Ranking 9 najlepszych gazów pieprzowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

 

Gaz pieprzowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Duży wybór wśród gazów pieprzowych nie ułatwia podjęcia decyzji zakupowej. Wiedząc, ile mogą zająć poszukiwania skutecznego produktu i zdając sobie sprawę, że nie każdy ma tyle czasu, przygotowaliśmy zestawienie gazów pieprzowych. Pierwsze miejsce należy do Sharg Defence Nato Gel, czyli zestawu składającego się z 4 sztuk żelowego gazu pieprzowego. Zasięg jego działania wynosi około 5 m. Produkt sprawdza się np. do odstraszania bezpańskich psów. Dysza jest tak zrobiona, że środek paraliżujący jest rozpraszany skutecznie, nawet bez precyzyjnego celowania. Drugie miejsce zajmuje gaz pieprzowy na agresywne psy Antidog o pojemności równej 50 ml. Jest on polecany do samoobrony.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W zestawie znajdują się 4 opakowania gazu pieprzowego. Ma on postać żelu, więc jest mniej podatny na podmuchy wiatru, a więc skuteczniejszy w działaniu. Głowica jest zrobiona z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Wady

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że czasami pojawia się chwilowy problem z rozpyleniem gazu, co może spowolnić naszą reakcję w momencie zagrożenia.

Podsumowanie

Pojemność każdego opakowania wynosi 50 ml. Zasięg działania to około 5 m. Gaz pieprzowy jest doceniany za to, że ma blokadę przypadkowego rozpylenia. Użytkownicy dobrze oceniają też skuteczność jego działania. Produkt jest polecany m.in. do obrony przed bezpańskimi psami i agresywnymi osobami.

Drugi wybór

Zalety

To produkt stworzony z myślą o obronie przed agresywnymi, bezpańskimi psami. Gaz pieprzowy zawiera odpowiednie stężenie substancji aktywnych, a przy tym jest bezpieczny i nie powoduje trwałych obrażeń. Antidog działa skutecznie.

Wady

Niektórzy twierdzą, że jakość wykonania plastikowego elementu znajdującego się na opakowaniu nie jest najlepsza. Trzeba mieć to na uwadze podczas przenoszenia gazu pieprzowego.

Podsumowanie

Gaz pieprzowy ma zasięg 3 m, a pojemność opakowania wynosi 50 ml. Jak podaje producent, produkt jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Gaz może być stosowany w przypadku obrony przed agresywnymi psami czy pijanymi osobami. Antidog zawiera 1,5% środka drażniącego OC.

Rozważ też

Zalety

To mocny gaz pieprzowy do obrony przed niedźwiedziami i innymi dużymi zwierzętami. Wyróżnia go skuteczność działania. Mace Muzzle ma w składzie więcej środka drażniącego i blokadę przed przypadkowym rozpyleniem.

Wady

Produkt jest stosunkowo duży w porównaniu ze standardowymi gazami pieprzowymi. W związku z tym może nie mieścić się swobodnie w kieszeni.

Podsumowanie

Jak każdy produkt, również i ten ma pewne wady, choć większość kupujących jest zadowolona z jego użytkowania. Gaz pieprzowy można łatwo rozpylić, co w sytuacji zagrożenia ma duże znaczenie. Pojemność opakowania wynosi 275 ml. W składzie jest 10% środka OC i 2,0% Capsaicinoids.

 

 

9 najlepszych gazów pieprzowych. Opinie w 2024 roku

 

Osobom zainteresowanym prezentujemy ranking gazów pieprzowych, który mamy nadzieję, okaże się pomocny podczas podejmowania decyzji zakupowej.

 

Gaz pieprzowy w żelu

 

1. Zestaw Gaz Pieprzowy Obronny Sharg Defence Nato Gel 50ml

 

Gaz pieprzowy w żelu Sharg Defence Nato Gel jest dostępny w zestawie zawierającym 4 sztuki produktu. Pojemność każdego opakowania wynosi 50 ml. Produkt ma głowicę z solidnie zrobioną dyszą gwarantującą zasięg działania nawet do 5 m. Siła jest równa 2 mln SHU.

