Ranking 5 najlepszych kompasów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Kompas – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Uwielbiasz chodzić po nieprzetartych dotąd szlakach? Jeśli tak, z pewnością potrzebujesz dobrej jakości kompasu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że wybór odpowiedniego modelu może zająć bardzo dużo czasu. Postanowiliśmy więc przygotować dla Ciebie ranking, do którego wybraliśmy najczęściej polecane przez Internautów kompasy. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do modelu Silva Field. Jest to kompas z limbusem pokrytym gumową powłoką. W rezultacie jego użytkowanie jest wygodne, a jego posiadacz ma możliwość odpowiedniego ustawienia modelu niezależnie od warunków pogodowych. Produkt sprzedawany jest w zestawie z praktyczną smyczą na szyję. Dzięki niej możemy korzystać z kompasu, bez konieczności ciągłego trzymania go w dłoniach czy w kieszeni. Dobrze byłoby zapoznać się także z naszymi pozostałymi propozycjami. Na drugim miejscu w zestawieniu uplasował się kompas Suunto Clipper L/B NH. Ma on oznaczenie fluorescencyjne, co pozwala na odczytanie informacji nawet po ciemku. Model można przymocować do paska czy przytwierdzić do mapy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Do kompasu dołączono linijkę, dzięki której można również wyznaczać azymut. Produkt jest kompaktowy oraz lekki, dlatego można go zabrać ze sobą w torebce lub w kieszeni. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, a dodatkowo ma miarki, które pokazują dwie skale.

Wady

Jest to bardzo prosty sprzęt, który posłuży raczej uczniom na lekcji lub turystom, którzy nie wybierają się zbyt daleko. Na większe wyprawy potrzebny jest bardziej profesjonalny kompas.

Podsumowanie

Kompas jest wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, które nie ulega zarysowaniu oraz zniszczeniu. Wokół limbusa umieszczono gumę, dzięki której można nim łatwo przesuwać. W zestawie znajdziemy także linkę, z pomocą której możemy zawiesić kompas na szyi.

Drugi wybór

Zalety

Jest to sprzęt mocowany na zaczep, dzięki któremu solidnie trzyma się w miejscu, gdzie został umieszczony. Kompas dobrze pracuje nawet w ekstremalnych warunkach (-30 st. C do 60 st. C). Sprzęt jest bardzo dokładny.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że model nie jest zbyt dobrze wykonany. Pod wpływem częstego użytkowania lub wilgoci elementy konstrukcji odczepiają się od siebie, więc konieczne jest użycie kleju.

Podsumowanie

Jest to sprzęt wypełniony płynem z łożyskiem kamiennym. Rozdzielczość tego kompasu wynosi 10 st. Sprzęt nie wymaga użycia baterii. Kompas może być umieszczony na zaczep lub być trzymany w kieszeni.

Rozważ też

Zalety

Kompas jest niewielki i bez problemu mieści się nawet w wąskiej kieszeni. Jest to sprzęt, który dokładnie pokazuje wszystkie strony świata. Kompas jest przezroczysty, a wraz z dołączoną linijką można w bardzo łatwy sposób wyznaczyć azymut.

Wady

Linijka, tak samo jak i kompas, jest wykonana ze stosunkowo słabego plastiku. Według niektórych użytkowników łatwo ulega ona zarysowaniu, więc mierzenie oraz obserwowanie strzałek może być utrudnione.

Podsumowanie

Ciecz umieszczona w środku tarczy nie zamarza, więc możemy odmierzać azymut nawet wtedy, kiedy na zewnątrz jest bardzo zimno. Średnica tarczy wynosi 34 mm. Sprzętem łatwo się posługuje na lekcjach, jak i w terenie.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kompas kupić?

 

Jeśli jesteś fanem górskich spacerów, to zapewne wiesz, jak pomocny jest wtedy kompas. Nawet najlepszy GPS potrafi stracić zasięg, a telefon w takim miejscu jest zupełnie bezużyteczny. Jeśli się zgubimy, to kompas pomoże nam znaleźć drogę. W zasadzie można powiedzieć, że podczas pieszych wędrówek jest niezastąpiony. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele modeli, często bardzo nowoczesnych i posiadających dodatkowe funkcje. Należy się jednak zastanowić, czy takie dodatkowe funkcje, które wpływają na cenę urządzenia, są Ci potrzebne.

