Opinie o Coleman Galileo 4

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany namiot 4-osobowy jest odporny na deszcz i wiatr, więc dobrze się sprawdza, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Użyte do wykonania modelu materiały dobrze przepuszczają ciepło, więc w środku nie jest zbyt duszno. Stelaż z włókna szklanego jest stabilny i odznacza się dobrą wytrzymałością. 

 

Najważniejsze wady:

Przeprowadzając test Coleman Galileo 4 konsumenci zwrócili uwagę na to, że wchodzący w skład zestawu pokrowiec jest uszyty z cienkiego materiału. W rezultacie istnieje większe ryzyko, że szybko dojdzie do jego przetarcia czy innego uszkodzenia. Warto więc uważać w trakcie przenoszenia, wkładania i wyjmowania namiotu.

 

Werdykt: 9.4/10

Konsumenci twierdzą, że choć cena Coleman Galileo 4 jest stosunkowo wysoka, warto zainwestować w ten model, szczególnie jeśli mamy zamiar biwakować wspólnie z przyjaciółmi czy rodziną. Wielkość sypialni wynosi 6 m2, a przedsionka 5 m2. Po złożeniu wymiary namiotu to: 67 cm x 28 cm x 27 cm. Jego waga jest równa 11,9 kg.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Użyte do produkcji materiały

Do wykonania tropiku wykorzystano samogasnący poliester taffeta 68D dodatkowo pokryty PU. Ma on podklejane szwy, co zwiększa jego wytrzymałość. Wodoodporność tropiku jest na poziomie 3000 mm, a to dobry wynik. Użytkownik może być pewny, że jest dobrze chroniony przed deszczem. Sypialnia została zrobiona z oddychającego poliestru. W procesie jej produkcji wykorzystano także siatkową tkaninę, która również gwarantuje lepszy przepływ powietrza. W efekcie w środku namiotu nie jest zbyt duszno. Polietylenowa podłoga jest odporna na przetarcia, na długo zachowuje początkowy wygląd.

 

 

Stelaż

Wybierając namiot warto zwrócić uwagę na to, z czego zrobiony jest stelaż, bo to od niego zależy stabilność konstrukcji. W modelu Coleman Galileo 4 został on zrobiony z dobrej jakości włókna szklanego. Jest to nie tylko wytrzymały, ale też lekki materiał. W zestawie znajdują się 3 elastyczne pałąki, które są wsuwane w jednolite tunele znajdujące się na zewnątrz tropiku. Dzięki systemowi Ring&Pin rozstawienie namiotu nie zajmuje zbyt dużo czasu. Ma on naciągi gwarantujące maksymalną stabilność całej konstrukcji. Nawet jeśli na zewnątrz wieje intensywny wiatr, namiot nie chwieje się zbyt mocno na boki i gwarantuje nam skuteczną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

Wygoda użytkowania

Każdemu zależy na wygodzie użytkowania, a pozytywne opinie o Coleman Galileo 4 wskazują, że namiot w tym zakresie bardzo dobrze się sprawdza. Sypialnia jest podzielona na dwa mniejsze pomieszczenia, pokoje oddziela podwieszana na zaczepach ścianka. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie prywatności, kiedy jesteśmy na biwaku wspólnie z innymi osobami. Namiot ma także zamykany na zamek błyskawiczny otwór umożliwiający bezpieczne przepuszczenie kabli zasilania potrzebnych nam, jeśli np. korzystamy z lodówki turystycznej albo oświetlenia. Na komfort użytkowania duży wpływ ma także technologia Coleman Easy set up system, która sprawia, że rozkładanie namiotu przebiega szybko i bez problemów. Bezpieczeństwo zapewnia Fire Retardant, czyli specjalna impregnacja tropiku powodująca szybkie gaśnięcie materiału po usunięciu ognia. Model jest także zabezpieczony przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Mowa tutaj o wykończeniu UV Guard.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