Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Buty trekkingowe – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Salomon Mudstone Mid 2 GTX to model, który uprzyjemni Ci każdą górską wędrówkę. Komfort chodzenia zapewnia zastosowanie technologii Gore – Tex, która chroni przed przemakaniem, nawet w ekstremalnych warunkach. Podeszwa buta pomaga w stabilizacji chodu, zarówno na śliskich, jak również na wyboistych nawierzchniach. Dobrą propozycją butów trekkingowych jest także model Quechua NH100 Mid, dostępny w sklepach Decathlon. Buty te mają podeszwę Crosscontact, która zapewnia dobrą amortyzację oraz przyczepność na każdej nawierzchni, zarówno na leśnych ścieżkach, jak i kamienistym podłożu.

9 najlepszych butów trekkingowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking butów trekkingowych. Został on skonstruowany na podstawie opinii użytkowników na temat zakupionych przez nich produktów. Gwarantujemy, że wszystkie zaprezentowane modele wyróżnia wiele pozytywnych aspektów, na które  konsumenci w szczególności zwracają uwagę.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zastosowana technologia Gore – Tex zapobiega przemakaniu oraz zapewnia komfort termiczny. Podeszwa wspomaga amortyzację, dobrze utrzymuje się na śliskich, a także wyboistych podłożach. Obuwie zostało wyprofilowane w taki sposób, aby użytkownik nie odczuwał ucisku nawet podczas długich wycieczek.

Wady

Według użytkowników na butach szybko widoczne są przetarcia, zagięcia oraz zarysowania, dlatego należy szczególnie dbać o ich konserwację.

Podsumowanie

Model dobrze sprawdza się podczas miejskich spacerów, a także podczas górskich wędrówek. Może być użytkowany zarówno zimą, jak i latem, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Dzięki wyjmowanym wkładkom buty można bez problemu wyczyścić wewnątrz. Obuwie dostępne jest w rozmiarach 37 – 42.

Drugi wybór

Zalety

Kauczuk, z którego została wykonana podeszwa buta zapewnia przyczepność do górskiego podłoża. W przedniej części buta znajduje się dodatkowe utwardzenie chroniące palce przed urazami. Obuwie jest lekkie, co wspomaga komfort przy dłuższych wędrówkach

Wady

Nie jest to raczej dobry wybór na długie wycieczki w góry, to raczej buty trekkingowe na mniej wymagające trasy.

Podsumowanie

W butach zastosowano wyższą cholewkę, która umożliwia prawidłowe utrzymanie stopy, zapewnia większą ochronę przed urazami, a także zapobiega wpadaniu kamyczków do środka obuwia. Użytkownicy twierdzą, że buty dobrze sprawdzą się podczas zimowych wędrówek, ponieważ są ocieplane.

Rozważ też

Zalety

Model wyróżnia się niską wagą, która zapewnia komfort oraz stabilizację podczas chodzenia. W przedniej oraz tylnej części buta znajdują się dodatkowe wzmocnienia zmniejszające ryzyko wystąpienia urazów. Odblaskowe elementy zapewniają bezpieczne wędrówki nawet po zmroku.

Wady

Obuwie wewnątrz wykonano z materiału (siateczkowa wyściółka kołnierza), który może powodować przemakanie, dlatego należy uważać na zbyt podmokłe obszary.

Podsumowanie

Buty są przeznaczone dla dzieci, niezależnie od ich płci. Są one dostępne w różnych rozmiarach. Klasyczne wiązanie wspomaga lepsze dopasowanie obuwia do stopy dziecka. Materiał, z którego zostało wykonane obuwie zapewnia odpowiednią termoizolację.

 

Buty trekkingowe Salomon

 

1. Salomon Damskie Turystyczne Mudstone Mid 2 Gtx W Quiet

 

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę w góry i szukasz dobrego obuwia, sprawdź buty trekkingowe Salomon Mudstone Mid 2 GTX. Zastosowana technologia Gore – Tex zapewnia odporność na przemakanie obuwia. Technologia gwarantuje również termoizolację, dzięki której w trakcie dłuższych wędrówek nie jest odczuwany dyskomfort. Przednia część obuwia jest dodatkowo utwardzana, co wzmacnia ochronę palców przed urazami.

Użytkownicy w swoich opiniach podkreślają, że model zapewnia komfort zarówno podczas dłuższych wędrówek po bardziej wymagających terenach, jak i miejskich spacerów. Pozytywne postrzeganie przez konsumentów ma związek z solidnym wykonaniem obuwia. 

Test butów trekkingowych wykazał, że dzięki grubej podeszwie oraz wysokiej cholewce model dobrze sprawdzi się podczas górskich wędrówek w sezonie jesiennym. Podeszwy Contagrip sprawdzają się zarówno na śliskich, wyboistych nawierzchniach, jak również na górskich szlakach.

 

 

 

 

Buty trekkingowe Decathlon

 

2. Buty Quechua Nh100 Mid Męskie

 

Planujesz zakupić dobre i tanie buty trekkingowe? Sprawdź model Quechua NH100 Mid. Charakteryzują się one lekkością, rozmiar 43 waży jedynie 376 g.  Wkładka o grubości 6 mm zapewnia amortyzację na pięcie. Pomaga ona w stabilizacji chodu, jak również zapewnia komfort w przypadku dłuższych wycieczek.

Te lekkie buty trekkingowe Quechua dostępne w Decathlon mają wyższą cholewkę, która zapewnia wygodę użytkowania, a także zapobiega wpadaniu kamyczków do środka obuwia. Tradycyjne wiązanie pozwala na dopasowanie się do stopy.

Według klientów marki obuwie dobrze sprawdzi się w sezonie zimowym, ponieważ wnętrze jest ocieplane. Podeszwa cross contact zapewnia antypoślizgowość oraz przeznaczona jest na naturalne ścieżki.

 

 

 

 

Buty trekkingowe niskie

 

3. Buty Adidas AX2 Bb1935

 

Godną uwagi propozycją, są niskie buty trekkingowe Adidas Terrex AX2R. Występują one w szerokiej gamie rozmiarów od 33 do 40, co pozwala na użytkowanie zarówno przez dzieci, jak również przez osoby dorosłe. Środkowa podeszwa wykonana jest z pianki EVA zapewniającej trwałą amortyzację, a podeszwa zewnętrzna Traxion wzmacnia przyczepność do każdego typu podłoża.

Producent zastosował dodatkowe wzmocnienia w przedniej oraz tylnej części buta, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia urazów, a jednocześnie zwiększyć trwałość i wytrzymałość.  Zamontowane są również odblaskowe elementy, dzięki którym użytkownik zostaje bardziej widoczny po zmroku.

Według kupujących są to dobre buty trekkingowe, które bardzo dobrze sprawdzą się zarówno podczas miejskich spacerów, jaki i górskich wędrówek.

 

 

 

 

Buty trekkingowe Adidas

 

4. Adidas Buty Terrex Swift Solo D67031

 

Buty trekkingowe Adidas cechują się niezawodnością podczas pieszych wędrówek. W modelu Adidas Terrex Swift Solo nie jest inaczej. Buty pokryte są wytrzymałą i oddychającą siateczką, która powoduje, że są one przewiewne i wygodne. W ich przedniej części znajduje się osłona zapobiegająca powstawaniu urazów mechanicznych na palcach.

W modelu tym marka zadbała o wygodę użytkownika. W tylnej części buta, na pięcie zamontowana została asymetryczna pętla, aby można było z łatwością zamocować je do plecaka. Zastosowana technologia adiPRENE zapewnia ochronę pięty przed urazami, a także zmniejsza gwałtowność wstrząsów podczas chodzenia. Gwarantuje ona również dobrą amortyzację.

Opinie o butach trekkingowych Adidas są pozytywne. W przypadku prezentowanego modelu nie jest inaczej. Konsumenci zauważają, że cechuje go wysoka jakość wykonania oraz komfort użytkowania. Obuwie sprawdza się idealnie w sezonie zimowym, ponieważ wnętrze jest ocieplone. Dodatkowym atutem jest duży wybór rozmiarów od 39 do 49.

 

Zalety

Przyczepność: Gumowa podeszwa TRAXION została tak skonstruowana, by zapewnić dobrą przyczepność do każdego typu nawierzchni. Na szczególną uwagę zasługuje to, że but nie ślizga się nawet po mokrym podłożu, co zapewnia bezpieczeństwo podczas wspinaczki.

Amortyzacja: Pianka, która znajduje się w podeszwie, zapewnia bardzo dobrą amortyzację podczas chodzenia. Materiał jest elastyczny i po wykonaniu każdego kroku wraca do pierwotnego stanu.

Wentylacja: Cholewkę uszyto z miękkiego, ale bardzo wytrzymałego materiału tekstylnego, który wyróżnia się dobrą wentylacją. Dlatego do wnętrza buta przedostaje się świeże powietrze, które pozytywnie wpływa na mikroklimat w obuwiu.

Ochrona palców: Czubek buta został zabezpieczony grubą warstwą gumy. Chroni to kości przed złamaniem na skutek uderzenia o skałę. Ponieważ guma jest bardzo wytrzymała zabezpiecza też stopę przed zmoknięciem czy wyziębieniem w czasie zimowego trekkingu.

 

Wady

Zawyżony rozmiar: Według kilkunastu kupujących producent zawyża rozmiary swoich butów. Dlatego przed dokonaniem zakupu przymierz produkt, by mieć pewność, że pasuje on na Twoją nogę.

 

 

 

 

 Buty trekkingowe dla dzieci

 

5. Buty Timberland Euro Rock Hiker

 

Buty trekkingowe dla dzieci Timberland Euro Rock Hiker zostały wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej. Mają one wysoką cholewką, która chroni kostkę. Wykonana jest ona z miękkiego materiału zapobiegającemu powstawaniu urazów mechanicznych.

W modelu tym doceniono ponadczasowy design. Buty trekkingowe skórzane mają kolorystykę neutralną, co sprawia, że nadają się do użytkowania zarówno przez dziewczynki, jak również przez chłopców. Wybierając dziecięce buty trekkingowe konsumenci zwracają uwagę przede wszystkim na wygodę. Te buty trekkingowe za kostkę, w prezentowanej przez nas wersji wnętrze buta mają wykonane z miękkiej i przewiewnej wyściółki, gwarantującej wygodę podczas dłuższych spacerów.

Podeszwa wykonana jest z gumy, a w środkowej części znajduje się miękka pianka. Dzięki takiemu połączeniu podczas użytkowania zagwarantowana jest amortyzacja poprawiająca komfort chodzenia. Buty dobrze sprawdzą się w sezonie jesiennym, a także w zimowym. 

 

 

 

 

Buty trekkingowe wysokie

 

6. The North Face Storm Strike Wp T92T3Snmd

 

Jeżeli wybierasz się na górskie wędrówki w trudnych warunkach pogodowych, dobrym wyborem będzie model The North Face Storm Strike WP. Są to wysokie buty trekkingowe wykonane z dobrej jakości tkaniny Membrana A HydroSeal, która zapobiega przemakaniu. Stanowi skuteczną barierę zarówno dla deszczu, jak również dla śniegu. Umożliwia to utrzymanie suchej stopy podczas wypraw. Buty trekkingowe z membraną mają podeszwę zapewniającą przyczepność do każdego podłoża.

Część konsumentów może mieć problem w poszukiwaniu obuwia, gdyż niektóre marki preferują zawężoną gamę rozmiarów. Buty trekkingowe the North Face dostępne są w rozmiarach od 39 do 48, dlatego też nie będzie problemu przy wybieraniu butów na większą stopę. Mimo sporych gabarytów, obuwie jest lekkie. Zapewni to długotrwały komfort z możliwością dłuższych wypraw szlakami turystycznymi.

W przypadku tych butów trekkingowych konsumenci cenią sobie aspekt izolacyjny. Zastosowana technologia Hestseeker pozwala na długotrwałe utrzymanie stopy w ciepłej temperaturze, nie powodując uszkodzeń mechanicznych. Pozwoli to użytkownikowi na bezproblemowe wędrówki w sezonie zimowym.

 

 

 

 

Buty trekkingowe Gore Tex

 

7. Buty sportowe Salomon X Ultra 3 Mid GTX

 

Planujesz wędrówki po trudnych szlakach turystycznych? Sprawdź model Salomon X Ultra 3 Mid GTX. Buty trekkingowe Gore Tex dzięki podeszwie High Traction Contagrip zapewniają dobrą przyczepność podczas poruszania się po wszystkich rodzajach nawierzchni, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Decydując się na zakup tego obuwia będziesz mógł szybko i bez problemów pokonywać najbardziej wymagające trasy.

Kupujący odpowiadajac na pytanie “jakie buty trekkingowe polecacie” wskazują ten model doceniając jego wykonanie oraz wygodę. Według nich prezentowane obuwie spełnia oczekiwania zarówno podczas przemierzania szlaków turystycznych, jak również przy codziennym użytkowaniu. Sprawdza się również do prowadzenia samochodu, gdyż podeszwa wyposażona jest w elastyczną piankę, która powoduje, że but nie jest sztywny i z łatwością się zgina. 

Istotne są również aspekty ochronne. Buty trekkingowe wyposażone są w nakładkę ochronną w przedniej oraz tylnej części. Zapewnia ona zmniejszenie ryzyka wystąpienia urazów mechanicznych. Model wyposażony jest także w zabezpieczenie, które chroni przed zabrudzeniem. Powoduje ono, że do butów nie przyczepia się błoto, które mogłoby utrudniać poruszanie się.

 

 

 

 

Buty trekkingowe letnie

 

8. Salewa Alp Trainer Mid Gtx Dark Denim

 

Wybierasz się z rodziną na letnią wspinaczkę w góry i szukasz dla swojego dziecka wygodnych butów? Koniecznie sprawdź model Salewa Alp Trainer Mid GTX. Jest on dostępny w rozmiarach od numeru 26 do 38. Buty wykonano ze skóry oraz tkaniny, dzięki temu są wytrzymałe.

Letnie buty trekkingowe dobrze sprawdzą się w deszczowe dni. Podszewka Gore – Tex Extrended Comfort jest wodoodporna i oddychająca, dlatego stopy dziecka zawsze będą suche. Zastosowany w nich 3F System zapewnia dobrą amortyzację. Buty trekkingowe wodoszczelne dopasowują się do nogi dziecka zapewniając wygodę podczas chodzenia.

Konsumenci wybierający Salewa buty trekkingowe pozytywnie oceniają ich wygląd. Jest on stonowany oraz uniwersalny, dlatego może być przeznaczony do użytkowania zarówno przez dziewczynki, jak i przez chłopców. Dobrze sprawdzą się dla tych spokojniejszych, a także dla bardziej ruchliwych dzieci. Podeszwa MICHELIN Jr Ultra Train zapewnia przyczepność oraz stabilność do każdego typu podłoża.

 

 

 

 

Buty trekkingowe Hi Tec

 

9. Buty damskie Sarapo Low Wo’s 

 

Buty trekkingowe Hi Tec zyskały pozytywne opinie konsumentów. W przypadku modelu Hi – Tec Sarapo Low Wo’s nie mogła być inaczej. Klienci marki cenią sobie w nich zarówno ponadczasowy wygląd. Dzięki uniwersalnemu fasonowi mogą się sprawdzić również do codziennego użytkowania. Model dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych.

But wykonano z syntetycznego zamszu oraz wstawek z siatki. Środek jest wyścielony miękkim materiałem, który zmniejsza ryzyko powstania otarć. Zastosowana technologia izolacyjna pozwala zachować ciepło, dlatego obuwie sprawdzi się w sezonie jesiennym.

Podeszwa jest wykonana z gumy oraz z pianki, co gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża oraz komfort nawet podczas dłuższych wędrówek. Tradycyjne wiązanie zapewnia stabilne ułożenie stopy w bucie, zapobiegając jej przesuwaniu się. W przedniej części znajduje się gumowe wzmocnienie, chroniące palce przed urazami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie buty trekkingowe kupić?

 

Buty trekkingowe to obowiązkowe wyposażenie każdego miłośnika górskich wędrówek. Jeśli są dobrze dobrane, zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i pewność w trakcie chodzenia. Jakie buty trekkingowe wybrać, aby zagwarantować sobie wygodę? W tym poradniku wskazujemy najważniejsze kwestie dotyczące zakupu produktu. Czytając go, zdobędziesz wszystkie potrzebne Ci informacje na temat jakie są polecane buty trekkingowe i w rezultacie będziesz mógł podjąć rozsądną decyzję zakupową.

Rodzaje butów trekkingowych

Poszukiwania butów trekkingowych najlepiej rozpocząć od zapoznania się z rodzajami dostępnego na rynku obuwia, szczególnie jeśli kupujemy je po raz pierwszy i nie mamy żadnego doświadczenia w tym zakresie. Z uwagi na budowę można wyróżnić następujące buty trekkingowe:

niskie – są uznawane za najbardziej uniwersalne, bo można w nich chodzić nie tylko po leśnych ścieżkach, ale też po mieście. Zazwyczaj ich masa nie jest zbyt duża, co przekłada się na większy komfort noszenia. Trzeba jednak przyznać, że tego rodzaju obuwie nie jest dostosowane do chodzenia po wysokich górach, dlatego może nie spełnić oczekiwań wymagających użytkowników, którzy lubią wyzwania.

z wysoką cholewką – gwarantują odpowiednią stabilizację kostki i tym samym zabezpieczają przed kontuzjami. Obuwie z wysoką cholewką jest polecane do pokonywania trudnych tras górskich, można w nich chodzić cały dzień.  

ekspedycyjne (specjalistyczne) – przeznaczone do trekkingu całorocznego, dostosowane do warunków panujących w wysokich górach. Na zakup tego typu obuwia decydują się osoby doświadczone. 

Jak można łatwo zauważyć, wybór rodzaju butów trekkingowych zależy przede wszystkim od naszych umiejętności, a także tego, gdzie chcemy je nosić. Obuwie można też podzielić ze względu na przeznaczenie, a dokładniej porę roku, na jaką są odpowiednie. Konsument ma do wyboru buty trekkingowe na lato i zimę:

letnie – mają przewiewną membranę, przez którą może swobodnie przepływać powietrze i być odprowadzana wilgoć. Czasami cholewka jest zrobiona m.in. z siateczki. Choć takie rozwiązanie gwarantuje bardzo dobrą cyrkulację powietrza, sprawdza się tylko na suchych trasach, czyli przy dobrych warunkach atmosferycznych. 

zimowe – mają grubą wyściółkę, która zabezpiecza przed niską temperaturą. Buty trekkingowe zimowe są też wyposażone w dobrej jakości podeszwę, która sprawdza się nawet na bardzo śliskiej, pokrytej śniegiem czy lodem powierzchni.

Dopasowanie butów w zależności od pory roku ma kluczowe znaczenie. Jeśli w lecie wybierzemy się w trasę w ciężkich, ocieplanych butach, szybko się zmęczymy. Nasze stopy będą puchnąć i nadmiernie się pocić, a odczuwany dyskomfort odbierze nam przyjemność z wędrówki. Do podobnej sytuacji może dojść zimą. Jeśli buty będą miały zbyt cienką wyściółkę, stopy będą marznąć. 

 

Podeszwa

Na podeszwie w butach trekkingowych można wyznaczyć dwa elementy, a mianowicie śródpodeszwę i gumowy bieżnik. Pierwsza z wymienionych części wpływa na sztywność obuwia, odpowiada za stabilizację i odpowiednią amortyzację. Jeśli jest dobrze zrobiona, skutecznie tłumi wstrząsy, które są generowane w trakcie szybkiego marszu po wymagającym terenie. Zazwyczaj do produkcji podeszwy środkowej wykorzystuje się piankę EVA. 

Sztywność podeszwy to inaczej podatność na ugięcia. W sklepach dostępne są buty trekkingowe z elastyczną podeszwą, które będą odpowiednie na łagodne szlaki górskie i różnego rodzaju wycieczki terenowe. Lekko usztywniana podeszwa to dobry wybór, jeśli interesuje nas tradycyjna turystyka górska. Modele mocno usztywnione to propozycja dla osób pokonujących trudne trasy. 

Spód podeszwy jest zrobiony z gumy. Musi być ona dobrej jakości, bo inaczej będzie szybko się ścierać. Solidnie zrobiona podeszwa wykazuje dobrą przyczepność do podłoża, nawet jeśli warunki atmosferyczne nie są sprzyjające.

Cholewka

Cholewka może być wykonana ze skóry naturalnej albo materiałów syntetycznych. W pierwszym wypadku mamy do czynienia z wysokiej jakości butami, które jednak wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbali o skórę, szybko straci ona nie tylko swój ładny wygląd, ale też początkowe właściwości. Wybierając polskie skórzane buty trekkingowe, trzeba liczyć się także z tym, że na ich powierzchni pojawią się drobne marszczenia. Obuwie z materiałów syntetycznych jest zazwyczaj tańsze i łatwiejsze w czyszczeniu. Niezależnie od wybranego materiału, powinien być on odpowiednio sztywny, a jednocześnie dobrze dostosowywać się do kształtu naszej stopy.

Wiele osób zwraca też uwagę, czy wybrane przez nich buty trekkingowe mają zabezpieczenie palców w postaci sztywnych wzmocnień w tych okolicach. Dzięki takim elementom zmniejszone zostaje ryzyko wystąpienia kontuzji czy stłuczenia palców.

 

Wyściółka

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jakie są najlepsze buty trekkingowe, trzeba skupić się na wyściółce. To ważny element, przede wszystkim ze względu na komfort użytkowania. Wyściółka powinna mieć membranę, która skutecznie zabezpieczy obuwie przed wodą, a także zapewni lepszą ochronę przed chłodem. Wiele osób poleca buty wyprodukowane z wykorzystanie technologii GORE-TEX. Tego typu modele zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wodoodporności. 

Pielęgnacja

Większość kupujących zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepsze buty trekkingowe są nie tylko trwałe i wygodne, ale też łatwe w pielęgnacji. Czyszczenie obuwia nie powinno być czasochłonne. Warto wybierać modele z wyciąganą wkładką, którą można dokładnie wyczyścić, nie mocząc przy tym całej wyściółki. Każde buty trekkingowe wymagają regularnej impregnacji, o czym nie możemy zapominać. W wielu opiniach można przeczytać, że obuwie zrobione ze skóry naturalnej jest nieco trudniejsze w pielęgnacji. Można jednak nabrać w tym wprawy.

 

Buty trekkingowe w dobrych cenach

Myśląc o zakupie butów trekkingowych, zastanawiamy się nie tylko nad ich jakością i zastosowanymi w danych produktach rozwiązaniami, ale też bierzemy pod uwagę cenę. Ile trzeba zapłacić za wygodne buty trekkingowe w góry? Najtańsze modele można kupić już za ok. 60 zł. Tego typu produkty są jednak zazwyczaj dostosowane tylko dla osób początkujących i do łatwej trasy. Jeśli chcemy kupić buty odpowiednie na każdą pogodę, będziemy musieli zapłacić za nie kilkaset złotych. Ceny obuwia znanych producentów wynoszą nawet ponad 500 zł. Nie warto jednak oszczędzać na zakupach, szczególnie jeśli często odwiedzamy góry. Solidnie wykonane buty zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo i z pewnością posłużą nam nawet kilka sezonów. Gdzie kupimy solidne obuwie? Dobrze jest sprawdzić jaką ofertę maja na buty trekkingowe sklepy typu outlet, zwykle można w nich dostać pełnowartościowe modele za niższą cenę lub nawet zakupić buty trekkingowe na które jest promocja. Ponadto buty trekingowe kupimy w takich sieciach jak Lidl, Deichman czy sklepie Allegro. Sklep CCC to również miejsce gdzie buty trekkingowe są w ofrecie. 

 

 

FAQ

 

P1: Co to są buty trekkingowe?

Czym właściwie są buty trekkingowe? Jest to obuwie przeznaczone do poruszania się po wymagającym terenie np. ścieżce górskiej. Mają one grubą podeszwę, która gwarantuje stabilność nawet na wilgotnym podłożu. Cechuje je stosunkowo duża sztywność, a wszystko dlatego, aby mogły one dobrze trzymać kostkę i zabezpieczać przed jej skręceniem, o co nietrudno w trakcie górskich wędrówek. Dobrej jakości buty trekkingowe są dostosowane do każdych warunków atmosferycznych: deszczu, ulewy, śniegu czy nawet lodu. Obuwie występuje w wersji z niską i wysoką cholewką, więc kupujący może wybrać model najbardziej odpowiadający jego potrzebom.

P2: Gdzie kupić buty trekkingowe?

Jeszcze do niedawna buty trekkingowe nie były tak popularne i można było je dostać tylko w sklepach wyposażonych w sprzęt do wspinaczki górskiej. Obecnie tego typu obuwie jest dostępne niemal wszędzie, czasami nawet w hipermarketach. Nie ma właściwie znaczenia to, gdzie kupimy produkt, ale jakiej jakości model wybierzemy. Powinniśmy inwestować w buty od znanych producentów, którzy mają odpowiednie doświadczenie w produkcji tego typu obuwia. Najczęściej buty kupowane przez Internet są nieco tańsze. W zakupach online z pewnością wygodne jest to, że można łatwo porównać ceny w różnych sklepach i wybrać najlepszą ofertę. Choć niektórzy konsumenci obawiają się, że kupienie idealnie dopasowanej pary butów jest niemożliwe, w rzeczywistości jest inaczej. Warto też pamiętać, że w razie potrzeby można w określonym czasie zwrócić obuwie i wymienić je na inny rozmiar albo nawet model.

 

P3: Jak wyczyścić buty trekkingowe w środku?

Choć czyszczenie butów trekkingowych od zewnątrz zwykle nie sprawia problemów, wiele osób zastanawia się, jak wyczyścić je w środku. Najlepiej, jeśli znajdującą się tak wkładkę można łatwo wyciągnąć. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie ją wyczyścić i wysuszyć. Aby to zrobić, należy wyjąć sznurówki. Jeśli zależy nam nie tylko na pielęgnacji wkładki, ale całego wnętrza obuwia, sięgnijmy po wilgotną gąbkę i przemyjmy środek. Możemy użyć do tego jakiegoś preparatu, jednak nie przesadzajmy z ilością, bo później trudno będzie usunąć jego pozostałości. Przystępując do czyszczenia wnętrza butów, musimy zdawać sobie sprawę, że czas schnięcia będzie stosunkowo długi. Nie warto więc tego robić, kiedy na drugi dzień mamy zaplanowaną całodzienną wędrówkę.

 

P4: Jak impregnować buty trekkingowe?

Każdemu zależy na tym, aby jego buty trekkingowe jak najdłuższej dobrze wyglądały. Chcąc utrzymać obuwie w należytym stanie, trzeba odpowiednio je zaimpregnować. Zazwyczaj nie jest to konieczne tuż po zakupie, bo produkt wtedy jest jeszcze dobrze zabezpieczony. Po pewnym czasie użytkowania należy jednak przeprowadzić proces impregnacji. Jeśli użyjemy dobrej jakości środka (do kupienia m.in. w sklepach online), woda nie będzie wsiąkała w materiał.  Preparat trzeba rozprowadzić dokładnie i równomiernie, a cały proces powtarzać regularnie. Tylko w ten sposób będziemy w stanie dobrze zabezpieczyć nasze buty.

P5: Jak rozbić buty trekkingowe?

Czasami tuż po zakupie butów trekkingowych w trakcie noszenia odczuwamy lekki dyskomfort. Co wtedy zrobić? Jak rozbić buty? Na wielu forach internetowych doświadczeni użytkownicy wskazują, że dobrym rozwiązaniem jest chodzenie w butach po domu przed tym, jak wybierzemy się w góry. Można także założyć obuwie na krótszy spacer. W ten sposób damy swoim stopom możliwość przyzwyczajenia się do nowych butów. Jeśli to nie pomoże, możemy skorzystać z pomocy szewca. Kluczowe, jeśli mowa o wygodzie, jest także odpowiednie dobranie skarpet.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Buty trekkingowe męskie – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli poszukujesz męskich butów trekkingowych, to obecnie najlepszym modelem na rynku są Buty Meskie Adidas Terrex Swift D67031. Cholewka została wykonana z bardzo dobrej jakości materiału syntetycznego, który cechuje się dużą miękkością oraz wytrzymałością, a podeszwa o grubości 2,5 cm doskonale amortyzuje stopę podczas uprawiania sportów. Równocześnie materiał jest przyjemny w dotyku, co zapewnia pełnię komfortu w czasie chodzenia. Producent zapewnia, że obuwie dobrze sprawdzi się jako obuwie trekkingowe, bo powłokę buta wykonano z siatki mesh zapewniającej dobrą wentylację stopy i wszelki nadmiar wilgoci jest odprowadzany na zewnątrz. Alternatywą dla tego modelu jest Elbrus Tilbur. To obuwie wykonane m.in. ze skóry naturalnej i przewiewnej siateczki mesh, dlatego nadmierna potliwość stóp podczas wędrówki nie powinna być problemem. Jest ono solidne, a do tego zapewnia dobrą przyczepność do podłoża (podeszwa jest gruba i bieżnikowana). Przód butów został wzmocniony, aby lepiej chronić palce przed uderzeniami.

 

6 najlepszych butów trekkingowych męskie. Opinie w 2024 roku

 

Chodzenie po górach, czy wielogodzinne spacery nawet po płaskich powierzchniach są dość wymagające. Stopa potrzebuje więc odpowiedniego wsparcia i ochrony. Dlatego przedstawiamy Państwu ranking butów trekkingowych męskich. Modele te są dostosowane do anatomii męskiej stopy, zabezpieczają ją przed urazami i zapewniają komfort w czasie wielogodzinnych spacerów.

 

Tabela porównawcza

 

 

 

1. Buty Męskie Adidas Terrex Swift D67031

 

Polecamy model Adidas Terrex Swift Solo do uprawiania sportów na dworze. Obuwie jest odpowiednie dla mężczyzn i jest dostępne w rozmiarach od 39 i 1/3 do 49 i 1/3. Kupujący są zadowoleni, że model jest wytrzymały i ma siateczkę zwiększającą przewiewność.

Obuwie jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: niebieskim i czarnym, więc możesz dopasować je do swojego ubrania sportowego. W butach zastosowano system Traxion, dzięki któremu podeszwa zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża i nie ślizga się niezależnie od powierzchni. Obuwie przydaje się w trakcie biegania. Grubość podeszwy to 2,5 cm.

Cholewka została wykonana z materiału tekstylnego oraz syntetycznego, w efekcie czego jest wytrzymała i dobrze dopasowuje się do stopy. Powłokę zrobiono z oddychającej siatki, dzięki czemu podczas uprawiania sportu noga się nie przegrzewa. W zestawie znajdują się sznurówki wykonane z elastycznej tkaniny.

Adidas Terrex Swift Solo to męskie buty przeznaczone do trekkingu i innych sportów. Model jest dostępny w rozmiarach od 39 1/3 do 49 1/3.

 

Zalety

Przyczepność: Dzięki zastosowaniu odpowiednich żłobień podeszwa zapewnia bardzo dobrą przyczepność, dlatego można chodzić w butach po śliskim podłożu.

Siatkowy materiał: Na butach znajduje się siateczka, dlatego mają bardzo dobrą wentylację. Podczas uprawiania wymagających sportów i w lecie, w modelu nie jest zbyt gorąco.

Amortyzacja: Obuwie ma grubą podeszwę 2,5 cm, dlatego podczas chodzenia nie czuje się nieprzyjemnych nierówności. W butach zastosowano piankę EVA, która dobrze amortyzuje uderzenia.

Wytrzymałość: Model jest wykonany z solidnych materiałów, dlatego można go nosić przez wiele lat bez obawy o zniszczenie.

Design: Buty prezentują się bardzo atrakcyjnie, na bokach mają logo Adidas i atrakcyjne paski, które sprawiają, że noga wygląda na szczupłą.

 

Wady

Wodoszczelność: Model nie jest odpowiedni, gdy opady deszczu są bardzo intensywne, ponieważ materiał bardzo szybko przemaka i stosunkowo wolno schnie.

 

 

 

 

 

2. Buty Trekkingowe Męskie Elbrus Tilbur

 

Prezentujemy obuwie trekkingowe Elbrus Tilbur z niską cholewką, wykonane z naturalnej skóry, materiału tekstylnego oraz siateczki mesh. Ma ono bieżnikowaną, piankowo-gumową podeszwę, która jest odporna na ścieranie i gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża. To model dostępny w rozmiarze 41 – 46.

Buty mają szaro-czarny kolor, ozdobiono je dodatkowo żółtymi detalami. Przód został wzmocniony, aby był bardziej odporny na ścieranie i chronił palce przed uderzeniami. Z tego względu obuwie dobrze sprawdza się na terenie pełnym wystających korzeni drzew i ostrych kamieni. Wewnątrz niego znajduje się amortyzująca wkładka.

Konsumenci twierdzą, że buty zapewniają komfort podczas pieszych wędrówek, nawet w przypadku stromych podejść. Nie obcierają stóp, a siateczkowe fragmenty cholewki odpowiadają za stały dopływ powietrza. Na zapiętku znajduje się pętelka, za sprawą której zakładanie obuwia jest wygodniejsze.

Obuwie Elbrus Tilbur ma niską cholewkę. Jest ono wykonane m.in. z naturalnej skóry i siateczki mesh.

 

Zalety

Dobra przyczepność: Buty zapewniają odpowiednią przyczepność do podłoża, a wszystko za sprawą mocnej podeszwy z głębokim bieżnikiem.

Pętelka na zapiętku: Na zapiętku umieszczono pętelkę, w efekcie czego szybkie założenie obuwia nie stanowi problemu.

Wzmocniony przód: Przód butów wzmocniono, aby zapewnić palcom lepszą ochronę przed uderzeniami.

Stała cyrkulacja powietrza: Część cholewki jest zrobiona z siateczki, która odpowiada za stałą cyrkulację powietrza.

 

Wady

Za długie sznurówki: Według niektórych konsumentów sznurówki są nieco za długie i trudno je mocno zawiązać w taki sposób, aby same się nie rozwiązywały.

 

 

 

 

 

3. Trekkingi Salomon Shelter CS WP 404729 27 V0

 

Trekkingi Salomon Shelter CS WP 404729 27 V0 to dobre buty na zimę. Dzięki wodoodporności możemy być pewni, że skarpetki nam się nie przemoczą, a za sprawą specjalnego materiału softshell, buty dobrze dopasowują się do stopy. Ponadto obuwie jest lekkie i prawie nie czujemy, jakbyśmy mieli je na stopie. Podwyższona cholewka zapewnia stabilizację oraz wygodę, więc buty nadają się nie tylko do miasta, ale także na wędrówki po lasach lub górach. 

Obuwie jest wytrzymałe za sprawą wysokiej jakości materiałów użytych do produkcji. Z pewnością przetrwa kilka sezonów, nawet jeśli często będziemy w nim wychodzić np. do lasu czy na górskie przechadzki. 

Buty są odporne na niskie temperatury. Świetnie nadadzą się podczas długiego czekania na autobus zimą lub podczas spacerów po parku. Dzięki odpowiednim materiałom noga się nie spoci, a buty przyjemnie ogrzewają stopy, co bardzo podoba się wszystkim użytkownikom. Przód buta jest wzmocniony, dzięki czemu jest on wytrzymały. 

Buty Trekkingi Salomon Shelter CS WP 404729 27 V0 są wykonane z ekologicznej skóry i wysokogatunkowych tworzyw. Wewnętrzna wkładka wykonana jest z polaru. Wysokość całkowita buta wynosi 16 cm, a grubość podeszwy to 4 cm. 

 

Zalety

Wodoodporność: Dzięki zastosowaniu materiału softshell buty są wodoodporne, co oznacza, że można korzystać z nich podczas deszczu lub śniegu. 

Wytrzymałość: Produkt wykonano z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wytrzymają nawet długie wędrówki po lesie przez co najmniej kilka sezonów. 

Wygoda: Wysoka jakości materiałów sprawia, że wygoda oraz komfort użytkowania wzrasta. Buty są lekkie. Ponadto noga w nich się nie poci, a podwyższona cholewka zapewnia większą stabilizację. 

 

Wady

Ochrona: Obuwie chroni przed zimnem, jednak jeśli temperatura przekroczy pewien próg, buty mogą okazać się nieprzydatne. Na szczęście w Polsce oraz innych krajach europejskich temperatury nie są ekstremalne, choć w zimniejsze dni można poczuć różnicę

 

 

 

 

 

 

4. Buty Trekkingowe Scarpa Terra GTX

 

Scarpa Terra GTX to model dostępny w rozmiarze 37 – 46. Ma on wysoką cholewkę i został wykonany z licowej skóry w brązowym kolorze, która elegancko wygląda, a dodatkowo jest odporna na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Obuwie jest wodoodporne, ponieważ zabezpieczono je membraną Gore-Tex.

Buty nie obcierają stóp i bardzo dobrze nadają się na wielogodzinne wędrówki. Wynika to z tego, że od środka obszyto je przyjemnym w dotyku nylonem. Za sprawą grubej podeszwy Vibram obuwie zapewnia dobrą przyczepność i chroni przed przypadkowym poślizgnięciem się.

Jak zauważyli konsumenci, buty sprawdzają się na bardziej wymagającym, stromym terenie. Poliuretanowa śródpodeszwa odpowiada za amortyzację, a zastosowana membrana szybko odprowadza na zewnątrz nadmiar wilgoci. Istotne jest też to, że obuwie jest lekkie, nie obciąża mocno stóp. Cholewka dobrze stabilizuje staw skokowy i zapobiega doznaniu kontuzji.

Buty Scarpa Terra GTX wykonano z licowej skóry. Mają one wyższą cholewkę i są dostępne w brązowym kolorze.

 

Zalety

Podeszwa Vibram: Obuwie ma specjalną podeszwę Vibram, która jest antypoślizgowa i odporna na ścieranie.

Elegancki wygląd: Ze względu na materiał wykonania buty elegancko się prezentują, ponadto wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia.

Membrana Gore-Tex: Model zabezpieczono membraną Gore-Tex, która jest wodoodporna i odprowadza na zewnątrz nadmiar wilgoci.

 

Wady

Kłopotliwe zakładanie: Szybkie założenie obuwia często jest kłopotliwe, głównie przez brak pętelki przy zapiętku.

Czasochłonna pielęgnacja: Buty wykonano ze skóry, dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji, m.in. starannego wyczyszczenia i wysuszenia po każdej wyprawie.

 

 

 

 

 

5. Buty trekkingowe Salewa Ms Mtn Trainer Mid Gtx 4720

 

Obuwie Salewa MTN Trainer Mid GTX ma oddychającą membranę Gore-Tex, która zapewnia ochronę przed deszczem i śniegiem. Nawet przy nagłej zmianie pogody nie musimy się martwić o przemoczenie stóp. Model ten gwarantuje świetną amortyzację, a tym samym możemy czerpać więcej przyjemności z wędrówki po górach.

