Ranking 10 najlepszych wózków na zakupy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Wózki na zakupy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Noszenie sporej ilości zakupów w siatkach nie jest wygodne i może prowadzić do bólu dłoni i pleców. Z tego też powodu konsumenci wykazują coraz większe zainteresowanie wózkami na zakupy. Polecanym przez nas produktem jest Cruiser Classic Premium 604320, który zajął pierwsze miejsce w przygotowanym przez nas rankingu. To właśnie ten model zyskał najwięcej pochlebnych opinii, co dowodzi, że jakość jego wykonania jest bardzo dobra. Materiałowa torba jest stosunkowo duża, więc możemy zmieścić niej spore zakupy. Stelaż jest wytrzymały, a odpowiednio dobrze wyprofilowany uchwyt zapewnia maksymalną wygodę. Z tyłu torby znajduje się praktyczna kieszeń, w której można umieścić cenne drobiazgi. Mamy dla Ciebie także inne, ciekawe propozycje. Kolejną z nich jest Torba Wózek na Zakupy Wellys. Ma on kompaktowe wymiary, więc przyda się szczególnie podczas codziennych wizyt w sklepie.

10 najlepszych wózków na zakupy. Opinie w 2024 roku

 

Szukasz rekomendacji produktów? Jeśli tak, nasz ranking wózków na zakupy jest dla Ciebie. Zawiera on zwięzłe opisy polecanych przez konsumentów modeli.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To wózek zakupowy wykonany z aluminium i wodoodpornych materiałów w kolorze czarnym o nośności do 25 kg. Wymiary wózka rozłożonego wynoszą 100 x 45 x 34 cm, po złożeniu jest to zaledwie 40 x 45 x 9 cm.

Wady

Zapinanie torby zakupowej zostało rozwiązane za pomocą rzepa. Klienci jednak twierdzą że rzep jest zbyt słaby i często torba się samoistnie otwiera. Zatem byłoby pożyteczne, gdyby torba miała alternatywne zamykanie.

Podsumowanie

Torba ma pojemność 45l i wraz z konstrukcją aluminiową waży 1,7 kg. Kółka wykonano z plastiku pokrytego gumą ich średnica wynosi 17 cm. Producent udziela gwarancji 2 lata na swój produkt

Drugi wybór

Zalety

To składany wózek zakupowy dostępny w kolorze czerwonym i niebieskim. Torbę zakupową można wymontować i używać samego wózka transportowego. Nośność wózka wynosi 25 kg.

Wady

Klienci są zdania, że dołączona do stelażu torba transportowa jest wykonana z kiepskiego jakościowo materiału. Dodatkowo wymaga ona ustabilizowania na stelażu, bo luźno się na nim przemieszcza.

Podsumowanie

Wymiary wózka to 96 x 38 x 33 cm. Do stelażu dołączono specjalne kółka schodowe, ułatwiające poruszanie się po schodach. Torba zakupowa jest dostępna w kolorze niebieskim bądź czerwonym. W celu przechowywania, stelaż można poskładać.

Rozważ też

Zalety

Wózek zakupowy z torbą w kolorze fuksji cieszy się powodzeniem ze względu na dużą pojemność, istnienie kieszeni na mrożonki oraz kółek ułatwiających wciąganie wózka po schodach.

Wady

Na minus klienci zapisują fakt, że do kupionego produktu nie dołącza się instrukcji składania wózka. Wózek bowiem przychodzi do klienta w elementach i bez instrukcji trudniej go poskładać.

Podsumowanie

To wózek dobrej jakości z wytrzymałą torbą zakupową. Stelaż aluminiowy zaopatrzono w powłokę piankową uchwytu i osłonę gumową podpórki. Wózek złożony ma wymiary 97 x 43 x 47 cm. Każde z kółek ma średnicę 9 cm.

 

Wózek na zakupy na kółkach

 

1. Wózek zakupowy Cruiser Classic Premium 604320

 

Wózek zakupowy Cruiser Classic Premium 604320, jak wykazał test wózków na zakupy, jest w przystępnym cenowo i atrakcyjnym wizualnie wózkiem klasy premium o pojemności 45l. Ten duży wózek na zakupy pomieści w swoim wnętrzu nawet 25 kg zakupów, bowiem jego wymiary wynoszą 30 x 25 cm podstawy i 60 cm wysokości.

Wózek waży 1,7 kg, jego torbę wykonano z mieszaniny wodoodpornego nylonu i poliestru i została umieszczona na aluminiowej konstrukcji. Na uwagę zasługują specjalne zaczepy, które pozwolą umocowanie wózka podczas robienia zakupów do sklepowego koszyka. Tylna ścianka została zaopatrzona w zapinaną na zamek kieszeń, przyda się ona na takie drobiazgi jak klucze, telefon czy portfel.

