Ranking 6 najlepszych wędek feederowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Wędka feeder – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wiemy, że sporo konsumentów szuka dobrej wędki feeder. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że duża ilość dostępnych na rynku modeli nie ułatwia podjęcia dobrej decyzji zakupowej. Przejrzeliśmy wiele recenzji i opisów produktów, a to pozwoliło nam wybrać najlepsze produkty, jakie są obecnie dostępne w sklepach. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do wędki Mikado Sasori Feeder 30-100 g 127 cm – 360 cm. Blank jest zrobiony z wytrzymałego włókna węglowego. Korkowa rękojeść zapewnia pewny i wygodny chwyt. Dzięki niej łatwiej manewrować feederem. Poza opisanym modelem w zestawieniu są też inne godne uwagi produkty. Drugie miejsce w rankingu należy do wędki Feeder Cormoran Sportline 40-120 g 127 cm – 360 cm. Jej uchwyt wykonano z wytrzymałej pianki EVA. Kupujący otrzymuje w komplecie praktyczny pokrowiec.


Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Cechą istotną sprzętu są elastyczne i mocne feedery, dzięki którym wędkarz wykona dalekie i celne rzuty. Zestaw jest polecany do połowu z użyciem małych i średnich uciągów.

Wady

Jak podają wędkarze, do pełni zadowolenia z kupionego sprzętu brak dołączonego do zestawu pokrowca. Niestety producent nie przewidział wyposażenie w niego dostępnego zestawu.

Podsumowanie

Wędkę o długości 360 cm charakteryzuje długość transportowa 127 cm oraz ciężar wyrzutowy od 20 do 100g. Waga wędziska wynosi 394 g, a w zestawie klient otrzymuje 3 wymienne szczytówki.

Drugi wybór

Zalety

Wędka Feeder Cormoran Sportline to solidny i odporny feeder z twardym blankiem i dynamiczną akcją. Wyposażona w przelotki Titanium-Oxyd i rękojeść EVA, z 3 wymiennymi szczytówkami. Dostarczana z futerałem materiałowym, długość 360 cm, ma ciężar wyrzutu 40-120 g.

Wady

W przypadku połowu bardzo dużych ryb, ważne jest, aby użyć wędki o odpowiedniej mocy, która zapewni bezpieczne i skuteczne holowanie. Niestety, w przypadku tej wędki ciężar wyrzutu jest ograniczony, taki połów może okazać się trudny lub wręcz niemożliwy do wykonania.

Podsumowanie

Wędka Feeder Cormoran Sportline 40-120 g 127 cm - 360 cm to idealna opcja dla początkujących wędkarzy, którzy szukają dobrego i taniego sprzętu. Posiada solidną konstrukcję, dynamiczną akcję i twardy blank, a także przelotki Titanium-Oxyd i rękojeść z EVA.

Rozważ też

Zalety

To solidna wędka, idealna do łowienia białej ryby. Konstrukcja segmentowa z 3 sekcjami i 13 przelotkami umożliwia łatwe i wygodne łowienie. Rękojeść korkowa zapewnia pewny chwyt, a w zestawie znajdują się dwie szczytówki węglowe i jedna z włókna szklanego.

Wady

Wędka Feeder Robinson Stinger 50-110 g 124 cm - 360 cm to wędka, która nie nadaje się do połowu dużych ryb z powodu ograniczonego ciężaru wyrzutu. Amatorom połowów znacznych okazów, polecamy inne modele.

Podsumowanie

Wędka Feeder Robinson Stinger 50-110 g 124 cm - 360 cm to wyjątkowo mocna i szybka wędka feeder, idealna do łowienia ryb na wodach płynących i stojących.. Wędka zapewnia precyzyjne rzuty i pewny chwyt, co pozwala na łowienie każdego gatunku białej ryby. Waga produktu wynosi 265 g, a długość całkowita to 360cm.

