Ranking 7 najlepszych stolików turystycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

 

Stolik turystyczny – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Na krótkie wyjazdy za miasto, czy dłuższy urlop na kempingu warto zabrać sprzęty, które ułatwią przygotowywanie i spożywanie posiłków. Oprócz krzeseł w samochodzie powinien znaleźć się także stół turystyczny, przy którym można wygodnie zjeść obiad i odpocząć. Na dłuższe wyjazdy dobrze sprawdzi się składany stolik MatMay 120 × 60 cm. Ma aluminiowy stelaż, jest więc lekki i wygodny w przenoszeniu. Model wyposażono w rączkę, która ułatwia transport. Stolik sprawdzi się dla sześciu osób na wyjazdach i spotkaniach towarzyskich w plenerze. Natomiast nieduży stół kempingowy Quechua jest lekki i wygodny w transporcie, po złożeniu zajmuje mało miejsca. Maksymalne obciążenie blatu wynosi 50 kg, sprawdzi się również na większe przyjęcia w ogrodzie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Stolik wykonano z lekkiego aluminium, a blat z płyty MDF. Produkt jest więc wygodny w transporcie i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Z boku znajduje się uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Model ma prosty w obsłudze mechanizm składania, zabezpieczony zapięciem. Nóżki stołu są antypoślizgowe.

Wady

Stół jest niski, wysokość blatu reguluje się od 55 cm, maksymalnie do 70 cm. Z tego powodu wysokie osoby odczuwają dyskomfort podczas spożywania posiłków i długiego przebywania przy stole.

Podsumowanie

Stolik dobrze sprawdza się podczas spotkań towarzyskich w plenerze oraz wyjazdów na biwak i za miasto. Konstrukcja jest lekka i łatwa w przenoszeniu. Antypoślizgowe nogi zapobiegają przewracaniu się stołu na mokrej powierzchni.

Drugi wybór

Zalety

Stół Quechua jest wygodny w transporcie, wytrzymały i lekki, waży ok. 3 kg. Nogi są stalowe, a blat melaminowy, więc produkt jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr i woda. Maksymalne obciążenie stołu wynosi 50 kg, dlatego dobrze sprawdza się nawet na przyjęcia w plenerze.

Wady

Stolik przeznaczony jest maksymalnie dla czterech osób, ale ze względu na nieduże wymiary, komfortowo mogą spożywać przy nim posiłki jedynie dwie. Przy większej liczbie użytkowników, brakuje miejsca na blacie na wygodne ustawienie naczyń.

Podsumowanie

Składany stolik Quechua dobrze sprawdzi się na krótkie wyjazdy, a także na urlop na kempingu. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, konstrukcja produktu jest lekka, ale wytrzymała. Blat zabezpieczono specjalną powłoką, która nie nasiąka wodą.

Rozważ też

Zalety

Składany stolik turystyczny dobrze sprawdzi się na każdym wyjeździe. Po złożeniu zajmuje mało miejsca, wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie. Nogi produktu chowane są w blacie, dzięki czemu powstaje komfortowa w transporcie walizka. Konstrukcję produktu wykonano z lekkiego i wytrzymałego aluminium.

Wady

Na nierównych powierzchniach stół lekko się chwieje. W efekcie przy nieuważnym pchnięciu stolika przewraca się on. Przed rozłożeniem produktu trzeba dokładnie sprawdzić podłoże i poprawić ewentualne nierówności.

Podsumowanie

Stolik turystycznych jest szeroki i sprawdza się nawet dla sześciu osób. Po złożeniu przypomina walizkę, jest więc wygodny w transporcie. Uchwyt ułatwia przenoszenie, a aluminiowa konstrukcja zmniejsza wagę produktu. Blokada zapobiega złożeniu się stolika.

 

 

7 najlepszych stolików turystycznych. Opinie w 2024 roku

 

Stolik turystyczny to przedmiot, który warto mieć w domu. Niezależnie, czy wybierasz się na kemping, czy urządzasz przyjęcie w ogrodzie, potrzebny Ci będzie odpowiedni mebel do spożywania posiłków. Wygodny składany stół łatwo przeniesiesz w dowolny punkt i stworzysz miejsce do odpoczynku dla całej rodziny. Przygotowaliśmy ranking stolików turystycznych, który pomoże Ci znaleźć produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

 

Stolik turystyczny składany     

                                                   

1. Stolik turystyczny składany MatMay 120x60cm + 4 Stołki 

 

Wygodny stolik turystyczny składany MatMay 120 x 60 cm + 4 stołki dobrze sprawdzi się na kempingi i weekendowe wyjazdy. Blat ma wymiary 120 cm x 60 cm, a wysokość nóg jest regulowana i wynosi od 55 cm do 70 cm. Stolik składa się na pół, wygodny uchwyt z boku ułatwia przenoszenie. Stelaż wykonano z aluminium, dzięki czemu produkt jest lekki. Blat zrobiono z płyty MDF, wytrzymałej i odpornej na zarysowania.

