Ranking 9 najlepszych statywów do telefonu w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Statyw do telefonu – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Telefony komórkowe towarzyszą nam przez cały dzień. Zabieramy je w podróż, do pracy, czy do restauracji. Przydają się nie tylko do kontaktu z innymi, ale także do robienia zdjęć i dokumentowania wspomnień. Podczas wycieczek warto mieć ze sobą statyw do telefonu Nela-Styl HOL14. Produkt łączy w sobie dwie funkcje. Może być wygodnym statywem lub kijem do robienia zdjęć typu „selfie”. Uchwyt na telefon pasuje do każdego modelu smartfona i wyposażony jest w pilot z łączem Bluetooth. Stabilny Statyw na Telefon Tripod 01202 sprawdzi się w każdych warunkach. Wykonany jest z elastycznego materiału, jego nieduży rozmiar i składane ramiona umożliwiają łatwe przenoszenie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą modelu Nela-Styl jest funkcjonalność. Może służyć zarówno jako statyw, jak i kijek do robienia zdjęć. Teleskopowa konstrukcja pozwala łatwo przechowywać sprzęt. Ponadto do statywu dołączono pilot, który łączy się z telefonem przez Bluetooth. Uchwyt w statywie pasuje do każdego modelu smartfona.

Wady

Przy dużym telefonie, gdy waga smartfona jest większa, statyw czasem traci stabilność. Ponadto uchwyt jest ruchomy, dlatego zdarza się, że podczas robienia zdjęcia pod wpływem ciężaru telefonu lekko obraca się.

Podsumowanie

Statyw do telefonu Nela-Styl HOL14 może być wykorzystywany na kilka sposobów. Pozwala robić zdjęcia podczas wakacji bez pomocy innych osób. Dołączony do produktu pilot umożliwia sterowanie aparatem z odległości. Statyw jest łatwy w transporcie, dzięki składanym, teleskopowym nóżkom.

Drugi wybór

Zalety

Statyw Tripod sprawdzi się podczas robienia zdjęć zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze. Składa się z trzech ramion, które są elastyczne. Dzięki temu można ustawić dowolną wysokość, na jakiej znajdzie się aparat. Antypoślizgowa gąbka umożliwia postawienie statywu na każdym podłożu. Uchwyt pasuje do większości smartfonów.

Wady

Wysokość statywu wynosząca 17 cm uniemożliwia robienie zdjęć portretowych bezpośrednio z podłoża. Aby móc zrobić taką fotografię, trzeba ustawić tripod na wysokim blacie lub innym przedmiocie.

Podsumowanie

Statyw do telefonu to dobre rozwiązanie do robienia zdjęć, oglądania filmów czy przeglądania portali społecznościowych bez potrzeby trzymania smartfona w ręce. Elastyczne ramiona można dowolnie zginać, ustawiając wysokość uchwytu do maksymalnie 17 cm. Kompaktowy rozmiar produktu ułatwia przenoszenie.

Rozważ też

Zalety

Elastyczny statyw na telefon lub aparat składa się z trzech ramion, które można w dowolny sposób zginać. Nogi produktu pokryte są gumowym materiałem, który zapobiega przesuwaniu się statywu na podłożu. Model jest łatwy w montażu, a po złożeniu ramion zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można zabrać go wszędzie.

Wady

Uchwyt wykonano z delikatnego i cienkiego plastiku, dlatego trzeba uważać przy mocowaniu telefonu. Duży nacisk czasem powoduje łamanie się i pękanie poszczególnych elementów uchwytu.

Podsumowanie

Statyw do telefonu lub aparatu wykonany z elastycznych ramion pozwala łatwo zrobić zdjęcia, lub ustawić smartfon w dowolnym miejscu. Gumowa powłoka zapobiega przesuwaniu się produktu nawet na bardzo śliskiej powierzchni. Kompaktowy rozmiar statywu ułatwia przenoszenie i przechowywanie produktu.

