Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

Toaleta turystyczna – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nasze zestawienie toalet turystycznych prezentuje modele, które spełniają oczekiwania zarówno osób podróżujących, jak i właścicieli działek. Dostępne wersje o prostej budowie, jak toaleta Branq Wiadro 22L sprawdzą się w miejscach bez dostępu do stacjonarnej kanalizacji. Solidne wykonanie, łatwe rozdzielenie poszczególnych części, a także ergonomiczna forma, sprawiają, że produkt jest łatwy w użytkowaniu i czyszczeniu. Innym wariantem jest toaleta składająca się z dwóch oddzielnych pojemników jak Toaleta Przenośna Campingaz 20L. Wyglądem przypomina klasyczną ubikację, a osobne pojemniki zapewniają komfort i higienę podczas użytkowania. Szczelnie zamykana klapa pozwala na bezpieczne korzystanie i transportowanie toalety, bez narażania się na wydostanie się jej zawartości.

10 najlepszych toalet turystycznych. Opinie w 2024 roku

 

Porównanie dostępnych na rynku opcji może być czasochłonne i zniechęcające. Aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu, stworzyliśmy ranking toalet turystycznych. W zestawieniu pojawiają się warianty jedno- i dwuczęściowe, różniące się rozmiarem, pojemnością oraz wyglądem zewnętrznym, aby każdy mógł z łatwością dopasować toaletę turystyczną do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą najczęściej wskazywaną w recenzjach tego produktu, jest jego łatwe opróżnianie. Użytkownicy toalety typu wiadro chwalą sobie dyskrecję, na jaką pozwala korzystanie z tego typu sprzętów. Polecany jest on również dla osób, które nie mogą samodzielnie korzystać z łazienki, szczególnie dla osób starszych, ponieważ można łatwo i w sposób niewidoczny umieścić produkt w okolicach łóżka.

Wady

Wadą wspomnianą przez kilku użytkowników jest przede wszystkim delikatność urządzenia i poszczególnych części, które mogą łatwo zostać uszkodzone, podczas użytkowania.

Podsumowanie

Produkt wykonany jest z grubego plastiku. Pojemność modelu to 22 l, a wymiary jego podstawy to 37,5 cm x 24,4 cm, wysokość wynosi 37 cm. Wyposażony jest w zdejmowaną pokrywę oraz uchwyt na papier toaletowy.

Drugi wybór

Zalety

Opinie na temat toalety składającej się z dwóch oddzielnych pojemników, wskazują na jej wytrzymałość oraz wysoką jakość wykonania. Dodatkowo użytkownicy doceniają wygodę podczas korzystania, jak również chwalą szczelność połączeń i bezpieczeństwo urządzenia. Zaletą przenośnej ubikacji jest antybakteryjna deska, zapewniająca odporność na pleśń, pojemniki nieprzepuszczające zapachu, oraz łatwość przenoszenia.

Wady

Toaleta wymaga rozdzielania części, w celu jej opróżnienia. Dodatkowo jej waga, ok. 4 kg, sprawia, że jest niewygodna w przenoszeniu.

Podsumowanie

Sprzęt wyposażony jest w dwa pojemniki, które można rozdzielić. Jego wymiary to 42 cm x 38 cm x 44 cm. Pojemność zbiornika na nieczystości to 20 l. Dodatkowo produkt jest odporny na pleśń i eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Rozważ też

Zalety

Zaletą produktu jest jego wytrzymałość oraz estetyczny wygląd. Użytkownicy wskazują w recenzjach na jego przydatność dla osób niepełnosprawnych. Zaletą jest również funkcjonalność oraz możliwość długiego używania bez opróżniania.

Wady

Utrzymanie toalety w czystości wymaga stosowania specjalnych płynów, przeznaczonych do tego rodzaju urządzeń, standardowe środki mogą uszkodzić powierzchnię Opróżnianie wymaga rozdzielenia dwóch pojemników.

Podsumowanie

Pojemność zbiornika na nieczystości to 21 l. Wymiary toalety to 41 cm x 38 cm x 42 cm. Jest łatwa do utrzymania w czystości, pod warunkiem stosowania odpowiednich środków, a opróżnianie odbywa się w higieniczny sposób. Wysoki komfort użytkowania pozwala na korzystanie z niej osobom niepełnosprawnym.

 

Toaleta turystyczna wiadro

 

1. Branq Wiadro Toaleta 22L 1306 Mix

 

Solidny model to toaleta turystyczna typu wiadro o pojemności 22 l, który jest dobrym rozwiązaniem w miejscach bez dostępu do stacjonarnej kanalizacji. Konsumenci decydują się na zakup produktu Branq Wiadro Toaleta 22L 1206 Mix na działki i kempingi. Jego kompaktowe wymiary: 37,5 cm x 34,4 cm x 37 cm, sprawiają, że jest on wygodny w przenoszeniu i transporcie.

Nie będzie wyzwaniem zmieścić ten sprzęt na małej przestrzeni. Model jest wyposażony w pokrywę z siedziskiem, którą można zdjąć w celu łatwiejszego wyczyszczenia. Ponadto dołączony uchwyt może pełnić także funkcję wieszaka na papier toaletowy. Materiał, z którego wykonana jest toaleta, to gruby i mocny plastik, a siedzisko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort użytkownikom. 

Konsumenci polecają produkt przede wszystkim ze względu na łatwe i wygodne opróżnianie i czyszczenie. Przychylne recenzje wskazują też na komfort i dyskrecję przy korzystaniu z toalety turystycznej typu wiadro, szczególnie w miejscach uczęszczanych i na kempingach. Dodatkową zaletą jest stabilność, ważna gdy przedmiotu używają dzieci.

 

 

 

 

2. Toaleta Przenośna Turystyczna Branq Wiadro 15,5L 

 

Chcielibyśmy zaproponować w naszym rankingu mniejszą wersję – Toaletę Przenośną Turystyczną Branq Wiadro 15,5L. Dokładne wymiary tego modelu to: szerokość 34,4 cm, głębokość 37,5 cm, wysokość 26,5 cm. Jego pojemność to 15,5 l, dlatego sprawdzi się również podczas podróży samochodem. Sprzęt jest wygodny, solidnie wykonany i wytrzymały.

Toaleta zrobiona jest z plastiku, który jest wolny od szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak BPA i ftalany. Toaleta wyposażona jest w szczelną pokrywę, co zapobiega wydostawaniu się niepożądanych zapachów. Zaokrąglony przód umożliwia łatwe opróżnienie urządzenia, a znajdujący się z boku uchwyt, sprawdzi się również jako wieszak na papier toaletowy.

Konsumenci korzystający z tego modelu chwalą go za wygodę oraz trwałość. Atutem jest jego nieduży rozmiar, pozwalający na swobodne przemieszczanie urządzenia, oraz umieszczenie go w ciasnych miejscach, takich jak łódka. Sprawdza się on nawet na różnego rodzaju imprezach i festiwalach, ze względu na poręczność i łatwość w opróżnianiu.

 

 

 

 

Przenośna toaleta turystyczna

 

3. Campingaz Toaleta Przenośna 20L

 

Nasz ranking prezentuje warianty składające się z dwóch oddzielnych pojemników. Taką opcją jest przenośna toaleta turystyczna Campingaz Toaleta Przenośna 20L, o wymiarach 42 cm x 38 cm x 44 cm. Waga sprzętu to 4,4 kg, jest więc jednym z cięższych opcji dostępnych na rynku. Toaleta składa się z dwóch zbiorników: górny o pojemności 15 l na czystą wodę i dolny, który jest w stanie pomieścić 20 l nieczystości. Maksymalne obciążenie dla tego modelu to 130 kg.

Pojemniki łatwo się rozdziela i zapewniają higieniczne czyszczenie urządzenia. Misa jest odporna na pleśń i eliminuje nieprzyjemne zapachy. Ponadto toaleta wyposażona jest w antybakteryjną deskę, aby podnieść komfort użytkowania. Dodatkowym atutem tego modelu jest dobrej jakości pompa tłokowa.

Często wspominaną przez użytkowników zaletą jest funkcjonalność oraz trwałość toalety, a także możliwość utrzymania dużego obciążenia. Ponadto zapewnia komfort podobny do ubikacji stacjonarnych. Ważną cechą jest również estetyczny i elegancki wygląd urządzenia. Model ten umożliwia osobom niepełnosprawnym bezpieczne korzystanie.

 

 

 

 

4. Bo-Camp Toaleta Przenośna

 

Dobra toaleta turystyczna jest nie tylko łatwa w przenoszeniu i transportowaniu, ale także pozwala na wygodne opróżnianie i czyszczenie. Taką opcją jest model Bo-Camp Toaleta Przenośna, wyposażony w wyjmowany zbiornik, dzięki któremu do czyszczenia nie musisz zabierać ze sobą całego urządzenia. Dokładne wymiary produktu to 33 cm x 40 cm x 48 cm, a jego waga to 2,4 kg. Maksymalne obciążenie wynosi 80 kg.

Oprócz wyjmowanego zbiornika, dzięki któremu opróżnianie i czyszczenie staje się prostsze i bardziej higieniczne, toaleta ma także przytwierdzony uchwyt na papier toaletowy oraz rączkę. Zamykana pokrywą połączona jest z wygodną deską. Nieduży rozmiar tego modelu sprawia, że mogą z niego korzystać dzieci.

Użytkownicy zwracają uwagę na komfort związany z wyjmowanym zbiornikiem. Ponadto toaleta ta jest kompaktowa i wygodna. Zewnętrzny pojemnik jest szczelny i zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów ze środka. Rączka, w którą wyposażony jest model, pozwala na swobodne przenoszenie.

 

 

 

 

Toaleta turystyczna Thetford

 

5. Thetford Campa Potti XG Toaleta Turystyczna Przenośna 21L

 

Bezsprzecznie w naszym rankingu musi znaleźć się toaleta turystyczna Thetford. Model Thetford Campa Potti XG Toaleta Turystyczna Przenośna 21L to sprzęt składający się z dwóch zbiorników: dolnego na odpadki, o pojemności 21 l, oraz górnego na ok. 15 l czystej wody.  Jest to duża toaleta turystyczna, o wysokości zbliżonej do standardowej ubikacji. Jej dokładne wymiary to 41 cm x 38 cm x 42 cm. Maksymalne obciążenie urządzenia to 120 kg.

Stabilna konstrukcja pozwala na bezpieczne używanie toalety, a wysokość standardowej ubikacji ułatwia korzystanie zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Połączenie zbiorników gwarantuje szczelność podczas transportu i opróżniania. Czyszczenie urządzenia odbywa się w sposób higieniczny.

Liczne recenzje podkreślają trwałość i jakość sprzętu oraz solidne wykonanie. Model jest komfortowy i łatwy w obsłudze. Użytkownicy zwracają uwagę na elegancki wygląd i łatwe przenoszenie. Pomimo swoich wymiarów, toaleta jest wydajna i pojemna, pozwalając na długie korzystanie bez potrzeby opróżniania.

 

Zalety

Rura spustowa: Model ma ruchomą rurę spustową, dzięki której czyszczenie przebiega szybciej i okazuje się wygodniejsze.

Higieniczność: Toaletę chemiczną wyposażono w przycisk dekompresyjny przydający się podczas opróżniania zbiornika z fekaliami. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie nieczystości w higieniczny sposób (bez bezpośredniego kontaktu).

Przeznaczenie: Rekomendowany produkt można używać w domku na działce czy przyczepie kempingowej. Przenośna toaleta przyda się także podczas rejsu żaglówką.

Schowek: Praktycznym rozwiązaniem jest schowek na płyny sanitarne. Pozwala on na bezpieczne przechowywanie wszystkich preparatów, które są niezbędne do zachowania maksymalnej higieny podczas użytkowania Thetford CAMPA POTTI Qube XG.

Szczelna konstrukcja: Konstrukcję modelu wykonano z dobrej jakości materiałów. Wszystkie elementy są szczelnie połączone, co ogranicza ryzyko wycieku nieczystości.

Wady

Przenoszenie: Według niektórych osób przenoszenie chemicznej toalety nie jest wygodne, mimo tego, że jest ona lekka. Ma to związek z tym, że nie ma dobrze wyprofilowanych uchwytów.

 

 

 

 

6. Thetford Toaleta turystyczna Porta Potti Excellence 21L

 

Niejeden test toalet turystycznych wykazał, że model Thetford Toaleta turystyczna Porta Potti Excellence 21L to dobry wybór. Jest to nie tylko wersja z dwoma oddzielnymi zbiornikami, ale również wyposażona jest w elektryczną pompkę do spłukiwania, zasilaną sześcioma bateriami AA 1,5 V, które wystarczają na 500 do 700 spłukań. Takie udogodnienie pozwala na wydajne płukanie sprzętu.

Dodatkowymi atutami tego modelu są dwa wskaźniki: wypełnienia zbiornika na nieczystości, który poinformuje Cię, kiedy należy opróżnić pojemnik, oraz jaki jest poziom wypełnienia spłuczki. Zintegrowana rura spustowa pozwala na higieniczne czyszczenie toalety. W zestawie jest również lejek, który umożliwia proste i szybkie uzupełnienie płynów. Co więcej, w obudowie ukryty jest schowek na papier, dzięki czemu wygląd nabiera eleganckiego charakteru.

Użytkownicy chwalą ten model za wygodę i łatwość w obsłudze. Również trwałość i jakość jest zaletą tego produktu. Dodatkowo przychylne recenzje podkreślają liczne udogodnienia, jakie wprowadził do swojego urządzenia producent. Zwiększają one przyjemność i wygodę korzystania z toalety turystycznej.

 

 

 

 

Toaleta turystyczna jednorazowa

 

7. Tron Jednorazowy Biodegradowalny Nocnik TRO06869

 

Ciekawym rozwiązaniem, które chcemy przedstawić w naszym rankingu, jest jednorazowa toaleta turystyczna Tron Jednorazowy Biodegradowalny Nocnik TRO06869. Jest to wersja biodegradowalna, którą łatwo zabrać ze sobą w każde miejsce. Taka opcja jest szczególnie przydatna dla matek z małymi dziećmi. Kompaktowy rozmiar umożliwia umieszczenie jej nawet w torebce i rozłożenie w każdym miejscu.

Ta dobra i tania toaleta turystyczna jest bardzo łatwa w użyciu, wystarczy rozłożyć pakunek i postawić na ziemi. Materiał, z którego zrobiony jest nocnik, jest przyjazny dla środowiska. Środek wyłożony jest chłonną wkładką, która pochłania płyny i neutralizuje zapachy. Konstrukcja toalety jednorazowej jest w stanie utrzymać ciężar do 30 kg. Element zamykający, dołączony do nocnika, zapewnia szczelność i wysoki poziom higieny.

Produkt polecany jest przede wszystkim przez matki, które podkreślają jego bezpieczeństwo, komfort oraz atrakcyjność dla dzieci. Dużą zaletą jest jego kompaktowość, dzięki czemu można zabrać nocnik w każde miejsce, w którym nie ma stacjonarnej toalety. Na szczególną uwagę zasługuje również biodegradowalny materiał, który nie zanieczyszcza środowiska.

 

 

 

 

8. Thetford Toaleta turystyczna Porta Potti Qube 365

 

Warto również zwrócić uwagę na toaletę Thetford Toaleta turystyczna Porta Potti Qube 365, która sprawdzi się w wielu sytuacjach. To dobre rozwiązanie zarówno na wyjazd, na działkę, budowę, jak i dla osób obłożnie chorych. Dokładne wymiary urządzenia to wysokość – 41,4 cm, szerokość – 38,3 cm, a długość – 42,7 cm. Zbiornik na nieczystości pomieści 21 l, a górny na wodę czystą – 15 l.

Sprzęt jest wygodny w transporcie i nadaje się niemal do każdego miejsca. Dwa oddzielne pojemniki pozwalają na łatwe opróżnianie zawartości. Toaleta sprawdza się zarówno na kempingu, na budowie, jak i w domu. Mogą z niej korzystać również osoby starsze i chore. 

Konsumenci podkreślają solidność wykonania, trwałość użytych materiałów, oraz łatwość w obsłudze. Toaleta jest polecana dla osób starszych i chorych, ale również jako alternatywa publicznych toalet na wakacjach czy na działce. Czytając opinie o toaletach turystycznych, można stwierdzić, że Porta Potti Qube sprawdza się w każdych warunkach.

 

 

 

 

9. TTF Thetford Porta Potti Qube 165

 

TTF Thetford Porta Potti Qube 165 to dobra i tania toaleta chemiczna, charakteryzująca się wysoką jakością wykonania oraz wszechstronnym zastosowaniem.

Urządzenie składa się z dwóch niezależnych zbiorników. Pierwszy z nich ma pojemność 21 litrów i przeznaczony jest na zanieczyszczenia. W drugim, 15-litrowym pojemniku, przechowuje się czystą wodę. Toaleta posiada pompkę do spłukiwania oraz szczelny spust do zbiornika na fekalia, dzięki którym korzysta się z niej komfortowo.

Produkt można łatwo opróżnić i wyczyścić dzięki praktycznej rurze spustowej i zestawowi uchwytów do przenoszenia. Wymiary toalety to 41,4 cm x 38,3 cm x 42,7 cm. Do zestawu dołączono dwa płyny dezynfekujące.

W Internecie znaleźć można wiele pochlebnych opinii na temat TTF Thetford Porta Potti Qube 165. Konsumenci twierdzą, że dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze toaleta jest łatwa w przenoszeniu i można ją zabrać w każdą podróż.

TTF Thetford Porta Potti Qube 165 to toaleta chemiczna o wymiarach: 41,4 cm x 38,3 cm x 42,7 cm. Produkt waży niecałe 4 kg.

 

Zalety

Solidny zbiornik na fekalia: W skład zestawu wchodzi m.in. zbiornik na fekalia zrobiony z dobrej jakości materiałów. Na jego powierzchni znajduje się wygodny uchwyt do przenoszenia i rura spustowa ułatwiająca jego opróżnianie.

Możliwość zamontowania do podłoża: Jeśli chcemy, możemy zamontować toaletę do podłoża, co da nam pewność, że nie będzie ona przesuwała się po powierzchni (przydatne np. kiedy pływamy łódką). Konieczne jest do tego dokupienie elementów montażowych.