Opinie o wózkach na zakupy Cruiser Classic Premium 604320 stawiają ten model na przodzie rankingu tego typu przedmiotów.

 

Zalety

Nośność: Pojemność wózka wynosi 45l, to pozwoli na umieszczenie w nim 25 kg zakupów.

Składana konstrukcja: Wszystkie elementy wózka są składane, można złożyć zarówno stelaż, jak i odczepić kółka w celu lepszego przechowywania.

Wodoodporny materiał: Tkanina, z której zrobiono torbę, to połączenie nylonu i poliestru. Oba z tych materiałów są wodoodporne oraz odporne na pleśnie i mole.

Niewielka waga: Wózek, czyli jego konstrukcja nośna z kółkami i materiałowa torba łącznie ważą 1,7 kg.

Kieszonka: Od strony pleców wózka umieszczono zamykaną na zamek kieszonkę wielkości 18 x 16 cm.

 

Wady

Zapinanie: Zapinanie torby zostało rozwiązane za pomocą rzepa. Klienci stwierdzają, że pasek rzepa powinien być nieco szerszy, bo istniejący często się odczepia.

 

 

 

 

Wózki na zakupy dla seniorów

 

2. Torba Wózek na Zakupy Wellys

 

Torba wózek na zakupy Wellys to według wielu klientów dobry i tani wózek na zakupy. Jego wymiary wynoszą: Wysokość 96 cm, szerokość 38 cm, głębokość 33 cm, pojemność to 25 l. Jest to wózek na zakupy składany, którego cechą charakterystyczną są kółka schodowe.

Jest to zestaw trzech kółek, które obracają się w taki sposób, że wchodzenie z wózkiem po schodach staje się łatwiejsze. Dodatkowo wózek można używać wraz z dołączoną torbą zakupową, lub bez niej, w przypadku gdy przewożone przedmioty są większe niż torba zakupowa.

Model ten cieszy się powodzeniem jako wózek na zakupy dla seniora ze względu na niską wagę. Torba wózek na zakupy Wellys to dobry wózek na zakupy o niewielkiej wadze.

 

Zalety

Wysuwany uchwyt: Wózek na zakupy na kółkach ma wysuwany uchwyt, dzięki czemu można dopasować rączkę do własnego wzrostu i potrzeb.

Nośność: Konstrukcję wózka przystosowano do przenoszenia do 25 kg towarów.

Kolorystyka: Wózek jest dostępny w dwóch atrakcyjnych kolorach: czerwonym i niebieskim.

Kółka schodowe: Specjalna konstrukcja kółek ułatwia wjeżdżanie z wózkiem po schodach do góry i zjeżdżanie na dół.

Odpinana torba: Torba zakupowa jest odpinana, w związku z tym wózek można wykorzystać również do przewożenia większych przedmiotów, niemieszczących się w torbie.

 

Wady

Jakość torby: Klienci przekazują, że jakość materiału z którego została wykonana torba zakupowa pozostawia sporo do życzenia.

 

 

 

 

Wózek na zakupy trójkołowy

 

3. Wózek zakupowy Cruiser Expert Premium 604353

 

Wózek zakupowy Cruiser Expert Premium 604353 posiada komorę główną o pojemności 30 litrów oraz kieszeń termoizolacyjną umieszczoną z przodu. Dzięki tej kieszeni twoje mrożonki dotrą do domu w niezmienionym stanie. Na uwagę zasługuje usztywniane dno i fakt, że materiał torby jest wodoodporny i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.

Aluminiowy stelaż został zaopatrzony w kółka schodowe, A jak przekazują klienci, użyteczne są one nawet wtedy, gdy wózek trzeba wprowadzić na czwarte piętro. Nie jest to mały wózek na zakupy, bo wymiary torby wynoszą 58 x 33 x 20 cm, a waga wózka to 2,5 kg.

Wózek maksymalnie przeniesie 25 kg produktów i nawet wypełniony po brzegi wygodnie się prowadzi ze względu na aluminiowy uchwyt obłożony powłoką piankową. Klienci wskazujący eleganckie wózki na zakupy określają wózek zakupowy Cruiser Expert Premium 604353 jako produkt wart zakupu.

 

Zalety

Duża pojemność: Pojemność torby zakupowej wózka to 30 l, można w niej przewieźć do 25 kg towarów.

Kieszenie: Nie wszystkie torby-wózki na zakupy mogą pochwalić się kilkoma kieszeniami. Tu obok komory głównej, mamy kieszeń tylną na cenne drobiazgi zamykaną na zamek oraz przednią, obszerną kieszeń termoizolacyjną, pełniącą funkcję lodówki.

Zamykanie: Komora główna jest ściągana sznurkiem, a następnie zamykana klipsem. Kieszonki boczne zamykane są na zamek błyskawiczny.

