Najlepszy grill gazowy turystyczny

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

 

Grille gazowe turystyczne – ranking

 

 

Landmann 12058

 

Jeżeli szukasz idealnego grilla do zabrania ze sobą na biwak, to dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy zaprezentować Ci Landmann 12058. Jest to kompaktowy model, który z pewnością zmieści się w każdym kamperze.

Prezentowany model wyposażony został w solidną pokrywę. Możemy zakryć nią grillowane jedzenie, kiedy zacznie padać lub zerwie się ostry wiatr. Pokrywa to także dobry pomysł, aby utrzymać stałą temperaturę w środku sprzętu. Na pokrywie znajdziemy też termometr, więc mamy kontrolę nad temperaturą grillowania. Produkt wyposażony został w jeden palnik ze stali nierdzewnej. Powierzchnia grillowania tego modelu wynosi 47 cm x 38 cm. Jest to wystarczające, aby przygotować jedzenie dla około 6 osób.

Waga grilla wynosi około 12 kg, a jego wymiary to 100 cm x 40 cm x 39 cm. Prezentowany grill jest często wybierany ze względu na łatwą obsługę. Użytkownicy chwalą również dwie składane półki, które umożliwiają nam położenie na nich potrzebnych do grillowania przedmiotów.

 

 

 

 

Activa Crosby 11995

 

Activa Crosby to solidnie wykonany grill turystyczny. Miska paleniskowa, tak samo jak i pokrywa pokryte zostały specjalnym lakierem wysokotemperaturowym. Dzięki temu grill nie niszczy się pod wpływem wysokiej temperatury i służy nam przez długi czas.

Na pokrywie tego modelu znajdziemy termometr. Wskazuje on nam temperaturę, jaka aktualnie panuje w środku grilla. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad procesem grillowania. Produkt wyposażony jest w jeden duży palnik wykonany ze stali nierdzewnej. Powierzchnia grillowania tego modelu wynosi 48 cm x 30 cm. Jest to wystarczające, aby jednorazowo przygotować posiłek dla 5 – 6 osób. Model wyposażony został w dwie półki, po jednej na każdym z jego boków. Pozwolą nam one na postawienie na nich najpotrzebniejszych przedmiotów do grillowania.

Użytkownicy uważają, że jest to jeden z najlepszych grillów turystycznych, jakie mieli okazję używać. Produkt został solidnie wykonany, więc nawet podczas upadku jego obudowa pozostaje nietknięta.

 

 

 

 

Outwell Asado

 

Outwell Asado to grill gazowy turystyczny w dobrej cenie, który możemy zabrać ze sobą wszędzie. Produkt ten waży nieco więcej niż 2 kg, więc przenoszenie go nie sprawi nikomu problemów. Ze względu na kompaktowe wymiary, które wynoszą 30 cm x 30 cm x 52 cm, prezentowany model zmieści się w każdym kamperze.

Grill ten możemy łatwo postawić na ziemi lub na stole. Został on wyposażony w specjalną podpórkę, która stabilnie utrzymuje go w każdej pozycji. Oprócz tego model ma wygodną rączkę, która ułatwia nam jego transport. Pokrywa tego produktu została bardzo solidnie wykonana i skutecznie utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz grilla.

Użytkownicy uważają, że jest to grill, który możemy używać w każdych warunkach. Został on solidnie wykonany, a przenoszenie go nie sprawia większych problemów. Właśnie dlatego jest to tak często wybierany grill turystyczny. Internauci wspominają również o bardzo łatwym podłączeniu produktu do butli z gazem.

 

 

 

Jaki grill gazowy turystyczny wybrać?

 

Wyruszasz na biwak i kompletujesz bagaż? Pomyśl o zakupie grilla, dzięki któremu szybko przygotujesz pyszne dania. Chcemy polecić Ci zakup turystycznego grilla gazowego. Taki sprzęt ma kompaktowe wymiary i łatwo spakować go do kampera, a nawet zwykłego auta. W poniższym poradniku wyjaśniamy, co jest istotne przy wyborze takiego produktu oraz na co należy zwrócić uwagę.

Na początku powinniśmy sprawdzić wymiary produktu. Jest to istotne w przypadku, kiedy nasz samochód nie ma zbyt dużego bagażnika. Jednocześnie ważne jest, aby wybrać model, który ma dość dużą powierzchnię rusztu. W innym przypadku ugrillowanie jedzenia dla kilku osób może zająć dużo czasu. Dlatego wybierzmy model, który po złożeniu jest kompaktowy, lecz podczas użytkowania ma wystarczające wymiary, abyśmy mogli przygotować posiłek dla wielu osób.

Biwakowicze zgodnie twierdzą, że najlepszy grill gazowy turystyczny w 2024 roku ma solidną pokrywę, która ochrania grillowane jedzenie na wypadek wiatru lub deszczu. Grill z pokrywą pozwala utrzymać stałą temperaturę, dzięki czemu potrawy są szybciej gotowe.

Przypatrz się także, ile palników ma dany model. Turystyczne grille gazowe mają jeden lub dwa palniki. Im więcej elementów tego typu, tym wydajniejszy jest dany produkt do użytku turystycznego. Jeżeli zamierzasz często przenosić sprzęt, to polecamy modele jednopalnikowe, które są lżejsze.

Najlepsze grille gazowe turystyczne są lekkie, lecz są również solidnie wykonane. Najczęściej ważą one jednak trochę więcej niż ich węglowe odpowiedniki. Jest to około 10 kg. Model turystyczny z pewnością będzie wiele razy przenoszony z miejsca na miejsce. Dlatego tak ważne jest, by swoim ciężarem nie obciążał i tak dużego bagażu. Jednocześnie taki produkt musi być solidnie wykonany. W przeciwnym razie deszcz lub inne warunki atmosferyczne mogą go uszkodzić.

Jeżeli chodzi o dodatkowe wyposażenie, to dobrze jest, jeżeli grill zaopatrzony jest w półki. Możemy umieścić wokół grilla najpotrzebniejsze rzeczy, abyśmy nie musieli ich potem szukać w samochodzie lub w torbach. Jest to istotne w przypadku biwakowych warunków.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