 

 

9 najlepszych statywów do telefonu. Opinie w 2024 roku

 

Statyw do telefonu to przydatny gadżet, który nie tylko ułatwia robienie wspólnych zdjęć z rodziną i przyjaciółmi, ale sprawdza się także w domu. Można rozłożyć go podczas korzystania ze smartfona i oglądając wideo lub przeglądając zdjęcia, wykonywać inne czynności. Nasz ranking statywów do telefonu pomoże Ci znaleźć produkt dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji.

 

Statyw do telefonu z pilotem

 

1. Uchwyt na Telefon 3w1 Selfie + Tripod + Pilot Nela-Styl HOL14 

 

Wielofunkcyjny uchwyt na telefon 3w1 Selfie + Tripod + Pilot Nela-Styl HOL14 to gadżet, który warto mieć w domu. Składa się z teleskopowego ramienia, które po rozłożeniu osiąga 68 cm. Wysokość złożonego statywu wynosi 19 cm, dzięki czemu można go łatwo schować do plecaka lub torebki. Na dole konstrukcji znajdują się trzy nóżki, które można szybko rozstawić, ściągając blokadę. Tak powstały statyw na telefon można ustawić na dowolnym podłożu.

Produkt może służyć także jako kijek do robienia popularnych zdjęć „selfie”. Dla ułatwienia obsługi aparatu producent dołączył do uchwytu pilot, który łączy się z telefonem przez Bluetooth. Pilot obsługuje systemy operacyjne Android i IOS. Uchwyt na smartfona jest regulowany i pasuje do wszystkich modeli telefonów o szerokości od 5,3 cm do 8,8 cm.

Użytkownicy polecają statyw do telefonu z pilotem ze względu na jego funkcjonalność. Sprawdza się podczas wyjazdów, wycieczek i spotkań z przyjaciółmi. Jest łatwy w obsłudze, a zmiana ze statywu w kijek do zdjęć jest prosta i szybka.

 

 

 

 

Mini statyw do telefonu

 

2. Giętki Elastyczny Statyw na Telefon Tripod 01202

 

Wspólne zdjęcia z rodziną i przyjaciółmi zawsze wyjdą dobrze dzięki giętkiemu, elastycznemu statywowi na telefon Tripod 01202. Jego konstrukcja składa się z trzech ramion, zabezpieczonych antypoślizgową powłoką. Dzięki temu można ustawić statyw w dowolnym miejscu. Wysokość produktu wynosi 17 cm, ramiona można dowolnie zginać, dopasowując je do swoich potrzeb. Uchwyt na telefon sprawdza się nie tylko podczas robienia zdjęć, ale także podczas codziennego użytkowania smartfona.

Mini statyw do telefonu można zabrać wszędzie. Do zestawu dołączono uchwyt, w którym zmieści się każdy smartfon o szerokości od 5,5 cm do 8,5 cm. Stojak wyposażono w głowicę obracającą się o 360 stopni, na której znajduje się gwint o średnicy 1/4 cala, co umożliwia zamontowanie większości aparatów i urządzeń cyfrowych. Elastyczne ramiona pozwalają na ustawienie statywu w dowolnym miejscu, można nawet opleść je wokół poręczy.

Wyrażone przez konsumentów opinie o statywach do telefonu tripod są w większości pozytywne. Zaletą wspominaną przez użytkowników jest możliwość dowolnego ustawienia produktu na każdej powierzchni oraz uchwyt mieszczący niemal każdy model smartfona.

 

 

 

 

Elastyczny statyw do telefonu

 

3. Statyw Telefon, Aparat Giętki Elastyczny 

 

Szukając dobrego uchwytu na smartfon, ciekawym produktem jest giętki i elastyczny statyw na telefon i aparat. Tworzą go trzy ramiona, które można dowolnie ustawiać. Maksymalna wysokość produktu to ok. 18 cm. Każda noga zabezpieczona jest gumowym materiałem, który zapobiega ślizganiu się sprzętu po nawierzchni. Faktura ramion zapewnia stabilność nawet na nierównym podłożu. Statyw tripod do telefonu ułatwia kręcenie filmów i robienie zdjęć w każdych warunkach.

