Ranking 6 najlepszych namiotów dachowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 22.04.24

 

Namiot dachowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na dalekie podróże samochodem warto zaopatrzyć się w namiot dachowy, montowany na aucie. Dzięki temu będziesz mieć zawsze zapewnione miejsce do odpoczynku, wygodnie i bez dodatkowych kosztów. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem namiotu dachowego, polecamy model Thule Tepui Explorer Autana 4. Przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób i może być użytkowany o każdej porze roku. Materiał jest odporny na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz powstawanie pleśni. Specjalne panele z siatki zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Może zainteresować Cię także samochodowy namiot dachowy Techsul. Materiał, z którego go wykonano, jest przeciwdeszczowy, sprawdza się więc w każdą pogodę. Wygodny materac zapewnia komfort podczas odpoczynku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Namiot dachowy dobrze sprawdza się dla całej rodziny, może pomieścić nawet cztery osoby. Drabina osłonięta jest materiałem, który tworzy dodatkowy aneks. Materiał namiotu jest odporny na promienie UV i powstawanie pleśni. Wewnątrz namiotu znajdują się cztery kieszenie. Materac z pianki zapewnia dużą wygodę podczas odpoczynku.

Wady

Namiot jest bardzo ciężki, przez co sprawdza się jedynie na niektórych modelach samochodów, głównie na pojazdach typu SUV lub na dużych i masywnych autach.

Podsumowanie

Na dłuższe wyjazdy z rodziną warto zabrać namiot dachowy. Model Thule umożliwi Ci odpoczynek w każdym miejscu z zachowaniem prywatności. Aneks, w którym znajduje się drabina, zapewnia bezpieczeństwo, a wydłużone daszki chronią przed spojrzeniami przechodniów. Wygodny materac pozwala poczuć się, jak w dobrym hotelu.

Drugi wybór

Zalety

Estetyczny namiot dachowy Techsul można zamontować niemal na każdym samochodzie, na relingach lub bagażniku. Produkt wykonano z poliestru, który chroni przed wiatrem, promieniami słonecznymi i delikatnym deszczem. Wewnątrz znajduje się wygodny materac o grubości 65 mm. Drabina osłonięta jest przedsionkiem, który zapewnia prywatność.

Wady

Produkt nie nadaje się do stosowania przez cały rok. Przy dużych ulewach materiał nierzadko delikatnie przecieka. Ponadto namiot zapewnia wygodę maksymalnie dwóm osobom.

Podsumowanie

Namiot dachowy Techsul dobrze sprawdzi się na dłuższe wycieczki. Wygodny materac zapewnia komfort podczas odpoczynku. Sprzęt łatwo się rozkłada i nadaje się do większości pojazdów. Przedsionek, w którym znajduje się drabina, zapewnia prywatność oraz dodatkowe miejsce do wypoczynku. Można postawić w nim krzesła i wypić ciepłą herbatę.

Rozważ też

Zalety

Namiot dachowy Techsul ma nieduże wymiary, dzięki czemu można rozłożyć go na większości pojazdach. Materiał, z którego go wykonano, jest przeciwdeszczowy, chroni także przed wiatrem. Wygodny materac o grubości 65 mm pozwala dobrze wypocząć po aktywnym dniu. Wydłużone daszki nad wejściem i oknem zapewniają większą prywatność.

Wady

Drabina nie jest niczym osłonięta, dlatego istnieje ryzyko, że osoby trzecie będą zaglądać do wnętrza namiotu. Ponadto utrudnia to wychodzenie w niesprzyjającą pogodę.

Podsumowanie

Podczas wyjazdów w miejsca, gdzie znalezienie noclegu jest utrudnione, dobrze sprawdzi się namiot dachowy Techsul. Wykonano go z trwałego materiału, odpornego na przemakanie, wiatr i promienie słoneczne. Duże wejście i otwory z siatki zapewniają dobrą wentylację. Namiot stworzono tak, aby wewnątrz niego czuć się swobodnie i wygodnie.

 

 

6 najlepszych namiotów dachowych. Opinie w 2024 roku

 

Każdy wyjazd wiąże się z szukaniem miejsca na nocleg. Jeśli jednak masz dobry namiot dachowy, możesz odpocząć w każdym miejscu bez opłat za pokój. Przygotowaliśmy ranking, w którym znajdziesz polecane przez użytkowników produkty. Dzięki temu znajdziesz namiot dachowy dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań, który zapewni Ci komfort i prywatność w każdym miejscu.

 

Namiot dachowy 4-osobowy

 

1. Namiot Dachowy Thule Tepui Explorer Autana 4 

 

Wygodę podczas wyjazdu zapewni Ci namiot dachowy Thule Tepui Explorer Autana 4. Przeznaczony jest dla czterech osób, dlatego sprawdzi się na rodzinne wakacje. Po rozłożeniu namiot ma wymiary: 310 cm x 183 cm x 132 cm, a złożony produkt ma: 110 cm x 183 cm x 31 cm. Rozmiar powierzchni do spania to 243 cm x 183 cm. Wewnątrz znajduje się wygodny, piankowy materac. Ten 4-osobowy namiot dachowy zapewnia prywatność, dzięki wydłużonym daszkom.

Materiał, z którego wykonano namiot jest odporny na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Nie rozwija się na nim także pleśń, więc może być wykorzystywany przez cały rok, w każdych warunkach. Drabina prowadząca do wnętrza namiotu jest osłonięta dodatkową warstwą materiału. W efekcie powstaje przedsionek, który zapewnia prywatność oraz tworzy aneks, w którym można rozłożyć krzesła. Na całej powierzchni namiotu rozmieszczono panele z siatki, zapewniające dobrą wentylację.

Ranking namiotów dachowych uwzględnia model Thule, ponieważ jest polecany przez konsumentów. Użytkownicy są zadowoleni z zakupu, produkt jest wytrzymały, wygodny i łatwy w rozkładaniu. Zapewnia komfort i osłonę przed wiatrem.

 

 

 

 

Namiot dachowy samochodowy

 

2. Samochodowy Namiot Dachowy 4×4 z Przedsionkiem Techsul

 

Podczas wakacji przyda się samochodowy namiot dachowy 4 x 4 z przedsionkiem Techsul. Produkt zapewnia miejsce do odpoczynku w każdych warunkach. Wymiary namiotu po rozłożeniu wynoszą 240 cm x 140 cm x 130 cm, a złożony produkt ma 120 cm x 140 cm x 28 cm. Model wykonano z wytrzymałego poliestru o odporności na przemakanie do 5000 mm. Samochodowy namiot dachowy można zamontować na relingach lub bagażniku w większości pojazdów.

Wewnątrz namiotu znajduje się materac o grubości 65 mm. Dzięki temu można wygodnie odpocząć. Panele z siatki zapewniają dobrą wentylację powietrza, służą także jako okno do podziwiania krajobrazu. Wydłużone daszki zapewniają prywatność wewnątrz namiotu. Do wnętrza wchodzi się po drabinie, która jest osłonięta. Znajduje się ona w dodatkowym przedsionku, który służy także jako miejsce do odpoczynku. Producent do zestawu dołączył wygodny pokrowiec do przechowywania namiotu.

Przeglądając opinie o namiotach dachowych, można przeczytać wiele pozytywnych komentarzy o modelu Techsul. Konsumenci są zadowoleni z jakości wykonania oraz wygody użytkowania. Przedsionek zapewnia dodatkowe miejsce do odpoczynku oraz zwiększa prywatność w miejscach publicznych, takich jak kempingi.

