Ranking 5 najlepszych toreb termicznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.04.24

 

Torba termiczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Letni piknik nie może obyć się bez zimnych napojów, a żeby te były zimne, musimy je przenosić w odpowiednim pojemniku, na przykład torbie termicznej. Jeśli szukasz takiego produktu, świetnie trafiłeś. Znajdziesz tutaj ciekawe porady oraz propozycje, które warto kupić. Po przeanalizowaniu ocen konsumentów, za najlepszą torbę uznaliśmy PROMIS TL16. To model o pojemności 16 l, który sprawdzi się nie tylko na pikniku, ale też podczas wypoczynku na plaży lub w czasie długiej podróży autem. Jest on uszyty z trwałego, odpornego na rozerwanie i przemakanie poliestru. Co więcej, torba jest dostępna w dwóch kolorach do wyboru. Jeśli jednak ten produkt Ci się nie spodobał lub jest niedostępny, zwróć uwagę na naszą drugą propozycję, czyli Campingaz Minimaxi Pink Daisy. W naszym rankingu znajdziesz szczegółowy opis tego produktu.

5 najlepszych toreb termicznych. Opinie w 2024 roku

 

Torba termiczna w okresie letnim może się okazać dobrym pomysłem na przechowanie żywności w nienaruszonym stanie. Przydatna w samochodzie, na kempingu, czy nawet na zakupach, aby donieść do domu mrożonki w stanie nierozmrożonym. Dobra i tania torba termiczna może przydać się w każdym domu. Zapraszamy, zatem do przeczytania rankingu toreb, aby ocenić, która jest warta zakupu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Torba jest bardzo pojemna, dlatego sprawdzi się nie tylko na pikniku, ale i podczas dłuższego wyjazdu, a nawet zakupów. Jest ona dostępna w dwóch kolorach. Praktyczny pasek na ramię sprawia, że noszenie prowiantu staje się bardziej komfortowe.

Wady

Jak zauważyła część posiadaczy produktu, suwak znajdujący się przy bocznej kieszonce na drobiazgi często się zacina. Utrudnia to szybkie wyjęcie np. kluczy czy telefonu.

Podsumowanie

Model ma pojemność równą 16 l. Wyposażono go w komorę główną, kieszonkę na drobiazgi, kieszeń bez zamka, a także dwie kieszonki z siatki. Materiałem zewnętrznym jest poliester, a wewnętrznym pianka z folią aluminiową. To zapewnia dobrą termoizolację.

Drugi wybór

Zalety

Model jest w stanie pomieścić 19 l zawartość. Dzięki zamkowi błyskawicznemu utrzymuje niską temperaturę do 12 h. Dodatkowo wyposażony w małą, przednią kieszonkę na drobiazgi, pasek z regulacją długości oraz boczne zaczepy, dzięki którym można go przymocować np. do roweru.

Wady

Zasadniczym minusem produktu jest brak załączonych do niego wkładów - użytkownik musi je dokupić we własnym zakresie, co naraża go na dodatkowe wydatki i poświęcony czas.

Podsumowanie

Przestronne i wygodne wnętrze torby pozwoli pomieścić wszystko, czego użytkownik potrzebuje na szybki wypad. Zewnętrzny wygląd produktu bazuje na ciepłych, miłych dla oka kolorach. Wady, które posiada Campingaz, równoważy niska cena, co korzystnie wpływa na atrakcyjność produktu.

Rozważ też

Zalety

Torba jest dostępna w czterech wersjach kolorystycznych, więc możemy zdecydować się na swój ulubiony odcień. Nadaje się ona do przechowywania lunchu do pracy czy prowiantu na dłuższą podróż. W środku zmieści się np. kilka puszek z napojami.

Wady

Nie jest to najwygodniejszy w przenoszeniu model. Co prawda wyposażono go w pasek na ramię z regulacją długości, ale niektórzy konsumenci twierdzą, że jest on za cienki i przyczynia się do obtarć skóry.

Podsumowanie

Produkt jest wykonany z mocnego poliestru, wewnątrz wyścielono go pianką z folią aluminiową. Pojemność torby to 3 l. Możemy wykorzystać ją do przechowywania kanapek, sałatek, napojów, a także butelek z mlekiem dla dziecka. Model jest zamykany na zamek błyskawiczny.

 

1. Torba termiczna PROMIS TL16

 

W naszym rankingu musiała znaleźć się torba termiczna PROMIS TL16 o pojemności 16 l. Jest ona bardzo pojemna, a tym samym praktyczna. Produkt jest dostępny w dwóch ciekawych wersjach kolorystycznych: Różowej i niebieskiej. To estetycznie wyglądający model, który uszyto z poliestru. Wewnątrz znajduje się pianka z folią aluminiową.

Torba wyróżnia się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Można w niej przechowywać jedzenie na piknik, wypoczynek na plaży, a także prowiant na dłuższą podróż. Co ważne, wszystko można odpowiednio posegregować, gdyż model ma nie tylko dużą komorę główną, ale i kilka dodatkowych kieszonek: Na drobiazgi, dwie siateczkowe oraz jedną bez zamka.

Na temat produktu opublikowano już wiele pochlebnych recenzji. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup uważają, że to bardzo pojemna, solidna, a także wygodna w noszeniu torba. Duża ilość kieszonek sprawia, że żywność i niezbędne drobiazgi można poukładać, tak aby do wszystkiego mieć łatwy dostęp.

PROMIS TL16 to model o wymiarach: 25 cm x 28 cm x 22 cm. Jego pojemność wynosi 16 l. Torba jest wykonana z poliestru.