Produkt wyposażono w uchwyt na telefon, który pasuje do większości smartfonów. Jego szerokość można regulować od 5,5 cm do 8,5 cm. Elastyczny statyw do telefonu jest łatwy w montażu, po złożeniu ramion, nie zajmuje dużo miejsca. Produkt sprawdza się wszędzie, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Elastyczne ramiona umożliwiają montaż statywu niemal na każdym elemencie otoczenia.

Użytkownicy określają produkt jako dobry i tani statyw do telefonu, który można ustawić w każdym miejscu. Atutem uchwytu są elastyczne ramiona i kompatybilność z większością modeli smartfonów. Konsumenci polecają go względu na łatwość użytkowania i estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Statyw do telefonu Huawei

 

4. Selfie Stick Tripod 3in1 BlitzWolf BW-BS3 

 

Dokumentując wydarzenia różnymi urządzeniami, telefonem, aparatem, czy kamerą, trudno znaleźć uniwersalny uchwyt dla wszystkich sprzętów. Statyw Selfie Stick Tripod 3in1 BlitzWolf BW-BS3 to wielofunkcyjny gadżet, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Może służyć także jako kij do popularnych zdjęć „selfie”. Dla ułatwienia pracy ze statywem do zestawu dołączono pilot, który łączy się z urządzeniami cyfrowymi przez Bluetooth. Po sparowaniu go z aparatem lub telefonem można kontrolować spust migawki jednym przyciskiem.

Model BlitzWolf pasuje do każdego modelu smartfona najpopularniejszych producentów. Sprawdza się jako statyw do telefonu Huawei, LG, Samsung i innych. Umożliwia robienie zdjęć w każdych warunkach. Wymienny uchwyt pasuje także do innych sprzętów, między innymi do kamery cyfrowej, mini projektora, kamery sportowej i wszystkich urządzeń z otworem mocującym o średnicy 1/4 cala. Teleskopowe ramię umożliwia rozłożenie statywu do wysokości prawie 20 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup statywu BlitzWolf, są zadowolone z dokonanego wyboru. Uchwyt jest stabilny i pasuje do większości urządzeń cyfrowych. Teleskopowe ramię umożliwia dopasowanie wysokości statywu do swoich potrzeb.

 

 

 

 

Wysoki statyw do telefonu

 

5. Wysoki Statyw na Telefon Smartfon Fancier SB4163

 

Robienie profesjonalnych zdjęć w plenerze ułatwia wysoki statyw na telefon, smartfon Fancier SB4163. Składa się z trzech, regulowanych nóg o wysokości od 61 cm do 183 cm. Produkt wykonano ze stopu aluminium, dzięki czemu jest wytrzymały. Niezależnie od podłoża, statyw na telefon jest stabilny, z uwagi na lekką konstrukcję ma możliwość dociążenia. Uchwyt pasuje do większości smartfonów i urządzeń cyfrowych, dzięki regulowanemu adapterowi. Rozsuwa się na szerokość od 5,2 cm do 8,8 cm.

Wysoki statyw do telefonu Fancier ma osobną regulację na każdej z nóg, co pozwala równo ustawić aparat na wszystkich powierzchniach. Dodatkowo produkt wyposażono w poziomice ułatwiające wykonanie dobrego zdjęcia. Głowica, na której montuje się aparat, obraca się aż w trzech płaszczyznach, co pozwala dowolnie ustawić obiektyw, niezależnie od podłoża. Stopki na każdej z nóg wykonane są z antypoślizgowego materiału, zapewniającego stabilność.

Model Fancier SB4163 pozytywnie zakończył niejeden test statywów do telefonu. Polecają go także użytkownicy, podkreślając, że jest stabilny i wygodny w użytkowaniu. Statyw pozwala robić zdjęcia w każdym miejscu, nawet na nierównej powierzchni, wysokie ramię ułatwia wykonywanie portretów.

