Ranking 13 najlepszych termosów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Termosy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Esbit 1l to termos, który jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłego kubka lub plastikowego pojemnika. Wstępując po drodze z pracy do kawiarni, nie będziesz musiał się martwić, że kupując kawę na wynos i dostając ją w plastikowym opakowaniu, przyczyniasz się do zanieczyszczania środowiska. Od teraz, posiadając ten model, będziesz mógł także zabierać z domu swoją ulubioną kawę. Pozwoli to na odłożenie pieniędzy. Polecaną dla dzieci wersją produktu jest model Rex London Charlie The Lion. Dzięki przyjaznemu designowi pociechy z chęcią będą chciały go używać. Termos został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zapewnia to trwałość oraz odporność na zniszczenia, co w przypadku produktów dla dzieci jest bardzo ważne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Termos wyprodukowano ze stali nierdzewnej, pokrytej od zewnętrznej strony antypoślizgową powłoką. Taka budowa zapewnia nie tylko trwałość, ale również zabezpiecza przed przypadkowym upuszczeniem przedmiotu. Jego poręczny kształt pozwala na mocne utrzymanie kubka w dłoni.

Wady

Produkt nie nadaje się do mycia w zmywarce, ponieważ zewnętrzna powłoka może stracić swój oryginalny kolor. Zalecane jest mycie ręczne, przy użyciu płynu do naczyń oraz wody.

Podsumowanie

Model wyposażony został w dwa rodzaje korków: automatyczny oraz tradycyjny. Można je stosować zamiennie, w zależności od potrzeb użytkownika. Pojemnik występuje w czarnej kolorystyce, z wyrazistym pomarańczowym paskiem. Jego pojemność wynosi 1 litr.

Drugi wybór

Zalety

Rex London Charlie The Lion to model, który zrobiono ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to długotrwałe zachowanie ciepła cieczy znajdującej się w jego wnętrzu. Termos ma szeroki wlew, który został zakończony typowym dla tego produktu korkiem. Ułatwia on nalewanie napoju do kubka.

Wady

Zakrętka, która jednocześnie jest kubeczkiem do picia, wykonana została z plastiku. Może to zwiększać obawę o to, że wspomniany element ulegnie szybszemu zniszczeniu.

Podsumowanie

Pojemność termosu liczy 350 ml, jego całkowita wysokość to 21 cm, a waga wynosi 225 g. Produkt dostępny jest w jasnej kolorystyce. Zewnętrzna powierzchnia pokryta jest grafiką zwierząt. Model ten przeznaczony jest do użytkowania przez dzieci.

Rozważ też

Zalety

W produkcie, pomiędzy ściankami wykonanymi ze stali nierdzewnej została zrobiona izolacja cieplna. Pozwala ona na utrzymanie temperatury gorących napojów do 8 h, a zimnych do 12 h. Ustnik został tak wyprofilowany, aby ułatwić użytkownikowi picie m.in. kawy, herbaty, a także chłodzonych soków.

Wady

Model jest dostępny w różowym kolorze. Bardziej podoba się kobietom i to zwykle one decydują się na jego zakup. Jeśli szukasz czegoś w stonowanych kolorach, nie jest to produkt dla Ciebie.

Podsumowanie

Pokrywka kubka wyposażona została w blokadę uniemożliwiającą jego otwarcie. Ogranicza to ryzyko wylania cieczy. Pojemność produktu wynosi 420 ml, a jego wysokość mierzy 23,5 cm. Średnica pojemnika dostosowana jest do większości uchwytów samochodowych i rowerowych.

 

 

13 najlepszych termosów. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej znajduje się ranking termosów. Został on przygotowany na podstawie zamieszczonych przez kupujących w Internecie komentarzy. Gwarantujemy, że zaprezentowane w tym zestawieniu modele są bardzo dobrej jakości oraz cieszą się pochlebnymi opiniami użytkowników. Informacje zawarte w opisach zostały starannie opracowane, dlatego nie powinieneś mieć problemu podczas wyboru naczynia.

 

 

Termos Esbit

 

1. Termos Esbit Vacuum Flask 1l grafitowy

 

Termos Esbit został wykonany ze stali nierdzewnej. Zewnętrzna strona pokryta jest czarną antypoślizgową powłoką. Pomaga ona w zabezpieczeniu przed przypadkowym upuszczeniem przedmiotu z rąk, co mogłoby spowodować jego zniszczenie. Produkt jest bardzo poręczny. Zapewnia to jego praktyczny kształt, umożliwiający pewne utrzymanie pojemnika w dłoni. 