 

Zalety

Estetyczny wygląd: Model estetycznie się prezentuje, w dodatku do wyboru są dwie wersje kolorystyczne (różowa i niebieska).

Pasek na ramię: Nawet jeśli torba jest wypełniona po brzegi, noszenie jej nie powinno być niekomfortowe. Ma ona szeroki pasek na ramię z regulacją długości.

Kilka dodatkowych kieszonek: Możemy poukładać żywność, aby zapewnić sobie szybki dostęp np. do napojów. Torba jest wyposażona w kilka małych kieszonek, m.in. z siateczki.

Dobra termoizolacja: Wnętrze modelu wyłożono pianką z folią aluminiową, a to gwarantuje dobrą termoizolację.

Praktyczność: Torba znajduje zastosowanie na pikniku, podczas długiej podróży, a także w czasie wypoczynku na plaży, w lesie i wielu innych miejscach. To bardzo praktyczny model.

 

Wady

Zacinający się suwak: Przy kieszonce na drobiazgi (takie jak telefon i klucze) znajduje się suwak. Często się on zacina, co może być irytujące.

 

 

 

 

2. Torba termiczna Campingaz MiniMaxi Pink Daisy 19L

 

Pierwszy opisywany produkt to Campingaz Minimaxi Pink Daisy. Torba występuje w dwóch pojemnościach: 19 litrów o wymiarach 27,5 x 37 x 19,5 cm i wadze 550 g, oraz 29 litrów, o wymiarach 38,5 x 5 x 40 cm i wadze 840 g. Produkt ten, o wnętrzu łatwym do utrzymania czystości, ma zdolność utrzymania chłodu do 12 godzin. Dzieje się tak za sprawą wkładów mrożących typu Freezpack.

Wkład taki najpierw trzeba umieścić w zamrażarce, aby po osiągnięciu odpowiednio niskiej temperatury przenieść do torby. W zestawie niestety nie ma tych wkładów i trzeba je dokupić oddzielnie. Na zewnątrz torby mamy do dyspozycji kieszonkę na drobiazgi.

Komora chłodząca jest zamykana na zamek błyskawiczny, co gwarantuje szczelność i powolne ogrzewanie się wnętrza. Do przenoszenia torby producent przewidział szeroki pasek na ramię z regulacją długości.

Ponadto znajdziemy tu jeszcze boczne zaczepy na rzepy, które można użyć np. mocując torbę do roweru, oraz wieszaczek pozwalający torbę odwiesić na haczyku. Według konsumentów torba ta znakomicie spełnia swoje zadanie. Jej wnętrze jest pojemne i przestronne i zmieści się w nim wszystko co jest potrzebne na biwak.

Campingaz Minimaxi Pink Daisy to torba dostępna w dwóch pojemnościach/rozmiarach. Pierwszy ma pojemności 19 l i wymiary 27,5 x 37 x 19,5 cm, a drugi 29 litrów i wymiary 38,5 cm x 5 cm x 40 cm.

 

Zalety

Zdolność utrzymania chłodu: Urządzenie ma zdolność utrzymania chłodu do 12 h. Wiele zależy od tego, ile wkładów chłodzących włożymy do środka. Ze względu na dużą pojemność, bez problemu zmieścimy tam sporą ich ilość.

Pojemność: Model ten ma pojemność 19 l, ale jest też dostępny w większej wersji. To pozwala na przewożenie dużej ilości napojów czy mrożonek.

Budowa: Na zewnątrz torby mamy dołączoną kieszonkę na drobiazgi. Warto podkreślić, że komora jest zamykana na zamek błyskawiczny, co zabezpiecza przewożone rzeczy przed szybką utratą temperatury.

Funkcjonalność: Jest to bardzo wygodny model, jego przenoszenie nie sprawi nam problemu, a jest to zasługa szerokiego paska z regulacją długości. Dodatkowo produkt ten ma boczne zaczepy za pomocą których możemy przyczepić torbę do roweru.

 

Wady

Wkłady: W zestawie niestety nie ma wkładów i trzeba je dokupić samodzielnie.

 

 

 

 

3. Torba Termiczna Reverse TERM01

 

Model Reverse TERM01 ma pojemność 3 l i nadaje się do przechowywania np. lunchu do pracy czy posiłku na krótką podróż. Można w nim umieścić także butelki z mlekiem dla dziecka. Torba jest uszyta z poliestru, a w środku wyłożono ją pianką z folią aluminiową. To daje pewność, że żywność nie zepsuje się w ciepły dzień.

Produkt jest sprzedawany w kilku kolorach: Niebieskim, pomarańczowym, różowym oraz zielonym. To torba z jedną dużą komorą główną, która jest zamykana na zamek błyskawiczny. Gdy jest niepotrzebna, można ją złożyć i schować do szafy, z pewnością nie zajmie w niej dużo miejsca.

Konsumenci w swoich recenzjach wyliczają najbardziej istotne zalety modelu. Ich zdaniem torba jest: Wytrzymała, elegancka oraz przydatna w różnych sytuacjach. Zmieszczą się w niej pojemniki śniadaniowe, kilka puszek z napojami lub kanapki. To odpowiedni schowek na posiłek dla jednej, maksymalnie dwóch osób.

Torba Reverse TERM01 jest uszyta z poliestru. Jej pojemność wynosi 3 l, a wymiary to: 12 cm x 19,5 cm x 14 cm.