Wewnątrz butów jest elastyczna wkładka z poliuretanowej pianki, która odpowiada za szybkie odprowadzanie wilgoci. Ma ona antybakteryjne właściwości, a więc nie należy się martwić powstaniem nieprzyjemnego zapachu. Obuwie zmniejsza do minimum ryzyko zwichnięcia kostki, jest to możliwe za sprawą zaokrąglonego, elastycznego materiału w tylnej części.

Model marki Salewa jest chętnie kupowany przez konsumentów, ponieważ nie jest podatny na uszkodzenia. Buty zapewniają dobrą amortyzację i zapobiegają odczuwaniu wstrząsów (z uwagi na system stabilizujący). Co ważne, obuwie nie jest zbyt ciężkie, dlatego nie obciąża stóp i pozwala na wielogodzinną wędrówkę bez narzekania na zmęczenie. Ponadto produkt dobrze się prezentuje.

Model Salewa MTN Trainer Mid GTX wykonano ze skóry nubukowej i materiałów tekstylnych. Ma on grubą, gumową podeszwę. Buty są dostępne w czarno-szarym kolorze. Wykorzystuje się je m.in. w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

 

Zalety

Doskonałe dopasowanie do stopy: Obuwie zapewnia komfort noszenia, ponieważ doskonale dopasowuje się do kształtu stóp. Umożliwia to dobrze wyprofilowana, elastyczna wkładka, jak i niskie sznurowanie (stosowane również w butach przeznaczonych do wspinaczki).

Membrana Gore-Tex: To model z membraną Gore-Tex, która gwarantuje odporność na działanie wilgoci. Jednocześnie nadmiar ciepła jest szybko odprowadzany na zewnątrz, dlatego stopy nie pocą się intensywnie.

 

Wady

Podatność na zabrudzenia: Buty szybko się brudzą. Najlepiej od razu po powrocie do domu wyczyścić obuwie, aby potem nie mieć problemu z usunięciem zaschniętego błota lub innych zanieczyszczeń..

Obcierająca skórę cholewka: Cholewka ma zaokrąglony przy końcu kształt, co ma zapewniać lepsze dopasowanie. Niemniej jednak konsumenci zauważyli, że buty mogą obcierać skórę na wysokości kostek.

 

 

 

 

 

6. Grisport Buty męskie Marrone Dakar Trekking 10303D69G

 

Przedstawiamy buty Grisport Marrone Dakar Trekkin, które są przystosowane do noszenia w bardzo trudnych warunkach. To model idealny na górską wędrówkę zimą czy spacer po nierównym, zaśnieżonym terenie. Obuwie zostało wykonane z ekologicznych materiałów – skóry naturalnej i Cordury. Takie połączenie zapewnia odporność na błoto i działanie wilgoci.

Obuwie gwarantuje przyjemne uczucie ciepła i zapobiega przemoczeniu stóp. Zapiętek został usztywniony, a przód wzmocniony, co gwarantuje odpowiednią ochronę piętom oraz palcom. Wewnątrz butów jest miękka i elastyczna wkładka, która świetnie dopasowuje się do kształtu stóp. Model jest sznurowany, a wszystkie metalowe elementy zostały zabezpieczone przed korozją.

Na temat produktu Grisport Marrone Dakar Trekkin możemy znaleźć wiele pozytywnych recenzji. Cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów, ponieważ jest lekki, a jednocześnie solidny. Obuwie nie jest podatne na uszkodzenia. Poza tym zapewnia ono przyczepność do podłoża, więc ryzyko poślizgnięcia się jest minimalne. To buty, które z pewnością nie zniszczą się po jednym sezonie.

Grisport Marrone Dakar Trekkin to model ze skóry naturalnej i Cordury. Buty mają czarno-brązowy kolor i żółte elementy przy podeszwie.

 

Zalety

Zapobiega przemoczeniu stóp: Biorąc pod uwagę materiały wykonania obuwia nie musimy obawiać się przemoczenia stóp. Model pokryto dodatkowo specjalną membraną nieprzepuszczającą wilgoci.

Dobre dopasowanie do stóp: Buty mają miękką i elastyczną wkładkę. Zapewnia ona bardzo dobre dopasowanie do stóp i komfort noszenia.

Podeszwa Vibram: To obuwie z podeszwą Vibram, która wykazuje podwyższoną odporność na przetarcia i inne uszkodzenia. Została ona wyprofilowana w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą przyczepność na każdym podłożu.

 

Wady

Wymagają regularnej impregnacji: Aby buty przez długi czas dobrze się prezentowały trzeba je regularnie pielęgnować, czyli czyścić i impregnować odpowiednim preparatem. To dla niektórych osób jest uciążliwe.

Uciskają śródstopie: Skóra, z której wykonano obuwie jest sztywna. Z tego powodu część konsumentów narzeka, że buty zbyt mocno uciskają śródstopie.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie buty trekkingowe męskie kupić?

 

Buty trekkingowe to najważniejszy sprzęt każdego amatora wspinaczek górskich, niezależnie od jego doświadczenia, czy trasy, w jaką się wybiera. Należy pamiętać, że źle dobrane obuwie może przyczynić się do powstania kontuzji oraz bolesnych obrzęków. Wycieczka w złych butach nie będzie również należała do najprzyjemniejszych. Jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli, które dedykowane są do różnych rodzajów dyscyplin oraz tras. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jakie buty trekkingowe męskie wybrać.

 

Rodzaje – jakie są najlepsze buty trekkingowe męskie?

Decydując się na zakup męskich butów trekkingowych, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaje modeli dostępnych w sklepach. Takie obuwie przeznaczone jest do różnego rodzaju aktywności górskiej. Jednakże przede wszystkim dzielimy takie buty ze względu na sezon. Wśród nich wyróżniamy obuwie:

Letnie – to to przeznaczone do użytku w trakcie sezonu letniego. Tego rodzaju sprzęt nie jest ocieplony, przez co nie nadaje się na stoki i zimowe wycieczki. Obuwie to posiada miękką podeszwę, której zadaniem jest zapewnienie dobrej przyczepności z powierzchnią.

Zimowe – to obuwie przeznaczone do użytku w trakcie zimowych dni. Jego cholewka, jak i podeszwy są ocieplane, co zapewni komfort podczas wspinaczki na zaśnieżonych trasach. Warto jednak pamiętać, że tego typu przyrząd należy wybierać w większym rozmiarze, uwzględniając tym samym grube skarpety.

Na każdy sezon – takie buty są przeznaczone do pieszych wędrówek przez cały rok, aczkolwiek poleca się ich użytkowanie tylko wiosną, jesienią i zimą. Zwykle mają podeszwę, która doskonale dopasowuje się do podłoża.

 

Rodzaje butów letnich

Buty trekkingowe na sezon letni występują w wielu wariantach. Wśród nich wyróżniamy obuwie:

Podejściowe – przeznaczone jest na łagodne wspinaczki. Nie są to klasyczne modele za kostkę, jednak mimo wszystko utrzymują stopę w stabilnej pozycji. Ich gumowa podeszwa nachodzi na czuby, co chroni nasze palce. W przeciwieństwie do zwykłych butów sportowych, modele podejściowe posiadają twardą podeszwę.

Do biegania po górach – to modele przeznaczone do joggingu górskiego. W porównaniu do innych butów trekkingowych, tego rodzaju przyrząd jest bardzo lekki oraz posiada dokładny bieżnik. Takie buty sprawdzą się zarówno w trakcie suchych, jak i deszczowych dni.

Profesjonalne – dedykowane dla osób, które planują intensywny trekking po wysokich górach. W odróżnieniu od modeli podejściowych, sięgają one za kostkę, co chroni nasze stawy skokowe oraz zapobiega urazom. Tego typu sprzęt posiada twardą podeszwę, której zadaniem jest zapewnienie nam odpowiedniej przyczepności. Ponadto istnieje możliwość podpięcia raków koszykowych, mimo że nie są to typowe buty zimowe. Dlatego według wielu konsumentów, jest to model uniwersalny, który sprawdzi się w każdej porze roku i trasie.

 

Rodzaje butów zimowych

Oprócz butów trekkingowych przeznaczonych na sezon letni, wyróżniamy również sprzęt zimowy. Tego rodzaju obuwie jest ocieplone, by zapewnić naszym stopom komfort oraz ciepło. Jednak modele dostępne są w wielu wariantach, w zależności od dyscypliny. Wśród nich wyróżniamy obuwie:

Do turystyki wysokogórskiej – dedykowane dla osób, które pasjonują się zimową wspinaczką górską. Taki przyrząd wykonany jest z połączenia skóry naturalnej oraz materiałów syntetycznych, co zapewnia nam komfort.

Do wędrówek na nartach – dedykowane są dla osób uprawiających skitouring, czyli wędrówki narciarskie. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu obuwiu, chodzenie będzie łatwe i przyjemne, a jednocześnie zjeżdżanie bardzo wygodne.  

Drytoolingowe – to obuwie przeznaczone do trudnych tras. Takie modele posiadają możliwość przypięcia raków automatycznych do wspinaczki górskiej.

Specjalistyczne – to modele przeznaczone dla profesjonalnych alpinistów oraz himalaistów. Tego rodzaju buty posiadają wyciągane botki, co zabezpiecza ich wysuszeniu. Poza tym, takie obuwie posiada membranę wodoodporną.

 

Cholewka

Decydując się na zakup butów trekkingowych, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania cholewki. Jej zadaniem jest utrzymanie naszej stopy w odpowiedniej pozycji oraz zapewnienie komfortu. W większości modeli, do produkcji używa się skóry cielęcej, której głównym atutem jest miękkość. W takim obuwiu nasze stopy będą odprężone. Taki materiał zabezpiecza również przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów, które eliminowane są w wyniku sprawnej filtracji.

Warto jednak pamiętać, że wewnętrzna część powinna również łączyć elementy wykonane z tworzywa syntetycznego, którego zadaniem jest absorbowanie wilgoci powstałej w wyniku pocenia się stóp. Mowa tutaj o specjalnej, wodoodpornej membranie – Gore Tex. Dzięki niezauważalnym gołym okiem porom, nawet do 20 tysięcy razy mniejszych od samej kropli wody, membrana doskonale pochłania parę wodną oraz pot, zapewniając tym samym odpowiednią oddychalność wewnątrz buta.

 

Podpodeszwa

Podpodeszwa to element obuwia ukryty pod cholewką oraz nad podeszwą zewnętrzną. Jej zadaniem jest amortyzacja w trakcie wykonywania kroków. To właśnie ona nadaje twardość butom, które dzięki temu są wygodniejsze, nawet podczas wielogodzinnych wycieczek górskich. Takie podpodeszwy wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego, w którym zawarte są elementy plastikowe lub nawet stalowe. Nie są one wyczuwalne stopą. Ich zadaniem jest podwyższenie komfortu, dzięki czemu długotrwałe wycieczki nie będą nas szybko męczyć.

 

Zewnętrzna podeszwa

Jednym z ważniejszych elementów obuwia trekkingowego jest podeszwa zewnętrzna wraz z jej profilem. Należy pamiętać, że zależy nam na jak najlepszej przyczepności do konkretnego podłoża. Ponadto najlepsze buty trekkingowe męskie to takie, w których ten element jest wysokiej jakości wykonania i nie ściera się zbyt szybko.

 

Rozmiar

Kupując buty trekkingowe, zwłaszcza zimowe, warto wziąć ze sobą do sklepu skarpety, najlepiej grube. Często o tym zapominamy i kupujemy obuwie mając na sobie cienkie skarpety, a przecież zimą zawsze nakładamy grubsze, aby dodatkowo chronić stopy przed zimnem. Pamiętajmy że buty nie mogą być zbyt ciasne, bo szybko pojawią się obtarcia, a my będziemy odczuwać dyskomfort.

 

Łatwe czyszczenie

Wiele modeli posiada łatwą w czyszczeniu powierzchnię, a także specjalną warstwę materiału, która nie chłonie zabrudzeń i wilgoci. Jest to bardzo ważne, gdy wybieramy się na piesze wycieczki jesienią, czy wczesną wiosną. Wilgoć może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Natomiast zaschnięte błoto jest trudne do usunięcia, zarówno z podeszwy, jak i samego materiału.

 

Buty trekkingowe męskie w dobrych cenach

Cena butów trekkingowych męskich zależy nie tylko od jakości wykonania, ale przede wszystkim rodzaju obuwia. Dlatego modele uniwersalne, przeznaczone na letnie wycieczki i łagodne trasy to koszt zakupu około 250 złotych. Zdecydowanie droższe są buty dedykowane dla profesjonalnych alpinistów, czy himalaistów. Tego rodzaju modele to zazwyczaj obuwie zimowe, odpowiednio wzmocnione i ocieplane. Cena takiego modelu może się wahać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Nie bez znaczenia jest też marka i design produktu. Zdecydowanie więcej zapłacimy za modele, które będą odpowiednie również do noszenia na co dzień, w ciekawszych kolorach.

 

 

Jak dobrać rozmiar męskich butów trekkingowych?

 

Z naszego rankingu możesz dowiedzieć się, jakie męskie buty trekkingowe są polecane przez entuzjastów górskich wędrówek. Zdecydowanie się na zakup konkretnego modelu to jednak nie wszystko. Konieczne jest także dobranie odpowiedniego rozmiaru obuwia. Nic tak nie odbiera przyjemności z aktywności fizycznej, jak niedostosowany do użytkownika sprzęt. W tym tekście znajdziesz kilka wskazówek na temat tego, jak wybrać odpowiedni rozmiar butów trekkingowych.

 

Jak zmierzyć rozmiar stopy?

Poszukiwania właściwego rozmiaru obuwia musimy rozpocząć od dokładnego zmierzenia stóp. Dzięki temu poznamy ich długość, co sprawi, że dopasowanie do tabeli z rozmiarówką danego producenta zajmie nam dosłownie kilka chwil. Aby zmierzyć stopy, nie potrzebujemy żadnych szczególnych akcesoriów – wystarczy kartka papieru, ołówek lub długopis i miarka. Kartkę papieru należy umieścić na podłodze tuż przy ścianie. Warto upewnić się, że na powierzchni nie znajdują się żadne, drobne elementy ani wypukłości, które mogłyby wpłynąć na otrzymany wynik. Stopę należy położyć na kartce przybliżając się piętą do ściany. Najdalej wysunięty palec i linię pięty należy zaznaczyć. Odległość pomiędzy obydwoma punktami będzie wartością, której szukamy. Aby wynik był miarodajny, najlepiej wykonać pomiar pod koniec dnia. Po wielu godzinach stania na nogach nasze stopy mogą być nieco opuchnięte, co ma miejsce również podczas górskich wędrówek. Trzeba też pamiętać o tym, aby zmierzyć osobno każdą ze stóp. Czasami zdarza się, że jedna z nich jest nieco większa od drugiej. Wtedy konieczny jest zakup obuwia dostosowanego do większej stopy.

 

Jak przymierzać męskie buty trekkingowe?

Kiedy już będziemy mieć wybrany przez nas produkt przed sobą, musimy odpowiednio go zmierzyć. Nie wystarczy, jeśli włożymy buty i chwilę w nich postoimy. Musimy skupić się na kilku kwestiach. Przede wszystkim ważne jest to, aby tak samo, jak w przypadku określania długości stopy, przymierzać obuwie wieczorem. Warto mieć pod ręką także skarpety. Ich grubość jest zależna od tego, czy kupujemy buty na zimę czy na lato. Jeśli włożymy buty na cienkie skarpetki, które nosimy na co dzień, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w trakcie chodzenia po górach zakupiony model będzie nas uciskał. Aby mieć pewność, że produkt jest odpowiedni, powinniśmy także przejść się po schodach i w trakcie spaceru, co pewien czas opierać ciężar ciała na palcach. Pięta w tym momencie nie może przesuwać się góra-dół. Dobrym sposobem na sprawdzenie wygody obuwia jest także balansowanie na piętach na krawędzi stopnia (imituje to zejście ze stoku). Kiedy po wykonanych testach nadal będziemy uważać, że wybrany produkt jest dla nas idealny, nie powinniśmy zwlekać z jego zakupem.

 

Czy męskie buty trekkingowe powinny być większe?

Konsumenci szukają odpowiedzi na pytanie, czy męskie buty trekkingowe powinny być większe od noszonego na co dzień obuwia. Zwykle właśnie tak jest. Często nosząc standardowo rozmiar 41, w przypadku butów trekkingowych wybieramy rozmiar 42. Nie jest to jednak standardem. Należy do każdego modelu obuwia podchodzić indywidualnie – przymierzać i próbować wykonywać w nim różne ruchy. Tylko to da nam pewność, że jest ono dla nas odpowiednie. Najważniejsze jest to, żeby brać pod uwagę, że do butów trekkingowych zakładamy inne skarpetki – zazwyczaj nawet w lecie są one zdecydowanie grubsze niż te, które ubieramy w zwykłych warunkach.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Buty trekkingowe Adidas Terrex Ax2R Beta S80740

 

Model Adidas Terrex Ax2R Beta S8074 wykonano ze skóry syntetycznej. Z tego względu obuwie bardzo dobrze zabezpiecza stopy przed odczuwaniem chłodu i przemoknięciem. Tym samym produkt zapewnia przyjemne uczucie suchości. Buty mają podeszwę z pianki EVA z systemem Adiprene. Odpowiada on za absorpcję wstrząsów, a tym samym ochronę układu kostno-stawowego.

Ponieważ obuwie ma podwyższoną cholewkę stabilizuje kostki i zmniejsza ryzyko doznania bolesnego urazu. Cechą wyróżniającą prezentowany model jest zastosowanie miękkiego i elastycznego języka, który nie powoduje obtarcia skóry. Buty są dostępne w czarnym kolorze. Podeszwa zapewnia świetną przyczepność do podłoża, dlatego możemy uniknąć poślizgnięcia się i upadku.

Konsumenci docenili buty za wygodę noszenia i uczucie ciepła, nawet w mroźne dni. To model, który skutecznie zapobiega odmrożeniu stóp podczas długiej wędrówki czy treningu. Obuwie zapewnia swobodny przepływ powietrza. Panowie zauważyli również, że jest ono wytrzymałe i na pewno za szybko się nie zniszczy (nawet jeśli będziemy je codziennie nosić).

Buty Adidas Terrex Ax2R Beta S8074 mają podeszwę z pianki EVA. To model wykonany ze skóry syntetycznej, który jest dostępny w kolorze czarnym.

 

Zalety

Podwyższona cholewka: Obuwie ma podwyższoną cholewkę, dlatego dobrze stabilizuje kostkę, a jednocześnie zapewnia odpowiednią ochronę przed kontuzjami i urazami.

Absorpcja wstrząsów: Podeszwę modelu wyposażono w system Adiprene. Odpowiada on za absorpcję wstrząsów, co nie tylko zwiększa komfort noszenia, ale też chroni układ kostno-stawowy przed nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Nie obciera stóp: Buty nie obcierają stóp, ponieważ mają miękką wyściółkę oraz elastyczny język.

System Traxion: Z uwagi na zastosowanie systemu Traxion obuwie gwarantuje nam bardzo dobrą przyczepność na każdym podłożu. Ryzyko niespodziewanego upadku zostało zmniejszone do minimum.

