Parasole ogrodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.10.24

 

Jeżeli chodzi o parasole ogrodowe, to najwięcej pozytywnych komentarzy zdobył MultiGarden 3M. Jest to produkt, który został bardzo starannie wykonany. Konstrukcja tego modelu jest wytrzymała, a poza tym mamy pewność, że parasol jest stabilny. Materiał wykonania to poliester – jest on na tyle wytrzymały, że ochroni nas równie dobrze przed słońcem, jak i przed deszczem. Jeżeli chodzi o montaż opisywanego produktu, to nie jest on trudny i z pewnością nie zajmie nam dużo czasu. Dzięki możliwości ściągnięcia czaszy, utrzymanie parasola w czystości nie sprawi nam problemów. Z kolei GM 351110 to model, którego bardzo duża czasza osłoni sporą powierzchnię przed ostrym słońcem. Jeżeli chcesz się o nim dowiedzieć więcej, to koniecznie przeczytaj dalszą część tego artykułu. Znajdziesz w nim więcej ciekawych produktów, które dokładnie opisaliśmy prezentując nie tylko ich zalety, ale też wady.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pod dużą czaszą parasola (średnica 3 m) zmieści się zarówno stół z krzesłami, jak i dwa leżaki. Materiał poszycia jest odporny na działanie wilgoci i promienie słoneczne. Parasol został podzielony na 6 segmentów, co zapewnia pełniejszy krąg ochronny. Czasza się nachyla, dzięki czemu możemy regulować nasłonecznienie wybranego miejsca.

Wady

Kolorystyka parasola jest dość ciemna. Stalowa rama parasola jest ciężka, przez co transport jest utrudniony.

Podsumowanie

Model ten ma otwór wentylacyjny, który zapobiega zbytniemu nagrzaniu się powietrza pod parasolem. Falbanki nadają mu atrakcyjny wygląd. Malowana proszkowo rama jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Parasol łatwo się składa.

Drugi wybór

Zalety

Produkt można łatwo złożyć, tak samo jest z rozkładaniem. Lekka, aluminiowa rama pozwala przenosić parasol z miejsca w miejsce bez większego wysiłku. Wytrzymała konstrukcja sprawia, że całość jest odporna na podmuchy wiatru. Rurę główną można składać, wówczas przechowywanie parasola jest łatwiejsze.

Wady

W zestawie z parasolem nie ma praktycznej podstawki mocującej, która umożliwiałaby stabilne ustawienie produktu w wybranym miejscu.

Podsumowanie

Mocna czasza parasola została wzmocniona prostokątnymi drutami. Czasza ma szerokość około 4 m, zacienia więc dość dużą powierzchnię. Materiał modelu jest odporny na promieniowanie UV, przez co nie wyblaknie.

Rozważ też

Zalety

Duża czasza dobrze chroni przed słońcem. Materiał wykonania jest odporny na działanie słońca oraz deszczu. Rozstawiania oraz składanie parasola nie jest skomplikowane.

Wady

Parasol ogrodowy waży 13 kg. Jeżeli zamierzasz przestawiać model w różne miejsca, to nie jest to zbyt dobry pomysł, ponieważ jest on ciężki.

Podsumowanie

Wysokość parasola wynosi 270 cm. Materiałem poszycia jest poliester. Rama jest wykonana ze stali. Na szczycie czaszy, która ma 6 segmentów znajduje się otwór wentylacyjny. Na bokach produktu znajdują się falbanki.

 

 

Najlepsze parasole ogrodowe w 2024 roku

 

Parasol ogrodowy jest przydatnym sprzętem, który warto mieć na podwórku. Zapewni Ci cień na tarasie lub w ogrodzie w gorące dni. Pozwoli również na wypicie kawy na zewnątrz, nawet w deszczowy poranek. W sklepach dostępnych jest wiele modeli różnych producentów. W trakcie zakupów trzeba być ostrożnym, żeby wybrać dobrej jakości produkt w atrakcyjnej cenie. Dlatego też przedstawiamy nasz ranking parasoli ogrodowych, który zawiera najciekawsze na rynku modele.

 

Nasze zalecenia

 

MultiGarden 3M

 

Kolejne miejsce w rankingu zajął parasol Multi Garden 3 M. Sprzęt ten można rozkładać za pomocą specjalnej korbki. Jego montaż jest bardzo prosty i nie wymaga wysiłku.

