Najlepsze palenisko ogrodowe Castorama

Ostatnio aktualizowane: 09.12.23

 

Szukającym dobrego paleniska ogrodowego polecamy Castorama Blooma Ulong, sprzęt uważany przez wielu konsumentów za jeden z najsolidniejszych. Odpalając palenisko możesz być pewien, że wszystkim zgromadzonym naokoło będzie ciepło, ponieważ ciepło jest emitowane we wszystkich kierunkach. Montaż zestawu nie jest skomplikowany. Wykonanie dolnej części sprzętu jest solidne, nie musisz się martwić, że palenisko będzie się kiwało. Dodatkową zaletą jest obecność składzika na materiał, który będzie spalany. Drewno i węgiel znajdują się tuż pod paleniskiem. Kolejnym godnym polecenia produktem jest Castorama Blooma Manitan. Prosty sprzęt, który dzięki solidnym nóżkom możesz postawić w każdym miejscu ogrodu. W palenisku możesz palić nie tylko drewnem, ale również węglem. Ciepło spalającego się materiału jest emitowane równomiernie na każdą stronę, więc osobom zgromadzonym wokół paleniska będzie ciepło.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W palenisku można palić drewno lub węgiel drzewny, zależnie od indywidualnych przyzwyczajeń. Jest ono solidne, ponieważ do jego produkcji wykorzystano żeliwo i stal. Produkt prezentuje się estetycznie z uwagi na ciemną kolorystykę.

Wady

Przenoszenie modelu z miejsca na miejsce może okazać się trudne, mimo że jest on stosunkowo lekki. Nie został wyposażony w wygodny uchwyt ani kółka w podstawie.

Podsumowanie

Produkt jest wytrzymały, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby go używać tak często, jak chcemy. Palenisko ma niewielkie wymiary, ale można się przy nim ogrzać, a do tego przyrządzić na ruszcie smaczne potrawy. Model sprawdza się w ogrodzie, na działce, jak i na biwaku.

Drugi wybór

Zalety

Model ma uchwyty, za sprawą których można go szybko przenieść w wybrane miejsce i to bez potrzeby proszenia kogoś o pomoc. Wielokierunkowa emisja ciepła sprawia, że po rozpaleniu ognia możemy szybko się ogrzać, niezależnie od miejsca, w którym usiądziemy.

Wady

Część osób uważa, że nóżki znajdujące się w podstawie produktu powinny być nieco dłuższe. Długotrwałe pochylanie się nad rusztem nie jest przyjemne, gdyż wywołuje ból pleców.

Podsumowanie

Palenisko zostało wykonane ze stali. Z tego względu wykazuje ono odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Model waży ok. 13 kg, a średnica rusztu jest równa 80 cm. Co ważne, do rozpalenia ognia możemy użyć nie tylko drewna, ale i węgla drzewnego.

Rozważ też

Zalety

Produkt wyróżnia się solidnością. Jego materiałem wykonania jest stal niepodatna na zarysowania, pęknięcia, a także na korozję. Jako opał możemy wykorzystać węgiel drzewny lub drewno, zależnie co mamy pod ręką.

Wady

Palenisko nie sprawdza się zbyt dobrze podczas imprez organizowanych w większym gronie znajomych. Ruszt nie jest na tyle duży, aby można było na nim szybko przygotować posiłek dla wszystkich gości.

Podsumowanie

Model ma okrągłą podstawę i stoi stabilnie na podłożu. Możemy ustawić go na balkonie, tarasie, w ogrodzie czy na plaży. Palenisko waży 13 kg i ma kompaktowe wymiary. Z pewnością zmieści się w samochodowym bagażniku. Jest ono utrzymane w czarno-czerwonej kolorystyce.

 

 

Paleniska ogrodowe Castorama – ranking

 

 

Castorama Blooma Ulong

 

Jeżeli lubisz przesiadywać wieczorami na zewnątrz, mimo że już robi się chłodno, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to palenisko ogrodowe Castorama Blooma Ulong. Po rozpaleniu prezentowanego produktu masz zapewnione ciepło i możesz jeszcze kilka godzin spędzić w ogródku.

Po zakupieniu paleniska, jedyne co musisz zrobić to zamontować go w wybranym miejscu. Wielu użytkowników donosi, że jest to bardzo łatwe zadanie i nie zajmuje więcej niż kilka minut. Z pewnością nie będzie do tego potrzebny fachowiec. Konserwacja modelu jest także bardzo łatwa. Po każdym użytkowaniu wystarczy oczyścić palenisko i schować je do garażu.

Wymiary produktu wynoszą 58 cm x 56 cm. Model nie zabiera zbyt dużo miejsca, więc jest odpowiedni nawet do mniejszego ogrodu. Jeżeli chodzi o wagę paleniska, to jest to 7,5 kg, dzięki czemu możesz bez problemu przenosić prezentowany produkt. Został on wykonany z żeliwa oraz stali. Oba materiały są bardzo trwałe, co sprawia, że będziesz mógł użytkować palenisko przez długi czas.

Chcąc rozpalić ogień możesz użyć drewna lub węgla drzewnego. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Użytkownicy uważają, że opisywane palenisko ogrodowe Castorama w dobrej cenie jest nie tylko źródłem ciepła, ale także ozdobą ogrodu. Wspominają oni również, że jest to wysoce bezawaryjny produkt.

Palenisko ogrodowe Castorama Blooma Ulong waży 7,5 kg, a jego wymiary to 58 cm x 56 cm. Można go stosować wyłącznie na zewnątrz.

 

Zalety

Montaż i konserwacja: Montaż sprzętu nie zabiera zbyt dużo czasu i jest na tyle łatwy, że każdy może go wykonać bez pomocy specjalisty. Z kolei konserwacja ogranicza się do regularnego opróżniania i przemywania paleniska.

Emisja ciepła: Sprzęt emituje ciepło we wszystkich kierunkach. W rezultacie wokół paleniska może się zebrać wiele osób i cieszyć się z ciepła.

Stabilność: Ze względu na dość obszerną i kwadratową podstawę palenisko zawsze jest stabilne i nie musisz się martwić, że się przechyli, a drewno wypadnie.

Składzik: W zestawie znajduje się składzik na drewno lub na węgiel (zależy, czego używasz). Materiał do spalania będziesz miał zawsze przy palenisku.

Wykonanie podstawy: Podstawa sprzętu jest wykonana z solidnej stali nierdzewnej, a jej część to żeliwo. Cała podstawa jest odporna na uszkodzenia, a estetyczna, czarna farba nie odpryskuje.

 

Wady

Wykonanie pokrywki: Wykonanie pokrywki: Pokrywka nie jest zbyt dobrze wykonana. Delikatna siatka może dość łatwo ulec uszkodzeniu.

 

 

 

 

Castorama Blooma Manitan

 

Model Castorama Blooma Manitan jest uważany za jedno z najlepszych palenisk ogrodowych. Produkt charakteryzuje się bardzo prostą konstrukcją, dzięki czemu obsługa nie sprawia kłopotów. Jest to okrągłe palenisko, które stoi na 3 stabilnych nogach. Montaż produktu nie jest trudny. Wystarczy, że postawisz go w wybrane miejsce i gotowe.

Model został wykonany ze stali. Jest on więc odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego sprzęt nie ulega zniszczeniu na skutek działania warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy słońce. Wymiary paleniska wynoszą 92 cm x 80 cm. Jest to stosunkowo duży model, który jednak łatwo się przenosi. Jego waga to 13 kg.

Palenisko ma uchwyty, które nie nagrzewają się i ułatwiają transport konstrukcji. Nóżki produktu są bardzo masywne i stoją stabilnie nawet na nierównym terenie. W palenisku rozpalisz w zarówno drewno, jak i węgiel drzewny. Wybór jest uwarunkowany Twoimi preferencjami.

Według użytkowników jest to bardzo solidny model, który równocześnie dobrze się prezentuje. Wspominają oni również o łatwym przenoszeniu oraz montażu prezentowanego produktu. Jest to jedno z najchętniej wybieranych palenisk dostępnych na rynku. Internauci wśród wielu atutów sprzętu najczęściej wymieniają dużo miejsca na rozpalenie ognia, a także uniwersalny, czarny kolor, który pasuje się do większości ogrodów.

Castorama Blooma Manitan to palenisko ogrodowe o wadze 13 kg. Wymiary produktu wynoszą 34 cm x 92 cm x 80 cm. Jest on wykonany ze stali i ma kolor czarny.

 

Zalety

Solidne wykonanie: Prezentowany model jest bardzo solidnie wykonany. Całość to stal nierdzewna pomalowana proszkowo na czarno. Test palenisk ogrodowych Castorama wykazał, że produkt przez długi czas będzie wyglądać estetycznie i nie będzie ulegać zniszczeniu.

Zachowanie ciepła: Ciepło z palonego drewna jest utrzymywane przez długi czas i jest rozprowadzane na wszystkie kierunki.

Każdy materiał palny: W palenisku możesz stosować każdy materiał palny, może to być drewno lub węgiel, oba będą się dobrze spalać i nie uszkodzą sprzętu.