W środkowej części naczynia umieszczono cienką warstwę srebra o działaniu antybakteryjnym. Warstwa ta pomaga także w usuwaniu osadu oraz podnosi właściwości termiczne modelu. Dużym atutem produktu jest także jego prosty design. Zewnętrzny materiał, jak już wspomnieliśmy,  jest matowy w kolorze czarnym. Pod nakrętką znajduje się pomarańczowy pasek, nadający produktowi oryginalny wygląd.

Opinie o termosach marki ESBIT są zawsze pozytywne. W przypadku prezentowanego pojemnika nie jest inaczej. Kupujący wybierają ten produkt ze względu na długi czas utrzymywania temperatury zarówno ciepłego, jak i zimnego napoju. Zapewnia to próżnia znajdująca się pomiędzy ściankami i wykonania z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

 

 

 

 

Termos dla dzieci

 

2. Rex London Termos Charlie The Lion 350 Ml 27566

 

Rex London Charlie The Lion to termos dla dzieci. Mieści on 350 ml napoju. Jego wysokość wynosi 21 cm, a waga sięga 225 g. Jest on pojemny, więc zmieści wystarczającą ilość picia, które powinno wystarczyć dziecku podczas dnia spędzonego w szkole lub przedszkolu.

Prezentowany model został wykonany ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest odporny na zniszczenia, w związku z tym produkt może posłużyć użytkownikowi przez dłuższy czas. Pokrywka termosu pełni także funkcję kubka, z którego po nalaniu do niego soku, czy herbaty, dziecko może bez problemu korzystać. Naczynie ma uchwyt umożliwiający lepsze trzymanie w dłoni.

Aby najmłodsi użytkownicy chcieli korzystać z termosu, powinien on wyróżniać się ciekawym wyglądem tak jak w przypadku Rex London Charlie The Lion. Dużym atutem tego naczynia jest jego design. Rodzice wybierając produkt dla dziecka, zwracają na to szczególną uwagę. Opisywany model ma jasnożółty kolor. Na powierzchni zewnętrznej znajdują są wzory zwierząt, które podobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

 

 

 

 

Termos Smile

 

3. Termos Turystyczny Mpm Smile Różowy STT-5 420ml

 

Termos Smile STT – 5/15 mieści 420 ml cieczy. Jego wysokość wynosi 23,5 cm, a średnica 6,4 cm. Produkt zaprojektowano w taki sposób, aby bez problemu można było go umieścić w uchwytach samochodowych oraz rowerowych. Model sprawdzi się zarówno w pracy czy szkole, jak i podczas wycieczek i podróży. 

Kubek wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Użycie tego materiału zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury, w przypadku napojów ciepłych do 8 h, a zimnych do 12 h. Produkt został tak wyprofilowany, aby korzystanie z niego było wygodne i komfortowe.

Użytkownicy twierdzą, że jest to dobry termos. Jego największą zaletą jest zastosowanie automatycznego otwierania. Wystarczy jedynie przycisnąć przycisk i pojemnik się otworzy. Bez problemu można to zrobić, używając tylko jednej ręki. W pokrywce zamontowane jest także zabezpieczenie uniemożliwiające przypadkowe otwarcie termosu, które mogłoby skutkować wylaniem się umieszczonego w środku napoju.

 

Zalety

Łatwe użytkowanie: System blokujący zabezpiecza napój przed wylaniem. Jest on łatwy w obsłudze. Warto też wspomnieć, że nakrętka jest tak zaprojektowana, aby termos można było otworzyć jedną ręką.

Utrzymanie temperatury: Produkt długo utrzymuje temperaturę napoju – nawet do 12 h, jeśli przewozimy napoje zimne.

 

Wady

Szczelność: Z czasem produkt nieco traci swoje właściwości i przestaje być szczelny. Dlatego w plecaku czy torbie warto go zawsze ustawiać w pozycji pionowej.

Wygoda trzymania: Niektórzy uważają, że produkt mógłby być lepiej wyprofilowany, bo picie z niego nie zawsze jest wygodne.

 

 

 

 

 

Termosy turystyczne

 

4. Termos Salewa Thermobottle 0,75L

 

Termosy turystyczne wyróżniają się długotrwałym utrzymaniem temperatury cieczy. W przypadku modelu Salewa Thermobottle nie jest inaczej. Test termosów wykazał, że opisywany produkt cechuje się bardzo dobrymi właściwościami. Po 6 h temperatura gorącego płynu wynosiła 72 st. C, a po 24 godzinach – 46 st. C. W przypadku zimnych napojów temperatura po 6 godzinach mierzyła 9 st. C, a po 24 godzinach – 16 st. C.