Żelowy gaz pieprzowy jest mniej podatny na podmuchy wiatru od standardowych produktów tego typu. Zasięg strumienia jest większy, a tym samym możemy efektywniej się bronić w przypadku zagrożenia. Gaz ten jest polecany np. do obrony przed bezpańskimi psami, bo skutecznie odstrasza, a jednocześnie nie powoduje uszkodzeń układu węchowego.

Do zalet tego produktu zalicza się to, że w zestawie są aż 4 opakowania, które starczają na długo. Konsumenci doceniają, że nie muszą co chwilę uzupełniać swoich zapasów. Gaz pieprzowy ma zabezpieczenie przed przypadkowym rozpyleniem, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Sharg Defence Nato Gel działa długotrwale i skutecznie.

 

 

 

 

Gaz pieprzowy na psy

 

2. Gaz Pieprzowy na Agresywne Psy Antidog

 

Jeśli chcesz kupić gaz pieprzowy na psy, warto przyjrzeć się produktowi Antidog o zasięgu działania równym 3 m i pojemności 50 ml. Produkt jest polecany głównie do użytku w przypadku zaatakowania przez groźnego psa, może być użyty także np. w celu obrony przed napadem. Gaz zawiera 1,5% środka drażniącego OC. Moc to 2 mln SHU.

Zasobnik gazu pieprzowego wykonano w ten sposób, aby wydzielana substancja drażniąca zachowała skuteczność, a przy tym nie powodowała trwałych obrażeń. Producent zapewnia, że strumień gazu pieprzowego jest odporny na deszcz i wiatr. Gaz pieprzowy działa natychmiast i zapewnia długotrwałe efekty.

Osoby, które w celu obrony zdecydowały się kupić ten produkt twierdzą, że gwarantuje on duże poczucie bezpieczeństwa. Konsumenci, którzy mieli okazję zastosować gaz pieprzowy, potwierdzają skuteczność jego działania.

 

 

 

 

Gaz pieprzowy na niedźwiedzie

 

3. Gaz Pieprzowy Mace Muzzle na Niedźwiedzie 275 ml

 

Gaz pieprzowy na niedźwiedzie Mace Muzzle to produkt, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Jego pojemność jest równa 275 ml. Gaz pieprzowy zawiera 10% środka drażniącego OC, a w wyrzucanej mieszance jest 2% MC. Strumień podczas rozproszenia przyjmuje kształt stożka, więc łatwiej trafić do celu.

Według wielu osób to gaz pieprzowy o bardzo dobrej skuteczności. Ma on zwiększoną ostrość. Taki produkt z pewnością przyda się podczas górskiej wędrówki czy w trakcie przebywania na kempingu czy w lesie. Warto podkreślić, że nie powoduje on trwałych obrażeń.

Mace Muzzle to zdaniem konsumentów dobry gaz pieprzowy, którym warto się zainteresować. Przede wszystkim do jego zakupu zachęca skuteczność działania gwarantująca wysokie poczucie bezpieczeństwa. Pojemnik ma blokadę chroniąca przed przypadkowym rozpyleniem. Gaz jest nietoksyczny i bezpieczny dla środowiska.

 

 

 

 

Pistolet na gaz pieprzowy

 

4. Pistolet gazowy RMG-19 Kolter + Gaz Pieprzowy

 

Pistolet na gaz pieprzowy Razorgun RMG-19 jest sprzedawany w komplecie z jednym zasobnikiem gazu o pojemności równej 15 ml. To pozwala na wykonanie około 6 wyrzutów o zasięgu nawet do 3 m. Wkład z gazem można łatwo wymienić, jest on montowany w magazynku pistoletu. Jego wymiana zajmuje kilka sekund.

Gaz pieprzowy wygląda z zewnątrz, jak austriacki Glock i zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Zawiera w sobie wysokie stężenie kapsaicyny, czyli organicznego środka chemicznego, który odpowiada za pikantny smak. Efekty działania gazu utrzymują się przez około 20 minut, więc można unieruchomić napastnika, oddalić się w bezpieczne miejsce i zadzwonić po pomoc.

