Ranking 5 najlepszych rakiet śnieżnych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 22.04.24

 

Rakiety śnieżne – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podczas wędrówki po mocno zaśnieżonej trasie, w górach, czy w lasach, warto mieć ze sobą rakiety śnieżne. Umożliwią one stabilne poruszanie się, bez zapadania się w zaspy. Ciekawym produktem jest rakieta śnieżna Quechua SH500. Model ma dobrą przyczepność, dzięki listwom ze stali i wytrzymałym harszlom. Rakiety zapina się na wygodny zatrzask, a specjalna klamra ułatwia regulację. Sprzęt jest wygodny i łatwy w użytkowaniu. Może zainteresować Cię także model rakiety śnieżnej TSL 226 Evo. Dobrą przyczepność zapewniają specjalne zęby i kolce, umieszczone z przodu i z tyłu produktu. Rakiety są wygodne, a pasek zapinany przy kostce zapewnia większa stabilność podczas wędrówki po śniegu.

5 najlepszych rakiet śnieżnych. Opinie w 2024 roku

 

Zimowe spacery to ulubione zajęcie wielu osób. Często jednak trasy są mocno zaśnieżone, a przemieszczanie się jest trudne. W takiej sytuacji niezbędne są dobre rakiety śnieżne, które pozwolą utrzymać się na powierzchni zasp. Nasz ranking przedstawia polecane przez użytkowników sprzęty, z których każdy znajdzie wygodny i bezpieczny model dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą rakiet śnieżnych Quechua jest duża stabilność, którą zapewniają stalowe listwy i harszle, czyli rodzaj noży. Sprzęt zapina się na zatrzask, który utrzymuje but na miejscu. Na pięcie znajduje się specjalne oznaczenie, które ułatwia prawidłowe założenie rakiety. Sprzęt można łatwo dopasować do rozmiaru buta. Rakiety łatwo się zakłada, są wygodne i wytrzymałe.

Wady

Rakiety śnieżne Quechua nie mają możliwości blokowania pięty. Ponadto nośność sprzętu, czyli maksymalna waga użytkownika łącznie z plecakiem, wynosi 90 kg, produkt nie sprawdzi się więc dla każdego.

Podsumowanie

Do wędrówek po dużych zaspach dobrze sprawdzą się rakiety śnieżne Quechua. Są wygodne i łatwe do założenia, dobrze dopasowują się do buta. Na spodzie znajdują się harszle i listwy, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo. Rakiety śnieżne są wytrzymałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Drugi wybór

Zalety

Produkt TSL jest wytrzymały i stabilny. Dobrą przyczepność zapewniają zęby i kolce umieszczone na spodzie rakiet. Dla większej wygody zastosowano specjalny pasek z zębatką, który zapina się na kostce. Rakiety śnieżne zakłada się szybko i łatwo. Produkt można lekko regulować, aby lepiej dopasować go do obuwia. Rakieta ma dużą nośność, do 120 kg.

Wady

Rakiety TSL dostępne są w rozmiarze od 38, dlatego osoby o drobnej budowie ciała i małych stopach będą miały problem z odpowiednim dopasowaniem sprzętu. Ponadto produkt nie sprawdza się w bardzo trudnym terenie.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrych rakiet śnieżnych, warto wybrać model TSL 226 Evo. Sprzęt jest wygodny i łatwy w użytkowaniu. Rakiety wytrzymują duże obciążenie, dzięki czemu można wędrować z plecakiem. Specjalne kolce i zęby zapewniają dobrą przyczepność. Zapięcie stabilizuje stopę i zapobiega jej przesuwaniu się.

Rozważ też

Zalety

Rakiety śnieżne Alpina sprawdzają się podczas zimowych spacerów w każdym terenie. Sprzęt ma regulowany rozmiar, od 38 do 45. Aluminiowa rama zapewnia wytrzymałość rakiet oraz nie zwiększa ich ciężaru. Rakiety można czyścić wodą. Sprzęt jest wygodny i stabilny, na spodzie znajdują się specjalne aluminiowe zęby, które zapewniają przyczepność.