Pojemność produktu liczy 500 ml, a jego waga 340 g. Pozwala to na używanie go podczas wycieczek, a także w szkole oraz pracy. Dzięki zamontowanemu, automatycznemu korkowi możliwe jest sprawne otwieranie naczynia przy pomocy jednej ręki. Pokrywka może służyć jako kubek.

Konsumenci dobrze oceniają ten produkt nie tylko ze względu na długi czas utrzymania odpowiedniej temperatury, ale także ze względu na jego prosty design. Model jest dostępny w kolorze czarnym, dlatego też może być przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jest on także poręczny. Możliwe jest jego stabilne utrzymanie w dłoni, dzięki pokryciu zewnętrznej części naczynia matowym materiałem.

 

 

 

 

Termos do kawy

 

5. Kubek Bidon Termos z uchwytem Promis TMF-C35

 

Chcesz kupić termos do kawy? Godny polecenia jest model Promis TMF – C35. Jego pojemność wynosi 0,35 litra, czyli tyle, co duży kubek. Sprawdzi się on dobrze jako naczynie do picia w szkole lub w pracy, a także podczas wyjazdów i wycieczek. Dzięki optymalnej wielkości bez problemu zmieści się w uchwytach samochodowych oraz rowerowych.

Jest to dobry i tani termos, ponieważ został wykonany z najwyższej jakości stali. Szczelna pokrywka pomaga w ochronie przed utratą ciepła, dobrze się sprawdza zarówno w przypadku zimnych, jak i ciepłych napojów. Czas utrzymania temperatury wynosi od 2 do 6 godzin. Wysokość całkowita pojemnika liczy 21 cm, a średnica podstawy mierzy 6,5 cm.

W opiniach użytkowników można przeczytać, że termos jest szczelny. Gwarantuje to jego nieprzepuszczalna pokrywka. Dodatkowo kupujący uważają, że bardzo wygodne jest to, że istnieje możliwość bezpośredniego picia z termosu (nie ma potrzeby użycia kubka).

 

 

 

 

Termos Skip Hop

 

6. Termos do posiłków Skip Hop Pszczoła 252379

 

Szukasz modelu do przechowywania posiłku dla dziecka. Odpowiedni dla Ciebie będzie termos Skip Hop Zoo Pszczoła 252379. Jest on stworzony dla dzieci, które często przebywają poza domem i zamiast kanapki wolą zjeść ciepły posiłek.

Pojemnik wykonany został ze stali nierdzewnej i pozwala na utrzymanie temperatury jedzenia nawet przez kilka godzin. Jego pojemność wynosi 325 ml. Jest ona wystarczająca, aby zmieścić pełnowartościowy posiłek dla dziecka. Możliwy jest w nim transport zarówno ciepłych, jak i zimnych dań.

Konsumenci poszukujący odpowiedniego termosu do przechowywania jedzenia dla dziecka zwracają głównie uwagę na szeroki wlew, przez który z łatwością można napełnić pojemnik, a po opróżnieniu dokładnie go umyć. Prezentowany model spełnia to kryterium. Jego dodatkowym atutem jest to, że został on wyposażony w praktyczny łyżko – widelczyk. Dzięki temu w każdym momencie bez problemu można nakarmić dziecko.

 

 

 

 

Termos Fjord Nansen

 

7. Fjord Nansen Termos stalowy Honer 0,5L

 

Termos Fjord Nansen o pojemności 0,5 litra ma 25 cm wysokości, a jego średnica liczy 7 cm. Zainstalowane zostało w nim klasyczne otwieranie (zakręcane na korek). Zewnętrzna część modelu pokryta jest czarnym, antypoślizgowym materiałem umożliwiającym jego stabilne oraz mocne utrzymanie w dłoni.

Produkt ma klasyczny design. Występuje w czarno – matowej wersji z metaliczną zakrętką oraz spodnią powierzchnią. Model waży jedynie 290 g, dlatego też nie jest zbyt dużym obciążeniem. Dobrze sprawdzi się do codziennego użytku, a także w przypadku wycieczek oraz dłuższych podróży.

Kupujący decydują się na ten produkt głównie ze względu na możliwość długotrwałego utrzymania temperatury napoju. Po 12 h temperatura cieczy znajdującej się wewnątrz naczynia wynosi 72,3 st. C, a przy trzymaniu przez 24 godziny, spada ona jedynie o niecałe 20 st. (wynosi 57,4 st. C). Dużym atutem produktu jest łatwość jego czyszczenia.