 

Zalety

Schowek na żywność lub napoje: W torbie możemy umieścić pudełka śniadaniowe lub kanapki. Może też pełnić funkcję schowka na napoje, np. w bidonie lub puszkach. Ponadto model znajduje zastosowanie jako torba na butelki z mlekiem dla dziecka.

Kilka wersji kolorystycznych: Produkt jest dostępny w czterech różnych wersjach kolorystycznych, dlatego możemy wybrać taką, która w pełni odpowiada naszym preferencjom. Oferowane kolory to: Pomarańczowy, niebieski, zielony i różowy.

Wytrzymałość: Materiałem, z którego wykonano torbę, jest poliester. To bardzo wytrzymała tkanina, wykazująca odporność na zagniecenia, przemakanie, a także rozerwanie. Poza tym nie trzeba się obawiać, że wyblaknie ona w wyniku działania promieni UV.

 

Wady

Za cienki pasek na ramię: Dołączony do torby pasek na ramię jest cienki, dlatego przyczynia się do obtarć skóry i odczuwania dyskomfortu.

 

 

 

 

4. Tescoma Torba Termoizolacyjna Freshboxz

 

Torba termoizolacyjna Tescoma Freshboxz ma w komplecie trzy pojemniki na żywność. Są one wodoszczelne, co daje gwarancję, że ich zawartość nie rozleje się podczas przenoszenia. Opisywany model jest dostępny w antracytowym, eleganckim kolorze. Ma on pasek na ramię z regulacją długości, który w razie potrzeby można odpiąć.

Pojemniki, które znajdują się w zestawie można myć w zmywarce. Przystosowano je również do użytku w kuchence mikrofalowej, ponadto pozwalają na mrożenie żywności w zamrażarce. Torba ma komorę główną i dodatkową kieszonkę bez zamka, w której można schować np. telefon czy klucze.

Czy model przypadł do gustu konsumentom? Przeprowadzona przez nas analiza opinii wykazała, że jest to produkt chwalony za solidność i poręczność. Torba umożliwia wygodne przechowywanie lunchu do pracy czy posiłku na piknik lub dłuższą podróż samochodem. Jest ona odporna na zabrudzenia, a także na rozerwanie.

Tescoma Freshboxz to torba termoizolacyjna o wymiarach: 19 cm x 16,5 cm x 24 cm. Jest uszyta z trwałej tkaniny poliestrowej.

 

Zalety

Odporność na zabrudzenia: Ponieważ model jest dostępny w ciemnym, antracytowym kolorze, wykazuje odporność na zabrudzenia. Materiał, z którego go wykonano, nie jest też podatny na rozerwanie.

Pojemniki w zestawie: W komplecie razem z torbą otrzymujemy trzy wodoszczelne pojemniki na żywność. Można podgrzewać je w kuchence mikrofalowej, mrozić w zamrażarce, a także myć w zmywarce.

Komfort noszenia: Torbę można nosić na pasku na ramię lub trzymać za uchwyt, to zależy od naszych preferencji.

 

Wady

Delikatna przegródka z siatki: Wewnątrz komory głównej (na klapie) jest siateczkowa przegródka na sztućce. Jednak jest ona delikatna, dlatego może łatwo się rozerwać.

Nie mieści puszek z napojami: Część kupujących narzeka, że w torbie nie mieszczą się puszki z napojami, zwłaszcza te o większej pojemności (500 ml).

 

 

 

 

5. Thermos Cool Torba Termiczna 30L

 

Polecamy Thermos Cool Torba Termiczna 30L, czyli model, który pozwala na bezpieczne i wygodne przechowywanie dużej ilości jedzenia. Może on pomieścić aż 30 litrów prowiantu, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać się z nim na dłuższe wyprawy z dużą ilością osób. Jest to produkt idealny na czas wiosenny oraz letni, kiedy temperatury są wysokie, a jedzenie musi być przechowywane w niższej temperaturze, aby się nie zepsuło i pozostało świeże.

Produkt jest wykonany z poliestru 500D oraz 300D. Jest trwały i możemy mieć pewność, że wystarczy na dłuższy czas użytkowania. Wewnętrzna ściana torby jest wykonana z materiału, który się łatwo czyścić oraz może mieć kontakt z jedzeniem. 

Torba ma główną kieszeń zapinaną na rzep oraz dwie siatkowe kieszonki po bokach. Ponadto ma zapinaną na zamek kieszeń z przodu oraz regulowany pasek, dzięki któremu można przenosić ją na ramieniu. Torba, pomimo swoich dużych rozmiarów, zmieści się do bagażnika, a kiedy jest pusta można ją łatwo przechowywać w szafie. 

Thermos Cool Torba Termiczna 30L ma wymiary 33 x 34 x 27 cm. Jej pojemność to 30 litrów, a waga 570 g. 

 

Zalety

Warstwa wewnętrzna: Torba wyłożona jest odporną warstwą PEVA, więc łatwo się ją czyści. Może mieć kontakt z jedzeniem i odbija ciepło, dzięki czemu jedzenie dłużej pozostanie świeże.

Izolacja IsoTec: IsoTec to odporna i bardzo lekka pianka o wysokiej gęstości. Jest ona umieszczona pomiędzy tkaniną tworzącą zewnętrzną część torby i materiałem, którym torba jest wyłożona wewnątrz.  

 

Wady

Wielkość: Torba jest duża i ma bardzo dużą pojemność. Trzeba pamiętać o tym podczas pakowania się na wyjazd, ponieważ jeśli źle coś rozplanujemy, może się nie zmieścić. 