Składany stolik turystyczny w zestawie ma dołączone cztery krzesełka o wymiarach siedziska 28 cm x 25 cm i wysokości 34 cm. Produkt ma antypoślizgowe nogi, można więc stawiać go również na mokrej powierzchni. Dla większego bezpieczeństwa zastosowano blokadę przed złożeniem podczas użytkowania stołu. Na środku blatu znajduje się uchwyt na parasol ogrodowy.

Konsumenci, wyrażając opinie o stolikach turystycznych podkreślają, że model MatMay jest wytrzymały i wygodny w przenoszeniu. Po złożeniu produkt nie zajmuje dużo miejsca, jego konstrukcja jest lekka i stabilna.

 

 

 

 

Stolik turystyczny Decathlon

 

2. Quechua Stół Kempingowy Składany Dla 2-4 Osób

 

Wybierając się na kemping, warto zabrać ze sobą stół składany dla 2 – 4 osób Quechua. Wymiary blatu to 78 cm x 60 cm, wysokość całego produktu wynosi 70 cm. Stolik waży ok. 3 kg, jest więc łatwy i wygodny w przenoszeniu. Po złożeniu model Quechua zajmuje mało miejsca, jego wymiary wynoszą wtedy 80 cm x 60 cm x 3 cm. Przenośny, składany stolik turystyczny można zabrać na każdy wyjazd. Maksymalne obciążenie blatu wynosi 50 kg.

Nogi stolika wykonano ze stali, są więc wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Melaminowy blat pokryto specjalną powłoką chroniącą przed wilgocią. Stolik turystyczny Decathlon ma łatwy system rozkładania. Nóżki chowane pod blat wystarczy jedynie maksymalnie rozsunąć. Produkt można wygodnie wyczyścić wilgotną ściereczką.

Model Quechua zyskał przychylne opinie użytkowników zarówno wśród miłośników biwaków, jak i wędkarzy. Konsumenci podkreślali również, że to dobry i tani stolik turystyczny, który dobrze sprawdza się na spotkania towarzyskie w plenerze, jest łatwy w transporcie i ma wygodny system rozkładania.

 

 

 

 

Stolik turystyczny walizka

 

3. Stolik turystyczny składany ogród 4 krzesła 8211

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć stolika turystycznego składanego z 4 krzesłami 8211. Produkt ma wymiary: Długość – 120 cm, szerokość – 60 cm i regulowana wysokość – 55 cm do 70 cm. Po złożeniu stolik ma 60 cm x 60 cm x 6 cm. Stelaż wykonano z lekkiego i wytrzymałego aluminium, a blat z płyty laminowanej, odpornej na zarysowania i działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz lub wiatr. Produkt składa się na pół, a nogi umieszcza się w środku. Ten stolik turystyczny walizka ma wygodny uchwyt do przenoszenia.

Do zestawu dołączono cztery krzesełka o wymiarach 34 cm x 26 cm i wysokości 36,5 cm. Można je łatwo przenosić wewnątrz złożonego stolika. Specjalny zaczep po bokach blatu uniemożliwia złożenie się nóg podczas użytkowania produktu. Składany stolik turystyczny z siedzeniami dla 4 osób dobrze sprawdzi się na kempingach i w przydomowym ogrodzie.

Wśród komentarzy na temat składanego stolika najczęściej pojawiają się pozytywne opinie. Produkt wykonano z lekkich i wytrzymałych materiałów. Wygodny sposób składania i przenoszenia stolika w formie walizki wpływa na duży komfort użytkowania.

