Ostatnio aktualizowane: 01.12.21

 

Najważniejsze zalety:

Buty górskie są wodoodporne, dlatego można z nich korzystać także w wymagających warunkach. Wykorzystano w nich specjalną membranę Gore-Tex, która ma skutecznie chronić przed przemakaniem, a jednocześnie gwarantować optymalny przepływ powietrza. Cholewka jest wykonana z wytrzymałej i elegancko wyglądającej skóry nubukowej. Konserwacja butów wbrew pozorom nie jest zbyt wymagająca, potwierdza to test Meindl Vakuum GTX.

 

Najważniejsze wady:

Część osób przyznaje, że dołączone do zestawu sznurówki mogłyby być bardziej wytrzymałe. Istnieje ryzyko, że po pewnym czasie intensywnego użytkowania obuwia pojawi się konieczność ich wymiany, Zakup nowych sznurówek nie powinien okazać się jednak dużym wydatkiem.

 

Werdykt: 9.3/10

Prezentowane męskie buty górskie są dostępne w kilku rozmiarach, więc nie ma problemu z ich dopasowaniem do wielkości naszej stopy. Wnętrze obuwia zostało tak wyprofilowane, aby zapewniać stopom odpowiednie podparcie, a jednocześnie wygodę. Ten model jest przeznaczony na wymagające trekkingi po niskich górach i lekkie trekkingi górskie. Dobrze sprawdza się na nierównych, stromych szlakach. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wykonania

Kupując buty, szczególnie te przeznaczone do poruszania się po wymagającym terenie i intensywnej eksploatacji, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania i opinie. Meindl Vakuum GTX to model zdobywający dobre recenzje, a wszystko dlatego, że został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Do produkcji obuwia wykorzystano skórę nubukową, którą dodatkowo wzmocniono gumowym otokiem. Połączenie tych dwóch materiałów sprawia, że buty na długo zachowują swój początkowy kształt i ładny wygląd. Asymetryczny otok zamocowano i dopasowano ręcznie. Zachodzi on wysoko za buta, co stanowi skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przemakaniem. W rezultacie buty górskie idealnie sprawdzają się podczas wędrówki po wymagającym terenie, nawet kiedy warunki pogodowe nie są najlepsze.

Membrana

Buty górskie mają solidną membranę Gore-Tex, która sprawia, że obuwie wykazuje bardzo dobrą odporność na przemakanie. Mimo że membrana skutecznie zabezpiecza przed wilgocią, jednocześnie zapewnia swobodny przepływ powietrza. To pozwala sądzić, że stopy nie będą się mocno pocić w trakcie wysiłku. Membrana pozwala zachować w środku obuwia odpowiednie warunki, tak aby nie doszło do rozwoju niebezpiecznych bakterii i aby osoba korzystająca z butów odczuwała odpowiedni komfort. Męskie buty trekkingowe sprawdzą się właściwie o każdej porze roku, można z nich z powodzeniem korzystać latem. 

 

Pianka MFS 

Buty górskie mają w środku piankę z systemem MFS (Memory Foam) Vakuum, która zapewnia komfort podczas długich wędrówek. Pianka pokrywa całą kostkę i sięga aż do palców. Dopasowuje się do kształtu stopy, a jednocześnie nie wywiera na nią żadnego nacisku. Pod wpływem temperatury lepiej przylega do stopy i zapamiętuje jej kształt. Biorąc pod uwagę ten innowacyjny system, cena Meindl Vakuum GTX nie wydaje się zbyt wysoka.

 

Klasyczny design

Popularność butów górskich wynika nie tylko z wysokiej jakości ich wykonania czy zastosowanych technologii wpływających na komfort noszenia, ale też z ładnego designu. Obuwie ma brązowy kolor, z którym czarne elementy ładnie współgrają. Buty pasują do różnych stylizacji i podobają się mężczyznom. Co więcej, model na długo zachowuje początkowy wygląd.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