Wady

Model rakiet śnieżnych Alpina nie ma zapiętka, który ułatwiłby chodzenie po górzystym terenie. Dobre dociągnięcie klamer, aby zapewnić sobie stabilność, jest trudne i problematyczne, szczególnie w ochronnych rękawicach.

Podsumowanie

Spacery po zaśnieżonych terenach mogą być relaksujące, jeśli ma się ze sobą rakiety śnieżne Alpina. Są one wytrzymałe, ale lekkie i stabilne. Na spodzie umieszczono zęby z aluminium, dzięki którym bezpiecznie i komfortowo przejdziesz po oblodzonych trasach. Rakiety mają regulowany rozmiar.

 

1. Quechua Rakiety Śnieżna SH500 

 

Każdy, kto lubi wędrówki po zaśnieżonych terenach, będzie zadowolony z rakiet śnieżnych Quechua SH500. Dokładne wymiary sprzętu to 54 cm x 21 cm. Rakiety można dopasować do butów w rozmiarze od 36 do 46, dzięki czemu jest to produkt zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Sprzęt ubiera się łatwo, a specjalne oznaczenie umieszczone na pięcie ułatwia prawidłowe ustawienie stopy. Z tyłu rakiety znajduje się zapięcie z zatrzaskiem, które zapewnia stabilność. Ponadto sprzęt wyposażono w klamry z możliwością regulacji, dla większego komfortu użytkowania.

Rakiety śnieżne Decathlon są wygodne i bezpieczne. Dobrą przyczepność zapewniają dwie listwy wykonane ze stali oraz harszle, umieszczone z tyłu i z przodu. Rakiety wyposażono w zapiętki, które zapewniają duży komfort podczas wedrówki po stromych podejściach. Nośność rakiet, czyli jej możliwe obciążenie, wynosi od 40 do 90 kg.

Sprzęt Quechua jest polecany przez użytkowników, dlatego uwzględnia go ranking rakiet śnieżnych. Model SH500 jest stabilny i bezpieczny. Wygodne zapięcie ułatwia zakładanie rakiet, a specjalne harszle zapewniają przyczepność.

 

 

 

 

2. Rakiety Śnieżne TSL 226 Evo

 

Jeśli szukasz wygodnych rakiet śnieżnych, zachęcamy do zakupu modelu TSL 226 Evo. Sprzęt wykonano z wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Rama rakiety ma wymiary 61 cm x 22,5 cm, produkt sprawdza się więc dla osób o rozmiarze buta od 38 do 46. Sprzęt można łatwo regulować i dopasowywać do swojej stopy. Specjalny pasek z zębatką zapinany na kostce zapewnia dużą stabilność podczas wędrówki. Rakiety śnieżne TSL mają dodatkowy podpiętek wykonany ze stali, który ułatwia pokonywanie podejść.

Sprzęt TSL zapewnia dużą przyczepność na ośnieżonym i oblodzonym terenie. Bezpieczeństwo i komfort zapewniają specjalne zęby z przodu i sześć kolców. Nośność modelu wynosi od 50 kg do 120 kg, dlatego sprawdzi się on dla każdego. Test rakiet śnieżnych TSL wykazał, że zakłada się je łatwo, nawet w trudnych warunkach.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu rakiet śnieżnych TSL, ponieważ są wygodne i wytrzymałe. Zapewniają dużą stabilność i bezpieczeństwo. Sprzęt jest lekki, ale ma dużą nośność, co pozwala wędrować z plecakiem.

 

 

 

 

3. Rakiety śnieżne Alpina 54x21cm

 

Spacery po śniegu staną się przyjemniejsze dzięki rakietom śnieżnym Alpina o wymiarach 54 cm x 21 cm. Sprzęt można założyć na obuwie w rozmiarze od 36 do 45, a regulowane klamry ułatwiają dokładne dopasowanie. Rakiety śnieżne mają jasne, kolorowe elementy, które zapewniają dobrą widoczność użytkownika. Aluminiowa rama jest lekka, ale wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Rakiety śniegowe Alpina, aby wyczyścić po zakończonej wędrówce, można opłukać wodą.

