstar EX 10×25 to lornetka Nikon w dobrej cenie, która przyda się podczas wyjazdu plenerowego. Sprzęt oferuje aż 10-krotne powiększenie, co pozwala obserwować florę i faunę z daleka. Obudowa została pokryta gumowymi elementami, których zadaniem jest pochłanianie wstrząsów. Dzięki temu produkt może być używany podczas biegu.

Lornetka jest lekka, kompaktowa i poręczna – bez trudu zapakujesz ją na wakacyjny wyjazd. Model wyposażony jest w soczewki z pryzmatem ze szkła. Masz więc pewność, że produkt jest wolny od ołowiu i arsenu. Dlatego jego używanie nie zagraża Twojemu zdrowiu. Poza tym soczewki zostały pokryte wielowarstwową powłoką, która chroni je przed zaparowaniem i pęknięciem. Równocześnie element ten pomaga w uzyskaniu jasnego i wyraźnego obrazu w całym polu widzenia. Sprzęt może być używany do obserwowania obiektów położonych daleko od nas. Dużym atutem są gumowe uszczelki, które zlokalizowano na korpusie. Zabezpieczają one lornetkę przed wilgocią.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup modelu są z niego bardzo zadowoleni. Podkreślają, że jego obsługa jest prosta i wygodna. Co więcej, wykonano go materiałów, które zapewniają pewny chwyt.

 

 

 

Jaką lornetkę Nikon wybrać?

 

Wszyscy kochamy obserwować otaczający nasz świat, ale nasze oczy bardzo nas ograniczają – widzimy rzeczy tylko na pewną odległość. Na szczęście możemy cieszyć się możliwościami wynalazku, jakim jest lornetka. Chcąc ułatwić Ci wybór takiego produktu przygotowaliśmy krótki poradnik oraz ranking. W naszym artykule skupimy się na marce Nikon, znanej nam z produkcji świetnych aparatów fotograficznych. Niewiele osób jednak wie, że zajmuje się ona dystrybucją bardzo dobrych lornetek, cenionych na całym świecie za jakość wykonania oraz precyzję działania.

 

 

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, czy potrzebny jest nam model prosty, peryskopowy czy raczej pryzmatyczny. Lornetka prosta to model o ograniczonych możliwościach, stosowany raczej do obserwowania sceny na przykład w teatrze. Urządzenia peryskopowe są rozbudowane, służą do obserwacji bardzo odległych obiektów, ale nie są poręczne. Najpopularniejsze są modele pryzmatyczne, które mają większy rozstaw obiektywów niż nasze oko.

Najlepsze lornetki Nikon mają duży obiektyw o sporej rozdzielczości. To dzięki takim parametrom możemy widzieć daleko ustawione obiekty w dobrej jakości. Wielu osobom wydaje się, że bardzo ważne jest powiększenie, niemniej nie powinno być za duże, bo urządzenie będzie niewygodne w obsłudze. Nie bez znaczenia jest okular, służący do obserwacji. Może mieć on od jednej do pięciu soczewek.

Wykonanie produktu, jego obudowa, jakość szkieł czy muszli to ważne aspekty. Najlepsza lornetka Nikon w 2023 roku ma solidną, odporną na uszkodzenia mechaniczne obudowę. Dla osób używających sprzętu w trudnych warunkach bardzo ważna będzie wodoodporność produktu. Jeśli chodzi o muszle powinny być wygodne, bo to one przylegają do naszego oka. Natomiast szkła muszą mieć dobry stopień przenikalności, najpopularniejsze są te, oznaczone numerem Bk7 oraz BaK4.

Gdy mamy zamiar używać lornetki w nocy musimy upewnić się, że daje nam taką możliwość. Niestety wiele modeli nie ma wystarczającej sprawności zmierzchowej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