Składanie stelaża: W przypadku dłuższego nieużywania torby jest możliwość złożenia stelaża i odczepienia torby od niego, jest ona mocowana na rzepy. W tej formie produkt łatwiej przechować.

Wytrzymałość: Torbę charakteryzuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, jest też wodoodporna bowiem wykonano ją z trwałego poliestru.

 

Wady

Instrukcja: Klient po zakupie musi torbę i stelaż samodzielnie poskładać. Niestety nie dołączono do zestawu instrukcji składania i dlatego niejednokrotnie czynność ta zajmuje więcej czasu niż mogłaby.

 

 

 

 

Eleganckie wózki na zakupy

 

4. Wózek na Zakupy Reisenthel Trolley M

 

Ciekawą konstrukcję ma torba – wózek na zakupy Reisenthel Trolley M. Jest to właściwie torba zaopatrzona w wygodną rączkę teleskopową z uchwytem oraz dwa kółka u podstawy i dwie nóżki chroniące materiał przed zabrudzeniem, gdy wózek stoi na chodniku.

Wymiary wózka to 43 cm szerokości, 21 cm długości i 53 cm wysokości. Pojemność torby jest określona na 43 l. Ten nowoczesny design podoba się nie tylko młodszym użytkownikom ale i starszym. Materiał torby został wykonany z poliestru, jest odporny na rozdarcia, a na zewnętrznej powierzchni torby umieszczono zapinaną na suwak kieszeń tylną.

Osobom poszukującym eleganckiego wózka na zakupy o ciekawej konstrukcji, polecamy wózek na zakupy Reisenthel Trolley M.

 

Zalety

Duża pojemność: Torba zakupowa ma wymiary 53 x 43 x 21 cm i pojemność 43 l. Będzie to odpowiednia wielkość zarówno na zakupy jak i krótki wyjazd wypoczynkowy.

Chowana rączka: Rączka torby ma możliwość całkowitego schowania i zamknięcia jej w kieszonce z zamkiem błyskawicznym.

Teleskopowa rączka: Rączka teleskopowa ma możliwość ustawienia i dopasowania wysokości do własnych potrzeb.

Przestrzeń do przechowywania: Obok komory głównej dodatkową przestrzenią do przechowywania będzie ta uzyskana przez podniesienie klapy zamka. Ponadto mamy tu dodatkową komorę z tyłu, zamykaną na zamek.

Niewielka waga: Waga torby wraz ze stelażem wynosi jedynie 1,48 kg.

 

Wady

Przenoszenie: Klienci donoszą, że konstrukcja torby byłaby jeszcze wygodniejsza, gdyby obok uchwytu u góry został zamontowany również pasek na ramię.

 

 

 

 

Wózek na zakupy składany

 

5. Wózek na Zakupy Tekan 9560

 

Wózki na zakupy dla seniorów powinny spełniać szereg wymogów. Zapewne seniorzy będą zadowoleni z zakupu wózka Tekan 9560. To model dla osób, które lubią raz na jakiś czas robić duże zakupy, bowiem jego pojemność całkowita to aż 55 l.

Wymiary podstawy torby wynoszą 23 x 35 cm a wysokość torby to około 60 cm. Z przodu produkt zaopatrzono w specjalną kieszeń termiczną o wymiarach 36 x 36 x 8 cm. Mamy tu także dołączone dwa rodzaje kółek. Są zwykłe kółka piankowe o średnicy 16 cm oraz alternatywne kółka potrójne o łącznej średnicy 25 cm.

Wózek Zaopatrzony w lekki i stabilny stelaż składany. Torbę można ze stelaża zdemontować i w razie potrzeby wyprać w pralce. Wózek na zakupy Tekan 9560 odciąży kręgosłup w przypadku wybrania się na duże zakupy.

 

Zalety

Duża pojemność: Torba na zakupy ma pojemność 55 l. Jej pojemność zatem jest większa od standardowych produktów tego typu.

Kieszonka termiczna: Na przedniej części torby umieszczono dużą kieszeń termiczną, która pozwoli na przyniesienie mrożonek do domu w ich niezmienionej formie.

Łożyskowane kółka: Koła montowane do stelażu są wyposażone w system łożysk, dzięki czemu dobrze się je prowadzi po każdej powierzchni.

Demontaż torby: Torbę w łatwy sposób można zdjąć ze stelaża, a także w razie potrzeby wyprać w pralce.

 

Wady

Kółka schodowe: Do produktu dołączono dwa rodzaje kół. Pojedyncze, piankowe oraz potrójne do prowadzenia wózka po schodach. Jak podają użytkownicy potrójne kółka są na tyle duże i blisko położone w stosunku do torby, że haczą o nią.