Nie każdy bowiem udaje się na wielogodzinne spacery długodystansowe. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik. Dzięki niemu dowiesz się na co zwrócić uwagę i jaki kompas wybrać.

Kompas czy busola?

Na samym początku musisz zdecydować, jakie urządzenie bardziej Cię interesuje – kompas czy busola. Pierwszy przyrząd to zamknięte pudełko, które zawiera igłę magnetyczną i podziałkę w stopniach. Busola z wyglądu jest niezwykle podobna. Posiada jednak dodatkowe rozwiązania. Dzięki temu dużo prościej wyznaczymy azymut. Choć sprzęty te są do siebie podobne w wyglądzie, to jednak różnią się ceną – kompas jest tańszy.

 

Materiały

Przed zakupem należy dokładnie upewnić się, z jakich materiałów został wykonany nasz kompas. Tańsze, plastikowe modele, są bardziej awaryjne i przy pierwszym upadku przestają pracować.  Najlepsze są kompasy z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Warto zauważyć, że niektóre sprzęty niskiej jakości mają w sobie domieszki stali, co czyni je bezużytecznymi.

 

Odporność na temperatury

Niezwykle ważne jest upewnienie się, jakie są maksymalne i minimalne temperatury, w jakich kompas jest w stanie bez przeszkód pracować. Najbardziej profesjonalne sprzęty są w stanie wskazać nam drogę w temperaturze od -30 st. C do +60 st. C. Dotyczy to głównie profesjonalnych modeli, przystosowanych do wypraw na Biegun Północny oraz do Afryki. Należy jednak pamiętać, że nie jest to reguła. Przeciętne sprzęty są w stanie funkcjonować w temperaturach od -3 st. C do +45 st. C. Dlatego, jeśli kupujesz kompas na zimowe wycieczki, szerszy zakres pracy jest istotny.

 

Wygląd

Nie należy zapominać o wyglądzie kompasu. W sprzedaży mamy modele tradycyjne, jak i nowoczesne, ale to od Ciebie należy decyzja, jaki produkt zakupić. Naturalnie, estetyka i kolorystyka nie powinny być głównym wyznacznikiem w podejmowaniu decyzji, jednak warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jeśli model został przystosowany do korzystania wraz z mapą, należy upewnić się, że jego podstawka będzie przezroczysta.

W przeciwnym razie utrudni to nam korzystanie z urządzenia. Naturalnie, można spotkać również modele nieco bardziej tradycyjne. Zazwyczaj są one czarne i zamykane. Pokrywa pomaga w przechowywaniu i ochrania szkiełko.

 

Rozmiar

Przed zakupem należy zastanowić się, w jakich warunkach chcemy używać kompasu. Jeśli ma on nam pomóc podczas biegów leśnych, dobrze by jego rozmiar był niewielki. Równocześnie, gdy planujemy udać się na dłuższą wyprawę w nieznany nam teren, lepiej by nasze urządzenie było nieco większe. Dzięki temu nie zgubimy go. Niewielkie modele często mają opcję przymocowania do paska na nadgarstku, dzięki czemu łatwiej się z nich korzysta.

Przeciętne gabaryty takich kompasów to szerokość około 3 cm, wysokość 2,4 cm oraz grubość 1,1 cm, natomiast ich waga nie przekracza 5 g. Dzięki takim wymiarom noszenie ich przy odzieży jest bardzo wygodne.

 

 

Jaki kompas jest najlepszy do nurkowania?

Nie należy zapominać, że nie tylko na lądzie czekają nas przygody. W ostatnich latach nurkowanie na otwartym morzu stało się bardzo popularnym hobby. Jeśli jesteś jedną z takich osób, które lubią tego typu sport, powinieneś rozważyć zakup kompasu przystosowanego do stosowania w wodzie.

Niejednokrotnie, takie urządzenie może uratować nam życie, dlatego dobrze jest zainwestować w produkt wysokiej jakości. Zwykle takie modele są dość niewielkie i można je bez problemu zapiąć na nadgarstku. Bardzo istotne jest to, czy nasz kompas ma dużą tolerancję przechyłu. Jeśli tak jest, to oznacza, że aby mieć poprawny odczyt nie musi on znajdować się w idealnej linii poziomej.