Średnica czaszy po rozłożeniu wynosi 3 m. Natomiast całkowita wysokość parasola jest równa 2,7 m, ale dzięki prostej regulacji można ją dostosować do swoich potrzeb.

Materiał czaszy to poliester o grubości 180 g/m2. To sprawia, że parasol jest wodoodporny i chroni użytkownika przed słońcem. Model ten dostępny jest w 3 wariantach kolorystycznych: waniliowym, beżowym i zielonym. Dzięki możliwości ściągnięcia poszycia i jego wyprania możemy zadbać o nasz parasol. Wykorzystany materiał nie blaknie.

Konstrukcja jest wytrzymała, maszt zrobiony został ze stali pomalowanej na czarno, a poszycie podtrzymywane jest przez 6 segmentów. Dodatkowo na szczycie zastosowano otwór wentylacyjny, który zapewnia odpowiedni przewiew. Model ten nie jest wyposażony w podstawę. Ten dobry i tani parasol ogrodowy jest doceniany przez użytkowników za jakość wykonania.

MultiGarden 3M to produkt wykonany z poliestru. Jest to dobry parasol ogrodowy do 150 zł, który ma czaszę o średnicy 3 m. Z kolei jego waga wynosi 8 kg.

 

Zalety

Montaż: Zamontowanie tego parasola jest dość łatwe. Produkt nie został wyposażony w skomplikowany mechanizm, więc położenie go w odpowiednim miejscu nie zajmie nam więcej niż kilka minut.

Materiał: Poliester, czyli materiał wykonania, jest bardzo wytrzymały i do tego nie przepuszcza słońca. Dodatkowo chroni nas przed deszczem.

Pielęgnacja: Czasza produktu może być przez nas ściągnięta. Możemy więc włożyć ją do pralki i wyprać. Utrzymanie parasola w czystości nie należy do trudnych zadań.

Wykonanie: Konstrukcja tego modelu jest bardzo wytrzymała. Mamy więc pewność, że parasol nie upadnie, a także, że będzie nam służył kilka sezonów.

Regulacja: Całkowita wysokość parasola wynosi 2,7 m, lecz możemy ją łatwo dostosować, dzięki możliwości regulacji.

 

Wady

Waga: Waga tego produktu może sprawić, że przenoszenie go nie będzie dla nas łatwe. Do transportu prezentowanego parasola zazwyczaj potrzeba dwóch osób.

 

 

 

 

GM 35110

 

Na trzecim miejscu naszego zestawienia jest parasol GM35110. Model ten jest duży, jego średnica po rozłożeniu to 4 m. Dzięki możliwości otwierania i zamykania czaszy za pomocą korbki jest to sprzęt bardzo prosty w obsłudze.

Parasol ten odznacza się trwałą konstrukcją. Rury zrobione zostały z aluminium, które dodatkowo zabezpieczono przed wilgocią. Średnica masztu wynosi 48 mm. Natomiast maksymalna wysokość to 2,4 m, którą można regulować. Poszycie podtrzymuje 8 segmentów.

Materiał czaszy to poliester. Jego grubość to 160 g/m2, więc jest to wodoodporny model. Dodatkowo chroni również przed słońcem, więc dobrze się sprawdzi w Twoim ogrodzie. Oprócz tego, szycia są podwójne, co również wzmacnia wytrzymałość parasola. Poszycie tego modelu dostępne jest w kolorze niebieskim, beżowym, pomarańczowym, białym i zielonym.

Na szczycie parasola wybudowano wentylację. Sprzęt ten nie jest wyposażony w podstawę. Użytkownicy pozytywnie oceniają ten model. Szczególnie cenią sobie jego wytrzymałość.

GM35110 to parasol ogrodowy wykonany w dużej mierze z aluminium. Z kolei jego czasza to poliester. Wysokość produktu jest regulowana, a średnica czaszy wynosi 4 m.

 

Zalety

Średnica: Czasza tego modelu ma średnicę wynoszącą 4 m. Jest ona wystarczająca, aby zakryć cały stół oraz dużą grupę ludzi. Możemy być więc pewni, że podczas grillowania, każdy z uczestników imprezy będzie zakryty parasolem.