 

 

6 najlepszych wędek feederowych. Opinie w 2024

 

Poniżej znajdziesz ranking wędek feederowych. Zawarliśmy w nim najważniejsze informacje o każdym produkcie. Jeśli marzy Ci się najlepsza wędka feeder ten tekst powinien ułatwić Ci wybór.

 

 

Wędka feeder Mikado

 

1. Mikado Sasori Feeder 30-100 g 127 cm – 360 cm

 

Wędka Mikado Sasori Feeder 30-100 g 127 cm – 360 cm to produkt dedykowany do łowienia ze sprężyną zanętową lub z koszyczkiem. Wędka Feeder Mikado jest adresowana do początkujących wędkarzy albo takich, którym zależy na dobrym sprzęcie w niewielkiej cenie. Sprawdzi się ona przy łowieniu karasi, linów, leszczy czy nawet karpi.

Według wędkarzy te gruntówki o mocnej i elastycznej budowie nadają się do połowów realizowanych metodą drgającej szczytówki. A dołączone do zestawu 3 wymienne szczytówki pozwolą na wykorzystanie tej, która będzie odpowiednia do aktualnych warunków pogodowych, a także w wodzie stojącej albo rzekach o niskim i średnim uciągu.

Doskonała sprężystość blanku pozwala na daleki wyrzut. Górna granica masy wyrzutowej wynosi 100m. Jak przekazują użytkownicy, wędka Mikado Sasori Feeder to przemyślana konstrukcja z wygodnym uchwytem kołowrotka i pełną rękojeścią, oraz z dolnikiem wykonanym z korka, a także klipsem, który pozwala zamocować zestaw w trakcie zmiany stanowiska. 

Wędka Mikado Sasori Feeder 30-100 g 127 cm – 360 cm jest wykorzystywana przy połowie karpi, leszczy i linów.

 

Zalety

Wygoda użytkowania: Wędka Feeder teleskopowa ma wygodny uchwyt kołowrotka i pełną, wykonaną z korka rękojeść i dolnik. Zadowolenie z użytkowania podnosi też klips ułatwiający mocowanie w trakcie zmiany stanowiska.

Do połowów na dużych rzekach: Dzięki długości całkowitej 360 cm, a także wyrzutu do 100 gram wędka dobrze zdaje egzamin na wodach stojących i szerokich rzekach.

Wymienne szczytówki: Użytkownik wraz z wędką otrzymuje 3 wymienne szczytówki, z których każda ma inną czułość. Pozwala to na łowienie zarówno na rzekach o niskim i średnim uciągu, a także na zbiornikach z wodą stojącą. 

Elastyczne gruntówki: Dzięki elastycznym gruntówkom wędka doskonale nadaje się do połowu stosując metodę drgającej szczytówki. 

Komponenty: Wykorzystane do produkcji komponenty o wysokiej jakości gwarantują trwałość sprzętu, a także długie bezawaryjne użytkowanie. 

 

Wady

Brak pokrowca: Producent nie przewidział sprzedaży wędki wraz z pokrowcem, utrudnia to przewożenie i przechowywanie sprzętu. 

 

 

 

 

Wędka feeder 360 cm

 

2. Wędka Feeder Cormoran Sportline 40-120 g 127 cm – 360 cm

 

Wędka Feeder Cormoran Sportline 40-120 g 127 cm – 360 cm to bardzo solidny i odporny feeder, który zapewnia fantastyczne wrażenie z holu każdej zaciętej ryby. Dzięki specjalnej technologii kompozytowej ta dobra i tania wędka feeder posiada dynamiczną akcję i twardy blank, co umożliwia bezproblemowe posyłanie ciężkich zestawów na znaczne dystanse.

Wędka feeder 360 cm wyposażona jest w przelotki Titanium-Oxyd oraz rękojeść z EVA. Linia SPORTLINE FEEDER dostarczana jest z 3 wymiennymi szczytówkami: czerwona = H-twarda, żółta = M-medium, zielona = L-miękka. W zestawie znajduje się także futerał materiałowy. Długość wędki wynosi 360 cm, a ciężar wyrzutu to 40-120g. Waga produktu to 385g.

