Opinie o Esbit Food Jug

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Termos nie jest duży, dlatego wygodnie się go przenosi w torebce. Ważne jest to, że nakrętkę można wykorzystać jako miseczkę, więc nie ma potrzeby zabierania z domu talerza. Osoby publikujące opinie o Esbit Food Jug podkreślają też, że model łatwo się myje, gdyż od środka pokryto go gładką powłoką, do której nie przywiera jedzenie.

 

Najważniejsze wady:

Zdaniem niektórych kupujących jest to stosunkowo ciężki model, nawet po opróżnieniu. Nie sprawdza się on jako termos dla dziecka, bo może mocno obciążyć plecak. Wynika to m.in. z zastosowanego do produkcji materiału, czyli stali nierdzewnej.

 

Werdykt: 9.8/10

Produkt nie jest pozbawiony wad, ale ma dużo atutów, które nad nimi przeważają. Często mówi się o nim, że to najlepszy termos obiadowy dla osób chcących jeść na drugie śniadanie ciepłe posiłki, a nie tylko kanapki. Jego pojemność wynosi 0,5 l. Model wykazuje odporność na korozję.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Praktyczność

Co prawda nie jest to najlżejszy termos, ale jak pokazał test Esbit Food Jug, nie zajmuje dużo miejsca w torebce, można go też wygodnie przewozić w samochodzie. Wykonano go z materiału, który nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, a więc nawet po dłuższym czasie nie pojawią się na nim mało estetyczne przetarcia. Co ciekawe, termos pokryto od zewnątrz specjalną, antypoślizgową powłoką i możemy go wygodnie trzymać w dłoniach bez potrzeby np. zdejmowania grubych rękawic. Zakrętka dobrze sprawdza się jako miseczka, a szeroki wlew sprawia, że posiłek mogą jednocześnie jeść dwie osoby. Trzeba dodać, że materiał wykorzystany do produkcji modelu jest pozbawiony BPA i nie wchodzi w reakcje chemiczne z żywnością.

Łatwe mycie

Niektóre termosy obiadowe nie są łatwe do utrzymania w czystości, ale nie dotyczy to modelu marki Esbit. Ze względu na szeroki wlew bez trudu włożymy do środka gąbkę i pozbędziemy się resztek jedzenia. Poza tym wnętrze jest pokryte gładką, srebrną warstwą o antybakteryjnych właściwościach. Zapobiega ona namnażaniu się drobnoustrojów i przywieraniu jedzenia do ścianek. Ponieważ mycie termosu nie zajmuje dużo czasu, możemy go używać codziennie i jednocześnie uniknąć sięgania po niezdrowe przekąski czy dania fast food, gdy poczujemy głód.

 

Dobre właściwości termoizolacyjne

To, co wyróżnia model to dobre właściwości termoizolacyjne. Wlana do środka zupa z pewnością nie wystygnie zbyt szybko, dlatego możemy swobodnie zjeść ciepły posiłek przebywając poza domem. Model jest odpowiedni w szczególności dla osób, które w miejscu pracy nie mają dostępu do kuchenki mikrofalowej czy innego sprzętu pozwalającego na szybkie podgrzanie lunchu. Jeśli do termosu przelejemy posiłek mający temperaturę 100 st. C, po 6 godzinach wciąż będzie unosiła się para wodna. Po upływie 12 godzin potrawa zachowa niemal 50% początkowego ciepła. Choć model ma tak dobre właściwości termoizolacyjne, cena Esbit Food Jug została uznana przez konsumentów za korzystną. Istotne jest też to, że nie ma ryzyka poparzenia się podczas odkręcania termosu. Zapobiega temu zawór odpowietrzający, który znajduje się w wewnętrznej nakrętce. Żeby obniżyć ciśnienie wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