Akcesoria: W komplecie otrzymujemy także potrzebne artykuły sanitarne, czyli płyn do zbiornika na fekalia i płyn do pojemnika z wodą.

 

Wady

Przebarwienia: Produkt ma biały kolor. Po dłuższym czasie użytkowania można zauważyć, że jego barwa stała się nieco żółta. Wygląda to nieestetycznie.

 

 

 

 

10. Dometic Waeco toaleta Dometic 976

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Dometic 976. Mimo, iż jest to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu, jest chętnie wybierana przez konsumentów, którzy cenią jej wysoką jakość.

Jest to przenośna toaleta chemiczna wyposażona w zbiornik na nieczystości o pojemności 18,9 litra oraz 8,7-litrowy pojemnik na czystą wodę. Jej innowacyjna konstrukcja sprawia, że zapewnia nam doskonałą wydajność spłukiwania. Dzięki automatycznym odpowietrznikom oraz długiemu odpływowi, toaleta zapewnia nam komfortowe opróżnianie bez niebezpieczeństwa ochlapania.

Całość wykonana jest z tworzywa ABS o lśniącej powierzchni. Wymiary toalety to 38,7 cm x 33,3 cm x 38,7 cm. Posiada ona deskę, której rozmiar zbliżony jest to domowego. Produkt jest niezwykle higieniczny dzięki bezpiecznemu i szczelnemu zamknięciu pokrywy.

Dometic 976 to często wybierany produkt, który cechuje solidne wykonanie, nowoczesna konstrukcja oraz bezpieczeństwo używania. Kupując ten model możemy mieć pewność, że będzie nam on służył przez długi czas.

Dometic 976 to toaleta chemiczna o pojemności 18,9 l i wymiarach: 38,7 cm x 33,3 cm x 38,7 cm.

 

Zalety

Efektywne spłukiwanie: Model ma przycisk umożliwiający spłukiwanie ciśnieniowe 360 stopni. Jeden zbiornik z czystą wodą pozwala spuścić wodę prawie 30 razy, co jest dobrym wynikiem.

Tworzywo ABS: Osoby przeprowadzające test toalet chemicznych zapewniają, że produkt Dometic 976 zrobiono z trwałego materiału. Do produkcji wykorzystano tworzywo ABS, które jest uznawane za solidne. Nie jest ono podatne na zniekształcenia.

 

Wady

Waga: Produkt jest stosunkowo ciężki, jeśli porównać go z innymi modelami, jakie są dostępne na rynku.

Opróżnianie zbiornika: Kupujący, którzy wcześniej nie korzystali z przenośnych toalet mogą mieć problem z jej opróżnieniem.

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jaką toaletę turystyczną kupić?

 

Toaleta turystyczna to nieoczywista pozycja na liście podróżniczej. Jest to jednak niezastąpione wyposażenie każdego  podróżnika, które warto zabrać ze sobą na dłuższą podróż. Jeżeli publiczne toalety znajdujące się na uczęszczanych trasach czy polach kempingowych zwykle wzbudzają Twoją niechęć, dobra  toaleta turystyczna jest rozwiązaniem kłopotliwej sytuacji. Nasz poradnik podpowie Ci, jak wybrać odpowiednią.

Jaka toaleta turystyczna jest najlepsza?

Wygląd zewnętrzny toalet turystycznych może się różnić, funkcja jednak pozostaje ta sama. Taki sprzęt może stać się wyposażeniem nie tylko samochodów czy statków, ale również własnej działki. Najlepsza toaleta turystyczna może być z łatwością dopasowana do Twoich potrzeb i miejsca, w którym ma Ci służyć. Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje:

* Toaleta kształtem przypominająca zwykłe wiadro. Jest wyposażona w opuszczaną deskę, połączoną z siedziskiem, oraz uchwyt na papier toaletowy. Świetnie sprawdzi się w miejscach pozbawionych stałej kanalizacji. Wykonana jest z trwałego i wytrzymałego plastiku. Szczelność urządzenia zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów. Jest wygodna i łatwa w przenoszeniu. Opróżnienie ułatwia zaokrąglony przód.

* Toaleta składająca się z dwóch osobnych pojemników. Górny zbiornik służy do przechowywania wody używanej do spuszczania nieczystości, a dolny  to miejsce, do którego trafiają odpady. Obie części można łatwo rozdzielić i opróżnić zapełniony sprzęt. Jej zaletą jest pojemność, która zwykle pozwala na kilkurazowe użycie, co jest przydatne szczególnie podczas długich podróży.

* Jednorazowa toaleta, wytworzona z biodegradowalnych materiałów, poręczna w podróży z dzieckiem. Złożona zajmuje niewiele miejsca i można ją swobodnie rozłożyć w dowolnym miejscu. Jest wytrzymała i niezawodna, wyłożona chłonną wkładką, która pochłania płyny i neutralizuje zapachy.

 

Czyszczenie toalety turystycznej

Decyzja o tym, jaką toaletę turystyczną wybrać zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Jednak każda z nich wymaga odpowiedniego czyszczenia. Urządzenia typu wiadro opróżnia się poprzez przechylenie ich w taki sposób, aby cała zawartość mogła swobodnie wypłynąć. Czynność ta jest ułatwiona przez zaokrąglony przód oraz uchwyt, pełniący jednocześnie funkcję wieszaka na papier toaletowy. Czyszczenie toalet złożonych z dwóch części polega na rozłączeniu ich,  upewnieniu się, że zasuwa, która je rozdziela, jest zasunięta, a następnie opróżnieniu dolnego zbiornika. O zapełnieniu urządzenia informuje wskaźnik, niektóre wersje są dodatkowo wyposażone we wskaźnik poziomu wypełnienia spłuczki. Istnieją również modele, które mają dołączoną rurę spustową, umożliwiającą łatwe czyszczenie urządzenia, bez rozdzielania obu części. Musisz jednak pamiętać, w przypadku każdej toalety, że usunięcie nieczystości może odbywać się tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach, takich jak punkt odbioru ścieków, lub wyznaczone strefy na stacjach benzynowych, miejscach obsługi podróżnych, a nawet w niektórych portach.

Środki czystości

Do mycia toalety służą specjalne środki dezynfekujące, które nie uszkadzają materiału, z którego wykonany jest sprzęt. Warto zaopatrzyć się w zarówno w antybakteryjne płyny do dolnego zbiornika, jak i w produkty oczyszczające wodę, przeznaczoną do spłukiwania. Jeżeli chcesz korzystać ze swojej przenośnej ubikacji przez kilka sezonów, powinieneś pamiętać o odpowiednim zakonserwowaniu jej na zimę. Stosowanie odpowiednich preparatów pozwala na długie użytkowanie toalety w komforcie i zwiększa higienę oraz wydłuża możliwość używania urządzenia bez opróżniania.

 

Toalety podróżne w dobrych cenach

Jednorazowe toalety kosztują zaledwie kilka złotych i można zabrać je ze sobą wszędzie. Zakup trwalszej ubikacji wiąże się z większym wydatkiem. Ceny wersji składających się z jednego pojemnika, typu wiadro, zaczynają się od 40 zł.  Najtrwalsze opcje, pozwalające na kilkukrotne korzystanie z urządzenia, kosztują od 100 do kilkuset złotych.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa toaleta turystyczna?

Planując wyprawę na kemping, rejs łodzią czy wycieczkę samochodem, warto zaopatrzyć się w toaletę turystyczną. Zasada jej działania jest bardzo prosta i pozwala na podróż w komfortowych warunkach, unikając nieprzyjemności związanych z publicznymi toaletami. Zwykle modele składają się z dwóch pojemników, górny pełni jednocześnie kilka funkcji: zbiornika z czystą wodą, muszli oraz deski klozetowej, w dolnym natomiast zbierają się nieczystości. Do spłukania odpadków służy spłuczka, umieszczona z boku urządzenia. Zbiornik dolny należy napełnić specjalnym płynem do dezynfekcji, który powoduje rozpad jego zawartości. Tak przygotowana toaleta pozwala na swobodne korzystanie, aż do jej zapełnienia.

P2: Na jak długo wystarczy taka toaleta?

Współczesne toalety turystyczne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiały podróże nie tylko pojedynczych osób, ale również całych rodzin. Duży wpływ na ich trwałość ma przede wszystkim częstotliwość używania, a także pojemność zbiorników. Jednak nawet przy kilkuosobowej grupie, toaleta powinna z łatwością wystarczyć na kilka dni w podróży, w zależności od posiadanego modelu może to być nawet 50 użyć. Po tym czasie musi zostać opróżniona, zdezynfekowana i odpowiednio przygotowana do dalszego użytkowania. Raz zakupiony sprzęt, przy odpowiednim i regularnym oczyszczaniu, ma szansę służyć kilka lat. Warto jednak pamiętać, że niskie temperatury szkodzą każdej rzeczy, dlatego również o toaletę turystyczną należy szczególnie zadbać w okresie zimowym, poprzez konserwację uszczelki i odkręcanie wlewu.

 

P3: Gdzie opróżnić toaletę turystyczną?

Po każdym intensywnym korzystaniu z urządzenia, wskaźnik nieczystości powinien zasygnalizować zapełnienie dolnego zbiornika. W celu opróżnienia nieczystości trzeba wykonać kilka prostych kroków: upewnić się, że zasuwa oddzielająca oba pojemniki jest zasunięta, następnie rozdzielić je i udać się z dolną częścią toalety do najbliższego punktu odbioru ścieków. Nie należy opróżniać urządzenia w dowolnym miejscu. W wypadku gdy znajdujemy się na łodzi lub daleko od wspomnianego punktu, trzeba poszukać miejsc odprowadzania ścieków, które często znajdują się na stacjach benzynowych, miejscach obsługi podróżnych, a nawet w portach. W niektórych krajach europejskich skorzystanie z takich stref wymaga uiszczenia opłaty, zwykle jednak nie przekracza ona kilku euro. 

 

P4: Gdzie kupić toaletę turystyczną?

Szeroki wybór toalet turystycznych pozwala na idealne dopasowanie modelu do swoich potrzeb, preferencji, a nawet wieku. Dostępne na rynku urządzenia pozwalają na swobodne korzystanie z nich osobom niepełnosprawnym, dzieciom oraz osobom starszym. Decydując się na zakup toalety turystycznej, można również dostosować do siebie jej pojemność czy wysokość. Najszerszy asortyment dostępny jest na stronach internetowych oferujących urządzenia sanitarne, jak również tych z wyposażeniem kempingowym. Stacjonarnie można również poszukać toalet turystycznych w sklepach budowlanych i hipermarketach.

P5: Czyszczenie toalety turystycznej

Toaleta turystyczna, choć o tym samym przeznaczeniu, różni się od domowej. Mobilna ubikacja wykonana jest z innego materiału i wymaga środków czystości, przeznaczonych specjalnie do niej. Zachowanie odpowiedniej higieny przy użytkowaniu urządzenia jest możliwe poprzez wybranie odpowiednich środków chemicznych. Zaleca się przede wszystkim używania specjalnych płynów dezynfekujących do zbiornika na nieczystości, jak również oczyszczających do pojemnika na wodę. Ponadto należy dbać, aby toaleta nie stała się atrakcyjnym miejscem dla grzybów i bakterii, poprzez używanie odpowiednich środków, które usuwają kamień i osad. Jednak na czystą ubikację składają się również elementy zewnętrzne, warto więc pamiętać o stosowaniu smaru do uszczelek, w celu ich konserwacji. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

Poduszki podróżne – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli poszukujesz poduszki podróżnej, powinieneś zwrócić uwagę na model Nils Camp. To bardzo ciekawy produkt, który sprawdzi się w długiej podróży (na przykład samochodem). Model zapewni Ci komfort podczas jazdy, a na kempingu zagwarantuje wygodny sen. Jest on dmuchany, więc masz kontrolę ile powietrza wpompujesz i w taki łatwy sposób dopasujesz go do swoich potrzeb. Interesującą opcją jest także model Quechua Modulo 8358644. To wielofunkcyjna poduszka, która może być standardowym jaśkiem, lub typem podróżnym (zakładanym wokół szyi). Jest bardzo miękka i wygodna, więc z pewnością podróż, w którą ją zabierzesz, minie Ci bardzo przyjemnie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt ma welurowe wykończenie, w efekcie czego bardzo wygodnie będziesz mógł na niej wypoczywać. Ponieważ poduszka jest pompowana, możesz dowolnie dostosować ilość powietrza do swoich potrzeb. Jest ona bardzo wygodna w przechowywaniu, nie zajmuje dużo miejsca, więc bez problemu schowasz ją w szafie (po spuszczeniu powietrza możesz ją złożyć do przechowania).

Wady

Według niektórych konsumentów, po dłuższym okresie użytkowania welurowa powierzchnia wyciera się i nie wygląda tak estetycznie, jak na początku.

Podsumowanie

Wymiary modelu to: wysokość - 28 cm, szerokość - 43 cm. W 70% został on wykonany z PVC, a w 30% z bawełny. Dominującym kolorem jest granatowy.

Drugi wybór

Zalety

Ponieważ model wykonano z lyocellu (sztucznego jedwabiu), jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Możliwość dowolnego przekształcania go w zwykłą poduszkę i typ podróżny sprawia, że możesz dowolnie dostosować go do aktualnych wymagań.

Wady

W opiniach możemy przeczytać, że produkt nie jest przeznaczony dla mniejszych dzieci, ponieważ jest dla nich trochę za duży, w efekcie czego jest dla nich niewygodny podczas podróży.

Podsumowanie

Poduszkę można prać w pralce, zgodnie z zaleceniami producenta. Do zestawu dołączony jest pokrowiec transportowy, który znacznie ułatwia przenoszenie jej z jednego miejsca w drugie. Waga modelu wynosi 230 g.

Rozważ też

Zalety

Ciekawy kształt i wygląd bardzo dobrze nadaje się dla dzieci. Na pewno maluch z chęcią będzie jej używał i wygodnie spędzał czas w czasie podróży. Model jest miły w dotyku i z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym użytkownikom.

Wady

Kupujący twierdzą, że poduszka turystyczna nie będzie pasować troszkę starszym pociechom, ponieważ będzie dla nich za mała i niewygodna.

Podsumowanie

Produkt ma wymiary: 23 cm x 27 cm x 8 cm. Może on także pełnić funkcję miłej maskotki, z którą Twoja pociecha będzie spać lub oglądać bajki. Ciekawy kształt przypadnie do gustu i z pewnością spodoba się najmłodszym i stanie się jedną z ulubionych przytulanek.

 

 

14 najlepszych poduszek podróżnych. Opinie w 2024 roku

 

Zastanawiasz się, jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni? W poniżej przedstawionym zestawieniu znajdziesz ranking poduszek podróżnych. Został on sporządzony na podstawie opinii konsumentów i informacji dostarczonych przez producentów. Mamy nadzieję, że pomoże Ci on w dokonaniu właściwego wyboru.

 

Poduszka podróżna dmuchana

 

1. Nils Camp Poduszka Turystyczna

 

Nils Camp to dmuchana poduszka podróżna. Ma ona welurowe wykończenie, więc możesz być pewny, że wypoczynek na niej będzie bardzo wygodny. Przeważającym kolorem jest granatowy. Model możesz zabrać ze sobą na plażę lub w długą podróż (na przykład samochodem).

Prezentowana dmuchana poduszka podróżna ma wymiary: wysokość – 28 cm, szerokość – 43 cm. Materiał jej wykonania to w 70% PVC, a w 30% bawełna. Po spuszczeniu powietrza i złożeniu produkt zajmuje niewiele miejsca, więc bez problemu możesz przechowywać go w szafie. Jest on bardzo wytrzymały i odporny na przetarcia. Musisz jednak uważać, aby nie zbliżać się do niego z ostrymi przedmiotami, ponieważ możesz go poważnie uszkodzić.

Według konsumentów to bardzo wygodna poduszka podróżna. Na uznanie zasługuje welurowe wykończenie, które znacznie zwiększa komfort użytkowania i wypoczynku. Oprócz tego łatwość w złożeniu i wygodnym przechowywaniu zasługuje na szczególną pochwałę.

 

 

 

 

Poduszka podróżna Decathlon

 

2. Quechua Poduszka Modulo 8358644

 

Szukasz produktu, który może pełnić kilka funkcji? W takim razie powinieneś zainteresować się modelem Quechua Modulo 8358644. Może on być zwykłym jaśkiem, który podkładasz pod głowę podczas wypoczynku, a także typem podróżnym, zakładanym wokół szyi. Wygodne przemiana pomiędzy tymi dwoma rodzajami pozwoli dostosować go do Twoich wymagań.

Poduszka podróżna ze sklepu Decathlon waży około 230 g. Do zestawu dołączony jest specjalny pokrowiec, który ułatwia transportowanie go z jednego miejsca w drugie. To także zabezpieczenie przed zabrudzeniem czy kurzem, który może się gromadzić. Ponieważ poduszkę wykonano z lyocellu, jest bardzo miękka w dotyku, w efekcie czego każda podróż z nią minie bardzo wygodnie.

Kupujący zgodnie twierdzą, że to bardzo dobra poduszka podróżna. Na szczególną pochwałę zasługuje możliwość dowolnej modyfikacji układu pomiędzy standardowym jaśkiem, a popularnym typem podróżnym. 

 

 

 

 

Poduszka podróżna dla dzieci

 

3. Incood Poduszka Turystyczna Krowa

 

Zabierasz swoją pociechę w podróż i poszukujesz dla niej odpowiedniej poduszki? W takim razie powinien zainteresować Cię model Incood Krowa. To wykonana z miękkiego materiału poduszka podróżna dla dzieci w kształcie zwierzątka (krowy). Jest bardzo miła w dotyku i z pewnością spodoba się najmłodszym.

Prezentowany model przypadnie dziecku do gustu, ponieważ może być także ciekawą przytulanką, z którą maluch nie będzie chciał się rozstawać.

Opinie o opisywanej poduszce podróżnej są pozytywne. Konsumenci chwalą sobie jej kształt i niestandardowy wygląd, który przypada do gustu najmłodszym. Według nich to świetny pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym (zabawki z poduszką podróżną). Oprócz tego na pochwałę zasługuje sposób jej wykonania oraz to, że jest bardzo miła w dotyku.