W trakcie nurkowania jest to niezwykle istotne, ponieważ ustawienie się w odpowiedniej pozycji może być czasochłonne. Kolejnym ważnym czynnikiem jest również tarcza kompasu. Powinieneś zadbać o to, by była ona duża, co ułatwi odczyt. Co więcej, zalecane są produkty pokryte świecącą w ciemności farbą czy bezel z

podziałką.

 

Kompasy w dobrych cenach

Cena kompasów zależy od ich parametrów. Urządzenia z większą tolerancją na temperatury są droższe i ich cena zaczyna się od 100 zł. Na rynku dostępne też modele nieco mniej wytrzymałe, ale tańsze. Ceny takich produktów zaczynają się od 30 zł za sztukę. Przed wyborem zastanów się czy rzeczywiście wielofunkcyjny kompas jest Ci potrzebny.

Naturalnie, jeśli często udajesz się na piesze wycieczki, w zimne lub ciepłe kraje, to warto zakupić taki sprzęt. Z drugiej strony, skoro Twój kompas będzie używany tylko sporadycznie, to nie ma konieczności dokonywania takiego zakupu. Jeśli będziesz go używać okazjonalnie podczas pieszych wycieczek niedaleko domu, lepiej zaopatrzyć się w model turystyczny.

 

 

5 najlepszych kompasów. Opinie w 2024 roku

 

Jeśli uwielbiasz piesze wycieczki, jazdę rowerem po lesie, czy marsze na orientację to powinieneś zaopatrzyć się w kompas, który nigdy nie pozwoli Ci się zgubić. Najlepszy kompas to taki, który pomoże nam dotrzeć do celu i będzie działać w każdych warunkach. Przeczytaj nasz ranking, a dowiesz się, jakie modele dostępne są na polskim rynku.

 

1. Kompas na mapę Silva Field CK403/90545

 

Nasza pierwsza propozycja to produkt szwedzkiej firmy Silva, bardzo znanego i cenionego producenta kompasów. Silva Field to urządzenie przeznaczone dla osób poszukujących podstawowego przyrządu nawigacyjnego. Model ten został zaprojektowany do użycia wraz z mapą.

Tego typu kompasy nazywane są płytkowymi, namapowymi lub mapowymi. Igła położona jest na przeźroczystej podstawce, wykonanej z wysokiej jakości tworzywa, która posiada dwie skale. Możemy więc wykorzystać kompas gdy mamy do dyspozycji mapę w skali 1: 25k i 1: 50k. Takie rozwiązanie powoduje, że model ten jest kompatybilny z większością map.

Dodatkowo we wnętrzu pierścienia, gdzie znajduje się igła zostały umieszczone linie, które pozwalają dokładniej określić położenie. Urządzenie możemy nosić na szyi dzięki dołączonemu paskowi, który, jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy z łatwością odpiąć.

Kompas ma wymiary 85 mm x 53 mm. Dodatkowo jest bardzo lekki, jego waga wynosi tylko 30 gram. Osoby, które zakupiły ten produkt bardzo sobie chwalą ten wybór. W komentarzach przekazują, że jest to model idealny dla tych, którzy dopiero uczą się korzystać z kompasu, bo urządzenie jest łatwe w użyciu i wykonane z dobrej jakości materiałów.

Silva Field to kompas płytkowy wyposażony w podziałki do odczytu odległości na mapie 1:50000 i 1:25000. Model waży 28 g.

 

Zalety

Limbus: Obrotowy limbus został wyposażony w uchwyt pokryty gumą DryFlex. W rezultacie jego ustawianie nie jest trudne, nawet jeśli mamy lekko spocone dłonie. Dzięki gumowej powłoce użytkowanie kompasu jest wygodne nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych.

Odpowiedni dla początkujących: Jak wskazuje spora grupa konsumentów, prezentowany kompas z pewnością spełni oczekiwania początkujących podróżników. Model jest poręczny i łatwy w obsłudze. Kompas podoba się także bardzo doświadczonym osobom.

Smycz: Smycz pozwala na zawieszenie kompasu na szyi. Podczas wędrówki mamy wolne ręce, a w razie potrzeby użycia kompasu nie musimy sięgać do kieszeni czy plecaka.

