Najlepszy kołowrotek spinningowy Daiwa

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

 

Kołowrotki spinningowe Daiwa – ranking

 

 

Daiwa Ninja 2000 A

 

Daiwa Ninja 2000 A to bardzo wygodny kołowrotek spinningowy. Jego korbka została pokryta specjalnym, miękkim materiałem, dzięki któremu kręcenie sprzętem jest przyjemne. Jest to kołowrotek wykonany głównie z aluminium. Dlatego waży on jedynie 240 g. Operowanie wędką z takim kołowrotkiem nie będzie uciążliwe.

Pojemność szpuli wynosi 0,25/125 m. Do zestawu dołączono również dodatkową szpulę, więc możemy wymienić ten element, kiedy zobaczymy, że został on uszkodzony. 4 łożyska kulkowe zapewniają bardzo płynną pracę kołowrotka. Przełożenie modelu wynosi 4,8:1, co oznacza, że aby szpula wykonała 1 pełen obrót, my musimy zakręcić korbką niepełna 5 razy.

Prezentowany kołowrotek spinningowy Daiwa w dobrej cenie ma również blokadę obrotów wstecznych. Większość wędkarzy uważa, że użytkowanie wędki z zamontowanym osprzętem nie sprawia żadnych problemów i ułatwia kręcenie. Użytkownicy szczególnie chwalą wygodę łowienia ryb oraz małą wagę kołowrotka, dzięki czemu stabilne utrzymanie wędki nie jest trudne.

 

 

 

 

Daiwa Crossfire 5000

 

Jeżeli jesteś profesjonalnym wędkarzem, to z pewnością zainteresuje Cię opis Daiwa Crossfire 5000. Jest to kołowrotek spinningowy o wadze 605 g. Dlatego dla początkujących operowanie wędką z takim osprzętem może być trochę kłopotliwe. Jest to kołowrotek przeznaczony do wędkarstwa głębokiego.

Pojemność szpuli produktu wynosi 0,35/430 m. Jest to wystarczająco duża ilość żyłki, aby umiejętnie wydostać rybę z wody. Szpula oraz korba są wykonane z aluminium. Jest to mocny materiał, który nie ulega uszkodzeniom. Łożyska działają bardzo sprawnie oraz płynnie. Dlatego kołowrotek nie zacina się oraz nie spowalnia w trakcie kręcenia korbką, która dodatkowo jest otulona miękkim materiałem (energiczne kręcenie nie sprawia, że ręce mogą być poranione).

Jest to kołowrotek, który pomoże nam złowić szczupaka, karpia oraz węgorza. Większość użytkowników zgodnie przyznaje, że sprzęt jest bardzo dobrze wykończony i rzadko ulega uszkodzeniu. Jego praca jest płynna, dzięki czemu mamy większe szanse na złowienie ryby.

 

 

 

 

Daiwa Ninja A 2500

 

Daiwa Ninja A 2500 to kołowrotek, który jest odpowiedni dla profesjonalistów, jak i początkujących wędkarzy spinningowych. Największym atutem sprzętu jest jego solidne wykonanie. Jest to kołowrotek wykonany głównie z aluminium, z wyjątkiem tytanowej rolki prowadzącej. Ze względu na ten materiał jest ona odporna na wszelkie uszkodzenia zewnętrzne.

Do zestawu dołączono również dodatkową szpulę, która także jest aluminiowa. Posługiwanie się kołowrotkiem jest łatwe, a także wygodne. Korbka jest pokryta miękkim materiałem, który zwiększa komfort kręcenia nią. Na szpuli możemy umieścić maksymalnie 190 m żyłki o grubości 0,25 mm. Jeżeli chodzi o przełożenie, to wynosi ono 4,8:1.

Cztery łożyska kulkowe sprawiają, że kołowrotek pracuje bardzo płynnie. Jest to sprzęt, który ma blokadę obrotów wstecznych, dzięki czemu łowienie ryb jest łatwiejsze. Wędkarze najczęściej sięgają po prezentowany kołowrotek ze względu na jego małą wagę, która wynosi 270 g. Bardzo często wspominają oni również o mocnych częściach produktu.

 

 

 

 

Jaki kołowrotek spinningowy Daiwa wybrać?

 

Wędkarstwo spinningowe ma bardzo dużą rzeszę fanów, ponieważ nie jest tak skomplikowane, jak inne rodzaje połowu ryb. Niestety wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z wędkowaniem tego typu bez wcześniejszego rozeznania się w tym temacie. Dlatego bardzo często się zniechęcają i przez długi czas nie wracają do połowów. Jest jednak sposób, aby czerpać jak najwięcej przyjemności ze spinningowego połowu ryb – wystarczy zakupić dobry sprzęt, obejrzeć kilka filmów instruktażowych i gotowe. W tym artykule skupimy się na kołowrotkach spinningowych. Wyjaśniliśmy, co jest istotne podczas zakupów, a także przedstawiliśmy opisy kilku najciekawszych produktów.

Z pewnością zastanawiasz się, czemu umieściliśmy tutaj wyłącznie produkty Daiwa. Jest to firma, która zdobyła bardzo dużą popularność na całym świecie. Klienci marki zgodnie uznają, że jest to godna polecenia firma. Już od dłuższego czasu Daiwa zajmuje się produkcją sprzętu do wędkowania takiego jak wędki, kołowrotki oraz przynęty.

Najbardziej doświadczeni wędkarze przyznają, że najlepszy kołowrotek spinningowy Daiwa w 2024 roku jest lekki. Jeżeli sprzęt jest zbyt ciężki to utrzymanie wędki oraz operowanie nią nie będzie łatwe. Dlatego najczęściej wybierane kołowrotki ważą od 200 g do 300 g. Wybranie cięższego sprzętu może okazać się przy dłuższych połowach trudne do obsługi, bo wędkach będzie zbyt cięższa

Na wagę produktu w dużej mierze ma wpływ materiał, z jakiego jest on wykonany. Dlatego, aby kołowrotki były jak najlżejsze, to wykonuje się je z aluminium lub z grafitu. Jest to dobra opcja, ponieważ takie kołowrotki nie są ciężkie, lecz są mocne i nie ulegają zniszczeniu.

Wielu wędkarzy przyznaje również, że najlepsze kołowrotki spinningowe Daiwa mają dodatkowe funkcje. Modele z systemem tłumiącym drgania są bardzo popularne wśród początkujących wędkarzy. Dzięki funkcji tłumienia drgań stabilne utrzymanie wędki jest o wiele łatwiejsze, a wyciągnięcie ryby nie jest wyzwaniem.

Jednym z ważniejszych parametrów jest przełożenie. Jeżeli dopiero wdrażasz się w świat wędkowania spinningowego, to polecamy Ci wybór kołowrotka o przełożeniu 6:1. Oznacza to, że kiedy obracasz korbką 6 razy, to cała szpula w tym czasie obróci się raz. Na rynku znajdziemy również modele z przełożeniem 4:1 lub 5:1.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