 

 

 

 

Wózek na zakupy Gimi

 

6. Wózek na zakupy Gimi czarny poliester

 

Wózek na zakupy Gimi Sprinter to produkt o wadze 3 kg i pojemności 50 l. Maksymalne obciążenie wnętrza wynosi 30 kg. Elementem, który cenią sobie klienci jest wyposażenie produktu w zaczep do wózka sklepowego. Wymiary samej torby wynoszą 55 x 33 x 22 cm.

Wózek na zakupy Gimi ze złożoną rączką ma wymiary 65 x 44 x 38 cm. System Easy Click pozwala na łatwy montaż i demontaż torby na stelażu.

Po demontażu torby stelaż może służyć jako wózek transportowy do przewożenia innych towarów bowiem zaopatrzono go w platformę. Stelaż wyposażono w dwa koła o średnicy 16 cm. Wózek na zakupy Gimi Sprinter ma bardzo pojemną torbę na zakupy.

 

Zalety

System Easy Click: System Easy Click pozwala jednym ruchem odczepić torbę od stelaża, jest to przydatne w przypadku chowania zakupów do bagażnika.

Składana konstrukcja: Produkt został wykonany w taki sposób, aby łatwo go poskładać. Stelaż składa się na płasko, a torbę zrolowaną przypina się rzepem.

Duże koła: Koła o średnicy 16 cm dobrze radzą sobie na nierównych chodnikach.

Duża pojemność: Pojemność torby zakupowej wynosi 50 l, a jej maksymalne obciążenie pozwala zabrać zakupy do 30 kg.

 

Wady

Hałas: Koła wózka zostały wykonane z twardego plastiku. Dlatego prowadzone po miejskim chodniku bardzo hałasują.

 

 

 

 

Wózek na zakupy dla dzieci

 

7. Addo Wózek Na Zakupy – Zabawka

 

Addo wózek na zakupy – zabawka to produkt, który twojemu dziecku pozwoli poczuć się jak człowiek dorosły na zakupach. Wymiary wózka to wysokość 46 cm, długość 44 cm oraz szerokość 23 cm. W zestawie wraz z wózkiem dołączono 20 różnych zabawkowych artykułów spożywczych.

Są tam między innymi warzywa, owoce, puszki i butelki z produktami spożywczymi. Wózek na zakupy dla dzieci jest przeznaczony dla dzieci od lat trzech i został wykonany z wytrzymałych tworzyw sztucznych.

Produkt jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, zatem dziecko może kontynuować zabawę również na spacerze. Zabawkę zaopatrzono w certyfikat CE dopuszczający do rozprowadzania jej na terenie Unii Europejskiej.

Addo wózek na zakupy – zabawka sprawi przyjemność dzieciom powyżej 3 roku życia.

 

Zalety

Trwałość: Wózeczek został wykonany z kolorowych i trwałych tworzyw sztucznych odpornych na warunki atmosferyczne.

Akcesoria: Do wózka dołączono 20 różnych akcesoriów spożywczych pozwalających na symulację robienia zakupów.

Składana konstrukcja: Wózek jest składany, zatem jeśli dziecko znudzi się zabawą, można go tymczasowo poskładać i schować do szafy.

Certyfikat CE: Zabawka jest wyposażona w certyfikat CE, który świadczy o jej bezpieczeństwie i dopuszcza sprzedaż zabawki na terenie Unii Europejskiej.

 

Wady

Efekty: Wózek nie został zaopatrzony w żadne efekty dźwiękowe ani świetlne.

 

 

 

 

Wózek na zakupy Rolser

 

8. Rolser Wózek Na Zakupy Joy Jet Baby MF Star

 

Rolser wózek na zakupy Joy Jet Baby MF Star przyda się na zakupy zarówno seniorom jak i innym osobom borykającym się z problemami kręgosłupa, lub po prostu lubiącymi wygodę. Pojemność wózka wynosi 32 l, a jego udźwig to 40 kg, przy czym sam wózek na zakupy Rolser wraz z torbą waży jedynie 1,48 kg.

Torba wykonana z poliestru jest odporna na czynniki atmosferyczne, wewnątrz została ogumowana. Ramę wykonano z aluminium. Postawienie wózka umożliwia przednia podpórka którą również można złożyć.

Koła wózka są odporne na ścieranie. Wewnątrz torby znajduje się podwójna kieszonka zamykana na zamek błyskawiczny. Torbę zamyka się ściągając ją sznurkiem i zamykając klapą. Rolser wózek na zakupy Joy Jet Baby MF Star to produkt objęty trzyletnią gwarancją producenta

 

Zalety

Duży udźwig: Wózek jest w stanie przenieść do 40 kg zakupów.

Zewnętrzna kieszonka: Wewnątrz torby umieszczono podwójną kieszonką zamykaną na suwak.

Materiał torby: Torbę wykonaną z gumowanego wewnątrz poliestru, dzięki temu torba jest niezwykle wytrzymała i odporna na wilgoć.