Waga: Ze względu na to, że produkt waży zaledwie kilkadziesiąt gramów, jego przenoszenie jest wygodne. Kompas jest niemal niewyczuwalny w dłoni czy na szyi.

Skala deklinacji: Silva Field ma podziałkę, która umożliwia wprowadzanie poprawek na skalę deklinacji magnetycznej. Dzięki temu możemy używać kompasu niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy.

 

Wady

Zarysowania: Produkt jest podatny na zarysowania, dlatego ważne jest, aby przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Warto w tym celu skorzystać z miękkiego etui.

 

 

 

 

2. Kompas Suunto Clipper L/B NH

 

Suunto Clipper L/B NH to najmniejszy kompas w naszym zestawieniu. Jego wymiary wynoszą: szerokość 30 mm, wysokość 24 mm i grubość 11 mm. A jego waga to tylko 5 gram. Model ten posiada zaczep, który umożliwia przyczepienie kompasu do paska zegarka, rękawa, bransoletki czy rogu mapy.

Dzięki temu będzie on zawsze pod ręką. Pomimo małych rozmiarów z łatwością odczytamy wskazywany kierunek, a to dlatego, że główne kierunki kompasu są podświetlane. Mamy również do dyspozycji podziałkę 10°. Natomiast dokładność tego kompasu wynosi 5°.

Zapewne swą dokładność model ten zawdzięcza płynowi, którym został wypełniony oraz odpowiednim dobraniem igły. Ponieważ urządzenie to nie jest wrażliwe na ciśnienie wody, to możemy używać go również pod wodą. Producent przygotował również ten model do pracy w ekstremalnych warunkach.

Minimalna temperatura, w której kompas może pracować to – 30° Celsjusza, natomiast maksymalna wynosi aż 60° Celsjusza. Opinie, które pojawiają się na temat tego urządzenia przekonują, że choć małe, urządzenie to jest dokładne i o bardzo dobrej jakości.   

Kompas Suunto Clipper L/B NH ma wymiary: wysokość – 11 m, długość – 30 mm i szerokość – 24 mm. Dokładność modelu wynosi 5 stopni.

 

Zalety

Mocowanie: Wiele osób docenia to, że kompas można zamocować do paska, rękawa czy krawędzi mapy. Dzięki temu jego użytkowanie jest wygodne.

Działa w skrajnych temperaturach: Suunto Clipper L/B NH można używać właściwie niezależnie od warunków pogodowych. Model działa sprawnie zarówno przy wysokiej (+60 st. C.), jak i niskiej temperaturze (-30 st. C.).

Możliwość pracy w słabym świetle: Nawet jeśli podczas wędrówki nieco się ściemni, nie musimy korzystać z latarki, aby odczytać potrzebne informacje z kompasu. Wszystko dzięki temu, że ma on praktyczne oznaczenia fluorescencyjne.

Kompaktowe wymiary: Model zajmuje bardzo mało miejsca, więc można go przechowywać wszędzie. Dodatkowo produkt jest wyjątkowo lekki (5 g).

 

Wady

Jakość wykonania: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że jakość wykonania Suunto Clipper L/B NH nie jest najlepsza. Trzeba się liczyć z tym, że po pewnym czasie użytkowania model może nie wyglądać tak jak na początku.

 

 

 

 

3. Markartur Kompas Mały z Linijką 8574-71011

 

Chcesz kupić solidnie wykonany kompas, a jednocześnie zależy Ci na tym, aby produkt był dostępny w przystępnej cenie? Jeśli tak, poznaj opis Markartur Meteor 7101. Model jest polecany szczególnie najmłodszym. Mogą jednak z niego korzystać także osoby dorosłe, które potrzebują prostego w obsłudze kompasu.

Średnica tarczy wynosi 34 mm. Przy pomocy produktu można łatwo określić strony świata i wyznaczyć azymut na mapie. Model ma obrotową tarczę, którą wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw. Do produkcji kompasu wykorzystano przezroczysty plastik. Wykazuje on sporą odporność na zarysowania. Z racji tego, że materiał jest przezroczysty, umieszczoną na podstawie linijkę można przyłożyć do mapy i łatwo odczytać odległość pomiędzy poszczególnymi punktami.