Niewygodny: Model zmieści się w bagażniku samochodu, jednak noszenie go przez dłuższy czas na ramieniu może być kłopotliwe. Ponadto, jeśli jest wypełniony po brzegi, może być za ciężki dla niektórych.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaka torbę termiczną kupić?

 

Torba termiczna, to coś, co pozwala nam dłużej utrzymać jedzenie w niezmienionym stanie. Dlatego wielu z nas sięga po takie rozwiązanie, przy kupowaniu mrożonek w sklepie, albo wyjeżdżając w dalszą podróż samochodem, lub też wybierając się na piknik. W tym poradniku zajmiemy się właśnie sprawdzeniem, jakie torby termiczne oferuje nam rynek i na co zwrócić uwagę przy zakupie takowej. Postaramy się podpowiedzieć, jaka torbę termiczną wybrać, aby spełniła swoje zadanie.

Sposób użycia torby termicznej

Torba termiczna to przedmiot, który chroni nasze gorące jedzenie przed zbyt szybkim wystudzeniem, a zimne posiłki przed przegrzaniem podczas upałów. Trzeba jednak pamiętać, że taka torba jedynie utrzymuje długo temperaturę, jaka panuje w środku, a sama z siebie ani nie chłodzi, ani nie grzeje. Gdy wkładamy do jej wnętrza, na przykład, 5 butelek schłodzonej wody, to po zamknięciu torby, chłód napoju nie wydostaje się na zewnątrz, do środka też nie ma dostępu cieplejsze powietrze i dlatego napój utrzymuje długo temperaturę początkową.

Część toreb termicznych dodatkowo ma miejsce na wkład chłodzący. Taki wkład najpierw umieszczamy w zamrażarce i go mocno schładzamy przez parę godzin. Gdy wypełniamy torbę termiczna pożywieniem, wówczas wkład termiczny przekładamy do specjalnej kieszonki naszej torby. Dzięki niemu nasze jedzenie zachowa dłużej niską temperaturę.

W przypadku, gdy producent torby, jaką kupiliśmy nie przewidział używania wkładu chłodzącego, zawsze możemy do niej dorzucić woreczek z lodem. Spełni on taką samą rolę jak wkład chłodzący.

Należy jednak pamiętać, że torby takie nie służą do długiego przechowywania mrożonek. Nie nadają się, na przykład, do zabrania lodów na piknik. Torba utrzymuje niską temperaturę, ale jest ona powyżej zera.

 

Rodzaje toreb

Nie da się określić, jaka jest najlepsza torba termiczna, bez określenia sposobu jej użytkowania i przeznaczenia.

Najprostszym wariantem takiej torby jest rodzaj siatki plastikowej, oferowanej przez sklepy sprzedające mrożonki. Torba ma kilkuwarstwowe ścianki z folią bąbelkową w środku. Dzięki takiej budowie nasza zakupiona mrożonka ma większe szanse dotarcia do domu w stanie niezmienionym, bowiem torba izoluje ją od cieplejszego, zewnętrznego powietrza. Torby takie są dostępne w sklepach spożywczych już za ok. 2 złote.

Jako kolejną kategorię toreb termicznych, możemy wymienić torbę przeznaczoną do przenoszenia butelek. Większość z nas nosi ze sobą wodę podczas letnich upałów, dlatego torba taka stanowi doskonałe zabezpieczenie dla wielu spragnionych, zmęczonych letnimi, upałami osób oferując chłodny napój, który pozostaje chłodny przez wiele godzin w ciągu dnia. Torba taka z powodzeniem zmieści butelkę 1,5 litra i obok zabezpieczeń termicznych posiada pasek, który można zarzucić na ramię.

Wśród toreb termicznych znajdziemy również plecaki termiczne. W dużej większości plecaki takie nie różnią się wyglądem od zwykłych plecaków. Posiadają komorę główną i kilka kieszonek zewnętrznych. Różnica polega jedynie na budowie jego ścianek. Termiczny plecak ma kilkuwarstwowe ścianki z wypełnieniem utrzymującym temperaturę we wnętrzu. Jeśli chodzi o kształt, zdarzają się również plecaki w kształcie pudełka z dołączonymi paskami do zakładania na plecy.

Tradycyjnie na piknik kiedyś się zabierało kosze piknikowe z jedzeniem. Współcześnie również możemy taki kosz piknikowy zabrać, a dodatkowo nasz kosz może być również torbą termiczną. Jest to bardzo popularny kształt takiej torby, ze względu na swoje historyczne umocowanie, a także z powodu takiego, że konstrukcja taka jest po prostu wygodna. Taki sprzęt na ogół obok komory termoizolacyjnej, posiada dodatkowe miejsce na umieszczenie talerzyków, kubeczków czy sztućców.

Jako plażowe torby termiczne, najczęściej są wybierane te o kształcie zwykłej torby na ramię, zamykanej na zamek błyskawiczny. Torby takie odznaczają się bogatą kolorystyką odpowiednią na plażę.

Jeśli natomiast nasza wycieczka trwa dłużej, lub uczestniczy w niej duża ilości ludzi, polecamy duże torby w kształcie sześcianów, prostopadłościanów lub walca. Torby takie zwykle mają solidną podstawę, a ich pojemność jest imponująca. Regularny kształt też ułatwia ułożenie produktów w środku. Natomiast otwarcie w formie przykrywki całej powierzchni zamykanej na zamek, ułatwia dotarcie do wnętrza.