 

 

 

 

Poduszka podróżna Rogal

 

4. Poduszka Podróżna Zagłówek Rogal Spokey Adder

 

Model Spokey Adder to dobry wybór dla tych, którzy wybierają się na górskie wyprawy, miejskie wycieczki, lub chcą po prostu wypocząć na plaży lub na pikniku. Prezentowana poduszka podróżna Rogal dobrze sprawdzi się podczas wyprawy samochodem, a także w czasie zwykłego odpoczynku i relaksu.

Wymiary opisywanego modelu to 30 cm x 31 cm. Wykonano go w 92% z poliestru i w 8% z elastanu. Wnętrze zostało wypełnione kuleczkami polistyrenowymi, w efekcie czego zagłówek będzie bardzo dobrze dopasowywał się do kształtu głowy i szyi.

Opinie o poduszkach podróżnych firmy Spokey są pozytywne. Kupujący zwracają szczególną uwagę na wypełnienie, które jest bardzo wygodne i zapewnia komfort użytkowania. Trzeba wspomnieć także o ergonomicznym kształcie, stanowiącym wsparcie dla głowy i szyi (a jest to bardzo ważne zwłaszcza przy długich podróżach). To dobra i tania poduszka podróżna polecana przez wielu kupujących.

 

 

 

 

Poduszka podróżna ortopedyczna

 

5. Qmed Poduszka Podróżna Ortopedyczna Rogal na Szyję

 

Masz przed sobą długą podróż samochodem, pociągiem lub samolotem? W takim razie powinna zainteresować Cię ortopedyczna poduszka podróżna. Została ona wykonana z tak zwanej pianki leniwej (zapamiętuje kształt  głowy i szyi, w efekcie czego idealnie dopasowuje się do ciała).

Kolorem dominującym jest granatowy. Wymiary produktu wynoszą: 30 cm x 35 cm x 9 cm. Ma on specjalną powłoczkę (poszewkę zapinaną na suwak) wykonaną z bawełny typu frota. Bez obaw możesz prać go w pralce, zgodnie z zaleceniami producenta.

Test poduszek podróżnych wykazał, że to jeden z ciekawszych produktów, który bardzo dobrze dopasowuje się i podtrzymuje szyję i głowę. Trzeba wspomnieć także o zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, które wpływają na jakość opisywanego produktu.

 

 

 

 

Poduszka podróżna 2w1

 

6. Poduszka Podróżna 2w1 Spokey Origami

 

Poszukujesz produktu, który będzie pełnił dwie funkcje (zarówno model podróżny, jak i zwykły, używany na co dzień do wypoczynku)? W takim razie powinieneś przyjrzeć się modelowi poduszka podróżna 2w1. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby po rozłożeniu pełnić funkcję zagłówka lub wygodnej poduszki. Możesz wykorzystać ją podczas długiej podróży samolotem, pociągiem lub samochodem, a także w ogrodzie w czasie relaksu.

Wnętrze prezentowanego modelu wypełnione jest kuleczkami polistyrenowymi. Pozwalają one na wygodny wypoczynek. Trzeba dodać także,że bardzo dobre wypełnienie dopasowuje się do kształtu głowy i szyi. Rozmiar poduszki to: 37 cm x 26 cm. Materiał zewnętrzny to w 100% poliester.

Wielu konsumentów pozytywnie ocenia prezentowany model. Na pochwałę zasługuje możliwość przekształceniago zarówno w wygodny zagłówek, jak i w standardową poduszkę, którą możesz użyć do wypoczynku w domu i ogrodzie. Istotne jest także specjalne wypełnienie, które dopasowuje się do głowy osoby korzystającej z produktu.

 

 

 

 

Poduszka podróżna z kapturem

 

7. Poduszka Podróżna Zagłówek Jednorożec + Kaptur

 

Ciekawą propozycją może okazać się poduszka podróżna z kapturem. To polecana opcja, szczególnie dla najmłodszych. Model przypomina głowę jednorożca, więc z pewnością przypadnie do gustu Twojemu dziecku.

Prezentowana poduszka podróżna dla dziecka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych (różowej i niebieskiej). Welurowe wykończenie sprawia, że jest miękka i przyjemna w dotyku. Doszyty kaptur umożliwia na przykład przysłonięcie oczu, kiedy pociecha będzie chciała zasnąć, a słońce będzie jej to uniemożliwiało. Wymiary modelu to: wysokość z rogiem jednorożca – 50 cm, grubość (rogala) – 10 cm, średnica – 30 cm oraz obwód (rogala) – 80 cm.

W wielu opiniach możemy przeczytać, że kupujący pozytywnie oceniają ten model. Polecają go szczególnie osobom, które mają małe dzieci i planują z nimi długą podróż samochodem lub samolotem. Oprócz tego zagłówek może być używany przed komputerem lub telewizorem, gdy pociecha spędza wolny czas na graniu lub oglądaniu.

 

 

 

 

Poduszka podróżna Wittchen

 

8. Wittchen Poduszka podróżna 56-30-042-10

 

Poduszka podróżna firmy Wittchen wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Zapewnia komfort podróżowania, zwłaszcza podczas długich wypraw samochodem lub samolotem. Oprócz tego może okazać się bardzo przydatna, gdy wybierasz się na długi seans do kina (szyja i głowa będą podparte i prawidłowo podtrzymane).

Wymiary prezentowanego produktu to: szerokość – 30 cm i wysokość – 30 cm. Zewnętrzna część (wykonana z miękkiego poliestru) jest zdejmowana, więc bez obaw możesz ją wyprać. Z przodu znajduje się specjalne zapięcie na zatrzask, które uniemożliwia niechciane przesuwanie się modelu.

Oceny opisywanego modelu są bardzo pozytywne. Wysoka jakość wykonania, a także miękki i wygodny materiał sprawiają, że unikniesz bólów szyi i głowy. Poduszka jest bardzo starannie wykonana i z pewnością sprawdzi się w każdej podróży. Możesz być pewny, że czas spędzony na długiej wyprawie będzie przyjemny, a przede wszystkim wygodny.

 

 

 

 

9. Xiaomi 8H Travel U-Shaped Poduszka Podróżna

 

Firma Xiaomi ma w swojej ofercie model 8H Travel U-Shaped. To bardzo wygodny produkt, który sprawdzi się na wielu wyprawach, a także w czasie pracy w biurze i przed komputerem.

Materiał, z którego została wykonana prezentowana poduszka to specjalny lateks (bardzo elastyczny i oddychający). Poszewkę stworzono z bawełny. Jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku, w efekcie czego zapewni Ci wygodny wypoczynek.

Konsumenci twierdzą, że to dobra poduszka podróżna. Elastyczny lateks umożliwia bardzo wygodny wypoczynek. Bawełniana poszewka jest przyjazna i bezpieczna dla skóry, więc nie musisz się obawiać, że wywoła reakcję alergiczną. Klienci chwalą też istnienie specjalnej domieszki czynnika antybakteryjnego, który uniemożliwia rozwój bakterii i eliminuje zapachy. Dzięki temu poduszka długo zachowuje świeżość po praniu.

 

 

 

 

10. Rockland 2-Ways

 

Jeśli szukasz dobrej jakości poduszki podróżnej, Rockland 2-Ways z pewnością Cię zainteresuje. Jest to produkt, który zdobył uznanie Internautów. Konsumenci szczególnie doceniają prosty design modelu i uniwersalny, czarny kolor. Dzięki temu poduszka podróżna podoba się wielu osobom – zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Produkt wykonano w 82% z nylonu, a w 18% ze spandexu. Oba materiały są odporne na przetarcia. To daje pewność, że na powierzchni poduszki nie pojawią się dziurki. Wymiary modelu są następujące: 30 cm x 30 cm x 8 cm, a jego waga jest równa 300 g. Na uwagę zasługuje funkcja masażu. Delikatne wibracje przynoszą ulgę zmęczonym plecom. Produkt jest zasilany 2 bateriami AA.

Większość osób jest zadowolona z zakupu Rockland 2-Ways. Konsumenci zapewniają, że poduszka podróżna jest miękka w dotyku i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca, więc mieści się w plecaku.

Rockland 2-Ways to poduszka podróżna o wymiarach: 30 cm x 30 cm x 8 cm i wadze równej 300 g. Produkt wykonano z nylonu i spandexu. Model ma czarny kolor.

 

Zalety

Materiał zewnętrzny: Poduszkę zrobiono z dobrej jakości materiałów. Użyte do produkcji nylon i spandex to delikatne w dotyku tworzywa. W rezultacie nie trzeba się martwić, że na skórze po pewnym czasie pojawią się podrażnienia.

Dostosowanie do kształtu ciała: Produkt ma odpowiedni kształt. Poduszka gwarantuje dobre podparcie szyi. Dzięki temu ta część ciała nie jest spięta podczas podróży, co sprawia, że można łatwiej się zrelaksować.

Funkcja masażu: Model ma funkcję delikatnego masażu wibracyjnego. Konsumenci potwierdzają, że jest on bardzo przyjemny.

Kompaktowe wymiary: Poduszka nie zajmuje dużo miejsca, dlatego mieści się także w małej walizce.

Prosty design: Produkt ma czarny kolor. Z tego też powodu jest uznawany za uniwersalny.

 

Wady

Zasilanie: Model jest zasilany bateriami, jednak nie są one dołączone do zestawu. Część osób zapomina o ich zakupie, przez co nie mogą od razu po rozpakowaniu Rockland 2-Ways korzystać z funkcji masażu.

 

 

 

 

11. Spokey Aviate

 

Zagłówek Aviate marki Spokey to drugi produkt, który jest niezastąpiony w czasie podróży czy relaksu. Poduszka stanowi stabilne podparcie dla szyi i ramion, przynosi ulgę i zapewnia komfort w czasie wielogodzinnej podróży.

Model ten ma ergonomiczny kształt ułatwiający dopasowanie do anatomii użytkownika. Jest to poduszka dmuchana – wykonana z wodoodpornego, flokowanego PVC, a więc utrzymanie jej w czystości jest bardzo proste.

Dzięki temu, że jest to model dmuchany można z niego wypuścić powietrze, umieścić w etui, a potem w schowku w samochodzie.

Wymiary produktu to 45,2 cm x 28,5 cm. W zestawie znajduje się pokrowiec do przechowywania poduszki. Przez konsumentów ceniony jest za solidne wykonanie.

Model Spokey Aviate to bardzo dobra poduszka podróżna. Wymiary produktu wynoszą: 45,2 cm x 28,5 cm, całą powłoką wykonano z flokowanego PVC.

 

Zalety

Przechowywanie: W celu użycia poduszki należy wpompować do jej środka powietrze. Jeśli jednak chcemy ją zabrać ze sobą wystarczy, że wypompujemy go z niej i złożymy. Dzięki temu przechowywanie produktu jest bardzo łatwe i wygodne, gdyż nie zabiera on cennego miejsca.

Czyszczenie: Ponieważ cały zagłówek wykonano z materiału PVC, łatwo się go czyści. Wszelkie zabrudzenia wystarczy potraktować mokrą gąbką, a następnie przetrzeć to ręcznikiem. Równocześnie należy podkreślić, że materiał bardzo szybko schnie, więc chwilę po wyczyszczeniu, poduszkę można użyć.

Wodoodporność: Produkt wykonano z flokowanego PVC o właściwościach wodoodpornych. Dzięki temu, nie ulegnie zniszczeniu, nawet gdy przypadkiem wylejemy na niego wodę. Równocześnie wszystkie krawędzie zostały dobrze chronione tak, by ciecz nie wlała się do środka.

Cena: Prezentowany model to dobra poduszka podróżna do 10 zł. Mimo niskiej ceny, produkt jest bardzo funkcjonalny i przydatny w czasie podróży.

 

Wady

Widoczne fragmenty materiału: Ze względu na niską cenę można odnieść wrażenie, że wykonanie poduszki jest trochę niedokładne, gdyż z każdego brzegu wystają fragmenty materiału.

 

 

 

 

12. Rockland Dream

 

Trzecia propozycja, jaką chcemy Państwu przedstawić to Rockland Dream. Jest to wygodna poduszka samopompująca. Została wykonana z wytrzymałego poliestru wzmocnionego Ripstopem.

Dzięki temu jest solidna i wysoce odporna na przebicie. Produkt posiada antypoślizgową powierzchnię, co zapobiega jego przesuwaniu się podczas użytkowania.

Komplet zawiera woreczek oraz gumowe taśmy zapewniające wydajną kompresję. Waga tego modelu to ok. 0,1 kg. Wymiary produktu to: 43,5 cm x 27,5 cm x 10 cm.

Opinie o poduszkach podróżnych tej marki są bardzo pochlebne. Model ten ceniony jest za solidne wykonanie oraz atrakcyjny design, a także funkcjonalność.

Elegancka i wygodna poduszka turystyczna Rockland Dream to niewielki model o wymiarach 43,5 cm x 27,5 x 10 cm, po spakowaniu gabaryty produktu wynoszą: 28 cm x 10 cm.

 

Zalety

Wykonanie: Prezentowany model zrobiono z wysokiej jakości poliestru, który został dokładnie zszyty. W konsekwencji na powierzchni nie ma nieszczelnej przestrzeni.

Przechowywanie: Po spuszczeniu powietrza ze środka, gabaryty produktu wynoszą 28 cm x 10 cm. Te niewielkie wymiary sprawiają, że przechowywanie poduszki jest bardzo łatwe, możesz mieć ją zawsze przy sobie w plecaku. W celu lepszej kompresji do futerału dołączono gumową taśmę.

Pompowanie: Producent dołożył wszelkich starań, by zapewnić łatwe użytkowanie produktu. Model samodzielnie się pompuje, dlatego już chwilę po wyjęciu z futerału jest gotowy do użycia.

Powłoka antypoślizgowa: Poduszkę pokryto specjalną warstwą antypoślizgową, która gwarantuje komfortowe użytkowanie. Wysokiej jakości poliester Ripstop jest bowiem nie tylko wytrzymały, ale również bardzo funkcjonalny. Dzięki takiemu wykonaniu produkt nie wyślizgnie się spod głowy oraz nie przesuwa się w czasie użytkowania.

 

Wady

Kształt: Swoim wyglądem produkt przypomina tradycyjną domową poduszkę. Sprawia to, że w niektórych sytuacjach jej użytkowanie może być nieporęczne.

 

 

 

 

13. Spokey Bambini

Jeśli chcesz zapewnić sobie komfort w czasie podróży samochodem, pociągiem czy samolotem, to polecamy zainwestowanie w Spokey Bambini. Prezentowany model to bardzo elegancka i kolorowa poduszka podróżna z wzorem w kształcie dinozaura. Ze względu na design, produkt jest raczej dedykowany dla najmłodszych.

Dużym atutem poduszki jest wysoka jakość wykonania. Do uszycia modelu użyto mieszanki poliestru (92%) oraz elastanu (8%), zaś we wnętrzu znajdziesz kuleczki polistyrenowe, które zapewniają komfort i wygodę użytkowania. Ciężar głowy jest równomiernie rozkładany, co dodatkowo przekłada się na przyjemny wypoczynek. Poza tym produkt nie wymaga pompowania, co sprawia, że po wyjęciu jest on gotowy do użytku. Pamiętaj, że poduszki, w których wypełnienie nie jest stałe, mogą spowodować poważne bóle odcinka kręgowego. Z kolei wygodny kształt dobrze dopasuje się do szyi użytkownika, co ułatwi wypoczynek.

W opiniach wielu konsumentów, prezentowany produkt jest jednym z najlepszych na rynku, gdyż kolorowy design na pewno przekona najmłodszych do jego używania. Co więcej, model stanowi dobre wsparcie dla głowy i szyi.

Model Sponey Bambini to kolorowa poduszka podróżna, która swoim wyglądem przypomina dinozaura. Wymiary produktu to 28 cm x 32 cm, z kolei warstwa zewnętrzna została wykonana z mieszanki poliestru i elastanu, zaś we wnętrzu znajdziemy kuleczki polistyrenowe.

 

Zalety

Jakość: Do uszycia prezentowanego modelu użyto wysokiej jakości materiałów, które nie tylko dobrze wyglądają, ale są również odporne na uszkodzenia, w tym przerwania. Dzięki temu model będzie Ci służył przez długi czas. Mieszanka poliestru i elastanu jest bardzo trwała i elastyczna.

Wygoda: Zagłówek jest dobrze wyprofilowany, więc bardzo dobrze dopasowuje się do szyi. Równocześnie wypełnienie składające się z kuleczek polistyrenowych nie odkształca się i stanowi bardzo dobrą podporę dla głowy i szyi.

Cena: Koszty zakupu prezentowanego modelu wynoszą 26 zł, co biorąc pod uwagę jakość wykonania jest atrakcyjną ceną.

 

Wady

Przenoszenie: Choć poduszka jest bardzo wygodna jej przenoszenie może być problematyczne dla konsumenta. Niestety po schowaniu poduszka nie zmniejsza swojej objętości, więc zabiera bardzo dużo miejsca w torbie.

 

 

 

 

14. Intex 68675

 

Dobra i tania poduszka podróżna Intex 68675 to kolejny produkt w naszym zestawieniu. Jest idealny na długie podróże samochodem, samolotem lub pociągiem.

Został pokryty przyjemną, zamszową tkaniną i aksamitem, co sprawia, że krótka drzemka w aucie nie będzie wiązała się z przytulaniem zimnego i twardego plastiku.

Natomiast wnętrze poduszki jest wypełnione PVC. Model ten ma wymiary 33 cm x 25 cm x 8 cm. Produkt zyskał uznanie wielu konsumentów.

Nie tylko ze względu na solidne wykonanie, ale też bardzo atrakcyjną cenę.

Poduszka Intex 68675 to produkt stworzony, by umilić nam podróżowanie. Model został wykonany z PVC, zamszu oraz aksamitu, które razem gwarantują pełnię wygody użytkowania. Wymiary produktu to: 33 cm x 25 cm x 8 cm.

 

Zalety

Kształt: Poduszka została wykonana tak, by jej kształt ściśle przylegał do szyi użytkownika. Umożliwi to lepsze podparcie głowy.

Powłoka: Zewnętrzna warstwa została wykonana z połączenia miękkiego zamszu i aksamitu. Materiały te są miłe w dotyku i nie podrażniają skóry człowieka w czasie użytkowania.

Cena: Koszt zakupu produktu nie przekracza 10 zł, więc na pewno wiele osób będzie w stanie pozwolić sobie na tę inwestycję.

 

Wady

Czyszczenie: Choć zamsz jest bardzo miękki i wygodny, to jego czyszczenie stanowi dość duży problem. Z tego powodu, musisz uważać, by nie poplamić materiału.

Przenoszenie: Prezentowany model ma bardzo dobrze wyprofilowany kształt, niestety jego przenoszenie może być utrudnione. Na powierzchni produktu brakuje zapięcia, za które można by było przypiąć poduszkę do bagażu. Równocześnie, brak możliwości spuszczenia powietrza z wnętrza modelu to kolejne utrudnienie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką poduszkę podróżną kupić?

 

Często podróż na wycieczkę lub do docelowego miejsca może zająć kilka godzin. Ważne, aby zatroszczyć się o głowę i szyję, ponieważ te części ciała narażone są na ból. Aby je odpowiednio zabezpieczyć, powinieneś zainwestować w specjalny zagłówek, który podtrzyma głowę w odpowiedniej pozycji i zapewni Ci wygodę. Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza poduszka podróżna, to odpowiedź znajdziesz poniżej.

Dla kogo ma być poduszka?

Ważnym kryterium w wyborze poduszki podróżnej jest to, kto ma z niej korzystać.  Zupełnie inny zagłówek wybierzesz z myślą o osobie dorosłej, a inny dla małego dziecka. Maluchom z pewnością spodobają się modele w formie pluszaków (w kształcie zwierząt lub magicznych istot). Będą one mogły pełnić funkcję nie tylko podpory dla głowy i szyi podczas podróży, ale także staną się maskotką, z którą malec nie będzie chciał się rozstawać. Oprócz tego bardzo ważny jest rozmiar modelu. Należy bardzo dokładnie dopasować wybrany produkt do dziecka. Dla osoby dorosłej przyda się solidny, większy zagłówek, który zapewni komfort w czasie długiej podróży (zwłaszcza gdy jedziesz samochodem lub pociągiem kilka godzin). Najlepsza poduszka podróżna umożliwia Ci utrzymanie partii szyi i głowy w prawidłowej pozycji. Pozwoli to zapobiec późniejszym zwyrodnieniom i bolesności mięśni.

 

Materiał wykonania

Istnieje kilka rodzajów wypełnienia. Wśród nich wyróżniamy:

kulki polistyrenowe – są bardzo miękkim i popularnym wypełnieniem;

powietrze – nadmuchiwane modele umożliwiają dostosowanie ilości gazu znajdującego się wewnątrz;

pianka leniwa – to specjalne tworzywo, które dopasowuje się do kształtu głowy i szyi;

lateks – jest bardzo elastyczny, dopasuje się kształtem do ciała.

 

Sposób pielęgnacji

Zagłówki należy czyścić zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta. Niektóre z nich nie są przeznaczone do prania, tylko do powierzchownego przeczyszczenia. Takie modele powleczone są poszewką, którą bez problemu możesz zdjąć i wyprać w pralce. To bardzo istotne, aby kierować się i stosować do zaleceń podanych na opakowaniu, ponieważ nieprawidłowa pielęgnacja może doprowadzić do zniszczenia produktu, w efekcie czego nie będzie on zdatny do użytku.

 

Dodatkowe elementy

Aby zachęcić dzieci do korzystania z poduszki podróżnej, często wyposażone są one w dodatkowe elementy. Najczęstszym z nich są głowy różnych zwierząt. Taki zagłówek kształtem przypomina wygięte w łuk stworzenie, które może pełnić funkcję ulubionej maskotki. Inną ciekawą opcją jest doszycie kaptura. Pozwoli on zasłonić dziecku oczy, gdy będzie chciało się zdrzemnąć, a świecące słońce będzie mu to uniemożliwiało. Na kapturze najczęściej naszyte są różne urocze i ciekawe elementy, które przyciągną uwagę maluchów.

Rozmiar

Zupełnie inny rozmiar będzie miała poduszka dla dziecka, a inny dla osoby dorosłej. Wymiary zagłówków dla dzieci wynoszą około 23 cm x 27 cm x 8 cm. Dla dorosłych wynoszą ok. 31 cm x 30 cm lub 37 cm x 26 cm. To ważne, aby poprawnie dobrać model do wieku i potrzeb użytkownika, ponieważ zbyt mały będzie krępował ruchy szyi i głowy, a za duży nie spełni funkcji ochronnej i podtrzymującej. Jaką poduszkę podróżną wybrać? Odpowiedź jest prosta. Musisz kierować się swoimi oczekiwaniami i wymaganiami, aby być w pełni zadowolonym z zakupu.

 

Poduszki podróżne w dobrych cenach

Cena najtańszych poduszek podróżnych wynosi około 15 złotych. Najczęściej są one wykonane ze słabszej jakości materiałów, jednak bardzo dobrze spisują się w trasie. Modele droższe to koszt nawet około 80 złotych. Zazwyczaj tkaniny, z których zostały wytworzone, są bardzo dobre i wytrzymałe. Wypełnienie jest wzbogacone w specjalne czynniki antybakteryjne uniemożliwiające rozwój bakterii. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak używać poduszki podróżnej?

Poduszka podróżna służy do podtrzymania głowy i szyi podczas długich wypraw. To właśnie te partie są najbardziej narażone na ból po długotrwałej jeździe. Nie możesz wybrać za małego modelu, ponieważ będzie on ściskał szyję. Zbyt duży nie spełni swojej funkcji i może wywołać nieznośny ból. Zagłówek powinien zostać umieszczony z tyłu głowy i opleciony wokół szyi. Umożliwi to podtrzymanie głowy i szyi w optymalnej dla nich pozycji. Zapobiegnie to przeciążeniu tych partii ciała. To istotne, aby prawidłowo założyć poduszkę. Źle założona może wywołać dyskomfort, a w późniejszym czasie kontuzję i ból.

P2: Jak uszyć poduszkę podróżną?

Jeżeli chcesz samodzielnie uszyć poduszkę podróżną, to musisz pamiętać o kilku rzeczach. Pierwszą z nich jest wybór wypełnienia. Gdy nie masz dostępu do profesjonalnego wypełnienia takiego, jakim są kulki polistyrenowe, to możesz zamiast nich użyć gąbki, lub po prostu waty. Po wybraniu wypełnienia należy dobrać materiał, który będzie uzupełniany. Może to być zwykła bawełna. Powinieneś wyciąć w niej dwa takie same kawałki materiału w kształcie rogala. To bardzo ważne, ponieważ taka forma pozwoli na późniejsze dopasowanie się modelu do szyi. Tkaniny należy złożyć wzorem do siebie, a następnie obszyć je bardzo dokładnie. Musisz pamiętać o pozostawieniu niewielkiego otworu, przez który będziesz uzupełniać poduszkę watą. Jeśli wybrałeś gąbkę, to należy wyciąć w niej kształt rogala, następnie ułożyć ją pomiędzy dwoma kawałkami materiału i dokładnie obszyć. Tak wykonany zagłówek nadaje się do użycia i korzystania.

 

P3: Jak zakładać poduszkę podróżną?

Prawidłowe założenie poduszki podróżnej jest bardzo ważne. Ponieważ istnieją różne typy i kształty, należy pamiętać, aby zawsze stosować się do zaleceń określonych przez producenta. Zagłówki (jak sama nazwa wskazuje) umieszcza się za głową i owija się je wokół szyi. Mają one specjalny kształt (przypominający rogala). Niektóre modele (zwłaszcza te przeznaczone dla dzieci) mają dodatkowe elementy, które zachęcają maluchy, aby z nich korzystały. Najczęściej są to zwierzątka lub fantastyczne stworzenia (jednorożce). Tak stworzony produkt pełni nie tylko funkcję zagłówka, ale także maskotki, z którą Twoje dziecko nie będzie chciało się rozstać.

 

P4: Jak prać poduszkę podróżną?

Pielęgnacja poduszek podróżnych jest bardzo ważna. Ponieważ używane są podczas podróży, czasami przez kilka godzin, podatne są na zabrudzenia. Aby odpowiednio je wyczyścić, należy stosować się do zaleceń określonych przez producenta. Większość modeli ma specjalne poszewki, które nakładane są na warstwę pianki lub lateksu. Bez obaw można je prać w pralce z innymi rzeczami. Niektóre elementy wypełnienia (na przykład pianki termoelastyczne) nie mogą być prane, ponieważ utracą swoje właściwości i poduszka nie będzie mogła być używana. Warto przed czyszczeniem upewnić się, jaki sposób pielęgnacji jest odpowiedni, ponieważ nieumyślnie można uszkodzić zagłówek i sprawić, że nie będzie on zdatny do użytku.

P5: Gdzie kupić poduszkę podróżną?

Istnieje wiele sklepów internetowych, w których możesz kupić poduszki podróżne. Znajdziesz w nich różne modele i rodzaje i będziesz mógł wybrać ten, który odpowiada Ci najbardziej. Oprócz tego placówki stacjonarne, takie jak sklepy sportowe, mają w swojej ofercie zagłówki, których możesz użyć podczas podróży. Jeżeli nie jesteś zdecydowany i nie wiesz, który będzie dla Ciebie najlepszy, z pewnością ktoś z personelu marketu udzieli Ci porady i pomoże podjąć decyzję, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni. Warto poprosić o wsparcie, aby dokonać trafnego wyboru i cieszyć się wygodnym podróżowaniem.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

 Hamak – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Szukając odpowiedniego hamaka, warto wybrać model dopasowany do potrzeb użytkowników. Dobrą propozycją jest produkt Amazonas Moskito-Traveller, który wykonano z przewiewnego poliestru i dodatkowo wyposażono w moskitierę. Jest to model idealny na piesze wędrówki, ponieważ jest bardzo lekki i kompaktowy, dzięki czemu bez problemu zmieści się w plecaku. Innym równie dobrym wyborem jest Hamak Basic 8330395, który można kupić w sklepie sportowym Decathlon. Model wykonano z miękkiego w dotyku poliestru. Dzięki zastosowaniu tego materiału hamak jest bardzo lekki i bez problemu można go zapakować na pieszą wycieczkę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model Mosquito TRAVELLER PRO nadaje się do odpoczynku w każdych warunkach. Materiał zaimpregnowano specjalną substancją, która odstrasza owady. Wytrzymała tkanina może utrzymać osobę o wadze do 150 kg. Dużą zaletą produktu jest siatka zabezpieczająca przed owadami.

Wady

Hamak wykonano z materiału, którego nie należy narażać na długą ekspozycję na promienie słoneczne. Nie powinien być także użytkowany w czasie deszczu.

Podsumowanie

Produkt dobrze sprawdzi się w lesie lub na działce, gdzie lata dużo owadów. Specjalna siatka oraz bezwonny TANATEX odstraszają komary, muchy oraz gryzące muszki. Model waży niespełna 0,45 kg, jego wymiary to: 220 x 140 cm. Po rozłożeniu długość całkowita modelu wynosi 350 cm.

Drugi wybór

Zalety

Hamak Quechua Basic wykonano w 100% z miękkiego w dotyku poliestru. Można go z łatwością przetransportować, ponieważ waży zaledwie 415 g, a jego objętość wynosi 2,4 l. Długość płótna daje możliwość rozwieszenia modelu między drzewami, które rosną w odstępie nie większym niż 4 metry.

Wady

Modelu nie wolno prać w pralce oraz czyścić za pomocą środków piorących. Materiał nie nadaje się także do prania chemicznego.

Podsumowanie

Produkt zaprojektowano z myślą o osobach, które lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Wykonany z poliestru model ma wymiary: 260 x 152 cm, dzięki czemu może z niego korzystać dorosła osoba, której waga nie przekracza 110 kg.

Rozważ też

Zalety

Model La Siesta H17 CLT17-69 dostępny jest w wielu ładnych kolorach. Hamak zaprojektowano z myślą o osobach lubiących aktywny wypoczynek. W zestawie znajdują się pasy montażowe oraz 2 haki wykonane z ultralekkiego aluminium, za pomocą których można szybko zamocować i zdjąć hamak.

Wady

Duże wymiary materiału powodują problemy ze złożeniem i schowaniem do niewielkiego etui, które dołączono do zestawu.

Podsumowanie

Wygodny hamak o długości całkowitej 300 cm może udźwignąć człowieka o masie do 180 kg. Szerokość 170 cm jest bardzo wygodna i pozwala dobrze ułożyć się na całej powierzchni materiału. Model ma specjalny schowek, do którego można włożyć okulary czy telefon.

 

 

9 najlepszych hamaków. Opinie w 2024 roku 

 

Myśląc o rozwieszeniu wygodnego hamaka w ogrodzie, warto zdecydować się na model wykonany z przewiewnej i mocnej tkaniny. Dla osób, które chcą wypoczywać w przydomowym ogródku, nie będą potrzebne udogodnienia takie jak dodatkowe schowki czy niewielka waga. Model przeznaczony do wypoczynku powinien być po prostu wygodny. Szukając produktu odpowiedniego na pieszą wycieczkę, warto wybrać mobilny zestaw o niewielkich gabarytach, który bez problemu można rozwiesić między drzewami. Aby dowiedzieć się, jaki model będzie odpowiedni, warto sprawdzić ranking hamaków, w którym zawarliśmy wszystkie najlepsze produkty. 

 

Hamak z moskitierą

 

1. Amazonas Hamak Turystyczny Moskito-Traveller 

 

Hamak z moskitierą to dobry wybór dla osób planujących pieszą wycieczkę do lasu. Po złożeniu produkt waży zaledwie 0,45 kg, a opakowanie ma wymiary: 22,5 x 9 cm. Innowacyjny hamak zaimpregnowano specjalnym preparatem odstraszającym owady. TRAVELLER PRO chroni człowieka przed latającymi insektami, takimi jak muchy, komary czy gryzące muszki. Dodatkową zaletą dołączonej moskitiery jest to, że osłania użytkownika przed kleszczami, karaluchami czy mrówkami. Preparat ochronny jest skuteczny i jednocześnie bezpieczny dla ludzi. 

Model wykonano z 100% oddychającego poliestru. Po rozłożeniu materiał ma wymiary: 220 x 140 cm i może wytrzymać pod dopuszczalnym maksymalnym obciążeniem 150 kg. Rozwieszony między drzewami ma długość całkowitą 350 cm. TRAVELLER PRO wykonano w ciemnym zielonym kolorze, na którym nie widać zabrudzeń, dzięki czemu hamak dobrze nadaje się na długą wyprawę. 

Osoby, które kupiły hamak z moskitierą, są bardzo zadowolone z wyboru. Użytkownicy zwracają uwagę na praktyczność produktu, który można używać z obu stron – z siatką lub bez. Jego dużą zaletą jest materiał impregnowany bezwonnym TANATEX-em. 

 

 

 

 

Hamak Decathlon

 

2. Quechua Hamak Basic 260×152 8330395

 

Hamak Quechua Basic jest przeznaczony dla jednej osoby, która wygodnie może położyć się na wytrzymałym materiale i odpocząć. Uniwersalny produkt zaprojektowano z myślą o konsumentach, którzy poszukują wypoczynku w każdym miejscu. Hamak jest dobrą propozycją dla ludzi udających się na kemping, jak i dla turystów preferujących obozowanie w terenie. Hamak Decathlon Quechua Basic jest dostępnych w dwóch kolorach – niebieskim oraz ciemnozielonym. 

Produkt wykonano z miękkiego w dotyku poliestru, który gwarantuje odpowiednią wygodę. Materiał jest łatwy w konserwacji, wystarczy przetrzeć go mokrą ścierką lub uprać ręcznie, jednak producent nie zaleca czyszczenia chemicznego ani prania w pralce. Hamak jest łatwy w montażu oraz demontażu. Do zestawu dołączono sprzączki oraz linki, które umożliwiają powieszenie hamaka między drzewami w odstępie 4 metrów. 

Opinie o hamakach Quechua są pozytywne, a większość produktów ze sklepu Decathlon cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Model Basic ma wymiary: 260 x 152 cm i może utrzymać osobę o wadze do 110 kg. 

 

 

 

 

Hamak turystyczny

 

3. Hamak Jednoosobowy La Siesta H17 CLT17-69

 

Jednoosobowy hamak turystyczny La Siesta stworzono z myślą o podróżnikach i osobach, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Model powinien znaleźć się na liście zakupów każdego człowieka lubiącego survival. Colibri 3.0 wykonano z dobrej jakości materiału, a dokładnie z takiego samego, z jakiego robi się spadochrony. Hamak można złożyć do specjalnego worka do przechowywania, w którym łatwo można go przetransportować z miejsca na miejsce. 

Zestaw składa się z hamaka o długości 300 cm i szerokości 170 cm, 2 pasów montażowych o długości 3 metrów i szerokości 4 cm, a także z 2 haków wykonanych z ultralekkiego aluminium. Model można bezpiecznie zamontować na drzewie, specjalnym stojaku oraz na trwałych uchwytach. Może on być używany jako koc oraz osłona przed wiatrem i promieniami słonecznymi. 

Model La Siesta H17 CLT17-69 cieszy się dużą popularnością wśród turystów i działkowiczów. Test hamaków potwierdza, że jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które mogą wytrzymać ciężar dorosłego człowieka. Maksymalna dopuszczalna waga osoby użytkującej model to 180 kg. 

 

 

 

 

Hamak ogrodowy 

 

4. Hamak Ogrodowy Bawełniany Pojedynczy Import MX 1126

 

Wiszący hamak Import MX 1126 wykonano z dobrej jakości bawełny z domieszką poliestru. Dzięki połączeniu dwóch materiałów produkt jest odporny na uszkodzenia, miły w dotyku oraz wytrzymały na regularne użytkowanie. Wysokogatunkowa bawełna zapewnia dobrą wentylację, która daje poczucie komfortu w upalne dni. Model można z łatwością wyprać w pralce, co dodatkowo ułatwia użytkowanie, szczególnie jeśli korzystają z niego dzieci. Hamak szybko się montuje i demontuje, ponieważ jest wiązany za pomocą grubych sznurów. 