 

 

 

 

Mały statyw do telefonu

 

6. Giętki Statyw na Telefon, Aparat + Pilot Bluetooth

 

Na każdy wyjazd warto zabrać giętki statyw na telefon, aparat + pilot Bluetooth. Jest to wygodny w użytkowaniu gadżet, który ułatwia robienie sobie zdjęć bez pomocy innych osób. Stworzono go z trzech elastycznych ramion, które można ustawić na dowolnym podłożu, również opleść wokół rurek lub barierek. Dzięki temu robienie zdjęć w plenerze jest dużo łatwiejsze. Ten mały statyw do telefonu można spakować do plecaka lub torebki i zabrać ze sobą wszędzie.

Aparat lub telefon umieszczony w statywie można obsługiwać za pomocą pilota. Łączy się ze sprzętem przez Bluetooth. Na głowicy produktu znajduje się gwint o średnicy 1/4 cala, który pasuje do aparatów cyfrowych, sportowych i kamer. Do zestawu dołączono uchwyt do telefonu na statyw, który pasuje do smartfonów o szerokości od 5,5 cm do 8,5 cm.

Opinie o statywie na telefon z pilotem są w większości pozytywne. Zaletą jest możliwość zamontowania również innych urządzeń cyfrowych. Użytkownicy twierdzą, że model sprawdza się w każdych warunkach.

 

 

 

 

Statyw do telefonu Samsung

 

7. Uchwyt Selfie Stick Spigen TRIPOD S540W

 

Wśród najlepszych statywów do telefonu powinien pojawić się uchwyt Selfie Stick Spigen TRIPOD S540W. Do jego wykonania użyto wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość produktu. Statyw jest lekki i wygodny w przenoszeniu. Po złożeniu ma jedynie 18 cm długości, dlatego można schować go nawet do kieszeni. Po rozłożeniu statyw może mieć wysokość od 23 cm do 77 cm. Model Spigen może służyć jako tripod lub jako kij do robienia zdjęć typu „selfie”.

W zestawie znajduje się również pilot, który łączy się z urządzeniami przez Bluetooth. Jego zasięg to prawie 10 m, dzięki temu robienie zdjęć jest szybkie i wygodne. Model Spigen to statyw do telefonu Samsung, LG i innych popularnych producentów. Rozsuwany adapter może pomieścić smartfon o szerokości od 5,6 cm do 8,4 cm.

Użytkownicy są zgodni, że model Spigen to dobry statyw do telefonu, który sprawdzi się w każdych warunkach. Teleskopowa konstrukcja pozwala dopasować wysokość kadru do swoich preferencji. Statyw wykonano z wytrzymałych i lekkich materiałów, dzięki czemu jest trwały i wygodny.

 

 

 

 

Statyw na telefon do nagrywania

 

8. Xiaomi Selfie Stick Monopod / Tripod Bluetooth

 

Coraz częściej chcemy uwiecznić chwile nie tylko na zdjęciach, ale także na wideo. Kręcenie filmów telefonem może być jednak uciążliwe, dlatego warto zainwestować w statyw Xiaomi Selfie Stick Monopod/Tripod Bluetooth. Wykonano go z wytrzymałych materiałów, mieszanki aluminium, poliuretanu i poliwęglanu. Konstrukcja produktu składa się z jednego ramienia i trzech składanych nóżek. Dzięki temu statyw do telefonu komórkowego może być także kijem do robienia zdjęć „selfie”. Do zestawu dołączono uchwyt na smartfona, który rozsuwa się do szerokości 9,2 cm.

Aparat można uruchomić za pomocą pilota z funkcją Bluetooth. Jego zasięg to prawie 10 m, dlatego model Xiaomi to dobry statyw na telefon do nagrywania i robienia zdjęć. Głowica, na której montuje się uchwyt, jest ruchoma, co sprawia, że można dowolnie ustawić kadr. Maksymalna wysokość statywu to 50 cm, można jednak pozostawić go na pierwszym (34 cm) lub drugim stopniu (42 cm).

