Ostatnio aktualizowane: 11.07.20

 

Najważniejsze zalety:

Powodem popularności tego namiotu jest bez wątpienia solidność jego wykonania. Dużym atutem jest też prosta konstrukcja i niewielkie wymiary po złożeniu pozwalające na swobodne przenoszenie produktu. Komfort snu gwarantują siatkowe boki sypialni, przez które swobodnie przepływa powietrze. Namiot waży niewiele ponad 1,5 kg, więc można zabrać go na każdą wyprawę.

 

Najważniejsze wady:

Choć, jak wskazują o opinie Rockland Soloist, składanie namiotu nie jest trudne ani czasochłonne, nieco inaczej jest w przypadku jego rozkładania. Szczególnie na początku mogą wystąpić w związku z tym jakieś trudności. Można jednak stosunkowo szybko nabrać wprawy.

 

Werdykt: 9.4/10

Jest to namiot jednoosobowy polecany dla osób, które lubią podróżować samotnie. Produkt sprawdzi się podczas górskich wędrówek, na biwakach czy w innych miejscach. Jego dokładne wymiary to: długość – 275 cm, szerokość – 85 cm i wysokość – 75 cm. Namiot można łatwo złożyć do torby z pasami kompresyjnymi. Zajmuje on stosunkowo mało miejsca i jest lekki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Jakość wykonania

Stelaż zrobiono z aluminium, czyli materiału odznaczającego się wytrzymałością. Nawet w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych np. wiatru, nie musimy martwić się o stabilność konstrukcji i nasze bezpieczeństwo. Do produkcji namiotu wykorzystano też wodoodporny materiał (wodoodporność podłogi wynosi dokładnie 5 000 mm). Poliester, z którego wykonano model został dodatkowo wzmocniony technologią Ripstop. Możesz być pewny, że zakup tego namiotu okaże się dobrą decyzją bez względu na to, jakie wyprawy masz w planach. Osoby przeprowadzające test Rockland Soloist zgadzają się ze stwierdzeniem, że to model odpowiedni nawet na wymagające warunki pogodowe.

Konstrukcja

Producent zadbał o to, aby korzystanie z namiotu było wygodne i dlatego skonstruował go w odpowiedni sposób. Model składa się z wydzielonej części sypialnianej, w której mieści się jedna osoba. Ścianki są zrobione z delikatnie siateczkowego materiału, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza. Nawet w upalne noce nie ma obaw o to, że nasze ciało będzie narażone na nadmierne pocenie, a my będziemy co chwilę się budzić. Poza wydzieloną sypialnią namiot ma też praktyczny przedsionek, w którym można umieścić swój bagaż i zabezpieczyć go np. przed deszczem. 

 

Wygodne przenoszenie

Do zakupu zachęca nie tylko atrakcyjna cena Rockland Soloist, ale też to, że namiot po złożeniu zajmuje mało miejsca. Dodatkowo jest on lekki, waży niewiele ponad 1,5 kg, więc jest niemal niewyczuwalny w dłoni. W zestawie znajduje się praktyczny worek z pasami kompresyjnymi, który służy do bezpiecznego i wygodnego przenoszenia akcesorium. Z uwagi na wspomniane cechy namiot idealnie sprawdza się podczas wymagających wypraw, na które i tak musimy zabrać sporo przedmiotów, dlatego każde dodatkowe obciążenie nie jest pożądane. 

 

Design

Namiot ma zielony kolor, co stanowi jego zaletę. Dobrze wtapia się w przyrodnicze tło i nie zwraca szczególnej uwagi przechodniów czy zwierząt. Materiał wykonania jest odporny na działanie promieni UV, więc model na długo zachowuje początkową barwę i estetyczny wygląd. Aby namiot dobrze się prezentował należy o niego dbać i od czasu do czasu czyścić jego powierzchnię.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments