Najlepszy łuk bloczkowy Cobra

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

 

Łuki bloczkowe Cobra – ranking

 

 

Poe Lang Cobra Protex 076-158

 

Wszystkim pasjonatom łucznictwa polecamy Poe Lang Cobra Protex 076-158, czyli profesjonalny model bloczkowy. Sprzęt został przystosowany do potrzeb wprawionego strzelca. Poza tym sprawdzi się on nie tylko podczas treningu, ale i zawodów łuczniczych.

Ze względu na dużą moc, a tym samym zasięg strzały, łuk dedykowany jest dla osób dorosłych. Waga sprzętu to aż 2,2 kg. Siła naciągu to 55 funtów, co oznacza, że do pełnego naciągu niezbędne jest doświadczenie. Ramiona łuku wykonano z mocnego włókna szklanego, które jest odporne na odkształcenia. Materiał ten gwarantuje dobry naciąg cięciwy. Majdan zrobiono z hartowanego aluminium, które następnie zostało wyprofilowane. Chropowata powierzchnia jest gwarantem mocnego chwytu. Cięciwę wzmocniono w miejscach mocowania, tak by nie pękła przy naciąganiu.

Prezentowany model to łuk bloczkowy Cobra w dobrej cenie. Model gwarantuje silny wyrzut i dużą precyzję strzały, dlatego sprawdzi się podczas zawodów strzeleckich. Konsumenci uznają, że łuk jest dobrze wykonany, a przy tym gwarantuje nam dobrą celność strzałów.

 

 

 

 

Poe Lang Cobra Protex 076-157

 

Model Poe Lang Cobra Protex 076-157 to dobrze wyprofilowany łuk bloczkowy, który powstał z myślą o profesjonalnych strzelcach. Producent dołożył wszelkich starań, aby materiały były odporne na uszkodzenia i przetarcia.

Największą zaletą produktu jest jego duża moc (60 funtów), dlatego mogą z niego korzystać tylko osoby dorosłe. Taka siła generuje duży odrzut, co mogłoby zagrażać niedoświadczonym osobom. Ze względu na powyższy parametr, łuk ma bardzo duży zasięg. Całkowita długość modelu to 1,07 m, a waga – 2,2 kg. Ramiona wykonano z włókna szklanego, które cechuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym materiał nie odkształca się, dzięki czemu napięcie cięciwy nie zmieni się nawet mimo częstego używania. Majdan zrobiono z aluminium hartowanego, które równie jest wytrzymałe. W miejscu chwytu, powierzchnia została wyprofilowana i pokryta chropowatą warstwą, gdyż zapewnia to lepszy chwyt.

Łuk posiada wiele wzmocnień, przez co nie jest podatny na złamania. Cięciwa została tak zaprojektowana, by wytrzymać naciąganie. Konsumenci są bardzo zadowoleni z prezentowanego modelu. Jest on nie tylko tani, ale również dobrze wyważony, co przekłada się na komfortowe strzelanie.

 

 

 

 

Falcon Cobra 076-047

 

Łuk bloczkowy Falcon Cobra 076-047 to model, który dobrze sprawdzi się podczas strzelania sportowego. Do wykonania łuku użyto bloczków o niesymetrycznym ułożeniu. Taka konstrukcja gwarantuje dobre napięcie cięciwy i dużą moc wystrzału.

Długość naciągu waha się od 71,1 cm do 76,2 cm, wysokość modelu – 1,06 m. Z kolei siła łuku to 60 funtów. Majdan został wykonany z aluminium, które pokryto warstwą epoksydową. Dzięki temu jest on mocno chropowaty, przez co uchwyt jest stabilny, a ręka nie ślizga się. Oba ramiona zrobiono z włókna szklanego, które jest nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również elastyczne. Producent zabezpieczył cięciwę przed przecieraniem przy pomocy zwijki. W środkowym miejscu ulokowano mosiężny pierścień, który jest nasadką na strzały.

Łuk został tak skonstruowany, że posłane strzały celnie trafiają do celu. Konsumenci są bardzo zadowoleni z produktu. Podkreślają, że posiada on wiele zabezpieczeń przed uszkodzeniem, więc to inwestycja na lata.

 

 

 

Jaki łuk bloczkowy Cobra wybrać?

 

Łucznictwo to bardzo ciekawe zajęcia, które ma długą tradycję. Jeśli jesteś nim zainteresowany to wiedz, że każdy sport wymaga od nas zaopatrzenia się w specjalny osprzęt. Jednak wiele osób nie wie na co zwrócić uwagę, by znaleźć dobrej jakości łuk, dlatego zanim udasz się do sklepu przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w tu wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci zakupie wygodnego produktu.

 

 

W tekście pokażemy Ci czym wyróżnia się najlepszy łuk bloczkowy Cobra w 2024 roku. Wybraliśmy akurat firmę Cobra, gdyż słynie ona z produkcji wysokiej jakości sprzętów strzeleckich, które sprawdzą się zarówno podczas zawodów lub w samodzielnym treningu. Sprzęty bloczkowe ma kilka krążków, które nazywane są bloczkami. To na nie nawinięty jest kabel, co wspomaga napięcie cięciwy. Dzięki temu obsługa produktu jest prostsza.

Zanim udamy się na zakupy, należy zastanowić się jaki model będzie dla nas najlepszy: myśliwski czy sportowy. Pierwszy z nich przeznaczony, tak jak sugeruje jego nazwa, do strzelania w terenie. Łuki można używać w 13 państwach Unii Europejskiej, między innymi takich jak Włochy, Portugalia i Hiszpania. Podstawowe zalety takiego produktu to niewielka waga i cicha praca. Ich głównym celem jest jak najszybsze napięcie cięciwy i ustrzelenie zwierzyny. Z kolei niewielkie gabaryty ułatwiają przenoszenie. Testy potwierdziły, że szybkość wypuszczenia strzały może osiągnąć między 300 FPS a 350 FPS, czyli stóp na sekundę. Drugim rodzajem jest łuk sportowy, nazywany również tarczowym i służy do strzelania do oznakowanych obiektów. Takie modele są dość długie (mają około 35 cm więcej od poprzedniego produktu), a do tego ciężkie. Gwarantuje to jednak dużą stabilność podczas strzelania, co przekłada się na precyzję. Prędkość posłania strzały waha się między 270 FPS 330 FPS.

Aby interesujący nas sprzęt sprawdził się, należy upenić się, jaka jest jego siła. Tym terminem oznaczamy największą moc, jaką potrzebuje użytkownik do pełnego napięcia łuku. Wartość ta wyrażana jest w funtach. Podjęcie decyzji nie jest trudne, gdyż początkujący strzelec może nie być w stanie napiąć zbyt wymagającego produktu. Jednocześnie, regularny trening sprawi, że nasza siła wzrośnie. Wiele osób uważa, że najlepsze łuki bloczkowe Cobra to takie, które są dopasowane do potrzeb użytkownika – chodzi tutaj głównie o moc, aby osoba korzystająca ze sprzętu, była w stanie go napiąć.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