Konsumenci chwalą statyw Xiaomi za regulowaną wysokość i szeroki uchwyt, w którym zmieści się każdy smartfon. Zaletą produktu jest wytrzymały materiał, z którego go wykonano oraz poręczny pilot z dużym zasięgiem.

 

 

 

 

Statyw do telefonu i aparatu

 

9. Mobilny Statyw foto + Futerał na Aparat, Telefon

 

Warto zdecydować się na zakup mobilnego statywu foto + futerał na aparat, telefon, ponieważ jest to poręczny gadżet, który można zabrać ze sobą wszędzie. Ruchoma głowica umożliwia ustawienie dowolnego kąta obiektywu i stworzenie pionowego lub poziomego kadru. Statyw ma formę trójnoga, każda część jest regulowana. W efekcie można ustawić go nawet na bardzo nierównej powierzchni. Statyw może mieć wysokość od 35 cm do 102 cm. Każdą nogę zabezpieczono antypoślizgową stopką.

Statyw do telefonu i aparatu ma uchwyt na smartfon oraz gwint o średnicy 1/4 cala. Dzięki temu można umieścić na nim niemal każdy sprzęt cyfrowy. Konstrukcja statywu jest wytrzymała, maksymalne obciążenie produktu wynosi 2,5 kg. Gadżet jest jednak lekki i wygodny w transporcie. Producent do zestawu dołączył także futerał, który ułatwia przenoszenie i przechowywanie statywu.

Wśród opinii na temat mobilnego statywu przeważają pozytywne oceny konsumentów, którzy chwalą produkt za możliwość regulacji wysokości aż do 102 cm. Antypoślizgowe stopki i regulowane nogi statywu ułatwiają ustawienie go na każdej powierzchni.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki statyw do telefonu kupić?

 

Telefon komórkowy zaczyna zastępować aparaty cyfrowe i kamery. Wysokiej jakości obiektywy w smartfonach umożliwiają zrobienie ładnego i wyraźnego zdjęcia. Z tego powodu często wykorzystuje się je do robienia fotografii na wyjazdach, spotkaniach towarzyskich i wycieczkach. Aby jednak zdjęcie było atrakcyjne, a kadr obejmował nie tylko ładne widoki, ale także wszystkie osoby, warto zainwestować w dobry statyw do telefonu. Dostępnych jest wiele produktów, które różnią się rozmiarem i funkcjami. Jeżeli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy statyw do telefonu, przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Rodzaje statywów do telefonu

Istnieje kilka typów statywów do telefonu, które różnią się przeznaczeniem. Niektóre modele mogą być wielofunkcyjne, łączące w sobie kilka rodzajów uchwytów do smartfona. Najpopularniejsze typy statywów to:

♦ Tripod – zwany inaczej trójnogiem, składa się z trzech ramion. Mogą być teleskopowe, co ułatwia dopasowanie wysokości statywu. Coraz większą popularność zdobywają trójnogi wykonane z elastycznego materiału. Dzięki temu nogi statywu można dowolnie zginać, a nawet owijać wokół przedmiotów. Tripody można ustawić na dowolnej powierzchni, jeżeli mają regulację, również na nierównych nawierzchniach. Trzy nogi zapewniają stabilność całej konstrukcji, co przekłada się na jakość zdjęcia.

♦ Kij do „selfie” – coraz bardziej popularny typ uchwytu do telefonu. Składa się tylko z jednego ramienia, najczęściej teleskopowego. Ułatwia to wykonanie zdjęcia siebie z pewnej odległości. Kijki do fotografii typu „selfie” często mają dołączony pilot, który łączy się z urządzeniem przez Bluetooth. Podstawowe wersje uchwytu mają mechanizm, który po naciśnięciu przycisku na rączce uruchamia aparat w telefonie.