Kupujący doceniają to, że pistolet jest zrobiony z wytrzymałego polimeru i dodatkowo ma antypoślizgową powłokę, więc łatwiej utrzymać go w dłoniach. Prezentowany gaz pieprzowy jest lekki, jego masa wynosi tylko 400 g. To skuteczne narzędzie do samoobrony, z którego można korzystać bez zezwolenia.

 

 

 

 

Gaz pieprzowy Fox

 

5. Gaz pieprzowy Fox Labs Five Point Three

 

Gaz pieprzowy Fox Labs Five Point Three ma pojemność równą 43 ml i moc 5,3 mln SHU. Z dyszy wydobywa się substancja drażniąca w formie stożka, dzięki czemu trafienie napastnika jest łatwiejsze. Rozpylony gaz wnika do dróg oddechowych, więc efekt obezwładniający jest skuteczny i mamy sporo czasu, aby nieco oddalić się z miejsca zdarzenia i np. zawiadomić służby.

Fox Labs Five Point Three to bardzo ostry gaz, którego działanie można zauważyć niemal natychmiast. W składzie gazu, poza środkiem drażniącym w postaci kapsaicyny, jest też barwnik UV. Przydaje się on w przypadku ucieczki napastnika, bo ułatwia jego późniejszą identyfikację. Produkt ma niski procent OC, więc czas odkażania jest krótszy.

Opinie o gazach pieprzowych Fox Labs są bardzo dobre, a dowodem na skuteczność ich działania może być to, że korzystają z nich amerykańskie służby mundurowe. Five Point Three to produkt polecany przez konsumentów. Warto wiedzieć, że pojemnik ma blokadę Flip-To, która nie dopuszcza do przypadkowego rozpylenia substancji drażniącej.

 

 

 

 

Gaz pieprzowy butla

 

6. Gaz Pieprzowy Sharg Police RSG Gel 400ml

 

Gaz pieprzowy butla Sharg Police RSG to ręczny miotacz gazu stworzony z myślą o wymagających użytkownikach, którym zależy na jak najwyższej skuteczności obrony. Produkt został wyprodukowany w Niemczech i ma atest PZH. Gazy pieprzowe tej marki uznawane są za jedne z najskuteczniejszych.

Produkt ma pojemność równą 63 ml, a zasięg działania wynosi około 5 m. Moc jest równa 2 mln SHU. W tym gazie pieprzowym zastosowano głowice typu Flip Top POLICE, zrobioną z solidnych polimerów wykorzystywanych do produkcji szkieletów broni. Wykazuje ona dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Rozpylana substancja przyjmuje postać strumienia, ma duży zasięg i wysoką skuteczność działania.

Ten gaz pieprzowy dobrze sprawdza się w trudnych sytuacjach i pozwala uchronić się przed napastnikiem. Ma on odpowiednią pojemność i kompaktowe rozmiary, więc można mieć go zawsze przy sobie, aby w razie potrzeby móc z niego skorzystać. Ten produkt zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Gaz pieprzowy stożek

 

7. Gaz pieprzowy Walther Military Gas – stożek 40 ml

 

Gaz pieprzowy stożek Walther Military Gas ma pojemność równą 40 ml. Powoduje u napastnika podrażnienie oczu i silne łzawienie, więc przestaje on podejmować agresywne działania. Substancja aktywna drażni też drogi oddechowe. Produkt zawiera 10% środka OC, w rozpylanej mieszance jest 1,33% MC.

Producent wskazuje, aby rozpylać gaz w odległości maksymalnie 4 m. Podaje też, że jednosekundowy kontakt z substancją drażniącą obezwładnia napastnika nawet na 30 minut. Gaz pieprzowy jest dostępny bez zezwolenia. To środek nietoksyczny i bezpieczny dla środowiska. Pojemnik jest niewielki, zmieści się nawet w małej torebce czy większej kieszeni.