 

Wady

Rozwiązujące się sznurówki: Buty są sznurowane. Wielu konsumentów zauważyło, że sznurówki często się rozwiązują, nawet jeśli mocno je ściągniemy i zrobimy mocne supły. Ciągłe poprawianie sznurówek po pewnym czasie staje się wyjątkowo uciążliwe.

 

Buty trekkingowe Salomon X Ultra Ltr Gtx 2016 369024

 

Jeśli poszukujesz dobrego i wygodnego buta do trekkingu to polecamy zainteresowanie się Salomon X Ultra LTR GTX. Jest to produkt stworzony z myślą o mężczyznach. Powstał on w oparciu o najnowsze trendy w modzie turystycznej.

Największym atutem produktu jest jego solidne wykonanie. Cholewki zrobiono ze skóry, która dobrze chroni stopę przed wypadkiem, a jednocześnie umożliwia swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu we wnętrzu nie gromadzi się pot i wilgoć. Do tego w produkcie znajdziemy dobrze zaprojektowaną membranę, która czyni but wodoodpornym. Kolejną zaletą jest niski profil obuwia, które gwarantuje dużą swobodę ruchów, co docenią osoby aktywne fizycznie. Podeszwa została zrobiona z grubej warstwy gumy o właściwościach antypoślizgowych, a to gwarantuje bezpieczeństwo w czasie spacerów.

Wnętrze obuwia jest bardzo miękkie, co przekłada się na wygodę chodzenia. W konsekwencji, na naszych stopach nie pojawiają się otarcia i obicia powstałe w czasie spacerów czy biegania. Miękka, skórzana warstwa dobrze chroni podbicie stopy.

Model Salomon X Ultra LTR GTX to wygodne i bardzo eleganckie obuwie trekkingowe, wykonane ze skóry. Materiał ten dobrze chroni stopę, a jednocześnie zapewnia we wnętrzu optymalny mikroklimat.

 

Zalety

Wykonanie: Do uszycia produktu użyto bardzo dobrej skóry licowej o odpowiedniej grubości. Warstwa ta dobrze chroni stopę przed wszelkimi niebezpieczeństwami świata zewnętrznego.

Szczelność: Buty zostały zrobione z jednego płata skóry, co zapewnia im dużą szczelność. Wewnętrzna warstwa dobrze przylega do skóry, co sprawia, że nie ma miejsca, by zimno wdarło się do środka. Dzięki temu stopy są dobrze chronione przed ujemnymi temperaturami.

Przewiewność: Atutem skóry jest to, że szybko pochłania nieprzyjemne zapachy oraz nadmiar wilgoci. Do tego, umożliwia swobodny przepływ powietrza, co sprawia, że materiał szybko schnie, a cały nadmiar potu odprowadzany jest na zewnątrz.

Podeszwa: Do wykonania tego modelu użyto mieszanki najlepszych gum, które gwarantują dobrą ochronę przed wodą i śniegiem. Na tym elemencie znajduje się warstwa antypoślizgowa, której celem jest zapewnienie konsumentowi bezpieczeństwa podczas intensywnej eksploatacji.

 

Wady

Cena: Ponieważ do wykonania modelu użyto wysokiej jakości skóry licowej koszty zakupu tego buta są bardzo wysokie. Cena produktu to ok. 450 zł.

 

 

Salomon Shlter CS WP

 

Wygodne buty przeznaczone do trekkingu, Salomon Shelter CS WP to bardzo dobry model dla mężczyzn. Produkt został ocieplony, by chronić stopę przed zimnem. Użyty do produkcji materiał jest nieprzemakalny, więc sprawdzi się również w czasie deszczowej pogody.

Wszystkie elementy konstrukcji buta są do siebie bardzo dobrze dopasowane, więc nie musisz obawiać się zamoknięcia czy wyziębienia stóp. Poza tym podeszwa została wykonana z grubej, gumowej warstwy, która chroni wnętrze przed dostaniem się wody. Od środka obuwie wyłożone jest tkaniną Softshell, która gwarantuje miękkość oraz dopasowanie do nogi. W konsekwencji zimne powietrze nie ma przestrzeni, by się rozejść we wnętrzu. Podeszwa wyłożona jest miękkim, bawełnianym materiałem, który nie tylko gwarantuje komfort chodzenia, ale i odprowadza nadmiar wody na zewnątrz.

Według wielu konsumentów prezentowany model jest jednym z najlepszych na rynku, gdyż zapewnia dobrą ochronę przed zimnem i deszczem. Równocześnie, zewnętrzną warstwę bardzo prosto jest wyczyścić, co jest kolejnym atutem.

Model Salomon Shelter CS WP to eleganckie buty trekkingowe dedykowane dla mężczyzn. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują pełną wygodę w czasie chodzenia. But może być używany w czasie spacerów w mieście, jak i na szlaku górskim.

 

Zalety

Miękkość: Wewnętrzna warstwa buta została wyścielona miękkim materiałem, który zapewnia wygodę podczas używania. Dzięki temu na stopie nie powstają pęcherze i odciski.

Soft Shell: Do produkcji buta wykorzystano grupę tkanin, która na co dzień używana jest w produkcji odzieży wspinaczkowej. Spowodowane jest to tym, że materiał softshell jest wiatroodporny, więc stopom nie grodzi wyziębienie.

Technologia Contagrip: Podeszwa buta została wykonana ze specjalnego materiału, który zapewnia odpowiednią przyczepność. Po licznych testach, stworzona została mieszanka różnego rodzaju gum, które gwarantują stabilność na wszystkich typach nawierzchni.

Wodoodporność: Obuwie zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów, przez które woda nie dostaje się do wnętrza buta. Produkt posiada lekką i wygodną membranę, która zapewnia konsumentowi pełną ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Design: Buty wyróżniają się eleganckim designem, który na pewno przypadnie do gustu wielu Panom. Cała powierzchnia jest w kolorze czarnym, tylko w 3 miejscach znaleźć można niewielki, biały nadruk z logiem producenta.

 

Wady

Cena: Zainwestowanie w ten oto model wiąże się z wydatkiem kwoty powyżej 370 zł, co dla wielu osób może okazać się zbyt dużą inwestycją.

 

 

Adidas Terrex Swift R GTX

 

Obuwie Adidas Terrex Swift R GTX to odpowiedni model na trekking dla mężczyzn. Produkt został specjalnie zaprojektowany w oparciu o najnowsze trendy, więc na pewno spodoba się wielu osobom.

Dużym atutem modelu jest jego waga. Ponieważ jest on lekki, dobrze sprawdzi się nie tylko w czasie spacerów po mieście czy górach, ale również w czasie biegów. Kolejną zaletą buta jest jego podeszwa, która gwarantuje przyczepność do niemal każdego podłoża, jak również stabilność i amortyzację wstrząsów w czasie biegania. Jest to możliwe dzięki piance adiPRENE, która odpowiada za wytłumienie drgań powstałych w czasie intensywnego użytkowania. Gruba warstwa materiału odpowiada za zatrzymanie wody. Znajdujący się we wnętrzu materiał pochłania nieprzyjemne zapachy oraz odprowadza nadmiar wilgoci i potu, które powstają w czasie wysiłku fizycznego.

W opinii wielu konsumentów, prezentowane obuwie jest jednym z najciekawszych modeli na rynku. Cechuje się ono nie tylko eleganckim designem, ale również przyczepnością i komfortem noszenia.

Obuwie Adidas Terrex Swift R GTX to wygodny model trekkingowy dla mężczyzn. W produkcie zastosowano wiele rozwiązań, które poprawiają komfort chodzenia oraz dodają przyczepności i stabilności.

 

Zalety

Wodoodporność: Prezentowany model ma membranę GORE-TEX® Extended Comfort, która czyni buty wodoszczelnymi. Obuwie może „oddychać”, co oznacza, że przepływ powietrza jest swobodny, więc nie musisz obawiać się o nieprzyjemny zapach we wnętrzu. Nadmiar wilgoci i potu jest odprowadzany na zewnątrz buta.

Łatwe wiązanie: Producent dopilnował, aby noszenie prezentowanego obuwia było wygodne, dlatego użyto w nim nowoczesny system szybkiego sznurowania. Umożliwia to założenie butów w znacznie krótszym czasie.

Amortyzacja: Prezentowany produkt posiada piankę adiPRENE, której zadaniem jest wytłumianie wszelkich drgań w czasie spaceru lub biegania. Element ten zastosowano na całej długości podeszwy, więc mamy zapewniony całościowy komfort.

Przyczepność: W prezentowanym bucie znajdziemy system Traxion, którego celem jest poprawienie przyczepności. Niewielkie elementy znajdują się po zewnętrznej stronie podeszwy i poprawiają stabilność jednocześnie chronią przed poślizgnięciem się.

 

Wady

Cena: Choć prezentowane obuwie jest bardzo wygodne i dobrze sprawdza się w czasie nieprzewidywalnej, wiosennej i jesiennej pogody, to koszt zakupu tego modelu przekracza kwotę 360 zł, co dla wielu konsumentów jest zdecydowanie zbyt wysoką ceną.

 

 

Brugi 4ZEU-HSD

 

Wielbiciele spacerów po górach powinni zainwestować w Brugi 4ZEU-HSD, czyli wysokiej jakości obuwie turystyczne dla Panów. Produkt dobrze sprawdzi się zarówno w czasie poruszania się po mieście, lesie czy na górskim szlaku.

Model został wykonany z naturalnej skóry, którą wzmocniono wstawkami z tkaniny syntetycznej. Takie połączenie jest gwarantem ochrony stopy przed urazami w czasie użytkowania. Równocześnie gruba warstwa materiału zapobiega wyziębieniu nogi w czasie spaceru. Wysokość obuwia sięga powyżej kostki, co utrzymuje nogę w jednym miejscu, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko skręcenia kostki. Zewnętrzną podeszwę wykonano z tworzywa EVA, które jest mieszanką gum. Zapewnia ono nie tylko trwałość, ale również przyczepność. Gruba warstwa tworzywa wytłumia wiele wstrząsów, które mogą powstać w czasie intensywnego użytkowania.

Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie, wiele osób zdecydowało się na zakup tego oto modelu. Równocześnie jest to but, który sprawdzi się nawet w trudnych warunkach pogodowych, takich jak śnieg i deszcz.

But treningowy Brugi 4ZEU-HSD to dobry model dla Panów, który nadaje się do noszenia w mieście, jak również w nieco bardziej ekstremalnych warunkach. Ze względu na grubą warstwę materiału, produkt sprawdzi się jesienią oraz zimą.

 

Zalety

Materiały: Do uszycia obuwia użyto naturalnej skóry oraz wstawek z tkaniny syntetycznej. Takie połączenie gwarantuje, dobrą konstrukcję produktu. Jest on odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia, takie jak otarcia czy porwanie. Zastosowane w produkcji materiały niewiele ważą, więc sam model jest dość lekki, co przekłada się na komfort użytkowania.

Zastosowanie: Producent zapewnia, że buty dobrze sprawdzą się w każdych warunkach. Zaprojektowano je tak, by nie uległy zniszczeniu w czasie mroźnej zimy, gdy użytkownik zmuszony będzie codziennie przechodzić przez zaspy śnieżne, ani jesienią, gdy na ulicy jest wiele kałuż.

Cena: Prezentowany model to dobre męskie obuwie trekkingowe do 170 zł. Biorąc pod uwagę wykorzystane materiały, koszty zakupu produktu są bardzo atrakcyjne.

 

Wady

Podeszwa: Choć podeszwa chroni buty przed zamoknięciem, jest ona dość cienka. Długie spacerowanie w deszczu, może wywołać dyskomfort u konsumenta, gdyż z czasem, następuje wyziębienie spodu stopy.

 

 

Lontra Dakar 2 Grisport

 

Buty Lontra Dakar GriSport to niezastąpiony model w czasie pieszych wędrówek po szlakach górskich oraz w terenie. Jego największą zaletą jest doskonałe dopasowanie do stóp, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilność.

Ponadto buty te cechuje odporność na warunki atmosferyczne (wilgoć, błoto, śnieg), co zostało docenione przez użytkowników, głównie tych zafascynowanych wspinaczką, ale też wędkarstwem, myślistwem, czy survivalem. Cholewka obuwia wykonana jest z naturalnej skóry, a wnętrze wykończone tkaniną, która jest bardzo przyjemna w dotyku.

Buty Grisport Lontra Dakar mają starannie uszytą cholewkę ze skóry naturalnej. Wnętrze butów wykończone zostało komfortową tkaniną. Zaletą produktu jest zastosowana technologia Support system, która zapewnia stabilną pozycję stopy podczas każdej fazy ruchu.

W obuwiu zastosowano membranę GriTex High Function, która dzięki mikroporom zapewnia efektywne odprowadzanie wilgoci i nadmiaru ciepła na zewnątrz. But dostępny jest w rozmiarach 26-47 ( długość wkładki 22,5 cm – 30,0 cm).

Lontra Dakar 2 Grisport to wygodny produkt ze skóry naturalnej. Jest to model z wysokim stanem, który waży 0,5 kg.

 

Zalety

Podeszwa: Podeszwa została wykonana z mieszanki najlepszych gum, jakie są dostępne na rynku. W efekcie stworzono materiał, który bardzo dobrze ochrania stopę, a jednocześnie zapewnia stabilność i niweluje wstrząsy powstałe w czasie chodzenia.

Wykonanie: Do uszycia modelu użyto bardzo grubej skóry naturalnej, która chroni stopę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Design: Prezentowany but ma elegancki design, co na pewno spodoba się wielu konsumentom. Skóra jest w kolorze brązowym i w jednym miejscu znajduje się na niej żółty nadruk z logiem producenta.

 

Wady

Wysoki stan: Buty są dość wysokie, dzięki czemu zakrywają kostkę. Choć pozwala to uniknąć jej skręcenia, to wielu konsumentom może to przeszkadzać, gdyż taka konstrukcja nieco krępuje i ogranicza ruchy.

Waga: Ze względu na użyte materiały (skóra naturalna i gruba warstwa gumy), waga modelu to 0,5 kg.

 

 

Salmon Quest Prime GTX

 

Buty trekkingowe męskie Quest Prime GTX Salomon z Gore-Tex to idealna propozycja na długie i wymagające górskie wędrówki. Zapewniają użytkownikowi stabilność i przyczepność, a także komfort i odpowiednią ochronę. Buty te mają membranę Gore-Tex, która zapewnia 100% odporność na działanie wody i pozwala na transmisję nadmiaru ciepła i wilgoci na zewnątrz.

Dużą zaletą tego modelu, często wymienianą przez konsumentów, jest niebrudząca podeszwa Contagrip z wielokierunkowym, ostrym bieżnikiem.

Dzięki temu, po wędrówce w trudnych warunkach nie musisz spędzać długich godzin na czyszczeniu obuwia. Poza tym podeszwa ma niski poziom ścieralności. Duże znaczenie odgrywa też platforma 4D Chassis, która chroni stopę przed nierównościami, zapewniając komfort na trasie.

Nie można także zapomnieć o specjalnej wkładce Ortholite w obuwiu, która ma właściwości antygrzybiczne, a także hamuje rozwój bakterii. Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach – od 25,5 cm do 30,0 cm długości stopy. Te najlepsze buty trekkingowe męskie uważane są za solidne i bardzo wygodne.

 

 

Koven MID WP Keen

 

Buty trekkingowe męskie Koven Mid WP Keen to druga propozycja, jaką prezentujemy w naszym zestawieniu. Jest to model odpowiedni na górskie szlaki, ścieżki rekreacyjne, ale też na co dzień. Jest to obuwie całoroczne, które sprawdzi się w różnych warunkach pogodowych. Ma wodoodporną cholewkę ze skóry i oddychającą membranę Keen Dry.

Dzięki temu, nawet, gdy pogoda nie dopisze, możesz udać się dłuższą lub krótszą przechadzkę, bez obawy o przemoknięcie. Wkładka jest wyprofilowana i zapewnia naturalne ułożenie stopy, a jednocześnie doskonałą stabilizację oraz amortyzację. Dużą zaletą tego modelu jest niebrudząca się podeszwa o znakomitej przyczepność i stabilność.

Poza tym cholewka przy palcach i pięcie jest bardziej zabudowana, co zabezpiecza przed przetarciem, ale też ochrania dodatkowo stopę i tłumi uderzenia. Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach – długość wkładki od 26,5 mm do 31,0 mm (co 0,5 mm). Przez konsumentów ceniony jest za jakość wykonania oraz komfort, jaki zapewnia.

 

 

Huari Hi-Tec

 

Dobre i tanie buty trekkingowe męskie Huari Hi-Tec to lekka i przewiewna propozycja do chodzenia na co dzień i w czasie mniej wymagających wędrówek. Ponieważ są to buty letnie, ich konstrukcja jest odpowiednia na ciepłe dni. Model ten dobrze się dopasowuje do stopy, oddycha, amortyzuje i ma dobrą przyczepność. Dostępny jest w różnych rozmiarach – od 41 do 46.

Cholewka jest wykonana z materiału tekstylnego i syntetycznego, a wyściółka to materiał tekstylny. But ma dodatkowe wsparcie na linii zginania palców oraz system amortyzacji Dispersion Shock Zone, co zapewnia użytkownikowi komfort w czasie długich wędrówek.

Wewnątrz buta znajduje się anatomicznie wyprofilowana, wyjmowana wkładka, która dopasowuje się do stopy. Konsumenci wysoko oceniają wykonanie produktu, a także jego bardzo atrakcyjną cenę i wygodę, jaką zapewnia użytkownikowi.

 

 

Adidas Terrex Swift Solo

 

Męskie obuwie trekkingowe Adidas Terrex Swift Solo to czwarty produkt w naszym zestawieniu. Charakteryzuje go lekka i wytrzymała cholewka z materiału tekstylnego wzbogaconego o syntetyczne wstawki. Poza tym konstrukcja został wzmocniona na palcach i pięcie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko urazów. Język z pianki EVA sprawia, że model ten bardzo dobrze dopasowuje się do stopy i zapewnia komfort użytkownikowi.

Podeszwa znakomicie sprawdzi się w każdym terenie, gdyż jest bardzo przyczepna, a więc nawet w razie zmiany warunków pogodowych, gdy powierzchnia stanie się śliska, but nie będzie się ślizgał. Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach – od 41 1/3 – 26 cm do 49 1/3 – 32 cm. Opinie o butach trekkingowych męskich marki Adidas są bardzo pochlebne.

Modele tej firmy uważane są za bardzo wytrzymałe. Nie inaczej jest w przypadku tego produktu. Konsumenci wysoko oceniają jego solidne wykonanie, atrakcyjny design oraz zastosowane rozwiązania zapewniające większy komfort użytkownikowi.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Męskie buty trekkingowe są dostępne w wielu rozmiarach, co daje możliwość ich dopasowania idealnie do stopy kupującego. Jest to model całoroczny. Gumowa podeszwa TRAXION jest gwarancją dobrej przyczepności do podłoża, także w przypadku wilgotnej nawierzchni. Do produkcji butów wykorzystano też materiał adiPRENE, który dobrze tłumi wstrząsy i chroni piętę przed uderzeniami.

 

Najważniejsze wady:

Zdaniem użytkowników wyściółka jest bardzo miękka, co oczywiście stanowi jej zaletę, jednak materiał użyty do jej produkcji szybko się wyciera. We wnętrzu obuwia pojawiają się najpierw nieestetyczne wyglądające przetarcia, a następnie drobne dziury. Świadczy to o słabym wykonaniu wyściółki.

 

Werdykt: 9.4/10

Nie każdy jednak zauważa tego typu wady produktu, dużo mężczyzn twierdzi, że to najlepsze buty trekkingowe w tej cenie. Obuwie jest lekkie, a dzięki temu wygodne. Ma niską, miękką, solidnie zrobioną cholewkę. Gumowa podeszwa jest wytrzymała i nie ściera się szybko. Opinie Adidas Terrex Swift Solo są w większości pozytywne.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia TRAXION

W produkcji obuwia wykorzystano technologię TRAXION, co oznacza, że podeszwa została zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze przylegać do podłoża, po którym się poruszamy. W związku z tym nawet w trakcie leśnych, wymagających wędrówek, pokonywania wilgotnych ścieżek, możemy zachować stabilność i bezpieczeństwo. Gumowa podeszwa jest wysokiej jakości, czego potwierdzeniem bez wątpienia jest to, że nie ulega ścieraniu. Osoby przeprowadzające test Adidas Terrex Swift Solo to potwierdzają.

Materiał adiPRENE

W trakcie pokonywania wymagającej trasy bardzo ważna jest odpowiednia amortyzacja. Zapewnia ją elastyczny materiał adiPRENE znajdujący się w podeszwie środkowej tuż pod piętą. Ma on bardzo dobre właściwości absorpcyjne, dostosowuje się do kształtu stopy i skutecznie pochłania siłę uderzenia. Nawet jeśli chodzimy po bardzo twardej nawierzchni, nie odczuwamy dyskomfortu. Kupujący przyznają, że długa wędrówka nie powoduje nadmiernego obciążenia stóp. Czując się wygodnie w butach, można pokonywać dłuższe dystanse, nie trzeba co chwilę robić przerw ani martwić się o otarcia i inne niedogodności.

 

Wykonanie

Kupujących interesuje nie tylko cena Adidas Terrex Swift Solo, ale przede wszystkim jakość wykonania obuwia. Cholewka w przedniej części została zrobiona z mocnego materiału, który jest odporny na uderzenia, przetarcia i zniekształcenia. Dodatkowo zastosowane tworzywo zapewnia optymalny przepływ powietrza, co pozwala pozbyć się problemu nadmiernej potliwości stóp. Wyściółkę zrobiono z przewiewnej siatki podszytej gumką. Użytkownikom podoba się to, że wkładkę można łatwo wyjąć i wyczyścić. W efekcie możliwe jest zachowanie odpowiedniej higieny. Jak wiadomo, we wnętrzu buta mogą rozwijać się bakterie, dlatego też jego regularne czyszczenie jest tak ważne.

 

Design

Buty trekkingowe podobają się mężczyznom, bo mają prosty design. Czarny kolor w połączeniu z szarym ładnie się prezentuje. Na obuwiu nie ma zbędnych zdobień (tylko logo producenta), więc pasuje ono do każdej sportowej stylizacji. Buty mają solidny system sznurowania i łatwo się je wkłada. Są lekkie, więc nie sprawiają, że nasze stopy szybciej się męczą.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowane buty trekkingowe są dostępne w wielu rozmiarach, kupujący może znaleźć model odpowiedni dla dzieci i osób dorosłych. Skuteczny system amortyzacji zapewniany przez piankę adiPRENE sprawia, że stopy nie męczą się, co z kolei pozwala na pokonywanie dłuższych dystansów. Podeszwa wykazuje dobrą przyczepność do podłoża, więc łatwiej jest nam zachować stabilność, nawet poruszając się po trudnej trasie. 

 

Najważniejsze wady:

Do wykonania wyściółki kołnierza wykorzystano siateczkowy materiał. W związku z tym w bardzo wymagających warunkach i przy złej pogodzie może dojść do przemakania butów. Że tak się dzieje, sugerują niektóre opinie Adidas Terrex AX2R.

 

Werdykt: 9.6/10

Buty trekkingowe są polecane osobom początkującym. Idealnie dopasowują się one do kształtu stopy, zapewniając maksymalny komfort w trakcie wędrówki. Buty łatwo się zakłada i ściąga, mają one niską cholewkę. Produkt ma czarno-szary kolor, więc jego design można określić jako uniwersalny.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykonanie

Cholewkę w butach trekkingowych wykonano z miękkiego materiału i tworzywa sztucznego. Jest ona niska (przed kostkę) i ma ochronne nakładki. W związku z tym obuwie okazuje się wygodne, także podczas dłuższych wędrówek. Materiał wewnętrzny cholewki jest przyjemny w dotyku, więc nie powoduje bolesnych otarć. Podeszwa środkowa została zrobiona z pianki EVA gwarantującej odpowiednią amortyzację. Nawet jeśli chodzimy po kamienistych ścieżkach, nie odczuwamy dyskomfortu. Podeszwę zewnętrzną wykonano z technologii TRAXION, dlatego też mamy pewność, że stanowi ona zabezpieczenie przed ślizganiem. Podeszwa wykazuje odpowiednią przyczepność do podłoża. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wzmocnienia znajdujące się w okolicach palców i pięt. Skutecznie zmniejszają one ryzyko urazów, o które przecież nietrudno podczas wycieczek górskich. Co więcej, wspomniane wzmocnienia wpływają dobrze na trwałość butów trekkingowych (zwiększają ich wytrzymałość). 

 

Bezpieczeństwo i wygoda

Każdej osobie zależy na tym, aby zapewnić sobie wygodę i bezpieczeństwo w trakcie chodzenia. Dlatego też warto pomyśleć o zakupie Adidas Terrex AX2R. Test, który wykonali użytkownicy, dał dowód na to, że jest to bardzo wygodne obuwie. Buty trekkingowe mają miękką wyściółkę, która dodatkowo jest elastyczna i dobrze dopasowuje się do kształtu stóp. Bezpieczeństwo gwarantuje bez wątpienia podeszwa zewnętrzna o dobrej przyczepności nawet do wilgotnej nawierzchni. Co istotne, na powierzchni butów znajdują się drobne elementy odblaskowe, więc po zmroku jesteśmy bardziej widoczni dla innych. Dla kupujących zaletą będzie również to, że model jest stosunkowo lekki. Nie bez znaczenia jest też przystępna cena Adidas Terrex AX2R. 

 

Przeznaczenie

Buty trekkingowe mają klasyczny design, co daje pewność, że nawet po kilku latach będą wyglądały dobrze. Łatwo dopasować je do wielu stylizacji. Mają one szarą podeszwę i czarną cholewkę. Znajduje się na niej białe logo producenta. Obuwie będzie odpowiednie nie tylko dla amatorów do pieszych wędrówek, ale też do codziennego użytku. Ten model można kupić w małych, a także większych rozmiarach. Takie same buty może mieć dziecko i rodzic, co stanowi potencjalną zachętę dla malucha do tego, aby wspólnie z rodziną pokonywać dłuższe trasy. 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Dziecięce buty trekkingowe Timberland Euro Rock Hiker zostały zrobione ze skóry naturalnej, czyli tworzywa, które wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Obuwie wyprodukowane z naturalnych materiałów zazwyczaj dłużej nam służy. Wyściółka jest przewiewna, co ogranicza ryzyko wystąpienia problemów z nadmierną potliwością stóp. Gumowa podeszwa dobrze przylega do podłoża, zapewniając odpowiednią stabilność.

 

Najważniejsze wady:

Obuwie ma wysoką cholewkę, która na początku może nieco przeszkadzać, tym bardziej, jeśli nasza pociecha nie chodziła wcześniej w tego typu butach. Trzeba przyzwyczaić stopę do tego rodzaju butów. Może to chwilę potrwać, jednak po tym czasie obuwie powinno być wygodne i w związku z tym chętnie noszone przez nasze dziecko.

 

Werdykt: 9.4/10

Buty są polecane szczególnie jesienią, kiedy pogoda jest zmienna i często pada deszcz. Model jest dostępny w rozmiarach dziecięcych. Czarna cholewka ładnie kontrastuje z jasnobrązowymi elementami, które można znaleźć na podeszwie. System sznurowania jest mocny. Wchodzące w skład zestawu sznurówki są dobrej jakości, więc nie trzeba ich szybko wymieniać, czego można dowiedzieć się, czytając opinie Timberland Euro Rock Hiker. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Materiał wykonania

Często konsumenci wybierają buty zrobione ze skóry naturalnej, bo zazwyczaj są one bardzo trwałe. Z tego też powodu prezentowany model cieszy się sporą popularnością. Do jego produkcji wykorzystano m.in. skórę naturalną z garbarni klasy LWG Silver, która jest przyjemnym w dotyku materiałem. Choć trzeba o niego odpowiednio dbać, łatwo można się tego nauczyć. Przy kostce znajduje się miękki kołnierz, który pozwala na lepsze dopasowanie obuwia, a tym samym zapewnia większy komfort chodzenia. Test Timberland Euro Rock Hiker wykazał, że po zakończonym sezonie buty zachowują ładny wygląd. Na powierzchni cholewki nie pojawiają się przetarcia ani zbyt mocno widoczne zagięcia. Po dokładnym umyciu obuwie może wyglądać niemal jak nowe. 

 

 

Miękka wyściółka

Zrobiona z materiału tekstylnego wyściółka jest miękka i elastyczna, więc dobrze dopasowuje się do kształtu naszej stopy. Bardzo ważne jest również to, że materiał wykonania jest przewiewny. Swobodna cyrkulacja powietrza jest gwarancją, że stopy nie będą się nadmiernie pociły w trakcie chodzenia, a w związku z tym we wnętrzu buta nie będą rozwijały się bakterie. Wyściółka jest też odporna na przetarcia.

 

Podeszwa środkowa i zewnętrzna

Podeszwa środkowa jest wykonana z pianki EVA zapewniającej dobrą amortyzację i wygodę podczas dłuższych wędrówek. Podeszwa zewnętrzna została natomiast zrobiona z dobrej jakości gumy o bardzo dobrych właściwościach. Buty nie ślizgają się nawet na lekko wilgotnej powierzchni, dlatego dobrze sprawdzają się jesienią, kiedy pogoda jest zmienna, a często podłoże, po którym się poruszamy, jest wilgotne i śliskie.

 

Design

Do zakupu zachęca przystępna cena Timberland Euro Rock Hiker, a także ładny design. Obuwie powinno spodobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Ciemna cholewka ładnie wygląda w połączeniu z jasnobrązowymi elementami. Obuwie będzie dobrze komponowało się właściwie z każdym strojem. Dla rodziców najważniejsze jest jednak to, że buty zapewniają wygodę, są wytrzymałe i nie ślizgają się po wilgotnym podłożu.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Buty trekkingowe Salomon mają podwyższoną cholewkę, co gwarantuje większą stabilność i lepsze trzymanie stopy. W obuwiu zastosowano technologię Gore-Tex, która gwarantuje dobrą ochronę przed przemakaniem. To spory atut, szczególnie dla osób lubiących pokonywać wymagające trasy bez względu na pogodę. Za dobrą amortyzację odpowiada środkowa podeszwa zrobiona z pianki EVA. Cena Salomon Mudstone Mid 2 GTX nie jest wysoka.

 

Najważniejsze wady:

Na cholewce stosunkowo szybko pojawiają się pierwsze ślady użytkowania w postaci lekkich zgięć i drobnych zarysowań. W związku z tym po jednym sezonie intensywnego noszenia buty prawdopodobnie nie będą wyglądać tak dobrze, jak na początku.

 

Werdykt: 9.8/10

Buty trekkingowe można kupić w wielu rozmiarach, więc nie powinno być żadnego problemu z ich dopasowaniem. Obuwie ma szaro-czarny kolor, a ciekawym dodatkiem są elementy w turkusowym odcieniu. Dzięki łatwo wyjmowanej wkładce można zachować odpowiednią higienę. Opinie o Salomon Mudstone Mid 2 GTX wskazują, że utrzymanie butów w czystości nie jest trudne, a ich pielęgnacja, o ile nie robimy tego po raz pierwszy, nie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia Gore-Tex

Konsumenci powinni być zadowoleni z zakupu tego modelu, ponieważ zastosowano w nim technologię Gore-Tex. W rezultacie obuwie wykazuje dużą odporność na przemakanie, a tym samym jest odpowiednie na wymagające, długie wędrówki, także wtedy, kiedy pogoda za oknem nie jest najlepsza. Dodatkowo buty trekkingowe zrobiono w ten sposób, aby powietrze mogło swobodnie przepływać. Osoba nosząca obuwie nie musi się obawiać o to, że stopy będą się szybko pocić, a po zdjęciu, buty będą nieprzyjemnie pachniały.

Bezpieczeństwo noszenia

Osoby, które lubią wędrówki górskie, zdają sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrane obuwie jest gwarancją bezpieczeństwa w trakcie chodzenia. Prezentowane buty trekkingowe z pewnością spełniają te oczekiwania. Mają one odpowiednio zaprojektowaną osłonę palców, co zabezpiecza przed różnego rodzaju urazami. Dodatkowo cholewka jest nieco wyższa, a w efekcie stopy zachowują większą stabilność. Nie można też nie wspomnieć o mocnym systemie wiązania. Buty dobrze trzymają się stóp, a sznurówek nie trzeba co chwilę poprawiać.

 

Podeszwa

Podeszwę środkową zrobiono z pianki EVA, która gwarantuje amortyzację na bardzo dobrym poziomie. W rezultacie w trakcie wędrówki nie odczuwamy zmęczenia. Na uwagę zasługuje też podeszwa zewnętrzna Contagrip, która wykazuje dużą odporność na ścieranie. Dodatkowo nie ślizga się ona po wilgotnej nawierzchni, dlatego prezentowane buty to dobry wybór na górskie szlaki. Przeprowadzony przez kupujących test Salomon Mudstone Mid 2 GTX wskazuje, że obuwie umożliwia pewne ruchy bez względu na to, po jakim terenie się poruszamy. Zachowanie odpowiedniej stabilności nie jest dużym wyzwaniem.

 

Łatwa pielęgnacja

Kupujący chętnie wybierają buty, które są łatwe w pielęgnacji. Czyszczenie prezentowanego obuwia nie jest czasochłonne, choć trzeba nabrać wprawy, aby szybko przeprowadzić tę czynność. Sporą zaletą jest to, że znajdująca się w środku wkładkę można łatwo wyjąć i wyczyścić. Usuwanie zabrudzeń z powierzchni cholewki nie jest trudne. Do czyszczenia możemy używać specjalnych środków, które kupimy w każdym sklepie obuwniczym. Nie są one zbyt drogie.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Damskie buty trekkingowe – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Buty trekkingowe Quechua Mh500 zostały stworzone dla kobiet ceniących wygodę podczas częstych wędrówek. Wysokiej jakości kauczukowa podeszwa sprawia, że but zachowuje dobrą przyczepność, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Kauczukowy otok znajdujący się w przedniej części obuwia chroni palce przed uderzeniami. Warto zwrócić uwagę również na design i opcje kolorystyczne, które oferuje marka Quechua. Inną ciekawą propozycją jest obuwie trekkingowe Salomon Vaya Mid GTX 409851 24 V0. Buty mają dobrej jakości membranę, która zabezpiecza przed wilgocią. Podeszwę zrobiono z pianki EVA, która jest lekka i dobrze amortyzuje wstrząsy. Wkładki odznaczają się przewiewnością, są antygrzybiczne i antybateryjne.

9 najlepszych butów trekkingowych damskich. Opinie w 2024 roku

 

Prezentujemy ranking damskich butów trekkingowych, który został sporządzony na podstawie analizy komentarzy i opinii konsumentów pozostawionych w Internecie. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Damskie buty trekkingowe Quechua Mh500 są wyposażone w specjalną kauczukową podeszwę, dzięki której nawet trudne warunki pogodowe oraz skaliste podłoże nie stanowią dla nich wyzwania. Podeszwa jest przedłużona, na czubek buta zasłaniając palce. Otok chroni przednią część stopy przed uderzeniami.

Wady

Model nie został poddany testom na odporność na wodę. Zalecany jest głównie na bezdeszczowe dni. Należy zatem dobrze sprawdzić pogodę przed rozpoczęciem wędrówki i pamiętać, że buty nie ochronią nas w pełni przed jej działaniem.

Podsumowanie

Buty są lekkie, a specjalny system EVOFIT sprawia, że dopasowują się do każdej stopy. Zalecane jest, by kupować rozmiar większy niż nosimy na co dzień, dla uzyskania większego komfortu podczas wędrówki.

Drugi wybór

Zalety

Damskie buty trekkingowe zapewniają stopom dobre wsparcie podczas większego wysiłku. W modelu tym zastosowano membranę GORE-TEX, która stanowi ochronę przed wilgocią. Sznurowadła są płaskie, co daje gwarancję równomiernego dopasowania. Pianka EVA skutecznie pochłania wstrząsy.

Wady

Pojedyncze osoby wskazują, że cholewka nie jest dostatecznie szeroka. Trzeba być przygotowanym na to, że do czasu aż buty się nie rozbiją, ich noszenie może nie być dostatecznie wygodne.

Podsumowanie

Obuwie jest polecane dla kobiet, które lubią długie wędrówki. To model turystyczny. Buty trekkingowe mają miękką, przepuszczającą powietrze wyściółkę. Z przodu znajduje się specjalna nakładka zabezpieczająca palce. Obuwie ma czarno-granatowy kolor. Buty są dostępne w różnych rozmiarach.

Rozważ też

Zalety

Zimowe buty trekkingowe Salomon Deemax 3 TS WP to propozycja marki Salomon na górskie wędrówki w mroźnych warunkach. Włókna Thinsulate, którymi ocieplona jest wewnętrzna część buta, tworzą izolację, w efekcie czego stopa będzie ciepła i sucha podczas wielogodzinnych wspinaczek.

Wady

Obuwie dostępne jest tylko w jednym wariancie kolorystycznym. Czarny kolor jest trudniejszy do utrzymania niż szary czy kolor, na którym nie widać rys, otarć oraz kurzu. Buty wymagają częstego czyszczenia.

Podsumowanie

Specjalna rama Advanced Chasis™ oraz podeszwa Contagrip® zapewniają stabilizację oraz przyczepność do każdego podłoża. Zastosowanie wysokiej cholewki, chroni przed dostawaniem się śniegu do środka buta.

 

Buty trekkingowe damskie Decathlon

 

1. Buty trekkingowe Quechua Damskie Mh500 Damskie Purpurowy

 

Buty trekkingowe damskie Quechua Mh500 dostępne w sieci Decathlon Quechua Mh500 to propozycja dla kobiet lubiących górskie wędrówki, i które cenią sobie dodatkowo komfort i wygodę. Według kobiet te najlepsze buty trekkingowe damskie są lekke, dzięki czemu wielogodzinne wędrówki po górzystych terenach nie będą obciążające dla stopy. Podeszwa jest wykonana z dwuskładnikowego kauczuku, zapewniającego przyczepność do podłoża. Przed uderzeniami chroni otok znajdujący się w przedniej części buta oraz czterowarstwowa pianka umieszczona wzdłuż podeszwy. 

System Evofit, w który zostały wyposażone damskie buty trekkingowe dostępne w Decathlon, sprawia, że wewnętrzna podeszwa i wyściółka dopasowuje się do każdej stopy, co zapewnia jej suchość, ciepło i komfort podczas wędrówki. Zewnętrzny materiał, z którego wytwarzany jest produkt to mieszanka poliestru, dwoiny skóry bydlęcej oraz poliuretan.

Test damskich butów trekkingowych QUECHUA MH500 potwierdził solidne wykonanie produktu oraz komfort użytkowania. Lekkie buty trekkingowe damskie dobrze sprawdzą się na łatwych i średniozaawansowanych szlakach, a także dobrze ochroną naszą stopę przed niewielkim deszczem. Buty łatwo się pielęgnuje, a dzięki odpowiedniej konserwacji posłużą nam przez długie lata.

 

 

 

 

Buty trekkingowe damskie Salomon

 

2. Buty Trekkingowe Salomon Vaya Mid GTX 409851 24 V0

 

Salomon Vaya Mid GTX 409851 24 V0 to dobrej jakości damskie buty trekkingowe przeznaczone dla turystów i osób, które lubią długie wędrówki. W obuwiu zastosowano membranę GORE-TEX, która stanowi skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią. Buty trekkingowe damskie z membraną sprawdzają się w trudnych warunkach pogodowych. 

Buty trekkingowe za kostkę damskie mają podeszwę Contagrip, którą zrobiono z wytrzymałego materiału. Bieżnik jest wykonany tak, aby obuwie sprawdzało się zarówno na twardych, jak i miękkich nawierzchniach. Technologia EnergyCell i wykorzystanie pianki EVA zapewnia dobre pochłanianie wstrząsów. Wkładki OrthoLite są antybakteryjne i antygrzybiczne, przewiewne i chronią stopy przed nadmierną potliwością. Zapiętek jest miękki, więc gwarantuje lepsze dopasowanie stopy. 

W opublikowanych w Internecie komentarzach można przeczytać, że buty trekkingowe są wygodne i sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych. Dobrze chronią przed wilgocią i chłodem. Ich atutem jest też prosty design. Do tego obuwia łatwo dobrać pasujące ubrania.

 

 

 

 

Buty trekkingowe damskie zimowe

 

3. Buty trekkingowe Salomon Damskie Deemax 3 TS WP

 

Jeśli chcesz aktywnie spędzić zimowy czas i spróbować wędrówki górskiej w mroźnej scenerii, pamiętaj o ciepłych i wygodnych butach. Propozycją marki Salomon są damskie zimowe buty trekkingowe Deemax 3 TS WP. Buty są średniej wysokości, odporne na przemakanie oraz specjalnie ocieplane.

Podeszwa jest wyposażona w bieżnik, który zwiększa przyczepność i ułatwia spacery po zmrożonej powierzchni. Dodatkowo wyższa cholewa wzmacnia konstrukcję obuwia, trzyma nogę stabilniej i mocniej. Brak szwów oraz zastosowanie technologii Softshell sprawia, że but jest przewiewny i oddycha, zapewniając naszej stopie ciepło i komfort pracy podczas wymagającej trasy. 

Do izolacji termicznej zastosowano technologię Thinsulate™, która ma podobne właściwości jak polar, absorbuje wilgoć, nie pozbywając się zarazem ciepła. Konsumenci chwalą rozwiązanie Quick Fit lacing, które pozwala ukryć sznurówki w specjalnej kieszonce, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko potknięcia o zwisające sznurki.

 

 

 

 

Buty trekkingowe damskie Adidas

 

4. Buty trekkingowe Adidas Damskie Terrex Snow Cf S80885

 

Damskie buty trekkingowe Adidas Terrex Snow zostały wyprodukowane z myślą o osobach kochających górskie wyprawy i wycieczki turystyczne. Są one lekkie, lecz trwałe. Dzięki użyciu wysokiej klasy materiałów są wytrzymałe i solidne.

System Primaloft, który został zastosowany w prezentowanym modelu, jest alternatywą dla puchu. Zapewnia on ciepło i miękkość, a dodatkowo jest odporny na wilgoć. Zewnętrzna część buta została wykonana z materiału syntetycznego. Dodatkowo technologia Climaproof chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi m.in. wiatr, deszcze i śnieg. Dodatkową zaletą tego systemu jest odprowadzanie potu i nadmiaru ciepła, w efekcie czego użytkownik nie odczuwa dyskomfortu.

Podeszwa Traxion zapewnia przyczepność do podłoża dzięki specjalnie ukształtowanym wypustkom. Chroni on przed poślizgiem zarówno przy podejściach, jak i zejściach. Nogę dodatkowo trzyma specjalna guma ściągająca oraz rzep umożliwiający poluzowanie gumy. Miłośniczki pieszych wędrówek zwracają również uwagę na wygląd obuwia. Czarny kolor sprawia, że but wygląda zgrabnie i dobrze prezentuje się na szlakach górskich.

 

 

 

 

Buty trekkingowe damskie niskie

 

5. Buty trekkingowe Columbia Damskie Canyon Point

 

Jeśli szukasz uniwersalnych butów, które sprawdzą się zarówno w mieście, jak i podczas wycieczek na obrzeża, zwróć uwagę na produkt marki Columbia. Niskie damskie buty trekkingowe Columbia Canyon Point zostały stworzone z myślą o kobietach, które lubią łączyć życie w mieście z aktywnością w plenerze. Buty są lekkie i wyposażone w systemy ułatwiające doskonałe oddychanie buta. Połączenie skóry z syntetyczną siateczką zapewnia suchość i optymalne ciepło przez wiele godzin. 

Zastosowanie technologii Omni-GRIP™ znacząco poprawiło przyczepność buta do podłoża. To rozwiązanie jest stosowane w butach przystosowanych do najtrudniejszych tras i warunków pogodowych. System śródpodeszwy Techlite™ zapewnia amortyzację i wsparcie stopy na twardych powierzchniach. Dodatkowo wnętrze ma właściwości antybakteryjne i nie jest trudne w czyszczeniu.

Model Canyon Point jest dostępny w rozmiarach od 36 do 43 oraz wielu wariantach kolorystycznych, co według użytkowniczek umożliwia spersonalizowanie obuwia i dostosowanie go do swojego własnego stylu. 

 

 

 

 

Buty trekkingowe damskie letnie

 

6. Damskie Buty Trailowe Salewa Ultra Train 2

 

Damskie buty trailowe Salewa Ultra Train 2 to model polecany do speed hikingu i treningu w warunkach górskich. Obuwie spełnia oczekiwania najbardziej wymagających osób. W środku znajdują się wkładki Ortholite, które odpowiadają za odprowadzanie wilgoci ze środka, z czym radzą sobie bardzo dobrze. Stopy nie pocą się zbyt intensywnie, a to przekłada się na większy komfort użytkowania. 

Do zrobienia podeszwy w tym obuwiu górskim wykorzystano gumę MICHELIN Outdoor Compound X, która zapewnia stabilność na mokrych nawierzchniach i odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie treningu. Cholewkę wykonano z bezszwowego materiału, który odznacza się elastycznością. Buty w góry damskie są dobrze dopasowane do stóp. 

Jak można przeczytać w opiniach na temat modelu Salewa Ultra Train 2, ma on wiele zalet i dlatego jego użytkowanie jest tak wygodne. Pięta została dobrze zabezpieczona, więc stopa jest chroniona przed kontuzją. Obuwie jest lekkie i łatwe do utrzymania w czystości.

 

 

 

 

Buty trekkingowe damskie wysokie

 

7. Buty trekkingowe Hi-Tec Damskie Buty Sajama Mid Wp Wo’S 64565

 

Hi-Tec Sajama Mid WP to dobre i tanie damskie buty trekkingowe przeznaczone na jesienne wędrówki górskie. Obuwie jest wykonane z mieszanki skóry i materiałów syntetycznych, co wpływa na dobre przepuszczanie powietrza, dzięki czemu nasza stopa nie poci się oraz nie zatrzymuje gorącego powietrza powstającego w bucie podczas wysiłku. 

Damskie wysokie buty trekkingowe są wyposażone w system waterproof, który zatrzymuje wodę na ich powierzchni. Możemy spacerować w deszczu lub brodzić w strumieniu bez obawy, że wilgoć przedostanie się do środka. Materiał syntetyczny, który tworzy wyściółkę wewnętrzną, sprawia, że stopa leży miękko na wkładce i nie jest narażona na otarcia. 

Zewnętrzna podeszwa jest wykonana z materiału Vibram, czyli specjalnej mieszanki gumy przeznaczonej dla butów trekkingowych. Taki rodzaj materiału zapewnia, że buty trekkingowe damskie vibram mają dobrą przyczepność do podłoża oraz zapewniają komfort chodzenia w trudnych warunkach pogodowych. Opinie o damskich butach trekkingowych potwierdzają solidność wykonania produktu. Konsumenci potwierdzają użyteczność wszystkich zastosowanych technologii w obuwiu.

 

 

 

 

Buty trekkingowe damskie Campus

 

8. Buty trekkingowe Campus Damskie Apres Lady Szare

 

Damskie buty trekkingowe Campus Apres Lady są przeznaczone do ciężkich i długich wędrówek górskich. Wysoka cholewka dobrze trzyma nogę, co minimalizuje możliwość skręcenia kostki lub upadku. Solidna podeszwa wykonana z najwyższej jakości materiałów sprawia, że but ma dobrą przyczepność do podłoża, w związku z czym wędrówka po mokrych kamieniach nie jest trudna. 

Produkt jest wykonany z wodoodpornej i przepuszczającej powietrze membrany, co pozytywnie wpływa na wymianę powietrza i sprawia, że w bucie jest nam ciepło, ale nie mokro. Mocne sznurówki z dodatkiem metalowego systemu mocowania pozwalają na regulację wiązania oraz swobodne poruszanie nogą.

Campus Apres Lady to dobre damskie buty trekkingowe na jesienno-zimową pogodę. W deszczowe dni membrana waterproof ochroni nas przed przedostającą się wilgocią, a solidna podeszwa Vibrum pozwoli na wędrówki podczas dużych mrozów. Dodatkowo konsumentki zwracają uwagę na uniwersalność modelu Campus Apres Lady. Dzięki ładnej kolorystyce mogą używać obuwia również na co dzień.

 

 

 

 

Buty trekkingowe damskie Gore-Tex

 

9. Trekkingi AKU Camana Fitzroy Gtx 331PK Antracite 024

 

AkuCamana Fitzroy Gtx 331PK to produkt, którego cholewka jest wykonana ze skóry. Poza tym w produkcji buta wykorzystano Gore-Tex. Jest to materiał, który cechuje wodoszczelność, świetna izolacja oraz przepuszczalność powietrza.

Podeszwa tego modelu jest odpowiednia do mokrych i śliskich powierzchni. W efekcie buty trekkingowe damskie wodoszczelne zapewnią nam bezpieczeństwo na szlaku również wtedy, gdy będzie padać. Skutecznie eliminuje wibracje powstające w czasie chodzenia, co jest gwarancją komfortu.

Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że każdy element obuwia jest solidny, odporny na uszkodzenia , a przy tym dobrze się prezentuje. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowana technologia INJection Lasting i system AIR8000. Pierwsze rozwiązanie sprawia, że but jest dobrze wyprofilowany. Natomiast system AIR 8000 zapewnia świetną oddychalność obuwia.

AkuCamana Fitzroy Gtx 331PK to model dostępny w rozmiarach od 36 do 42. Przeznaczony jest do dłuższych wędrówek po różnych terenach.

 

Zalety

Gore-Tex: Zastosowanie tej popularnej tkaniny sprawia, że buty cechuje bardzo dobra izolacja, jak również wodoszczelność, dlatego są niezawodne w każdych warunkach.

Podeszwa: Jak podają konsumenci but świetnie radzi sobie również na śliskich powierzchniach, co jest zasługą odpowiednio wyprofilowanej i wykończonej podeszwy, która też doskonale eliminuje wibracje.

Technologia INJection Lasting i system AIR8000: Te dwa innowacyjne rozwiązania są pozytywnie oceniane przez użytkowników obuwia. Za sprawą pierwszej technologii but świetnie leży na nodze, a druga wpływa na jego oddychalność, a tym samym nasz komfort i bezpieczeństwo.

 

Wady

Cena: Jest to jedna z droższych propozycji, jakie umieściliśmy w tym rankingu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie buty trekkingowe kupić?

 

Chcesz aktywnie spędzić zimę? Planujesz letni urlop w górach? Musisz kupić buty trekkingowe. Na rynku jest wiele firm, produkujących kilkanaście modeli, ale Ty nie wiesz, które wybrać i na co zwracać uwagę podczas zakupu? Przeczytaj poniższy poradnik, w którym znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania. Pokażemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, a czego się wystrzegać.

Co to są buty trekkingowe?

Zanim wyruszymy na poszukiwanie odpowiednich butów na wyjazd w góry, warto wyjaśnić sam termin, czym są buty trekkingowe. Wyróżniamy dwie kategorie obuwia: trekkingowe i sportowe. Warto jednak uświadomić sobie, że nie dla każdego trekking będzie oznaczał to samo. Anglosasi wyróżnili więcej kategorii, np. buty przeznaczone do lekkich wędrówek górskich bez obciążenia, określają mianem hiking. Natomiast spacery po lesie, polach oraz terenach płaskich i niewymagających nazywają walking. Trekkingiem określane są wielogodzinne wędrówki po trudnych szlakach, z dodatkowym obciążeniem. W polskich sklepach znajdziesz oznaczenia, na jaką pogodę jest dany produkt. Wybierając buty trekkingowe, warto mieć na uwadze ich przeznaczenie oraz warunki pogodowe na jakie dany model jest przeznaczony. 

 

Klasyfikacja 

Możemy dokonać klasyfikacji obuwia trekkingowego ze względu na materiał, z którego zostały wykonane i wygląd oraz na porę roku. 

Wyróżniamy buty:

* o niskim profilu – zalecane są do podmiejskich wycieczek oraz łatwych i przygotowanych tras górskich, na których trudno jest skręcić kostkę. Ich podeszwa nie jest przystosowana do trudnych skalistych powierzchni oraz zmiennych warunków pogodowych. Ponadto rzadko się zdarza, aby niski model obuwia był wodoodporny, co ogranicza nas w doborze terminu wędrówki górskiej. 

* z wysoką cholewą – zdecydowanie lepiej trzymają nogę, dlatego dobrze sprawdzą się na bardziej wymagających trasach. Większość z nich jest wyposażona w system WaterProof, który pozwala nam na wędrowanie w deszczu lub skakanie po strumykach. Są wyższe, dlatego ciepło stopy jest lepiej zatrzymywane. W zimie wysoka cholewka utrudnia przedostanie się śniegu do środka.

* o zastosowaniu specjalistycznym, ekspedycyjnym – są często jeszcze wyższe niż poprzedni omówiony rodzaj. Wykonane są z najwyższej klasy materiałów nieprzepuszczających wody oraz dobrze oddychających. Zewnętrzna podeszwa jest wyposażona w bieżnik, który zwiększa przyczepność do nawierzchni.

 

Jakie damskie buty trekkingowe wybrać?

Jeśli jesteś amatorem górskich wędrówek, wybierz buty o niskim profilu. Świetnie sprawdzają się na łatwych trasach górskich oraz w dobrą pogodę. Są lekkie i miękkie, dzięki czemu będziesz odczuwać komfort pokonywanej trasy. Dla średniozaawansowanych trekkingowców przeznaczone są buty z wysoką cholewką. Zimą chronią Cię przed przejmującym zimnej i wpadającym do buta śniegiem, a latem będziesz bez obaw o kontuzję chodzić po trudniejszych szlakach górskich. Dla specjalistów planujących prawdziwe zimowe lub letnie ekspedycje, najodpowiedniejsze będą profesjonalne buty, które są wyposażone we wszelkie nowości technologiczne oraz sztywną podeszwę odporną na nierówności i mokre nawierzchnie. 

 

Rozmiar

Jakie są najlepsze buty trekkingowe? Takie, które oprócz interesujących nas parametrów są idealne dla naszej stopy. Jak dobrać rozmiar? Przed wyjazdem na zakupy, pamiętaj zabrać skarpetki, w których będziesz chodził w górach. Przed założeniem wybranego obuwia, wyjmij wkładkę i postaw na niej stopę. Jeśli rozmiar jest dobry powinieneś widzieć kilku-milimetrową przerwę między dużym palcem, a końcem wkładki. Następnie włóż wkładkę i stopę do buta. Zawiąż mocno sznurowadła, opierając but na pięcie. Wstań i przejdź się po sklepie. Jeśli masz taką możliwość, najlepiej sprawdza się buty na schodach, na których noga wykonuje podobne ruchy jak na szlaku górskim. Pamiętaj, że spędzisz na pieszej wędrówce kilka godzin, więc nie oszukuj się mówiąc, że but się rozchodzi wybierz taki, który pasuje idealnie.

Impregnacja obuwia trekkingowego

Jeśli już uda nam się wybrać odpowiednie buty i zadowoleni wracamy z urlopu, warto pomyśleć jak wydłużyć żywotność produktu. Obuwie trekkingowe jest produkowane ze specjalnej membrany, którą można i należy impregnować. W sklepach dostępne są specjalne produkty wspomagające wytrzymałość materiału i spowalniają jego rozkład i niszczenie. Warto zaopatrzyć się w specjalny spray lub pastę i po każdym wyjeździe delikatnie wyczyścić obuwie oraz zaimpregnować preparatem.

 

Damskie buty trekkingowe w dobrych cenach

Na rynku spotkamy się z wieloma firmami i modelami butów trekkingowych. Każda firma prezentuje swoje własne ceny. Podczas zakupu warto zwrócić najpierw uwagę na wszystkie wspomniane wyżej parametry, a potem zastanowić się, czy możemy za nie zapłacić. Mitem jest, że nie można kupić butów trekkingowych w dobrej cenie. Wszystko zależy od tego, do czego mają nam one służyć. Nie ma sensu wydawać dużej kwoty, jeśli potrzebujemy butów do doraźnego użytku podczas letnich lekkich wędrówek. Dobre buty przeznaczone do rekreacyjnej turystyki możemy kupić już od 200 zł. Natomiast jeśli myślimy o specjalistycznej wspinaczce po trudnych szlakach, warto wydać około 800 zł, by mieć pewność, że obuwie sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach. Warto zatem dostosować cenę do parametrów, które dane buty prezentują.

 

 

FAQ

 

P1: Jak dobrać rozmiar damskich butów trekkingowych?

Jeśli planujemy zakup obuwia trekkingowego, warto pamiętać, że stosowane rozmiary różnią się od tych butów, które nosimy na co dzień, a także że rozmiarówka w każdej firmie, jest inna. Należy zatem przymierzyć konkretny produkt, który chcemy kupić. Pamiętaj, aby przed wizytą w sklepie zabrać odpowiednio grubą skarpetę, której będziesz używał w górach. Na początku warto wyjąć wewnętrzną podeszwę i położyć na niej stopę. Jeśli rozmiar jest prawidłowy powinno być kilka milimetrów przerwy między dużym palcem, a zakończeniem materiału. Następnie włóż stopę do buta i mocno go zawiąż. Podczas wiązania oprzyj stopę na pięcie, dzięki czemu ułoży się ona w sposób, w jaki będziesz stawiał kroki w górach. Przed podejściem do kasy warto przespacerować się po sklepie, wykonać parę podskoków i szybki trucht, aby nasz wybór był naprawdę udany.

P2: Na co zwracać uwagę kupując damskie buty trekkingowe?

Nie masz butów na wyjazd w góry, a rynek oferuje ogromny wybór i nie wiesz, które wybrać? Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie, w jakich warunkach będziesz używać obuwia? Jeśli potrzebujesz butów na ciepłe dni i przygotowane szlaki o niskim poziomie trudności, wystarczą buty trekkingowe skórzane damskie bez membrany. Bardzo dobrze przepuszczają powietrze, mają miękką podeszwę i są wytrzymałe. W przypadku tras dla średniozaawansowanych warto kupić model trzysezonowy, który jest wyposażony w wewnętrzną wyściółkę z membrany, a na zewnętrzną tkaninę składa się skóra zamszowa i np. Cordura®, która nie przepuszcza wody. Na trudne, zimowe szlaki będą to jednak buty niewystarczające. Zimowe buty trekkingowe muszą być wykonane ze skóry nubukowej lub licowej i mieć sztywną podeszwę, która trzyma dobrze stopę. Takich wymagań nie muszą spełnić buty trekkingowe damskie na lato.