Hamak ogrodowy jest dostosowany do wagi użytkownika nieprzekraczającej 150 kg. Materiał ma wymiary: 185 x 82 cm, a całość waży zaledwie 750 g. Za pomocą dołączonych sznurów hamak ogrodowy można powiesić prawie wszędzie. Z łatwością można go przymocować do drzewa czy słupków. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, takie jak sznurki oraz pokrowiec do przechowywania. 

Użytkownicy zwracają uwagę na ciekawą kolorystykę, która przyciąga uwagę najmłodszych. Przyjemne dla oczu barwy zachęcają do użytkowania, model jest dobrym elementem dekoracyjnym. Osoby posiadające produkt potwierdzają, że jest to dobry i tani hamak, który wytrzyma kilka lat. 

 

 

 

 

Hamak brazylijski 

 

5. Hamak Dwuosobowy Brazilian Combos BRAZ2

 

Stylowy i wygodny hamak brazylijski wykonano z wysokiej jakości bawełny, która oddycha i przepuszcza powietrze. Jest to najlepszy wybór dla osób, które cenią sobie komfort. Naturalne włókno ma zdolności absorpcji, a także jest wyjątkowo mocne i odporne na uszkodzenia. Przypominający łupinę model Brazilian Combos BRAZ2 jest dobrym wyborem dla osoby poszukującej hamaka na taras lub do przydomowego ogrodu. Produkt jest dostępny w wielu kolorach, dlatego stanowi także ciekawy dodatek do wystroju. 

Model dopasowano do użytku zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Materiał o długości 239 cm oraz szerokości 160 cm pozwala wygodnie wypoczywać dwóm osobom. Maksymalne obciążenie wynosi 204 kg, co oznacza, że jest to bardzo wytrzymały i bezpieczny produkt. Po rozwieszeniu jego długość całkowita wynosi 366 cm. 

Hamak brazylijski jest solidnie wykonany. Osoby zainteresowane modelem zwracają uwagę na jakość oraz kolor modelu Brazilian Combos BRAZ2. Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobry hamak wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. 

 

 

 

 

Hamak dwuosobowy

 

6. Ticket To The Moon 2 Osobowy

 

Produkt marki Ticket To The Moon stworzono dla osób lubiących od czasu do czasu wybrać się na weekend poza miasto. Lekki i kompaktowy hamak jest dobrym wyborem, będzie ładnie się prezentował zarówno na kempingu, jak i w przydomowym ogrodzie. Model z wysokiej jakości nylonu spadochronowego wykonany jest przez zespół wykwalifikowanych rzemieślników. Materiał ten jest jednym z najbardziej wytrzymałych, który dodatkowo jest przyjazny dla skóry. Nylon spadochronowy jest miękki w dotyku, trwały i elastyczny, dzięki czemu dobrze sprawdza się do produkcji akcesoriów turystycznych. 

Materiał, z którego wykonano hamak dwuosobowy, jest wysoce odporny na utratę koloru, przetarcia oraz zawilgocenie. Do zestawu dołączono praktyczne etui, które chroni go przed zabrudzeniem w trakcie przechowywania i transportu. Model zajmuje niewiele miejsca w torbie czy plecaku turystycznym. Jego waga to 600 g, a wymiary po rozłożeniu: 320 x 200 cm. 

Osoby, które zdecydowały się zakupić produkt, są z niego bardzo zadowolone. Dwuosobowy model jest idealny do wspólnego relaksu i odpoczynku na łonie natury. Maksymalna nośność produktu wynosi 200 kg, a wytrzymały nylonowy materiał pozwala komfortowo wypoczywać. 

 

 

 

 

Hamak Lesovik

 

7. Hamak Lesovik Duch

 

Uniwersalny i lekki hamak o szerokim zastosowaniu to dobry wybór dla osób, które kilka razy w roku lubią wybrać się na survival do lasu. Hamak Lesovik Duch wykonano z wysokiej jakości tkaniny umożliwiającej oddychanie. Materiał nylon ripstop jest bardzo trwały, miękki w dotyku i łatwy w konserwacji. Model wykonano z tkaniny w kolorze wiosennej zieleni, który jest nawiązaniem do palety barw Greenery Pantone. Produkt zaprojektowano z myślą o komforcie użytkownika. Dodatkową zaletą jest jego prostota, osoba kupująca model nie znajdzie w nim zbędnych szwów oraz innych dodatków. Model stworzono również z myślą o transportowaniu go z punktu A do B, jego waga to zaledwie 330 gram. 

Wymiary hamaka Lesovik Duch pozwalają na komfortowy wypoczynek i sen dla osoby o wzroście do 2 metrów. Po rozłożeniu jego wymiary to: 300 x 150 cm. Według zaleceń producenta materiał może wytrzymać maksymalnie do 250 kg obciążenia, jednak jest to bezpieczna górna granica. Potrójne szwy zwiększają możliwości udźwigu. 

Użytkownicy są zadowoleni, ponieważ po złożeniu hamak zajmuje niewiele miejsca. Po spakowaniu jego objętość wynosi mniej niż 1 litr. Dużą zaletą produktu jest dołączony pokrowiec typu mufka, który ułatwia szybkie rozwieszanie. 

 

 

 

 

Hamak sznurkowy

 

8. Hamak Sznurkowy Koala Ecru CC-11

 

Hamak sznurkowy Koala Ecru CC-11 wykonały ręcznie kobiety z plemienia indiańskiego Majów. Zamieszkują one półwysep Jukatan w Meksyku i zajmują się tkaniem różnego rodzaju materiałów, które następnie są wykorzystywane do produkcji wyjątkowych akcesoriów takich jak hamaki. Model Koala Ecru wyróżnia się na tle innych produktów pięknym, delikatnym kolorem oraz dodatkami w postaci frędzli. Tkaninę wykonano ręcznie z naturalnej bawełny, co dodatkowo podnosi wartość modelu. 

Hamak przeznaczony jest do wypoczynku dla jednej osoby. Maksymalne dopuszczalne obciążenie to 140 kg. Po rozwieszeniu jego długość wynosi 340 cm, a wymiary materiału to: 220 x 80 cm. Model ma dwa 80 cm drążki po przeciwnych stronach, które stanowią pewnego rodzaju wzmocnienie dla płótna. W zestawie z modelem Koala Ecru CC-11 nie ma elementów montażowych i użytkownik musi je dokupić osobno. 

Model będzie pięknie wyglądał na tarasie z dodatkami wykonanymi z drewna. Będzie piękną ozdobą balkonu lub ogrodu. Osoby, które zdecydowały się na zakup hamaka, są z niego bardzo zadowolone. 

 

 

 

 

Hamak wojskowy

 

9. Hamak Bushmen Zen Camo BU 1HMEN CAMOWC

 

Hamak marki Bushmen to produkt stworzony z myślą o osobach lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Jest to ciekawa alternatywa dla noclegów w namiocie i nie mniej komfortowa. Dużą zaletą modelu  Bushmen Zen Camo jest łatwość, z jaką się go rozwiesza. Do zestawu dołączono 2 mocne liny o długości 3 metrów oraz 3 specjalne karabinki Ultralight, których waga nie przekracza 21 gram. Dzięki temu, każda osoba poradzi sobie z rozłożeniem hamaka między drzewami. 

Produkt przystosowano do pieszych wycieczek z plecakiem. Po spakowaniu waga hamaku wynosi zaledwie 330 gramów i zajmuje około 1 litra pojemności plecaka. Model wykonano z materiału, który nie wchłania wody. Nylon spadochronowy jest także wysoce odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz wytarcie. Hamak jest odpowiedni dla osób o wzroście do 2 metrów, a maksymalne obciążenie wynosi aż 200 kg. Wymiary to: 300 x 150 cm. 

Hamak Bushmen Zen Camo BU 1HMEN CAMOWC został pozytywnie oceniony przez osoby, które zdecydowały się go zakupić. Model ma dużo dobrych ocen wśród mężczyzn, którzy z łatwością poradzili sobie z jego ponownym złożeniem. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki hamak kupić? 

 

Osoby, które poszukują idealnego hamaka często, nie wiedzą, na jaki model się zdecydować. Dostępnych jest sporo ciekawych propozycji, które są nie tylko ciekawym akcentem na balkonie, ale także bardzo praktycznym przedmiotem przydającym się w wielu sytuacjach. W zależności od przeznaczenia należy zdecydować się na model spełniający najważniejsze warunki. W przypadku sprzętów survivalowych lepiej zainwestować w najlepszy hamak wykonany z mocnej i nieprzemakające tkaniny. Modele przeznaczone do wypoczynku powinny być wykonane z przewiewnego i oddychającego materiału, który będzie mógł zapewnić jak najwyższy komfort. Zastanawiając się, jaki jest najlepszy hamak, warto pomyśleć o tym, do czego będzie wykorzystywany.  

Jakie są najpopularniejsze modele hamaków do wyboru? 

Hamaki klasyczne: Hamaki klasyczne to jedne z najpopularniejszych modeli, które znane są każdemu z dzieciństwa. Z biegiem lat standardowe modele trochę się zmieniły i stały się bardziej komfortowe. Klasyczne hamaki można zamocować między dwoma ścianami, drzewami, słupami lub na specjalnym stelażu, który można dokupić w każdym sklepie ze sprzętami turystycznymi. Są to modele, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Można na nich spać, wypoczywać, czytać książki czy delektować się smakiem ulubionej kawy. Hamaki w dobrych cenach to odpowiedni wybór dla rodzin, w których są dzieci. Najmłodsi od zawsze lubią odpoczywać na zewnątrz. 

Zaletą klasycznych modeli jest to, że można w nich spokojnie i wygodnie się zrelaksować. Dobrze sprawdzają się jako dodatkowe miejsce do spania, a także jako przenośny zestaw turystyczny, który można zabrać praktycznie w każde miejsce. Oprócz tego, w poszczególnych modelach z dużym udźwigiem można posadzić nawet dwoje dorosłych ludzi. Wadą hamaków jest to, że nie zmieszczą się na każdym balkonie czy tarasie. 

Fotele hamakowe: Poszukując dobrej alternatywy dla mniejszych przestrzeni, warto zastanowić się nad fotelami hamakowymi, które są równie wygodne co modele klasyczne. W przypadku braku miejsca na balkonie czy w ogrodzie można spróbować zamontować wiszące fotele, co jest bardzo łatwe. Do instalacji wiszących modeli wystarczy mieć specjalne stelaże lub grubsze gałęzie. Fotele hamakowe zazwyczaj są sprzedawane w zestawie jako siedziska plus poprzeczki ułatwiające montaż. Wygodne krzesła brazylijskie powinny być wykonane z mocnych i trwałych materiałów, które równocześnie będą elastyczne. Dzięki temu osoby korzystające z fotela mogą wygodnie usiąść i się zrelaksować. Dostępne są modele z siedziskami wykonanymi z drewna, plastiku oraz miękkich tkanin. Zastanawiając się, jaki hamak wybrać, warto zdecydować się na zestaw z siedziskiem wykonanym z materiału, ponieważ drewniane i plastikowe nie będą wygodne. 

Dużą zaletą krzeseł brazylijskich jest to, że można je ustawić w każdym miejscu, jeśli użytkownik zdecyduje się na dokupienie specjalnego stelażu. Modele te dobrze sprawdzą się jako miejsce do czytania i wypoczynku. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że są mniej praktyczne, jeśli chodzi o sen. Wysoka osoba na pewno nie będzie mogła wygodnie się ułożyć. Oprócz tego, na fotelach hamakowych może siedzieć tylko jedna dorosła osoba. 

 

Z jakiego materiału powinien być wykonany hamak? 

Na rynku oprócz wielu rodzajów hamaków są również modele różniące się rodzajem tkanin zastosowanych do produkcji. Wersje sznurkowe, które są każdemu doskonale znane z dzieciństwa, nie należą do najwygodniejszych. Zupełnie inaczej jest z hamakami meksykańskimi, które są gęsto plecione ze sznurka i o wiele wygodniejsze. Modele wykonane z bawełny, duracordu, nylonu czy durasolu dobrze sprawdzą się w przydomowym ogrodzie, czy podczas wycieczki w lesie. 

Z jakich materiałów produkuje się tkaniny do hamaków? 

Bawełna to jeden z najpopularniejszych surowców, który wykorzystuje się do produkcji hamaków. Jest miła w dotyku i bardzo mocna, niektórzy producenci stosują naturalną odmianę, która dodatkowo nie jest barwiona. Hamaki wykonane z bawełny powinny być chronione przed działaniem wilgoci oraz przed opadami deszczu, ponieważ gdy namokną, mogą się zniekształcić. Modele wykonane z duracordu są mocne i zdecydowanie droższe niż tkaniny bawełniane. Materiał ten jest odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. 

Hamaki wykonane z nylonu to wersje przeznaczone na survivalowe wyprawy do lasu. Są bardzo trwałe, mocne i mają intensywne kolory. Bardzo często mogą być dodatkowo impregnowane specjalnymi środkami odstraszającymi owady. Modele uszyte z nylonu są również lekkie i przewiewne. Są także wygodne do spania. Tkaniny zrobione z durasolu występują zazwyczaj w wersji sznurkowej. Jest to bardzo mocny materiał, który jest wyjątkowo odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Oprócz tego nie chłonie wilgoci i nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zamocować hamak? 

Mocowanie hamaka w mieszkaniu lub na balkonie wymaga użycia specjalnych elementów, które można zakupić w każdym sklepie budowlanym. Do przymocowania potrzebne będą 2 kotwy stalowe z oczkami 10 mm oraz z dużą tuleją 14 mm. Dodatkowo trzeba zakupić 2 duże i małe karabińczyki oraz 2 kawałki łańcucha. W przypadku ścian zrobionych z pustaków przydadzą się: kotwy chemiczne, kołki plastikowe oraz mocne stalowe wkręty. Oprócz tego potrzebne będą narzędzia takie jak wiertarka udarowa, wiertło 15 mm, zestaw kluczy nasadowych, ołówek oraz metrówka. Otwory na kołki należy wywiercić między dwiema ścianami na wysokości od 1,6 m do 2 m. Przerwa powinna wynosić minimum 3,7 m. Po wyznaczeniu punktów można przystąpić do wiercenia i montażu metalowych elementów. Do zamocowanych części należy zaczepić karabińczyki o oczka i o łańcuch, a następnie zawiesić hamak. 

 

P2: Jak przymocować hamak do drzewa? 

Montowanie hamaka między drzewami to najprostszy sposób montażu. Do wykonania projektu potrzebne będą 2 karabińczyki oraz 2 kawałki liny o minimalnej długości 3 metrów. Aby przymocować hamak, należy znaleźć dwa drzewa, które znajdują się w odległości minimum 4 metrów od siebie. Oczywiście można zawiesić leżankę pomiędzy drzewami rosnącymi w większej odległości, jednak wówczas potrzebna będzie dłuższa lina. Zastanawiając się, w jaki sposób zawiązać sznur nie trzeba martwić się o umiejętności wiązania węzłów żeglarskich. Wystarczy jedynie złożyć linę podwójnie, oplątać wokół drzewa, a następnie zawiązać pętlę. Przed położeniem się na hamaku warto sprawdzić, czy wszystkie połączenia dobrze trzymają. 

P3: Ile kosztuje hamak? 

Ceny hamaków uzależnione są od ich rodzaju oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Zwykłe, klasyczne modele kosztują około 30 – 50 zł. Są one zrobione z jednolitej tkaniny i zazwyczaj mocuje się do drzew rosnących w ogrodzie. Klasyczne zestawy biwakowe nie mają specjalnych właściwości, dlatego też należy je chronić przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Droższe modele wykonane z wysokiej jakości tkanin bardzo często są nieprzemakalne i odporne na zniszczenie. Ich ceny zaczynają się od 150 zł. Hamaki te są również znacznie lżejsze i mają specjalne, wzmacniane szwy, aby wytrzymać ciężar użytkownika nawet do 200 kg. Wzmacniane modele przeznaczone są na wyprawy survivalowe i często mają dołączoną siatkę zabezpieczającą przed owadami. 

 

P4: Gdzie kupić hamak? 

Dobrej jakości hamaki można kupić w stacjonarnych sklepach sportowych w pobliżu miejsca zamieszkania. Modele sportowe wykonane ze specjalnych nieprzemakalnych tkanin warto kupować od znanych producentów, którzy do produkcji swoich wyrobów wykorzystują wysokiej jakości materiały. Zwykłe, klasyczne hamaki można zakupić w niektórych hipermarketach, które mają stoiska ogrodowe. Zazwyczaj cena za taki model nie jest wysoka. Osoby poszukujące bardziej profesjonalnych produktów przeznaczonych na trudne warunki survivalowe mogą sprawdzić oferty sklepów z akcesoriami militarnymi. Równie szeroki wybór hamaków jest w sklepach prowadzących sprzedaż internetową. Za pomocą portali sprzedażowych można kupić dobrej jakości produkt w przystępnej cenie. 

 

P5: Co to jest hamak? 

Hamak to pewnego rodzaju wiszące łóżko, które jest zrobione z kawałka bawełnianej lub syntetycznej tkaniny. Równie popularne są modele wykonane z gęsto plecionego sznurka, jednak wciąż wiele osób woli tradycyjne materiałowe produkty. Wiesza się je między dwoma drzewami, pomiędzy ścianami lub na specjalnym stelażu. Jak się okazuje, hamaki powstały na Wyspach Karaibskich. Po dotarciu Krzysztofa Kolumba do Nowego Świata wiszące posłania były już powszechnie znane. Hamaki stały się bardzo popularne wśród żeglarzy i w ten sposób dotarły do Europy. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

Materac dmuchany – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Polecanym przez konsumentów produktem jest Coleman Comfort Bed Compact Double, czyli 2-osobowy materac dmuchany zrobiony z PVC. Znalazł się on na pierwszym miejscu w przygotowanym przez nas rankingu. Jest on przeznaczony pod namiot, a także jako dodatkowe miejsce do spania dla gości. Materac ma specjalny zawór z systemem blokady, więc nie ma obaw o to, że powietrze będzie z niego uciekało i co chwilę trzeba będzie go pompować. Materac dmuchany Quechua Arpenaz Air Seconds 140 znalazł się na drugim miejscu w rankingu. Jak podaje producent, pompowanie przy użyciu pompki trwa tylko minutę. Model ma w zestawie pokrowiec transportowy.