 

 

 

 

Stolik rozkładany turystyczny

 

4. Vvidaxl Zestaw Kempingowy Stół + Krzesła Alu Um 41457

 

Jeśli chcesz mieć zawsze zapewnione wygodne miejsce do spożywania posiłków na wyjeździe, warto zainwestować w Vvidaxl zestaw kempingowy stół + krzesła Alu Um 41457. Konstrukcję wykonano z aluminium, dzięki czemu produkt jest lekki, ale wytrzymały. Stelaż stołu połączono z krzesłami, tworząc stabilną całość. Wymiary blatu to: 85,5 cm długości, 65 cm szerokości i 67 cm wysokości. Każde krzesło ma 30 cm x 27 cm i wysokość 40 cm.

Maksymalne obciążenie siedziska wynosi 100 kg, aluminiowy stolik turystyczny może utrzymać ciężar do 30 kg. Na środku blatu znajduje się uchwyt na parasol ogrodowy. Zestaw łatwo składa się w taki sposób, że produkt przypomina walizkę. Z boku znajduje się wygodny uchwyt do przenoszenia. Specjalne zabezpieczenie uniemożliwia złożenie się stołu.

Stolik turystyczny walizka jest polecany przez użytkowników ze względu na wygodę przenoszenia i lekką konstrukcję. Biwakowicze są zadowoleni z możliwości ustawienia stołu w dowolnym miejscu. Cztery krzesła stabilizują konstrukcję, dzięki czemu produkt może stanąć nawet na nierównej powierzchni.

 

 

 

 

Mały stolik turystyczny

 

5. Składany stół kempingowy, ogród, turystyczny 70×50 cm Nils Camp NC3019

 

Wybierając sprzęty potrzebne podczas wyjazdu za miasto, warto zwrócić uwagę na składany stół kempingowy 70 x 50 cm Nils Camp NC3019. Model jest nieduży, jego wymiary to: Szerokość – 50 cm, długość – 70 cm i wysokość – 62 cm. Po złożeniu stół ma 70 cm x 50 cm x 6 cm, zajmuje więc mało miejsca i można spakować go do bagażnika w samochodzie. Ten mały stolik turystyczny wykonano ze stali i aluminium, a blat z płyty MDF. Jest odporny na ścieranie i zmienne warunki atmosferyczne. Metalowe okucia blatu zapewniają trwałość produktu.

Składany stolik turystyczny Nils Camp wyposażono w teleskopowy uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Wygodny system składania zapewnia szybkie przygotowanie produktu do transportu. Maksymalne obciążenie stołu wynosi 25 kg, sprawdza się na kempingach i spotkaniach towarzyskich w plenerze. Antypoślizgowe nakładki na nóżki zapewniają stabilność na każdej powierzchni.

Konsumenci podkreślają, że model Nils Camp to dobry stolik turystyczny, który sprawdza się na krótkich wyjazdach i kempingach. Jego konstrukcja jest lekka, a wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie.

 

 

 

 

Stolik turystyczny z krzesłami

 

6. Stolik składany, turystyczny, ogrodowy + 4xkrzesła 58933

 

Zachęcamy do zapoznania się z modelem stolika składanego, turystycznego + 4 krzesła 58933. Dobrze sprawdza się zarówno na długie podróże, jak i na weekend za miastem. Konstrukcja jest aluminiowa, a tym samym lekka i wytrzymała. Wymiary blatu to 60 cm x 120 cm x 3,5 cm. Wysokość stolika jest regulowana – od 55 cm do 69,5 cm. Produkt składa się w taki sposób, że powstaje walizka, do której można schować nogi stołu. Z boku blatu znajduje się wygodny uchwyt do przenoszenia.

Producent dołączył do stolika zestaw czterech krzesełek o wymiarach siedziska 27 cm x 25 cm i wysokości 36,5 cm. Po złożeniu można umieścić je w składanym blacie. Ten stolik turystyczny z krzesłami jest wystarczająco duży, aby zmieściły się przy nim cztery osoby. Po złożeniu wymiary produktu to 60 cm x 60 cm dlatego można łatwo spakować go do bagażnika samochodu.

Stolik turystyczny z krzesełkami jest polecany przez konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup. Produkt jest lekki i wygodny w transporcie, a jednocześnie wytrzymały i stabilny. Sprawdzi się na rodzinne wyjazdy i spotkania z przyjaciółmi.

 

 

 

 

Zestaw turystyczny stolik

 

7. Easy Camp Zestaw Marle składany stół z ławką

 

Składany stół z ławką Easy Camp Zestaw Marle to produkt, który można zabrać na każdą wyprawę. Po złożeniu powstaje łatwa do przenoszenia walizka z wygodnym uchwytem. Cała konstrukcja jest lekka i wytrzymała. Do wykonania zestawu wykorzystano bambus i aluminium. Oprócz stolika producent dołączył także dwie ławki, które można wykorzystać również osobno. Wymiary siedziska to 87 cm x 25 cm, a jego wysokość to 40 cm. Blat stołu ma 90 cm długości, 66,5 cm szerokości i 70 cm wysokości.

