Ostatnio aktualizowane: 22.03.23

 

Najważniejsze zalety:

Skąd dobre opinie Fjord Nansen Finmark? Popularność produktu wynika przede wszystkim z zastosowanych w nim rozwiązań. Śpiwór ma system zabezpieczania materiału, który zapobiega zablokowaniu zamka. Model jest wypełniony mikrowłóknami, które odznaczają się sprężystością i zapewniają dobrą izolację termiczną. Często wskazywaną przez użytkowników zaletą śpiwora jest też niska waga gwarantująca komfort użytkowania.

 

Najważniejsze wady:

Część osób poleca korzystanie ze śpiwora wiosną i jesienią. Ich zdaniem jest on jednak zdecydowanie zbyt ciepły na letnie noce. Przy wyższej temperaturze istnieje ryzyko, że będziemy się mocno pocić i w związku z tym odczuwać dyskomfort w trakcie snu. 

 

Werdykt: 9.4/10

Cena Fjord Nansen Finmark nie jest wysoka, dlatego też produkt cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony osób lubiących spanie w plenerze. Materiał wewnętrzny śpiwora jest przyjemny w dotyku i lekki, dobrze przepuszcza powietrze. W zestawie znajduje się worek kompensacyjny umożliwiający wygodne przenoszenie akcesorium.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Ogólne informacje

Ten śpiwór zimowy jest dostosowany do używania wczesną zimą, a także wiosną i jesienią. Temperatura maksymalna, do jakiej jest przystosowany, wynosi 24 st. C., komfortowa jest równa 8 st. C., przejściowa – 4 st. C., a ekstremalna -10 st. C. Bez pokrowca produkt waży 850 g. Maksymalny wzrost użytkownika to niecałe 180 cm, długość całkowita śpiworu wynosi 198 cm. Produkt po złożeniu ma wymiary: 33 cm x 16 cm. Ma on pomarańczowy kolor. 

Wykonanie

Prezentowany śpiwór ma wypełnienie MICROfill Super-Therm. To lekka, miękka w dotyku, a przy tym zapewniająca wysoki komfort termiczny włóknina. Ma ona specjalne mikrowłókna, które nawet po dłuższym czasie użytkowania zachowują swoje początkowe właściwości. Oczywiście, aby produkt jak najdłużej nam służył, musi być odpowiednio pielęgnowany. Informacje co do zasad czyszczenia można znaleźć w ulotce dołączonej przez producenta. Materiał wewnątrz śpiwora jest przyjemny w dotyku i dobrze przepuszcza powietrze. W rezultacie w środku akcesorium zachowany jest odpowiedni mikroklimat.

 

Zastosowane rozwiązania

W śpiworze zastosowano specjalne rozwiązania, których celem jest podniesienie komfortu jego użytkowania. Na uwagę zasługuje profilowany, regulowany kaptur skutecznie chroniący głowę przed chłodem. Co istotne, można regulować go jedną ręką. W śpiworze zastosowano też dwubiegowy zamek od firmy YKK cieszącej się uznaniem konsumentów. Zamek działa płynnie, więc można łatwo zmienić za jego pomocą temperaturę wewnątrz śpiwora. Suwak jest fluorescencyjny (delikatnie świeci), więc łatwo go znaleźć nawet w środku nocy. W modelu wykorzystano system ANTI-BITE, który zabezpiecza materiał przed zacinaniem się w zamku. Użytkownik może skorzystać z małej kieszonki (20 cm x 20 cm), w której zmieszczą się wartościowe drobiazgi. Do kompletu dołączono solidnie zrobiony worek kompresyjny wyposażony w klamrę zatrzaskową. Nie trzeba kupować pokrowca, aby móc bezpiecznie i wygodnie przenosić śpiwór.

 

Dobre właściwości termiczne

Test Fjord Nansen Finmark potwierdził, że śpiąc w namiocie, mamy zapewniony odpowiedni komfort termiczny. Model ma specjalny kołnierz znajdujący się na wysokości ramion. Dodatkowo śpiwór tak zaprojektowano, aby zadbać o ciepło stóp. Zastosowanie docieplenia zostało docenione przez użytkowników, ponieważ z własnego doświadczenia wiedzą oni, że w trakcie snu to zwykle stopy najszybciej marzną. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Krzysztof

October 3, 2021 at 5:10 pm

czy ten śpiwór wystarczy pod namiot przy temperaturach nocnych 6-10 st.C czy lepiej wybrać Troms?

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

October 11, 2021 at 5:26 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Według informacji na stronie producenta, ten śpiwór powinien być odpowiedni na podane temperatury. Choć jeśli preferuje Pan cieplesze przykrycia, może nie być wystarczający, gdyż temperatura T comf wynosi dla tego śpiwora 8°C, natomiast temperatura T lim to 4°C.

Pozdrawiamy,
Zespół PlanujWłóczęgę.com

Odpowiadać