♦ Monopod – typ statywu, który składa się tylko z jednej nogi. Stabilizuje aparat wyłącznie w pozycji pionowej. Na dole nogi mogą znajdować się stopki, które zapewniają utrzymanie się statywu w odpowiedniej pozycji.

 

Rozmiar

Zastanawiając się, jaki statyw do telefonu wybrać, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar produktu, a także własne potrzeby. Wykonując jedynie okazyjne zdjęcia podczas wyjazdów czy spotkań z przyjaciółmi, dobrze sprawdzi się mały, kompaktowy uchwyt na smartfon. Modele, które po złożeniu mają jedynie kilkanaście centymetrów długości, można łatwo transportować, chowając je do plecaka, torebki, a nawet kieszeni. Mini statywy sprawdzą się także w domu, jako uchwyt utrzymujący telefon podczas korzystania z niego. Jeżeli jednak wybierasz się na dłuższy wyjazd i chcesz zrobić jak najlepsze ujęcia siebie i krajobrazów, warto zainwestować w większy model. Statyw, który osiąga do 1 m wysokości, pozwoli Ci ustawić aparat w taki sposób, aby jak największy wycinek obrazu znalazł się w kadrze. Wysoki sprzęt umożliwi także zrobienie fotografii portretowych.

 

Stabilność

Ważną kwestią podczas wyboru statywu do telefonu jest jego stabilność. Warto zwrócić uwagę, czy nóżki zakończone są antypoślizgowymi stopkami. Dzięki nim statyw może bezpiecznie stanąć na każdej powierzchni. Dobrym rozwiązaniem są regulowane nóżki, które pozwolą wyrównać i zniwelować wszystkie nierówności podłoża oraz umieścić statyw w wymagającym miejscu w plenerze, takim jak skały lub lekkie wzniesienie. Na stabilność wpływa także ciężar konstrukcji. Jeżeli statyw jest lekki, może przewrócić się podczas robienia zdjęć. Dlatego warto sprawdzić, czy dany model ma możliwość dociążenia.

 

Uchwyt

Najlepszy statyw na telefon powinien umożliwić montaż również innych urządzeń cyfrowych, takich jak aparat, czy kamera. Większość modeli ma na głowicy umieszczony gwint, który można wkręcić w odpowiednie miejsce na sprzęcie. Dla telefonu komórkowego dołączony jest specjalny adapter w formie uchwytu. Wybierając statyw, zwróć uwagę, czy jest uniwersalny. Uchwyt powinien być regulowany, tak aby zmieścił się w nim każdy rodzaj smartfona, niezależnie od przekątnej ekranu.

Jakość wykonania

Aby statyw służył przez długi czas, powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Najczęściej wykorzystuje się tworzywa sztuczne, które są wytrzymałe, ale lekkie. Teleskopowe nóżki statywu powinny wysuwać się bez oporu, tak aby łatwo i szybko dopasować ich wysokość. Ważny jest także materiał, z którego wykonano uchwyt na telefon. Podczas umieszczania w nim smartfona, zbyt kruche elementy mogą się złamać.

 

Ceny statywów do telefonu

Statywy do telefonów w dobrych cenach można znaleźć w wielu sklepach. Koszt zakupu gadżetu różni się w zależności od rozmiaru uchwytu, a przede wszystkim od materiału, z którego go wykonano. Najtańsze modele można znaleźć za mniej niż 10 zł. Są to nieduże statywy, wykonane z elastycznego materiału, których maksymalna wysokość sięga 20 cm. Niskie uchwyty, ale z dołączonym pilotem Bluetooth do sterowania aparatem kosztują ok. 20 zł. W podobnej cenie dostępne są modele wielofunkcyjne, które łączą w sobie tripod z kijem do zdjęć typu „selfie”. Aluminiowe statywy, które są wytrzymałe i lekkie można znaleźć w cenie ok. 80 zł. Wysokie uchwyty na telefon, o długości do 183 cm, które ułatwiają wykonywanie wszystkich rodzajów zdjęć, również portretów, kosztują ok. 90 zł. Stabilną konstrukcję i nóżki wykonane z wytrzymałego materiału można znaleźć w statywach za ok. 140 zł. Modele często mają w zestawie również pilot do obsługi aparatu na odległość.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić statyw do telefonu?

