Opinie o Fjord Nansen Honer

Ostatnio aktualizowane: 27.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Jak wykazał test Fjord Nansen Honer, termos bardzo długo utrzymuje optymalną temperaturę zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów. Wynika to z dobrze przemyślanej konstrukcji, to model z podwójnymi ściankami, między którymi znajduje się próżnia. Zdaniem konsumentów jest on bardzo wytrzymały, a ponieważ został pokryty gumową powłoką, można go pewnie chwycić.

 

Najważniejsze wady:

Część kupujących narzeka na brak automatycznego korka, bo według nich jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Niemniej jednak zastosowanie klasycznego otwierania sprawia, że termos ma lepsze właściwości termoizolacyjne i napój dłużej pozostaje ciepły.

 

Werdykt: 9.3/10

Mimo że nie jest to termos bez wad, jest to jeden z popularniejszych modeli. Waży on 290 g, a jego całkowite wymiary są równe: 25 cm x 6,8 cm. Okazuje się, że nawet po upływie kilkunastu godzin kawa czy herbata pozostaje ciepła, dlatego termos można zabierać ze sobą nie tylko do pracy, ale i na wycieczki.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Solidne wykonanie

Fjord Nansen Honer to termos stalowy, ale mimo to nie obciąża nadmiernie plecaka (nawet jeśli jest pełny). Wykazuje on podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, a zwłaszcza zarysowania. To bardzo solidny model, który może być bez przeszkód używany codziennie, przykładowo w pracy. Chętnie kupują go również miłośnicy podróży. Prosta konstrukcja daje pewność, że termos nie zepsuje się niespodziewanie w czasie wycieczki. Zakręcany korek nie jest wyposażony w mechanizmy, które mogłyby ulec awarii i nagle przestać działać tak, jak powinny. Nie jest to jedyna zaleta zachęcająca do zakupu produktu Fjord Nansen Honer. Cena modelu wynosi mniej niż 100 zł, a więc nie jest to duży wydatek.

Bardzo dobra izolacja termiczna

Nie ma ryzyka, że wlany do termosu napój szybko stanie się zimny, co potwierdzają zadowoleni z zakupu konsumenci, którzy opublikowali opinie o Fjord Nansen Honer. Model został przetestowany przez redakcję jednego z najbardziej popularnych w Polsce czasopism o tematyce górskiej. Okazało się, że termos wyróżnia się bardzo dobrą izolacją termiczną i to niezależnie od temperatury otoczenia. Wlano do niego wodę o temperaturze 95 st. C, po dwóch godzinach wynosiła ona 86 st. C, a po czterech 81,5 st. C. Kiedy sprawdzono temperaturę zawartości po upływie 12 godzin, wynosiła ona 72,3 st. C. Jest to model, który można zabrać ze sobą na wycieczkę nawet zimą. Chcąc napić się ciepłego napoju, wystarczy lekko odkręcić korek i przechylić termos, aby napełnić kubek. Takie rozwiązanie chroni zawartość przed szybkim wychłodzeniem.

 

Wygodne mycie

Umycie termosu po użyciu nie sprawia żadnego problemu. Ponieważ ma on stosunkowo szeroki wlew, możemy włożyć do środka gąbkę lub specjalną myjkę i dokładnie wyczyścić ścianki. To daje nam pewność, że udało nam się usunąć pozostałości po kawie czy herbacie i wewnątrz termosu nie powstanie osad. Nie będziemy również narzekać na specyficzny, nieprzyjemny zapach.

 

Nie wyślizguje się z dłoni

Ponieważ termos został pokryty gumową powłoką, nie wyślizguje się z dłoni (co mogłoby przyczynić się do jego zniszczenia lub rozlania zawartości). Co ciekawe, można go pewnie chwycić także w sytuacjach, gdy mamy na dłoniach grube rękawice, nie musimy ich zdejmować, aby napić się ciepłego napoju. Z tego względu model jest uważany za praktyczny.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