Ostatnio aktualizowane: 22.03.23

 

Najważniejsze zalety:

Osoby wystawiające opinie o The North Face Speedlight Pant wskazują, że materiał wykonania dobrze przylega do nogi, a jednocześnie nie krępuje ruchów. Spodnie wyglądają na idealnie dopasowane, a przy tym pozostają wygodne w noszeniu. Dodatkowo materiał dobrze zabezpiecza przed wiatrem. Dołączony do kompletu pasek umożliwia idealnie dopasowanie ubrania, tak aby nie zsuwało się z bioder.

 

Najważniejsze wady:

Trzeba wiedzieć, że spodnie nie mają ściągacza na dole, a sporo osób uważa to za niezbędny element. W związku z tym materiał może lekko odstawać do kostki. Nie powinien być to jednak duży problem, bo są to spodnie o kroju slim.

 

Werdykt: 9.3/10

Ubranie jest w 85% wykonane z nylonu, a w 15% z elastanu dobby o gęstości równej 148 g/m2. Spodnie trekkingowe mają hydrofobowe wykończenie. Są one dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, szarej i granatowej. Do wyboru są rozmiary od 28 do 38. Ubranie jest polecane do długich trekkingów połączonych z elementami wspinaczki. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Materiał Windwall

Do produkcji wykorzystano Windwall, czyli grupę materiałów wytworzonych i opracowanych przez firmę The North Face. Są to gęsto ułożone, ciasno tkane włókna syntetyczne. Wykazują one ponadprzeciętną odporność na przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo materiał gwarantuje skuteczną ochronę przed wiatrem i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Warto mieć też świadomość, że materiał Windwall jest elastyczny, więc nie odczuwa się żadnego dyskomfortu podczas chodzenia. Tkanina wprawdzie przylega do skóry, ale jednocześnie odznacza się dużą elastycznością, więc nie krępuje ruchów.

Ochrona przed przemakaniem

Spodnie są pokryte specjalną zewnętrzną powłoką DWR, dzięki której materiał szybko nie namaka. W związku z tym, jeśli podczas wędrówki dojdzie do załamania pogody, możemy być pewni, że spodnie nie staną się mokre w kilka minut (dobrze odprowadzają wilgoć). Wykonany przez konsumentów test The North Face Speedlight Pant potwierdził też, że ubranie stanowi nie tylko dobre zabezpieczenie przed deszczem, ale i przed wiatrem. Atutem tych spodni jest też krótki czas schnięcia.

 

Wygoda noszenia

Cena The North Face Speedlight Pant wynosi niecałe 300 zł, co dla niektórych osób może wydawać się dużo. Niemniej jednak konsumenci, którzy już podjęli decyzję o zakupie twierdzą, że było warto. Spodnie są nie tylko wytrzymałe i sprawdzają się na kilka sezonów, ale też okazują się wygodne w noszeniu. Mają elastyczny pas i dodatkowy pasek pozwalający na szybką regulację obwodu. Poza tym w kroku jest materiałowy klin. Zapinane na suwaki kieszenie umożliwiają bezpieczne przenoszenie drobnych przedmiotów, bez obaw o ich zgubienie. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