Walther Military Gas to zdaniem konsumentów dobry i tani gaz pieprzowy, który warto mieć pod ręką, aby w sytuacji zagrożenia móc odpowiednio zareagować. Produkt jest poręczny i ma kompaktowe wymiary, co również jest sporą zaletą.

 

 

 

 

Gaz pieprzowy policyjny

 

8. Gaz Pieprzowy Policyjny 50 ml Strumień

 

Policyjny gaz pieprzowy ma pojemność równą 50 ml i jest mało podatny na czynniki atmosferyczne, więc odznacza się bardzo dobrą skutecznością. To bezpieczne narzędzie przeznaczone do samoobrony. Na pojemniku znajduje się klapka, która osłania przycisk, więc nie ma ryzyka jego przypadkowego naciśnięcia i rozpylenia gazu.

Produkt zawiera 10% środka drażniącego OC, a w rozpylanej mieszance znajduje się 1,33% MC. Zaleca się, aby rozpylać gaz z odległości nie większej niż 4 m, bo to gwarantuje skuteczność jego działania. Już jednosekundowy kontakt z substancją działa w ten sposób, że obezwładnia napastnika nawet na 30 minut.

Istotną zaletą tego gazu pieprzowego, na którą zwracają uwagę kupujący, są niewielkie wymiary. Produkt można mieć zawsze pod ręką i dzięki temu czuć się bezpieczniej, np. wracając do domu w nocy.

 

 

 

 

Gaz pieprzowy gaśnica

 

9. Mocny Gaz pieprzowy Gaśnica Predator HPE 550ml

 

Gaz pieprzowy typu gaśnica Predator HPE to produkt, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Zgodnie z podanymi przez producenta informacjami to najmocniejszy gaz pieprzowy dostępny na rynku (2% MC). Ma on głowicę typu rewolwerowego, która odznacza się wytrzymałością.

Ten gaz pieprzowy jest przeznaczony do użytku przez osoby cywilne np. chcące bronić swojej posesji, wykorzystują go także pracownicy ochrony. Substancja drażniąca umożliwia obezwładnienie napastnika nawet na 40 minut. Miotacz jest zabezpieczony przed przypadkowym użyciem, więc używanie go jest bezpieczne.

Przeprowadzony test gazów pieprzowych wykazał, że Predator HPE ma bardzo dobry zasięg działania i wysoką skuteczność. Ten miotacz gazu ma solidnie wykonany pojemnik, a zawarta w nim substancja drażniąca zaczyna działać od razu po rozpyleniu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki gaz pieprzowy kupić?

 

Myśląc o tym, jaki gaz pieprzowy wybrać, warto mieć przede wszystkim na uwadze skuteczność działania produktu. To od niej zależy nasze bezpieczeństwo. Jak w takim razie kupić narzędzie do obrony, które w sytuacji zagrożenia pozwoli nam szybko zareagować i przyniesie oczekiwane efekty? Wszystkiego, co istotne, dowiesz się z naszego poradnika. Zapraszamy do czytania.

Rodzaje gazów pieprzowych

Podstawowa informacja, którą warto znać, dotyczy rodzajów gazów pieprzowych, jakie można znaleźć na rynku. Chodzi dokładnie o postać, w jakiej substancja drażniąca wydobywa się z pojemnika. Wyróżnić można gazy pieprzowe w formie:

♦ piany lub żelu – odznaczają się one wysoką skutecznością, a przy tym nie stanowią żadnego zagrożenia dla osób, które je stosują. W przypadku zastosowania takiego produktu nie trzeba się obawiać o pojawienie się tzw. chmury zwrotnej. Można go więc z powodzeniem stosować także w zamkniętych pomieszczeniach;

♦ strumienia – wymagają precyzji w trakcie rozpylania, ale mają stosunkowo duży zasięg działania. Sprawdzają się słabiej w przypadku nie najlepszych warunków atmosferycznych;

♦ stożka mgły – po rozpyleniu przyjmują postać mgły, więc nie trzeba bardzo dokładnie celować w napastnika, aby mieć pewność, że substancja drażniąca zadziała. Wadą takiego gazu pieprzowego może być jego podatność na warunki atmosferyczne np. wiatr.