Statyw do telefonu to przydatny gadżet, który warto mieć w domu. Jeżeli nie chcesz kupować gotowego produktu, bo nie wiesz, czy będzie Ci potrzebny, możesz spróbować zrobić uchwyt w domu. Sam statyw można kupić gotowy, będziesz mieć wtedy pewność, że produkt będzie stabilny, a wszystkie nogi równe. Jeżeli chcesz zrobić go w domu, możesz wykorzystać plastikowe rurki lub metalowe pręty. Chcąc uzyskać stabilny monopod, stwórz stopki, na których będzie stał statyw. W przypadku tripodu należy dobrze zmierzyć odległość między ramionami, tak aby przymocowany do uchwytu telefon znajdował się idealnie poziomo lub pionowo. Mając gotowy, zrobiony lub kupiony statyw trzeba wykonać uchwyt, w którym umieścisz smartfon. Można stworzyć go z różnych przedmiotów codziennego użytku. Najczęściej polecany jest wieszak na spódnice z klamrami lub spinacze typu klips. W przypadku pierwszego z przedmiotów klamrę należy odciąć i wygiąć jej końce używając lutownicy. Spinacze należy założyć na boki głowicy w taki sposób, aby metalowe końcówki utworzyły stojak na telefon. 

P2: Gdzie kupić statyw do telefonu?

Statywy zyskują coraz większą popularność i nie są już wykorzystywane tylko przez profesjonalnych fotografów. Na rynku można znaleźć modele w różnych rozmiarach i rodzajach, dopasowane nie tylko do aparatów, ale także telefonów komórkowych. Statyw jest niezbędnym gadżetem każdego użytkownika smartfonu. Ze względu na zwiększony popyt, gadżety można znaleźć w wielu sklepach. Jeżeli szukasz wytrzymałego i solidnego statywu, który zmieści nie tylko telefon, ale także aparat, warto przejrzeć ofertę sklepów fotograficznych. Znajdziesz w nich modele renomowanych firm i dopasujesz gadżet do swoich potrzeb. Statywy do telefonów komórkowych można znaleźć także w sklepach przemysłowych w dziale akcesoriów do smartfonów. Szukając odpowiedniego modelu, warto sprawdzić oferty sklepów internetowych oraz portale aukcyjne. Na stronach internetowych znajdziesz szeroki wybór statywów w różnych cenach i rodzajach. Sklepy online ułatwiają także porównanie kilku modeli pod względem jakości oraz kosztu zakupu. Jeżeli szukasz statywu konkretnego producenta, warto sprawdzić w jego sklepach firmowych lub na stronie internetowej. 

 

P3: Ile kosztuje statyw do telefonu?

Ceny statywów do telefonów wahają się od kilku do nawet kilkuset złotych. Koszt zakupu gadżetu zależy od rozmiaru, funkcji oraz materiału, z którego wykonano produkt. Najtańsze na rynku są mini statywy o wysokości do 20 cm. Zwykle są to tripody z trzema ramionami. Dużą popularność zyskały statywy elastyczne, z nóżkami, które można dowolnie zginać. Można znaleźć je już za kilka złotych. Warto zainwestować w statyw z dołączonym pilotem, który może połączyć się z urządzeniem cyfrowym przez Bluetooth. Takie modele nie są drogie, można zakupić je nawet za 20 zł. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości gadżecie i szukasz statywu wykonanego z lekkiego, ale wytrzymałego aluminium, koszt produktu może znacząco wzrosnąć. Mocne i stabilne statywy z teleskopowymi nóżkami kosztują od 80 zł do 150 zł. Są to jednak sprzęty, które służą przez wiele lat i sprawdzają się w każdych warunkach, również na trudnym i nierównym terenie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