Wędka Feeder Cormoran Sportline 40-120 g 127 cm – 360 cm to doskonałe narzędzie dla wędkarzy, którzy cenią sobie jakość i wytrzymałość.

 

Zalety

Solidna i odporna: Wędka, dzięki specjalnej technologii kompozytowej jest niezwykle solidna, zapewnia dynamiczną akcję i twardy blank.

Wyposażenie: Sprzęt został wyposażony w przelotki Titanium-Oxyd i gryf EVA.

Długość: Długość wędki umożliwia oddalenie od brzegu, a duży ciężar wyrzutu pozwala na łowienie ciężkich zestawów.

Szczytówki: Te najlepsze wędki feedery dostarczane są z 3 wymiennymi szczytówkami: Czerwona=H-twarda Żółta=M-medium Zielona=L-miękka.

Futerał: W zestawie znajduje się futerał, który ułatwia przenoszenie i przechowywanie.

 

Wady

Łowienie ograniczonych wagowo ryb: Nie nadają się do połowu bardzo dużych ryb, ze względu na ograniczony ciężar wyrzutu.

 

 

 

 

Wędka feeder Robinson

 

3. Wędka Feeder Robinson Stinger 50-110 g 124 cm – 360 cm

 

Wędka Feeder Robinson Stinger 50-110 g 124 cm – 360 cm to wyjątkowo mocne i szybkie wędki przeznaczone do łowienia z koszyczkiem zanętowym na wodach płynących i stojących. Wędka feeder Robinson, model Stinger składa się z 6 wędek, każda z których może być dostosowana do konkretnego łowiska.

Dzięki konstrukcji segmentowej z 3 sekcjami i 13 przelotkami, łowienie staje się łatwe i wygodne. Test wędek feeder pokazał, że rękojeść korkowa zapewnia wygodny i pewny chwyt. W zestawie znajdują się dwie szczytówki węglowe i jedna z włókna szklanego. Materiał wykonania to włókno węglowe, a waga produktu wynosi 265g.

Wędka Feeder Robinson Stinger 50-110 g 124 cm – 360 cm to doskonały wybór dla każdego miłośnika wędkowania. Oto jakie znaleźliśmy opinie o tych wędkach feeder :

 

Zalety

Wielofunkcyjność: Sprzęt nadaje się do łowienia na wodach stojących i płynących.

Włókno węglowe: Materiał wędki, jakim jest włókno węglowe, zapewnia szybkość i moc.

Szybka reakcja: Dzięki segmentowej konstrukcji i 13 przelotkom wędka szybko reaguje na każdy ruch ryby.

Dobra ergonomia: Rękojeść korkowa zapewnia wygodny i pewny chwyt.

Wymienny szczyt: Możliwość dobrania szczytówki do konkretnego łowiska. Trzy szczytówki w zestawie.

 

Wady

Połów dużych ryb: Ograniczony ciężar wyrzutu – nie nadaje się do połowu dużych ryb.

 

 

 

 

Wędka feeder Jaxon

 

4. Wędka Jaxon Zaffira Feeder RT 50-120 g 126 cm – 360 cm

 

Z wysokiej jakości materiałów została wykonana wędka Jaxon Zaffira Feeder RT 50-120 g 126 cm – 360 cm. Ta dobra wędka Feeder przeznaczona jest do połowów z wykorzystaniem koszyczków zanętowych albo sprężyn. Długość wędki wynosi 360 cm, a jej ciężar wyrzutu to 50-120 gram i jest to sprzęt do łowienia metodą Feeder albo z wykorzystaniem techniki klasycznej.

Rękojeść wykonana z korka sprawia, że trzymanie wędki jest ułatwione i nie męczy rąk. Blanki wykonano z kompozytów, których dużą część stanowi włókno szklane, które wpływa na wytrzymałość. Jak podają użytkownicy, nawet przy połowie karpia, blanki mają zapas mocy, co pozwala na zarzucanie wędki na duże odległości, a także holowanie ryb. Przelotki SLIM TITANIUM OXIDE wędka Feeder Jaxon ma wypełnione ceramiką.