 

 

 

 

Namiot dachowy tanio

 

3. Samochodowy Namiot Dachowy 4×4 Off-Road Techsul

 

Zamiast martwić się o odpowiedni nocleg na wyjeździe, lepiej zainwestować w samochodowy namiot dachowy 4 x 4 Off-Road Techsul. Produkt pasuje do większości modeli pojazdów. Po rozłożeniu namiot ma wymiary 240 cm x 140 cm x 130 cm. Złożony produkt ma 120 cm x 140 cm x 28 cm. Całość wykonano z poliestru, odpornego na przetarcia i nieprzemakalnego. Neutralny, zielony kolor sprawia, że namiot wpasowuje się w krajobraz, nie przyciągając wzroku przechodniów.

Jeśli zastanawiasz się, czy da się kupić tanio namiot dachowy, dobrym wyborem będzie model Techsul. W zestawie jest materac o grubości 65 mm. Dzięki temu zapewnia wygodę podczas odpoczynku. Wejście i panele z siatki umożliwiają dobrą wentylację. Nad każdym otworem poprowadzono daszek, dzięki czemu w namiocie zapewniona jest prywatność. Do wnętrza wchodzi się po wytrzymałej, składanej drabinie.

Osoby, które zakupiły model Techsul, określają go jako dobry i tani namiot dachowy. Produkt jest dobrze wykonany i wygodny. Pasuje do większości pojazdów i zapewnia schronienie w każdych warunkach.

 

 

 

 

Namiot dachowy Maggiolina

 

4. Namiot Dachowy Maggiolina Airlander Plus S

 

Namiot dachowy Maggiolina Airlander Plus S dopasuje się do każdego typu auta. Produkt przeznaczony jest dla dwóch osób. Jego wymiary to 130 cm x 210 cm. Rozłożenie namiotu jest bardzo proste, jego konstrukcja składa się z dachu i podłogi oraz rozciągniętego między nimi materiału, który rozwija się za pomocą korby. Dzięki temu po złożeniu produkt ma jedynie 30 cm wysokości. Waga namiotu to 56 kg. Produkt mocuje się do dachu za pomocą czterech solidnych uchwytów.

Namiot dachowy Maggiolina ma dwa wejścia, zabezpieczone siatką przeciw owadom. Ponadto na krótszych bokach znajdują się trójkątne okna. Wygodny materac zapewnia komfort podczas snu, podobnie jak dołączone do zestawu poduszki. Dach ma dźwiękoszczelną i antykondensacyjną izolację. Nad wejściem można zamontować daszek, dzięki dołączonym poprzeczkom. Ponadto w namiocie znajduje się oświetlenie, dla większego komfortu użytkowania.

Przeprowadzony przez użytkowników test namiotów dachowych wskazał, że model Maggiolina to wygodny i funkcjonalny sprzęt. Sprawdza się w każdych warunkach i bardzo łatwo się go rozkłada. Zapewnia komfort użytkowania i ochronę przed wiatrem, deszczem i owadami.

 

 

 

 

5. Namiot Dachowy Samochodowy Gezz Stan 002 

 

Poręczny i lekki samochodowy namiot dachowy Gezz Stan 002 sprawdzi się na każdym wyjeździe. Jest łatwy w montażu. Wymiary namiotu to: 125 cm szerokości, 225 cm długości i 115 cm wysokości. Wykonano go z trwałego poliestru, odpornego na wilgoć i deszcz. Aluminiowa konstrukcja jest lekka, ale wytrzymała. Do wnętrza namiotu wchodzi się po stabilnej drabinie, którą można łatwo złożyć. Do zestawu dołączono wygodny materac.

Namiot dachowy na samochód ma wbudowane panele z siatki, które nie tylko umożliwiają swobodny przepływ powietrza, ale także pełnią funkcję okien. Oczka siatki są wystarczająco gęste, aby nie przepuszczać owadów. Przedłużony daszek nad oknami i wejściem zapewnia poczucie prywatności. Namiot może być rozłożony na niemal każdym samochodzie, również na mniejszych modelach aut.

Opinie konsumentów o namiocie dachowym Gezz Stan są najczęściej pozytywne. Użytkownicy chwalą produkt, ponieważ jest łatwy w montażu, wygodny i solidnie wykonany. Materac zapewnia wygodę, a panele z siatki umożliwiają dobrą wentylację wnętrza namiotu. Dzięki temu produkt sprawdzi się na każdym wyjeździe.

 

 

 

 

6. Namiot Dachowy Belki Thule Tepui Explorer Kukenam 

 

Trzyosobowy namiot dachowy Thule Tepui Explorer Kukenam nadaje się na każdą porę roku. Do jego wykonania użyto wysokiej jakości materiału, odpornego na działanie promieni UV oraz wilgoć. Dzięki temu na powierzchni namiotu nie rozwija się pleśń. Połączenie tkaniny ripstop i bawełny zapewnia dobrą wentylację i ochronę przed deszczem i wiatrem. Na powierzchni namiotu znajdują się panele z siatki, dzięki którym wewnątrz nie jest duszno, nawet podczas upałów. Cztery kieszenie umożliwiają przechowywanie różnego rodzaju sprzętów i akcesoriów.

Namiot dachowy na bagażnik ma wymiary: 244 cm x 166 cm x 132 cm po rozłożeniu oraz 122 cm x 166 cm x 31 cm, gdy jest zamknięty. Wewnątrz znajduje się wygodny materac o długości 243 cm i szerokości 165 cm. Do wnętrza namiotu można dostać się po stabilnej i wytrzymałej drabinie. Nad wejściem i panelami z siatki znajduje się daszek, który osłania przed słońcem i zapewnia poczucie prywatności.

Użytkownicy są zadowoleni z zakupu namiotu Thule, ponieważ jest wygodny, wytrzymały i zapewnia dobrą wentylację powietrza. Produkt jest łatwy w montażu i pasuje do większości modeli samochodów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki namiot dachowy kupić?

 

Namiot dachowy to dobre rozwiązanie dla osób, które często podróżują samochodem. Wygodny sprzęt eliminuje potrzebę szukania noclegu w hotelu, często za wysoką cenę. Dobry namiot da Ci schronienie na noc, ochroni przed deszczem i wiatrem oraz zapewni komfort. Aby tak się stało, sprzęt musi być dobrze dobrany do Twoich potrzeb. Przygotowaliśmy przewodnik, aby pomóc Ci wybrać najlepszy namiot dachowy.

Rodzaje namiotów dachowych

Podczas zakupu namiotu dachowego trzeba dopasować jego rodzaj do swoich potrzeb. Wyróżnia się trzy typy sprzętów: Skorupowe uchylne, skorupowe unoszone i materiałowe. Różnią się one sposobem rozkładania i wykorzystanymi materiałami. Dla ułatwienia podjęcia decyzji, jaki namiot dachowy wybrać, przedstawiamy krótki opis każdego rodzaju:

♦ Namioty skorupowe uchylne i unoszone – zwane także namiotami hardshell. Materiał znajduje się w konstrukcji z twardego tworzywa sztucznego, które przypomina skorupę. Najczęściej wykorzystuje się włókna węglowe, które tworzą podłogę i dach namiotu. Pomiędzy dwoma „skorupami” znajduje się materiał. Często namioty skorupowe rozwija się za pomocą specjalnej korbki. Wewnątrz umieszczony jest materac, a w tkaninie nierzadko znajdują się okna. Namioty typu hardshell dobrze sprawdzają się na dalekie trasy, chronią przed deszczem i wiatrem, często mają także właściwości wyciszające dźwięki z zewnątrz.

♦ Namioty materiałowe – inaczej typu softshell. Na konstrukcji, najczęściej aluminiowej, rozkłada się tkaninę. Zwykle jest ona wykonana z poliestru. Modele materiałowe przypominają tradycyjne namioty, rozkładane na ziemi. Tkaniny powinny być przewiewne i wodoodporne, aby odpowiednio chroniły przed czynnikami atmosferycznymi.