Zestaw turystyczny stolik i ławka waży mniej niż 10 kg. Maksymalne obciążenie blatu wynosi 30 kg, a siedziska 80 kg. Produkt jest odpowiedni dla całej rodziny, jest wygodny nawet dla kilkuletnich dzieci. Przy stole zmieszczą się cztery osoby. Na środku blatu znajduje się otwór na parasol ogrodowy, dla większego komfortu podczas biwakowania.

Podróżnicy, którzy przeprowadzili test stolików turystycznych określają model Easy Camp jako dobry zakup. Produkt jest stabilny i wygodny, a jego konstrukcja trwała i wytrzymała. Stolik sprawdza się na kempingach i krótkich wyjazdach z rodziną.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki stolik turystyczny kupić?

 

Niezależnie, czy wybierasz się na długą podróż samochodem kempingowym, planujesz krótki urlop za miastem, czy spędzasz czas z przyjaciółmi w przydomowym ogródku, niewątpliwie przyda Ci się odpowiedni zestaw do spożywania posiłków. Wygodny stół, na którym ustawisz talerze i kubki, jest niezastąpiony podczas odpoczynku w plenerze. Turystyczne stoliki najczęściej są składane, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i łatwo zmieścić je nawet w małym bagażniku. Wybór odpowiedniego modelu wymaga jednak przemyślenia kilku kwestii dotyczących przede wszystkim wygody użytkowania. Nasz przewodnik pomoże Ci zdecydować, jaki stolik turystyczny wybrać, aby sprawdził się na każdą okazję.

Materiał

Materiał, z którego wykonano stolik turystyczny, wpływa na jego wytrzymałość oraz trwałość. Najczęściej sprzęty na kempingi i biwaki wytwarza się z aluminium. Dzięki temu stolik jest lekki i odporny na uszkodzenia. Aluminiowa konstrukcja nie niszczy się pod wpływem czynników atmosferycznych, takich jak chłód lub deszcz. Stelaż stołu turystycznego może być wykonany także ze stali, wtedy jednak cała konstrukcja jest cięższa. Blat może być wycięty z drewna, płyty MDF lub tworzywa ABS. Warto upewnić się, czy stół zabezpieczono przed wilgocią, aby nie uległ zniszczeniu pod wpływem deszczu.

 

Rozmiar stolika turystycznego

Zastanawiając się, jaki jest najlepszy stolik turystyczny, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Ważna jest przede wszystkim wysokość blatu. Stoły do domowej jadalni mają powyżej 70 wysokości. Dlatego, jeżeli sprzęt na kemping przeznaczony jest do codziennego spożywania posiłków, warto poszukać modelu, który będzie wygodny dla każdego, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Równie ważna, jak wysokość stolika jest jego długość i szerokość. Wymiary blatu wpływają na komfort użytkowania. Większy stolik turystyczny sprawdzi się dla całej rodziny do spożywania posiłków. Jeśli szukasz modelu, który ma służyć tylko jako miejsce na kubek lub przekąski, możesz zdecydować się na mały, lekki stół.

 

System składania

Komfort użytkowania stolika turystycznego zależy w dużym stopniu od systemu składania. Każdy model, niezależnie od wielkości, powinien łatwo się rozkładać i pozwolić na szybkie przygotowanie stołu do transportu. Warto poszukać produktu, który umożliwi samodzielne składanie. W małych stolikach najczęściej stosuje się system, który chowa nogi stołu pod blatem. Większe modele, przeznaczone dla czterech lub więcej osób, najczęściej składane są na pół, na kształt walizki. Nogi odpina się i umieszcza wewnątrz złożonego blatu. Większość stolików turystycznych wyposażona jest w wygodny uchwyt, umieszczony z boku, który ułatwia przenoszenie. Szukając stołu, warto również zwrócić uwagę, czy produkt ma zamontowaną blokadę, która uniemożliwi złożenie się stołu, gdy ktoś z niego korzysta.

