Ostatnio aktualizowane: 25.09.21

 

Najważniejsze zalety:

Do zalet kołowrotka należy to, że działa bardzo płynnie, a jeden obrót korbki zwija metr żyłki. Obok szybkiego nawoju wędkarze chwalą także daleki rzut jaki przy zastosowaniu tego sprzętu można uzyskać. Wśród zalet Okuma 8K, jak przekazują opinie, zatem jest dystans – wolna oscylacja pozwala na dalekie wyrzuty. Moc sprzętu, a ściślej jego hamulca wynosi do 18 kg. Wśród zalet wymieniana jest też precyzja i to, że szpula została wyposażona w 2 klipsy do linki. 

 

Najważniejsze wady:

Jak pokazuje test Okuma 8K model ten ma lekkie luzy na korbce i jest trochę ciężki, ponadto dotychczasowi użytkownicy tylnego hamulca muszą się nieco przyzwyczaić do obsługi przedniego, jaki w tym modelu występuje. Części wędkarzy brakuje w wyposażeniu sprzętu dodatkowej płytkiej szpuli, można ją jednak dokupić jako oddzielny produkt. 

 

Werdykt: 9.9/10

Wrażenia większości klientów są pozytywne, a kołowrotek jest odbierany jako super sprzęt na karpie. Chwalony jest niezawodny hamulec oraz to, że analizując funkcjonalność Okuma 8K, cena okazuje się przyjazna. To sprzęt niezawodny do dalekich rzutów i wywózek. Staranne wykonanie i dobór wysokiej jakości podzespołów jest gwarancją długiego użytkowania. Również producent, mając pewność jakości swojego wyrobu udziela na niego 5 letniej gwarancji. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Najlepszy kołowrotek na karpie

Kołowrotek wędkarski do łowienia karpi to specyficzny sprzęt, a Okuma 8K w tej kategorii uzyskał wysokie noty ze względu na doskonałą pracę hamulca, a także dużą jego moc oraz imponujący nawój żyłki. Wykonanie grafitowego korpusu kołowrotka z materiałów odpornych na korozję wydłuża jego użyteczność. Wszystkie podzespoły zostały starannie opracowane w taki sposób, aby stworzyć sprzęt o harmonijnym i niezawodnym działaniu. Wśród podzespołów wymienić należy wielotarczowy hamulec w systemie Fast Drag z podkładkami z olejowanego filcu, łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej, odporną na uszkodzenia aluminiową szpulę, wałek zębaty wycięty z mosiądzu czy przekładnię ślimakową o dużej precyzji. 

Funkcjonalność

Pojemność szpuli wynosi 550 m żyłki o przekroju 0,33 m, a jednym obrotem korby nawija się 108 cm. Zastosowane przełożenie wynosi 4.7:1. Waga kołowrotka to 750 g. Istotnym jest również to, że rotor wyposażono w system CFR, który wywołując cykloniczny przepływ powietrza sprawia, że kołowrotek zostaje szybko osuszony. Większość użytkowników, po zakupie jednego egzemplarza powraca do marki w przyszłości. Dzieje się tak bo Okuma 8K jest ceniony za jakość, odległe rzuty, wytrzymałość przy łowieniu karpia nawet 20 kilogramowego, a także precyzyjny hamulec i przystępną cenę. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