 

 

 

 

Termos Stanley

 

8. Stanley Classic Termos Stalowy Zielony 1 litr 10-01254-038

 

Termos Stanley Classic 10-01254-038 jest dobrym miejscem do przechowywania napojów nawet przez kilkanaście godzin. Wykonany został z wytrzymałej oraz nieszkodliwej dla zdrowia stali nierdzewnej. Zbudowany jest z dwóch ścianek izolowanych od siebie próżniowo. Takie rozwiązanie powoduje, że zewnętrzna powierzchnia naczynia się nie nagrzewa.

Model ma zakrętkę, która może posłużyć jako kubek. Zainstalowana w korku silikonowa uszczelka gwarantuje bardzo dobrą szczelność produktu. Podczas napełniania pojemnika pomocny jest szeroki wlot, sprawiający, że czynność ta jest bezproblemowa. W przypadku czyszczenia, korek oraz korpus należy umyć ręcznie, a zakrętkę można myć w zmywarce.

Produkt ma dobre opinie, ponieważ cechuje go nowoczesny wygląd oraz niespotykany kształt. Pojemność termosu wynosi 1 l, a jego wysokość mierzy 36 cm. Jest on zaopatrzony w uchwyt, który bez problemu można złożyć podczas transportu. Kubek pomimo sporej wielkości jest bardzo wygodny do trzymania. 

 

 

 

 

Termos z pompką

 

9. Stalgast Termos stołowy z pompką 3,5 l 383351

 

Do serwowania gorących i zimnych napojów dobrze się sprawdzi termos z pompką. Polecanym tego typu naczyniem jest model Stalgast 383351. Ma on bardzo dużą pojemność jak na tego typu produkt, ponieważ mieści aż 3,5 l. Dzięki temu dobrze sprawdzi się podczas długich wycieczek. Proste wykończenie korpusu nadaje mu stylowego i eleganckiego wyglądu, dlatego też może być użytkowany w pracy.

Model ma pompkę, która ułatwia precyzyjne nalewanie napojów. Jest on sprzedawany także z wykonaną ze stali nierdzewnej rurką ssącą. Produkt można bez dużego wysiłku wyczyścić, co potwierdzają pozytywne opinie. Dodatkowym atutem jest uchwyt, który umożliwia bezproblemowe przenoszenie kubka.

Szukając odpowiedniego termosu, konsumenci zwracają uwagę, aby wybrany przez nich model był szczelny. Prezentowane naczynie ma zabezpieczenie, które zapobiega rozlewaniu się napojów. Zostało ono starannie wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Gwarantuje to wytrzymałość produktu przez długi czas.

 

 

 

 

10. Esbit FJ750

 

Termos na żywność Esbit FJ750 to pierwszy produkt, który pragniemy Państwu zaprezentować. Jest to estetyczny, ergonomiczny model, który świetnie trzyma temperaturę przewożonych w nim napojów czy zup. Został wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej, która jest wysoce odporna na uszkodzenia, nawet gdy termos spadnie ze sporej wysokości.

Dodatkowo z zewnątrz jest pokryty specjalną, czarną, matową powłoką antypoślizgową, a więc ryzyko wyślizgnięcia się pojemnika z dłoni zostało zmniejszone. Natomiast wnętrze jest pokryte warstwą srebra, co przede wszystkim podnosi właściwości termiczne produktu oraz działa antybakteryjnie.

Dzięki temu, prezentowany model nadaje się zarówno do przewożenia napojów/dań ciepłych, jak i zimnych. Zalecane jest wcześniejsze, 4 minutowe, hartowanie wnętrza przed każdym napełnieniem termosu. Odpowiednio wrzątkiem, gdy chcemy przewozić ciepłe rzeczy lub zimną wodą, gdy mają być to napoje lub dania zimne.

Wymiary produktu to: średnica – 108 mm, wysokość – 160 mm, waga – 470 g i pojemność 750 ml. Ten najlepszy termos uważany jest za solidne, wygodne w użyciu rozwiązanie, idealne na wycieczki lub do pracy.

Model Esbit FJ750 to termos na żywność o pojemności 750 ml. Jego wymiary to średnica – 108 mm i wysokość – 160 mm, a waga to zaledwie 470 g.

 

Zalety

Wykonanie: Produkt wykonano ze stali nierdzewnej, która doskonale izoluje, jest łatwa w pielęgnacji, a także wysoce odporna na uszkodzenia. To właśnie solidne wykonanie jest gwarancją, że termos będzie Ci służył przez długi czas.

