Opinie o Stanley Adventure

Ostatnio aktualizowane: 09.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Wiele osób przekonuje, że to dobry termos obiadowy, ponieważ wykazuje podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej bez BPA w składzie, więc nie wchodzi w reakcje chemiczne z żywnością. To model, do którego dołączono łyżkę, dlatego nie musimy zabierać z domu sztućców. Jako miska bardzo dobrze sprawdza się zakrętka.

 

Najważniejsze wady:

Zakrętka jest przystosowana do mycia w zmywarce, ale nie nadaje się do podgrzewania w mikrofali. Chcąc podnieść temperaturę posiłku, który po kilkunastu godzinach zdążył już całkowicie ostygnąć, należy najpierw przelać go do innego pojemnika.

 

Werdykt: 9.4/10

Termos jest praktyczny, bo można w nim zabrać w nim drugie śniadanie do szkoły czy pracy. Znajduje on zastosowanie również na biwaku, kempingu czy w czasie górskich wędrówek. Model ma pojemność równą 0,53 l, wielkość samej zakrętki to 0,354 l. Cieszy się ono dużą popularnością. Jak przyznają kupujący, cena Stanley Adventure jest korzystna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nie tylko na zupę

Akcesorium jest bardzo dobrze przystosowane do przenoszenia ciepłej zupy. Jest ono szczelne i nie przecieka, dlatego można je bez przeszkód schować do torebki lub plecaka. Ciekawe jest to, że w korku umieszczono mały pojemnik, zmieszczą się w nim np. grzanki lub przyprawy. Większość konsumentów uważa, że w termosie można przenosić też inne dania, takie jak pożywna owsianka czy potrawy jednogarnkowe, czyli leczo, gulasz, chili con carne itp. Posiadacze produktu potwierdzają, że dzięki niemu można zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe i uniknąć sięgania po niezdrowe przekąski w porze lunchu.

Szeroki wlew

Wlew ma średnicę równą 7 cm. Jak wykazał test Stanley Adventure, napełnianie termosu nie sprawia żadnych trudności i nie ma ryzyka, że przez nieuwagę rozlejemy zupę lub inne danie. Możemy jeść posiłek bezpośrednio z niego lub przelać część do zakrętki, aby z kimś się podzielić. Ponieważ otwór wlewowy jest szeroki, również mycie nie sprawia dużego problemu. Łatwość utrzymania termosu w czystości jest zachętą do częstego używania go.

 

Podwójne ścianki z izolacją próżniową

To, co wyróżnia termos to podwójne ścianki z izolacją próżniową. Taka konstrukcja skutecznie zapobiega zbyt szybkiemu wystygnięciu posiłku. Z tego względu nawet po kilku godzinach od przelania zupy jest ona ciepła i rozgrzewająca. Trzeba podkreślić, że podwójne ścianki zapobiegają dodatkowo poparzeniu dłoni, gdy chwycimy termos. Średnio czas utrzymywania optymalnej temperatury posiłku to 12 godzin. Żeby mieć pewność, że danie szybko nie stanie się za zimne, możemy przed jego przełożeniem napełnić termos gorącą wodą, szczelnie zamknąć i odstawić na ok. 5 minut.

 

Bez BPA

Kupując termos do przechowywania żywności należy sprawdzać, czy materiał jego wykonania nie ma w składzie BPA, czyli Bisfenolu A. To substancja, która może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego należy jej unikać. Wydawane opinie o Stanley Adventure są potwierdzeniem, że to bezpieczny w użytkowaniu model, w którym można bez obaw przenosić lunch. Wykorzystana do jego produkcji stal jest pozbawiona szkodliwych związków, w dodatku nie jest podatna na korozję.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