Na rynku możemy znaleźć również specjalistyczne torby termiczne, przeznaczone do konkretnych modeli rowerów, motocykli czy quadów. Torby takie są szczególnie wzmocnione, i dopasowane kształtem do pojazdu, dla jakiego zostały przeznaczone. Modele takie są również wyposażone w szereg pasków i mocowań do pojazdu. Zwykle taka torba posiada kilka oddzielnych komór zamykanych na zamek błyskawiczny, a także wierzchni materiał jest wykonany z tkaniny wodoodpornej, na przykład poliestru.

Torby termiczne w dobrych cenach

Tak jak już wspomnieliśmy najtańszą formą torby termicznej jest ta sprzedawana wraz z mrożonkami i można ją kupić już za 2 złote. Małe torby, o wysokości ok. 15 cm, służące do przechowywania kanapek, lub takie specjalnie przystosowane do puszek z napojami, to koszt ok. 10 – 15 złotych. Podobnie cenowo kształtują się torby termiczne przystosowane do przenoszenia butelek. Natomiast torby o bardziej wyszukanym wzorze i konstrukcji, a także o większej pojemności można kupić za cenę od 50 do nawet ponad 100 złotych.  Najdroższe w tym segmencie są torby specjalistyczne i te mogą kosztować nawet i 200 zł.

 

 

Ile trzyma zimno torba termiczna?

 

Torba termiczna jest bardzo przydatna i na pewno, sprawdzi się podczas przenoszenia żywności i napojów. Jednak wciąż, wiele osób zastanawia się, jak działa taki produkt? Jak długo torba jest w stanie utrzymać temperaturę? Na te i kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w tej części artykułu.

Jak działa torba termiczna?

Na samym początku musimy wyjaśnić, że na rynku dostępne są różne rodzaje toreb termicznych. Niektóre z nich wyprodukowane są z dość cienkiego materiału, dlatego nadają się wyłącznie do przenoszenia zakupów ze sklepu. Inne, są wytrzymalsze, dlatego zabierzesz je ze sobą na piknik. To, jaka torba termiczna jest polecana, zostało wyjaśnione w naszym poradniku. W tej części opiszemy, dlaczego produkt utrzymuje niską temperaturę. Zdecydowana większość toreb ma miękkie wkłady żelowe, które utrzymują chłód przez długi czas. Im grubsza jest ścianka produktu, tym więcej materiału izolującego w nim znajdziesz. Właśnie dlatego, cienkie siatki termiczne ze sklepu są mniej wydajne niż grube torby piknikowe. Wkładki żelowe to nie jedyna termoizolacja stosowana w tego typu produktach. Niektóre torby mają twarde tworzywo, które utrzymuje niską temperaturę przez długi czas. W obu przypadkach przed użyciem torby należy wyjąć wkłady i je zamrozić.  Tak przygotowane wkłady chłodzące, ochładzają znajdujące się w siatce jedzenie, co przedłuża świeżość potraw. Zaprezentowany sposób działania produktu jest dość prosty, a co więcej wkłady łatwo jest wymienić. Na rynku znajdziesz też nowoczesne torby termoelektryczne, które wymagają wcześniejszego podłączenia do prądu.

 

Jak długo torba termiczna jest w stanie utrzymać temperaturę?

Czas, przez jaki torba jest w stanie utrzymać niską temperaturę, różni się w zależności od modelu. Do cienkich siatek (pojemność od 1 l do maksymalnie 5 l) nie włożysz za dużo wkładów chłodzących, dlatego są one w stanie utrzymać zimno przez 30 – 45 min. Znacznie wydajniejsze są większe torby o pojemności nawet do 15 l. Będziesz w stanie włożyć do nich więcej miękkiego żelowego wkładu, dlatego zimno utrzyma się nawet przez 2 h. Twarde tworzywo znacznie dłużej utrzymuje zimno, więc jest polecane w torbach zabieranych na wycieczkę, bo utrzyma obniżoną temperaturę nawet do 4 h. Wiele osób posiadających duże torby (ok. 25 l) umieszcza w nich oba typy wkładów, co zwiększa wydajność produktów. Należy jednak podkreślić, że najdłużej zimno utrzymują torby termoelektryczne – nawet do 11 h. Wiele z nich może być zasilana prądem z gniazdka do zapalniczki w samochodzie. Dzięki temu Twoje jedzenie pozostanie chłodne i świeże przez całą podróż.

Pielęgnacja torby termicznej

Na końcu naszego artykułu chcemy poruszyć bardzo ważną kwestię, jaką jest pielęgnacja produktu. Niestety, jeśli materiał zabrudzi się, plamę musimy usunąć ręcznie. Wynika to z tego, że pranie w pralce może uszkodzić tkaninę, a tym samym wpłynąć na wydajność całej torby. Duża temperatura, jaka jest generowana w czasie czyszczenia, może doprowadzić do rozszczelnienia konstrukcji. To właśnie od jakości materiału i jego wytrzymałości zależy, jak długo torba będzie w stanie utrzymać zimno. Czytając wypowiedzi Internautów, możesz dowiedzieć się, że osoby, które prały swoje torby, musiały zainwestować w nowe modele. Niestety, stare produkty, nie były w stanie utrzymać niskiej temperatury nawet przez godzinę. Dlatego odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, by zachować funkcjonalność torby termicznej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Tescoma Coolbag 2 Pojemniki TE-892322

 

Drugi produkt, nieco droższy od pierwszego, to Tecoma Coolbag TE-892322. Występuje on w trzech wersjach kolorystycznych: żółtym, zielonym i niebieskim, i ma wymiary 24 x 18 x 18 cm. Producent dedykuje tę torbę do przechowywania zarówno zimnych, jak i gorących potraw.

