Najlepszy hamak turystyczny

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

 

 

Hamaki turystyczne – ranking

 

 

Amazonas Moskito Traveller Pro

 

Planując długą wyprawę w góry, warto zaopatrzyć się w model Amazonas Moskito Traveller Pro. Jest to wysokiej jakości hamak turystyczny, który możemy zamocować między drzewami. Takie ułożenie zagwarantuje nam duży komfort użytkowania.

Prezentowany sprzęt wykonano z poliestru, co zapewnia dużą ochronę przed zniszczeniami. Równocześnie, materiał ten jest odporny na działanie promieni UV oraz wilgoci, co sprawia, że nasze rzeczy nie ulegają zniszczeniu. Całkowita długość hamaka to 350 cm, zaś powierzchnia do leżenia ma wymiary: 220 cm x 140 cm. Pozwoli to nam wygodnie się ułożyć. Model jest w stanie utrzymać maksymalnie ciężar 150 kg. Dodatkowo, sprzęt posiada również rozpinaną moskitierę, która uchroni nas przed ukąszeniami komarów. Zauważ, że moskitiera jest w pełni przezroczysta, zatem będziemy mogli obserwować, co dzieje się na zewnątrz.

Według opinii konsumentów prezentowany sprzęt jest bardzo wygodny, a co więcej szybko się go montuje. Dzięki temu w dowolnym miejscu na szlaku go rozłożymy.

 

 

 

 

Quechua 8330395

 

Dokonując zakupu, polecamy zainwestować w uniwersalny hamak, który będziemy mogli użyć zarówno we własnym ogrodzie, jak również w czasie górskiej wyprawy. Takim sprzętem jest właśnie Quechua 8330395. Produkt ten cechuje się eleganckim, niebieskim kolorem.

Największą zaletą prezentowanego modelu jest duża wygoda. Hamak ma wymiary 260 cm x 152 cm, co sprawia, że jedna dorosła osoba na pewno się w nim zmieści, bez krępowania ruchów. Co więcej, materiałem użytym do jego wykonania jest poliester, który jest odporny na zaciągnięcia, przerwania oraz działania pogodowe. Dzięki temu prezentowany sprzęt będzie się dobrze prezentował przez długi czas. Łatwość przewożenia gwarantuje specjalny pokrowiec transportowy. Po złożeniu wymiary modelu to: 24 cm x 14 cm x 7 cm. Maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać konstrukcja t0 110 kg.

W opiniach konsumentów często pojawia się informacja, że prezentowany hamak jest bardzo prosty w montażu. Co więcej, po zakończeniu podróży ten elegancki hamak turystyczny w dobrej cenie może być wyprany w pralce.

 

 

 

 

La Siesta Currambera H160 – CUH16

 

Jeśli preferujesz podróże w towarzystwie, to polecamy Ci zakup La Siesta Currambera H160 – CUH16. Jest to bardzo wygodny hamak dwuosobowy, który może być używany zarówno w ogrodzie, jak również w czasie podróży górskim szlakiem.

Dużą zaletą modelu, którą pochwaliło wielu klientów jest użycie do konstrukcji wysokiej jakości, organicznej bawełny. Oznacza to, że materiał nie pochodzi z recyclingu i nie zawiera domieszek innych surowców. Jest to bardzo miękka tkanina, która zapewni nam przyjemny wypoczynek. Równocześnie, wszystkie brzegi zostały specjalnie wzmocnione, co minimalizuje ryzyko rozdarcia sprzętu. Dopuszczalna łączna waga użytkowników to 160 kg. Długość całkowita hamaku to: 350 cm, zaś wymiary powierzchni do leżenia to 230 cm x 160 cm.

Wielu konsumentów jest zdania, że jest to bardzo wygodny model, który nada się na odpoczynek po ciężkim wysiłku fizycznym. Poza tym użytkownicy docenili to, że tkanina jest bardzo mocna, gdyż cechuje się gęstym splotem nici. Liczna grupa osób wskazała design modelu jako jego największą zaletę.

 

 

 

Jaki hamak turystyczny wybrać?

 

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, to na pewno niejednokrotnie udałeś się na długi spacer lub wędrówkę po górach. Naturalnie, taki wysiłek męczy, dlatego warto jest, co jakiś czas robić przerwy. W takiej sytuacji przyda się hamak turystyczny, który zaoferuje nam nie tylko chwilę relaksu, ale i schronienie przed deszczem. Jest to jednak dość specjalistyczny sprzęt i na pewno niewiele osób wie, jak wybrać najlepszy model. Z tego powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz czym powinny się charakteryzować najlepsze hamaki turystyczne. Co więcej, przygotowaliśmy niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy trzy ciekawe modele godne polecenia.

 

 

Dokonując zakupu, powinniśmy spojrzeć na wykonanie interesującego nas modelu. W pierwszej kolejności radzimy wykreślić z listy hamaki wykonane z siatki. Niestety są one odpowiednie jedynie do krótkotrwałego relaksu, nie są zaś przystosowane do spania. Upewnij się, że tkanina jest wodoodporna, co zapewni Ci spokojny sen.

Najlepszy hamak turystyczny w 2024 roku nie powinien mieć rozpłodników, które najczęściej wykonane są z drewna. Element ten niepotrzebnie napina całą konstrukcję, co przynosi dyskomfort. Sprzęty pozbawione rozpórek zapewniają przyjemne oplatanie ciała, co pozwoli hamakowi na dostosowanie się do naszego ciała.

Ważną właściwością jest długość modelu. Niestety, jeśli produkt będzie za krótki, Twoje nogi nie zostaną osłonięte przed deszczem. Co więcej, powoduje to duży dyskomfort, a w konsekwencji nie zregenerujesz się. Z tego powodu zalecamy zakup modeli o długości 3 m, co pozwoli Ci na swobodne ułożenie. Zalecana szerokość wynosi około 120 cm.

Ważna jest również izolacja od spodu, która uchroni nas przed zimnymi porankami. Wielu producentów decyduje się na użycie specjalnej maty izolującej. Zalecamy jednak zainwestowanie w produkt, który posiada co najmniej dwie warstwy materiału, gdyż zapewni to nam wygodniejszy nocleg.

Ciekawym udogodnieniem, które pojawia się w wielu modelach hamaków jest moskitiera, która uchroni nas przed komarami oraz innymi owadami, których ugryzienia na pewno będą nas wybudzać w czasie snu. Warto upewnić się, że element ten rozciąga się na całą długość hamaku. To zapewni skuteczną prewencję przed ukąszeniami.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