 

Skład

Gaz pieprzowy OC osiada na powierzchni skóry i sprawia, że po jego zastosowaniu oczy od razu się zamykają. Pojawia się ból, łzawienie, czasem obrzęk powiek i ślinotok. Gaz pieprzowy powoduje niekontrolowany kaszel, a wszystkie przytoczone tutaj skutki jego działania sprawiają, że napastnik nie może kontynuować swojego działania, więc osoba zagrożona ma szansę ucieczki i zawiadomienia odpowiednich służb. Warto wiedzieć, że gaz pieprzowy działa też na zwierzęta, ale nie dotyczy to wszystkich produktów. Trzeba dokładnie sprawdzać opis kupowanego miotacza gazu, aby upewnić się, czy można go stosować np. na agresywne, bezpańskie psy. Gaz pieprzowy okazuje się skuteczny w przypadku obezwładniania osób będących pod wpływem działania substancji psychoaktywnych. Zaczyna on działać zaraz po rozpyleniu i utrzymuje efekt nawet do kilkudziesięciu minut. Czas działania jest uzależniony od miejsca, w którym stosujemy gaz (przestrzeń otwarta czy zamknięte pomieszczenie) i stężenia substancji aktywnej. Gaz zawiera kapsaicynę, czyli organiczny związek chemiczny, który jest odpowiedzialny za ostry smak papryki chili. Niektóre z dostępnych na rynku gazów pieprzowych poza substancją drażniącą mają w składzie też barwnik, który pozostaje na skórze dłużej i ułatwia ewentualną identyfikację sprawcy.

 

Siła działania

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepszy gaz pieprzowy to taki, który jest skuteczny i pozwala obronić się przed napastnikiem. W związku z tym podczas zakupów warto zwracać uwagę na to, jaką siłę ma miotacz. Do jej określania służy skala Scoville’a (w skrócie SHU) opracowana przez amerykańskiego chemika o takim nazwisku. Została ona stworzona w celu mierzenia pikantności potraw i często wykorzystywano ją do pomiaru ostrości papryki. Zakres tej skali wynosi od 500 000 do 5 mln. Gaz, aby był skuteczny, powinien mieć co najmniej 1 mln SHU. Im wartość ta jest większa, tym moc jego działania również.

Pojemnik – jaki jest najlepszy gaz pieprzowy?

Z gazu pieprzowego korzysta się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Takie wydarzenia powodują duży stres, dlatego ważne, aby wybierać odpowiednio skonstruowane miotacze. Na komfort użycia wpływ ma m.in. to, jak wygląda pojemnik. Musi być on mały i poręczny, a przycisk łatwy w użyciu. W sklepach znajdziemy m.in. gazy pieprzowe zamknięte w opakowaniu przypominającym mały dezodorant. Są to jedne z najbardziej popularnych produktów. Taki pojemnik jest mały, często mieści się bez problemu do kieszeni i niewielkiej torebki. Do wyboru są też gazy pieprzowe zamknięte w opakowaniu przypominającym z wyglądu prawdziwy pistolet. Takie produkty mają identyczne działanie, jednak ich wygląd powoduje dodatkowo strach u napastnika. Gazy pistoletowe imitują broń, więc oddziałują na psychikę. Jest duża szansa, że osoba, w którą wycelujemy taką bronią, wystraszy się i zacznie uciekać. Niektórzy użytkownicy zwracają jednak uwagę na to, że produkty tego typu są z reguły nie tylko droższe, ale też trudniejsze w przenoszeniu.

 

Gazy pieprzowe w dobrych cenach

Przeciętnie gaz pieprzowy kosztuje kilkadziesiąt złotych. Jego cena zależy jednak od przeznaczenia, rodzaju pojemnika czy stężenia substancji aktywnej. W sklepach można znaleźć miotacze gazowe już za 30 zł, jak i produkty, których cena wynosi 200 zł lub więcej.