Wykonanie: Rura tego modelu została wykonana z aluminium, a czasza z poliestru. Oba te materiały są bardzo trwałe. Dodatkowo czasza ma potrójne szycia, dzięki którym materiał się nie rozerwie.

Obsługa: Model ten otwiera się za pomocą korbki. Jest to bardzo prosty mechanizm, a samo otwieranie nie zajmie nam dużo czasu.

Regulacje: Wysokość parasola jest regulowana, więc łatwo możemy dopasować ją do naszych preferencji.

 

Wady

Ciemna kolorystyka: Parasol dostępny jest w kolorze granatowym, a poza tym czasza jest uszyta z grubego materiału. W rezultacie parasol nie chroni przed słońcem, lecz kompletnie izoluje nas od niego.

 

 

 

 

GoodHome DPHG300

 

Na naszej liście znajduje się GOODHOME DPHG300, parasol, który skutecznie ochroni przed słońcem w upalny dzień. Poza tym osłania również przed deszczem. Kiedy zacznie padać, nie musisz od razu chować się do domu. Średnica czaszy to prawie 300 cm, co daje pewność, że zmieści się pod nią cały stół ogrodowy.

Czasza jest podzielona na 6 segmentów. Jest ona dobrze pozszywana i nie rozrywa się na skutek działania niesprzyjających warunków pogodowych. Jest wykonana z poliestru, więc możesz się spodziewać, że wytrzyma kilka sezonów. Tak samo dobrze jest wykonana reszta parasola. Ze względu na zastosowanie stali parasol waży 13 kg.

Model jest stabilny, dobrze trzyma się w jednym miejscu, nawet na nierównej powierzchni. Wysokość parasola wynosi 250 cm. Produkt rozstawia się z pomocą mechanizmu korbowego, jest on solidnie wykonany. Wystarczy kilka ruchów, aby parasol został całkowicie rozstawiony. Dzięki otworowi wentylacyjnemu trochę słońca wpada pod parasol, nie jest więc pod nim zupełnie ciemno.

GOODHOME DPHG300 to parasol ogrodowy o wysokości około 250 cm. Jest on wykonany z poliestru oraz ze stali. Jego czasza ma średnicę około 300 cm.

 

Zalety

Stabilność: Dobrze zbudowana oraz stabilna podstawa krzyżowa w każdej sytuacji potrafi utrzymać parasol dokładnie w tym samym miejscu. Nie musisz się martwić, że się przewróci.

Wykonanie: Produkt jest wykonany z poliestru (jego czasza), który nie przepuszcza deszczu oraz słońca. Poza tym jest on odporny na uszkodzenia. Konstrukcja parasola jest wykonana ze stali.

Składanie i rozkładanie: Ze względu na dobrze wykonany mechanizm korbowy, nic nie zacina się podczas rozkładania i rozkładania parasola.

 

Wady

Waga: Parasol waży 13 kg, przenoszenie go może okazać się trudne. Lepiej, jeżeli model pozostaje w jednym miejscu.

 

 

 

 

Patio Teracota

 

Patio Teracota to kolejny produkt w naszym rankingu. Model ten wyróżnia ciekawy design. Poszycie jest dostępne w ceglastym kolorze.

Jest to sprzęt, którego średnica po rozłożeniu wynosi 3 m. Stelaż wykonany został z drewna, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Poszycie wspierane jest na 8 segmentach. Tkania zrobiona jest z poliestru. Jej gramatura wynosi 180 g/m2. Dzięki temu jest to parasol wodoodporny. Ponadto dobrze chroni przed słońcem, więc idealnie sprawdzi się w trakcie niedzielnego grilla.

Materiał można czyścić gąbką namoczoną w specjalnym środku piorącym. To pozwoli na zachowanie czystego parasola i uchroni przed odbarwieniami. Model ten składa się i reguluje za pomocą specjalnej linki. Maksymalna wysokość tego sprzętu to 2,5 m, można ją regulować. Do zestawu nie jest dołączona podstawa. Użytkownicy uważają, że jest to model stylowy i o wysokiej jakości.

Patio Teracota to produkt drewniany. Czasza to poliester w ceglanym kolorze. Średnica czaszy tego modelu wynosi 3 m.

 

Zalety

Design: Prezentowany parasol bardzo ładnie się prezentuje. Ceglasty kolor czaszy oraz drewniana rura to ciekawe połączenie, które dodaje uroku każdemu ogrodowi.

