Zapalniczki żarowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Szukasz ciekawego modelu zapalniczki żarowej dla siebie lub dla kogoś bliskiego do podarowania w prezencie? Dobre trafiłeś, na naszej stronie przygotowaliśmy niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz wyróżniające się na rynku modele. Na pierwszym miejscu znajdziesz Zapalniczkę żarową do Moksy, która stworzona została do odpalania leczniczych cygar oraz ziół. To sprawia, że jest jednym z narzędzi stosowanych w terapii wysoką temperaturą. Produkt jest wygodny w obsłudze, gdyż wyposażony jest w ruchomy żarnik. Po zużyciu gazu w zapalniczce można ją ponownie napełniać. Istnieje także możliwość kontroli wielkości płomienia, w zależności od potrzeb. Jeżeli model Ci nie odpowiada, nasz produkt z drugiego miejsca – Don Marco 4-8309 może przypaść Ci do gustu. Zapalniczka ta nadaje się jako prezent dla bliskiej Ci osoby, którą cieszy gra w karty, gdyż do zestawu otrzymasz talię kart. Komplet zapakowany jest do pudełka, wyściełanego ciemnym materiałem. Produkt wyróżnia się ciekawym designem, gdyż na obudowie znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca talię kart i kostki do gry.

 

Najlepsze zapalniczki żarowe w 2024 roku

 

Nasz ranking zapalniczek żarowych pomoże Ci w wyborze dobrego sprzętu do zapalania świeczek, papierosów czy kadzideł. Odpowiedni model będzie wygodny, bezpieczny i zapewni długi czas działania.

 

Nasze zalecenia

 

Zapalniczka żarowa do Moksy

 

Zapalniczka żarowa do moksy stworzona została z myślą o osobach, które palą lecznicze cygara. Z tego względu została zbudowana w taki sposób, aby rozpalanie było wygodne i proste. Można ją także stosować do odpalania kadzideł czy papierosów.

Ta dobra i tania zapalniczka żarowa szybko zapala świecę czy papierosa. Urządzenie napełnia się np. zwykłym gazem do zapalniczek. Model łatwo się odpala, dlatego na wszelki wypadek lepiej nie nosić go w kieszeni. Końcówka sprzętu ma podłużny kształt, aby zapewnić bezpieczeństwo odpalającemu, a także wygodę w trakcie użycia. W przypadku użytkowania produktu do zabiegu moksoterapii (leczenia przy pomocy wysokiej temperatury – ziołami lub moksą) płomień trzeba trzymać pod moksą około 15 sekund. Następnie można przejść do leczenia.

Obudowa przyrządu dostępna jest w 3 wariantach kolorystycznych – niebieskim, fioletowym i czerwonym. W ten sposób dostosujesz produkt do swojego stylu i upodobań. Konsumenci docenili kompaktowość zapalniczki.

 

 

Don Marco 4-8309

 

Ciekawą zapalniczką jest Don Marco 4-8309, gdyż do zestawu razem z nią dołączona jest talia kart. Całość zapakowana jest w ciekawie prezentujące się pudełko wyłożonym miękkim materiałem, dlatego też komplet nadaje się na prezent. Spodoba się osobom, które lubią grać w karty i palą papierosy.

Model wykonano bardzo starannie, z dbałością o szczegóły. Do produkcji przyrządu wykorzystano metal. Z tego względu jest on wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Produkt wypełniony jest gazem do zapalniczek. Kiedy paliwo się skończy, można je na nowo uzupełnić, gdyż na obudowie znajduje się wygodny zawór. Służy on także do ustawienia wielkości płomienia.

Przyrząd charakteryzuje się ciekawym designem. Na jego obudowie umieszczono płaskorzeźbę przedstawiającą karty i kostki do gry, którą zrobiono z materiału w różnych kolorach. Taki wygląd spodobał się użytkownikom. Docenili oni także niewielki rozmiar produktu. Jego wymiary są równe 6,3 cm x 3,2 cm x 1,4 cm. Zapalniczka zamykana jest na klapkę, więc można bezpiecznie nosić ją w kieszeni.

 

 

Atomic Rubber 

 

Produktem, który pozwala na szybkie odpalenie papierosa, jest Atomic Rubber. Urządzenie może być używane na co dzień i jest łatwe w obsłudze. Sprzęt wyposażony jest w zawór umożliwiający kontrolę wielkości płomienia. Wygodna przykrywka powoduje, że nie odpalisz zapalniczki przypadkiem, gdy znajduje się ona w kieszeni.