Sprzęt Alpina zapewnia stabilność i dobrą przyczepność. Na spodzie rakiet znajdują się aluminiowe zęby, które zapobiegają ślizganiu się po oblodzonej nawierzchni. Klamry umożliwiają szybkie wypięcie buta ze sprzętu. Produkt jest solidnie wykonany, z dbałością o szczegóły. Sprzęt Alpina to dobre i tanie rakiety śnieżne, odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Amatorzy zimowych wędrówek są zadowoleni z wyboru rakiet śnieżnych Alpina. Sprzęt jest wygodny i wytrzymały, zapewnia dużą stabilność. Zęby na spodzie chronią przed upadkiem na oblodzonej trasie. Rakiety mają szeroki zakres regulacji rozmiaru obuwia, dzięki czemu sprawdzą się dla każdego.

 

 

 

 

4. Alpidex Rakiety Śnieżne Vintage Zamiast Nart 

 

Nietypowe rakiety śnieżne Alpidex Vintage można z powodzeniem stosować zamiast nart. Sprzęt jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn. Rama rakiet imituje drewno, co nadaje modelowi Alpidex ciekawego wyglądu. Produkt wykonano z wytrzymałego i lekkiego plastiku. Rakiety mają owalny kształt, delikatnie zwężany z tyłu, co upodabnia je do klasycznych nart. Specjalne zapięcie JustLock umożliwia dostosowanie wielkości sprzętu do swojego wzrostu i rozmiaru buta.

Sprzęt zapewnia dużą przyczepność i stabilność. Na spodzie znajdują się dwie równoległe szyny oraz specjalne kolce, które chronią przed przewróceniem się na śliskiej nawierzchni. Zaciskowe pasy umożliwią ustabilizowanie stopy na rakiecie. Sprzęt wyposażono w podpiętkę, która poprawia komfort podczas podchodzenia na wzniesienia. Nośność produktu wynosi 130 kg, dzięki czemu można wędrować z dodatkowym sprzętem w plecaku. Producent do rakiet dołącza torbę do przenoszenia i przechowywania rakiet śnieżnych.

Opinie o rakietach śnieżnych Alpidex są pozytywne, ponieważ użytkownikom podoba się ciekawy i estetyczny design sprzętu. Produkt jest wytrzymały i lekki, zapewnia stabilność i dobrą przyczepność na każdym terenie.

 

 

 

 

5. Rakiety Śnieżne Pioneer TSL Outdoor 325 

 

Zachęcamy do rozważenia zakupu rakiet śnieżnych Pioneer TSL Outdoor 325, które sprawdzą się podczas wędrówek po zaśnieżonym terenie. Wymiary produktu to 59,5 cm x 22 cm. Nośność rakiet wynosi 120 kg, można więc zabrać na wędrówkę plecak z dodatkowym wyposażeniem. Sprzęt ma łatwe wiązanie, co pozwala szybko i sprawnie założyć rakietę na obuwie. Specjalna rama 3D VOLUME jest stworzona w taki sposób, aby zapewniała jak największą stabilność.

Rakiety TSL Pioneer wyposażono w system tłumienia drgań, który zwiększa komfort podczas wędrówek. Dla większej wygody podczas trudnych podejść zamontowano podpiętki, które wspierają stopę. Piętkę można regulować kijkiem, co eliminuję potrzebę schylania się. Dobrą przyczepność zapewniają specjalne zęby na całej długości rakiety. Model TSL Pioneer dobrze sprawdzi się zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych, którzy rozpoczynają wędrówki po śniegu.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup rakiet śnieżnych TSL Pioneer, są zadowoleni z wyboru. Sprzęt zapewnia dużą stabilność i przyczepność, nawet na bardzo śliskim terenie. Rakiety są wygodne, można dokładnie dopasować je do swojej stopy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jakie rakiety śnieżne kupić?