Torba została zabezpieczona silikonową uszczelką, która zapobiega wydostawaniu się zimna lub ciepła przez zamek błyskawiczny, na który jest zamykana. W gorące dni, gdy chcemy przechować mrożonki, pomoże nam w tym termoizolacyjna wkładka z żelem chłodzącym, który jest otoczony pokrowcem przeciwko skraplaniu się. Wkładkę, oczywiście trzeba najpierw schłodzić w lodówce, aby potem chłodziła wnętrze torby.

W przypadku przechowywania gorących dań, wkładkę wyjmujemy, a torba pełni funkcję izolacyjną zapobiegającą szybkiemu ochłodzeniu potrawy. Wewnątrz torba posiada wkładkę dzielącą torbę na 2 części, po 1,5 litra każdy, w których można umieścić różne produkty. Materiał, z którego torba została wykonana to poliester. Na zewnątrz znajduje się jedna kieszonka na zamek błyskawiczny, i dwie kieszonki z siateczki.

Do przenoszenia mamy tu szeroki, regulowany pasek. Opinie o tych torbach termicznych mówią, że dobrze się sprawdzają plastikowe pojemniki do żywności, w które torba jest wyposażona. Klientom podoba się również ładna kolorystyka toreb.

Tecoma Coolbag TE-892322 to produkt o wymiarach 24 cm x 18 cm x 18 cm. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych. Jest to model odpowiedni do przechowywania i przenoszenia zimnych i ciepłych produktów.

 

Zalety

Funkcjonalność: Wariant ten ma silikonową uszczelkę, która zapobiega wydostawaniu się zimna lub też ciepła, a to sprawia, że produkt jest bardziej efektywny. Tutaj pojawia się też kwestia tego, że wyrób może nam służyć do przenoszenia zarówno zimnych, jak i ciepłych rzeczy.

Wkładka: Wewnątrz torby znajduje się wkładka dzieląca ją na 2 części, po 1,5 litra każdy, w ten sposób oddzielimy przenoszone rzeczy od siebie.

Kieszonki: Na zewnętrznej części znajduje się jedna praktyczna kieszonka na zamek i dwie niewielkie kieszonki siateczkowe. Można w nich przenosić drobne rzeczy.

 

Wady

Pojemność: Jest to mała torba, która ma dwie przegrody o pojemności 1,5 l.

 

 

Sagaform Picnic Torba termiczna z wkładem chłodzącym SF-5002554

 

W atrakcyjnej cenie, wynoszącej niewiele ponad 50 zł, można kupić torbę Sagaform SF-5002554. Model ten jest stosunkowo nieduży i posiada wymiary 33 cm x 28 cm x 18 cm. Wykonany jest z poliestru i dostępny jest wyłącznie w kolorze czarnym. Wnętrze torby, to jedna komora.

Na zewnątrz zaś mamy jedną kieszonkę na drobiazgi. Torba jest wyposażona we wkład chłodzący wykonany z tworzywa sztucznego, który najpierw należy umieścić w zamrażalniku i trzymać tam do zamrożenia. Następnie należy go przełożyć do wewnętrznej, specjalnej kieszonki wykonanej z siateczki i umieszczonej w pokrywie torby. Taki wkład termiczny pozwoli na długie utrzymanie niskiej temperatury przechowywanej żywności, a nawet w niektórych wypadkach może tę temperaturę jeszcze obniżyć.

Torba jest wygodna do przenoszenia, bo oprócz długiego, regulowanego paska na ramię, ma poręczny uchwyt, za pomocą którego można torbę transportować. Klienci przekazują, że chociaż pojemność tego modelu nie jest duża, to jest to najlepsza torba termiczna do napojów. Zabierana do samochodu na długą podróż utrzymuje napoje w stanie zimnym do końca podróży.

Dobra torba to Sagaform SF-5002554. Jest to wygodny model o wymiarach 28 cm x 28 cm x 18 cm. Produkt ten uważany jest za solidny i niezawodny. Został wykonany z mocnego poliestru.

 

Zalety

Kieszonki: Prezentowany model ma jedną, dużą komorę główną, ale dodatkowo na zewnątrz znajdziemy kieszonkę. Zmieścisz w niej różne drobiazgi. Pozwala to zachować porządek w głównej części torby.

Wkłady chłodzące: Torba sprzedawana jest w zestawie z wkładem chłodzącym wykonanym z tworzywa sztucznego. Zamrożony wkład umieszczamy w części z woreczkiem, aby inne przenoszone rzeczy nie zamokły.

Wygoda przenoszenia: Produkt ma długi, regulowany pasek na ramię oraz poręczny uchwyt. Te dwa rozwiązania ułatwią Ci jego przenoszenie. Jest niezastąpiony w czasie długich, pieszych wycieczek.

 

Wady

Wykonanie: Niektórzy konsumenci zauważają, że model ten nie jest najsolidniejszy.

 

 

Torba Reisenthel Trolley Cooler Box Iso

 

Najtańszy produkt w naszym ranking to torba Reisenthel Box ISO. Można ją kupić już za niewiele więcej niż 35 zł. Pojemność jej, wynosząca 10 litrów, czyni ją bardzo poręczną na zakupach. W stanie złożonym zajmuje bardzo mało miejsca, a po rozłożeniu ma wymiary: 28 cm × 23,5 cm × 16,5 cm.

