Ostatnio aktualizowane: 22.03.23

 

Najważniejsze zalety:

Jeśli chcesz kupić dobre buty górskie, model Salewa Alp Trainer Mid GTX jest dla Ciebie. Zdaniem wielu użytkowników obuwie ma sporo zalet. Zaliczyć do nich można m.in. wytrzymałość. Nawet przy intensywnej eksploatacji buty zachowują początkowe właściwości na wiele sezonów. Model ma specjalne wkładki Ortholite, które wykazują właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Tym samym łatwiej jest nam zachować świeżość stóp.

 

Najważniejsze wady:

Buty górskie mają stosunkowo wysoką cholewkę. Jeśli nigdy wcześniej nie chodziłeś w takim obuwiu, bardzo możliwe, że na początku będziesz musiał się przyzwyczaić (wysoka cholewka może być nieco denerwująca przy intensywnym spacerze). 

 

Werdykt: 9.4/10

Opublikowane w Internecie opinie o Salewa Alp Trainer Mid GTX są w większości pozytywne. Osoby, które zdecydowały się na zakup tych butów górskich uważają, że była to dobra decyzja. Swoje zdanie argumentują tym, że obuwie jest wytrzymałe i nadaje się na długie wędrówki. Podeszwa jest dostosowana do pokonywania wymagającego terenu. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podeszwa

Konsumenci zainteresowani zakupem dobrej jakości butów górskich zwracają szczególną uwagę na podeszwę. To jeden z najważniejszych elementów zapewniających odpowiednią stabilność, a tym samym bezpieczeństwo podczas wędrówek. W prezentowanym modelu wykorzystano podeszwę z systemem OC. Wbudowano w nią specjalny układ antypoślizgowy, którego zadaniem jest zwiększenie przyczepności butów do podłoża. W rezultacie można poruszać się bezpiecznie także po oblodzonym terenie, jednak zalecane jest, aby zachować odpowiednią ostrożność. Wspomniany system składa się z metalowych kolców zrobionych dokładnie ze stali nierdzewnej. Dodatkowo przy produkcji podeszwy została wykorzystana technologia Michelin Tech Soles. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiednie trakcji i przyczepności bez względu na rodzaj nawierzchni.

Wkładki

Konsumenci zgodnie twierdzą, że warto kupić buty górskie Salewa Alp Trainer Mid GTX. Test, który przeprowadzili potwierdził, że zastosowane wkładki do obuwia Ortholite gwarantują maksymalny komfort. Zostały one wykonane na bazie pianki poliuretanowej i wykazują bardzo dobre właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. W rezultacie w środku obuwia nie rozwijają się bakterie ani nieprzyjemny zapach. Dodatkowo wkładki skutecznie amortyzują stopy i idealnie dopasowują się do ich kształtu. Gwarantują one też odpowiednią wentylację (mniejsze ryzyko wystąpienia problemu z nadmiernym poceniem się stóp). 

 

Technologia Gore-Tex

Warto wspomnieć, że w butach górskich marki Salewa wykorzystano technologię Gore-Tex. Ma ona gwarantować większy komfort podczas użytkowania obuwia, a wszystko dzięki gwarancji maksymalnej wodoszczelności. Dodatkowo dzięki niej pot jest szybko odprowadzany na zewnątrz cholewki, więc buty łatwo uchronić przed nieprzyjemnym zapachem. Dla wielu osób ważne jest też to, że cena Salewa Alp Trainer Mid GTX nie jest wysoka. Za kilkaset złotych można zakupić obuwie dostosowane do poruszania się po najbardziej wymagających terenach i odznaczające się bardzo dobrą wytrzymałością. 

 

Przeznaczenie

Buty górskie Salewa Alp Trainer Mid GTX są zaliczane do kategorii Unisex. Oznacza to, że są dostosowane do noszenia zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Uznaje się je za uniwersalny model także dlatego, że są dostosowane do pokonywania różnego rodzaju terenów. Buty mają czarną cholewką i czerwone elementy.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