 

P3: Gdzie kupić buty trekkingowe?

Zanim wyruszymy na zakupy, warto zorientować się w Internecie, jakie modele są dostępne na rynku (buty trekkingowe damskie są dostępne w Allegro), jednak zalecane jest osobiste przymierzenie i sprawdzenie funkcjonalności buta. Musimy pamiętać, że na górskim szlaku spędzimy kilka godzin w ciągłej i trudnej wędrówce. Buty muszą być wygodne oraz przystosowane do naszej stopy, co jest kwestią indywidualną. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego obuwie jest wykonane oraz na warunki pogodowe, do których są przeznaczone. Zalecane jest przymierzenie i sprawdzenie produktów przed zakupem. Buty trekkingowe znajdziesz w dużych sklepach sportowych lub sklepach ze sprzętem do wypraw górskich. Bez problemu zakupisz buty trekkingowe damskie w sieci CCC, Deichman czy Zalando. Firmy produkujące głównie asortyment sportowy, mają często swoje firmowe sklepy, w których buty trekkingowe damskie dostępne są w sklepach typu outlet. Również takie firmy jak e-obuwie czy Wojas w swojej ofercie mają buty trekkingowe damskie. 

P4: Jak wyglądają damskie buty trekkingowe?

Na rynku istnieje wiele firm produkujących damskie buty trekkingowe. Różnią się nie tylko jakością materiału i solidnością wykonania, ale również designem. Producenci prześcigają się w różnorodności dostępnych kolorów, łączonych materiałów czy wymyślnych sznurówek. Damskie buty trekkingowe można podzielić na dwie kategorie niskie i wysokie. Będą różnić się wysokością cholewki, która jest specjalnie wyprofilowana pod kobiecą nogę oraz wycięciem z tyłu, które jest inne niż w butach męskich. Damski but ma większe wycięcie, co ułatwia schodzenie z górskich szczytów. Obuwie przeznaczone dla kobiet jest węższe oraz ma inny profil pięty.

 

P5: Co to oznacza termin buty trekkingowe?

Często buty trekkingowe wizualnie nie różnią się niczym od przeciętnego obuwia sportowego. Czy zatem warto kupować kolejną parę? Na czym polega różnica? Poniżej znajdziesz kilka szczegółów, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej wątpliwości. Przede wszystkim buty trekkingowe mają inną podeszwę w porównaniu ze zwykłymi butami sportowymi. Zewnętrzna część zrobiona jest zazwyczaj z kauczuku. Obuwie do wspinaczki górskiej różni się także bieżnikiem, który wpływa na lepszą przyczepność do podłoża. Dodatkowo istnieje podział na lekkie, miękkie i sztywne podeszwy. Ponadto zewnętrzna część wykonana jest z takich materiałów jak: skóra zamszowa, wodoodporna tkanina, np. Cordura®, skóra licowa lub nubukowa. Damskie buty trekkingowe są często wyższe od tych użytku codziennego i mają dodatkowe zabezpieczenia przed uderzeniami na przodzie buta.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Buty trekkingowe Salomon Damskie Ellipse 2 L39854000

 

Damskie buty trekkingowe Salomon Ellipse 2 to propozycja na średnio zaawansowaną wspinaczkę górską. Zastosowanie zaawansowanej technologii podczas ich produkcji sprawia, że wędrówka jest lekka, przyjemna, a jedyne, na czym będziemy mogli się skupić to podziwianie widoków. 

Zastosowana podeszwa High Traction Contagrip® z dodatkowym głębokim bieżnikiem sprawia, że but ma maksymalną przyczepność zarówno na suchych, jak i mokrych powierzchniach. Na lepszą amortyzację podczas chodzenia wpływa piankowa śródpodeszwa. Wewnętrzną część tworzy wkładka OrthoLite®, która jest elastyczna i miękka, dzięki czemu dopasowuje się do każdej stopy. Z przodu i tyłu but wyposażono w specjalne nakładki chroniące przed zabrudzeniami.

Firma Salomon zadbała nie tylko o design butów, łącząc ze sobą materiały chroniące przed deszczem i brudem z zamszem, który nadaje klasyczny wygląd, a jednocześnie jest dosyć łatwy w konserwacji. Konsumentki chwalą sobie niski profil obuwia sprawiający, że wielogodzinne wędrówki po niezbyt wymagających trasach nie będą odczuwalne dla naszych stóp.

 

Buty trekkingowe Salomon Damskie Effect GTX

 

Salomon EFFECT GTX to letnie damskie buty trekkingowe, które sprawdzą się zarówno podczas wycieczki turystycznej, jak i wspinaczki górskiej. Nieścieralna i antypoślizgowa podeszwa Contagrip jest dobrze wykonana oraz zapewnia przyczepność do każdej nawierzchni. Dodatkowe zabezpieczenia na przodzie buta chronią nas przed konsekwencjami mocnego uderzenia, a także brudem i uszkodzeniami.

Membrana Gore-Tex chroni stopę przed nadmierną potliwością oraz ciepłem. Dzięki specjalnej technologii materiał oddycha i chroni przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Szeroka i innowacyjna konstrukcja języka utrudnia dostawanie się kamyków lub innych zbędnych materiałów do wnętrza buta. Konsumentki zwracają uwagę, że czarny materiał oraz tradycyjne sznurowadła nadają obuwiu Salomon EFFECT GTX klasycznego i minimalistycznego wyglądu.

Damskie profilowanie oraz niski stan sprawia, że buty trekkingowe damskie czarne ładnie prezentują się na nodze. Model EFFECT GTX może być używany zarówno do wędrówek górskich, jak i do chodzenia po mieście, gdyż dzięki zastosowanym technologiom stopa nie będzie się pocić.

 

 

[ /show_more av_uid=’av-392a4c’]

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Damskie buty trekkingowe Salomon zapewniają komfort, nawet podczas kilkugodzinnej wędrówki po górach. Gwarantują one dobrą przyczepność nie tylko na suchej, ale i na mokrej nawierzchni, co zmniejsza do minimum ryzyko poślizgnięcia się oraz doznania bolesnej kontuzji. Obuwie nie jest podatne na zabrudzenia, w dodatku wykazuje odporność na przemakanie.

 

Najważniejsze wady:

Przeanalizowane opinie o Salomon Ellipse 2 wykazały, że konieczna jest regularna konserwacja obuwia. Wszystko ze względu na wstawki z zamszu, które wymagają odpowiedniego zaimpregnowania. Buty, które są dobrze zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi z pewnością za szybko się nie zniszczą.

 

Werdykt: 9.7/10

Buty są chętnie kupowane przez Panie lubiące spędzać wolny czas w górach. Według nich model jest odpowiedni na dłuższe wędrówki, bo dopasowuje się do kształtu stóp. Buty nie ważą zbyt dużo, dlatego nie obciążają nadmiernie nóg, a do tego estetycznie się prezentują. Posiadaczki obuwia przyznają, że cena Salomon Ellipse 2 jest stosunkowo niska.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Gruba i bieżnikowana podeszwa

W przypadku obuwia trekkingowego istotną rolę odgrywa w szczególności podeszwa. Powinna ona być gruba i gwarantować przyczepność, nawet w trudnych warunkach. Przeprowadzono test Salomon Ellipse 2, który udowodnił, że to model pozwalający na bezpieczne chodzenie po skałach, także po lub w czasie deszczu. Podeszwa High Traction Contagrip ma głęboki bieżnik, a za amortyzację odpowiada piankowa śródpodeszwa. Obuwie umożliwia szybkie pokonanie nawet błotnistych fragmentów szlaku.

Trwałość

Buty zostały wykonane ze starannie dobranych materiałów, co zapewnia im trwałość. Cholewka jest zamszowa, umieszczono na niej specjalne nakładki, które zapewniają ochronę przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Znajdują się one z przodu, jak i z tyłu obuwia. Podeszwa jest gruba i mocna, dlatego nie trzeba się obawiać, że po kilku wycieczkach w góry zacznie się ścierać.

 

Komfort noszenia

Obuwie jest wodoodporne i do tego zapewnia stałą cyrkulację powietrza, co zapobiega nadmiernej potliwości stóp oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Specjalna wkładka OrthoLite jest miękka i elastyczna. Wnętrze buta wykonano z pianki EVA, która jest zintegrowana z systemem OS TENDON. Takie rozwiązanie gwarantuje lepszą amortyzację, a dodatkowo zapewnia stopom większą ochronę przed kontuzjami. Ponieważ obuwie nie przemaka, nie będziemy odczuwać dyskomfortu podczas wędrowania w deszczu, możemy również uniknąć przeziębienia na skutek przemoczenia skarpetek. Warto dodać, że sznurówki są mocne i odporne na rozerwanie w wyniku szarpnięcia. Co ważne, nie rozwiązują się one podczas chodzenia, dlatego nie trzeba ich poprawiać.

 

Ciekawy design

Wiele kobiet dużą wagę przywiązuje do wyglądu butów trekkingowych. Pod tym względem model marki Salomon wyróżnia się na tle innych produktów. Ma on turkusowo-granatową cholewkę z czarnymi wstawkami. Jeśli ją odpowiednio zaimpregnujemy, nie będzie się szybko brudzić, więc częste czyszczenie butów nie będzie konieczne. To zmniejsza do minimum ryzyko, że obuwie szybko wyblaknie i przestanie ładnie wyglądać. Brak zbędnych zdobień sprawia, że dopasowanie jego do reszty elementów trekkingowego stroju nie stanowi żadnego problemu. Cholewka jest krótka i nie sięga do kostki, dlatego nie ma potrzeby zakładania dłuższych skarpet, aby uniknąć podrażnienia delikatnej skóry w tych okolicach.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Podwyższona cholewka nie tylko stabilizuje kostkę i chroni ją przed urazami, ale dodatkowo zapobiega odczuwaniu nieprzyjemnego zimna. Buty bardzo dobrze sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, nawet przy niekorzystnej pogodzie (opadach deszczu lub śniegu). Wyróżniają się one prostym, ale jednocześnie efektownym designem, a test Adidas Terrex Snow pokazał, że można je łatwo dopasować do swojego stroju.

 

Najważniejsze wady:

Nie jest to odpowiednie obuwie na zimowe wędrówki po bardzo trudnym terenie. Panie wybierające się na wyprawę w wysokie góry powinny poszukać innego modelu, lepiej przystosowanego do chodzenia po zaśnieżonych i często oblodzonych trasach.

 

Werdykt: 9.4/10

To damskie buty trekkingowe, które są lekkie i wygodne. Zapobiegają one przemarznięciu stóp, co mogłoby wywołać dyskomfort i utrudnić czerpanie przyjemności z wędrówki. Obuwie nie przemaka i nie brudzi się, ponadto odprowadza nadmiar ciepła na zewnątrz, dlatego stopy się nie pocą. Wypustki na podeszwie gwarantują przyczepność i zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

System Primaloft

Do produkcji obuwia wykorzystano innowacyjny system Primaloft, który gwarantuje odpowiednią izolację termiczną. Wypełnieniem butów są mikrowłókna (to bardzo dobra alternatywa dla zwykłego puchu), które wykazują odporność na działanie wilgoci, a więc nie przemakają. Co więcej, obuwie nie odkształca się po zapakowaniu do walizki i nie zajmuje w niej dużo miejsca, bo cholewkę można zawinąć. Możemy swobodnie chodzić po śniegu i pokonywać wyższe zaspy nie martwiąc się o przemoczenie skarpetek. Z tego względu wędrówka w góry przy niesprzyjającej pogodzie nie musi skończyć się infekcją. Warto dodać, że system Primaloft powstał już w latach 80., stosowano go na potrzeby amerykańskiej armii. Dla większości Pań ważne jest to, że buty są nie tylko ciepłe, ale też stosunkowo tanie. Cena Adidas Terrex Snow nie jest wygórowana.

Technologia Climaproof

Cechą wyróżniającą buty jest zastosowanie technologii Climaproof. Jedną z warstw cholewki jest okładzina ochronna, która zwiększa odporność na deszcz, śnieg i zimny wiatr. Dodatkowo odprowadza ona nadmiar wilgoci na zewnątrz i pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała. To sprawia, że nie męczymy się za szybko i możemy swobodnie wędrować czerpiąc z tego więcej przyjemności.

 

Zewnętrzna podeszwa Triaxon

Triaxon to zewnętrzna podeszwa, która pomaga w utrzymaniu równowagi na zaśnieżonych ścieżkach czy chodnikach. Na jej powierzchni znajdują się specjalnie ukształtowane wypustki, które chronią przed poślizgnięciem się, a także pozwalają na maszerowanie w nieco szybszym tempie. Dobra przyczepność pozwala na pokonanie wybranej trasy w krótszym czasie, co nierzadko umożliwia zejście do bazy przed pogorszeniem się warunków atmosferycznych. Podeszwa jest gruba i odporna na ścieranie, dlatego obuwie powinno nam posłużyć dłużej niż tylko jeden sezon.

 

Dobre dopasowanie do stóp

Obuwie jest dobrze wyprofilowane i tym samym dopasowane do kształtu stóp. Potwierdzają to Panie publikujące opinie o Adidas Terrex Snow. Po założeniu go nie czuć ucisku ani dyskomfortu, więc nie trzeba się obawiać otarć w okolicach pięty lub palców. W razie potrzeby możemy mocniej ścisnąć sznurówki i zapięcie na rzep, aby buty lepiej stabilizowały kostki. Mimo że cholewka jest wysoka, zdejmowanie i zakładanie obuwia nie trwa zbyt długo. 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 27.04.24

 

Buty górskie – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Salomon Shelter CS WP to damskie buty trekkingowe, dostępne w wielu rozmiarach, dlatego każdy powinien bez problemu znaleźć odpowiedni rozmiar pasujący na jego stopę. Sprawdzą się one dobrze w trakcie spacerów w ekstremalnych warunkach pogodowych (zlodowaciałe nawierzchnie, głęboki śnieg). Model jest wodoodporny. Warte polecenia są także buty zimowe The North Face Strike II. Ich atutem jest nie tylko to, że zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, ale także to, że są bardzo komfortowe w użytkowaniu oraz zapewniają pełną ochronę przed urazami mechanicznymi. Dzięki temu, że są one wodoodporne, można w nich wspinać się po podmokłych górskich terenach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Obuwie zostało wykonane z wysokiej jakości materiału – Softshell, który daje gwarancję bardzo dobrego dopasowania do kształtu stopy użytkownika oraz gwarantuje nieprzemakalność. Buty są bardzo komfortowe i sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Podeszwa Contagrip jest odporna na ścieranie.

Wady

Produkt dostępny jest w jednej wersji kolorystycznej. Jest on czarno-biały. Jego wygląd może nie wszystkim przypaść do gustu.

Podsumowanie

Model dostępny jest w rozmiarach od 38 do 41,5. Występuje on w kolorze biało-czarnym. Wyposażony został w metalowe zaczepy do wiązania oraz mocny bieżnik, który przystosowany został do wędrówek po śniegu. Prezentowane buty ważą 450 g.

Drugi wybór

Zalety

Buty zimowe The North Face Storm Strike II wykonano ze skóry syntetycznej, która jest wodoodporna. Są one bardzo wygodne, dzięki wysokiej cholewce, wyścielonej siatką. Mocne wiązanie obuwia zapewnia pełną ochronę oraz zapobiega ewentualnemu osunięciu się buta ze stopy.

Wady

Model przeznaczony jest na sezon jesienny i zimowy. W sezonie wiosennym oraz letnim może się on nie sprawdzić.

Podsumowanie

Buty można zakupić w rozmiarach od 39 do 48 (długość wkładki od 15 cm do 32 cm). Wykonane zostały ze skóry ekologicznej w kolorze brązowym. Prezentowane obuwie jest przeznaczone dla mężczyzn. Dobrze sprawdzi się w sezonie jesiennym, jak i zimowym.

Rozważ też

Zalety

Model Salomon Kaina CS WP 20 jest bardzo ciepły, a także odporny na działanie niskich temperatur. Zapewnia on izolację do temperatury -18 st. C. Wyróżnia się on bardzo stylowym oraz eleganckim designem. Jest bardzo wygodny, dlatego dobrze sprawdza się podczas długich, zimowych spacerów zarówno po mieście, jak i górskim szlaku.

Wady

Część użytkowników uważa, że na powierzchni butów szybko widoczne są przetarcia, zarysowania oraz zagięcia. Należy uważać, aby nie uszkodzić zewnętrznej części obuwia.

Podsumowanie

Obuwie jest bardzo lekkie, waży jedynie 400 g (1 but). Wnętrze wyłożone jest wyściółką ze sztucznego futra, która zapewnia nie tylko ciepło, ale również miękkość, a także komfort użytkowania.

 

 

9 najlepszych butów górskich. Opinie w 2024 roku 

 

Poniżej pragniemy zaprezentować ranking butów górskich. Zawiera on zestawienie obuwia, które cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów oraz są z chęcią przez nich kupowane. Potwierdzeniem tego są pozytywne opinie pozostawiane przez użytkowników w Internecie. Dotyczą one głównie trwałości wymienionych modeli oraz komfortu ich użytkowania. 

 

Buty górskie damskie

 

1. Buty Salomon Shelter CS WP

 

Salomon Shelter CS WP to damskie buty górskie. Mają one kolor czarny z białymi elementami. Zostały wyposażone w metalowe zaczepy do wiązania, dzięki którym możemy mieć pewność, że będą solidnie zawiązane i podczas wspinaczek górskich nam się nie rozwiążą. 

Prezentowane obuwie bardzo dobrze sprawdza się zimą. Wykonane zostało z wysokiej jakości materiału – Softshell. Daje on gwarancję dopasowania do kształtu stopy użytkownika. Model Salomon Shelter CS WP jest nieprzemakalny. Pozwala to na użytkowanie go nawet w przypadku wędrówek na podmokłych terenach.

Konsumenci z chęcią wybierają te buty, ponieważ są one bardzo dobrze wyprofilowane, dzięki czemu zapewniają komfort podczas użytkowania. Ich podeszwa została wykonana z gumy. Jest ona antypoślizgowa oraz odporna na ścieranie, co sprawia, że obuwie może posłużyć użytkownikowi przez wiele lat.

 

 

 

 

Buty górskie męskie

 

2. Buty zimowe The North Face Storm Strike II

 

Zastanawiasz się jakie męskie buty górskie sprawdzą się dobrze podczas zimowych wędrówek? Koniecznie sprawdź model The North Face Storm Strike II. Został on wykonany z wysokiej jakości skóry ekologicznej. Występuje w kolorze brązowym. W sprzedaży dostępny jest w rozmiarach od 39 do 48. Dlatego też żaden konsument nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru.

Opinie o butach The North Face są zawsze pozytywne. W przypadku modelu Storm Strike II nie jest inaczej. Mężczyźni z chęci wybierają to obuwie, ponieważ jest ono bardzo komfortowe. Jego cała budowa została zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze dopasować się do stopy każdego użytkownika. 

Produkt wyposażono w gumowe wzmocnienie noska, które gwarantuje bardzo dobre zabezpieczenie palców przed urazami mechanicznymi. Podeszwa wykonana została z gumy. Jest ona antypoślizgowa oraz samooczyszczająca się. Zewnętrzna podeszwa niweluje wstrząsy, a także zapewnia bardzo wysoką odporność na ścieranie. 

 

 

 

 

Buty górskie Salomon

 

3. Buty Salomon Kaina CS WP 20

 

Buty górskie Salomon Kaina CS WP 20 dostępne są w kolorze fioletowo-czarnym. Są one bardzo lekkie. Jeden but waży jedynie 400 g. Dzięki temu jest bardzo wygodny w użytkowaniu i nie obciąża stopy. Buty zapewniają izolację do temperatury -18 st. C, co sprawia, że można je używać także w bardzo zimne dni.

Test butów zimowych wykazał, że miękka, futrzana wyściółka, wysoka cholewka oraz stabilna gumowa podeszwa obuwia gwarantują, że dobrze sprawdzą się one podczas górskich wędrówek zarówno w sezonie jesiennym, jak i zimowym. Gumowa podeszwa jest antypoślizgowa, dzięki temu bez problemu można poruszać się po śliskich oraz wyboistych nawierzchniach.

Użytkownicy w swoich opiniach, które zamieszczają w Internecie, podkreślają, że model Salomon Kaina CS WP 20 sprawdzi się zarówno podczas dłuższych wędrówek po szlakach, jak i w górskim miasteczku. Pozytywne oceny przez konsumentów można zawdzięczać temu, że obuwie została bardzo solidnie wykonane.

 

 

 

 

Buty górskie Decathlon

 

4. Buty Quechua 100 Active Warm

 

Warte polecenia są buty górskie dostępne w sklepach Decathlon. Model Quechua 100 Active Warm dostępny jest w rozmiarach od 39 do 47. Dzięki temu większa część kupujących nie powinna mieć problemu z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru, który będzie najbardziej komfortowy dla nich w użytkowaniu.

Buty są przystosowane do użytkowania w bardzo ekstremalnych warunkach pogodowych. Dobrze sprawdzą się podczas wędrówek po podmokłych, górskich terenach. Dzięki zastosowanej technologii, zapewniającej wodoodporność, są zabezpieczone przed przemakaniem. Dobrze sprawdzą się także na śliskim podłożu, ponieważ obuwie wyposażono w antypoślizgową podeszwę. 

Według użytkowników to dobry i tani model butów górskich. Dobrze sprawdzi się on w sezonie jesiennym oraz zimowym. Jego wnętrze jest bardzo dobrze ocieplane, dlatego też nasza stopa nie powinna w nich marznąć. Obuwie sprawdzi się zarówno podczas miejskich spacerów, jak i w trakcie pokonywania górskich szlaków turystycznych.

 

 

 

 

Buty górskie zimowe

 

5. Buty Turystyczne Merrell Chameleon Thermo 6 Synthetic

 

Jeżeli zamierzasz zdobywać najwyższe szczyty, powinieneś zaopatrzyć się w górskie buty zimowe. Szczególnie polecany przez kupujących jest model Merrell Chameleon Thermo 6 Synthetic. Przeznaczony jest on w szczególności dla mężczyzn, którzy lubią pokonywać górskie szlaki oraz brać udział w ekstremalnych wspinaczkach, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Cholewka wykonana została z wysokiej jakości skóry syntetycznej, która jest wodoodporna. Została w niej usytuowana membrana WATERPROOF podnosząca wodoodporność buta oraz chroniąca go przed czynnikami zewnętrznymi, jednocześnie zapewniając naszym stopom suchość. Produkt ma wkładkę Ortholite, która dzięki swoim właściwościom sprawia, że but jest bardziej przewiewny, a także zapobiega rozwoju grzybicy na stopach.

Według opinii konsumentów są to dobre buty górskie. Ich największym atutem jest to, że producent zadbał, aby zostały one zaprojektowane z dbałością o najmniejszy szczegół oraz wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów. Takie połączenie daje użytkownikowi najwyższy komfort użytkowania. 

 

 

 

 

Buty górskie Salewa

 

6. Trekkingi Salewa Alp Trainer Mid Gtx Gore-Tex

 

Planujesz wyprawę w góry? Jeżeli tak, to powinieneś zaopatrzyć się w buty górskie Salewa Alp Trainer Mid Gtx Gore-Tex. Są one przeznaczone głównie dla chłopców, ale mogą być używane także jako damskie buty górskie. Są one bardzo solidnie wykonane ze skóry naturalnej – zamszu. Całe wnętrze wyścielone jest materiałem, który sprawia, że obuwie zachowuje dobre właściwości higieniczne.

Podeszwa wykonana została z wysokiej jakości tworzywa, które jest antypoślizgowe oraz charakteryzuje się dobrą przyczepnością do każdego rodzaju powierzchni (bez problemu można chodzić w tych butach także po śliskich skalistych i oblodzonych podłożach) oraz chroni przed ewentualnymi upadkami. 

Konsumenci z chęcią wybierają ten model butów. Wynika to z faktu, że do ich budowy zastosowano bardzo dużą ilość innowacyjnych technologii m.in. 3F, która niweluje ocieranie obuwia o skórę na stopie oraz stabilizuje i usztywnia okolicę kostki, nie ograniczając jednocześnie swobody ruchów. Zastosowano też GORE-TEZ Performance Comfort Footwear, technologie, która zapewnia komfort stóp, dzięki trwałej wodoszczelności oraz odprowadzaniu potu na zewnątrz cholewki.

 

 

 

 

Buty górskie letnie

 

7. Adidas Buty Męskie Terrex Swift R2

 

Jeżeli wybierasz się w góry w okresie wiosna-lato, powinieneś zaopatrzyć się w letnie buty górskie. Model Adidas Terrex Swift R2 występuje w kolorze czarnym oraz wykonany został z materiału tekstylnego i syntetycznego. Jest on lekki, ponieważ jeden but waży jedynie 407 g.

Podeszwa wykonana została z gumy Continental. Zapewnia ona bardzo dobrą przyczepność do każdego rodzaju podłoża oraz doskonale radzi sobie w każdych warunkach pogodowych. W przedniej części cholewki znajduje się okrągły, usztywniony nosek, który chroni palce przed urazami mechanicznymi.

Kupujący chętnie wybierają ten model butów na letnie wyprawy po szlakach górskich. Dużym atutem prezentowanego obuwia jest technologia Lace Bungee, która pozwala na szybkie oraz sprawne sznurowanie za jednym pociągnięciem sznurówki. Buty wykonano z siateczki, która umożliwia dobrą wentylację.

 

 

 

 

Buty górskie dla dzieci

 

8. Elbrus Buty Dziecięce Taner Mid WP

 

Buty górskie dla dzieci Elbrus Taner Mid WP występują w czarno-pomarańczowej wersji kolorystycznej. Dostępne są w wielu wariantach rozmiarowych – od 28 o 35, dlatego też nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru dla swojego dziecka. 

Prezentowane obuwie zostało bardzo solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów. Sprawdzi się ono idealnie w trakcie długich, górskich wędrówek, nawet podczas niekorzystnej pogody. Wysoka cholewka jest odporna na przemakanie, oraz izoluje stopę od chłodu i wilgoci.

Rodzice chętnie wybierają ten model butów dla swoich dzieci, pozostawiając dobre opinie na stronach Internetowych. Główny wpływ na tak pozytywny odzew ze strony odbiorców ma fakt, że prezentowane obuwie zapewnia stabilizację oraz bezpieczeństwo w trakcie długich wędrówek. Środkowa część podeszwy wykonana została z pianki, która wyróżnia się dobrymi właściwościami amortyzacyjnymi, a zewnętrzny gumowy bieżnik gwarantuje przyczepność do każdego rodzaju podłoża.

 

 

 

 

Buty górskie Meindl

 

9. Buty Meindl Vakuum Men GTX

 

Godną uwagi propozycją, są górskie buty Meindl Vakuum Men GTX. Występują one w rozmiarach od 42 do 45. Obuwie to dobrze sprawdzi się do pokonywania nierównych oraz stromych szlaków górskich. Jest ono także wodoodporne, dlatego też można je nosić niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Model jest bardzo wygodny w użytkowaniu, co ma związek z użytą technologią, która wykorzystuję piankę z systemem rozpoznawania temperatury. Dzięki temu obuwie doskonale dopasowuje się do kształtu stopy. Dopełnieniem tego rozwiązania jest wyściółka Gore Tex, która w miejscu usytuowania pięty nie ma żadnych szwów. Pozwala to na jeszcze lepsze dopasowanie do stopy.

Konsumenci chętnie wybierają te buty nie tylko ze względu na zastosowane w nich innowacyjne technologie, które zapewniają stopom wygodę oraz bezpieczeństwo, a także ze względu na ich stylowy design. Obuwie wyróżnia się prostym wyglądem oraz zastosowaniem klasycznych kolorów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie buty górskie kupić?

 

Buty górskie są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej osoby, która wybiera się na wyprawę w góry. Jeżeli wybierzemy obuwie z dbałością o najmniejszy szczegół, to zapewni nam bezpieczeństwo w trakcie pokonywania najtrudniejszych szlaków. Jakie buty górskie wybrać, abyś miał pewność, że będą one wygodne? W zamieszczonym poniżej poradniku znajdziesz wszystkie wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model obuwia.

Rodzaje butów górskich

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze buty górskie? Poszukiwanie tego rodzaju obuwia najlepiej rozpocząć od zapoznania się z dostępnymi rodzajami, które oferują producenci. Jest to szczególnie istotne w momencie, gdy wybieramy nasze pierwsze buty górskie. Możemy wyróżnić modele:

Niskie – są one najbardziej uniwersalne. Sprawdzą się do codziennego użytkowania, a także podczas pokonywania szlaków górskich. Ze względu na niską cholewkę nie są one polecane dla osób wybierających się na trudniejsze wyprawy po wysokich górach.

Z wysoką cholewką – gwarantują one doskonałe zabezpieczenie oraz stabilizację kostki. Tego typu buty mają zazwyczaj grubą, ząbkowaną podeszwę, która dobrze amortyzuje nierówności każdego rodzaju podłoża. Buty te są szczególnie polecane dla osób wybierających się na całodniowe górskie wędrówki po trudniejszych szlakach.

Specjalistyczne (ekspedycyjne) – jest to całoroczne obuwie. Wykonywane  z bardzo solidnych materiałów. Wyposażone jest ono zazwyczaj w dodatkowe ocieplenie. 

 

Wodoodporność

W przypadku butów górskich bardzo istotną kwestią jest wodoodporność. Zależy ona od zastosowanej w obuwiu membrany oraz od uszczelnienia szwów. Markowe membrany gwarantują wysoką skuteczność, a także wykazują większą trwałość. Dobrze sprawdzają się one w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Wybierając modele z uszczelnianymi szwami zapewnimy większą oddychalność buta. Aspekt ten jest szczególnie ważny w lecie. 

 

Materiał

Wybierając buty górskie, musimy także zwrócić swoją uwagę na zewnętrzny materiał, z którego są one wykonane. Zastanawiasz się, z czego wykonane są najlepsze buty górskie? Według ekspertów najlepiej sprawdzi się połączenie skóry oraz siateczki. Skóra jest najlepszym materiałem, jeżeli chodzi o wodoodporność, wytrzymałość oraz wygodę użytkowania. Jest ona odporna na urazy mechaniczne oraz łatwą w pielęgnację. Buty wykonane z oddychającej siateczki odpowiadają za wentylację, a tym samym zapewniają naszym stopom komfort w trakcie wędrówek w gorące dni. 

Buty przeznaczone do górskich wypraw są głównie wykonywane z trzech rodzajów skór:

Nubuck – jest aksamitna w dotyku.

Licowa – ma błyszczącą oraz gładką teksturę.

Zamszowa – jest miękka i przyjemna w dotyku, ma krótkie włókno.

 

Cholewka

Po wybraniu materiału, z którego ma być wykonana cholewka, pozostaje nam zwrócenie uwagi na jej konstrukcję oraz umieszczone w niej detale. Najlepiej, aby  but miał jak najmniej przeszyć. Obuwie górskie, które w całości zostało wykonane ze skóry licowej oraz pozbawione zostało wszelakich szwów i łączeń z pewnością będzie bardziej odporne na przemoczenie. W tego typu butach ważna jest także ochrona palców. Ich ochronę zapewnia gumowy czubek.

 

Podeszwa

Na górskich szlakach turystycznych możemy spodziewać się różnego rodzaju podłoża, zarówno kamienistego, jak i zlodowaciałego. Dlatego bardzo ważna jest podeszwa w obuwiu, które chcemy zakupić. Powinna ona przede wszystkim zapewniać dobrą przyczepność do każdego rodzaju podłoża, a także być trwała oraz odporna na ścieranie. 

Buty górskie a pora roku

W zależności od tego, o jakiej porze roku mamy zamiar wybrać się w góry, powinniśmy zwracać swoją uwagę na nieco inne zalety obuwia. W lecie najlepszym wyborem będą lżejsze modele, najlepiej częściowo wykonane z siateczki, dzięki czemu nasza stopa będzie miała zapewnioną lepszą wentylację. Zapobiega to także otarciom oraz przegrzaniu. Jeżeli planujemy wyprawę w okresie jesienno-zimowym, to istotna staje się wodoodporność. W takim okresie powinniśmy wybierać buty, które zostały w całości wykonane ze skóry litej. Modele przeznaczone na zimę wyposażone są zazwyczaj w membranę oraz mają gumową podeszwę, charakteryzującą się wysoką przyczepnością do podłoża.

 

Pielęgnacja

Większa część użytkowników zgodzi się, że dobre buty to takie, które są łatwe w utrzymaniu w czystości. Pielęgnacja obuwia nie powinna być pracochłonna. Podczas wyboru butów powinniśmy zwracać swoją uwagę na to, czy wyposażone są one w wyciąganą wkładkę. Dzięki temu można ją wyjąć i dokładnie wyczyścić, bez konieczności moczenia całej wewnętrznej wyściółki. Każde buty górskie wymagają odpowiedniej oraz regularnej impregnacji i konserwacji. Do wykonywania tych czynności powinniśmy używać specjalnych środków przeznaczonych do materiału, z którego wykonana została cholewka.

 

Buty górskie w dobrych cenach

Decydując się na zakup butów górskich, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jakość zastosowanych w nich materiałów, ale także na ich cenę. Pewnie zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za dobre buty górskie? Najtańsze modele można zakupić już za ok. 150 zł. Są one zazwyczaj projektowane dla osób początkujących. Jeżeli chcemy zakupić model przeznaczony na bardziej wymagające trasy, będziemy musieli zapłacić nieco więcej. Ceny takiego obuwia wynoszą od 300 zł do nawet 1000 zł. Jeżeli często wybieramy się na wyprawy w góry, nie powinniśmy oszczędzać, ponieważ solidnie wykonane buty zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo.

 

 

FAQ

 

P1: Jak wiązać buty górskie?

Metod wiązania butów górskich jest wiele. Jedną z nich jest wykonanie węzła chirurgicznego. Jest on szczególnie polecany dla osób, które często mają odciski na pięcie. Aby zapobiec wszelakim otarciom, należy najpierw ściągnąć sznurówki w górnej części stopy oraz wybrać najbardziej komfortowy luz. Następnie lokalizujemy dwie pary haczyków zaciskowych, które są usytuowane najbliżej miejsca, w którym wierzchołek stopy zaczyna się wyginać. Wiążemy węzeł chirurgiczny na każdej z tych par haczyków. Polega on na dwukrotnym owinięciu sznurówek wokół siebie. Końce sznurówek zawijamy na wyższe pary haczyków. W ten sposób przyblokujemy naciąg węzła. Ten krok powtarzamy na wszystkich parach haczyków. Wiązanie buta zakańczamy klasycznym węzłem.

P2: Jak szybko wysuszyć buty górskie?

Po intensywnym spacerze stwierdziłeś, że Twoje buty są całkowicie przemoczone i zabłocone, a jutro szykuje Ci się kolejna długa wyprawa po górskich szlakach? Nie musisz się martwić, że Twoje obuwie nie zdąży wyschnąć. Po pierwsze musisz dokładnie wyczyścić przemoczone buty, najlepiej wyprać, a następnie dobrze wypłukać. Pozostawić na jakiś czas np. na kranie, aby znajdująca się w nich woda mogła wypłynąć. Kiedy już wstępnie odciekną, można je odstawić do wyschnięcia, a następnie wypełnić je papierem toaletowym. Należy go wymieniać najpierw po upływie 30 minut, a następnie po godzinie. Buty pozostawiamy puste na całą noc do całkowitego wyschnięcia. 

 

P3: Gdzie kupić buty górskie?

Buty górskie swoją popularność zyskały nie tak dawno. Wcześniej można było je jedynie kupić w sklepach, które oferują sprzedaż produktów przeznaczonych do wspinaczek górskich. Aktualnie ten typ obuwia można zakupić niemal wszędzie. Często jest dostępny także w hipermarketach. Przy wyborze odpowiedniego modelu nie powinniśmy się sugerować głównie miejscem, w którym go zakupimy, ale przede wszystkim wybierać produkty znanych producentów. Mają oni zazwyczaj większe doświadczenie w produkcji tego typu obuwia. Jeżeli chcemy nabyć produkt po bardziej okazyjnej cenie, warto jest poszukać go w Internecie. Dużym atutem robienia zakupów w sklepach online jest to, że można w łatwy oraz szybki sposób porównać ceny obuwia sprzedawanego przez różnych sprzedawców. 

 

P4: Jaki wybrać rozmiar butów górskich?

Wybierasz się w góry, jednak nie masz odpowiedniego obuwia? Chcesz je zakupić, jednak nie wiesz jaki rozmiar będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Aby wybrać odpowiednie buty przeznaczone do wspinaczek po górach, powinieneś przede wszystkim zmierzyć swoją stopę. Aby to zrobić należy stanąć przy ścianie, dotykając ją piętą. Musisz stać wyprostowany, z równomiernie rozłożonym środkiem ciężkości. Rozluźnij oraz rozprostuj swoją stopę. Zaznacz najdalej wysunięty palec (nie zawsze jest to paluch), a później przy pomocy linijki, zmierz odległość od ściany do zaznaczenia. Następnym etapem jest porównanie otrzymanej wielkości z długością tzw. wkładki buta. Na jej podstawie wybieramy odpowiedni rozmiar, oraz model buta.

P5: Jak dbać o buty górskie?

Aby przedłużyć trwałość obuwia górskiego, należy odpowiednio je impregnować, czyścić, suszyć oraz konserwować. Po każdorazowym użyciu obuwia należy je czyścić. Do usunięcia błota oraz innych zabrudzeń, zazwyczaj wystarczy wilgotna ściereczka. Dokładna instrukcja czyszczenia zależy jednak od materiału, z którego została wykonana cholewka. Jeżeli mamy możliwość odpowiedniego wysuszenia butów, warto jest także przeczyścić ich wnętrze. Do tej czynności najlepiej wykorzystać letnią wodę. Z jej pomocą z łatwością oczyścisz wnętrze z wszelakich zanieczyszczeń oraz potu, który zatyka pory membrany. Istotne jest także odpowiednie suszenie obuwia, najlepiej w ciepłym i przewiewnym miejscu (z dala od grzejników i bardzo nasłonecznionych miejsc). Po dokładnym osuszeniu należy je dokładnie zaimpregnować oraz zakonserwować odpowiednimi środkami przeznaczonymi do materiału, z którego wykonany jest dany model butów.