 

Wady

Czyszczenie: Producent nie zaleca prania torby w pralce. Można ją jedynie delikatnie wyprać ręcznie.

 

 

 

 

Wózek na zakupy pchany

 

9. Wózek na Zakupy Reisenthel Carrycruiser 40 L

 

Wózek na zakupy Reisenthel Carrycruiser 40 L to ciekawa konstrukcja. Jest to właściwie koszyk na zakupy na kółkach o pojemności 40 l. Sztywne ścianki mają wymiary: szerokość 42 cm długość 32 cm, wysokość 47 cm. Aby zamknąć koszyk wystarczy ściągnąć sznurkiem górną część materiału.

Konstrukcja tego modelu pozwala używać go jako wózek na zakupy pchany, można go też ciągnąć, a nawet, dzięki specjalnym zaczepom przywiesić do sklepowego wózka. Wózek zaopatrzono w dwa kółka, składaną, teleskopową rączkę z wygodnym uchwytem oraz dwie nóżki umożliwiające postawienie wózka w pionie.

Zewnętrznym materiałem torby jest odporny poliester, wewnątrz mamy dodatkowy wkład materiałowy, który w każdej chwili można wyjąć i wyprać. Wózek na zakupy Reisenthel Carrycruiser 40 L to wyróżniający się produkt wśród wózków zakupowych.

 

Zalety

Sztywna konstrukcja: Torba zakupowa tak naprawdę jest koszykiem na zakupy na kółkach. Torba nie ulega odkształceniom.

Wygodna rączka: Składana rączka teleskopowa z wygodnym uchwytem pozwala na komfortowe przemieszczanie wózka.

Łatwe zamykanie: Od góry koszyk zamykamy ściągając jego wewnętrzny wkład materiałowy sznurkiem, tak jak zwykły worek.

 

Wady

Odporność na deszcz: Górna część materiałowa, ściągana za pomocą sznurka nie jest odporna na deszcz.

 

 

 

 

Duży wózek na zakupy

 

10. Wózek na zakupy Andersen Royal 162 Tamo 162-166-90

 

Wózek na zakupy Andersen Royal 162 Tamo 162-166-90 można kupić w kolorze granatowym lub szarym. To konstrukcja z dużymi, pompowanymi kołami o średnicy 25 cm. Stelaż, o wymiarach 107 x 50 x 40 w przypadku rozłożenia, ma możliwość złożenia go do wymiarów 76 x 50 x 25 cm.

Pojemność torby wykonanej z wodoodpornego materiału wynosi 51 litrów, a nośność wózka to 50 kg. Komora główna torby jest zamykana na klapę zaopatrzoną w rzep. Wewnątrz znajduje się 16 litrowa kieszeń termoizolacyjna pozwalająca na zachowanie przez długi czas pierwotnej temperatury produktów.

Na zewnątrz umieszczono dwie dodatkowe kieszonki na drobiazgi. Produkt posiada zaczep umożliwiający umocowanie go do wózka sklepowego, a także, w wersji opcjonalnej, gniazdo do zaczepu rowerowego.

Wózek na zakupy Andersen Royal 162 Tamo 162-166-90 pochodzi z kolekcji Royal 162 i jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta.

 

Zalety

Pojemność: Torba zakupowa pozwala na umieszczenie 51 l produktów, wózek natomiast ma udźwig 50 kg.

Koła: Duże, 25 cm koła z możliwością ich pompowania, pokonają wszelkie nierówności drogi.

Kieszonki: Obok komory głównej wewnątrz znajduje się 16 litrowa kieszeń termoizolacyjna, a na zewnątrz dwie dodatkowe kieszonki na drobiazgi.

 

Wady

Waga: Torba wraz ze stelażem ważą 4,4 kg. To nie jest mało jak na tego typu produkt.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wózek na zakupy kupić?

 

Często możemy usłyszeć, że takie akcesoria, jak wózki na zakupy świetnie sprawdzają się głównie w przypadku osób starszych. Niemniej jednak torby na kółkach są na tyle praktyczne i ładne, że mogą przydać się każdemu z nas. Za sprawą niewielkiego wózka unikamy konieczności dźwigania ciężkich reklamówek z zakupami, a tym samym pojawienia się bólu pleców. Jak znaleźć solidny i elegancko wyglądający model? Podpowiedzi na ten temat znajdują się w poradniku.