Urządzenie wykonane jest z tworzywa sztucznego, więc jest lekkie, a powierzchnia daje wrażenie gumowej. Niewielka waga sprawia, że zawsze możesz mieć je przy sobie. Obudowę zrobiono z materiału w kolorze czarnym, przez co wygląda ona klasycznie. Wymiary modelu są równe 4 cm x 6,7 cm, więc wygodnie zmieścisz go w kieszeni.

Przyrząd wypełniony jest gazem. Po jego zużyciu istnieje możliwość jego ponownego napełnienia poprzez zawór. Opinie o zapalniczkach żarowych producenta Atomic są bardzo pozytywne, takie też komentarze można znaleźć na temat modelu Rubber. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość wykonania.

 

 

Kamrec Fullhd

 

Urządzeniem, które umożliwia szybkie zapalenie papierosa za pomocą żarnika, jest Kamrec Fullhd. Produkt jest łatwy w obsłudze, wystarczy nacisnąć spust, który sprawia, że żarnik się rozgrzewa.

Ciekawym dodatkiem jest zastosowanie kamery – z jej pomocą można nagrać film w rozdzielczości 1920 x 1080 z zapisanym także dźwiękiem. Kamerę włącza się za pomocą przycisku, który znajduje się na spodzie przyrządu, tam też jest obiektyw. Urządzenie ma wejście na karty microSD, na niej z resztą zapisuje się nagrania, które potem można z łatwością zgrać na komputer za pomocą złącza USB.

Jednym z przydatnych dodatków do tej zapalniczki jest możliwość korzystania z zamontowanej latarki. Jest to duże ułatwienie wieczorami, gdy szukasz telefonu czy paczki papierosów. Z tego względu model został doceniony przez użytkowników. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości aluminium, które jest wytrzymałe i lekkie (42 g), a do tego  mieści się on w kieszeni.

 

 

WeareDynamic CE80992FC

 

Elektryczną zapalniczką żarową, która jest wygodna w obsłudze i może być używana przez długi czas, jest WeareDynamic CE80992FC. Produkt może być ładowany, przez co istnieje możliwość wielokrotnego korzystania ze sprzętu. Urządzenie ma wejście USB, za pomocą którego podłącza się je do prądu. Pełne ładowanie trwa około 1 godziny. Pozwala to na ok. 100-krotne odpalenie zapalniczki.

Urządzenie wyposażone jest w kartę microSD. W ten sposób może być używane jako pamięć przenośna. Obudowa tego sprzętu wykonana jest wytrzymałego tworzywa – dostępna w kolorze białym i czarnym.

Model jest bezpieczny w użyciu, gdyż nie korzysta z gazu, a odpalanie odbywa się bez użycia ognia. Produkt ma niewielki rozmiar, więc wygodnie schowasz go do kieszeni. Zapalniczka jest prosta w obsłudze, co spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony konsumentów.

 

 

 

 

 

Jaką zapalniczkę żarową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zapalniczka to proste w obsłudze, małe urządzenie, które przydaje się w bardzo wielu sytuacjach, nie tylko osobom palącym. Taki produkt można kupić niemal wszędzie – w kioskach ruchu, stacjach benzynowych itp. Część z nich jest jednorazowa, inne można po wyczerpaniu paliwa napełnić na nowo, przyczyniając się tym samym do ograniczania produkcji śmieci. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci podjąć decyzję, jaką zapalniczkę żarową wybrać, aby była nie tylko funkcjonalna, ale również posłużyła Ci na długie lata, a przy tym stanowiła designerski gadżet.

Rodzaje zapalniczek

Oprócz dużego wyboru w zakresie wyglądu zapalniczek, mamy wybór również odnośnie do ich zasilania. Mogą to być modele benzynowe, jak również zasilane skroplonym gazem oraz pojawiające się ostatnio coraz częściej podłączane do wejścia USB komputera.

Zapalniczki zasilane benzyną uzyskują płomień, dzięki spalaniu benzyny na zewnątrz pojemnika, przy pomocy knota. Takie modele mogą być wielokrotnie napełniane. W przypadku zapalniczek gazowych płomień powstaje po naciśnięciu przycisku, na skutek czego gaz wydostaje się na zewnątrz. Gasimy go poprzez zwolnienie nacisku. To właśnie wśród nich jeszcze wciąż znajdują się modele jednorazowe.

 

Mechanizm

Mechanizm zapalniczek dzielimy na krzesiwo i iskrę elektryczną. W przypadku pierwszych poruszamy metalowym kółkiem. Zapłon elektryczny natomiast wykorzystuje piezoelektryk lub akumulatory. To mechanizm odporny na wilgoć, więc mamy pełne uzasadnienie twierdzić, że zapalniczka wytrzyma nieco dłużej i niestraszne jej nawet krótkie, przypadkowe kąpiele. Na rynku są dostępne również modele wodoodporne, którym nie zaszkodzi nawet długotrwałe przebywanie w wodzie.