Regulacje: Wysokość parasola podlega regulacji. Dlatego możemy go bardzo łatwo dostosować do wielkości stołu lub grupy ludzi.

Wykonanie: Czaszę, tak samo jak i rurę, wykonano z dobrych gatunkowo materiałów. Dlatego z pewnością parasol posłuży nam przez wiele sezonów.

 

Wady

Stabilność: Do zestawu nie dołączono stabilizującej podstawy. Musimy więc za każdym razem wbijać parasol w ziemię lub dokupić podstawę.

Rura: Rura parasola została zrobiona z drewna. Jest to materiał, który wymaga specjalnej pielęgnacji. Dlatego konserwacja tego elementu może nam zająć trochę czasu.

 

 

 

 

Doppler Ravenna Light

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się model Doppler Ravenna Light. Parasol ten jest duży. Średnica czaszy wynosi 3 m, a wysokość to 2,6 m.

Materiał, z którego wykonany jest ten sprzęt, cechuje się bardzo wysoką jakością. Stelaż zrobiony został ze stali. Średnica masztu wynosi 48 mm. Dzięki temu jest on odporny na zginanie. Poszycie czaszy uszyte zostało z poliestru, którego grubość to 180 g/m2. Dzięki temu model ten odporny jest na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Ochrona przed światłem sięga 50 UV. Za sprawą wykorzystanych materiałów i zastosowanej konstrukcji parasol ten jest wytrzymały. Poszycie opiera się na 8 segmentach. Do zestawu dołączona jest podstawka, dzięki której model ten nie przewróci się nawet na silnym wietrze.

Produkt ten można zamknąć za pomocą specjalnej korbki. Konsument ma do wyboru sprzęt w wielu wariantach kolorystycznych, między innymi czarnym, kawowym i beżowym. Ten najlepszy parasol ogrodowy to typ boczny, a kąt czaszy można regulować wahadłowo. Użytkownicy uważają, że jest to wygodny produkt, który można dostosować do swoich potrzeb.

Doppler Ravenna Light to bardzo stabilny parasol ogrodowy. Mamy możliwość regulowania nachylenia czaszy oraz regulacji wysokości produktu Jest to model, którego średnica czaszy wynosi 4 m.

 

Zalety

Stabilność: Dzięki dużemu stojakowi prezentowany parasol może stać nawet na bardzo nierównym terenie. W rezultacie nie musimy szukać dla niego specjalnego miejsca.

Regulacje: Produkt ten ma regulację wysokości oraz nachylenia czaszy. W efekcie możemy bardzo dobrze dopasować go do danej sytuacji.

 

Wady

Transport: Prezentowany model nie jest zbyt lekki. Dlatego przenoszenie go może być trudne.

Wykonanie: Niektórzy użytkownicy uważają, że opisywany parasol nie jest wystarczająco wytrzymały i odporny na zniszczenia.

 

 

 

 

Jaki parasol ogrodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lato to okres, gdy spędzamy więcej czasu na łonie natury. Osoby mieszkające w mieście udają się na spacery do parku, a mieszkający na wsi czy posiadający domki z ogródkiem w mieście, częściej wychodzą na zewnątrz. Wiele osób nie wyobraża sobie lata i wiosny bez posiłków spożywanych na łonie natury czy też organizacji grilla. Dlatego w naszych ogródkach obowiązkowym wyposażeniem jest stół z krzesłami i ławkami. Do tego bardzo często parasol ogrodowy, który chroni nas przed deszczem i słońcem. Aby ułatwić Ci zakup takiego elementu, przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaki parasol ogrodowy wybrać.

Materiał

Pierwsza kwestia to wybranie materiału parasola oraz jego podstawy. Musi być solidny i odporny na działanie promieni słonecznych, zmiennych temperatur oraz wilgoć. Na rynku znajdziemy parasole ogrodowe drewniane, z tworzyw sztucznych lub metalowe. Jeśli chodzi o sam element czaszy parasola, to może być on wykonany z materiałów wzmocnionych tworzywami sztucznymi.