Powłoka antypoślizgowa: Bardzo ciekawym dodatkiem jest czarna, matowa i do tego antypoślizgowa powłoka znajdująca się na obudowie termosu. To ona gwarantuje pewny chwyt, nawet gdy na dłoniach mamy rękawiczki.

Właściwości termiczne: Ponieważ od wewnątrz termos został pokryty warstwą srebra wykazuje on świetne właściwości termiczne. Utrzymuje temperaturę napoju przez długi czas bez względu na jego temperaturę wyjściową.

Funkcjonalność: W naczyniu możemy przewozić zarówno ciepłe, jak i zimne napoje oraz dania. To sprawia, że prezentowany model jest bardzo funkcjonalny, możemy go wykorzystać w wielu sytuacjach.

Pojemność: Pojemność równa 750 ml uważana jest przez konsumentów za wystarczającą. Nie jest to, ani zbyt duży pojemnik, ani za mały. Do tego uważany jest za stosunkowo lekki.

 

 

 

 

 

11. Fjord Nansen Honer

 

Fjord Nansen Honer to klasyczny termos turystyczny ze stali nierdzewnej. Idealny na długie wędrówki, w czasie zimowych wypadów na stok, czy też podczas podróży. Ma bardzo dobrą izolację termiczną potwierdzoną testami, która minimalizuje utratę ciepła.

Dodatkowym elementem obudowy jest gumowa okładzina gwarantująca użytkownikowi pewny chwyt i ochronę przed wysunięciem się naczynia z ręki. Jest to model na korek, bez automatu – jak dowodzą testy, takie rozwiązanie wydłuża czas trzymania temperatury.

Obudowa ze stali nierdzewnej jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie niszczeje i jest łatwa w pielęgnacji. Termos nadaje się do przenoszenia płynów zarówno gorących, jak i zimnych. Wymiary produktu to: wysokość – 21 cm, średnica 8,5 cm i waga 500 g.

Natomiast jego pojemność wynosi 1 l. Opinie o termosach turystycznych Fjord Nansen są bardzo pochlebne. Produkty te niejednokrotnie były laureatami różnych konkursów w czasopismach, takich jak „n.p.m.“ czy „Magazyn Górski“. Model ten ceniony jest za dużą pojemność i bardzo dobre właściwości izolacyjne.

Fjord Nansen Honer to termos turystyczny ze stali nierdzewnej. Ma on pojemność równą 1 l. Produkt waży 500 g, jego średnica to 8,5 cm, a wysokość – 21 cm.

 

Zalety

Termiczność: Termos bardzo długo utrzymuje temperaturę napoju. Doskonale nadaje się na długie wędrówki. Producent szczególnie zadbał właśnie o aspekt związany z termoizolacją, której skuteczność została potwierdzona testami.

Okładzina: Na obudowie naczynia znajduje się gumowa okładzina gwarantująca pewny chwyt, również w śliskich rękawiczkach. Nie musimy obawiać się, że w czasie korzystania z termosu ten wyślizgnie się nam z dłoni.

Materiał: Produkt wykonano z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Nawet w razie upadku termos nie zostanie uszkodzony. Warto też podkreślić, że stal jest materiałem, którego pielęgnacja nie sprawia większego problemu.

Pojemność: Jeśli wybierasz się na długą, pieszą wędrówkę, ten produkt z całą pewnością przypadnie Ci do gustu. Ma on bowiem aż 1 l pojemności.

 

Wady

Korek: Ponieważ korek nie ma automatycznego otwarcia część osób uważa, że jest on niezbyt wygodny.

 

 

 

 

12. MPM Smile STT-2/13

 

Na trzecim miejscu znalazł się dobry i tani termos MPM Smile STT-2/13. Jest on wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu cechuje się bardzo duzą odpornością na uszkodzenia. Poza tym jest łatwy w pielęgnacji. Ma nienagrzewającą się obudowę i specjalny mechanizm blokujący, który zapobiega przypadkowemu otwarciu.

Jest to szczególnie ważne podczas wędrówek po nierównych terenach. Sprawdza się też wtedy, gdy zapominamy o porannej kawie i kładziemy ją na fotel. Model ten ma ciekawy design. Cechuje go doskonała izolacja cieplna – utrzymuje temperaturę napojów gorących do 8 godzin i zimnych do 12 godzin.

Ma on pojemność 420 ml. Termos jest wyposażony w korek z systemem szybkiego zamknięcia i profilowany ustnik, co ułatwia picie. Wymiary produktu to: wysokość – 23,5 cm i średnica – 6,4 cm (dostosowany jest do większości uchwytów samochodowych i rowerowych).