Osoby, które zdecydowały się kupić Markartur Meteor 7101, nie żałują podjętej decyzji. Produkt jest solidnie wykonany i poręczny bo niewiele waży. Na podstawie znajduje się otwór, przez który można przeciągnąć sznurek i zawiesić kompas na szyi.

Markartur Meteor 7101 to dobry kompas do 20 zł. Model jest przeznaczony do wyznaczania stron świata i azymutów na mapie. Produkt jest polecany szczególnie dla dzieci.

 

Zalety

Tarcza: Z uwagi na to, że tarcza ma sporą średnicę (34 mm), odczytanie prezentowanych na niej wartości nie jest trudne. Warto dodać, że tarcza jest odpowiednio zabezpieczona, co skutecznie chroni ją przed zniszczeniem.

Wykonanie: Do wykonania modelu wykorzystano przezroczysty plastik. Zdaniem wielu osób jest on wytrzymały. Na podstawie znajduje się linijka, którą można przyłożyć do mapy, aby określić odległość odpowiednich punktów od siebie.

Obrotowa tarcza: Produkt ma obrotową tarczę, która płynnie działa i ułatwia obsługę Markartur Meteor 7101.

 

Wady

Tylko dla początkujących: Prezentowany model jest polecany jedynie osobom początkującym. Wiele dzieci wykorzystuje produkt do zabawy. Markartur Meteor 7101 prawdopodobnie okaże się nieodpowiedni do długich i skomplikowanych wypraw.

 

 

 

 

4. Busola metalowa z linijką Meteor 71000

 

Metalowy kompas Meteor 71000 z pewnością przypadnie do gustu osobom poszukującym solidnie wykonanych produktów. Użyty do produkcji modelu materiał jest odporny na zarysowania. W rezultacie, nawet jeśli będziemy często korzystać z Meteor 71000, zachowa on swój atrakcyjny wygląd.

Tarcza ma średnicę równą 42 mm. Produkt waży 105 g. Na obudowie znajduje się linijka w skali 1:25000. W opakowaniu poza kompasem znajduje się praktyczna smycz przeznaczona do zawieszenia sprzętu na szyi. Dzięki niej możemy mieć przyrząd zawsze pod ręką. Model ma składaną obudowę. Stanowi ona bardzo dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniem znajdującego się w środku mechanizmu. Produkt ma czarny kolor.

Opinie na temat kompasu Meteor 71000 są pozytywne. Większość konsumentów wskazuje, że prezentowany model jest dobrze wykonany i poręczny. Jedną z najważniejszych zalet jest składana obudowa. Produkt bez wątpienia spełni oczekiwania leśników czy myśliwych, jak również spodoba się osobom, które często wędrują po lasach.

Kompas Meteor 71000 ma tarczę od średnicy 42 mm. Busola jest polecana leśnikom i myśliwym. Model waży 105 g.

 

Zalety

Składana obudowa: Produkt wyposażono w składaną obudowę. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ użytkownik nie musi się obawiać o to, że w trakcie przenoszenia kompasu w torbie czy kieszeni, materiał zabezpieczający tarczę się zarysuje.

Stal: Model zrobiono ze stali wysokogatunkowej. Stanowi to gwarancję, że kompas nie zniszczy się szybko.

Linijka: Meteor 71000 ma linijkę, która pozwala w łatwy sposób odczytywać odległości na mapie. Możemy więc w przybliżeniu określić, jaki dystans musimy pokonać, aby dojść z punktu A do punktu B.

 

Wady

Precyzja: W nielicznych opiniach pojawia się informacja, że kompas nie zawsze jest precyzyjny we wskazaniach.

Obsługa: Na początku użytkownicy mają problem z obsługą Meteor 71000, a dokładniej z odczytaniem prezentowanych na nim wartości.

 

 

 

 

5. Suunto M-9 black

 

Nasze zestawienie kończymy najdroższym kompasem, Suunto M-9. Jego wymiary wynoszą 41 x 47 x 14 mm, a waga urządzenia to 16 g. Model ten możemy nosić jak zegarek. Będzie on pewnie trzymał się naszej ręki dzięki paskowi z mosiężnym zapięciem.

Jeśli jednak preferujemy mieć nieskrępowane ruchy to kompas możemy również przypiąć do plecaka, czy paska w spodniach. Posiada on ząbkowaną krawędź limbusu, która sprawia, że możemy ją obrócić nawet w grubych rękawicach. Dodatkowo odczyt współrzędnych powinno ułatwić boczne okienko. Natomiast użytkowanie po zmroku pomoże święcąca, luminescencyjna tarcza.