 

Dodatkowe funkcje

Najlepszy stolik turystyczny powinien być jak najbardziej dopasowany do potrzeb użytkowników. Oprócz blatu, na kempingu i w plenerze przydaje się również miejsce do siedzenia. Dlatego wielu producentów stołów dołącza do nich krzesełka. Mogą być w formie składanego siedziska lub połączonej z konstrukcją stołu ławeczki. Dzięki temu nie trzeba dokupować dodatkowych krzeseł i dopasowywać ich wysokości do blatu. Siedziska skonstruowane są w taki sposób, aby składały się razem ze stolikiem, co sprawia, że nie trzeba transportować ich osobno. Dobrym rozwiązaniem są także dodatkowe półki i uchwyty na kubki. Mogą znajdować się bezpośrednio pod blatem lub być przyczepione z boku stołu. Przydatny w stolikach turystycznych jest także uchwyt na parasol ogrodowy. Zwykle umieszczony jest na środku blatu i umożliwia osłonięcie się przed promieniami słonecznymi podczas odpoczynku i spożywania posiłków.  

Ceny stolików turystycznych

Ceny stolików turystycznych zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a osiągają nawet kilkaset złotych. Koszt zakupu sprzętu na kemping zależy od materiału, z którego wykonano produkt, jego rozmiaru i dodatkowych udogodnień. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie model stolika turystycznego, warto sprawdzić wszystkie dostępne oferty. Produkty przeznaczone na biwaki i kempingi można znaleźć w stacjonarnych sklepach ze sprzętem sportowym lub na stronach internetowych. Porównanie ofert różnych producentów i dystrybutorów pozwala znaleźć odpowiednio dopasowane stoliki turystyczne w dobrych cenach. Najtańsze modele przeznaczone dla 2 – 4 osób, ze składanymi nogami wykonanymi ze stali można znaleźć za ok. 65 zł. Stoły turystyczne z antypoślizgowymi nakładkami, które zapobiegają przewracaniu się stolika nawet na mokrej powierzchni, dostępne są w cenie ok. 70 zł. Więcej trzeba zapłacić za modele czteroosobowe, składane w taki sposób, że powstaje łatwa w przenoszeniu walizka. Długie i szerokie stoły składane kosztują od ok. 120 zł do ok. 130 zł. Najczęściej w komplecie dołączone są cztery krzesła z materiałowym siedziskiem na aluminiowych nóżkach. Wygodny w transporcie stół, którego konstrukcję połączono z wygodnymi krzesłami, kosztuje więcej. Modele wykonane z lekkiego aluminium, stabilne i wytrzymałe dostępne są za ok. 220 zł. Najdroższe stoliki turystyczne mają dołączone komfortowe ławeczki, które można także użytkować osobno. Trwałe modele wykonane z drewna i aluminium, z praktycznym uchwytem do przenoszenia można kupić za ok. 540 zł.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić stolik turystyczny?

Stolik turystyczny przyda się na każdej wycieczce samochodowej, niezależnie czy jest to krótki wyjazd, czy dłuższy urlop. Wygodny sprzęt można kupić w wielu sklepach, ale można także zrobić go w domu. Przede wszystkim potrzebne będą odpowiednie materiały na blat i nogi. Muszą być dobrze zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz i wiatr. Blat można wykonać z przyciętej na wymiar płyty drewnianej lub szerokich desek, pomalowanych impregnatem. Nogi można wykonać z aluminiowych lub stalowych rurek, dostępnych w marketach i hurtowniach budowlanych. Pręty trzeba odpowiednio wygiąć, w wybrany przez siebie kształt, używając specjalistycznych sprzętów. Po wykonaniu otworów w blacie stolika należy przymocować nogi za pomocą odpowiednio dobranych nakrętek.  

P2: Gdzie kupić stolik turystyczny?

Stoliki turystyczne i inne sprzęty przeznaczone na kempingi i wyjazdy w plener można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Duży wybór stołów w wielu rozmiarach dostępny jest przede wszystkim w marketach oferujących sprzęt sportowy. Dokonując zakupów stacjonarnie, można zobaczyć produkt, sprawdzić jak się prezentuje i jak działa system składania. Wybierając stolik turystyczny w sklepie online lub na aukcji internetowej można wybrać spośród produktów różnych producentów. Ponadto możliwe jest znalezienie modelu w dobrej cenie. Nierzadko produkty konkretnych przedsiębiorstw dostępne są na stronie internetowej producenta lub w sklepie firmowym. Oprócz możliwości zakupu w dobrej cenie można skorzystać także z porady eksperta, który odpowie na wszystkie pytania dotyczące stolika turystycznego.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