 

Rozmiar namiotu dachowego

O tym, jaki jest najlepszy namiot dachowy, decyduje przede wszystkim jego rozmiar. Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest jego pojemność. Najczęściej modele namiotów przeznaczone są dla dwóch osób. Dlatego, jeśli szukasz sprzętu na rodzinny wyjazd, upewnij się, czy wybrany przez Ciebie produkt pomieści wszystkich uczestników wycieczki. Rozmiar namiotu ma znaczenie także przy mocowaniu go na samochodzie. Niektóre modele przeznaczone są tylko do dużych samochodów, typu SUV, pickup lub terenowych. Dlatego, jeśli chcesz zamontować namiot na swoim aucie, sprawdź, czy produkt się do tego nadaje. Znaczenie ma także waga wybranego przez Ciebie modelu. Wpływa ona na komfort rozkładania namiotu, a także na komfort jazdy. Duże obciążenie samochodu powoduje zmniejszenie prędkości oraz trudniejsze pokonywanie podjazdów.

 

Sposób rozkładania

O komforcie użytkowania namiotu dachowego decyduje przede wszystkim sposób rozkładania i mocowania. Modele materiałowe rozstawia się trudniej, niż wersje hardshell, które otwierają się za pomocą siłowników. Namioty typu softshell często rozkładane są, jak książka, czy harmonijka. Trzeba podnieść jedną połowę materiału i rozłożyć ją, tak aby wystawała poza dach samochodu.

 

Dodatkowe udogodnienia

Wybierając namiot dachowy, warto sprawdzić, jakie udogodnienia oferuje producent. Najczęściej w modelach stosuje się przedłużony dach nad wejściem, który zapewnia większą prywatność oraz chroni przed słońcem. Dobrym rozwiązaniem są okna z siatki. Dzięki nim możesz podziwiać krajobraz z wysokości dachu, a jednocześnie uchronić się przed uciążliwymi owadami. Do namiotu dachowego wchodzi się po drabinie, warto więc sprawdzić, czy łatwo się ją składa i jaka jest jej stabilność. Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym przez wielu producentów, jest rozkładany przedsionek. Jest to dodatkowa warstwa materiału, która rozciąga się od namiotu do ziemi. Wewnątrz aneksu znajduje się drabina. Nie tylko zapewnia to prywatność, ale także umożliwia rozłożenie w przedsionku krzeseł. Dzięki temu podczas deszczu czy silnego wiatru można wygodnie wypić ciepły napój, podziwiając roztaczające się wokół widoki.

Ceny namiotów dachowych

Namioty dachowe to inwestycja na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że w każdym zestawie znajduje się materac oraz drabina, zwykle także pokrowiec. Dlatego koszt zakupu namiotu na samochód jest wyższy niż standardowych modeli rozkładanych na ziemi. Na cenę produktu wpływa ma także jakość wykonania i użytych materiałów oraz rodzaj sprzętu. Wersje hardshell zwykle są droższe niż namioty z materiału. Namioty dachowe w dobrych cenach można znaleźć w wielu sklepach ze sprzętem turystycznym. Najtańsze modele dostępne są za ok. 3 400 zł. Za modele materiałowe z przedsionkiem, który zapewnia więcej miejsca do odpoczynku, trzeba zapłacić od ok. 4 000 zł do ok. 8 000 zł. Namioty dachowe typu hardshell, przeznaczone dla dwóch osób, z udogodnieniami, takimi jak poduszki, oświetlenie, czy moskitiera, kosztują ok. 13 000 zł. W podobnej cenie można znaleźć modele materiałowe, przeznaczone dla czterech osób, w których wygodnie odpocznie cała rodzina.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić namiot dachowy?

