Ostatnio aktualizowane: 22.03.23

 

Najważniejsze zalety:

Dostępne w Internecie opinie Cumulus Panyam 600 wskazują, że opisywany produkt spełnia oczekiwania osób, które często śpią pod namiotem i potrzebują odpowiedniej ochrony przed chłodem. Model jest przystosowany do wymagających warunków pogodowych, jego temperatura graniczna wynosi -13 st. C. Praktycznym rozwiązaniem jest tunel puchowy, który izoluje zamek. 

 

Najważniejsze wady:

W pojedynczych komentarzach pojawiają się wzmianki na temat trudności z szybkim złożeniem śpiwora. Niektóre osoby twierdzą, że czynność ta zajmuje sporo czasu i to m.in. dlatego, że znajdujący się w komplecie pokrowiec jest stosunkowo mały.

 

Werdykt: 9.3/10

Choć produkt ma pewne wady, osoby, które zdecydowały się go kupić, nie żałują podjętej decyzji. Śpiwór ma wszystkie cechy, jakimi dobrej jakości produkt tego typu powinien się wyróżniać. Model ma konstrukcję komór trapezowych, spód i wierzch śpiwora są wypełnione niezależnie. Zamek ma długość 175 cm i samoblokujące się suwaki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane

Śpiwór ma masę całkowitą równą 970 g, a masa puchu wynosi 600 g. Temperatura komfortowa to -6 st. C., graniczna -13 st. C., a ekstremalna -32 st. C. Produkt jest przystosowany dla osób o wzroście do 190 cm. Długość całkowita modelu jest równa 208 cm. Szerokość produktu na górze to 80 cm, a na dole – 55 cm. Wymiary dołączonego do zestawu pokrowca to: wysokość – 29 cm i średnica – 19 cm, jego objętość jest równa 8,2 l. Model ma 36 komór puchowych. 

Praktyczne rozwiązania

Osoby przeprowadzające test Cumulus Panyam 600, twierdzą, że jednym z najważniejszych czynników przemawiających za zakupem tego produktu są praktyczne rozwiązania, które w nim zastosowano. Przede wszystkim użytkownik może bez problemu otworzyć dolną część śpiwora i w ten sposób zapewnić sobie optymalny przepływ powietrza i nieco schłodzić wnętrze. Do modelu można też z łatwością przyłączyć inne śpiwory, nie tylko takie same modele. Na uwagę zasługuje też niezależny kołnierz puchowy i tunel, który izoluje zamek. W chłodne noce przydaje się trójwymiarowy pasek, który jest regulowany za pomocą gumki ze stoperem. Wewnątrz śpiwora znajduje się też praktyczna kieszeń na drobiazgi. Cena Cumulus Panyam 600 jest wysoka, ale jednocześnie odpowiada jakości wykonania produktu.

 

Pętelki i worek

Na dłuższym boku śpiwora znajdują się dwie pętelki do powieszenia. Na stronie zewnętrznej są trzy pętelki, które umożliwiają zawieszenie i tym samym wygodne suszenie produktu. W komplecie umieszczono duży worek wykorzystywany do bezpiecznego przechowywania śpiwora w domu. Zabezpiecza on produkt przed kurzem i innymi czynnikami, które mogłyby wpływać negatywnie na jego trwałość.

 

Materiał wykonania

Śpiwór zrobiono z tkaniny Pertex Quantum DWR o gęstości 29 g/m2. Model jest wypełniony puchem gęsim (850 cuin). Śpiwór tworzą komory trapezowe, więc istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko pojawienia się tzw. zimnych punktów. Wypełnienie się nie przesuwa, zatem produkt na długo zachowuje początkowy kształt. Użyte do produkcji materiały odznaczają się trwałością. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