 

 

FAQ

 

P1: Gaz pieprzowy – czy jest legalny?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa gaz pieprzowy to broń, którą można nabyć legalnie, bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek pozwoleń i zaświadczeń. Należy jednak mieć na uwadze to, że gaz pieprzowy zawiera substancję silnie drażniącą, która powoduje podrażnienie dróg oddechowych, pieczenie i ostre łzawienie oczu. W rezultacie broń ta może spowodować uszczerbek na zdrowiu, więc nie można z niej korzystać w przypadkowych sytuacjach. Użycie gazu pieprzowego musi być uzasadnione zagrożeniem. Miotacz gazu można zastosować w przypadku bezpośredniej i bezprawnej napaści i gdy Twoja wolność, zdrowie czy życie są zagrożone.

 

P2: Jak zneutralizować gaz pieprzowy?

Istnieje kilka sposobów na to, aby zneutralizować działanie gazu pieprzowego. Należy przede wszystkim pamiętać o zasadzie, która mówi, aby nie dotykać skóry. Jeśli się do niej nie zastosujemy, substancja aktywna rozniesie się po ciele, a to spowoduje większą odczuwalność bólu. Do neutralizacji gazu pieprzowego najlepiej sprawdzają się środki do dekontaminacji, które skracają czas jego działania. Można je nabyć w sklepach militarnych np. w formie chusteczek nasączonych specjalnym płynem. Jeśli nie mamy dostępu do tego typu produktów, warto spróbować zneutralizować działanie substancji przy wykorzystaniu domowych sposobów. Można przemyć twarz zimną wodą i użyć mydła (ważne, aby w składzie nie miał olejków). Sposobem na przyspieszenie wypłukiwania z oczu substancji drażniącej jest często mruganie.

P3: Gdzie kupić gaz pieprzowy?

Gaz pieprzowy to produkt, który ma poprawić nasze bezpieczeństwo i zapewnić skuteczną ochronę w przypadku napaści. Nie warto więc na nim oszczędzać, zdecydowanie lepiej wybierać miotacze pochodzące od sprawdzonych producentów. Dużą ilość godnych polecenia produktów można znaleźć w Internecie i od razu sprawdzić, w jakich sklepach mają najkorzystniejszą cenę. Jeśli z jakichś powodów wolimy zakupu stacjonarne (np. potrzebujemy produktu na już), powinniśmy udać się do sklepu militarnego. Na miejscu zazwyczaj znajdziemy nie tylko sporo różnych produktów, ale też będziemy mogli poprosić sprzedawcę o pomoc w wyborze najlepszego miotacza gazu.

 

P4: Gaz pieprzowy – skutki

Użycie gazu pieprzowego niesie za sobą określone skutki. Gazy mogą przybierać różne formy: mgły, strumienia czy żelu. Każdy z nich powoduje silne uczucie pieczenia i łzawienia oczu, ponadto osoba, wobec której stosowany jest gaz pieprzowy, odczuwa trudności z oddychaniem. W gazach pieprzowych zawarta jest kapsaicyna, która podrażnia śluzówkę. Napastnik poddany działaniu tej substancji traci orientację i zdecydowanie trudniej jest mu zaatakować, więc osoba, która się broni, ma szansę, aby uciec. Co istotne, wspomniana kapsaicyna działa nawet w przypadku osób, które stosowały substancje psychoaktywne. Niektóre z gazów pieprzowych zawierają barwnik, który ułatwia późniejszą identyfikację napastnika. Przeciętny czas działania miotacza wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

 

P5: Gaz pieprzowy w samolocie

W bagażu podręcznym w samolocie nie mogą znajdować się substancje chemiczne i toksyczne, które stanowią zagrożenie dla załogi i pasażerów, a także statku powietrznego i mienia. Do takich substancji zaliczają się wszelkiego rodzaju miotacze gazowe, w tym popularne gazy pieprzowe. W określonych przypadkach gaz pieprzowy może być przewożony w bagażu rejestrowanym (jeśli jest odpowiednio zabezpieczony). Warto mieć też na uwadze, gdzie podróżujemy, bo nie we wszystkich krajach ta broń jest legalna.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