Namiot dachowy bardzo przydaje się podczas podróży samochodem. Koszt zakupu sprzętu jest jednak wysoki, dlatego można spróbować zrobić go w domu. Niezbędne będzie znalezienie odpowiedniej platformy, na której umieścimy namiot. Trzeba ją przymocować do bagażnika na dachu samochodu, najlepiej do relingów, jeśli są na wyposażeniu auta. Potrzebny będzie także odpowiedni materiał, najlepiej wodoodporny poliester o dużej przepuszczalności powietrza. Można także wykorzystać gotowy namiot, zakupiony w sklepie ze sprzętem sportowym. Istotnym elementem modelu na dach samochodu jest także drabinka, po której będziesz wchodzić do namiotu. Powinna być lekka, ale wytrzymała. Dobrze sprawdzą się drabiny teleskopowe, które można łatwo złożyć i schować na noc, aby zapewnić sobie prywatność i bezpieczeństwo.  

 

P2: Jak zamontować namiot dachowy?

Większość dostępnych namiotów dachowych ma specjalne mocowania, które ułatwiają montaż sprzętu na samochodzie. Mogą to być szyny, które zakłada się na relingi lub specjalne uchwyty. Ważne, aby namiot był zamocowany stabilnie i w odpowiedni sposób. Dzięki temu ciężar produktu razem ze śpiącymi w nim osobami będzie odpowiednio rozłożony na dachu samochodu. Pozwoli to uniknąć nieestetycznych wgnieceń blachy. Większość namiotów montuje się łatwo i szybko, do niektórych modeli wystarczy tylko jedna osoba. Zwykle producenci dołączają do zestawu instrukcję, w której wyjaśnione są poszczególne kroki. Podążając za wskazówkami w ulotce, z pewnością prawidłowo rozstawisz i zamocujesz namiot dachowy.

P3: Na jaki samochód można zamontować namiot dachowy?

Namioty na dachu dobrze sprawdzają się w podróży, ale nie każdy model nadaje się do wszystkich typów samochodów. Auta typu SUV, pickup lub terenowe z pewnością uniosą ciężar nawet dużego namiotu. Dlatego, jeśli dysponujesz autem dostosowanym do wycieczek „off-road” możesz spokojnie zamontować na nim każdy rodzaj sprzętu. Jeśli jednak masz samochód osobowy, którym chcesz zabrać rodzinę lub znajomych na wyjazd, upewnij się, czy dany model namiotu może być na nim rozłożony. Auta, w szczególności relingi, mają określoną maksymalną siłę nacisku. Dlatego upewnij się, czy waga namiotu mieści się we wskazanym przez producenta samochodu przedziale.

 

P4: Gdzie można kupić namiot dachowy?

Namiot dachowy to sprzęt przeznaczony dla podróżników. Podobnie jak inne gadżety niezbędne na wyjeździe, dostępny jest w wielu sklepach ze sprzętem sportowym. Można sprawdzić oferty marketów stacjonarnych oraz online, aby porównać modele i znaleźć najlepszy produkt. Wielu sprzedawców wystawia modele namiotów na aukcjach internetowych, dlatego warto sprawdzić różne platformy. Jeśli szukasz sprzętu konkretnego producenta, poszukaj stron internetowych lub sklepów stacjonarnych z produktami tej firmy. Dzięki temu możesz znaleźć wymarzony produkt w cenie niższej niż w popularnych marketach. Warto przed dokonaniem zakupu porównać parametry kilku namiotów dachowych i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

 

P5: Ile kosztuje namiot dachowy?

Ceny namiotów dachowych zależą od wielu kwestii. Przede wszystkim na koszt produktu wpływa materiał, z którego go wykonano, rozmiar oraz zastosowane udogodnienia. Najtańsze modele przeznaczone dla dwóch osób można znaleźć za mniej niż 5 000 zł. Jeżeli zależy Ci na namiocie z dodatkowym przedsionkiem, kosztuje on więcej. Trzeba zapłacić za niego od 4 000 zł do nawet 8 000 zł. Najwyższe ceny mają namioty dachowe typu hardshell, które są łatwe w rozłożeniu i zapewniają duży komfort. Wybierając model na dłuższe wyjazdy, warto zainwestować więcej, aby cieszyć się wygodą i bezpieczeństwem podczas użytkowania. Dobrze dobrany namiot dachowy będzie służyć przez wiele sezonów turystycznych. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