 

Zastosowanie

Niektórzy kupują zapalniczki dlatego, że palą papierosy. Inni dlatego, że palą fajkę. Jeszcze inni potrzebują czegoś, co pomoże im uzyskać płomień w kuchence gazowej. Są i tacy, którzy po prostu zapalniczki zbierają. Każdy ma duże pole wyboru, bo modeli dostępnych na rynku jest mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać spośród produktów firm, które powoli stają się kultowe oraz spośród takich, które dopiero wchodzą na rynek, a już zyskują sobie sympatię użytkowników, tworząc solidne modele, które na dodatek nie są zbyt drogie.

 

Zabezpieczenia

Najlepsza zapalniczka żarowa to taka, która potrafi utrzymać płomień nawet w razie gwałtownego podmuchu wiatru. Producenci coraz częściej wyposażają swoje produkty w zabezpieczenie przed zgaszeniem płomienia w razie przeciągu, dzięki czemu zapalenie na zewnątrz nie stanowi większego problemu, nawet przy bardzo wietrznej pogodzie. Ma to duże znaczenie nie tylko w przypadku odpalania papierosów, ale również ognisk i grilla.

Zapalniczki muszą spełniać normę ISO 9994, która dotyczy maksymalnej wysokości płomienia oraz odporności na wysokie temperatury. Ciekawym rozwiązaniem jest zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci, a także gaszenie płomienia w przypadku upadku na ziemię, co niweluje ryzyko powstania pożaru.

 

Bezpieczeństwo i uzupełnianie paliwa

Dla osób zastanawiających się, jaka zapalniczka żarowa jest najlepsza pod względem ekologii, odpowiadamy – taka, która jest bezpieczna. Zasilanie USB nie generuje zbyt dużego ryzyka wybuchu. Poza tym warto zastanowić się nad zakupem modelu, który wskazuje, ile mocy ma jeszcze zapalniczka. W przypadku pozostałych typów z pewnością uda się znaleźć model, gdzie uzupełnianie benzyny czy gazu nie będzie zbyt czasochłonne i skomplikowane, a przede wszystkim będzie bezpieczne. Część zapalniczek sprzedawanych jest bez paliwa. Można zakupić je od razu u sprzedawcy zapalniczek.

 

Materiał wykonania

Najtańsze modele zapalniczek wykonane są z plastiku. Nie są one zbyt odporne na działanie wysokich temperatur oraz czynników zewnętrznych. Warto rozważyć zakup stalowego modelu, ewentualnie takiego, który będzie posiadała specjalną gumową warstwę, zapobiegającą wyślizgnięciu się z ręki. Będzie ona również amortyzowała upadki z dużych wysokości.

 

 

Design i ciekawe rozwiązania

Nikogo już nie dziwią zapalniczki z kilkoma żarnikami lub płomieniem w otwieranej górnej części. Producenci zapalniczek starają się nadążyć za nowinkami technologicznymi. Na rynku są dostępne modele z wbudowaną kamerą, z czytnikiem kart microSD, zasilane elektrycznie, gazowo, z czujnikiem informującym o poziomie naładowania baterii. Są produkowane w różnych kolorach oraz stylach, niektóre są bardzo eleganckie, mogą spodobać się osobom, które cenią sobie prostotę i elegancję. Dla spragnionych nowoczesnych rozwiązań dostępne są plastikowe produkty, w różnych obudowach, które idealnie leżą w dłoni.

 

Zapalniczki żarowe w dobrych cenach

W zależności od tego, czy zależy nam na bardziej niestandardowych funkcjach, czy potrzebujemy tylko zapalniczki, producenci proponują modele w przedziałach cenowych od 5 do nawet 500 złotych. W zależności od paliwa, jakim zasilana jest zapalniczka, ceny również mogą być dość niskie lub skrajnie wysokie. Najtańsze są te zasilane gazem, najdroższe ładowane za pomocą USB. Koszt zapalniczki jest odpowiednio wyższy również wówczas, gdy posiada dodatkowe funkcje, takie jak wodoodporny mechanizm, wskaźnik naładowania lub czytnik kart microSD. Pamiętajmy, aby dobrać odpowiednią do naszych potrzeb oraz częstotliwości stosowania. Jeśli z kolei poszukujemy interesujących egzemplarzy do naszej kolekcji, rozważmy nieco droższe modele, będące wyposażone w kamerę, mikrofon lub inne gadżety, rodem ze szpiegowskich filmów.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