9 najlepszych materacy dmuchanych. Opinie w 2024 roku 

 

Powinieneś przeczytać ranking materacy dmuchanych, jeśli Twoim celem jest zakup dobrej jakości produktu w atrakcyjnej cenie. Wskazane przez nas modele są doceniane przez kupujących i uznawane za solidnie zrobione.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac dwuosobowy jest zrobiony z materiału PVC, odpornego na przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo jest delikatny dla skóry, więc nie powoduje podrażnień. Model ma zwór Airtight z systemem podwójnej blokady, więc nie ma obaw o to, że powietrze będzie szybko uciekało.

Wady

Część osób zaznacza, że stosunkowo trudno jest utrzymać produkt w idealnej czystości. Pojawiające się na powierzchni zabrudzenia czasami nie chcą łatwo zejść.

Podsumowanie

To materac polecany na kemping i podobne wyjazdy. Można korzystać z niego także jako łóżka do spania dla gości. Model jest dostępny w oliwkowym kolorze. Jego dokładne wymiary to: 189 cm x 120 cm x 17 cm.

Drugi wybór

Zalety

Model jest zrobiony z polichlorku winylu. Przyjemny w dotyku, delikatny meszek nie powoduje podrażnień skóry. Materac wytrzymuje obciążenie do 220 kg i nadaje się dla dwóch osób. Ten produkt ma w zestawie torbę transportową ułatwiającą przenoszenie.

Wady

Niektórzy użytkownicy sądzili, że materac dłużej będzie utrzymywał powietrze. Może się zdarzyć, że jego pompowanie będzie konieczne częściej, niż na początku zakładaliśmy.

Podsumowanie

Produkt został poddany stosownym testom, które potwierdziły jego wytrzymałość i zapewniły o komforcie użytkowania. Materac dmuchany ma pewne wady, ale zdecydowanie więcej zalet. Jego wymiary to: 200 cm x 140 cm x 18 cm.

Rozważ też

Zalety

Produkt podoba się konsumentom, ponieważ jest solidnie i estetycznie wykonany. Użyty do produkcji materiał jest odpowiednio gruby i nie ulega przetarciom. Materac ma winylowe boki stanowiące skuteczne wzmocnienie całej konstrukcji.

Wady

Trzeba pamiętać, że model ma jasny kolor. Oznacza to, że wszystkie pojawiające się na jego powierzchni zabrudzenia będą widoczne. Utrzymanie materaca w idealnej czystości bywa trudne.

Podsumowanie

Intex 64103 jest polecany do używania w domu i na wyjazdach. Ma jasny, kremowy kolor. Miejsce do spania jest odpowiednio duże, na materacu mogą wygodnie spać dwie osoby. W komplecie znajduje się praktyczna łatka naprawcza. Produkt waży około 5 kg.

 

Materac dmuchany dwuosobowy

 

1. Materac Dwuosobowy Coleman Comfort Bed Compact Double

 

Coleman Comfort Bed Compact Double to dwuosobowy materac dmuchany, który musiał znaleźć się w tym rankingu. Jego dokładne wymiary to: Szerokość – 120 cm, długość – 189 cm i grubość – 17 cm. Produkt waży 2,8 kg i ma oliwkowy kolor. Ten 2-osobowy materac dmuchany jest polecany na kempingi, sprawdza się także jako miejsce do spania dla gości. 

Do wykonania tego produktu wykorzystano dobrej jakości materiał PVC, na którym nie pojawiają się przetarcia. W materacu tym wykorzystano system Airtight zapewniający idealną szczelność, chroniący przed uciekaniem powietrza. W Coleman Comfort Bed Compact Double są specjalne wewnętrzne pierścienie, które zapewniają odpowiednią sprężystość. 

W opiniach na temat tego materaca można przeczytać, że wygodnie się na nim śpi we dwoje. Jeśli jedna osoba zmienia pozycję, druga tego nie odczuwa, co mogłoby być irytujące. Zaletą jest to, że produkt zrobiono nie tylko z solidnych, ale też przyjemnych dla skóry i bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

 

 

 

 

Materac dmuchany Decathlon

 

2. Materac Quechua Arpenaz Air Seconds 140

 

Quechua Arpenaz Air Seconds 140 to materac dmuchany do spania o wymiarach: 200 cm x 140 cm x 18 cm. Jego waga wynosi 4,9 kg, a maksymalne obciążenie jest równe 220 kg. W komplecie znajduje się praktyczny pokrowiec, który służy do bezpiecznego i wygodnego przenoszenia złożonego materaca. Torba jest zrobiona z poliestru. 

Prezentowany materac dmuchany dostępny w sklepie Decathlon jest wyprodukowany z polichlorku winylu PVC i nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia ftalanów. Produkt jest pokryty miękkim w dotyku meszkiem, który jest delikatny dla skóry. Pompowanie materaca wynosi tylko około minuty. Model ma szybki zawór Seconds. 

Osoby, które zdecydowały się zainwestować w materac Quechua Arpenaz Air Seconds 140, są z tego zadowolone. Uważają one, że jakość wykonania w stosunku do ceny produktu jest atrakcyjna.

 

 

 

 

Materac dmuchany Intex

 

3. Intex Materac dmuchany 64103

 

Materac dmuchany Intex 64103 jest przeznaczony do użytkowania wewnątrz i na zewnątrz. To produkt, który okazuje się niezastąpiony podczas kempingów i spania pod namiotem. Część konsumentów decyduje się na jego zakup, chcąc zapewnić swoim gościom wygodne miejsce do spania. Dokładne wymiary modelu to: 152 cm x 203 cm x 25 cm, a jego waga wynosi 3,9 kg. 

Wierzchnia powierzchnia jest zrobiona z przyjemnego w dotyku i delikatnego dla skóry weluru. Boki są wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego stanowiącego dodatkowe wzmocnienie. Materac jest szybki w pompowaniu, spuszczanie powietrza również nie zajmuje dużo czasu (model ma specjalny zawór). W Intex 64103 wykorzystano technologię Fiber – Tech, która zapobiega powstawaniu zniekształceń. 

Ten dwuosobowy materac dmuchany jest doceniany przede wszystkim za wysoką jakość wykonania. Jest on wygodny w użytkowaniu i można na nim naprawdę odpocząć, nawet śpiąc w dwie osoby. Produkt sprawdza się w różnych sytuacjach.

 

 

 

 

Materac dmuchany jednoosobowy

 

4. Materac Welurowy Bestway Single 185x76x22cm 67000

 

Osoby chcące kupić dobry i tani materac dmuchany, powinny zainteresować się produktem Bestway Single 67000. Jak nietrudno domyślić się po nazwie to jednoosobowy materac dmuchany o dokładnych wymiarach: 185 cm x 76 cm. Wytrzymuje on obciążenie do 90 kg i mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. 

Materac jest zrobiony z wysokiej jakości PVC, jest pokryty przyjemnym w dotyku welurem i ma flokowane pokrycie. W modelu wykorzystano stelaż coil-beam, który zapewnia bardzo dobrą wytrzymałość. Zarówno pompowanie, jak i spuszczanie powietrza to czynności, które dzięki specjalnemu zaworowi nie zajmują dużo miejsca. 

Dla kupujących znaczenie ma to, że produkt dużo nie kosztuje i dlatego większość osób w razie potrzeby może pozwolić sobie na jego zakup. Istotnym atutem jest to, że w komplecie znajduje się łatka naprawcza przeznaczona do wykorzystania wtedy, kiedy na powierzchni pojawią się przetarcia.

 

 

 

 

Materac dmuchany z pompką

 

5. Intex Materac dmuchany z Pompką 64118

 

Trzeba przyznać, że opinie o materacach dmuchanych marki Intex są z reguły bardzo dobre. Stanowi to potwierdzenie tego, że producent dokłada wszelkich starań, aby produkty, które oferuje, spełniały oczekiwania kupujących. Jednym z najczęściej polecanych modeli jest Intex 64118, czyli materac dmuchany z pompką przeznaczony dla dwóch osób. 

Dokładne wymiary prezentowanego modelu to: 152 cm x 203 cm x 30 cm. Wytrzymuje on obciążenie do nieco ponad 270 kg. Model ma wbudowaną pompkę elektryczną, a czas pompowania to tylko około 2 minuty. Należy wspomnieć, że konstrukcję materaca wzmocniono przy wykorzystaniu poliestrowych włókien. Zapewniają one nie tylko wytrzymałość, ale też wysoką elastyczność.

Za co konsumenci doceniają ten materac jednoosobowy? Bez wątpienia podoba im się to, że jest on wysoki (30 cm) i odporny na zniekształcenia. Znaczenie ma również to, że na powierzchni modelu znajdują się odpowiednio wyprofilowane poduszki zapewniające komfort podczas snu. 

 

 

 

 

Materac dmuchany 140×200

 

6. Materac Dmuchany Klasyczny 140 X 200 Intex 68758

 

Do naszego rankingu wybraliśmy materac dmuchany 140×200 cm Intex 68758, który według użytkowników ma sporo zalet. Zalicza się do nich to, że można z niego korzystać w pomieszczeniach, a take na zewnątrz. Znajduje on więc zastosowanie, kiedy odwiedzają nas goście lub, gdy wyjeżdżamy pod namiot. 

To materac dmuchany dla dwóch osób, na którym wygodnie się śpi. Komfort podczas odpoczynku gwarantuje m.in. to, że model jest zrobiony z welurowego, przyjemnego dla skóry materiału. Ma też wewnętrzne wzmocnienia, co zapewnia lepszą stabilność. Po złożeniu materac zajmuje mało miejsca, co również jest uznawane za spory atut. 

Większość recenzji dotycząca tego produktu jest pozytywna. Użytkownicy twierdzą, że to idealny materac dmuchany na piknik, biwak i do używania w domu. Szybko można spuścić z niego powietrze, więc jego przygotowanie do przechowywania czy transportu nie trwa długo.

 

 

 

 

Ultralekki materac dmuchany

 

7. Materac Dmuchany High Peak Dayton 41006

 

Ultralekki materac dmuchany High Peak Dayton 41006 to idealna propozycja dla osób, które często biwakują i chcą mieć ze sobą niezawodny produkt. Model ma 23 komory powietrzne, jego dokładne wymiary to: 183 cm x 51 cm x 7,5 cm. Po złożeniu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca (29 cm x 15 cm), więc można wygodnie go przenosić. 

Ten materac jednoosobowy jest zrobiony z poliestru i nie zawiera ftalanów. Dzięki gładkiej powłoce łatwo utrzymać go w czystości. Warto wiedzieć, że model ma zintegrowaną pompkę nożną, więc jego przygotowanie do użytku zajmuje niewiele czasu. Wpływające do środka powietrze jest równomiernie rozkładane, co przekłada się na większy komfort podczas odpoczynku. 

Konsumenci, którzy przeprowadzili test materacy dmuchanych, potwierdzają, że to godny uwagi produkt dostępny w przystępnej cenie. Model jest lekki i zajmuje mało miejsca po złożeniu, więc idealnie sprawdza się podczas różnego rodzaju wycieczek.

 

 

 

 

Materac turystyczny dmuchany

 

8. Materac Dmuchany Outwell Flock Classic Single

 

Przedstawiamy dmuchany materac turystyczny Outwell Flock Classic Single, który idealnie sprawdza się podczas kempingu. Do jego wykonania wykorzystano wytrzymały materiał PVC gwarantujący długi czas użytkowania bez konieczności tracenia czasu na naprawy. Z wierzchu model jest pokryty antypoślizgowym welurem, czyli przyjemnym dla skóry materiałem zapewniającym uczucie ciepła.

Ten dobry materac dmuchany ma wymiary: 180 cm x 75 cm x 20 cm i czarny kolor, który jest uznawany za ponadczasowy. Co więcej, na ciemnej powierzchni nie widać tak dobrze wszystkich zabrudzeń. Model ma podwójne uszczelnianie, więc nie trzeba się martwić o to, że powietrze będzie szybko schodziło.

Materac dmuchany marki Outwell to produkt, który cieszy się pozytywnymi opiniami konsumentów. Można z tego wywnioskować, że jest to model wytrzymały, gwarantujący komfort snu. Dla kupujących znaczenie ma również to, że model ma klasyczny, czarny kolor.

 

 

 

 

Materac dmuchany 160×200

 

9. Sofa, Materac Dmuchany 200×160 2w1 Bestway 75063

 

Chcesz zainwestować w plażowy materac dmuchany, który będzie można też z powodzeniem wykorzystać w domu, kiedy odwiedzą nas goście albo sami przyjedziemy do kogoś z wizytą? Dobrą propozycją jest model Bestway 75063. To tak naprawdę łóżko i sofa w jednym. 

Po rozłożeniu materac ma wymiary: 200 cm x 160 cm x 64 cm, więc z powodzeniem mogą się na nim wyspać dwie osoby. Kiedy go złożymy, wygląda jak sofa i można z niego korzystać na co dzień, stawiając np. w salonie w mieszkaniu. Wierzchnia warstwa produktu to welur, a pod spodem znajduje się wytrzymały winyl. Po wypompowaniu powietrza i złożeniu model zajmuje mało miejsca i da się go wygodnie przewozić w samochodzie.

Ten materac dmuchany 160×200 cm jest polecany dla osób, które cenią sobie wygodę i estetykę. Sprawdza się on w wielu sytuacjach, bo można go używać także jako sofę. Użytkownicy przyznają, że nie żałują zakupu Bestway 75063.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki materac dmuchany kupić?

 

Szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki materac dmuchany wybrać? Trafiłeś w dobre miejsce. W tej części artykułu skupiamy się na cechach, jakie powinien mieć tego typu produkt. Dokładnie wskazujemy, co należy brać pod uwagę, wybierając dla siebie najlepszy materac dmuchany.

Przeznaczenie

Ważnym pytaniem, na które warto odpowiedzieć sobie na początku, jest to, dlaczego chcemy zainwestować w taki produkt. Musimy wiedzieć, czy chcemy używać go np. głównie pod namiotem, podczas kempingów, czy może szukamy materaca sprawdzającego się podczas wizyty gości. Często dostępne na rynku modele łączą w sobie obie funkcje, ale określenie podstawowego przeznaczenia jest istotne choćby dlatego, że dzięki temu wiemy, jak duży materac mamy kupić.

 

Materiał wykonania

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to od materiału użytego do produkcji w dużej stopniu zależy trwałość materaca. Z czego robi się takie produkty? Najczęściej materace nadmuchiwane są pokryte welurowym materiałem, który jest delikatny dla skóry i gwarantuje przyjemne uczucie ciepła. Welur dobrze chroni przed chłodem, a dodatkowo sprawia, że umieszczone na łóżku prześcieradło nie roluje się ani nie przesuwa. Po zewnętrznej stronie welurowe materace mają wytrzymały winyl. Innym typem są modele zrobione z gumy kauczukowej, powlekane przyjemną dla skóry bawełną. Jeśli chce się nabyć materac idealny do spania pod namiotem, warto wybierać zrobiony np. z poliuretanu. Materiał ten jest lekki i cienki, więc przenoszenie złożonego materaca jest wygodniejsze (zajmuje mało miejsca).

 

Wymiary

Istotną kwestią podczas zakupu materaca dmuchanego jest to, jakie ma on wymiary. Oczywiście muszą być one dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli kupujemy produkt z myślą o tym, że będą spać na nim nasi goście, lepiej wybrać model dwuosobowy o długości co najmniej 180 cm i szerokość 120 cm wzwyż. Materac o takich wymiarach zagwarantuje odpowiedni komfort. Warto, aby model dwuosobowy miał odpowiednio wykonane komory. Chodzi o to, aby podczas przesuwania jednej osoby na materacu, druga tego nie czuła (nie zapadała się do środka albo nie wzbijała do góry). Modele przeznaczone dla jednej osoby są mniejsze. Wiele osób podkreśla, że choć duże znaczenie ma długość i szerokość, równie ważna jest wysokość materaca, która determinuje to, czy wygodnie się na nim śpi czy nie. Warto, aby liczyła ona co najmniej 20 cm.

 

Pompowanie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, należy sprawdzić, w jaki sposób pompowany jest nasz materac. Im łatwiej i szybciej się to robi, tym oczywiście lepiej. W przypadku modeli jednoosobowych, które są mniejsze, dobrze sprawdzić może się ręczna pompka do materaca. Czasami jest ona dostępna w zestawie, niekiedy trzeba dokupić ją samodzielnie. Pompka ręczna do pracy wymaga ruchu naszych dłoni lub nóg, więc pompowanie może okazać się męczące. Innym rodzajem są materace dmuchane z pompką elektryczną, czyli podłączaną do prądu. Działa ona szybko, a pompowanie w ogóle nie wiąże się z żadnym ryzykiem zmęczenia. Zazwyczaj korzystając z pompki zasilanej prądem, można przygotować materac do spania nawet w kilka minut (rekordowy czas to około 60 sekund).

Akcesoria w zestawie 

Konsumenci, rozmyślając o tym, jaki jest najlepszy materac dmuchany, wskazują, że godne polecenia są modele mające w zestawie potrzebne akcesoria. Co się do nich zalicza? Z pewnością przydatnym produktem jest zestaw naprawczy składający się z łatek i kleju. Dzięki niemu w razie pojawienia się jakichkolwiek przetarć można szybko je załatać i w ten sposób zapobiec uciekaniu powietrza. Wśród potrzebnych akcesoriów jest też pokrowiec przydający się zarówno wtedy, kiedy korzystamy z materaca podczas wycieczek, jak i po prostu w domu. Torba na materac pozwala lepiej zorganizować przestrzeń, a także bezpiecznie i wygodnie przenosić produkt. Jeśli kupujemy materac bez wbudowanej pompki, dobrze, aby miał w zestawie pompkę ręczną. 

