Ostatnio aktualizowane: 30.05.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest polecane mniej, jak i bardziej doświadczonym poszukiwaczom. Długość rękojeści można samemu regulować i dobrze dopasować do swojego wzrostu. To oznacza, że podczas przeszukiwania terenu nie trzeba mocno pochylać się nad ziemią. Analizując opinie o Garrett Ace 250 można wywnioskować, że sprzęt jest lekki i utrzymanie go w dłoniach przez dłuższy czas nie stanowi problemu.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt jest wyposażony w stosunkowo niewielki wyświetlacz z przyciskami. Z tego powodu szybkie odczytanie pokazywanych na nim informacji nie jest proste. Przeszkadza to w szczególności osobom, które nie używały wcześniej wykrywacza metali i nie mają w tym doświadczenia.

 

Werdykt: 9.8/10

Wykrywacz metali Garett jest wytrzymały, a tym samym dobrze przystosowany do częstego użytku. Waży on 1,2 kg. Długość jego rączki można regulować w zakresie od 105 do 127,5 cm. Urządzenie jest zasilane czterema bateriami AA. Jego częstotliwość pracy jest równa 6,5 kHz. Z pomocą sprzętu można znaleźć wiele ciekawych obiektów, a jak dodają poszukiwacze, cena Garrett Ace 250 jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

6 trybów pracy

Sprzęt daje możliwość wyboru jednego z sześciu dostępnych trybów pracy, są to: wszystkie metale, biżuteria, monety, kolor, namierzanie (pinpoint) oraz tryb własny. Z pewnością jego działanie uda nam się dopasować do indywidualnych potrzeb. To oznacza, że możemy ustawić wykrywacz tak, aby umożliwił poszukiwania tylko wybranych przedmiotów. Tym samym nie będziemy tracić czasu na odkopywanie zawleczek z aluminiowych puszek, metalowych kapsli czy innych, bezwartościowych rzeczy.

 


Regulacja czułości

To, co wyróżnia urządzenie, to 8-stopniowa regulacja czułości. Ma ono również funkcję dyskryminacji metali żelaznych, w efekcie czego cewka nie będzie reagować na zakopane w ziemi odpady, przykładowo puszki. Co więcej, wykrywacz pokazuje, na jakiej głębokości mniej więcej znajduje się znaleziony obiekt: 5 cm, 10 cm, 15 cm lub 20 cm i głębiej.

 

Komfort poszukiwań

Wykrywacz nie jest ciężki, dlatego możemy precyzyjnie przesuwać cewkę wzdłuż gruntu, nie pomijając przy tym żadnego obszaru. To daje nam pewność, że starannie przeszukujemy teren i nic nie umknie naszej uwadze. Test Garrett Ace 250 pokazał, że urządzenie można bez przeszkód wykorzystać do poszukiwań pod wodą. Cewka została w odpowiedni sposób zabezpieczona przed działaniem wilgoci, dlatego sprzęt nie powinien ulec awarii. Należy dodać, że na wyświetlaczu pojawiają się wszystkie istotne informacje, w tym: wybrany tryb pracy, ustawiona czułość, głębokość, na jakiej znajduje się przedmiot oraz poziom naładowania baterii. Wykrywacz został dodatkowo wyposażony w podłokietnik ze stopkami, a uchwyt pokryto miękką pianką.

 

Nie tylko dla profesjonalistów

Mimo kilku ciekawych funkcji urządzenie nadaje się nie tylko dla profesjonalistów, ale i osób początkujących. Jego obsługa nie jest trudna, jest ono gotowe do użycia zaraz po włączeniu. Wszystkie przyciski przy wyświetlaczu są dobrze opisane, dlatego zmiana czułości, poziomu dyskryminacji czy trybu pracy nie jest problemem. Nie należy się bać, że po kilkudziesięciu minutach konieczne będzie zakończenie poszukiwań. Średnio baterie AA wystarczają na 20, a nawet 25 godzin pracy, więc wykrywacz działa niezawodnie przez długi czas.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