Model ten jest łatwy w pielęgnacji. Konsumenci wysoko ocenili jego wykonanie oraz atrakcyjną cenę. Jest to idealna propozycja, gdy szukasz czegoś niewielkiego i poręcznego.

MPM Smile STT-2/13 to dobry termos do 50 zł. Prezentowany model ma pojemność równą 420 ml. Jego wymiary są następujące: wysokość – 23,5 cm i średnica – 6,4 cm.

 

Zalety

Materiał: MPM Smile STT-2/13 to termos wykonany ze stali nierdzewnej wykazującej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest to materiał łatwy w pielęgnacji, a do tego dobrze utrzymuje ciepło i zimno.

Nienagrzewająca się obudowa: Bardzo ważne jest to, że prezentowane naczynie ma nienagrzewającą się obudowę, więc w czasie picia z termosu nie musimy obawiać się o poparzenie.

Izolacja cieplna: Produkt bardzo dobrze utrzymuje temperaturę przewożonych w nim napojów gorących oraz zimnych. W przypadku tych pierwszych do 8 godzin, a drugich nawet do 12 godzin. Dlatego jest polecany na długie wędrówki.

System zamykania i otwierania: Korek z systemem szybkiego zamknięcia i profilowany ustnik to elementy znacznie ułatwiające picie z termosu. Możesz z niego korzystać również podczas pieszej wędrówki.

 

Wady

Jakość: Część osób zauważa, że z czasem produkt przestaje być tak szczelny, jak wcześniej.

 

 

 

13. Tefal K3064414

 

Model Tefal Senator z Silikonową Osłonką 1,0l K3064414 utrzymuje optymalną temperaturę ciepłego napoju przez ok. 12 godzin. Z tego względu możemy w nim zabrać kawę czy herbatę do pracy, a nawet na krótką wycieczkę za miasto. Pojemność termosu wynosi 1 l. Został on wykonany ze stali nierdzewnej.

Żeby swobodnie napić się ciepłego napoju nie musimy nosić przy sobie kubka, dobrze zastępuje go zakrętka. Termos nie wyślizguje się z dłoni, nawet gdy założymy grube rękawice, gdyż pokryto go silikonową osłonką. Jest on w 100% szczelny, więc można go bez obaw nosić w torebce czy plecaku, a także przewozić w samochodzie.

Dlaczego termos marki Tefal znalazł się w rankingu? Zdobył on wiele pozytywnych recenzji, a konsumenci uważają, że to godny uwagi model. Jest on nie tylko szczelny, ale też solidny, dlatego nie powinien szybko się zniszczyć. To użyteczny produkt i warto zastanowić się nad jego zakupem.

Tefal Senator z Silikonową Osłonką 1,0l K3064414 to termos wykonany ze stali nierdzewnej. Jego pojemność wynosi 1 l.

 

Zalety

Silikonowa osłonka: Termos można pewnie chwycić, także mając na dłoniach rękawice. Wszystko ze względu na praktyczną, silikonową osłonkę.

Zakrętka jako kubek: Aby napić się kawy czy herbaty nie musimy przelewać jej do kubka. Dobrze zastępuje go nakrętka.

Szczelność: Nie ma ryzyka, że po włożeniu termosu do torby lub plecaka jego zawartość się rozleje. Jest on w 100% szczelny i do tego długo utrzymuje ciepło napoju (nawet do 12 godzin).

 

Wady

Za ciężki: Ze względu na dużą pojemność termos może okazać się ciężki, kiedy wlejemy do niego gorący napój.

Kłopotliwe mycie: Dla większości kupujących mycie modelu nie jest zbyt proste. Wynika to ze stosunkowo małego otworu, przez który trudno jest włożyć gąbkę do środka.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki termos kupić?

 

Termos to naczynie pozwalające na utrzymanie preferowanej temperatury napojów oraz pożywienia. Produkt jest coraz bardziej popularny ze względu na panującą modę „bycia eko”. Używanie takich pojemników zmniejsza ilość produkowanych plastikowych opakowań na żywność. Są one wielorazowe, po opróżnieniu zawartości wystarczy je jedynie umyć oraz osuszyć i z powrotem mogą być wykorzystywane do przechowywania żywności. Kupujący zastanawiają się, jaki jest najlepszy termos, który w ich przypadku mógłby się dobrze sprawdzić. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a wybór odpowiedniego zależy od zastosowania oraz preferencji użytkowników. Mamy nadzieję, że zamieszczony w dalszej części poradnik pomoże w wyborze odpowiedniego naczynia.

