Opinie o Rutus Alter 71

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Ten wykrywacz metali może być używany w trudnych warunkach, a mimo to nie ulegnie awarii. Wynika to z tego, że został on wyposażony w wodoodporną cewkę w rozmiarze 11 cali. Sprzęt nie jest trudny w obsłudze, dlatego nawet osoby początkujące są zadowolone z zakupu. Ma on kilka trybów pracy do wyboru.

 

Najważniejsze wady:

Obok wyświetlacza znajdują się przyciski, które służą do obsługi urządzenia. Jak wykazał test Rutus Alter 71, niektóre z nich czasami się zacinają i trzeba je bardzo mocno wcisnąć, aby wybrać konkretną opcję. Może to mieć negatywny wpływ na wygodę użytkowania sprzętu.

 

Werdykt: 9.7/10

Urządzenie nie jest idealne, jednak przypadło do gustu wielu poszukiwaczom zakopanych w ziemi skarbów. Z jego pomocą można znaleźć m.in. monety, biżuterię, metalowe elementy ubioru wojskowego i wiele podobnych przedmiotów. Wyświetlacz jest duży i czytelny, dlatego możemy z łatwością odczytać z niego informacje zarówno w pochmurny, jak i słoneczny dzień.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

7 fabrycznie wgranych programów

Wykrywacz ma 7 fabrycznie wgranych programów pracy, czyli: podstawowy, monety, bardzo głęboko, głęboko, duże srebro, szybko oraz bardzo szybko. Dzięki niemu możemy odnaleźć wartościowe przedmioty, nawet jeśli nie znajdują się tuż na powierzchni ziemi lub nie mamy zbyt dużo czasu na poszukiwania. Sposób, w jaki działa sprzęt bez trudu dopasujemy do swoich potrzeb, zajmie to nie więcej niż kilka minut. Ciekawe jest to, że każdy program fabryczny możemy dowolnie modyfikować i poprawiać, wszystkie zmiany są zapamiętywane przez wykrywacz. Jeśli okaże się, że sprzęt nie działa tak skutecznie, jak powinien, w każdej chwili możemy zresetować własne ustawienia i przywrócić te ustalone przez producenta.


Akcesoria w zestawie

Cena Rutus Alter 71 nie jest zbyt wysoka, a co więcej urządzenie jest wytrzymałe. Poza tym dołączono do niego kilka użytecznych akcesoriów. Użytkownikom przypadła do gustu przede wszystkim zintegrowana osłona sondy i osobna osłona na wyświetlacz, która chroni go przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Razem z wykrywaczem dostajemy też przetłumaczoną na język polski instrukcję, która bez wątpienia rozwieje wszystkie wątpliwości na temat jego działania. Nie można nie wspomnieć o tym, że do kompletu dołączono również torbę, do której możemy schować swoje znaleziska. Pozwala ona na wygodne przenoszenie wykopanych przedmiotów i uniknięcie ich zniszczenia (co może się zdarzyć, jeśli postanowimy np. włożyć je do kieszeni).

 

Głośny sygnał

Kiedy wykrywacz odbierze fale emitowane przez zakopany w ziemi obiekt, informuje o tym poprzez głośny sygnał dźwiękowy. Nawet jeśli zrezygnujemy z poszukiwania skarbów w słuchawkach, na pewno go usłyszymy. Urządzenie daje możliwość regulacji poziomu sygnału wiodącego, jak również jego tonu oraz czułości. W razie potrzeby możemy skorzystać z funkcji Wzmocnienie audio. Nie ma więc ryzyka, że generowane przez sprzęt dźwięki okażą się zbyt drażniące i będą przeszkadzać znajdującym się w pobliżu osobom. Ciekawe jest to, że możemy też regulować poziom jasności wyświetlacza, a nawet częstotliwość pracy wykrywacza (w zakresie od 4,4 do 18,4 kHz, w skokach co 0,2 kHz). Przeanalizowane opinie o Rutus Alter 71 dowodzą, że zmiana ustawień dotyczących sygnału nie jest trudna.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