 

Materace 2w1

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są nie tylko materace dmuchane do spania, używane na kempingu czy w domu, ale też modele łączące kilka funkcji. Przykładem może być produkt, który po odpowiednim złożeniu można używać albo jako materac do spania, albo jako wygodną sofę do siedzenia.

 

Materace dmuchane w dobrych cenach

Za dobrej jakości jednoosobowy materac dmuchany zapłacimy około kilkudziesięciu złotych wzwyż. Modele stworzone dla dwóch osób są nieco droższe, ich cena zazwyczaj zaczyna się od 100 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak załatać materac dmuchany?

Jeśli na powierzchni materaca pojawią się jakiekolwiek przetarcia, najlepiej od razu podjąć próbę naprawy. W ten sposób zadbamy o to, aby powietrze nie uciekało. Jak jednak zabrać się do tego zadania? Na początku warto sprawdzić, czy w zestawie nie ma łatki naprawczej, która często jest dodawana przez producentów. Jeśli jej nie ma lub wcześniej ją wykorzystaliśmy, najlepiej kupić taki produkt. Zestawy naprawcze składają się zwykle z łatek i kleju i mają też krótką instrukcję informującą o tym, jak przeprowadzić tę czynność. Zaleca się, aby przed nałożeniem łatki spuścić powietrze z materaca, następnie przygotować łatkę o odpowiedniej wielkości (w razie potrzeby można dostosować jej wielkość, korzystając z nożyczek). Kolejnym krokiem jest przetarcie uszkodzonej części materaca przy użyciu papieru ściernego, a następnie oczyszczeniu spirytusem lub acetonem. Następnie wystarczy nałożyć klej, następnie łatkę i całość docisnąć ciężkim przedmiotem i odstawić na kilka godzin.

 

P2: Jak wyczyścić materac dmuchany?

O tym, jak czyścić materac dmuchany prawdopodobnie dowiemy się z dołączonej do niego instrukcji. Producent zwykle udziela kilku ogólnych rad, biorąc pod uwagę materiał wykonania produktu i przeprowadzone testy. Aby utrzymać materac w czystości, z reguły wystarczy regularnie odkurzać jego powierzchnię i przecierać ją miękką, wilgotną szmatką. Nie trzeba stosować żadnych specjalnych środków. W przypadku mocniejszych zabrudzeń dobrze może sprawdzić się alkohol. Pamiętajmy, aby po wyczyszczeniu materaca poczekać, aż wyschnie i dopiero wtedy schować go do torby.

P3: Jak złożyć materac dmuchany?

Aby móc złożyć materac dmuchany, trzeba oczywiście najpierw spuścić z niego powietrze. Najlepiej robić to powoli i niepotrzebnie na niego nie naciskać. Część dostępnych teraz na rynku modeli ma specjalne zawory, które nie tylko ułatwiają pompowanie, ale też spuszczanie powietrza. Kiedy już ono zejdzie, należy złożyć materac na kilka części, w ten sposób, aby zmieścił się do dołączonej do zestawu torby. Wkładanie produktu na siłę do pokrowca oczywiście nie jest niczym dobrym. Nie można zapominać o tym, że odpowiednie przechowywanie wpływa na wytrzymałość materaca. Innymi słowy, jeśli odpowiednio o niego dbamy, jest większa szansa, że dłużej będzie nam służył.

 

P4: Gdzie kupić materac dmuchany?

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele materacy dmuchanych, które różnią się nie tylko wielkością, ale też estetyką wykonania, przeznaczeniem czy materiałem użytym do produkcji. Godne uwagi modele stworzone z myślą o osobach podróżujących można znaleźć w sklepach sportowych, które oferują także produkty na kempingi i podobne wyprawy. Największy wybór materacy dmuchanych jest oczywiście w Internecie, a nie w konkretnym sklepie. Używając wyszukiwarki, można znaleźć idealny dla siebie model, a dodatkowo szybko sprawdzić, w jakim sklepie jest najtańszy i właśnie tam dokonać zakupów.

 

P5: Ile kosztuje materac dmuchany?

Czy dobry materac dmuchany jest drogi? Można odpowiedzieć, że to zależy, jakie mamy oczekiwania. Warto wiedzieć, że produkt gwarantujący wygodę podczas spania można kupić już za kilkadziesiąt złotych, są to zazwyczaj materace przeznaczone dla jednej osoby. W przypadku modeli dla dwóch osób cena jest wyższa, może wynosić ponad 100 zł. Zwykle też nieco więcej kosztują materace z pompką automatyczną od tych pompowanych ręcznie. Za materac pełniący jednocześnie funkcję sofy trzeba zapłacić około 250 zł.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

Pompka do materaca – przewodnik zakupowy, ranking i test  

 

Stoisz przed wyborem pompki do materaca, ale zupełnie nie wiesz, na co się zdecydować? Nasz ranking produktów pomoże Ci w podjęciu decyzji zakupowej. Model DexXer 35W nie bez przyczyny zajął pierwsze miejsce w rankingu. Urządzenie wyróżnia atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania. To pompka elektryczna, którą łatwo się obsługuje. Ma ona kompaktowe wymiary i solidną obudowę, znajdzie więc zastosowanie nie tylko w domu, ale też na wyjazdach. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z wymiennymi końcówkami. Polecamy Ci także pompkę nożną do materaca Iso Trade. Ma ona antypoślizgową powierzchnię, co ułatwia jej użytkowanie. Dzięki wymiennym końcówkom sprzęt można używać do pompowania różnych przedmiotów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pompka elektryczna działa wydajnie i ma kompaktowe wymiary. Można ją z powodzeniem zabrać na wakacje. Urządzenie jest przystosowywanie nie tylko do pompowania, ale też wypompowywania powietrza. W zestawie są 3 wymienne końcówki o różnych średnicach.

Wady

Sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, więc korzystanie z niego może być nieprzyjemne. Niektórzy twierdzą, że pompka szybko się nagrzewa.

Podsumowanie

Urządzenie znajduje zastosowanie do pompowania akcesoriów wodnych (piłek czy małych pontonów), a także różnego typu materacy. Sprzęt ma solidnie zrobioną obudowę, jest poręczny i łatwy w przenoszeniu. Moc urządzenia wynosi 35 W, a przepływ powietrza to 20 l/min.

Drugi wybór

Zalety

Jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Element, na którym ustawia się stopę w celu wprawienia pompki w ruch ma antypoślizgową powierzchnię. Dzięki temu noga nie zsuwa się w trakcie pracy. Pompka służy także do wypompowywania powietrza.

Wady

Jeden z elementów urządzenia ma jasny, żółty kolor. Na materiale szybko pojawiają się zabrudzenia, dlatego utrzymanie pompki w czystości nie jest łatwe.

Podsumowanie

Model Iso Trade jest dostępny w zestawie z 3 końcówkami i elastycznym wężem. Pompka może posłużyć do pompowania nie tylko materacy, ale też piłek i poduszek. Jej waga wynosi tylko 460 g. Długość rury to 115 cm.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie sprawdza się nie tylko w domu, ale też podczas podróży. Wszystko dlatego, że jest to pompka zasilana bateriami. Sprzęt ma kompaktowe wymiary (brak węża przedłużającego). Pompkę podłącza się bezpośrednio do zaworu materaca.

Wady

Pompka nie ma uchwytu, za który można by wygodnie złapać, aby przenieść sprzęt. Na obudowie po czasie pojawiają się drobne zarysowania.

Podsumowanie

Pompka do materaca jest zasilana 6 bateriami R14, które trzeba dokupić. Do kompletu dołączone są 3 wymienne końcówki, więc sprzęt można wykorzystać do pompowania różnych przedmiotów. Model ma czarną obudowę i delikatne paski w jasnym kolorze.

 

 

6 najlepszych pompek do materaca. Opinie w 2024 roku 

 

Prezentujemy ranking pompek do materaca, a w nim produkty, które zdobyły dobre oceny konsumentów i są często polecane innym kupującym. Na poniższej liście znajdują się modele w różnych cenach.

 

Pompka elektryczna do materaca

 

1. Pompka Elektryczna do Materaca DexXer 35W

 

DexXer 35W to dobra i tania pompka do materaca, która musiała się znaleźć w tym rankingu. Jej maksymalny czas pracy wynosi 20 minut, a ciśnienie to 6000 psi. Przepływ powietrza to 20 l/min. Przewody mają długość 100 cm, a wymiary sprzętu są następujące: 11,5 cm x 10 cm x 11 cm. 

W komplecie znajdują się 3 wymienne końcówki o średnicy 6 mm, 17 mm i 23 mm. Oznacza to, że ta elektryczna pompka do materaca znajdzie zastosowanie do pompowania różnych rzeczy, nie tylko małych akcesoriów do wody, ale też dużych materacy. Sprzęt ma specjalną instalację pozwalającą wykorzystać go także do wypompowywania powietrza.

Pompka elektryczna do materaca DexXer 35W zdobywa pozytywne opinie konsumentów. Ilość recenzji produktu potwierdza, że cieszy się on popularnością. Wpływ na to ma niewątpliwie nie tylko niska cena, ale też solidność wykonania i wydajna praca.

 

 

 

 

Pompka nożna do materaca

 

2. Pompka Nożna do Materaca, Pontonu, Piłki 2 funkcje Iso Trade

 

Pompka nożna do materaca Iso Trade może być wykorzystywana także do wypompowywania powietrza, co świadczy o jej uniwersalności. W zestawie znajdują się 3 wymienne końcówki, więc sprzęt pozwala na pompowanie różnych przedmiotów, od mniejszych piłek i pontonów po większe materace. Produkt można nabyć w przystępnej cenie.

Ta dobra pompka do materaca jest wykonana w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi maksymalną wygodę pracy. Element, na którym ustawia się nogę ma antypoślizgową powierzchnię. Blokada zamknięcia pozwala na wygodne przechowywanie i przenoszenie pompki. Produkt nie zajmuje dużo miejsca, można go zabrać w podróż. 

Osoby, które kupiły tę pompkę do materaca są zadowolone z jakości jej wykonania. Można nią szybko i bez dużego nacisku pompować różne rzeczy. Wąż jest elastyczny i się nie łamie. Dołączone do zestawu końcówki łatwo się wymienia.

 

 

 

 

Pompka do materaca na baterie

 

3. Intex Pompka Na Baterie 66638

 

Pompka do materaca na baterie Intex 66638 to godny polecenia sprzęt. Urządzenie jest przystosowane do pompowania materacy i innych produktów pochodzących z serii Quick Fill. Pompka jest zasilana bateriami (6 sztuk R14). W zestawie znajdują się 3 wymienne końcówki, które pozwalają dostosować sprzęt w zależności od potrzeb. 

Sprzęt zrobiono z lekkich materiałów, ma on kompaktowe wymiary i dlatego zajmuje mało miejsca. Można bez trudu zapakować pompkę do bagażnika wybierając się w podróż. Model ten nie ma węża przedłużającego, sprzęt podłącza się bezpośrednio do zaworu materaca czy innej rzeczy, którą chcemy pompować.

W większości opinie na temat produktu są dobre. Urządzenie spełnia swoją podstawową funkcję, wygodnie się z niego korzysta i nie ma problemów z tym, aby podłączyć pompkę do zaworu materaca.

 

 

 

 

Pompka do materaca Intex

 

4. Intex Ręczna Pompka do Materaca + 3 Dysze B00GH7DDTK 

 

Pompka do materaca Intex B00GH7DDTK to model tłokowy dwustronny. Wysokość sprzętu wynosi 37 cm. Pompka ma czarny kolor, a jedyną jej ozdobą są czerwone i białe napisy. Urządzenie skonstruowano w taki sposób, aby wygodnie się z niego korzystało. Z boku są specjalne podstawki, na których należy ułożyć stopy. W ten sposób zapewniamy sobie stabilność podczas pompowania.

Ta pompka ręczna do materaca może być wykorzystywana także do wypompowywania powietrza, co czyni ją bardziej uniwersalną. W zestawie są 3 wymienne końcówki, co oznacza, że sprzęt znajdzie zastosowanie do pompowania różnych przedmiotów. Wąż przedłużający jest elastyczny i wykonany z dobrej jakości materiału. 

Czytając opinie o pompkach do materaca Intex można stwierdzić, że produkty tego producenta są nie tylko solidnie zrobione, ale mają też przystępną cenę. Tak jest w przypadku opisanego modelu. Pompka jest łatwa w użyciu i pozwala szybko przygotować materac czy ponton do użytku.

 

 

 

 

Pompka do materaca akumulatorowa

 

5. Pompka Akumulatorowa do Materaca, Basenu 12-230V Azaris

 

Akumulatorowa pompka do materaca 12-230V Azaris to wydajny sprzęt, który powinien zadowolić wymagających konsumentów. Pompka może być zasilana aż na 3 sposoby: Z ładowarki sieciowej, ładowarki samochodowej lub przy wykorzystaniu wbudowanego akumulatora. Według wyliczeń producenta czas jego pełnego naładowania wynosi ok. 10 h. 

Wydajność pompki wynosi 280 l/min. Urządzenie może być wykorzystane do pompowania materacy, a także pontonów czy basenów. Pompka ma 2 zawory, co oznacza, że można użyć jej także do wypompowywania powietrza. Urządzenie jest przystosowane do pracy przez 15 minut. Po takim czasie należy zrobić dłuższą przerwę.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup akumulatorowej pompki do materaca 12-230V Azaris są zadowoleni z podjętej decyzji. Sprzęt jest wydajny i to jedna z jego największych zalet. W zestawie znajdują się 3 łatwe do wymiany końcówki.

 

 

 

 

Pompka do materaca 12V

 

6. Pompka Elektryczna Seven For 7 HT-303 280l/MI 12V

 

Interesuje Cię pompka do materaca 12V? Jeśli tak, mamy dla Ciebie propozycję, a jest nią sprzęt Seven For 7 HT-303. Przepływ powietrza w tej pompce wynosi 280 l/min. Jej waga to ok. 240 g. Długość przewodu wynosi 1,65 m. W zestawie poza pompką znajdują się 3 uniwersalne nasadki o różnej średnicy. 

Sprzęt można wykorzystać do pompowania materacy, pontonów, dmuchanych poduszek czy nawet basenów. Ma on też funkcję wypompowania powietrza, więc można np. szybko złożyć materac i spakować go do pokrowca. Produkt ma kompaktowe wymiary, więc powinien zmieścić się nawet do bagażnika, w którym znajduje się wiele toreb podróżnych.

Test pompek do materaca pokazał, że warto zainwestować w model Seven For 7 HT-303. Urządzenie działa wydajnie, jest łatwe w obsłudze i zajmuje mało miejsca. To istotne zalety, których w tego typu produktach poszukują konsumenci. Użytkownicy tej pompki do materaca cenią też, że można ją wykorzystać do wypompowania powietrza.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką pompkę do materaca kupić?

 

Trafiłeś na nasz artykuł pewnie dlatego, że zastanawiasz się, jaką pompkę do materaca wybrać. Nie ma wątpliwości, co do tego, że warto zainwestować w takie urządzenie, bo znacznie ułatwia ono np. przygotowanie miejsca do spania na kempingu. Mając taki sprzęt, nie trzeba dmuchać materaca czy akcesoriów do wody ustami, co jak wiadomo, mogłoby nie tylko okazać się męczące, ale i mało efektywne. W artykule poniżej zebraliśmy kilka wskazówek, które, mamy nadzieję, pomogą Ci wybrać odpowiednią dla siebie pompkę do materaca. 

Rodzaje 

Na wstępie kilka słów na temat rodzajów urządzeń dostępnych na rynku. Podjęcie decyzji, co do tego, czy nabędziesz model ręczny czy elektryczny, znacznie przybliża Cię do zakupu. Zawęża się w ten sposób krąg Twoich poszukiwań. 

Na rynku dostępne są pompki ręczne, które cieszą się popularnością głównie z uwagi na prostą konstrukcję i niską cenę. Taki produkt można kupić już za około 20 zł, więc nie jest to wysoka kwota. Każda pompka ręczna ma elastyczny wąż z końcówką, którą łączy się z wentylem materaca. Czasami zdarza się, że podczas intensywnego pompowania końcówka się zsuwa i trzeba przerwać pracę, aby ją poprawić. Pompki ręczne wymagają też zaangażowania mięśni Twojego ciała. Zależnie od tego, czy kupisz pompkę ręczną z tłokiem czy inną, będziesz musiał użyć rąk albo nóg do pompowania. Kupując produkt tego typu, należy się upewnić, że miejsce, na którym stawiamy stopy, jest tak zrobione, aby się one z niego nie zsuwały (nieregularna, antypoślizgowa powierzchnia).

Część osób uważa, że model elektryczny to najlepsza pompka do materaca, bo używanie jej nie wiąże się z żadnym wysiłkiem. Jest w tym sporo prawdy. Za zakupem takiego urządzenia bez wątpienia przemawia wygoda jego użytkowania. Pompka do materaca swoim wyglądem przypomina kompresor do pompowania kół. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i do działania wymaga zazwyczaj podłączenia do prądu. Taka pompka generuje silny strumień powietrza i jest w stanie napompować nawet duży materac w zaledwie kilka minut, podczas gdy pompowanie ręczne czy ustami zajęłoby więcej czasu i okazałoby się męczące. Przy zakupie elektrycznej pompki do materaca podłączanej do sieci elektrycznej należy sprawdzić, czy współpracuje ona nie tylko ze standardowym gniazdkiem, ale też gniazdem zapalniczki samochodowej. Nie na wszystkich kempingach jest swobodny dostęp do prądu i wtedy sprzęt z zasilaniem z gniazda zapalniczki samochodowej jest bardzo praktyczny.

Elektryczną pompkę do materaca można też kupić w wersji akumulatorowej. Taki sprzęt działa tak samo, jak model podłączany do sieci elektrycznej. Pompki akumulatorowe do pracy mogą wymagać zwykłych baterii, które nie zawsze stanowią jeden z elementów zestawu. Trzeba mieć to na uwadze przy zakupie urządzenia. Najlepiej od razu zaopatrzyć się w zapas odpowiednich baterii, aby żadna sytuacja Cię nie zaskoczyła. 

