Najlepsza mata samopompująca dwuosobowa

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

 

 

Maty samopompujące dwuosobowe – Ranking

 

 

Easy Camp Siesta

 

Według konsumentów godną polecenia matą samopompującą jest model Easy Camp Siesta, zapewniający wygodne miejsca do spania dla dwóch osób, dzięki czemu idealnie nada się na biwak czy wycieczkę w góry.

Produkt został wykonany z wytrzymałego poliestru pokrytego PVC, który zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia. Mata ma komorowo-piankową budowę, dzięki czemu gwarantuje komfort wypoczynku. Co więcej, system zaworowy pozwala na łatwe napełnianie i spuszczanie powietrza, bez konieczności używania pompki.

Ta dwuosobowa mata samopompująca w dobrej cenie ma wymiary 188 cm x 130 cm x 5 cm, a po spakowaniu stanowi pakunek o wymiarach 68 cm x 22 cm. Materac jest lekki, gdyż waży zaledwie 3,8 kg. Dodatkowo dzięki grubości 5 cm zapewnia bardzo dobrą izolację od zimnego podłoża (współczynnik R-value wynosi 2,0)

Konsumenci w swoich opiniach potwierdzają, że dzięki niewielkiej wadze i wymiarom po spakowaniu, a także funkcjonalności i trwałości, mata Easy Camp Siesta jest niezastąpiona podczas turystycznych wypadów.

 

 

 

 

Vango Comfort Double

 

Mata samopompująca Vango Comfort Double stanowi świetną alternatywę dla zwykłej karimaty i zapewnia bardzo dobry komfort snu podczas podróży.

Produkt ma grubość aż 10 cm, dzięki czemu zapewnia doskonałą izolację od zimnego gruntu. Dzięki temu można jej używać przez cały rok, również jesienią i zimą. Jest to wersja dwuosobowa, pokryta wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia materiałem poliestrowym. Dodatkowo materac ma antypoślizgową powłokę, która zapobiega jego przesuwaniu się podczas snu.

Wymiary tego modelu to długość – 200 cm, szerokość – 130 cm i grubość – 10 cm. Po spakowaniu mata stanowi niewielki pakunek o wymiarach 67 cm x 35 cm, dzięki czemu możemy ją łatwo włożyć do plecaka czy torby podróżnej. Mata waży 6,6 kg, a jej współczynnik R-value to 3,8.

Opinie konsumentów o materacu Vango Comfort Double są bardzo pozytywne. Produkt doceniany jest przede wszystkim za trwałość i zapewnienie świetnej izolacji.

 

 

 

 

Pinguin Nomad 50

 

Pinguin Nomad 50 to bardzo wygodna, miękka i ciepła mata przeznaczona dla dwóch osób. Zapewnia ona komfort spania oraz bardzo dobrą izolację od podłoża dzięki grubości 5 cm (R-value = 2,0).

Produkt wykonany jest z tkaniny poliestrowej, która ma przyjemną i miłą w dotyku fakturę. Jest to wersja samopompująca, co oznacza, że pianka znajdująca się wewnątrz samoczynnie się rozszerza i napełnia powietrzem. Nie ma zatem konieczności używania pompki czy napełniania maty ustami.

Wymiary materaca to długość – 198 cm, szerokość – 130 cm i wysokość – 5 cm, z kolei po zwinięciu ma on wymiary 23 cm x 65 cm. Jego waga to zaledwie 3,3 kg, dzięki czemu można go wygodnie spakować i przenosić. Wraz z matą, w komplecie otrzymujemy również pokrowiec oraz zestaw naprawczy.

Jak podkreślają użytkownicy maty Pinguin Nomad 50, jest to bardzo funkcjonalny i przydatny produkt. Materac stanowi bardzo dobrą alternatywę dla zwykłej karimaty i zapewnia komfortowy odpoczynek.

 

 

 

Jaką matę samopompującą dwuosobową wybrać?

 

Mata samopompująca to niezastąpione akcesorium podczas górskich wędrówek czy biwaków. Jest to lekki sprzęt, nie zajmuje dużo miejsca, a napełnienie go powietrzem jest szybkie i łatwe. Jeśli wahasz się, który model najlepiej spełni Twoje oczekiwania, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki niezbędne podczas zakupów, ale również zestawienie najchętniej wybieranych przez konsumentów modeli.

Działanie maty samopompującej jest bardzo proste. Jej wnętrze wypełnione jest sprężystą pianką o strukturze komorowej, która rozpręża się i samodzielnie zasysa powietrze do wewnątrz. Całkowite napełnienie materaca trwa około 2-3 minuty – po tym czasie należy zakręcić zawór. Zwykle nie ma konieczności wdmuchiwania dodatkowego powietrza ustami czy pompką.

Kupując nową matę warto mieć na uwadze jej wymiary. Bardzo istotna jest długość, którą należy dopasować do wzrostu użytkownika. Pamiętajmy, że zakup długiego materaca wiąże się z tym, że będzie więcej ważył, co może mieć znaczenie podczas górskich wędrówek. Wersje uniwersalne mają długość 180 cm, jednak w sprzedaży dostępne są również dłuższe modele, np. 200 cm. Do wyboru mamy modele jedno- i dwuosobowe, które różnią się od siebie szerokością. Dla miłośników wędrówek górskich nie bez znaczenia jest także wymiar maty po jej spakowaniu. Najlepsza dwuosobowa mata samopompująca w 2024 roku składa się do pakunku o wymiarach około 60 cm x 30 cm.

Na wagę maty wpływa również jej grubość, która związana jest z izolacją od podłoża. Grubsze, 5-centymetrowe modele zapewniają dobre odizolowanie od ziemi i większy komfort snu, są jednak nieco cięższe – ważą około trzech kilogramów. Cienka, 2,5-centymetrowa mata waży nieco ponad kilogram, jednak zapewnia gorsze odseparowanie od gruntu. Najlepsze dwuosobowe maty samopompujące określane są współczynnikiem R-value, który jest miarą izolacji. Im jego wartość jest wyższa, tym materac lepiej chroni nas od zimnego podłoża.

Bardzo istotny jest również materiał, z jakiego wykonany jest produkt. Powinien być on wytrzymały i odporny na przebicia czy przecięcia. Dobrze sprawdzają się też modele pokryte materiałem antypoślizgowym, gdyż nie będą przesuwały się podczas snu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