 

 

Rodzaje termosów

Dostępne w sprzedaży termosy są produkowane w taki sposób, aby dostosować je do różnych wymagań użytkowników. Zastanawiając się jaki termos wybrać, powinieneś pomyśleć, do czego jest Ci on potrzebny. W zależności od preferencji oraz docelowego zastosowania produktu możemy wyróżnić:

* Termos na żywność – jest to model przeznaczony dla użytkowników potrzebujących pojemnika do przenoszenia żywności. Sprawdza się on zarówno w trakcie dalszych wycieczek i wyjazdów, a także do przechowywania jedzenia spożywanego w pracy lub szkole. Od zwykłych termosów różni się tym, że wyposażony jest w szerszy wlew, umożliwiający umieszczenie jedzenia w taki sposób, aby użytkownik mógł z niego jeść, nie musiał przekładać żywności na talerz. Występuje on w wersjach: niskiej oraz szerokiej.

* Kubek termiczny – popularne w ostatnim czasie naczynie, zastępujące tradycyjne oraz plastikowe kubki do kawy dostępne m.in. w kawiarniach. Jest ono zazwyczaj mniejszych rozmiarów, niż tradycyjny termos do napojów, dlatego też okazuje się bardziej praktyczny oraz poręczny. Sprawdzi się dla osób, które nie mogą zdążyć, wypić kawy przed pracą. Kubek termiczny możemy bez problemu wziąć ze sobą w każde miejsce.

* Termos do napojów – najbardziej popularny spośród wymienionych modeli. Jest on zazwyczaj wykonany ze stali nierdzewnej i przeznaczony do przenoszenia napojów. Pozwala na zachowanie stałej temperatury cieczy. W większości tego typu termosów zakrętka może posłużyć jako kubek. Dzięki temu jesteśmy w stanie napić się w każdym miejscu.

 

Materiał

W zależności od rodzaju termosu, przeznaczenia, a także producenta produkty są wykonywane z różnych materiałów. Najbardziej popularnym tworzywem wykorzystywanym do produkcji tych pojemników jest stal nierdzewna. Użycie tego surowca zapewnia produktowi wysoką jakość, odporność na urazy oraz długotrwałe utrzymanie temperatury. Powoduje to, że jest on najchętniej kupowany przez konsumentów. Część modeli wykonywanych jest z tworzyw sztucznych, takich jak plastik. Cechują się one mniejszą wytrzymałością.

 

Czas utrzymania temperatury

Duży wpływ na długość czasu utrzymania temperatury przez termos ma materiał, z którego został on wykonany, szczelność, a także jego wielkość. W przypadku modeli przeznaczonych do przechowywania żywności utrzymują one temperaturę potraw od 4 h do 6 h. Kubki termiczne wykonane ze stali nierdzewnej cechują się najdłuższym czasem utrzymania temperatury (wynosi on nawet do 24 h). Przeciętne naczynie do przechowywania napojów utrzymuje temperaturę do 12 h. Czas trzymania ciepła przez produkt zależy również od warunków pogodowych, w jakich będziemy przebywać w trakcie jego użytkowania. W przypadku bardzo niskiej temperatury zawartość termosu może się w szybszym tempie ochładzać.

 

 

Pojemność

Jednym z głównych czynników, decydujących o wyborze termosu jest jego pojemność. Najczęściej spotykane naczynia liczą od 0,5 l do 1 l. Wielkość produktu należy dostosować do przeznaczenia oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Poszukując pojemnika do użytkowania w pracy lub podczas spaceru z dzieckiem, nie musi decydować się na duży model. W przypadku chęci wykorzystania termosu w trakcie całodziennych wycieczek, na przykład po górach, warto zaopatrzyć się w większy model. Niemniej jednak należy pamiętać, że najlepszy termos to taki, który jest wygodny w przenoszeniu i może bez problemu sprostać naszym wymaganiom.

 

Rodzaj korka

W ofertach różnych producentów dostępne są termosy z korkiem tradycyjnym oraz automatycznym (korek one touch). Przed dokonaniem wyboru powinniśmy się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie. Modele z korkami automatycznymi nieco krócej utrzymują temperaturę, są także bardziej kłopotliwe w przypadku utrzymania czystości, jednak jednocześnie są proste w obsłudze (wystarczy jedynie kliknąć, aby otworzyć/zamknąć termos). Dla konsumentów, którym trudno jest się zdecydować, który rodzaj korka wybrać, wielu producentów proponuje modele z wymiennymi końcówkami.