W kupowanym zestawie klient znajdzie dwie drgające szczytówki charakteryzujące się różną sztywnością: Czerwoną do delikatnego brania z miękka akcją oraz zieloną do wykorzystania przy wodach z delikatnym nurtem, przy wietrznej pogodzie. 

Wędka Jaxon Zaffira Feeder RT 50-120 g 126 cm – 360 cm to ulubiony sprzęt na karpia wielu z wędkarzy. 

 

Zalety

Wymiary: Wędka używana do połowów ma długość 360 cm, co pozwala na osiągnięcie ciężaru wyrzutu do 120 g, ale wymiary transportowe to zaledwie 126 cm, zatem sprzęt bez problemu umieścimy w samochodzie.

Szczytówki: Zestaw zawiera w standardzie 2 szczytówki. Czerwona do delikatnego brania oraz zielona ze średnią akcją. 

Solidne wykonanie: Blanki wykonano z kompozytów o przewadze włókna szklanego, przelotki SLIM TITANIUM OXIDE wypełnione są ceramiką, a rękojeść wykonano z korka. 

Niska waga: Waga wędki wynosi 410 g, zatem łowienie nie szybko powoduje zmęczenie dłoni trzymających sprzęt.

 

Wady

Wyważenie: Zdarzają się opinie użytkowników, że wędka jest słabo wyważona.

 

 

 

 

Wędka feeder Shimano

 

5. Shimano Wędka Aero X1 Precision Feeder 3,35M 70G

 

Shimano wędka Aero X1 Precision Feeder 3,35M 70G, to wędka o długości całkowitej 335 cm i wadze 190 g. Jej długość transportowa natomiast wynosi 171 cm. Wędka została wykonana z włókna węglowego, materiał rękojeści to pianka Eva i korek. Jak podają użytkownicy ta wędka feeder Shimano oferuje wysoką jakość wykonania przy nadal przystępnej cenie.

Wędka posiada 3 sekcje i 14 przelotek. Wyposażono ją także w dwie szczytówki. Całość natomiast dostarczana jest do klienta w wygodnym pokrowcu. Wraz z zakupem klient otrzymuje instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną dającą gwarancję bezawaryjności na 24 miesiące.

Shimano wędka Aero X1 Precision Feeder 3,35M 70G to model, który przyda się przy różnych typach łowisk.

 

Zalety

Rozmiar transportowy: Długość całkowita wędki wynosi 335 cm, jednak jej rozmiar transportowy to zaledwie 171 cm. Wymiar ten pozwoli bez problemu przewieźć wędkę samochodem.

Materiał wykonania: Włókno węglowe z jakiego wykonano wędkę zapewnia jej odpowiednią sztywność, ale zarazem i elastyczność. Jest to materiał również odporny na uszkodzenia.

Materiał rękojeści: Rękojeść wykonana z pianki Eva i korka powoduje, że utrzymanie wędki przez dłuższy czas nie sprawia problemu.

 

Wady

Przelotka i osłona: Jak przekazują użytkownicy, przelotka w drugim elemencie jest za blisko krawędzi, a także zapasowa szczytówka nie została wyposażona w osłonę.

 

 

 

 

Wędka method feeder

 

6. Wędka Delphin Magma M3 Medium Feeder 360Cm 120G

 

Delphin Magma M3 Medium Feeder 360 cm to wędka z 3 składami i 12 przelotkami. Jej długość transportowa wynosi 126 cm, a waga ok. 240 g. Średnica blanku nad uchwytem to 13,2 mm. Długość uchwytu liczona od końca wędki aż do końca uchwytu kołowrotka wynosi 47,5 cm.