Model ten może unieść maksymalnie 5 kg. Przestronne wnętrze jest zamykane na zamek błyskawiczny, co pozwala dłużej utrzymywać niską temperaturę we wnętrzu i dodatkowo zapobiega wypadaniu produktów w razie przewrócenia torby. Model ten jest wykonany z tkaniny poliestrowej w srebrnym kolorze. Dla łatwego przenoszenia torba została wyposażona w dwa, długie paski w czarnym kolorze, umożliwiające wygodne jej trzymanie w dłoni lub na ramieniu.

Dodatkowe obszycie czarnym wykończeniem rogów torby, powoduje, że nabiera ona sztywności i utrzymuje nadany jej kształt, a także tworzy ładny design czarno srebrnej kompozycji. Konsumenci używający tego modelu przekazują opinie, że jest on znakomity, aby przetransportować mrożonki ze sklepu do domu, a także sprawdza się na plaży i na pikniku.

Reisenthel Box ISO ma pojemności 10 litrów, a więc jest bardzo poręczny. Jego wymiary wynoszą: 28 cm × 23,5 cm × 16,5 cm. Jest to dobra torba termiczna do 50 zł.

 

Zalety

Przestronne wnętrze: Chociaż nie jest to duży produkt, bo jego pojemność to 10 l, wnętrze jest bardzo przestronne, a więc bez problemu zmieścisz tam wiele rzeczy.

Paski: Solidna tkanina poliestrowa jest odporna na uszkodzenia. Dodatkowo model ten ma solidne paski w kolorze czarnym, które pozwalają nam na wygodne przenoszenie napojów czy też żywności.

 

Wady

Wytrzymałość: Model ten może unieść maksymalnie 5 kg. Jeśli chcesz przenosić duże ilości ciężkich produktów, to rozwiązanie może okazać się nie najlepsze.

Wygląd: Konsumenci nie najlepiej oceniają wygląd tej torby.

 

 

Reisenthel Lollipop

 

Ranking toreb termicznych kontynuujemy przedstawiając produkt Reisenthel Lollipop. Mamy tu bardzo oryginalną kolorystykę lollipop, choć produkt ten występuje również w kolorze pomarańczy. Już sama kolorystyka czyni tę torbę unikatową i wartą zakupu. Torba ta nie posiada wkładu chłodzącego, więc sama produktów nie ochłodzi, ale poprzez zastosowane wkłady izolujące temperatura we wnętrzu torby utrzymuje się długo w stanie niezmienionym.

Wymiary tego produktu to: szerokość 24,5 cm, długość 44,5 cm, oraz wysokość 25 cm. Pojemność wewnątrz wynosi 20 litrów. Materiał, z którego jest wykonana torba to poliester. Od góry zamykana jest na zamek błyskawiczny, a wewnątrz znajdziemy jedną, dużą komorę wyłożoną wkładem izolacyjnym w srebrnym kolorze. Do przenoszenia torba została wyposażona w 2 solidne paski.

Ze względu na interesujące kolory, produkt ten jest lubiany przez panie wypoczywające na plaży. Przekazują one, że torba dobrze izoluje od gorąca w upalne dni, a żywność zabrana na plaże pozostaje chłodna i nie zmienia wyglądu ani smaku. Użytkowniczki też polecają ten produkt, jako torbę na zakupy, gdyż dobrze się sprawdza do przenoszenia mrożonek.

 

 

Torba termiczna Coleman Can Cooler 24

 

Torba chłodząca Coleman Can Cooler 24 firmy Campingaz to lekka, praktyczna propozycja dla każdej osoby, która szuka produktu na letnie wypady nad jezioro, morze czy w góry.

Produkt ten jest bardzo funkcjonalny, bo w przeciwieństwie do lodówki turystycznej cechuje się lekkością – waży zaledwie 948 g, a gdy nie jest używany zajmuje niewiele miejsca. Poza tym ułożenie w nim produktów jest łatwiejsze i, co istotne, taka torba jest bardziej pojemna.

Prezentowany model zmieści do 24 puszek o pojemności 0,33 ml. Jego całkowita pojemność to 18,9 l. Produkt ma zdolność utrzymania chłodu do ok. 14 h. Jeśli dodatkowo włożymy do niego sporą ilość żelowych lub plastikowych wkładów chłodzących, czas utrzymania niskiej temperatury wydłuży się.

Produkt jest nie tylko wygodny i łatwy w użyciu, ale też prosty w pielęgnacji. Wewnętrzna i zewnętrzna część torby została wykonana z materiałów, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Konsumenci wysoko ocenili nie tylko solidne wykonanie produktu, ale również jego atrakcyjny design i pojemność.

Bardzo dobra, lekka i praktyczna torba termiczna to Coleman Can Cooler 24 firmy Campingaz. Produkt jest odpowiedni do przenoszenia zimnych napojów. Sprawdzi się podczas pikników. Ma on pojemność 18, 9 l.

 

Zalety

Waga: Produkt ten jest bardzo lekki. Waży mniej niż 1 kg. Jest to bardzo istotne, gdy wybieramy się na spacer lub po prostu zanim dojdziemy na piknik, musimy przejść kilka kilometrów. W ten sposób sama torba nie stanowi obciążenia.

Pojemność: Torba jest bardziej pojemna. Można w niej zmieścić nawet 24 puszki napojów lub też kilka pudełek z jedzeniem oraz wkłady chłodzące.

Utrzymanie chłodu: Zdolność utrzymania chłodu tego modelu to ok 14 h. Wiele zależy od tego, jak dużo wkładów chłodzących umieścimy wewnątrz torby.

