Najlepszy nóż składany do 100 zł

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

 

 

Noże składane do 100 zł – Ranking

 

 

Sanrenmu 710 Edc Classic

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Sanrenmu 710 Edc Classic. Jest to elegancki, kompaktowy nóż składany w dobrej cenie, który prezentuje się bardzo stylowo i nowocześnie.

Zarówno rękojeść, jak i głownia narzędzia wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest gwarancją trwałości. Ostrze spiłowane jest szlifem wklęsłym, co znacznie poprawia właściwości tnące. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkownikowi, nóż ma wbudowaną blokadę frame-lock, dzięki której nie otworzy się samoczynnie w kieszeni.

Wygodę użytkowania narzędzia zapewnia karbowana nawierzchnia na rękojeści, pozwalająca na precyzyjne manewrowanie. Z kolei specjalne wypustki ułatwiają płynne otwieranie noża. Dodatkowo, sprzęt ten wyposażony jest w klips, który ułatwia wygodne przymocowanie go do paska czy plecaka.

Długość głowni tego modelu wynosi 71 mm, a jej grubość to 2,5 mm. Po rozłożeniu całość ma 165 mm. Nóż waży 92 g. Sanrenmu 710 Edc Classic to często wybierany produkt, który cechuje nie tylko przystępna cena, ale przede wszystkim solidne wykonanie.

 

 

 

 

Walther Black Tac 5.0715

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Walther Black Tac 5.0715. Jest to wysokiej jakości składany nóż przeznaczony do wykonywania czynności, takich jak krojenie, przecinanie czy obieranie.

Produkt ten wykonany jest z odpornej na korozję stali, która zapewnia mu wytrzymałość i łatwość ostrzenia. Wyposażony jest on w blokadę Liner-Lock, która chroni przed przypadkowym złożeniem się w trakcie pracy. Ostrze posiada symetrycznie rozłożone kołki, ułatwiające otwieranie jedną ręką. Bardzo przydatny jest także flipper (element przyspieszający otwieranie), który dodatkowo zabezpiecza przed zsunięciem się ręki.

Rękojeść narzędzia wykonano ze stopu aluminium. Jest ona wyprofilowana w sposób, który zapewnia dobry i pewny chwyt. Na końcu znajduje się zbijak do szyb oraz otwór do przeciągnięcia linki zabezpieczającej. W zestawie otrzymamy również etui.

Długość całkowita tego modelu to 19 cm (głownia stanowi 8,5 cm). Nóż waży 164 g. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego narzędzia zgodnie twierdzą, że jest ono bardzo poręczne i praktyczne.

 

 

 

 

 

Sanrenmu 7010CARBON

 

Jeśli szukasz składanego noża, który świetnie nada się do użytku na zewnątrz, jak i do pracy w domu model Sanrenmu 7010CARBON powinien Cię zainteresować.

Głownia narzędzia o profilu drop-point została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która zapewnia dobre właściwości tnące. Jego rękojeść z jednej strony pokryta jest włóknem węglowym w kolorze czarnym, a z drugiej stalą. Pewny chwyt zapewnia karbowane oparcie pod kciuk. Nóż otwiera się przy użyciu obustronnego kołka, dzięki któremu mogą go używać osoby prawo- i lewo- ręczne. Dzięki zastosowaniu blokady frame-lock użytkowanie jest całkowicie bezpieczne.

Długość głowni tego modelu wynosi 71 mm, a jej grubość to 2,5 mm. Nóż waży 92 g. Prezentowany produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Umieszczane w Internecie opinie wskazują na to, że narzędzie jest solidnie wykonane, poręczne i praktyczne.

 

 

 

Jaki nóż składany do 100 zł wybrać?

 

Nóż to uniwersalne narzędzie, które przyda się w wielu sytuacjach. Dostępny jest on w różnych wersjach. Modeli składanych mogą używać myśliwi, wędkarze, zbieracze grzybów czy osoby wybierające się na wyprawę turystyczną. Dzięki temu, że ostrze można schować, tego typu produkty są bezpieczne i nie zajmują dużo miejsca. Oferta rynkowa narzędzi jest bardzo szeroka, przez co często mamy trudności z podjęciem decyzji. Aby nieco ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwracać uwagę. Na końcu zamieściliśmy także ranking zawierający trzy najlepsze noże składane do 100 zł.

 

 

Wybierając nowe narzędzie, należy zwrócić uwagę na jego rękojeść. Powinna być ona na tyle wygodna, aby przyrząd dobrze leżał w dłoni i był poręczny. Przed zakupem warto wziąć nóż do ręki i ostrożnie nim pomachać. Należy także pamiętać, że uchwyt powinien mieć co najmniej 10 cm długości. Im będzie on krótszy, tym mniej wygodnie można nim operować. Wyróżnia się dwa główne typy rękojeści: łukowato – wygiętą i prostą. Pierwszy rodzaj zapewnia wygodny chwyt i przeznaczony jest do konkretnych działań, np. strugania czy cięcia. Prosty typ jest bardziej uniwersalny i nadaje się do każdej pracy. Rękojeść może być wykonana ze skóry, aluminium, drewna, tytanu czy kości.

Nie bez znaczenia jest także blokada, która zapewnia bezpieczne użytkowanie. Producenci oferują produkty, które zabezpiecza się na różne sposoby. Najpopularniejszym typem blokady jest axis lock, polegająca na odciągnięciu do tyłu osi blokującej. Nie pozwala ona na samoistne otwarcie się ostrza. Istnieje również blokada tylna, w której naciska się na dźwignię umieszczoną na grzbiecie noża, a także zabezpieczenie typu plunge lock, gdzie kółko znajdujące się z boku skutecznie zatrzymuje ostrze.

Bardzo istotna jest również głownia noża, którą zazwyczaj wykonuje się ze stali nierdzewnej. Najlepszy nóż składany do 100 zł w 2024 roku łatwo się ostrzy, jest wytrzymały i bardzo rzadko się kruszy. Zdarzają się także noże o głowniach tytanowych, kobaltowych lub ceramicznych, jednak są one mniej popularne. Ponadto, w sprzedaży możemy znaleźć modele wyposażone w etui, które zapewnia zabezpieczenie i jest dostosowane do wymiarów narzędzia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