Liczba kółek

Pod względem liczby kółek możemy wyróżnić wózki 2-kołowe, 4-kołowe oraz 6-kołowe. Największą popularnością cieszą się modele zaliczane do pierwszej grupy, ponieważ są lekkie i poręczne. Torba z dwoma kołami w podstawie świetnie sprawdza się na co dzień do przenoszenia niewielkich zakupów. Modele 4-kołowe przeważnie są nieco większe, a tym samym bardziej pojemne. Polecamy je w szczególności osobom starszym, gdyż wyróżniają się większą stabilnością. Można je pchać przed sobą, a to zmniejsza wysiłek, jaki trzeba włożyć w przeniesienie zakupów do domu. Często zdarza się, że dwa dodatkowe kółka możemy zdemontować i w ten sposób wózek 4-kołowy zmienia się w 2-kołowy. Modele 6-kołowe, z uwagi na specyficzną konstrukcję, pozwalają na łatwe pokonywanie wysokich krawężników i schodów. Z tego względu określa się je mianem schodowych. To bardzo dobra propozycja dla osób mieszkających w blokach bez windy.

 

Wielkość i materiał wykonania kółek

Kółka to jeden z ważniejszych elementów budowy wózka, dlatego to na nie musimy zwrócić szczególną uwagę. Liczy się nie tylko ich ilość, ale i wielkość. Najczęściej torby na zakupy są wyposażone w kółka, których średnica wynosi 15 cm. Czasami są one nieco większe, ich rozmiar mieści się w zakresie od 17 cm do 30 cm. Więc jaki wózek na zakupy wybrać, aby zapewniał komfortowy powrót ze sklepu? To w dużej mierze zależy od tego, jak wygląda nawierzchnia, po której zamierzamy go prowadzić. Jeżeli droga jest nierówna, pełna wybojów lub nieutwardzona, znacznie lepiej sprawdzi się model z większymi kółkami. Można go z powodzeniem zabrać też np. na plażę i swobodnie ciągnąć przez nieodśnieżony chodnik.

Z czego powinny być wykonane kółka? Bardzo często do ich produkcji wykorzystuje się piankę, gdyż to pozwala zmniejszyć wagę wózka. Nie jest to jednak dobry wybór w przypadku osób szukających modelu przystosowanego do codziennego użytku. Piankowe kółka nie są zbyt trwałe i już po kilku tygodniach regularnego podróżowania z wózkiem mogą się zniszczyć. Bardziej wytrzymałe są torby z kółkami pompowanymi (z bezdętkową lub dętkową oponą) i plastikowymi, pokrytymi dodatkowo warstwą gumy.

 

Stelaż – jaki wózek na zakupy jest najlepszy?

Stelaż wózka ma być solidny i odporny na pęknięcia, ale też stosunkowo lekki. Najczęściej jest on wykonany z aluminium, stali lub innego metalu. Czasami trudno jest przewidzieć, jak zmieni się pogoda, w efekcie czego podczas zakupów może zaskoczyć nas deszcz. Z tego względu stelaż powinien być dobrze zabezpieczony przed korozją.

 

Łatwe składanie

Prawie każdą torbę na zakupy z kółkami można złożyć (po opróżnieniu). Z tego względu jest ona łatwa w przechowywaniu, kiedy nie jest potrzebna i nie zajmuje dużo miejsca w szafie. Bardzo często wózki składają się na płasko, a więc wystarczy podnieść do góry podstawkę. Są też modele, które można złożyć w taki sposób, że będą przypominać niewielką torebkę.

 

Rączka

Bez rączki prowadzenie wózka z zakupami nie byłoby możliwe. Jeśli chcemy uniknąć konieczności zbyt mocnego pochylania się nad torbą, należy poszukać modelu dającego możliwość regulacji wysokości rączki. Wtedy uda nam się ją dopasować do swojego wzrostu. Co ważne, uchwyt wózka możemy swobodnie złożyć nawet wtedy, gdy w torbie nadal są zakupy. To pozwala np. na wygodniejsze wchodzenie po schodach w sytuacji, gdy nie mamy 6-kołowego modelu.

 

Torba

Przymocowana do stelaża torba może być usztywniana lub nieusztywniana, a to, który produkt wybierzemy zależy od naszych preferencji. Sztywne modele nie zginają się, dlatego wkładanie zakupów do środka może być nieco łatwiejsze. Nieusztywniana torba przypomina swoim wyglądem worek, a jej kształt można regulować przy pomocy ściągacza.

Istotna jest pojemność torby, która zwykle wynosi od 20 l do 50 l. Im większy wózek wybierzemy, tym więcej przedmiotów uda nam się do niego włożyć, ale to wpływa również na jego wagę. 50-litrowe modele sprawdzają się podczas dużych zakupów i wycieczek, gdyż można do nich schować wszystkie potrzebne rzeczy.