 

Wędrówki w zimie pozwalają się zrelaksować i spędzić czas w innej scenerii niż zazwyczaj, pokrytej śniegiem i lodem. W wymagającym terenie trzeba mieć jednak odpowiedni sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo i komfort. Jednym z elementów niezbędnego wyposażenia są rakiety śnieżne. Zakłada się je na obuwie, dzięki czemu można wędrować po zaspach bez zapadania się w śniegu. Jeśli nie wiesz, jakie rakiety śnieżne wybrać dla siebie, nasz przewodnik pomoże Ci podjąć decyzję.

Typ terenu

Wybierając rakiety śnieżne, trzeba wziąć pod uwagę typ i ukształtowanie terenu, po którym chcesz się przemieszczać. Sprzęty przeznaczone na płaskie nawierzchnie mają prostą konstrukcję. Jeśli chcesz wędrować po trasie, która zawiera lekkie wzniesienia, lepiej sprawdzą się rakiety śnieżne z kolcami lub zębami na spodzie. Warto także zwrócić uwagę, czy dany model ma mocne wiązania. Dobrym rozwiązaniem jest także dodatkowa piętka, która wspiera stopę podczas wchodzenia na wzniesienia. Najlepsze rakiety śnieżne przeznaczone do wędrówek po górach, muszą mieć odpowiednie zęby i kolce, które umożliwią wbicie sprzętu w lód. Model do wspinaczki musi mieć wytrzymałe i solidne zapięcie oraz zapewniać bardzo dobrą przyczepność.

 

Nośność rakiet

Istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, zastanawiając się, jakie są najlepsze rakiety śnieżne, jest nośność sprzętu. Parametr oznacza maksymalną wagę użytkownika, jaką dany model może utrzymać. Warto jednak pamiętać, że nie liczy się tylko waga ciała, ale również dodatkowego sprzętu. Plecak i cały ekwipunek na wyprawę również ma określoną masę, która wywiera nacisk na rakiety. W efekcie, wybierając sprzęt, trzeba uwzględnić wagę swoją oraz pozostałych przedmiotów, które zabierasz ze sobą na wędrówki. Dodatkowy ciężar to także obuwie i odzież. Nośność rakiet śnieżnych wynosi zwykle od 90 kg do 140 kg. Warto więc wybierając model dla siebie, zdecydować się na taki sprzęt, który uniesie Ciebie i Twój ekwipunek.

 

Rozmiar

Rakiety śnieżne dostępne są najczęściej w trzech rozmiarach: S, M lub L. Każdy sprzęt jest regulowany, co oznacza, że można go dopasować do swojej stopy. Im większy rozmiar, tym szerszy zakres regulowania. Zmienia się także waga i wymiary rakiety. Sprzęt w rozmiarze S jest lżejszy niż wariant L. Warto dopasować rakietę do swojego rozmiaru obuwia, wzrostu oraz wagi. Sprzęty są uniwersalne, co oznacza, że mogą ich używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zakres regulacji obejmuje rozmiary obuwia obu płci.

 

Rama rakiet śnieżnych

Rama, do której przypina się obuwie, powinna być wytrzymała, ale lekka. Najczęściej wykonuje się ją z metalu lub plastiku. Wymiary ramy wpływają na jej stabilność. Warto jednak pamiętać, że kształt rakiety śnieżnej ma wpływ na komfort chodzenia. Sprzęt powinien być wygodny i umożliwić naturalne stawianie stóp na podłożu. Jeżeli szukasz rakiety odpowiedniej do chodzenia po górskich terenach, warto poszukać modelu z ramą, która sprawdza się na każdej nawierzchni, miękkiej i twardej. Dla miłośników nart ciekawym rozwiązaniem są dwufunkcyjne sprzęty. Rakiety śnieżne z funkcją zjazdu umożliwiają stworzenie gładkiej płozy lub modelu z kolcami, w zależności od potrzeb.  

