Najlepszy kołowrotek Shimano

Ostatnio aktualizowane: 27.09.23

 

 

Kołowrotki Shimano – ranking

 

 

Shimano Sienna 2500 RD 3BB+1RB

 

Osoby chcące kupić kołowrotek Shimano w dobrej cenie, powinny bliżej przyjrzeć się modelowi Sienna 2500 RD 3BB+1RB. Posiada on łącznie 4 łożyska i tylny hamulec. Korpus powyższego produktu jest grafitowy, z kolei obrotowa szpula została wykonana z aluminium. To przekłada się na dużą wytrzymałość i niezawodność.

Prezentowany kołowrotek został wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań. Należy do nich m.in. system Power Roller II (jednokierunkowe łożysko eliminujące ruch wsteczny) oraz system Dyna-Balance (rotor stosujący metodę contrabalansu, by zmniejszyć drgania podczas zwijania linki).

Konsumenci docenili kołowrotek głównie za praktyczność i dobrą jakość wykonania. Ponieważ waży on jedynie 280 g, trzymająca wędkę dłoń nie męczy się zbyt szybko i nawet długotrwałe holowanie ryby nie jest kłopotliwe. Poza tym powyższy model nadaje się do różnych metod łowienia.

 

 

 

 

Shimano Hyperloop 6000 FB

 

Kołowrotek o nazwie Shimano Hyperloop 6000 FB jest funkcjonalnym produktem. Na komfort użytkowania wpływa zarówno dobra jakość wykonania przekładni, jak też zastosowany system Dyna-Balance zapobiegający powstawaniu drgań. Przedstawiony model został dodatkowo wyposażony w rolkę Power Roller, która redukuje skręcanie linki.

Opisywany produkt waży 578 g i ma jedno łożysko. Jest on idealny do łowienia na grunt oraz do ciężkiego spinningu. Model Hyperloop 6000 FB ma stałą szpulę i przedni hamulec. Wygląda on elegancko i na pewno sprosta wymaganiom wędkarzy, zwłaszcza początkujących.

Jak można wywnioskować z opinii wydawanych przez konsumentów, prezentowany kołowrotek jest zaawansowany technologicznie. Jego największy atut to możliwość wygodnego i spokojnego wędkowania w niemal każdych warunkach. Specjalny nawój Varispeed dba o równe układanie linki, do tego ze względu na redukcję wibracji trzymająca wędkę dłoń nie męczy się za szybko.

 

 

 

 

Shimano Alivio 10000 FA

 

Shimano Alivio 10000 FA jest kołowrotkiem dedykowanym początkującym wędkarzom. Z pewnością przyda się on podczas połowów morskich z brzegu lub z łodzi. Wspomniany model posiada dwa łożyska. Jedno z nich jest nierdzewne, a drugie igłowe, w efekcie czego zapewnia ono płynną pracę.

Produkt został wyposażony w regulowany, przedni hamulec o mocy 8 kg. Wytrzymała, stała szpula z aluminium i płynnie pracujący rotor gwarantują wygodę użytkowania. Elementy te pozwalają oddawać precyzyjne rzuty na wodę oraz bezpiecznie holować złowione ryby, nawet o dużej masie. Kołowrotek waży 600 g, dlatego jest idealny m.in. do wędkowania surfcastingowego.

Z opublikowanych w Internecie opinii wynika, iż Shimano Alivio 10000 FA cieszy się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów. Doceniają go oni przede wszystkim za doskonałą jakość wykonania. Przedstawiony kołowrotek jest wytrzymały i solidny, dlatego nawet częsta eksploatacja nie wpłynie na niego negatywnie. Co więcej, produkt został wyposażony w kilka nowoczesnych technologii, które m.in. zapobiegają skręcaniu się linki i eliminują wibracje.

 

 

 

Jaki kołowrotek Shimano wybrać?

 

Dobrej jakości kołowrotek zapewni nam komfort podczas wielogodzinnego wędkowania. Niekiedy bez tego elementu łowienie ryb jest niemal niemożliwe, dlatego warto się w niego zaopatrzyć. Nie wiesz jednak, czym się kierować podczas wyboru? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Nie tylko doradzamy w nim, jak znaleźć idealny produkt dla siebie, ale też prezentujemy 3 najlepsze według nas propozycje marki Shimano.

 

 

Wybraliśmy firmę Shimano, ponieważ oferuje ona doskonałej jakości sprzęt zarówno dla początkujących, jak też nieco bardziej doświadczonych i wymagających wędkarzy. W ofercie tego przedsiębiorstwa znaleźć można nie tylko kołowrotki, ale również: żyłki, haki, spławiki, siatki, a nawet specjalną odzież. Wszystko to pozwala czerpać przyjemność i prawdziwą satysfakcję z wędkowania.

Dostępne w sklepach kołowrotki możemy zaklasyfikować do dwóch grup, biorąc pod uwagę szpulę, na którą nawijana jest żyłka. W niektórych modelach ten element jest ruchomy, a w innych stały. Produkty z ruchomą szpulą są mocne, a jednocześnie bardzo proste i idealnie nadają się one m.in. do wędkowania muchowego, gruntowego oraz morskiego. Z kolei kołowrotki, gdzie ta część jest nieruchoma, mają często o wiele szersze zastosowanie, co nadaje im uniwersalny charakter.

Istotną rolę odgrywa też położenie hamulca. Ten umieszczony z przodu według wielu osób jest o wiele bardziej precyzyjny i pozwala na łatwiejszą regulację. Co więcej, tego typu produkty są także lżejsze, co przekłada się na większy komfort użytkowania. W przypadku tylnego hamulca można mówić przede wszystkim o niezawodnym działaniu i również bezproblemowej regulacji, ale głównie podczas holowania ryby (dlatego lepiej nadaje się on do łowienia dużych okazów).

Najlepszy kołowrotek Shimano w 2023 roku powinien mieć dobre łożyska. Wbrew pozorom nie jest prawdą, że im więcej ich jest, tym lepiej. Bardziej liczy się jakość tego elementu. Czasami może się okazać, że model z czterema łożyskami jest o wiele bardziej wytrzymały niż ten z ośmioma czy dziesięcioma. Wędkarze często narzekają, że duża liczba łożysk to jedynie marketingowa sztuczka mająca zachęcić do zakupu danego produktu.

Nie zapominajmy, że najlepsze kołowrotki Shimano nie ważą zbyt dużo. To istotne zwłaszcza przy spinningu i innych metod łowienia ryb wymagających szybkich reakcji oraz intensywnej pracy dłońmi. Ciężki sprzęt sprawi, że wędkowanie nie będzie tak przyjemne i relaksujące, a nasze ręce szybko się zmęczą.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