Ostatnio aktualizowane: 26.05.22

 

Najważniejsze zalety:

Męskie buty trekkingowe są dostępne w wielu rozmiarach, co daje możliwość ich dopasowania idealnie do stopy kupującego. Jest to model całoroczny. Gumowa podeszwa TRAXION jest gwarancją dobrej przyczepności do podłoża, także w przypadku wilgotnej nawierzchni. Do produkcji butów wykorzystano też materiał adiPRENE, który dobrze tłumi wstrząsy i chroni piętę przed uderzeniami.

 

Najważniejsze wady:

Zdaniem użytkowników wyściółka jest bardzo miękka, co oczywiście stanowi jej zaletę, jednak materiał użyty do jej produkcji szybko się wyciera. We wnętrzu obuwia pojawiają się najpierw nieestetyczne wyglądające przetarcia, a następnie drobne dziury. Świadczy to o słabym wykonaniu wyściółki.

 

Werdykt: 9.4/10

Nie każdy jednak zauważa tego typu wady produktu, dużo mężczyzn twierdzi, że to najlepsze buty trekkingowe w tej cenie. Obuwie jest lekkie, a dzięki temu wygodne. Ma niską, miękką, solidnie zrobioną cholewkę. Gumowa podeszwa jest wytrzymała i nie ściera się szybko. Opinie Adidas Terrex Swift Solo są w większości pozytywne.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia TRAXION

W produkcji obuwia wykorzystano technologię TRAXION, co oznacza, że podeszwa została zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze przylegać do podłoża, po którym się poruszamy. W związku z tym nawet w trakcie leśnych, wymagających wędrówek, pokonywania wilgotnych ścieżek, możemy zachować stabilność i bezpieczeństwo. Gumowa podeszwa jest wysokiej jakości, czego potwierdzeniem bez wątpienia jest to, że nie ulega ścieraniu. Osoby przeprowadzające test Adidas Terrex Swift Solo to potwierdzają.

Materiał adiPRENE

W trakcie pokonywania wymagającej trasy bardzo ważna jest odpowiednia amortyzacja. Zapewnia ją elastyczny materiał adiPRENE znajdujący się w podeszwie środkowej tuż pod piętą. Ma on bardzo dobre właściwości absorpcyjne, dostosowuje się do kształtu stopy i skutecznie pochłania siłę uderzenia. Nawet jeśli chodzimy po bardzo twardej nawierzchni, nie odczuwamy dyskomfortu. Kupujący przyznają, że długa wędrówka nie powoduje nadmiernego obciążenia stóp. Czując się wygodnie w butach, można pokonywać dłuższe dystanse, nie trzeba co chwilę robić przerw ani martwić się o otarcia i inne niedogodności.

 

Wykonanie

Kupujących interesuje nie tylko cena Adidas Terrex Swift Solo, ale przede wszystkim jakość wykonania obuwia. Cholewka w przedniej części została zrobiona z mocnego materiału, który jest odporny na uderzenia, przetarcia i zniekształcenia. Dodatkowo zastosowane tworzywo zapewnia optymalny przepływ powietrza, co pozwala pozbyć się problemu nadmiernej potliwości stóp. Wyściółkę zrobiono z przewiewnej siatki podszytej gumką. Użytkownikom podoba się to, że wkładkę można łatwo wyjąć i wyczyścić. W efekcie możliwe jest zachowanie odpowiedniej higieny. Jak wiadomo, we wnętrzu buta mogą rozwijać się bakterie, dlatego też jego regularne czyszczenie jest tak ważne.

 

Design

Buty trekkingowe podobają się mężczyznom, bo mają prosty design. Czarny kolor w połączeniu z szarym ładnie się prezentuje. Na obuwiu nie ma zbędnych zdobień (tylko logo producenta), więc pasuje ono do każdej sportowej stylizacji. Buty mają solidny system sznurowania i łatwo się je wkłada. Są lekkie, więc nie sprawiają, że nasze stopy szybciej się męczą.

 

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Mikołaj

September 26, 2021 at 8:07 am

Mam ten model od 4 lat, używam głownie do jazdy na rowerze, bo mają bardzo twardą podeszwę. Do chodzenia raczej słabe, na mokrym, bardzo śliskie, w górach strasznie zaciągają kamienie do środka. Poza tym są bardzo twarde i praktycznie bez amortyzacji, więc nadają się głównie do prostych wspinaczek a nie jako daily. Zalety – trwałe i wodoszczelne. Wady – jako buty do wspinaczki, raczej nie mają, ale sprzedawcy od jakiegoś czasu reklamują je jako wygodne buty trekingowe i jest to wierutne kłamstwo marketingowe.

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

October 3, 2021 at 7:06 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół PlanujWłóczęgę.com

Odpowiadać
Tom

January 25, 2021 at 6:10 am

Nie polecam tych butów nigdy już nie kupię tych butów wolę kupić Salomona są droższe ale bardziej wytrzymałe adidas terrex solo strasznie skrzypią piszczą na mokrej nawierzchni podeszwa się przeciera i odkleja puszcza szycie i bardzo szybko pięty pękają

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

February 3, 2021 at 4:14 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół PlanujWłóczęgę.com

Odpowiadać