 

Wymiary i waga

Na podstawie całkowitych wymiarów wózka możemy zdecydować, czy wybrany model nie okaże się zbyt duży. Wysokość takich produktów przeważnie nie przekracza 100 cm, a szerokość – ok. 50 cm (choć to niekiedy zależy od konstrukcji). Pusty wózek zazwyczaj waży nie więcej niż 2 kg. Mówiąc o wadze produktu, trzeba też wspomnieć o maksymalnym obciążeniu. Może to być 30 kg lub więcej, co zależy od materiału wykonania stelaża i pojemności torby. Przewożenie zbyt ciężkich zakupów może przyczynić się do zniszczenia wózka, np. pęknięcia metalowych części konstrukcji.

Praktyczność

Praktyczny model to taki, który można swobodnie prowadzić przy niekorzystnej pogodzie bez obaw o przemoczenie torby. Powinna być ona uszyta z wodoodpornego materiału niepodatnego na przetarcia czy rozerwania. Warto też sprawdzić, czy możemy odpowiednio zabezpieczyć zakupy przed wypadnięciem na chodnik. Zwykle torby mają zapięcie na rzep lub ściągacz, o którym już wspominaliśmy. Bardzo często jest tak, że wózek zastępuje nam też torebkę, dlatego przyda się kilka kieszonek na drobiazgi, takie jak portfel czy telefon komórkowy. Najlepszy wózek na zakupy daje ponadto możliwość szybkiego wyczyszczenia torby w przypadku zabrudzenia. Jeżeli nie można jej odpiąć od stelaża, pozbycie się plam może być trudne i niewygodne.

 

Design

Większość z nas zwraca uwagę na wygląd kupowanych produktów, to samo dotyczy wózka na zakupy. Warto podkreślić, że do wyboru mamy modele w różnych, ciekawych kolorach i wzorach. Nie trzeba się obawiać, że nie znajdziemy produktu w pełni spełniającego naszych potrzeb. Dostępne są wózki ozdobione kwiatowymi i zwierzęcymi motywami, a także takie w stonowanych, jednolitych kolorach.

 

Wózki na zakupy w dobrych cenach

Ile kosztują wózki na zakupy? Podstawowe czynniki mające wpływ na cenę to: marka, pojemność oraz liczba i rodzaj kółek. Za niewielki, maksymalnie 30 l model zapłacimy ok. 50 zł lub nawet mniej. Większe wózki mogą kosztować ponad 150 zł, ale mają np. dodatkowy uchwyt na parasol czy haczyki na mniejsze reklamówki, których nie chcemy wkładać do torby.

 

 

Jak uszyć torbę do wózka na zakupy?

 

Wózki na zakupy są bardzo praktyczne, gdyż to dzięki nim nie musimy dźwigać ciężkich siatek. Produkt zazwyczaj składa się z układu jezdnego na kołach oraz torby, do której wkładamy kupione rzeczy. W naszym rankingu podpowiadamy, jaki wózek na zakupy jest polecany. Jeśli zapragniesz odświeżyć wygląd swojego wózka, wystarczy zmienić torbę, aby całość nabrała całkowicie nowego charakteru. Warto wykonać ją samodzielnie, dlatego w tej części podpowiadamy, jak tego dokonać.

Przygotowanie materiałów

W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru tkaniny, która najlepiej się sprawdzi na torbę na zakupy. Dobrym wyborem będzie bawełna, brezent lub płótno. Materiał powinien być gruby i sztywny, aby się szybko nie rozdarł i nie odkształcał. Dobrze wybrać szare lub ciemne kolory, gdyż nie widać na nich drobnych zabrudzeń. Jeśli lubimy spacery w deszczu, warto zdecydować się na tkaninę nieprzemakalną, zabezpieczoną od środka folią.

Wybraną tkaninę warto zdekatyzować, czyli wyprasować żelazkiem na parę. Dzięki temu zabiegowi materiał się nie skurczy w praniu. Oprócz tkaniny przydadzą nam się również zamek błyskawiczny oraz sznurek. Nie zapomnijmy także o przygotowaniu nitki w kolorze pasującym do materiału. Możemy wybrać również dodatki, takie jak wstążki, guziki czy naszywki.

 

Tworzenie wykroju torby

Kolejny krok polega na przygotowaniu wykroju torby, czyli podzieleniu tkaniny na mniejsze części w odpowiednim kształcie. Powinniśmy przygotować dwa duże prostokąty na przód i na tył, a także kilka mniejszych na kieszenie, spód i klapę. Wymiary dobierzmy tak, aby pasowały do naszego wózka. Możemy posiłkować się torbą, którą już mamy. Wystarczy ją dobrze zmierzyć i odwzorować jej wymiary na materiale dodając kilka centymetrów zapasu na szwy.

Jeśli zdecydowaliśmy się na tkaninę we wzory, pamiętajmy, żeby wykrój przygotować tak, aby wzory nie były odwrócone. Przed pocięciem materiału warto przygotować szablon na papierze, aby sprawdzić, czy wszystkie elementy do siebie pasują. W tym celu pospinajmy papierowe kawałki szpilkami i nanieśmy ewentualne poprawki. Odpowiednio dopasowany wzór nanieśmy na tkaninę, aby wykroić właściwe kształty.