Dostępne są też wersje drewniane. Tak naprawdę każdy materiał ma swoje wady i zalety. Drewno wymaga regularnej konserwacji, ale dobrze pielęgnowane może nam służyć przez długie lata. Plastik jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości, ale szybciej ulega zniszczeniu. Metal jest bardziej podatny na czynniki zewnętrzne. Rdzewieje, a na słońcu bardzo się nagrzewa. Najpopularniejsze są parasole plastikowo-metalowe, które cechują się dużą wytrzymałością. Drewno cieszy się sporym powodzeniem wśród osób posiadających taras.

Ważne jest to, aby materiał był solidny, a całość dobrze wyważona. Chodzi o to, żeby w razie silnych podmuchów wiatru parasol nie wywracał się. Co do czaszy – najlepiej wybrać materiał o dużej gramaturze, który nie przepuszcza promieni słonecznych oraz wody. Ważne jest to, aby był łatwy w pielęgnacji i szybko schnący. Czasza powinna być wzmocniona przynajmniej kilkoma drutami, aby nie składała się podczas silnych porywów wiatru.

 

Stojak na środku czy z boku

Kiedyś dostępne były głównie parasole, które na środku miały element wspierający. Takie rozwiązanie jest stabilne, ale jeśli nie mamy stołu ze specjalną dziurą na umieszczenie takiego parasola, niestety zaczyna nam on przeszkadzać. Dlatego też producenci wyszli naprzeciw potrzebom konsumentów i oferują klientom parasole, które mają specjalny wysięgnik ustawiony poza czaszą. To ułatwia ustawienie parasola nad stołem.

 

Przepuszczalność światła – jaki parasol ogrodowy jest najlepszy?

Parasol powinien chronić nas przed działaniem promieni słonecznych, ale musimy też pamiętać, że nie może nam całkowicie zabierać słońca. Ważne jest to, aby nie wybierać ciemnych materiałów, które oczywiście mają mniejszą przepuszczalność światła. Co więcej, bardziej się nagrzewają i w upalne dni takie rozwiązanie nie jest zbyt komfortowe. Z drugiej strony, zbyt jasne materiały cechują się dużą przepuszczalnością promieni słonecznych, a wszelkie zabrudzenia są na nich bardziej widoczne.

 

Wielkość i mobilność parasola

Jeśli szukasz parasola nie tylko do ogrodu, ale też takiego, który zabierzesz ze sobą na plaże, wybierz lekki model. Jeśli jednak szukasz czegoś na stałe do ogrodu postaw na coś solidnego, aby nie przewracało się na wietrze. Wielkość należy dopasować do stołu lub też ławek. Uwzględnij to, ile osób będzie siedzieć pod takim parasolem. Czasza parasola może mieć zarówno 2 m, jak i 5 m – 6 m. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo duże czasze wpływają na stabilność parasola.

 

Rozkładanie i składanie

Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, zwróć uwagę na to, aby miał prosty system składania i rozkładania. Zwykle takie parasole mają specjalny element, którym możemy regulować nie tylko rozłożenie czaszy, ale też jej nachylenie. Wybierając produkt, dobrze sprawdź czy ten element jest solidnie wykonany i nie jest zbyt ciężki. Niestety łatwo możemy trafić na produkty, w których system rozkładania i składania parasola jest kiepsko wykonany i szybko ulega awariom.

Zabezpieczenia

Chociaż wbijanie ostrej końcówki parasola w ziemię jest jakimś rozwiązaniem, nie da się zaprzeczyć, że trudno je uznać za stabilne. Dlatego też najlepiej wybrać model, który ma specjalną podstawę betonową. Najtańsze są modele z podstawą plastikową, którą wypełnia się wodą. Uważane są za bardziej mobilne, ale mniej estetyczne. Jeśli jednak parasol ma stać w tym samym miejscu przez cały czas, lepiej wybrać cięższe zabezpieczenie. Jeśli dokupujesz je do parasola, dokładnie sprawdź, czy do niego pasuje.

 

Wygląd

Ważną rolę odgrywa też wygląd parasola. Nie jest to mała rzecz, a więc będzie odznaczała się w ogrodzie i na tarasie. Na rynku znajdziemy wiele najróżniejszych modeli, a więc każdy wybierze coś pasującego do ogrodu. Przede wszystkim polecamy modele, które dobrze wtapiają się w otoczenie i pasują do mebli ogrodowych.