Materiał: Na trwałość produktu wpływa przede wszystkim jakość użytych do produkcji materiałów. W tym przypadku producent wykorzystał wysokogatunkowe tworzywa sztuczne, które wykazują dużą odporność na uszkodzenia.

Pielęgnacja: Produkt jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Materiał jest dość odporny na zabrudzenia, a te powstałe można szybko usunąć używając ciepłej wody z płynem do mycia naczyń.

 

 

Promis Torba Termiczna Tl16 Z 16L

 

Torba termiczna Promis Tl16 Z 16L jest dobrym produktem dla osób lubiących pikniki na świeżym powietrzu. Jest odpowiednia na wyprawę w góry, na łąkę lub na plażę, a za sprawą regulowanego paska na ramię łatwo się ją przenosi. Torba jest wykonana głównie z poliestru, ale w swoim składzie ma także piankę, folię oraz aluminium. 

Torba jest dostępna w kilku różnych kolorach, więc możemy wybrać ten, który podoba nam się najbardziej lub pasuje do reszty naszych akcesoriów. Ponadto wykonanie modelu jest estetyczne, ma też nowoczesny wygląd. Produkt z pewnością zmieści się do samochodu, dzięki czemu możemy go łatwo przenosić.

Użytkownikom podoba się poręczność torby oraz jej wielkość. Ponadto konsumenci wspominają, że pozwala utrzymać niską temperaturę, gdy na zewnątrz jest nawet 36 st. C. Produkt sprawdza się najbardziej latem oraz wiosną, kiedy z powodu temperatur jedzenie szybko się psuje i zależy nam, aby pozostało jak najdłużej świeże. Podczas wyjazdów będzie on bardzo praktyczny.

Promis Torba Termiczna Tl16 Z 16L jest produktem o wymiarach 28 cm x 22 cm x 25 cm i ma pojemność 16 litrów. Warstwa zewnętrzna to poliester, a wewnętrzna to pianka. 

 

Zalety

Wielkość: Torba pomieści 16 litrów. Dzięki temu zmieścimy w niej dużo żywności, ale także innych rzeczy, które nie chcielibyśmy, aby były narażone na wysoką temperaturę. 

Ilość kieszonek: Produkt ma jedną główną kieszeń zapinaną na zamek z dwoma suwakami. Jednak oprócz niej, po bokach znajdują się dwie siatkowe kieszonki, z przodu zapinana na zamek kieszeń, a za nią jeszcze przegródka bez zamka, dzięki czemu możemy schować więcej rzeczy. 

Łatwa w przechowywaniu: Torba, kiedy nie jest wypełniona jedzeniem, może być łatwo złożona w pół i schowana np. do szafy. Można ją również przewozić w bagażniku. Gdy jest wypełniona, nadal nie jest zbyt duża, dlatego jej przechowywanie jest łatwe.

 

Wady

Zapach: Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na nieprzyjemny zapach materiałów. Zwykle są to elementy z tworzywa sztucznego. Zapach można zwalczyć wietrząc torbę lub wkładając do niej zapach samochodowy.

 

 

Easy Camp Torba Termiczna Coolbag Stripe S 5L

 

Easy Camp Torba Termiczna Coolbag Stripe S 5L jest produktem, dzięki któremu będziemy w stanie przenieść nasze jedzenie na piknik bez obawy o wpływ temperatury. Doskonale nada się na różne wycieczki, kempingi lub pikniki. Najbardziej przydatna będzie latem, kiedy temperatury są wysokie, a jedzenie szybko się psuje, gdy jest wystawione na gorąco.

Model ma wytrzymały pasek, dlatego jego przenoszenie jest łatwe i przyjemne. Można go również regulować, więc nie będzie problemu z jego przenoszeniem. Produkt ma pojemność 5 litrów, a jego wymiary pozwalają na swobodny transport. Zmieścimy go w szafie, bagażniku, a nawet w innej torbie.

Torba jest estetycznie wykonana. W większości jest granatowa, jednak ma różnokolorowe paski. Ponadto ma dużą pokrywę zapinaną na zamek z dwoma suwakami, oraz mniejszą kieszeń z przodu, również zamykaną na zamek. 

Torba Easy Camp Torba Termiczna Coolbag Stripe S 5L ma wymiary 16 × 26 × 14 cm i jest wykonana z poliestru. Jej pojemność wynosi 5 litrów.

 

Zalety

Lepsza wodoodporność: Dzięki zgrzewanym szwom mamy większą pewność, że do środka nie przedostanie się żaden niechciany płyn. W rezultacie możemy czuć się bezpieczniej podczas użytkowania torby i mniej się martwimy podczas niespodziewanego deszczu. 

Łatwość w czyszczeniu: Produkt wyłożony jest specjalną wyściółką z syntetycznego materiału PEVA, więc łatwo się go czyści. Nie musimy się więc za bardzo martwić o możliwość ubrudzenia jej jedzeniem. 

Mobilność: Torba jest mała, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwiej ją transportować. Można ją nosić nie tylko na ramieniu, ale także wozić w bagażniku samochodu lub w koszu roweru. 

 

Wady

Wielkość: Torba ma pojemność 5 litrów, przez co na większe wyprawy lub pikniki może okazać się zbyt mała. 

Mało dodatkowej przestrzeni: Oprócz głównej kieszeni, produkt ma tylko jedną, dodatkową kieszonkę.

 

 

[ /show_more av_uid=’av-2vlo0m’]

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