 

Wady

Prostota: To bardzo prosty sprzęt bez żadnych dodatków. W rezultacie trzeba samodzielnie zorganizować pokrywkę. Nie ma on te miejsca na przechowywanie materiałów do spalenia.

 

 

 

 

Castorama Blooma Tinga


Jednym z pozytywnie komentowanych produktów jest Castorama Blooma Tinga, dobrze wykonane palenisko, które z pewnością ogrzeje Twoją rodzinę w chłodniejsze dni. Jest ono umieszczone na solidnej podstawie, która je utrzymuje. Waga sprzętu wynosi 13 kg, a jego wymiary 52 cm x 59 cm.

W palenisku można palić zarówno węglem, jak i drewnem. Ma ono okrągły kształt i jest wykonane ze stali. Materiał ten sprawia, że model jest odporny na uszkodzenia. Konsumentom podoba się ciekawy wygląd paleniska. Jego podstawa jest czarna, a główna część jest czerwona, co daje ciekawy efekt.

Do zestawu dołączono kratkę oraz nakrywkę. Oznacza to, że podczas korzystania z ciepła paleniska możesz również w nim grillować kawałki mięsa lub warzyw. Jest to więc urządzenie wielofunkcyjne. Montaż modelu jest uważany za nieskomplikowany, zupełnie tak samo, jak jego konserwacja. Warto wspomnieć, że sprzęt jest stabilny i nie przechyla się. Ciepło jest emitowane na wszystkie strony, więc każdy ma szansę z niego skorzystać.

Castorama Blooma Tinga to dobre palenisko ogrodowe Castorama do 200 zł o wadze 13 kg. Jest ono wyposażone w kratkę. Wymiary modelu to 52 cm x 59 cm.

 

Zalety

Ładny wygląd: Palenisko ma podstawę w kolorze czarnym, a jego główna część jest czerwona. Wyróżnia się ono na tle innych modeli i wygląda bardzo estetycznie.

Wielofunkcyjność: Sprzęt nie tylko daje ciepło, ale również pozwala na grillowanie jedzenia. Można więc się również posilić.

Wykonanie: Palenisko jest wykonane ze stali. W rezultacie jest odporne na uszkodzenia zewnętrzne oraz na trudne warunki atmosferyczne.

 

Wady

Waga: Konstrukcja waży 13 kg. Przenoszenie sprzętu może być trudne, szczególnie jeśli trzeba to zrobić w pojedynkę.

 

 

 

 

Jakie palenisko ogrodowe Castorama wybrać?

 

Kiedy pogoda zachwyca, większość z nas ma ochotę spędzać każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. Spędzanie czasu na zewnątrz i cieszenie się przyjemną pogodą jest o wiele lepsze niż siedzenie w domu. Wieczorem może jednak zrobić się trochę chłodniej, a niestety grill nas nie ogrzeje. Dlatego wiele osób wybiera paleniska. Produkt tego typu używany jest głównie do utrzymywania ciepła. Możesz umieścić go w ogródku lub na tarasie. Co jest jednak istotne przy wyborze takiego produktu? Jeżeli jeszcze nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem.

 

 

Castorama to sieć sklepów, która oferuje produkty do ogrodu, domu, a także sprzęty, które ułatwią nam majsterkowanie. Sieć oferuje zróżnicowany asortyment produktów, a wśród nich znajdziemy też paleniska ogrodowe.

Na początku zwróćmy uwagę na wykonanie danego produktu. Najczęściej spotykamy paleniska zrobione ze stali. Jest to bardzo mocne tworzywo, więc produkt posłuży nam przez długi czas. Oprócz tego paleniska stalowe są stosunkowo lekkie i łatwe w pielęgnacji. Na rynku znajdziemy też modele wykonane z żeliwa. Takie palenisko jest dość ciężkie, lecz z pewnością jest to inwestycja na lata.

Według wielu osób najlepsze palenisko Castorama w 2023 roku ma stabilne nóżki. Jest to jeden z najważniejszych elementów tego produktu. Nóżki powinny być wystarczająco masywne, aby stabilnie stały nawet na niezbyt równym terenie. Sprawdź, czy postawiony model nie kołysze się, a nóżki są dobrze zamontowane do korpusu produktu.

Jeżeli chodzi o dodatkowe wyposażenia, to najlepsze paleniska ogrodowe Castorama mają nienagrzewające się uchwyty. Umożliwiają nam one bezpieczne przeniesienie danego modelu w inne miejsce. Nie mniej ważny jest także schowek na drewno. Kupując palenisko z takim elementem zaoszczędzisz sobie czasu przy przenoszenia drewna z piwnicy lub z innego miejsca, gdzie je przechowujesz.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