Najlepsza wędka castingowa

Ostatnio aktualizowane: 22.04.24

 

 

Wędki castingowe – ranking

 

 

Abu Garcia Veritas V2 822H Cast 2

 

Jedna z najlepszych opcji dostępnych na rynku to Abu Garcia Veritas V2 822H Cast 2. Prezentowana wędka castingowa jest bardzo wytrzymała, a przy tym lekka. Sprawia ona, że łowienie ryb jest bardzo przyjemne. Model został wyposażony w kij na przynętę od 40 gram do 100 gram, czyli znajdziemy go pod nazwą Medium Heavy lub Heavy. Nadaje się on więc do łowienia większości rodzajów ryb drapieżnych, w szczególności szczupaków.

Całość wędki mierzy 2,49 m. Długość transportowa to z kolei 1,25 m. Przy takich parametrach potrzebujemy chociaż minimum doświadczenia, aby umiejętnie operować modelem. Przyjrzyjmy się jednej z najważniejszej części wędki castingowej – blankom. Zostały one ulepszone przez wykonanie ich z węgla 30 Ton. Zastosowanie takiego materiału gwarantuje wytrzymałość nawet w najgorszych warunkach.

Abu Garcia Veritas V2 822H Cast 2 to wędka, którą polecają profesjonalni wędkarze. W swoich recenzjach często wspominają oni o jej wytrzymałości. Jeśli masz już jakieś doświadczenie, to będzie dobry wybór.

 

 

 

 

Savage Gear Black Savage Jerk

 

Na naszej liście postanowiliśmy umieścić Savage Gear Black Savage Jerk. Jest to bardzo dobra propozycja dla początkujących wędkarzy castingowych. Długość tego modelu wynosi 1,98 m. Nawet bez żadnego doświadczenia taka długość zapewni nam stabilność nad taflą wody oraz swobodne manewrowanie kijem podczas prowokowania ryby. Jest to wędka przystosowana do około 100 gramowej przynęty. Nie potrzebujemy niezwykłych umiejętności, aby za jej pomocą złowić coś większego.

Blanki, które zostały domontowane do tego produktu są bardzo lekkie, a co najważniejsze czułe. Obsługiwanie ich z pewnością nie sprawi nam żadnego problemu. Wielu konsumentów zwraca uwagę na specjalny, nowoczesny design wędki. Nie jest to wyłącznie funkcjonalny produkt, bardzo dobrze się również prezentuje.

Jest to pieczołowicie wyważony sprzęt, jeden z takich, dzięki którym łowienie ryb będzie przyjemnością. Model Savage Gear Black Savage Jerk jest uważany za bardzo wytrzymały. Konsumenci zgodnie uznają, że wędka jest też bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

Fox Rage Ultron 2 Jerkbaithengel

 

Twojej uwadze polecamy wędkę castingową Fox Rage Ultron 2 Jerkbaithengel, której długość wynosi 1,80 m. Oznacza to, że idealnie sprawdzi się dla początkujących wędkarzy. Jest to optymalna długość, aby bez zmęczenia długo utrzymywać sprzęt nad taflą wody.

Waga przynęty stosowana w przypadku tego modelu powinna wynosić od 30 gram do 60 gram. Nadaje się on więc najlepiej do łowienia mniejszych, drapieżnych ryb. Użytkownicy, wspominając o Fox Rage Ultron 2 Jerkbaithengel, zwykle mówią o bardzo dużej wytrzymałości wędki. Nawet przy ciągłym prowokowaniu ryby, a potem ciągnięciu, model pozostaje nienaruszony. Poza tym nie możemy nie wspomnieć o ciekawym designie produktu. Brązowe motywy nadają mu nowoczesnego wyglądu.

Akcja prezentowanego modelu jest bardzo szybka. Ta wędka castingowa w dobrej cenie reaguje błyskawicznie, kiedy ryba się na nią złapie. Konsumenci chwalą produkt za łatwą obsługę oraz jego wytrzymałość.

 

 

 

 

Jaką wędkę castingową wybrać?

 

Według wielu mężczyzn jednym z najlepszych pomysłów na relaks jest łowienie ryb. Godziny spędzone nad wodą pozwalają odpocząć, a przy okazji złowić coś na obiad. Niektórzy traktują to hobby jako sport i biorą udział w zawodach. Do łowienia potrzebujemy oczywiście dobrej wędki. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju modele przeznaczone do różnych typów wędkarstwa. Tematem tego tekstu będą wędki castingowe. Wędkarstwo castingowe jest trochę bardziej skomplikowane od innych rodzajów połowów ryb. Musimy dokładnie wiedzieć, jaką przynętę zamierzamy używać, istotna jest długość kija oraz uchwyt multiplikatora. Jeżeli jeszcze nigdy wcześniej nie łowiłeś wędką tego typu, to z pewnością nasze wskazówki okażą się pomocne.

Na początku przyjrzyjmy się, jaki jest unios wędki. Ten parametr jest bardzo istotny – informuje o tym, jak ciężką przynętę możemy użyć do łowienia ryb. Wyróżniamy modele Ultra light – w nich stosujemy przynętę ok. 5 gramową. Dostępne są też wersje Light, Medium Light i Medium. Jeżeli chcemy łowić większe ryby i potrzebujemy sporej przynęty, na przykład 100 gramowej, to musimy szukać produktów typu Heavy. Największy unios – 200 gramowy – mają sprzęty Extra heavy. Przed zakupem musimy sprawdzić, jaka przynęta będzie nam potrzebna do łowienia ryb, które występują w danym łowisku. Niektóre gatunki łowimy na lekkie przynęty, inne na ciężkie.

Kolejną kwestią jest akcja kija. Najlepsza wędka castingowa w 2024 roku dla początkujących ma bardzo szybką akcję – wiele osób twierdzi, że najlepszy jest typ Fast. Wybierając taki model możemy szybko manewrować daną wędką. Na rynku znajdziemy także inne modele – Moderate Fast (umiarkowanie szybki), Moderate (umiarkowany) i Slow (wolny). Z czasem, gdy nabierzemy doświadczenia możemy wybrać sprzęt z wolniejszą akcją.

Sprawdźmy również rodzaj uchwytu pod multiplikator – możemy wybrać między typem otwartym a zamkniętym. W modelu z układem otwartym nasza ręka ma styczność z blankiem wędziska. Pozwala nam to na lepsze i bardziej skonkretyzowane manewrowanie. Dla początkujących polecamy jednak układ zamknięty. Do umiejętnego kontrolowania otwartym uchwytem potrzebujemy trochę doświadczenia.

Na koniec zwróćmy uwagę na długość wędki. Najlepsze wędki castingowe mają wędziska o długości około 1,80 m – 1,90 m. Jest to optymalny wybór, aby stabilnie utrzymać się nad lustrem wody i swobodnie wykonywać szarpnięcia. Jeżeli jesteśmy doświadczonymi wędkarzami oraz mamy dużo siły, to możemy wybrać trochę dłuższe wędzisko.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