Zszywanie i dekorowanie torby

Wykrojone kawałki tkaniny należy odpowiednio zszyć. Możemy użyć szwów francuskich, które nie wymagają obrzucania brzegów. Dwie warstwy materiału składamy do siebie lewymi stronami i zszywamy około 5 mm od krawędzi. Po zszyciu przycinamy wystający materiał do około 3 mm. Następnie należy odwrócić zszyte części tak, żeby stykały się prawymi stronami oraz połączyć je w odległości około 5 mm od krawędzi złożenia. Szew francuski jest bardzo estetyczny, gdyż nie widać łączeń. Jest również bardzo solidny, gdyż materiał jest podwójnie przeszywany.

Z przodu torby doszywamy kieszeń z zamkiem błyskawicznym. Możemy również umieścić dwie mniejsze kieszonki po bokach. W górnej części torby robimy tunel, przez który przeciągamy sznurek. Takie zapięcie będzie wygodne i pozwoli nam na szybkie spakowanie zakupów. Pamiętajmy również o szelkach, którymi zaczepimy torbę o wózek. Na koniec przyszywamy klapkę, do której można przymocować rzep, aby się samoczynnie nie otwierała.

Gotową torbę możemy dowolnie udekorować. Warto wykorzystać różnego rodzaju wstążki, guziki, frędzle czy naszywane aplikacje. Wybór zdobień zależy wyłącznie od gustu właściciela torby. Tak przygotowany produkt mocujemy na naszym wózku przy pomocy doszytych szelek.

 

 

Dodaj komentarz

6 KOMENTARZ

Karolina

June 16, 2022 at 9:50 pm

Dzień dobry, interesują mnie wózki zakupowe firmy BOW. Przyznam, że z Państwa strony nie fair jest użycie zdjęć w rankingu wózków produktów firmy, której produktów nie są w stanie Państwo przedstawić. Poproszę o link strony, z której pobrali Państwo zdjęcia bądź link do strony firmy, ponieważ chciałabym się z nimi skontaktować w celu wyboru produktu, a nie potrafię znaleźć. Pozdrawiam

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

June 21, 2022 at 12:22 pm

Dzień dobry,

Jest nam niezmiernie przykro, że zasugerowała się Pani zdjęciem jako potencjalną ofertą zakupową. Niestety nie zostało ono pobrane z miejsca gdzie zakupu można dokonać, nie znaleźliśmy też takiego miejsca dostępnego dla polskiego kupującego. Zatem zawiadamiamy z przykrością, że nie możemy Pani przekazać pomocnego linku. Jeśli tylko oferta firmy BOW stanie się dostępna na polskim rynku z pewnością pojawi się w opisach naszych rankingów.

Pozdrawiamy,
Zespół PlanojWloczege.com

Odpowiadać
Karolina

June 21, 2022 at 7:30 pm

Dzień dobry, przyznam szczerze, że gdyby nie zdjęcie produktów firmy BOW, to nie zajrzałabym na Państwa stronę. Uważam również, że powinna zostać podana informacja pod zdjęciem, że produkt na rynku polskim jest niedostępny oraz skąd zdjęcie zostało zaczerpnięte (powinna zostać podana nazwa bądź link strony internetowej) oraz jakieś dane o tym produkcie jak nazwa, model, które udało się Państwu znaleźć.
Trzeba przyznać, że produkty firmy BOW, są bardzo ciekawe, nietuzinkowe, nowoczesne, niesztampowe i dzięki temu ich projekt/forma przykuwa uwagę. Natomiast treść rankingu już mniej, a produkty ujęte w rankingu są przeciętne w kwestii wizualnej.

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

July 22, 2022 at 10:40 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Na pewno weźmiemy Pani sugestie pod uwagę i będziemy dołączać dodatkowe informacje, jeśli będzie taka możliwość. Często zdarza się, że zdjęcia pochodzą z banku zdjęć i nie są połączone z żadną stroną sprzedażową.

Pozdrawiamy,
Zespół PlanujWluczege.com

Odpowiadać
Eliza

November 18, 2021 at 4:16 pm

Witam. Oglądałam zdjęcia toreb , które są zamieszczona na państwa stronie. Interesuje mnie torba na zakupy szara firmy BOW . gdzie można ją znaleźć – kupić. Pozdrawiam.

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

December 6, 2021 at 6:20 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za pozostawienia komentarza, jednak z przykrością zawiadamiamy, że nie mieliśmy kontaktów z firmą BOW i nie opisywaliśmy jej produktów. Przykro nam, że nie możemy pomóc.

Pozdrawiamy,
Zespół Planujwloczege.com

Odpowiadać