Typ wiązań

Decydując się na dany model rakiet śnieżnych, trzeba zwrócić również uwagę na typ wiązań. Większość sprzętów ma specjalne paski zapinane na klamry, które umożliwiają dokładne dopasowanie ich do buta. Rakieta śnieżna powinna dokładnie przylegać do stopy, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo. Wiązanie musi umożliwić łatwe i wygodne założenie i zdjęcie sprzętu z nogi. Rzadko spotykane rozwiązania to nylonowe taśmy lub sznurki, nie są one jednak wytrzymałe i nie zapewniają dobrego przylegania.

 

Rakiety śnieżne w dobrych cenach

Rakiety śnieżne to zwykle inwestycja na wiele sezonów. Ponadto sprzęt musi być dokładnie dopasowany, wygodny i bezpieczny. Dlatego szukając modelu dla siebie, warto wybrać produkt sprawdzonego producenta, nawet jeżeli wiąże się to z wyższą ceną. Rakiety śnieżne można znaleźć już za ok. 200 zł. Droższe modele, z większą ilością zębów i kolców mogą kosztować od 300 zł do 500 zł za parę.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić rakiety śnieżne?

Rakiety śnieżne są bardzo przydatne podczas spacerów po zaspach. Odpowiedni sprzęt to jednak duży wydatek, dlatego można spróbować zrobić go w domu. Przede wszystkim potrzebny będzie materiał na ramę rakiet. Najlepiej sprawdzi się aluminium, ponieważ jest lekkie i wytrzymałe. Aluminiową rurkę trzeba uformować w odpowiedni kształt, najlepiej lekko owalny, wydłużony, zwężający się na końcach. Na ramię trzeba rozpiąć materiał, do którego przymocowane będą buty. Wokół stóp zakłada się specjalne paski, które utrzymują nogę na miejscu. Warto poszukać zapięć z wytrzymałych materiałów z klamrami. Dzięki temu łatwiej będzie przypiąć pasek po dopasowaniu go.

P2: Co to są rakiety śnieżne?

Rakiety śnieżne to rodzaj obuwia, choć zakłada się je na inne buty. Sprzęt służy do przemieszczania się po śniegu i zapobiega zapadaniu się w zaspach. Rakiety umożliwiają odpowiednie rozłożenie ciężaru ciała na większej niż stopa powierzchni. Sprzęt ma podłużny kształt, składa się z ramy oraz zapięć, mocowanych wokół stopy. Na spodzie znajdują się zęby lub kolce, które wbijają się w zlodowaciałe podłoże. Rakiety pomagają nie tylko w chodzeniu po śniegu, ale także we wspinaniu się. Podobnie jak narty mają zwykle lekko uniesiony przód, dzięki czemu łatwiej nimi sterować. Rakiety są lekkie, ale wytrzymałe, zwykle wykonuje się je z plastiku lub aluminium. 

 

P3: Jak używać rakiet śnieżnych?

Rakiety śnieżne sprawdzają się podczas spacerów po płaskim terenie, jak również w czasie wędrówek i wspinaczek po górzystych trasach. Sprzęt zakłada się na obuwie i dopasowuje do swojego rozmiaru. Przed założeniem trzeba  rozróżnić, która rakieta jest lewa, a która prawa. Zapięcia i klamry trzeba dobrze docisnąć, aby przylegały do stopy. Dzięki temu zapewnisz sobie odpowiednią stabilność. Stopy muszą odpowiednio przylegać do powierzchni rakiety, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Kształt ramy powinien być dopasowany tak, aby umożliwić swobodne i naturalne poruszanie się. Stopy stawia się płasko na powierzchni śniegu, aby nie zapaść się w zaspie.  

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Maciej

December 16, 2021 at 6:56 pm

Jakie rakiety z możliwością zjazdu można zaproponować w góry?

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

December 19, 2021 at 10:58 am

Dzień dobry,
Bardzo dziękujemy za okazane nam zaufanie, jednak nasze artykuły opieramy na prezentowanych przez producentów opisach i nie czujemy się dostatecznie kompetentni w zakresie doradztwa technicznego ich pełnej funkcjonalności. Radzimy, aby z konkretnymi pytaniami zwrócił się Pan do producenta lub autoryzowanych sprzedawców.
pozdrawiamy
Zespól PlanujWloczege.com

Odpowiadać