 

Parasole ogrodowe w dobrych cenach

W sklepach znajdziemy parasole, których ceny zaczynają się od 30 zł. Takie modele są małe i bardzo mobilne. Niestety zwykle wykonane z kiepskiej jakości plastiku. Jeśli chcesz kupić model, który będzie trwały i posłuży Ci długie lata, musisz liczyć się z większym wydatkiem. Dobre produkty znajdziemy w sklepach już za ok 300 zł. Jednocześnie dostępne są parasole za kilka tysięcy złotych.

 

 

Jak samodzielnie naprawić parasol ogrodowy?

 

Z poprzedniej części naszego tekstu dowiedziałeś się, jaki parasol ogrodowy jest polecany przez kupujących i z pewnością wybrałeś już swojego faworyta spośród przedstawionych tam propozycji. Aby wybrany model posłużył jak najdłużej warto poznać zasady jego konserwacji oraz sposoby na szybką naprawę w razie ewentualnego uszkodzenia.

Najbardziej eksploatowana część parasola ogrodowego – poszycie

Materiał powlekający szkielet parasola jest zdecydowanie najbardziej eksploatowaną częścią parasola ogrodowego. Jest narażony nie tylko na blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych, ale również wilgoć, wiatr oraz coraz częściej pojawiający się w naszych warunkach atmosferycznych grad. Warto zatem od czasu do czasu złożyć parasol i schować go do szopy lub w inne miejsce, gdzie złożony będzie czekał na kolejne użytkowanie.

Poszycie parasola można impregnować. Dzięki temu staje się ono mniej chłonne, a jego kolor pozostaje intensywny znacznie dłużej niż w modelach, które nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Dostępne na rynku impregnaty wzmacniają również strukturę materiału. Czym zaimpregnować parasol? Preparatami o zdecydowanie największej skuteczności są te chroniące materiały chłonne, których składnikiem są żywice akrylowe. Ich działanie polega na uszczelnieniu struktury materiału w taki sposób, by nie była ona podatna na nasiąkanie. Warto dodać, że impregnat nie powoduje zbytniego usztywnienia tkaniny, nie musisz się więc obawiać o wygodę składania parasola.

 

Naprawa poszycia

Jeśli poszycie zostanie uszkodzone np. przez padający grad, możesz naprawić je naszywając łaty w odpowiednim kolorze lub zaszywając niewielkie otwory mocnymi nićmi. Wyprawa do pasmanterii z pewnością pomoże Ci nabyć również elementy, dzięki którym naprawisz inne części wyposażenia domu i ogrodu.

W wyjątkowych sytuacjach, gdy poszycie jest już wyjątkowo zniszczone lub po prostu znudził Ci się jego kolor, możesz samodzielnie uszyć nowe. Wybieraj do tego jak najtrwalsze materiały i w miarę możliwości jasne kolory – takie barwy skutecznie odbijają światło, dzięki czemu w czasie odpoczynku pod parasolem nie będzie Ci zbyt gorąco. Samodzielne wykonanie nowego poszycia to znacznie tańsze rozwiązanie niż kupno nowego parasola.

Konserwacja parasola ogrodowego po zakończeniu sezonu

Po okresie wiosenno – letnim, warto przygotować parasol do zimowego przechowywania. Dobrym pomysłem jest wypranie poszycia. Na szczęście większość materiałów pokrywających czasze parasoli nadaje się do prania w pralce. Pamiętaj, by po czyszczeniu nie suszyć tkaniny chemicznie ani mechanicznie. Najlepiej ułożyć materiał na płasko, na suszarce ogrodowej i wysuszyć na świeżym powietrzu.

Przechowywanie materiału parasola nie jest zbyt wymagające – wystarczy schować je w pokrowcu. Przed ułożeniem poszycia sprawdź, czy jest ono zupełnie suche. To ważne, bo ewentualna wilgoć może spowodować wytworzenie się pleśni, a wtedy tkanina nie będzie nadawać się do użytku.

Przed schowaniem parasola sprawdź stan śrub oraz elementów służących do składania czaszy. W razie potrzeby możesz je naoliwić. Jeśli któraś ze śrub jest zardzewiała – wymień ją. To samo dotyczy drutów w konstrukcji czaszy. Tak przygotowany parasol możesz bez obaw przechować i wyjąć kolejnej wiosny, by móc cieszyć się ochroną przed słońcem w swoim ogrodzie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