 

Zmienne końcówki

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jaka jest najlepsza pompka do materaca, nie można pominąć kwestii związanej z dodatkowymi akcesoriami dołączonymi do zestawu. Najważniejsze są zmienne końcówki, dzięki którym można wykorzystać urządzenie do pompowania różnych przedmiotów, nie tylko materaca, ale np. także akcesoriów do wody czy piłek. Zazwyczaj w komplecie są 3 końcówki, co jest wystarczające. Kupując pompkę, warto zwrócić też uwagę, o ile to możliwe, na jakość wykonania węża. Powinien być on elastyczny, aby pompowanie było wygodne.

Wymiary

Osoby, które często podróżują i mają już doświadczenie w pakowaniu, z pewnością zgodzą się z tym, że wymiary pompki do materaca to niezwykle istotna sprawa. Często jadąc w więcej osób samochodem, trudno zapakować się do bagażnika. W związku z tym kupując pompkę do materaca, trzeba zwrócić uwagę na jej wymiary i wybrać taki produkt, który zajmuje możliwie najmniej miejsca.

 

Pompki do materaca w dobrych cenach

Dobrej jakości pompkę do materaca można kupić już za około 20 zł, co jest bardzo dobrą ceną. Każdy może sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu i tym samym ułatwić sobie organizację na kempingu. Pompka znajduje zastosowanie nie tylko w trakcie wakacji poza domem, ale też na co dzień, szczególnie przy częstych odwiedzinach gości. Sprzęt tego typu jest też ceniony przez rodziców, którzy wykorzystują go do pompowania piłek i innych dmuchanych zabawek dla dzieci.

 

 

FAQ

 

P1: Pompka do materaca – jak używać?

Korzystanie z pompki do materaca jest bardzo proste. W przypadku urządzenia elektrycznego należy przed przystąpieniem do pracy podłączyć je do źródła zasilania albo włożyć w odpowiednie miejsce baterie. Następnie pompkę należy podłączyć bezpośrednio do materaca lub skorzystać z dołączonego do zestawu, elastycznego węża, a później nacisnąć przycisk “start”. Przed rozpoczęciem pompowania trzeba też upewnić się, że mamy dobrą końcówkę. Zazwyczaj w komplecie jest ich kilka, każda o innej średnicy. Sytuacja jest nieco prostsza w przypadku pompek ręcznych, bo taki sprzęt należy tylko podłączyć do materaca, a później wprawić tłok w ruch przy pomocy dłoni albo pracować nogą (w zależności od rodzaju zakupionego produktu). Z obsługą pompki poradzi sobie każdy. W razie wątpliwości można sięgnąć do krótkiej instrukcji, którą każdy producent dołącza do zestawu.

P2: Pompka do materaca – jak spuścić powietrze?

Sporo dostępnych na rynku pompek do materaca ma dwa zawory, jeden służy do pompowania, a drugi do wypompowywania powietrza. Urządzenie z tymi dwoma funkcjami jest bardziej praktyczne, w szczególności dla osób, które często podróżują, a do spania wykorzystują materace. Jak spuścić powietrze w materacu? Wąż lub końcówkę należy podłączyć do otworu przedmiotu, z którego chcemy wypuścić powietrza, a następnie połączyć go z pompką, wybierając przy tym odpowiedni zawór. Spuszczanie powietrza jest też oczywiście możliwe bez wykorzystania specjalnego urządzenia. Można po prostu otworzyć zawór i lekko dociskać materac, aby powietrze z niego wyleciało. Zajmuje to jednak zdecydowanie więcej czasu niż przy użyciu dostosowanej do tego pompki.

 

P3: Gdzie kupić pompkę do materaca?

Pompki do materaca czasami można znaleźć nawet w zwykłym supermarkecie. Nie we wszystkich sklepach stacjonarnych taki produkt jest dostępny, dlatego też najlepszym sposobem na zakupy pozostaje Internet. Za nabyciem produktu w ten sposób przemawia to, że konsument może szybko zapoznać się z ofertą kilku sklepów, porównać ceny, a przy okazji poznać opinie tych osób, które już przetestowały dany sprzęt. Zakupy przez Internet są też zdecydowanie mniej czasochłonne (nie tracimy czasu na dojazd i przemieszczanie się między sklepami). Pompki do materaca są też dostępne do kupienia na straganach w miejscach, gdzie przebywa wiele turystów i jest dostęp do wody (duże zainteresowanie dmuchaniem akcesoriów do pływania). W takich miejscach pompki są zazwyczaj ręczne, a często jakość ich wykonania w porównaniu z ceną nie jest atrakcyjna.

 

P4: Jak zrobić pompkę do materaca?

Trudno znaleźć dobry sposób na wykonanie w domowych warunkach sprawnie działającej pompki. Jest jednak kilka trików pozwalających na napompowanie materaca czy innej rzeczy bez użycia pompki i konieczności pompowania ustami. Jednym z nich jest zastosowanie suszarki, z tym zastrzeżeniem, że musi mieć ona opcję suszenia chłodnym nawiewem. Końcówkę do dmuchania można zrobić przy wykorzystaniu plastikowej butelki i jej odpowiednim rozcięciu. Biorąc jednak pod uwagę to, że dobra pompka do materaca nie kosztuje dużo (od 20 zł), warto nabyć taki produkt, a nie stosować rozwiązania, które nie tylko nie zawsze okazują się skuteczne, ale też może być niebezpieczne (np. spowodować uszkodzenie materiału).

 

 

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

Dmuchane poduszki podróżne są praktyczne, ponieważ zajmują bardzo mało miejsca w walizce. Jeśli chcesz wyposażyć się w tego typu produkt, ale nie jesteś pewien, na jaki model się zdecydować, przeczytaj zamieszczony na naszej stronie ranking. Obejmuje on opisy najczęściej wybieranych przez konsumentów dmuchanych poduszek podróżnych. Na pierwszym miejscu we wspomnianym zestawieniu znalazł się model Emako 6305. Jest on wykonany z dobrej jakości poliestru. Użyty do produkcji materiał jest przyjemny dla skóry, co zwiększa komfort użytkowania. Dmuchana poduszka podróżna została wyposażona w praktyczne zapięcia. Uwagę konsumentów przykuwa dodatkowo funkcja, jaką posiada model, a mianowicie opcja masażu. Dzięki niej nasze ciało szybciej się relaksuje. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie kiedy podróżujemy samochodem przez wiele godzin. W naszym zestawieniu znajdziesz też opisy innych ciekawych produktów. Rockland Dream to dmuchana poduszka podróżna, która znalazła się na drugim miejscu w rankingu. Model ma welurowe wykończenie, więc jest bardzo wygodny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Poduszka podróżna ma kształt rogala, dzięki czemu gwarantuje odpowiednie podparcie dla naszego ciała. Nasza szyja pozostaje w dobrej pozycji przez całą drogę samochodem, co pozwala nam uniknąć nieprzyjemnego bólu pleców. Materiał wykonania jest delikatny.

Wady

Choć jakość wykonania modelu jest bardzo dobra, część osób wskazuje, że poszycie poduszki nie gwarantuje odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Jest to drobny minus, który uwypukla się szczególnie wtedy, kiedy podróżujemy latem (nadmierna potliwość).

Podsumowanie

Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Na poduszce znajduje się praktyczny zaczep, który umożliwia zawieszenie modelu np. na haczyku w pociągu.

Drugi wybór

Zalety

Jest to model samopompujący. Oznacza to, że nie musimy robić właściwie nic, aby skorzystać z poduszki. Wystarczy wyjąć ją z walizki i chwilę odczekać, aż napełni się powietrzem. Produkt pokryty jest miękkim w dotyku pluszem. Zmniejsza on ryzyko podrażnienia skóry.

Wady

Zdaniem konsumentów design poduszki mógłby być bardziej przemyślany. Nie każdemu przypadnie do gustu połączenie koloru czerwonego z szarym. Dla niewielkiej grupy Internautów minusem jest także kształt, który jest mniej praktyczny niż rogal.

Podsumowanie

Model nie jest pozbawiony wad, ale mimo to konsumenci chętnie decydują się na jego zakup. Produkt sprzedawany jest w zestawie z praktycznym pokrowcem. To daje pewność, że poduszka nie zniszczy się w trakcie transportu.

Rozważ też

Zalety

W związku z tym, że produkt ma dobrze przemyślany kształt mamy pewność, że nasze ciało zachowuje odpowiednią pozycję w trakcie podróży. Po złożeniu model zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkiej torbie.

Wady

Internauci twierdzą, że INTEX 68675 ma nieco szorstki materiał, który może podrażniać wrażliwą skórę. Czarny kolor po pewnym czasie traci swoją głębię i na materiale pojawiają się drobne przebarwienia. Sprawiają one, że model nie prezentuje się tak atrakcyjnie, jak na początku.

Podsumowanie

Dmuchana poduszka podróżna jest dostępna w przystępnej cenie. Ma prosty design, dlatego podoba się wielu osobom. Do produkcji modelu wykorzystano PCV i welur. Produkt jest łatwy w pielęgnacji.

 

 

Poduszki podróżne dmuchane – Ranking

 

 

Emako Z Funkcją Masażu

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Emako z funkcją masażu. Jest to poduszka podróżna, która stabilizuje głowę w pozycji siedzącej i sprawia, że każda podróż jest wygodna i komfortowa.

Produkt wyposażony jest w praktyczne zapięcie, dzięki któremu można go przyczepić do walizki lub fotela. Jest to wariant dmuchany, co sprawia, że przed wypełnieniem powietrzem zajmuje bardzo mało miejsca i można go zmieścić w bagażu podręcznym. Poduszka pokryta jest miękkim i miłym w dotyku pluszem.

Wymiary tego modelu to długość – 30 cm, szerokość – 30 cm i wysokość – 11 cm. Dostępny jest on w czterech wariantach kolorystycznych: niebieskim, zielonym, pomarańczowym i różowym.

Mimo, iż jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że dzięki funkcji masażu pozwala ona zrelaksować się w podróży. Poza tym jest miła w dotyku i wygodna.

Emako 6305 to dmuchana poduszka podróżna o wymiarach: długość – 30 cm, szerokość – 30 cm i wysokość – 11 cm. Model wykonano z poliestru.

 

Zalety

Funkcja masażu: Prezentowana poduszka ma funkcję masażu. Dzięki niej możemy się szybciej zrelaksować. Delikatne wibracje pobudzają krążenie krwi i uśmierzają ból.

Zapięcie: Na produkcie znajduje się praktyczne zapięcie, dzięki któremu możemy przyczepić poduszkę do walizki. Znacznie ogranicza to ryzyko jej zagubienia w trakcie podróży.

Miły w dotyku materiał: Do produkcji poszycia wykorzystano dobrej jakości materiał. Jest on delikatny dla skóry, dlatego też na ciele nie pojawiają się podrażnienia, które bez wątpienia zmniejszyłyby komfort użytkowania Emako 6305.

Kilka kolorów do wyboru: W sklepach można znaleźć poduszki w różnych kolorach m.in. różowym czy zielonym. W efekcie istnieje możliwość dopasowania modelu do naszych preferencji.

Nie tylko na podróż: Konsumenci wskazują, że prezentowany produkt jest odpowiedni nie tylko na podróż. Z poduszki można korzystać także w trakcie oglądania telewizji czy relaksowania się na tarasie.

 

Wady

Wypełnienie: Granulowane wypełnienie nie jest najlepszej jakości. Model po pewnym czasie traci nieco swój początkowy kształt.

 

 

 

 

Rockland Dream

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Rockland Dream. Jest to samopompująca poduszka wykonana z wytrzymałego poliestru. Materiał ten jest nie tylko solidny, ale też bardzo przyjemny w pielęgnacji.

Produkt ten wzmocniony jest splotem ripstop, dzięki czemu jest trwały i odporny na rozdarcia. Posiada on antypoślizgową powierzchnię, która zapobiega przesuwaniu się podczas użytkowania. Do zestawu dołączony jest woreczek oraz gumowe taśmy do lepszej kompresji. Wymiary tego modelu to szerokość – 43,5 cm, długość – 27,5 cm i wysokość – 10 cm.

Poduszka jest niezwykle wygodna i zajmuje bardzo mało miejsca podczas transportu. Można ją łatwo złożyć oraz utrzymać w czystości. Stanowi ona idealne uzupełnienie dla tradycyjnych mat samopompujących.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumentom podoba się komfort jego użytkowania oraz szybkość pompowania.

Dmuchana poduszka podróżna Rockland Dream jest dostępna w szaro-czerwonym kolorze. Wymiary produktu to: 43,5 cm x 27,5 cm x 10 cm. Model waży 340 g.

 

Zalety

Wzmocniony materiał: Poduszka ma materiał wzmocniony techniką Rip-Stop. Polega to na tym, że w określonych odstępach na poszyciu dodane są mocniejsze włókna, które skutecznie zapobiegają ścieraniu się materiału.

Szybkie pompowanie: Jest to model samopompujący, co oznacza, że nie tracimy czasu na jego dmuchanie. Wystarczy wyjąć poduszkę z opakowania i chwilę odczekać, aż ta napełni się powietrzem.

Welurowe wykończenie: Produkt ma welurowe wykończenie, co zapewnia odpowiedni komfort. Poduszka jest przyjemna w dotyku i nie powoduje podrażnień nawet na bardzo wrażliwej skórze.

Pokrowiec: Decydując się na zakup Rockland Dream, otrzymamy w zestawie praktyczny pokrowiec. Umożliwia on bezpieczne przenoszenie produktu. Możemy być więc pewni, że materiał nie pobrudzi się w trakcie transportu.

 

Wady

Design: Niektórzy konsumenci są zdania, że design modelu nie jest zachęcający. Nie wszystkim do gustu przypadło połączenie koloru czerwonego z szarym.

 

 

 

 

INTEX 68675

 

Jeśli marzysz o komfortowej podróży, podczas której nie zaboli Cię kark, model INTEX 68675 powinien Cię zainteresować. Jest to dmuchana poduszka podróżna w dobrej cenie, która idealnie sprawdzi się podczas długiej jazdy samochodem, pociągiem czy autobusem.

Produkt ten pokryty jest specjalnie zmiękczoną powłoką welurową, która jest miła w dotyku i zapewnia komfortowy odpoczynek. Jej wyprofilowany kształt w formie rogala gwarantuje idealne podparcie dla karku i wspomaga stabilizację głowy, chroniąc przed niechcianym bólem.

Jest to model dmuchany, dzięki czemu po wypuszczeniu powietrza nie zajmuje dużo miejsca. Jego wymiary to szerokość – 33 cm, długość – 25 cm i wysokość – 8 cm. Poduszkę łatwo utrzymać w czystości. Dostępna jest ona w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, granatowym i grafitowym.

Osoby, które zdecydowały się na zakup poduszki zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadło do gustu to, że jest ona niezwykle poręczna i wygodna w użyciu, gdyż mało waży i zmieści się w każdej torebce.

INTEX 68675 to dobra dmuchana poduszka podróżna do 15 zł. Wymiary modelu to: długość – 36 cm, szerokość – 30 cm i wysokość – 10 cm. Produkt ma czarny kolor.

 

Zalety

Welurowe poszycie: Poduszka ma welurowe, wyjątkowo miękkie poszycie. Stanowi to gwarancję, że podróżowanie będzie wygodne. Nie ma obaw o to, że materiał będzie nas uwierał, co zniechęciłoby do użytkowania INTEX 68675.

Kompaktowe wymiary: Po złożeniu produkt zajmuje niewiele miejsca, więc zmieści się w każdej walizce czy nawet niewielkiej torbie.

Kształt: Poduszka ma kształt rogala. Zapewnia więc odpowiednie podparcie karku, zmniejszając tym samym ból pleców, który może pojawić się w trakcie kilkugodzinnej podróży samochodem czy pociągiem.

 

Wady

Kolor: Pojedyncze osoby zauważyły, że po pewnym czasie kolor poduszki nieco blaknie, co wpływa na jej estetykę.

 

 

 

 

Jaka poduszka podróżna dmuchana wybrać?

 

Każda wielogodzinna podróż staje się po pewnym czasie męcząca, niezależnie od tego, czy przemieszczamy się samochodem, samolotem czy innym środkiem transportu. Aby nieco poprawić sobie komfort w czasie wycieczki i uniknąć bólu odcinka szyjnego, warto zaopatrzyć się w odpowiednio wyprofilowaną poduszkę. Zagłówki tego typu dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach, dlatego podjęcie decyzji może być trudne. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i prezentujemy trzy najlepsze dmuchane poduszki podróżne dostępne na polskim rynku.

 

 

Produkty tego typu są specjalnie wyprofilowane, a ich zadaniem jest odpowiednie ułożenie i przytrzymanie naszej głowy. Najczęściej występują w kształcie tzw. rogala, który dobrze podtrzymuje głowę i zapobiega bólom szyi, ramion i kręgosłupa powstającym podczas snu w pozycji siedzącej. Bardzo dużą popularnością cieszą się modele dmuchane, których największą zaletą jest to, że zajmują niewiele miejsca. Najlepiej sprawdzają się one w samolotach, gdyż można je wygodnie schować w bagażu podręcznym.

Wybierając nowy produkt warto mieć na uwadze jego twardość, która powinna być dobrana pod kątem wieku użytkownika. W przypadku dzieci poduszka nie może być zbyt miękka, ponieważ nie utrzyma kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. Dla osób starszych najlepiej wybierać miękkie zagłówki, które zapewniają komfort podróży, odciążają kręgosłup i nie uciskają zbytnio szyi.

Istotne jest również wykończenie poduszki. Zdecydujmy się na model pokryty miękką mikrofibrą, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Poza tym sprawdźmy, czy wybrany produkt ma wyjmowaną komorę powietrzną. Takie rozwiązanie sprawia, że zewnętrzną poszewkę można łatwo wyprać, bez obaw o uszkodzenie wkładu z powietrzem. Co więcej, w przypadku zniszczenia dmuchanego wypełnienia, zawsze możemy ponownie wykorzystać poszewkę.

Zwróćmy uwagę także na sposób nadmuchiwania. Najlepsza dmuchana poduszka podróżna w 2024 roku posiada wygodny zawór, który ułatwia wypełnienie produktu powietrzem. Bardzo popularne są również modele samopompujące, które już po kilku sekundach od odkręcenia korka są gotowe do użytku. To bardzo ułatwi Ci korzystanie z poduszki.