Kompas będzie pracował bez zarzutu w zakresie temperatur od – 30° Celsjusza do 60° Celsjusza. Co ważne, urządzenie to zostało przystosowane do użytkowania na półkuli północnej. Producent podaje, że model ten będzie idealny dla pasjonatów outdooru, alpinistów, ratowników czy żołnierzy.

Opinie konsumentów o kompasach firmy Suunto przekazują, że ich produkty są warte zaufania. Konsumenci są pod wrażeniem jego wysokiej jakości wykonania oraz łatwości odczytywania danych.

Suunto M-9 to kompas naręczny o wadze 16 g. Model ma świecącą tarczę i pasek na rzep. Jest to produkt przeznaczony dla półkuli północnej.

 

Zalety

Przeznaczenie: Kompas można używać w różnych warunkach pogodowych. Jak wskazuje producent, Suunto M-9 działa w temperaturze od -30 st. C. do +60 st. C. W rezultacie konsumenci korzystają z produktu zarówno latem, jak i zimą.

Wygodne użytkowanie: Mówiąc o atutach modelu, nie można pominąć wygody użytkowania. Kompas jest wyjątkowo lekki i można nosić go na nadgarstku.

 

Wady

Pasek: Zdaniem niektórych osób pasek, na którym umieszczono kompas, nie prezentuje się ładnie.

Podświetlenie: Mimo że model ma podświetlaną tarczę, odczytanie z niej informacji w bardzo złych warunkach oświetleniowych jest trudne.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Conrad 467251

 

Jeśli dopiero myślisz o nabyciu pierwszego kompasu i nie chciałbyś inwestować dużo w jego zakup to powinna zainteresować Cię nasza kolejna pozycja. Conrad 467251 to najtańsza propozycja w naszym rankingu. Ten kompas magnetyczny ma wymiary: długość 76 mm, szerokość 58 mm i wysokość 26 mm.

Natomiast jego waga wynosi 95 gram. Choć urządzenie jest dosyć duże, to swój rozmiar rekompensuje ładnym wyglądem. Producent wyposażył ten model w pokrywkę, która dodatkowo chroni delikatne wnętrze kompasu. Jest to dobry i tani kompas w stylu militarnym.

Będzie on odpowiednim sprzętem na piesze lub rowerowe wycieczki, oraz ostatnio bardzo popularne marsze na orientację. Obudowa posiada przydatną miarkę, którą możemy wykorzystać np. do kreślenia szlaku na mapie, lub określenia aktualnego położenia.

Model ten będzie bardzo dobrze współpracował z mapą o skali 1: 25 000. Konsumenci, którzy zakupili ten produkt przekazują w swoich opiniach, że kompas jest dostępny w bardzo przystępnej cenie. Dodatkowo osoby użytkujące ten model mówią o łatwości korzystania z niego.

 

 

Meteror 71037

 

Ranking kompasów kontynuujemy profesjonalnym kompasem Meteror 71037. Jego wymiary to 110 x 54 x 31 mm. Taki rozmiar gwarantuje, że przyrząd zmieści się w każdej kieszeni. A średnica tarczy tego modelu wynosi 50 mm. Jest to jedyne urządzenie w naszym zestawieni zasilane na baterie.

By ten sprzęt działał musimy zaopatrzyć się w 2 baterie AAA. Jest to też model, który posiada najwięcej funkcji dodatkowych. Jego producent wyposażył ten kompas w podświetlaną tarczę, tryb czasu podróży, czy tryb odnajdywania drogi. Dodatkowo model ten posiada pamięć kierunku, termometr, zegarek oraz poziomicę.

W tym kompasie znajdziemy także lupę, lusterko i linijkę. Urządzenie działa w minimalnej temperaturze -5° Celsjusza, oraz maksymalnej 48° Celsjusza.

Z takim urządzeniem łatwo znajdziemy drogę do domu w każdym miejscu na Ziemi. Opinie konsumentów, z którymi możemy się spotkać przekonują, że jest to sprzęt w pełni profesjonalny. Przyda się on zarówno podczas krótkich wycieczek za miasto, jak i w sytuacjach survivalowych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