Opinie o Sky-Watcher Synta BK1309EQ2

Ostatnio aktualizowane: 09.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Teleskop gwarantuje sztywność i stabilność podczas obserwacji przy dużych powiększeniach, co jest możliwe za sprawą montażu paralaktycznego. Konsumenci, którzy przeprowadzili test Teleskop Sky-Watcher Synta BK1309EQ2, przekonują, że model nadaje się do oglądania Układu Słonecznego, jak również gwiazd i obiektów mgławicowych. Pod tym względem sprzęt jest uniwersalny i można go wykorzystać na wiele sposobów.

 

Najważniejsze wady:

Jak przyznają niektórzy posiadacze teleskopu, soczewka Barlowa nie jest najlepszej jakości. Według nich warto pomyśleć o dokupieniu dodatkowego okularu, to pozwala na uzyskanie odpowiednio ostrego obrazu podczas obserwacji.

 

Werdykt: 9.8/10

Co prawda nie jest to sprzęt bez wad, ale większość osób interesujących się astronomią twierdzi, że to najlepszy teleskop marki Sky-Watcher. Maksymalne powiększenie obrazu, jakie możemy uzyskać, to 195x. Tubus waży 4 kg, a długość tuby jest równa 840 mm. Statyw wykonano z aluminium, dlatego jest lekki i solidny.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobry system optyczny

Sprzęt oferowany przez producenta Sky-Watcher to zwierciadlany teleskop Newtona, którego ogniskowa wynosi 900 mm, a apertura to 130 mm. W jego przypadku zjawisko komy, czyli jednej z aberracji optycznych, występuje w ograniczonym stopniu, co zapewnia komfortową obserwację nieba. Sprzęt zbiera ok. 240 razy więcej światła niż nasze oczy nocą, w efekcie czego możemy swobodnie oglądać wybrane obiekty. Ponadto został on wyposażony w szukacz optyczny 6×24, a w razie potrzeby możemy rozbudować zestaw i dokupić dodatkowy okular (zalecana ogniskowa to 4 – 6 mm).

Różnorodne obserwacje astronomiczne

Za pomocą teleskopu możemy prowadzić różnorodne obserwacje astronomiczne. Do takiego wniosku można dojść, analizując nie tylko podstawowe parametry sprzętu, ale i opinie Sky-Watcher Synta BK1309EQ2. W Układzie Słonecznym możemy dostrzec wszystkie planety, obiekty znajdujące się na powierzchni księżyca, tarczę Marsa, fazy Wenus i Merkurego, pierścienie Saturna, jasne komety, jak również ruch planetoid. Teleskop umożliwia też obserwację gwiazd i obiektów mgławicowych, m.in. tych z katalogu Messiera, gromad otwartych, galaktyk oraz gromad kulistych.

 

Oryginalny prezent

Teleskop jest ładnie zapakowany i wiele osób wybiera go na prezent z okazji urodzin, Dnia Dziecka, Bożego Narodzenia, zakończenia szkoły itp. Wpływa na to także atrakcyjna cena Sky-Watcher Synta BK1309EQ2. Co ciekawe, może to być oryginalny podarunek nie tylko dla pociechy w wieku szkolnym, ale i nastolatka czy dorosłego. Astronomia jest bardzo ciekawym hobby, pozwalającym na poszerzanie swojej wiedzy, zwłaszcza w dziedzinie fizyki. Chcąc obserwować gwiazdy czy inne obiekty na nocnym niebie, najpierw należy poznać podstawowe informacje na ich temat oraz dowiedzieć się, gdzie dokładnie się znajdują. Wymaga to poświęcenia wolnego czasu na przeglądanie odpowiednich stron internetowych, atlasów i czytanie encyklopedii. Tym samym rezygnujemy z dotychczasowych, nieco mniej ambitnych rozrywek, takich jak oglądanie telewizji czy ciągłe przeglądanie mediów społecznościowych. Otrzymanie teleskopu w prezencie jest zachętą do tego, żeby zmienić swoje zainteresowania.

 

Jest lekki i solidny

Model Sky-Watcher Synta BK1309EQ2 jest bardzo dobrą propozycją dla osób chcących kupić lekki, solidny oraz łatwy w przenoszeniu teleskop. Wykazuje on odporność na uszkodzenia i awarie, a przygotowanie go do obserwacji nie zajmuje dużo czasu. Sprzęt poleca się osobom, które wcześniej nie miały styczności z teleskopem.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