 

Termos w dobrych cenach

Konsumenci planujący zakup termosu, nie muszą się martwić zbyt wielkim wydatkiem. Produkt ten nie wyróżnia się zbyt wysoką ceną. Przeciętny model wykonany z dobrej jakości materiałów można kupić za ok. 50 zł. Cena może zależeć od wielkości oraz wytrzymałości produktu. Pojemniki najlepszej jakości, cechujące się długim czasem utrzymania temperatury kosztują ok. 150 zł – 200 zł. Decydując się na zakup najzwyklejszego produktu, wystarczy wydać 20 zł. Jednak trzeba liczyć się z tym, że prawdopodobnie nie posłuży nam on zbyt długo.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie można kupić termos?

Termos możemy nabyć stacjonarnie, a także przez Internet. Miejsce, w którym zdecydujemy się go zakupić, zależy tylko od nas. Wybierając pierwszą opcję, czyli nabycie produktu w sklepach stacjonarnych, musimy liczyć się z tym, że może zająć nam to sporo czasu. W przypadku zakupów przez Internet dostępna jest większa ilość modeli do wyboru. Mamy również możliwość zapoznania się z opiniami osób użytkujących dany produkt, a tym samym przekonać się, czy będzie on spełniał nasze potrzeby. Główną zaletą zakupów w sklepach online oraz na aukcjach internetowych jest także oszczędność pieniędzy. Wielu sprzedawców oferuje modele w atrakcyjnych cenach.

 

 

P2: Jak odkamieniać termos?

Odkamienianie termosów nie należy do najprostszych zadań. Modele przeznaczone do przechowywania jedzenia nie wymagają zazwyczaj tego procesu. Problem ten dotyczy termosów na napoje (w szczególności na wodę oraz herbatę). W przypadku tego naczynia bardzo pomocny w pozbyciu się kamienia będzie kwasek cytrynowy. Rozpuszczamy go w wodzie i taką miksturę wlewamy do termosu, pozostawiając ją na około 30 minut. Po 10 minutach kamień powinien zacząć znikać ze ścianek, jednak czekamy aż do końca upływu czasu. Kiedy zauważymy, że wewnątrz produktu nie jest już dostrzegalny żaden nalot, wylewamy całą mieszankę. Zalecane jest przepłukanie naczynia płynem do mycia naczyń oraz wodą.

 

P3: Dlaczego termos utrzymuje ciepło?

Konstrukcja termosu została opracowana w taki sposób, aby był on w stanie przez długi czas utrzymać temperaturę substancji, które się w nim znajdują. Do jego wykonania używane są materiały, które chronią przed utratą ciepła, więc zatrzymuje się ono w naczyniu. W przypadku wymagających użytkowników, dla których samo utrzymanie ciepła to za mało, ciekawą opcją będzie zakup termosu z grzałką. Takie urządzenie jest w stanie podgrzewać zawartość naczynia.

 

 

P4: Jak wyczyścić termos po herbacie?

Chcąc pozbyć się uciążliwego oraz nieestetycznie wyglądającego osadu po herbacie znajdującego się na termosie, powinniśmy zaopatrzyć się w proszek do pieczenia lub sodę oczyszczoną (jej użycie pozwala nie tylko na pozbycie się osadu, a także brzydkiego zapachu). Naczynie należy napełnić wodą oraz rozpuścić w niej jeden spośród dwóch wyróżnionych wcześniej produktów (w przypadku wyboru proszku do pieczenia należy go użyć nieco więcej niż sody). Tak przygotowany roztwór odstawiamy i pozostawiamy na około dwie godziny. Po upływie tego czasu wodę z proszkiem do pieczenia bądź sodą wylewamy, a termos dokładnie opłukujemy pod bieżącą wodą.

 

P5: Jak myć termos?

W przypadku większości modeli zalecane jest mycie ręczne (nieliczne można myć w zmywarce). Przystępując do czyszczenia pojemnika, należy rozdzielić od siebie każdą z części. Poszczególne elementy powinniśmy myć w ciepłej wodzie z płynem do naczyń lub innym łagodnym detergentem. Naczynie napełniamy wodą ze środkiem myjącym i moczymy ok. 5 minut. Po upływie tego czasu wylewamy roztwór i opłukujemy ciepłą wodą. Kolejnym krokiem będzie przystąpienie do czyszczenia mniejszych elementów. Każdy z nich myjemy osobno. Podczas mycia zaleca się używanie wilgotnej gąbki lub ściereczki. Po wykonaniu tych czynności odstawiamy całość do wysuszenia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