Wędka ma 5 rodzajów zapasowych szczytówek o różnej sztywności. PowerWrap, czyli dodatkowe uzwojenie węglowe na pręcie, zwiększa wytrzymałość produktu i odporność na jego chwilowe przeciążenie. W efekcie pręt jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Na końcu każdego łączenia jest metalowy pierścień, a blank jest jednym z najcieńszych, jakie można spotkać w tego rodzaju produktach.

Wędkarze wydają z reguły dobre opinie na temat prezentowanego produktu. Wędka feeder jest wykonana z zachowaniem staranności. Wygodnie się z niej korzysta, więc nic nie odbiera przyjemności z łowienia ryb.

Delphin Magma M3 Medium Feeder 360Cm 120G to wędka feeder z 12 przelotkami i długością transportową 126 cm. Waga produktu to niecałe 240 g.

 

Zalety

Blank: Na końcu każdego łączenia jest metalowy pierścień, więc blank jest mniej podatny na uszkodzenia. Warto dodać też, że na blanku znajdują się lekkie przelotki SiC pozwalające na płynne prowadzenie żyłki.

Technologia PowerWrap: Przy produkcji tej wędki feeder wykorzystano technologię PowerWrap, co oznacza, że na całej długości pręta zastosowano dodatkowe uzwojenie węglowe.

 

Wady

Wytrzymałość uchwytu: Do wykonania rękojeści wykorzystano m.in. korek, który po pewnym czasie traci swój początkowy wygląd.

Spora długość transportowa: Trzeba mieć na uwadze to, że długość transportowa wędki to 126 cm. Nie da się jej złożyć do mniejszych wymiarów, co może powodować pewne problemy w transporcie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką wędkę feeder kupić?

 

Wędki feeder służą do połowu ryb spokojnego żeru, a więc m.in.: leszcza, lina czy dorsza. Są to wędki gruntowe na feder pozwalające na złowienie walecznego karpia czy amura. Mając taki produkt, możemy wybrać się zarówno nad rzekę, jak i niewielki zbiornik wodny. Jeżeli wędkarstwo to Twoje hobby, ale masz wątpliwości, jaką wędkę feeder wybrać, jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy artykuł, który pomoże Ci w podjęciu decyzji. Jego pierwszą część stanowi poradnik z praktycznymi wskazówkami.

Długość wędziska

Wędzisko to element wędki, do którego przymocowujemy żyłkę wędkarską zakończoną haczykiem. Dzięki niemu możemy celnie zarzucić przynętę, zaciąć rybę (wbić haczyk w jej pysk), a także szybko przyciągnąć ją na brzeg. Bardzo ważną rolę odgrywa długość wędziska, która ma wpływ na wygodę użytkowania produktu. Najczęściej wędkarze kupują modele 3,6 m oraz 3,9 m (choć dostępne są też krótsze i dłuższe produkty). Który z nich wybrać? Doświadczone osoby uważają, że dużą rolę w tej kwestii odgrywają indywidualne preferencje. Krótkie wędzisko ułatwia holowanie ryby i sprawdza się doskonale na każdym łowisku. Niemniej jednak 3,9 m wędką lepiej się zarzuca i możemy złowić rybę nawet w znacznej odległości od brzegu.

 

Akcja wędziska

Akcja wędziska informuje nas o tym, w jaki sposób produkt będzie zachowywać się zarówno w czasie wyrzucania do wody, jak i podczas holowania złowionego okazu na brzeg. Parametr ten określany jest przy pomocy liter od A do D. Wędki A i B mają akcję szczytową, co oznacza, że zapewniają precyzyjny rzut i szybkie zacięcie. Nie są one jednak polecane początkującym wędkarzom, ponieważ holowanie ryby może okazać się wyjątkowo trudne. Wędzisko oznaczone literą C ma akcję paraboliczną, a więc nie jest zbyt szybkie przy zacięciu, ale nie musimy mieć dużego doświadczenia w przyciąganiu zdobyczy na brzeg (drobne błędy nie powinny przyczynić się do zgubienia ryby z haczyka). Z kolei akcja D jest paraboliczna, a więc niemal niemożliwe jest natychmiastowe zacięcie. Niemniej jednak holowanie nie powinno nam sprawiać żadnych trudności również, gdy złowiony okaz będzie niespokojny.

Możemy łatwo sprawdzić, czy dane wędzisko spełni nasze oczekiwania, bez konieczności szukania na nim odpowiednich oznaczeń. Wystarczy wziąć produkt w ręce i kilka razy pomachać nim w kierunku góra-dół. Możemy w ten sposób zobaczyć, jak zachowuje się wędka do method feeder. Im bardziej wybrany model się odkształca, tym wolniejsza jest jego akcja.

 

Ciężar wyrzutu

Na podstawie ciężaru wyrzutu wędki możemy szybko obliczyć, ile powinien ważyć wykorzystywany do połowu zestaw, czyli przynęta i ciężarki. W przypadku modeli feeder ciężar wyrzutu wynosi od 45 do ok. 120 g. Należy przez to rozumieć, że łowiąc ryby, powinniśmy użyć zestawu ważącego nie mniej niż 45 g i nie więcej niż 120 g. Wówczas uda nam się celnie zarzucić wędkę, a jednocześnie unikniemy przypadkowego złamania wędziska.

 

Długość transportowa

Podróżowanie z akcesoriami wędkarskimi nie musi być niekomfortowe. O tym, jaka wędka feeder jest najlepsza pod względem wygody użytkowania, decyduje nie tylko jej długość całkowita, ale również transportowa. Im mniejsze są wymiary produktu po złożeniu, tym łatwiej będzie nam ją schować do bagażnika samochodu. Z niewielką wędką możemy też bez obaw podróżować środkami komunikacji publicznej.

 

Waga

Waga wędki nie odgrywa zbyt dużej roli, jeżeli podczas połowu używamy stojaka. Jednak trzymanie produktu w dłoniach przez kilka godzin bez przerwy jest bardzo męczące, zwłaszcza dla mięśni rąk. W takim przypadku należy wybrać jak najlżejszy model. Panuje przekonanie, że najlepsza wędka feeder waży mniej niż 500 g.

 

Materiał wykonania

Chcąc uniknąć zbyt szybkiego zniszczenia zakupionego produktu, wybierzmy model wyprodukowany z włókna węglowego. Taka wędka jest lekka, wytrzymała, ponadto podczas wędkowania nie odczuwamy intensywnych drgań. Równie popularnym materiałem wykonania tego typu produktów jest włókno szklane, z którego powstają głównie tańsze modele.

Dla poprawy komfortu rękojeść bardzo często jest dodatkowo pokrywana materiałem pozwalającym na mocny chwyt i minimalizującym ryzyko wypadnięcia wędki z dłoni. Przeważnie jest to korek.

Budowa

Modele typu feeder zazwyczaj mają 3-częściową konstrukcję. Na każdym segmencie znajdują się przelotki. To inaczej niewielkie kółka służące do przewlekania żyłki wędkarskiej wzdłuż wędziska. Przelotek może być kilka lub kilkanaście, w zależności od długości wędki.

 

Szczytówka

Element nazywany szczytówką służy do sygnalizowania wędkarzowi momentu brania. Znajdziemy go na samym końcu wędki. Przeważnie szczytówki wykorzystuje się do łowienia techniką spinningową, ale można je też montować w produktach typu feeder, ponieważ znacząco zmniejszają ryzyko zgubienia ryby w czasie holowania.

 

Wędki feeder w dobrych cenach

Najtańsze wędki feeder kosztują ok. 100 zł. Jeśli mamy duże doświadczenie w połowie ryb i zależy nam na lepszym jakościowo modelu, przygotujmy się na wydatek rzędu minimum 500 zł. Starajmy się jednak nie patrzeć tylko na cenę produktu, ale też opisane wyżej parametry, a zwłaszcza akcję i długość wędziska oraz ciężar wyrzutu. To pozwoli nam znaleźć wędkę, która z pewnością nas nie zawiedzie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